Brzączowice. Można parkować w pobliżu kościoła. Mieszkańcy czekali na to przez lata

 • 27 gru 2023

  Karygodne jest aby państwo czyli my podatnicy z naszych pieniędzy sponsorowali związek wyznaniowy. Polska jest krajem świeckim! Pozwolę sobie zacytować Art. 10 ust. 1 tej ustawy, który brzmi: „1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań”. Więc jakim prawem sponsoruje się inwestycję skierowaną w wybraną grupę wyznaniową? W pełni rozumiem remont zabytkowej kapliczki, czy kościoła jak i również bożnicy w Wiśniowej na którą była niemiłosierna nagonka bo to jest nasze dziedzictwo. Parking przy kościele to problem parafii a nie ogółu!

  11 11

Nowe stawki dopłat dla strażaków OSP za udział w akcjach, szkoleniach i ćwiczeniach

 • 15 gru 2023

  Osobiście uważam, że na nasze miasto kilka jednostek OSP nie ma prawa bytu. Należy je zlikwidować generują ogromne koszta. Po likwidacji ich, jeśli zajdzie taka potrzeba powiększyć PSP o dodatkowych ludzi ewentualnie sprzęt. OSP ma jeszcze prawo bytu na wsiach, przez wydłużony czas dojazdu PSP.

  12 18

Spór o grób żołnierzy Armii Czerwonej. Czy przedstawiciele gminy powinni składać tam kwiaty? Zdania samorządowców są podzielone

 • 10 gru 2023

  Nie jest żadną tajemnicą, że od lat pewna grupa osób dąży do likwidacji/przeniesienia masowej mogiły żołnierzy radzieckich w celu pozyskania nowych "prestiżowych" miejsc na cmentarzu dla siebie i swoich bliskich; co jest w mojej opinii obrzydliwe. Natomiast ideologia z tego co widzę głoszona przez lokalnych przedstawicieli partii PiS jest obrzydliwa i godzi w wszelkie aspekty moralne i etyczne. Historia nie jest czarno-biała ma wiele odcieni szarości w latach 1944-1945 armia radziecka nas ocaliła ale nie wyzwoliła. Nie jest żadną tajemnicą, że zaraz po ludności wyznania mojżeszowego Polacy mieli być wymordowani przez państwo niemieckie w 95%. W ostatnim czasie "historia prawdziwa" jak określił pan Suder nie ma nic wspólnego z faktami. Jest zakłamywana i pisana na nowo przez pana partię. Niech sobie pan przeczyta co wyprawiał Romuald Rajs "Bury" czy choćby lokalny rzezimieszka Józef Kuraś "Ogień" et cetera (...), którzy według pana partii są "bohaterami". Jeszcze do niedawna żyli ludzie co byli naocznymi świadkami ich zbrodni. Nic nie usprawiedliwia kradzieży, gwałtów oraz mordów ale pan wyolbrzymia skalę tego problemu na ziemiach polskich sprzed 1939. Nie istnieje armia na świecie, która by tego nie robiła w warunkach bojowych. Niech pan sobie poczyta ile gwałtów było przez "Jankesów" w trakcie wyzwalania Francji. Cywile francuscy tworzyli uzbrojoną samoobronę przed amerykanami. Sami Francuzi twierdzili, że bardziej niż niemiecka okupacja dotknęło ich amerykańskie wyzwolenie. Szacuje się, że do armii radzieckiej wcielono ponad 500 000 Polaków, którzy trafili do armii z ziem polskich i zesłańców. Panie Szlachetka, pan przez swoje zachowanie pluje na tych ludzi.

  4

Utrzymanie linii autobusowej Myślenice-Kraków w 2024 r. będzie kosztować nas więcej. Radni zabezpieczyli pieniądze

 • 9 gru 2023

  Osobiście jestem bardzo zadowolony z ALDKM w Myślenicach, mam głęboką nadzieję, że powiększą obszar działania o dodatkowe linie na terenie powiatu. W porównaniu do konkurencji stanowią wysoki poziom i jakość obsługi. Mam głęboką nadzieje, że nie zostanie to zmarnowane i znowu nie wejdzie dziadostwo pokroju nieistniejącej już Grupy Myślenice. W ostatnim czasie linia A1 jak i inne kursujące w stronę Krakowa mają znaczne opóźnienia ale nie ukrywajmy, połowa Krakowa jest rozkopana (do niedawna był remont mostu Grunwaldzkiego, który się niby zakończył ale okoliczny remont torowiska mocno spowalnia ruch) co przyczyniło się do licznych opóźnień. Nie wspominając o niepewnej sytuacji na Zakopiance i budowie estakady. Dzięki ALDKM w Myślenicach jest wreszcie europejski poziom. Gdyby nie pandemia i wejście linii M1 to przypuszczam, że dziadostwo do dnia dzisiejszego by trwało i miało się dobrze. Niestety od zamknięcia linii M1 jak i M2 istnieje mocna agitacja między innymi przeciwko ALDKM poprzez liczne negatywne komentarze z fałszywych kont.

  25 11

Zimą śnieg leży wszędzie… także na waszych dachach - przypominają strażacy. Kto odpowiada za ich odśnieżanie?

 • 7 gru 2023

  W pełni się zgadzam. Osobiście uważam, że na nasze miasto cztery jednostki OSP nie mają prawa bytu. Należy je zlikwidować generują ogromne koszta. Po likwidacji ich, jeśli zajdzie taka potrzeba powiększyć PSP o dodatkowych ludzi ewentualnie sprzęt. OSP ma jeszcze prawo bytu na wsiach, przez wydłużony czas dojazdu PSP.

  11 2

Brzączowice. Burmistrz Suś o parkingu przy kościele: „Na realizację tego zadania oczekiwano kilkadziesiąt lat”

 • 10 sty 2023

  Z całym szacunkiem ale parking przy kościele to nie jest problem gminy, tylko i wyłącznie wspólnoty wyznaniowej. Polska jest krajem świeckim i nie powinna żadnego wyznania dotować.

  28 9

Czy to już koniec dotowanego przewoźnika Myślenice - Kraków

 • 7 sty 2023

  Jestem zniesmaczony całą sytuacją. Większość wypowiedzi na tym portalu jest tworzona przez wąskie grono osób za pomocą kilkunastu kont, które tu uprawiają swoją politykę. Byłem mocno sceptycznie nastawiony na informację, że w styczniu ma pojawić się nowy przewoźnik. Obietnice obecnego burmistrza zaliczałem do utopii i kampanii przedwyborczej. Byłem wręcz pewny, że powtórzy się sytuacja z października. Ku mojemu zdziwieniu dotarła do nas ponownie cywilizacja i my jako pasażerowie powinniśmy zrobić wszystko by taką sytuacje utrzymać. Niezależnie jaka opcja wygra wybory powinna włożyć cały swój wysiłek by do Krakowa a mam nadzieję, że również do innych miejscowości kursowałyby pełnoprawne autobusy a nie dziadostwo wzorowane na Bangladeszu. Na to powinny iść pieniądze a nie na utopię pokroju złotego pociągu. PKS małopolska to już przeszłość i nigdy nie wróci. Natomiast należy się pełen szacunek temu przewoźnikowi za to, że pokazał jak powinien wyglądać transport zbiorowy w 21 wieku. Obecnie nie rozumiem kompletnie zachowania pasażerów; gdzie jedzie stary przerobiony dostawczak, niezgodnie z rozkładem z wątpliwym stanem techniczny-wielokrotnie widziałem choinkę na desce rozdzielczej, smarki (pesudospawy) na ramie siedzenia, często się u kierowcy nie dostaje biletu (bilet to ubezpieczenie) a ludzie nadal chmarą wsiadają i w tym syfie jeden na drugim się gniotą. Pomimo tego, że za minutę jedzie ALD KM i wsiada jeden pasażer. Niedługo zmienią nazwę Syndromu Sztokholmskiego na Syndrom Myślenicki bo tego inaczej wytłumaczyć się nie da. Firma Kowal przed pandemią była małym światełkiem w tunelu. Zawsze u nich były wydawane bilety, czysto, kultura, kursy zgodnie z rozkładem; obecnie bliżej im do dawnej Grupy Myślenice. W październiku firma ta miała swoje 5 minut i nie wykorzystała tego, nawet nie było chęci z jej strony. Obecny rozkład ALD KM ma swoje wady w postaci pełnych godzin odjazdów z Krakowa, gdzie fizycznie nie ma możliwości zdążyć na kurs po pracy, tylko trzeba czekać godzinę. Przesunięcie z pełnej godziny na kwadrans po by było najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Mile widziane by było likwidacja tych 1.5h przerw na rzecz interwału 1h.

  20 4
 • 14 gru 2022
  kochampis napisał/a:

  Dziś nie wydostałem się z Krakowa nową linią dotowaną przez naszego Jareczka!
  20.30 odwołany, 21:05 odwołany i 22:05 też się pojawiła informacja na MDA, że odwołany!
  Jak kursowały żółte to nigdy czegoś takiego nie było!
  Nawet w zimie i jak zalało Głogoczów to jeździli przez Skawinę!
  Jarka i Mateuszka to chyba na taczka trza wywieżć!
  Ciekawe czy im zapłacą za te 3 kursy ponad 100 zł dotacji z naszych pieniędzy! Ciekawe czy wogóle będą wiedzieć o tym!
  Widać, że nie doceniliśmy chyba linii M1....

  Dzisiaj skumulowało się wiele czynników, które pokazują nieudolność władz. Na Zakopiance w obydwu kierunkach jeden wielki korek. Tiry stojące pod górkę na obydwu pasach; dodatkowo ciężarówka w rowie. W Mogilanach przy napisie "Zwolnij chopie" policja zatrzymująca kierowców ciężarówek by nie jechali dalej bo dojdzie do kolizji. Kto jest winny tej sytuacji? Pogoda-nie; zarządca dróg-tak. Firma która wygrała przetarg na utrzymanie dróg wyszła z założenia, że jakoś to będzie auta rozjeżdżą śnieg a organ państwowy nadzorujący jak zwykle ma to gdzieś. Dzisiaj wracałem z Krakowa z kierowcą który wyjechał z Krakowa o ~18.25 a miał o 18.05 do Myślenic dojechaliśmy dopiero o ~21.00. Z rozmowy kierowcy, którą było słychać w całym pojeździe wynikało jasno, że o godzinie 21.05 miał wyjechać z Krakowa więc nie było fizycznej możliwości by ten kurs się odbył ale właściciel firmy przewozowej powinien stanąć na głowie by chociaż ten ostatni kurs był wykonany. Odpowiedzialni za to są włodarze naszego miasta, którzy dotują tą linie i powinni ją kontrolować. Od stycznia już nie będzie finansowania i firma ta ma zrezygnować z niedochodowych kursów.

  17 2

Linia Myślenice-Kraków na liście rezerwowej? Starosta relacjonuje przebieg rozmów z marszałkiem

 • 28 gru 2022

  Nikt nie będzie kupować biletu miesięcznego u dwóch różnych przewoźników. To jest tylko dobre rozwiązanie dla osób, które sporadycznie jadą do Krakowa. Ktoś kto posiada małolitrażowy samochód czy instalacje gazową będzie nadal korzystać z prywatnego środka transportu bo wychodzi na to samo co zwykły bilet a wygoda i przede wszystkim swoboda jest nieporównywalna.

  6 3
 • 27 gru 2022

  Zawsze coś ale szału nie ma. Z tego wynika, że kursów będzie mniej od JKA; z tego wniosek, że kursy będą co 1h do 1,5h więc znowu zostaje alternatywa w postaci własnego samochodu ewentualnie autobusami przelotowymi do Zakopanego. Jedynym plusem zmiany będą pełnoprawne autobusy podmiejskie i zapewne wszystkie kursy się odbędą. Natomiast przy takiej częstotliwości sytuacja nadal nie jest rozwiązana.

  7 4

Myślenice. Na Rynku stanęła świąteczna choinka. Mieszkańcy wspólnie brali udział w jej rozświetleniu

 • 14 gru 2022

  Jakiś czas temu pojawił się tu artykuł wraz z wypowiedzią władz o kryzysie energetycznym i potrzebie ograniczenia zużycia prądu poprzez wyłączenia części oświetlenia w mieście, A tu widzę choinkę i inne bzdet podłączone do prądu. Oszczędza się na bezpieczeństwie mieszkańców kosztem igrzysk. Żenada!

  30 2

Atak zimy. Śnieg będzie padać przez cały tydzień. Tak wyglądały Myślenice po pierwszym dniu

 • 14 gru 2022

  Zapachniało wyborami. Brak słów by to odpowiednio kulturalnie skomentować...

  6
 • 12 gru 2022

  Jaki atak zimy? Śnieg sięga trochę ponad kostki. Natomiast odśnieżarki chyba są na wyginięciu bo ich kompletnie nie widać; za to rynek odśnieżony jakby miał być jakiś pochód ...

  33 4

Myślenice. Tak obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości

 • 11 lis 2022

  Panie Szlachetka! Kto Panu pisze te przemówienia? Są one oderwane od rzeczywistości, zawierają liczne przekłamania historyczne i przede wszystkim masę nienawiści. Pamiętam jak do niedawna przedstawiciele partii do której Pan należy głośno krzyczeli o Wołyniu, dewastacji cmentarza Orląt Lwowskich, blokowaniu przez Ukraińców polskich pociągów. Teraz Pan o tym zapomniał? Po co w Nasze święto narodowe wplątywać wątki polityczne i pluć taką nienawiścią na drugiego sąsiada? Przypominam Panu, że były ZSRR nie składał się tylko z Rosjan ale również z Ukraińców.

  52 10

Myślenice. Grozi nam wykluczenie komunikacyjne? Burmistrz zapowiada poprawę sytuacji od nowego roku

 • 9 lis 2022

  Podobnie zauważyłem a wczoraj gdy była akcja Inspekcji Transportu Drogowego przy Dworcu Głównym w Krakowie to nagle busy firmy Kowal znikły z drogi i niektóre kursy się nie odbyły. Szczerze to ja unikam Kowala za stan tych pojazdów. Na desce rozdzielczej świecąca choinka a na stronie gov w zakładce bezpieczny autobus bardzo ciekawe informacje. Do tego różnie u nich z wydawaniem biletów; nieraz się zdarzyło, że na bilecie jest trasa odbiegająca od tej co się zapłaciło (jedynie kwota się zgadzała)

  19 3
 • 8 lis 2022

  Złoty pociąg, złote autobusy a przy następnych wyborach co będzie? Złoty port lotniczy na linii Myślenice-Balice?

  63 8

Kryzys komunikacyjny dobiega końca? W poniedziałek 17 października na trasę Myślenice-Kraków wyjeżdża nowy przewoźnik

 • 18 paź 2022

  To jest czeska marka, akurat ten model jest podmiejski i ma w okolicach 10 lat. Ta marka charakteryzuje się topornością, oszczędnymi silnikami. Wnętrze klimatyzowane, fabryczna zabudowa. Na pewno ta konstrukcja jest o wiele lepsza niż wyrób autobusopodobny w postaci przerobionego starego sprintera.

  10 1

nowy przewoźnik

 • 13 paź 2022
  gwidoniusz napisał/a:

  Co z tymi busami? Autobusami? problem się rozwiązał?

  Od poniedziałku tzn. 17.10.2022 mają zacząć kursować a czy będą to się okaże

  6

Dariusz Martynowicz żegna się z tytułem Nauczyciela Roku 2021. „Miałem okazję jeszcze głośniej mówić o sytuacji polskich nauczycielek i nauczycieli”

 • 13 paź 2022

  Jaki profesorze?! On nie ma takiego tytułu naukowego!

  19 11

Kryzys komunikacyjny. Gmina znalazła przewoźnika. Pasażerów na trasie Myślenice-Kraków będą wozić busy i autobusy z Jerzmanowic

 • 30 wrz 2022

  Patrząc po opiniach i taborze tej firmy obawiam się, że wracamy do sytuacji jaka działa się przed pandemią. Czarno to widzę; mam nadzieję, że się mylę.

  73 2

Kto zatrzyma to szaleństwo

 • 15 maj 2022
  ybasiay napisał/a:

  [cytat=Anonimus1] A skąd ty masz pewność że były zdrowe. A te co ostanio padły tez na pewno były zdrowe. Szczęście że nikogo nie zabiło.
  Weźmiesz odpowiedzialność za śmierć kogoś przez takie drzewo.

  Proszę się przejść i obejrzeć pnie tych drzew. Na kilkadziesiąt drzew wyciętych z cmentarza i wokół kościoła zaledwie trzy sztuki były chore. Do tej pory na cmentarzu leżą ścięte drzewa i są one zdrowe. Drewno z tej chorej wycinki magazynowane jest koło przedszkola i ono jest również zdrowe. Jeżeli mówimy o bezpieczeństwie to jest coś takiego jak cięcie korekcyjne prowadzone przez dendrologa.

  26 4
 • 15 maj 2022

  Wokół kościoła w Wiśniowej zostało wyciętych kilkanaście zdrowych lip w tym kilka, które miały ponad 100 lat. Cmentarz został ogołocony, wycięto kilkadziesiąt zdrowych drzew; powstała pustynia. W starej części cmentarza ostało się kilka drzew ale obawiam się, że w najbliższych dniach zostaną ścięte. Kto powstrzyma to szaleństwo? Kto normalny wydał na to zezwolenie o ile wydał? W całym cywilizowanym świecie sadzi się drzewa a u nas na potęgę wycinają. Komu one przeszkadzają?

  37 5