Papierki do pomiaru pH np wody ...

 • 29 sie 2023

  To może ktoś wie gdzie na pewno w Myślenicach można kupić takie papierki do pomiaru pH. Oczywiście pierwsze co przyszło mi do głowy to sklep zoologiczny (akcesoria dla akwarystyki) ale z tego co wstępnie sprawdziłem w internetowych sklepach tego typu to najczęściej w ogóle nie nadawałyby się z względu na górną granicę pomiaru 8 - no tak, w sumie po co komuś do sprawdzenia wody w akwarium cokolwiek wiecej jak każdy wie jakie jest standardowe pH wody czy źródlanej czy z kranu. Widziałem też takie z dziwną dla mnie laika w tym temacie skala tj od 4 do 6 ale to tak na marginesie.

  OD RAZU PISZE ZE KRAKÓW MNIE NIE INTERESUJE W OGÓLE GDYŻ CENA DOJAZDU(16ZŁ + WYSOKIE CENY SAMEGO PRODUKTU - ale fakt że dostaje się 80 do 100 szt tylko po co mi tyle ?) TAKŻE ŁĄCZNA CENA CAŁKOWICIE WYKLUCZA TEN POMYSŁ już nie wspomnę o min kilku godzinach straconego czasu.

  MOŻE KOMUŚ BY SIĘ CHCIAŁO ODPISAĆ?

  W OSTATECZNOŚCI POCZEKAM NA 1 DZIEŃ SZKOŁY I JAKO DESPERAT PÓJDĘ NA KTÓRĄKOLWIEK Z LEKCJI CHEMII ŻEBY POPROSIĆ (WYŁUDZIĆ) TE KILKA SZTUK - dosłownie przed momentem wpadłem na ten pomysł,he.

  Dodam że jak moja klasa miała lekcje chemii w gimnazjum to UWIERZCIE MI NA SŁOWO ale dosłownie 1 (JEDNO) "doświadczenie" zostało przeprowadzone w ciągu całej 3 letniej nauki - było to nasypanie odrobiny bodajże manganianu potasu samego lub z jakimś dodatkiem na końcówkę takiej szpatułki po czym zbliżono ogień i wtedy to spłonęło podobnie jak lont od petardy albo zabawka chemiczna z saletry (kto robił to wie)
  Tak czy siak to jakaś kpina była. Co bardziej przykre chyba to że w podręczniku było wiele opisanych doświadczeń+wszystkie podstawowe techniki laboratoryjne odpowiednie dla poziomu gimnazjum tylko co z tego jak nigdy niczego nam nie pokazano - ZA TO CIĄGLE PRZEPISYWALIŚMY DO ZESZYTÓW WYBRANE PRZEZ NAUCZYCIELI DOŚWIADCZENIA z już gotowymi wynikami tego co terortycznie zaobserwowaliśmy,ehh.

  Dlatego nie będzie mi wstyd dowiedzieć się gdzie konkretnie odbywa się lekcja chemii ,dopaść nauczyciela i poprosić o taką drobnostke jak potrzebuje. Jasne że wolałbym już dzisiaj czy jutro maksymalnie zdobyć to co potrzebuje ale trudno

  1
 • 28 sie 2023

  Witam, ośmieliłem się zamieścić ten post ale mam nadzieję że administracja nie usunie mojego wątku/anonsu.

  Otóż potrzebuje sprawdzić pH w wodzie płynącej z kranu u mnie w domu oraz u znajomego mieszkającego w jednym z bloków - TAK DLA PORÓWNANIA.

  Poza tym także wody deszczowej którą zbieramy do podlewania kwiatów.

  WOBEC TEGO POTRZEBUJE PAPIERKÓW LAKMUSOWYCH ZDOLNYCH ZMIERZYĆ PH BEZ DOLNEJ GRANICY NATOMIAST GÓRNA WARTOŚĆ WYSTARCZY 9-10 pH.

  Jeżeli ktoś miałby odstąpić dosłownie kilka takich papierków wraz z fotką skali barwnej bym mógł odczytać wynik (zrobioną zwykłym smartfonem ) TO BYŁBYM BARDZO WDZIĘCZNY.

  OSOBIE KTÓRA MI POMOŻE ODWDZIĘCZĘ SIĘ 2 PUSZKAMI BROWARKU.
  Ja wiem że można zamówić np z allegro kilkadziesiąt sztuk przykładowo chińskiej produkcji a ich koszt nie przekracza kilku złotych - niestety trzeba doliczyć do tego koszty dostawy i wychodzi paręnaście złotych ale mnie nie potrzebna jest taka ilość A POZA TYM TRZEBA CZEKAĆ NA TAKĄ PRZESYŁKĘ Z CHIN DO 14 DNI...

  Z góry dziękuję za uwagę i czekam na ewentualny kontakt od osób które mogą i chciały by mi pomóc.

  ***KONTAKT***

  TEL: 730415974

  Z GÓRY DZIĘKUJĘ !

Myślenice. Na miasto wyjdą wspólne patrole policji i straży miejskiej

 • 29 kwi 2023

  Aha, dodam tylko że w powyższej wypowiedzi gdzie napisałem o "Pani K." oczywiście "K" to nazwisko ale żeby ktoś nie pomyślał o złej osobie to dodam że nie chodzi absolutnie o Panią G.K. (imię/nazwisko) tylko o Panią B.K - "nie wkurwiaj mnie bo mi się Relanium skończyło" to jeden z najlżejszych jej tekstów.

  1
 • 29 kwi 2023

  Jakby Cię zajechali drogę na ulicy, mimo że nic nie zrobiłeś ale żeby dla przykładu sprawdzić czy czegoś nie wiesz na temat różnych przestępstw (A MOGĄ TO ZROBIĆ W KAŻDEJ CHWILI NA 48H UZNAJĄC ŻE NP. BYŁEŚ PODOBNY DO POSZUKIWANEGO) zawinęli by Cie do suki zawieźli na komendę np do sławnego już pokoju 51 (nie wiem czy jeszcze istnieje i czy nadal tam przesłuchują - mieli tam akwarium z rybkami do którego kiepowali pety i te rybki im zdechły w końcu ale to tak na marginesie) i wracając do tematu naskoczyło by na Ciebie kilku policjantów (kobiety też ,Pani K. pamiętam Panią doskonale) jakby Cię zastraszalI kazali klękać zakładali rękawiczki na pałke i kazali klękać zdjęli Ci spodnie i że będą Cię ruchać to byś zmienił zdanie tylko że WTEDY TO NIE JEST RESPEKT A STRACH.

  A to tylko jedna z wielu sytuacji.

  CIEKAWE CZY USUNĄ MOJE POSTY jest duże prawdopodobieństwo bo to niewygodne fakty o których raz pierwszy tylko powiedziałem w Sądzie o jednej z takich sytuacji jak powyżej to sędzia zrobiła takie wielkie oczy jakbym nie wiem co jej zrobił i nic nie odpowiedziała. Pamiętam wtedy do mojego rewiru był taki dzielnicowy z rudymi włosami.
  Ciekaw jestem czy kiedykolwiek ktoś będzie się znęcał nad nimi a może zachorują na ciężką chorobę i wtedy może sobie przypomną co kiedyś robili.
  O albo gadki w stylu że wp*******sz spermę jestem spermojad że Cię będą ruchać w kryminale jak starą k**wę że oni już tego dopilnują jak tylko w końcu tam trafisz itp

  2
 • 29 kwi 2023

  Mam tak samo. Mam naprawdę złe doświadczenia po spotkaniach z myślenickim policjantami, szczególnie tzw. kryminalnymi ale nie tylko bo mundurowi też mają swoje za uszami.
  Ja do końca życia będę miał uraz do policji, lęki itp. No ale najłatwiej robić takie rzeczy wobec bezbronnych nie "podskakujących" spokojnych ludzi tylko kto tak robi? Ano słabe jednostki tak naprawdę. Dobra, koniec, minęło już parę lat ale przypomniało mi się wszystko jak przeczytałem post usera Aleburza.
  Oczywiście nie mówię że wszyscy policjanci są zdolni do czegoś takiego bo są też tacy w miarę normalnie którzy pewnie nigdy czegoś takiego by nie zrobili nigdy chociaż nigdy nie masz pewności. Zauważyłem że Ci młodzi którzy przyszli w niedalekich latach do pracy i nadal przychodzą (ale młodzi a nie Ci 30kilku letni) no to Ci młodzi są w dużej mierze inni. Wykonują swoje obowiązki wobec obywatela zgodnie z przepisami i kulturą osobistą. To samo zauważyłem w innych służbach mundurowych np SW.

  1

[NTC]Naziemna Telewizja Cyfrowa w nowym standardzie T2/HEVC. Jak u Was z odbiorem?

 • 13 maj 2022

  Witam wszystkich, jeżeli ten temat powinien znaleźć się w innym dziale to bardzo proszę moderatora o przeniesienie.

  Otóż jak wszyscy już słyszeli/wiedzą z intensywnych kampanii informacyjnych, po kilku latach dotychczasowego standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) nadszedł czas przechodzenia na nową technologię T2/HEVC.

  Oczywiście osób oglądających telewizję dostarczaną przez płatne platformy cyfrowe drogą satelitarną bądź internetową sprawa zupełnie nie dotyczy.

  Założyłem ten temat aby dowiedzieć się od innych mieszkańców naszego miasta i bliskich okolic, którzy już odbierają kanały naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie CO I CZY W OGÓLE coś się zmieniło dla zwykłego, przeciętnego widza ?

  Ostateczne wyłączenie już za 10 dni tj
  23 maja.

  Ja osobiście dokupuje dekoder wspierający nowy standard nadawania dodatkowo z wbudowanym systemem Android co mocno zwiększa możliwości tego box'a. Tak wybrałem ze względu na dobry stan posiadanego przeze mnie telewizora LCD z matrycą jak nowa.

  MOJE PYTANIA:

  1. Czy w naszym regionie, posiadając TV podłączony do anteny skierowanej na Chorągwice, po przeskanowaniu lub ręcznym dostrojeniu TV/dekodera ODBIERACIE JAKIEŚ NOWE KANAŁY TV oprócz tych które były dostępne dotychczas?

  2. Czy jesteście w stanie odbierać jakiekolwiek kanały radiowe ?

  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  8 3