[NTC]Naziemna Telewizja Cyfrowa w nowym standardzie T2/HEVC. Jak u Was z odbiorem?

 • 13 maj

  Witam wszystkich, jeżeli ten temat powinien znaleźć się w innym dziale to bardzo proszę moderatora o przeniesienie.

  Otóż jak wszyscy już słyszeli/wiedzą z intensywnych kampanii informacyjnych, po kilku latach dotychczasowego standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) nadszedł czas przechodzenia na nową technologię T2/HEVC.

  Oczywiście osób oglądających telewizję dostarczaną przez płatne platformy cyfrowe drogą satelitarną bądź internetową sprawa zupełnie nie dotyczy.

  Założyłem ten temat aby dowiedzieć się od innych mieszkańców naszego miasta i bliskich okolic, którzy już odbierają kanały naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie CO I CZY W OGÓLE coś się zmieniło dla zwykłego, przeciętnego widza ?

  Ostateczne wyłączenie już za 10 dni tj
  23 maja.

  Ja osobiście dokupuje dekoder wspierający nowy standard nadawania dodatkowo z wbudowanym systemem Android co mocno zwiększa możliwości tego box'a. Tak wybrałem ze względu na dobry stan posiadanego przeze mnie telewizora LCD z matrycą jak nowa.

  MOJE PYTANIA:

  1. Czy w naszym regionie, posiadając TV podłączony do anteny skierowanej na Chorągwice, po przeskanowaniu lub ręcznym dostrojeniu TV/dekodera ODBIERACIE JAKIEŚ NOWE KANAŁY TV oprócz tych które były dostępne dotychczas?

  2. Czy jesteście w stanie odbierać jakiekolwiek kanały radiowe ?

  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  7 3