Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • 26 sty

  Dokładnie, tak jak polikwidował Ostrowski i Tomal, tych swoich zastępców i sekretorzy?

  2 9

Wybory coraz bliżej. Ile na kampanię mogą wydać kandydaci na radnych?

 • 20 sty

  Jak co roku, z jednej strony gra na psychikę hasłem zwalającym z nóg (w tym roku SEPSA), a by zatkało każdego, a z drugiej strony Owsiak-róbta co chceta,, pchający swoich podwładnych do kościoła- masakra.

  6 11

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

 • 19 sty

  Jakie potrzeby, co komu brakuje? A powiat doi z tysięcy samochodów opłaty. Doi ludzi za każdy kwit mapkę czy pozwolenie , Szpital też ma swój cennik, spróbwował byś nie mieć opłaconego NFZ,, więc gdzie te pieniądze idą, jak drogi śliskie jak cholera.

  3 4
 • 17 sty

  Małe sprostowanie koncepcji, że dług Gminy maleje, a starostwa rośnie nie mówiąc o dodatkowym hiperdługu szpitala. Tak to by każdy gospodarzył.

  11 30

Tomasz Suś jako pierwszy deklaruje udział w wyborach samorządowych w 2024 r. Jest kilka warunków

 • 10 sty

  A mnie, jak lustruje z pod strażnicy udział dzieci z nauczycielkami w Happeningu politycznym kodu Tur de Konstytucja na rynku, a za chwilę, że nie wiedział o co chodzi. W tedy była ciężko łamana konstytucja, aż dzieci trzeba była zaprzągnąć do propagandy, a teraz nie jest, bo smakują Eurasy z KPO i teraz można już łamać konstytucję, więc cała kasta-sitwa już gotowa do POparcia. Teraz dzieci już niepotrzebne?

  13 14

Burmistrz i jego zastępca odwołują kryzys komunikacyjny. Na linię Myślenice - Kraków wyjadą autobusy Kolei Małopolskich

 • 31 gru 2022

  Człowieku sprawdź najpierw, gdzie wcześniej jeździł ten broniony przez ciebie przewoźnik, kogo woził, gdzie miał układy i gdzie teraz działa, i tu napisz jasno, a nie kompromituj się bezideowy "prawicowcu"

  12 1
 • 28 gru 2022

  Na Reja trwoga, konsternacja, jak to teraz wytłumaczyć, jak się wyśmiewało Myślenice na liście rezerwowej. Kłody pod nogi nie pomogły i chyba Józiu i Rafału zatkało kakao.

  24 42

Myślenice. Linia miejska nadal będzie wozić mieszkańców w 2023 r. Autobusy pojadą też do Poręby

Myślenice. Dolne Przedmieście zakorkowane. Ruch rozładować ma północno-wschodnia obwodnica miasta

 • 28 gru 2022

  Wydać dziesiątki milionów na remont rynku i go opustoszyć, a cały handel przenieść na dolne, a już na drogi nie dać, bo wszystkie pieniądze poszły na pusty rynek, to tylko magicy z PO potrafią. Planowanie jak za komuny.

  16 18

Krzyszkowice. Tunelu jak nie było tak nie ma. Co robić dalej?

 • 27 gru 2022

  O zabytku najbardziej świadczy forma architektoniczna, charakterystyczna dla danej epoki , rok budowy, charakter sklepień i krużganków itp, a "manewrowanie" datami i papierami to już inna sprawa. Niektórzy są w tym naprawdę dobrzy, łącznie z kastą. Akurat w sprawach zabytków, grupa mieszkańców nie jest władna, a konserwator i architekt gminny.

  9 10
 • 27 gru 2022

  Niestety, "MY płacimy jako podatnicy" bo w poprzednich latach, wybraliśmy własnoręcznie swoją kartką wyborczą MO na burmistrza, który robił co chciał i też bezprawne zburzył zabytkową szkołę. To kto ma za nas teraz płacić, skoro za swoje podpisy trzeba odpowiadać i trochę myśleć na kogo się głosuje?

  10 16
 • 26 gru 2022

  No jak to co robić? Grzać temat do wyborów, może jakiś mandat skapnie od nabranych wyborców.

  28 7

Kiedyś ciągniki naprawiało się w Brzączowicach

 • 26 gru 2022

  Trzeba było rozwijać, wzmocnić markę URSUS i sieć serwisową, wypuścić akcje i wtedy ewentualnie sprzedać za rynkową cenę, a nie za grosze, gdzie sam teren jest 30 razy więcej wart. Ciągniki ursus były w zasięgu ręki dla małego rolnika, jedzenie było zdrowsze i ziemia w kulturze utrzymana, a teraz mamy zachodnie ciągniki wyceniane na miliony, kupowane na kredyt, przez co jesteśmy zadłużeni pod korek u finansjery, a unia ma nas za pachołków. To jest lepsze ale dla zdrajców i agentów.

  12 2
 • 25 gru 2022

  Był to drugi autoryzowany punkt sprzedażowy URSUS obok tego w Batowicach, tu można było kupić nowe ciągniki. Ale tak jak URSUSA i wszystko w ogóle trzeba było sprywatyzować za bezcen. Nie pamiętacie jaki premier to zrobił i jaki minister? Czy oni czasem teraz nie są europosłami z pewnej partii, dobijając dalej Polskę w PE? Niestety tu na miejscu są też członkowie tych totalsów.

  22 5

Najlepsze realizacje Małopolski 2022: Nagroda dla kładki pieszo-rowerowej w Dobczycach

 • 24 gru 2022

  „Praca nagrodzona została za wrażliwe wkomponowanie obiektu inżynieryjnego w złożony kontekst formalno-funkcjonalny oraz skomplikowaną topografię terenu, za skromną formę nierywalizującą z kontekstem krajobrazowym” I dokładnie takie samo uzasadnienie mogło by być dla dalszego odcinka chodnika choćby przy powiatówce w Zasani, pod górę!. Ale skoro by to mogło pomóc biednym ternom wiejskim i dzieciom idącym do szkoły, a nie śmietance miejskiej, to oczywiście nikt się o to nie stara.

  4 5

Linia Myślenice-Kraków na liście rezerwowej? Starosta relacjonuje przebieg rozmów z marszałkiem

 • 22 gru 2022

  Mają pracę na miejscu, to nigdy nie zrozumieją jak się do pracy jedzie co rano w ciasnym busie i od Głogoczowa już jest korek.

  12 8
 • 21 gru 2022

  Smołka chce rozmawiać, to zas ten nie chce. Ten chce. to tam ten nie chce, wojewoda chce, to Rafauchce, ale nie tak i tak w koło. W sprawie KPO też jesteśmy z tego samego powodu na liście rezerwowej.

  19 12

Linia Myślenice-Kraków. Czym będziemy jeździć od 2023 roku?

 • 19 gru 2022

  Musiałbyś do MO pisać, czy zezwoli, skoro zamknął.

  11 7
 • 19 gru 2022

  Wszystkim się w głowach poprzewracało z tym napędzaniem spirali płacowej i cenowej. Kierowca 52 zł na godzinę, dekarz 70 zł na godz, mechanik 140 zł/H lekarz 500 zł/H, karp na święta 70 zł/kg-powariowali wszyscy pod wpływem tych eurogejów. Podatek od plastiku, od emisji , cyfrowy, vatowy sratowy itd itp i pies im morde li...ał

  12 12

Radni ustalili stawki opłat od nieruchomości na 2023 rok. „Przedsiębiorcy i Izba Gospodarcza nie są ani zachwyceni ani zadowoleni, że podatki idą do góry”

 • 16 gru 2022

  Ciebie jak wybierzemy, to wszystko będzie odśnieżone, oświetlone i ogrzane, a podatki zniesione. Nie mogę się doczekać, aby oddać na ciebie głos.

  1 12
 • 15 gru 2022

  Niestety, jak takich jak Jachira wybierają na posła, to o kim to świadczy bardziej o niej, czy o nich?

  4 8
 • 14 gru 2022

  To raczej to, lubię być "okrakiem na barykadzie" albo d....ą do wiatru, to im zostało od okrągłego stołu. myślą, że ludzie tacy naiwni jak oni cwani.

  17 2

Gmina Myślenice. Radni ustalili ceny za odbiór śmieci na 2023 rok. To trzecia podwyżka w tej kadencji

 • 10 gru 2022

  Ja np mam na myśli byłych komunistów, którzy trzymali naród w zniewoleniu za pomocą milicji i SB katowali, mordowali paznokcie zrywali jak ks Popieuszcze, Pyjasowi, Włosikowi i tysiącom innych i teraz weszli do PE z list PO i dalej niszczą ten naród.

  8 7
 • 9 gru 2022

  W majestacie chorego "prawa" to się dzieje: Wyciągają w podatkach od biednych ludzi pieniądze pod byle pretekstem zielonego ładu, czy elektrycznych samochodów, opłat od kopalń, czy wysypisk i przeznaczają na swoje pensje po 9 tysięcy euro miesięcznie dla każdego euroosła, czy innego wyjadacza w Brukseli i Berlinie, a jest ich tam tysiące. Zakup u swoich pseudo szczepionek za wielkie pieniądze i co to dało, godziłeś się na to? Zamknęli gospodarkę, aby mieć pretekst do wielkiego zadłużenia narodów, Wepchali bez opamiętania, bez sprawdzenia firmom tarcze po kilka - kilkanaście milionów, biorąc pieniądze z dodruku. Firmy nie wiedziały co z pieniędzmi robić, windując ceny wymuszonymi dodrukowanym pieniądzem zakupami. KPO- pożyczka do 2060 roku narazie- odbudowa po covidzie? -jaka k..wa odbudowa, czy tu jakieś bombardowanie było jak na Ukrainie? To tylko namiastka, co można powiedzieć o tych eurogejach, a ty się dalej ciesz że ci dają- za darmo.

  11 5

Sąd Rejonowy w Myślenicach umorzył postępowania wobec wójtów Tokarni i Lubnia dotyczące tzw. „wyborów kopertowych” z 2020 roku

 • 3 gru 2022

  formalność

  1 4