Kryzys komunikacyjny. Gmina znalazła przewoźnika. Pasażerów na trasie Myślenice-Kraków będą wozić busy i autobusy z Jerzmanowic

 • 21 godz.

  Ty już wiesz, po naradzie na Reja.

  5 27
 • 22 godz.

  Ja tam się cieszę, bilety nie wzrosną, a w sytuacji kiedy inni się wycofali, to będzie czym dojechać, A o jakości taboru można mówić po czasie.

  10 17

To ostatni dzień, kiedy żółte autobusy wyjechały na linię M1 Myślenice-Kraków. Co dalej z komunikacją zbiorową?

 • 30 wrz

  Na Reja korki szampana lecą w górę, bo będzie czym pisiorów zaatakować.

  11 15

Kryzys komunikacyjny. Starosta: Zwracamy się z wnioskiem do marszałka o zabezpieczenie obsługi linii przez Koleje Małopolskie

 • 26 wrz

  zwracac z wnioskami umie ylko, rafciem, nic od nich ylko manipulacje

  7 11

Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 25 wrz

  POd wybory chyba, starosta na wszystko chce dawać, tylko na nic sensownego nie daje, poza autopromocją na festiwalach, dożynkach, eventach, pokazach, koncertach, jubileuszach z sovą lub bez sowy, z posłem lub bez posła, z księdzem lub bez księdza, w różnych konfiguracjach. Na światła w Krzyszkowicach daje, ale nie daje, bo za długo, bo za krótko, bo zawsze cos nie pasuje. Droga tamta, albo nie tamta i tak w koło do wyborów, a za transport już nie odpowiada? Zamiast dawać tyle kasy na te dziwne autopromocje, powinien kupić dwa nowe autobusy, zatrudnić kierowców i wozić ludzi do Krakowa w godzinach szczytu. Wtedy by okazał się chłopem, a nie ............

  24 9

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 23 wrz
  def_ibrylator napisał/a:

  Witam,
  Pytanie z tematu jest kwestią, nad którą zastanawiam się od dłuższego czasu. Przez lata mam wrażenie, że im bardziej poznaję kościół i im bardziej staram odcinać od jego działań, tym bardziej zbliżam się do Boga. Jestem ciekaw co Wy na ten temat myślicie. Jest to temat o tyle skomplikowany, że z punktu widzenia wiary spisanej najprostszą odpowiedzią jest stwierdzenie "nie można żyć blisko Boga będąc daleko od kościoła". Ale co, jeżeli kościół staje się coraz bardziej złym i niegodnym miejscem ? Co jeżeli obecny kościół staje się źródłem zła i grzechu ?
  Czy katolik może żyć w zgodzie z wiarą i sumieniem żyjąc w zgodzie z wszystkimi dogmatami wiary, ale odwracając się od ziemskiego kościoła (instytucji) ?
  Czy katolik jest skazany na bezwzględny dyktat kościelny, bez względu na to, czy jest dobry, czy zły ?

  (raz jeszcze proszę zwrócić uwagę, że kościół zapisane jest z małej litery)

  Najpierw ustal, co nazywasz kościołem? czy budynek, czy kler, czy wspólnotę wiernych, bo widzę, że...

  2

Krzyszkowice. Starosta Józef Tomal apeluje do dyrektora GDDKiA o budowę świateł na Zakopiance. Składa mu propozycję

 • 23 wrz

  A w starostwie nie poszło? |Każdy może ci dać milion na budowę domu pod warunkiem, że wybudujesz go do jutra. Weźmiesz? No bądźmy poważni. Takich cwaniaków, to już wielu było.

  4 7
 • 22 wrz

  Ma sens, bo jest maksymalnie populistyczna, a przed wyborami tylko populizm daje rezultaty. Już jedne światła zatrzymują ruch, jak dojdą drugie , to z innych miejsc, aj strefa, stacje i mniejsze wyjazdy , już wcale nie wyjedziesz. Sznur stojących, albo wolno jadących samochodów zablokuje wszystko. Tylko tunel, ale starosta kiedyś był przeciw, chyba teraz przed wyborami , jak donek zrobi zwrot o 180 i może wzmocni lewą nogę.

  9 13

Tytuł "Honorowy Obywatel Myślenic" dla Stanisława Cichonia i Andrzeja Średniawskiego? Wniosek radnych WDG trafił do zamrażarki

 • 20 wrz

  zasłużonymi współzałożycielami "Solidarności" też byli właściciel Wybiórczej, właściciel 300TIRów, kozioł w Polskim Zoo, zupka turoniówka i Jan maryśka.

  8 8

Gmina Myślenice. Radni zdecydowali o dotacjach dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Ile pieniędzy i na co dostaną strażacy?

 • 16 wrz

  Czy to nie lekka przesada. Pali się raz a rok, a tyle kosztów. Plus psp

  2 4

Gmina Myślenice występuje z Lokalnej Grupy Działania „Między Dalinem i Gościbią”. Burmistrz dyskutuje z radnym o powodach

 • 16 wrz

  Hehe pokospoko brakujące ogniwo w teorii Darwina. Kiedyś była PZPR następnie kld po i ko, z odboczkami nowoczesną i Szymkiem, przepoczważanoe trwa, aby zgubić ogon nkwdzisty

  1
 • 15 wrz

  A w powiecie większość ma PO, przewodniczącym jest platfus z list platformy i robią to co chce starosta, wcale nie platfus. I jak to skomentujesz?

  4 12
 • 15 wrz

  Cóż z tego, że gmina zrezygnowała, jak i tak podatnik dalej będzie musiał płacić na tych zlobow. Przestała płacić gmina , to zacznie powiat, bo podobno już józio ze swoimi podjął decyzję. Tak w łap jak i za ucho.

  6 4

Wiśniowa, Raciechowice. Mieszkańcy boją się, że droga S7 przetnie ich gminy. Wójtowie tonują nastroje

Mąż przewodniczącej PO uciekł z miejsca wypadku?

 • 11 wrz
  DM_S napisał/a:

  Sprecyzuj jakimi faktami i jakim prawem, oraz w jaki sposób ktokolwiek tu na forum mataczy. I z łaski swojej nie nazywaj peowcami ludzi, którzy setki razy mówili ci, że nie są zwolennikami tej partii.
  Może naświetle ci jak wygląda sprawa, bo zdaje się masz jakieś problemy z ogarnięciem rzeczywistości.

  Miało miejsce jakieś zdarzenie drogowe (wypadek lub kolizja, nie wiem), nie wiadomo kto jest winny, ktoś kłamie i próbuje oszukać organy ścigania. Wygląda na to, że rzeczony pan Walas wraz z małżonką próbowali wmanewrować sąsiada w winę, aczkolwiek stwierdzić to można dopiero gdy policja lub sąd to potwierdzi.
  Niemniej jednak nawet, jeśli jest to prawda, to rzeczona sytuacja nie ma żadnego podtekstu politycznego, przynajmniej póki co. Nie wiadomo nic o tym, aby rzeczona Ewa W. próbowała wykorzystać władzę lub pozycję polityczną w tej sprawie, nie ma żadnych informacji o interwencji partii w jej sprawie ani o żadnych podejrzanych o to osobach publicznych. Ot po prostu Ewa W. występująca w tej sprawie jako osoba prywatna zrobiła (lub nie zrobiła) coś złego. Dmuchanie tutaj afery politycznej jest po prostu żenującą próbą deskrefytacji partii PO, a to jest jedyna drogą pisowców do sukcesu, bo jak się nie ma czym chwalić to trzeba oponentowi umniejszyć i próbować na jego tle wyjść lepiej. No zmartwię cię, nie wyjdzie lepiej. PiS przeciął na zbyt wielu polach.

  Przewodniczącą struktur parti w Powiecie to jest funkcja i publiczna24na dobę i greka tuniemacoudawać, że się tego ie wie. Takie osoby w większości będą na najlepszychmi3jscachna listach.

  6 6
 • 11 wrz
  Obserwator30 napisał/a:

  Taki problem że mamy w Polsce domniemanie niewinności. Obowiązek dostarczenia dowodów dów leży po stronie tego kto oskarża, a nie po stronie tego kto jest oskarżany!

  Większego mataczenia faktam i prawem, jak w przypadku was POwców, to nie spotkasz nigdzie. Sprawa żyje narazie medialnie, a nie w sądzie, abyś tu o jakichś dowodach mówił. Osoba była chyba, pytana przez prasę, przez policję, jest przewodniczącą pretendentów do władzy w kraju, występuje z Tuskiem oskarża innych jest osobą publiczną, więc chyba należy się jakieś wyjaśnienie, a nie jakieś domniemanie, oczym ty mówisz?

  9 14
 • 11 wrz
  Obserwator30 napisał/a:

  Masz na to dowody?

  Jaki problem stanąć i powiedzieć jedno zdanie " Ja przewodnicząca PO oświadczam, że nie podstawiałam, nie było mnie tam z sąsiadem, a wszystko co napisał dziennik, to kłamstwo" wszyscy y się uciszyłą i koniec tematu, jeszcze jakby Tusek stanął jak na rynku z nią, to byłoby jeszcze bardziej wiarygodnie.? O przepraszam, Tusek tylko wtedy jak trzeba odstawić cyrk, albo przy manipulować bardziej. A tu słyszymy, że adwokat dopiero jedzie, żeby to jedno zdanie powiedzieć, może nawet duży romek z Warszawy jako najbardziej wiarygodny?

  13 13
 • 11 wrz
  ybasiay napisał/a:

  [cytat=DM_S]

  wypadek jest wtedy gdy są osoby poszkodowane i leczenie ich trwa więcej niż 7 dni a tak to jest kolizja.

  zastanawiam się dlaczego sama WW się nie wypowie w tej sprawie.

  Potrzebuje romka Giertycha?

  7 8

Myślenice. „To nie jest parking dla szkoły!”- grzmi autorka projektu, a gmina stawia betonowe donice. Czy to przywróci przestrzeń mieszkańcom?

 • 11 wrz

  Można wszystko pogodzić, strefa tam nie jest oblegana, najwyżej popołudniami i weckendy, a szkoła powiatową jak wody potrzebuje parkingu. Jakby powiat dla swoich nauczycieli i uczniów wystąpił i zapłacił gminie za dzierżawę parkingu, to załatwiłby sprawę jak trzeba, ale woli się żreć z gminą i krytykować pod wybory, aby ludzie nadal wybrali józia obrońcę uciśnionych z górnego.

  3 8

Kolesiorstwo w Urzędzie Miasta...

 • 2 wrz
  Bysina355 napisał/a:

  To jest tak jak z Tuskiem, wrakiem itp.... Skoro maja dowody - to niech je pokażą. Jakby tak było to już dawno Tusk i reszta bandy już dawno by siedzieli. Wrak sprowadzają od 12 lat. Komisje Macierewicza, które wydoiły pieniądze i nic więcej nie przyniosły, bo przecież nie ma jasnej tezy tylko domniemania.

  Czym ma ich rozliczyć jak doktryna Neumana dział i sady są zaprzańców, bo Donek z UE nie pozwolił ruszyć betonu postkomunistycznego.

  3 15
 • 2 wrz
  Obserwator30 napisał/a:

  To zwykłe narzędzia PiSu. W ten sposób PiS niszczy samorządy - wybiera miernych ale wiernych (najlepiej z rysą na życiorysie) i rządzi posługując się nimi. Trzyma ich za jaja. Jak podskoczą, to ich wywali. Jak bardziej podskoczą, przymknie jak Jaszczura albo Misiewicza.

  Taka iluzja samorządu.

  Skutek jest taki, że samorząd nie walczy z organami centralnymi o ważne interesy społeczności lokalnej.

  Efekt? Nadal mamy niebezpieczne przejazdy na Zakopiance (Krzyszkowice, Jawornik, Głogoczów), zanieczyszczone powietrze i całą masę nierozwiązanych problemów.

  Za to z PO za to wybierani do urzędu byli sami profesjonaliści jak Daniel P.

  4 15

Wspólnie obchodzili 80. rocznicę „wywózki” żydowskich mieszkańców Myślenic. „O to walczyliśmy od 20 lat. Nie róbmy polityki, to część historii miasta”

 • 26 sie

  Żal żydów za o co wycierpieli. ale Polacy nie mniej. żydzi jednak odłączyli się od nas, o za plecami doadali się z niemcami i rearacje wzięli i nadal iorą, a o nas ani słowa nie wspomnieli Niemcom.

  6 1

Myślenice. Solidarna Polska zbiera podpisy „w obronie chrześcijan”. Wśród nich byli radni miejscy

 • 22 sie

  Bo to o to chodzi, aby mieć agenturę u konkurencji. Tak działają wyrafinowani.

  7 2
 • 19 sie

  Coś jakby było na rzeczy i za uszami, aby Michał nie wnikał, że to pocałunek śmierci. Czemu SP zniżkuje? min dlatego.

  15 2