Wybory Samorządowe 2024. Miłosz Motyka to jedyny reprezentant ziemi myślenickiej w sejmiku wojewódzkim

 • 10 kwi

  Bill twoja wypowiedź odzwierciedla brak podstawowej wiedzy i zrozumienia rzeczywistości jak zresztą u większości stałych uczestników tego forum. Tylko hejt wam w głowie. Szlachetka ma dalej sejmik za sobą bo nic się tam w układzie sił nie zmienia a Motyka jest w opozycji i on nic nie będzie miał do powiedzenia. Marszałek i Zarząd Województwa pozostaje w tych samych rękach. Do tego Szlachetka ma swoją radę miejską. Ostrowski złotówki z województwa nie zobaczy. Jego wybór to byłoby dla Myślenic 5 lat stracone, marazm i pewnie kolejne długi.

  33 29

Wybory Samorządowe 2024: Pełne wyniki do Rady Miasta i Gminy Myślenice

 • 8 kwi

  Ludzie zagłosowali za tymi, których znają i szanują, jak pan Suder, Dyląg, Motyka, Czepiel, Bzowski czy Gorzelany-Dziadkowiec. Burmistrz Szlachetka z 10 radnych zrobił 12 pomimo tego, że co poniektórzy chcieli ich zdyskredytować i ośmieszyć. Ostrowski kłamał na co wyborcy na szczęście się nie nabrali, Bisztyga szukał co rusz afery i przepadł bez mandatu. Manipulacje przy wypowiedziach czy gestach na nic się nie zdały, a my mieszkańcy mamy już dość kłótni i intryg. Dlatego niech Szlachetka będzie drugą kadencję bo ma swoją radę, bo pokazał, że chce uczciwie pracować, jest skuteczny i nie boi się trudnych, czy czasem niepopularnych decyzji.

  24 43

Wybory Samorządowe 2024. W Myślenicach druga tura między Jarosławem Szlachetką i Maciejem Ostrowskim

 • 8 kwi

  Tu nie potrzeba kolegów z Warszawy bo o środkach unijnych np. z RPO nie decyduje premier tylko dobrze napisany wniosek konkursowy. Widzę, że nie masz o tym większego pojęcia.

  23 33
 • 8 kwi

  Mieszkańcy postawili na uczciwość i skuteczność. Szlachetka to człowiek, za którym nie ciągną się żadne sprawy karne jak za Ostrowskim. Nie wspierają go obcy deweloperzy. Pozyskał 300 milionów różnych środków zewnętrznych, udowodnił, że jest w tym skuteczny. Teraz ruszą środki unijne dysponowane w otwartych konkursach i jego ekipa jest gwarancją, że pozyskamy ich tyle ile będzie potrzeba.

  49 98

Myślenice. Burmistrz z zastępcą prezentują Zarabie przyszłości. Koncepcję nazywają Zarabiem 2.0

 • 29 mar

  Świetny pomysł i przystosowany do ewentualnego narażenia na wezbrania rzeki. Mówili o tym co do rozwiązań technicznych i zastosowania odpowiednich materiałów ale nie chciało się portalowi o tym wspomnieć, dobrze że jest relacja z konferencji. Natomiast artykuł redaktorzyny, który go wymęczył tak tendencyjny i złośliwy, że chce się zwymiotować. Ale jak to mówią jest wycie - znakomicie. Ja kibicuje tym pomysłom, bo wreszcie zmienią się wizerunkowo i funkcjonalnie miejsca, które wyglądają jak w latach 80 tych. Basen już modernizują, skatepark nam zgodnie z obietnicą wybudowali więc z tym też czekam jak lada miesiąc ruszą 😉

  8 70

Myślenice. Tak dyskutują samorządowcy: "Chamstwo, a nie inteligencja” kontra "biznesik na mieniu gminnym i brak honoru"

 • 27 mar

  Klakierstwo na tym portalu szczuje i złorzeczy aż uszy więdną. Widać, że wiceburmistrz Suder jak zawsze powiedział jaka jest prawda. Zdemaskował ostrowskich, wójtowicza czy bisztygę jak się patrzy. Brawo !

  18 66
 • 27 mar

  Pan Suder kulturalnie wypunktował młodego Ostrowskiego, ot co. Nie ma czym się tu emocjonować. Jak zawsze radni opozycyjni próbowali coś przypiąć burmistrzowi a znów tylko się skompromitowali. Dzisiaj to rzeczywiście Kamil Ostrowski ma uchylony mandat radnego przez wojewodę który potwierdził że prowadzi szkółkę na orle wbrew prawu a jego brat Maciej ma zarzuty karne stąd złość, że ktoś o tym przypomina.

  20 76

Myślenice. Modernizacja stadionu Dalinu w ogniu krytyki radnych opozycyjnych. „Czy można to było zrobić taniej i lepiej?”

 • 1 mar

  Dziwny zbieg okoliczności co ? Przeciw radni od Ostrowskiego i Grażynka. Ci co od 5 lat są przeciw z zasady. Ehh ta brudna kampania.

  4 3
 • 1 mar

  Wały to miały miejsce za Macieja O. byłego już na szczęście burmistrza. To jego kolega prezes Daniel Piskorski jest dziś już dwukrotnie skazany a na samym Ostrowskim nadal ciążą zarzuty karne ! Więc oszczędź sobie wstydu.

  5 4

Maciej Ostrowski zapowiada udział w wyborach samorządowych. "Mam nadzieję, że mieszkańcy zdecydują o zmianie władzy w naszym mieście"

 • 22 sty

  Były burmistrz a od dawna Developer Ostrowski z poważnymi zarzutami prokuratury i przegranym ostatnio procesem karnym w sądzie apelacyjnym to kiepski kandydat. No chyba, że ktoś byłby niespełna rozumu i ryzykował, że mu za niedługo jakiś developer wśród spokojnej zabudowy jednorodzinnej wybuduje piętrowca albo czworaki jak to miało miejsce za Ostrowskiego w Myślenicach przy ul. Średniawskiego, Zdrojowej i Rzemieślniczej oraz w Zawadzie.

  45 30

Myślenice. Po dwóch tygodniach przerwy wraca całodobowy dostęp do leków

 • 15 sty

  Zejdź mi z oczu platformiany kłamco i hejterze.

  13 22
 • 15 sty

  Za narażenie mieszkańców na utratę zdrowia odpowiada Starosta Tomal z KO oraz Kudas z SLD. Zgodnie z ustawą powiaty mają zapewniać nocne dyżury. Poniosą oni konsekwencje tego zaniedbania choćbyś tu pluł i kopał nogami jak rozwydrzony dzieciak. I weź coś mocnego na wściekliznę. Dziś dzięki burmistrzowi i myślenickim mamom można kupić nawet w nocy 😄

  13 24
 • 15 sty

  Toś się nagadał. Wystarczyło ci podać fakty i kolejne wasze kłamstwo wyszło na jaw.

  10 22
 • 15 sty

  Prawda bywa bolesna ! Przykro mi.

  11 24
 • 15 sty

  Chyba hipokryzja i obłuda lokalnych politykierów z KO oraz SLD. Tomal i Kudas po pierwsze temat albo przespali albo próbowali wywołać aferę, w którą uwikłali by swoich konkurentów - nie udało się. Po drugie ukrywali przed nami do końca roku fakt, że nie będzie w nocy dostępu do zakupu leków ! Po trzecie próbowano nas okłamać, że w nocy sporadycznie kupowano i to jeszcze nie leki a prezerwatywy czy kosmetyki. Dopiero pod presją burmistrza Myślenic i mieszkańców powiatu z wielką łaską dofinansowali aptekę, która od kilku miesięcy przekonywała ich i udowadniała, że jest to uzasadnione. Tomal i Kudas narobili przy tym komunikatów i konferencji oraz zastosowali cenzurę prewencyjną na fejsbuku starostwa, gdzie wyłączono możliwość komentowania. Dla mnie to oszustwo i putinowskie metody. Mam dość tych dwóch panów. Nie dość, że nie mają cywilnej odwagi przeprosić za swoje błędy to jeszcze szczują i manipulują.

  18 26
 • 15 sty

  Przez opieszałość starosty z KO i wicestarosty z lewicy przez dwa tygodnie nie mieliśmy nocnego dyżuru apteki. Zmiany, które przyjęto w sierpniu 2023 r. miały przede wszystkim za zadanie zapewnić wszystkim pacjentom całodobowy dostęp do leków czy wyrobów medycznych.
  Zgodnie z przepisami sprzed zmiany, w każdym powiecie powinny funkcjonować apteki 24 godziny na dobę. To niejednokrotnie była fikcja stąd zmiana ustawy. Nie było żadnego mechanizmu, który pozwalałby powiatom egzekwować przestrzeganie tego przepisu. Od nowego roku ustalono nowe godziny pracy aptek jak również to, że zarząd powiatu ma decydować o uruchomieniu apteki całodobowej łącznie z jej finansowaniem. Ważną zmianą było także zniesienie dla pacjentów tzw. opłaty nocnej za wydanie leku poza standardową porą pracy aptek ojczym dziwnie się milczy. Więc kryzys wywołali starosta oraz wicestarosta i to ich karygodne zaniedbanie !

  17 29

Kiedy wybierać będziemy wójtów, burmistrzów i radnych? Premier Tusk podał najbardziej prawdopodobne daty

 • 4 sty

  Będzie, będzie już ty się o to nie martw. Poza tym teraz dopiero ruszą środki unijne a te dzieli marszałek z PiS 😄😄😄

  8 26
 • 4 sty

  Bzdury piszesz. Rozbudowa krytej pływalni, stadion do siatkówki plażowej, nowoczesny skatepark, plaże piaszczyste, singletracki, modernizacja stadionu Dalinu, modernizacja orlika przy sp nr 3, boisko wielofunkcyjne w parku jordana, modernizowane ulice, oświetlenie itd. to wszystko robione jest w mieście a nie tylko na wsi !

  9 33
 • 4 sty

  Akurat wojewoda nie za dużo decyduje o dofinansowaniu a o środkach unijnych już w ogóle, bo o nich decyduje marszałek, który się nie zmienił 😏

  8 24
 • 4 sty

  Jedyny poważny kandydat to Szlachetka. W ciągu zaledwie jednej kadencji poradził sobie z zadłużeniem, brakiem autobusów do Krakowa, ściągnął miliony środków zewnętrznych, zaczął budować sale gimnastyczne i inne obiekty sportowe, żeby nasze dzieci nie musiały dojeżdżać do Myślenic na zajęcia WF, remontuje szkoły, kończy inwestycje zrobione wcześniej po łebkach. I choćbyście go tu na okrągło hejtowali to ludzie i tak swoje wiedzą, widzą oraz samodzielnie zagłosują wedle własnego uznania 😗😗😗

  20 48

Myślenice. Od 1 stycznia koniec z aptekami czynnymi całą dobę. Najbliższe w Skawinie, Bochni, Wadowicach i Krakowie

 • 4 sty

  Weź leki i odfasonuj się o naszego burmistrza i zastępcy.

  3 1
 • 4 sty

  Kretyn jesteś i tyle. Brak nocnego dyżuru aptek to wyłącznie zaniedbanie starostów Tomala i Kudasa. Pod nich podlega opieka zdrowotna i szpital powiatowy. Nie zapewnili oni dofinansowania ani nawet nie rozmawiali o tym z aptekarzami.

  3 1
 • 4 sty

  To niech starosta zapłaci. Od tego jest żeby rozwiązywać takie sprawy. Spotkał się w tej sprawie z aptekarzami czy włodarzami gmin ? Nic do dziś nie zrobił !

  3
 • 4 sty

  Starosta Józef Tomal i złotousty Rafał Kudas. To przez nich dziś po leki musimy jeździć do innych powiatów 😡

  3 1
 • 4 sty

  Panie Tomal i Kudas weźcie się wreszcie do prawdziwej pracy ! Za takie zaniedbanie w innym kraju już dawno by was na stanowiskach nie było !

  3