Ponad 4 tysiące podpisów mówiących „NIE dla projektu budowy S7 przez Myślenice”

 • 2 kwi 2022

  WYSOKOŚCI orientacyjne bezwzględne (nad poziomem morza) kluczowych punktów dla tunelu: Tarnówka (w dole za Orlenem) - Stróża/Miłogoszcz:
  - zakopianka Stróża/Miłogoszcz = 311 m n.p.m.
  - ul. 3-go Maja/szkoła Średniawskiego (tam gdzie zaczyna się tunel
  wg GDDKiA) = 330 m n.p.m.
  - Orlen (Sobieskiego) = 340 m n.p.m.
  - Tarnówka (w dole za Orlenem) = ok. 310 m n.p.m i niżej

  Widać więc , że
  - Orlen jest 29 m wyżej niż zakopianka w Stróży
  - Poziom ul 3-go Maja przy szkole Średniawskiego jest 19 m wyżej niż zakopianka w Stróży.
  - Koryto rzeki Bysinka jest 14 m wyżej niż zakopianka w Stróży.

  W związku z powyższym jest możliwe, bez żadnej łaski , poprowadzenie POZIOMEGO TUNELU , z dołu zza Orlenu (okolice Tarnówki) , pod Orlenem, pod ul. 3-go Maja, Średniawskiego i rz. Bysinką, pod Mikołajem i do Stróży/Miłogoszcz.
  Węzeł z zakopianką w Stróży lub za Orlenem/Tarnówka

  11 1
 • 2 kwi 2022

  Tak. Taki pomysł tunelu, chroniący całe miasto (choć pomysł 1 wyboru to dalekie obejście tranzytem Myślenic)
  Pobiegnij i zapytaj w GDDKiA czy oni są normalni.
  Bo we wszystkich 6 wariantach zaproponowali olbrzymie tunele: najkrótszy 5 km, najdłuższy 13 km. Dlaczego ? Bo wiedzą , że tu teren b. mocno zurbanizowany i nie ma tanich rozwiązań.

  15 2
 • 2 kwi 2022

  Cieszę się , że promujesz wytrwale mój pomysł tunelu od Tarnówki do Stróży (opisane szczegółowo , z wysokościami n.p.m. pod jednym z pierwszych artykułów tutaj) . Ale nie wystarczy gadać. Zaproponuj konkretnie coś i zgłoś się z tym np. do adminów grupy na fejzbuku

  14 3

Pierwsi mieszkańcy Myślenic przeciwko budowie S7 w mieście. „Nie tędy droga! Stop!”

 • 20 lut 2022

  Poproś kogoś w domu, żeby Ci to przeczytał.

  I piłeś ? Nie pisz. Nie będziesz rechotał po każdej wypowiedzi.

  19 4
 • 18 lut 2022

  Ci, którym zburzą chałupy pod drogę, są w lepszej sytuacji , niż ci dalej od drogi . Ci pierwsi dostaną odszkodowania, ci drudzy nic. Tylko spaliny, hałas i ogólny syf związany z zamieszkiwaniem w pobliżu autostrady.

  11
 • 17 lut 2022

  @DM_S
  Trzeba wziąć pod uwagę, że po wypowiedzi Burmistrza ( przybyło nagle 20% "za"), zrobił się z tego sondaż poparcia polit. i część głosowała jak w wyborach. Na zasadzie, że na złość mamie odmrożę sobie uszy. Inna rzecz, że to nie muszą być głosy mieszkańców KMY - to droga krajowa.

  Nieszczęśliwie też zadane pytanie: bo raczej wszyscy są za S7 przy KMY , ale jak zobaczyli schemat wiaduktu i jak to rzeczywiście miałoby iść, chętnie by odklikali swoje poparcie.

  74 8

Jarosław Szlachetka: Każdy z zaproponowanych wariantów nowej S7 jest dla mieszkańców gminy Myślenice nie do zaakceptowania

 • 19 lut 2022

  Dlaczego fantastyka ? We wszystkich wariantach są tunele. Najdłuższy 13 km. Podejrzewam też , że 3-pasmówka skończyła by się na ostatnim węźle , i w tunel pod Orlenem, 3 -go Maja i Mikołajem wjechałaby już 2-pasmówka.
  PS.
  Ostatecznie pewnie 2-pasmówka też by wystarczyła, w sytuacji wybudowania kolei i przebudowy zakopianki. Ale to jest do wyliczenia.

  3 2
 • 16 lut 2022

  "Dwa" jest mniej niż "jeden" - szykuje się Nobel z matematyki.

  "Nowa droga odciąży istniejący odcinek który właściwie już przebiega przez centrum miasta".
  No pewnie , że odciąży. Chodzi tylko o to jak i którędy. Autostrada (tranzyt) nie może iść szpecącą piękne miasto estakadą, przez KMY od zachodu, skąd cały spalinowy syf i hałas, wraz z wiatrem znajdzie się w kotlinie miasta (to ta różnica z obecną zakopianką). I zablokuje jedyne tereny mieszkaniowe w mieście. Chyba , że z tym "środowiskiem i mieszkańcami" (nagle taka troska o środowisko?) to tak dla jaj.

  28 2
 • 16 lut 2022

  OD WĘZŁA na Tarnówce (Orlen) S7 to wyłącznie tranzytowa autostrada przez miasto i w zaproponowanym wariancie szkodliwy - z różnych względów - dla całych Myślenic absurd.

  Tranzyt przez KMY musi być poprowadzony z dala od miasta, nie od zachodu (wiadomo), lub w tunelu. Barbarzyństwem jest robić to inaczej.

  Nie można złego tranzytu przez KMY utożsamiać z całą S7.

  28 3
 • 16 lut 2022

  W głosowaniu powyżej nocny "cud nad urną". Słabo zabezpieczona ta ankieta.

  30 4
 • 15 lut 2022

  Infantylna szczujnia.
  18 tyś. vs zły plan.

  Kierowcy nie muszą na estakadzie autostradą przez miasto.

  41 7
 • 15 lut 2022

  DOKŁADNIE o tym pisałem pod pierwszym artykułem o S7 sprzed 2 tyg.
  Albo obejście daleko od wschodu, albo wydłużony tunel w stosunku do tego zaproponowanego przez GDDKiA pod Mikołajem. Czyli tunel od Tarnówki, pod Orlenem, pod ul. 3-go Maja i rz. Bysinką, pod Mikołajem i do Miłogoszczy.

  Poziom zakopianki za Miłogoszczą jest ok. 10 m niżej , niż poziom ul. 3-go Maja i 6 m niż koryto Bysinki , więc się da. Węzeł albo przed Tarnówką, albo w Stróży. Załatwia to sprawę tranzytu i uciążliwości dla Myślenic.

  43 7
 • 15 lut 2022

  TO jest kluczowe -determinacja władz samorządowych.. Dlatego niezbędne są petycje, protesty mieszkańców (w internecie i na żywo), po to , żeby burmistrz poczuł wsparcie , presję mieszkańców i żeby pokazać decydentom (ministerstwo, GDDKiA) sprzeciw dla chorych pomysłów prowadzenia napowietrznej autostrady przez miasto.

  45 12
 • 15 lut 2022

  "Rolą samorządowców jest zoptymalizowanie przebiegu tych korytarzy, tak żeby w jak najmniejszym stopniu wpływały na życie lokalnych społeczności" .
  Święte słowa : dlatego zaproponowany korytarz w KMY jest nie do zaakceptowania i samorządowcy słusznie się temu sprzeciwiają.

  52 8
 • 15 lut 2022

  TO CO zaproponowano, to nie obwodnica , a autostrada-tranzyt przez miasto, z tonami spalin rocznie w mieście i hałasem, ze względu na wiatry zachodnie. Walcz , żeby tego nie było.

  52 19

Robert Pitala: Radni klubu PiS wyrażają głębokie zaniepokojenie przedstawionymi planami przebiegu „nowej Zakopianki”

 • 18 lut 2022

  BURMISTRZ przeciw. Radni PIS przeciw. Radny woj. St. Bisztyga przeciw.

  ZATEM PYTAM : kiedy oficjalne stanowisko-sprzeciw władz Myślenic. KIEDY stanowczy sprzeciw w uchawle Rady Miasta i Powiatu. KIEDY protest do GDDKiA ? Bo gazet myślenickich w W-wie i GDDKiA mogą nie czytać.

  A Starosta urzęduje jeszcze ??? Na razie się czai, bo pewnie chętnie wyraził by głos "za" , bo burmistrz przeciw, tylko pewnie nie wypada mu odmrozić sobie uszu na złość mamie. Czytaj: nie wypada mu optować za autostradą przez środek Myślenic, wbrew Pisowi.

  17 12

Nowa Zakopianka a sprawa Myślenic. Stanisław Bisztyga: Uważam, że planowana obwodnica wokół Myślenic "uśmierci" miasto

 • 15 lut 2022

  MYŚLENICE mają potencjał turystyczny. Przestańcie jojczyć na własne miasto. Wystarczy zobaczyć w weekend parking pod halą ("obce: rejestracje-wszystko z bagażnikami rowerowymi), zarabie w ciepły dzień, Rabę w upalny lub stok zimą. "Turyści" jadący do Zakopanego nie są niezbędni - ich cel podróży jest inny.

  14 2
 • 15 lut 2022

  Radny ma rację. A Studium można zmienić, to nie Biblia.

  WARIANT od zachodu niczego nie odcąża, a dociąża, jest szkodliwy i powinien być zastopowany. Poprowadzenie między wzgórzami od zachodu "napowietrznej"autostrady na estakadzie, z wiejącymi stąd 200 dni/rok wiatrami (ciekawe, czy GDDKiA to wie) to wycelowanie gigantycznej rury spalinowej w leżące w kotlinie Myślenice. Od iluzorycznego "odciążenia" strefy rekr. weekendowej na Zarabiu (i tak zakopianka z ruchem tam pozostanie , a imprezy są okazjonalne), WAŻNIEJSZE jest nie:
  - dociążanie CAŁYCH Myślenic bezmyślnie i na chama poprowadzoną autostradą przez miasto, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych (co widać na poniższym schemacie) i narażenie zdrowia mieszkańców całych Myślenic
  https://images89.fotosik.pl/572/5a1a5467bc1d6b23.jpg
  - szpecenie miasta monstrum
  - blokowanie jedynych praktycznie terenów pod mieszkaniówkę

  Niech proponują inne rozwiązania np. tunel lub inne obejście. Lub tranzyt dalej od Myślenic

  17 2
 • 15 lut 2022

  Radny St. Bisztyga, głos rozsądku. Brawo. Władze samorządowe mają obowiązek dopilnować, aby planowana inwestycja nie zniszczyła Myślenic i życia mieszkańców, a mieszkańcy powinni ich do tego zmobilizować. GDDKiA musi przedstawić nieszkodliwy wariant obejścia miasta lub skoncentrować się na udrożnieniu zakopianki. I budować kolej.

  36 21

Pierwsi mieszkańcy podkrakowskich miejscowości przeciwko budowie nowej Zakopianki. Planowana droga przecina Myślenice

 • 14 lut 2022

  Będzie . Niebawem ogłosimy.

  7
 • 14 lut 2022

  Zgadzam się. Ale jakby jednak się uparli , to napewno nie w ten, barbarzyński i szkodliwy dla miasta i ludzi sposób. Burmistrz i radni mają obowiązek tego dopilnować.

  8
 • 14 lut 2022

  @kotek
  TO JUŻ 100 tyś pojazdów ? Nie 60 ? ( jak trzeba stręczyć estakadę to 60 tyś,i takie tam maleństwo, a jak grozić, że nie będzie, to 100 tyś i to z tendencją)
  ALE święte słowa: albo przez środek miasta, albo w ogóle. Niech sobie Myśleniczanie nie myślą. Żelbetowe monstrum to kara PIS-u , za tak nikłe zwycięstwo wyborcze i brak 120 %-towego poparcia.

  12
 • 14 lut 2022

  Na zachodzie odpada, ze wzgl. że wieje stamtąd 200 dni w roku. I Zarabie też ucierpi. Dwa pasma Dalinu i Mikołaja po bokach, między nimi autostrada na estakadzie i miasto w kotlinie, to jak gigantyczna rura spalinowa wymierzona w Myślenice . Jest odwrotnie: im dalej na wschód tym lepiej. I najlepiej w tunelu , jak się da : przy takim rozproszonym zurbanizowaniu tych terenów ( między KR i KMY) NIE MA JUŻ TANICH ROZWIĄZAŃ. A jak ktoś tu pisał, punktem wyjścia musi być zdrowie mieszkańców.

  26
 • 11 lut 2022

  @kotek. KOGO to obchodzi, kto co opracował , skoro każdy wariant w Myślenicach przebiega w tym samym , STWARZAJĄCYM ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA mieszkańców miejscu i musi wylądować w koszu.

  30 1
 • 11 lut 2022

  @kotek. Trollujesz jak zwykla nie na temat i ze szkodą dla mieszkańców.

  Mówimy o przebiegu autostrady w Myślenicach ! Nikt nie sprzeciwia się budowie ekspresówki ( jeśli tak chcą) i odciążeniu zakopianki. Chodzi o 2o tyś ludzi w Myślenicach, którym usytuowanie autostrady na estakadzie OD ZACHODU spieprzy życie i zrujnuje zdrowie . Wszystkim, tym przy starej zakopiance też.

  Bo takie jest szczególne położenie Myślenic: w kotlinie między 2 pasmami, między którym chcą przerzucić autostradę ( o przepustowości zresztą nie 60 tyś - jak chce GDDKiA - min. 120 tyś), SKĄD WIEJE 200 DNI w roku. GDDKiA musi zaproponować inne rozwiązanie.

  28 3