Myślenice. Dyrektorka przedszkola nr 3 odwołana ze stanowiska. Radny Czesław Bisztyga przepytuje burmistrza

 • 29 maj

  Co znaczy dobry szewc wiadomo, a Pytanie co to znaczy dobry polityk- np Tusk?

  3 2

Myślenice. Radni podjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II

 • 3 kwi

  Mógł, tylko go Kiszczak nie wybrał. Nikt nie chciał widocznie podzielić losu ks Popieuszki, którego Kiszczak wybrał, ale do czego innego, za działalność. Tylko Wałęsa mógł nikt więcej, a dlaczego?

  3

Podpisali umowę na przygotowanie dokumentacji dla „złotego pociągu" z Krakowa do Myślenic. „To pierwsze kilometry maratonu"

 • 27 mar

  A platfolandia nie tak samo działa? Dwie frakcje, które jedno wiedzą, jak upłynniać ciężko zarobione pieniądze Polaków i jeszcze ich zadłużyć pod korek. Drobne różnice są nie powiem, bo jedni czarują kredytem na 2%, a drudzy przelicytowali na 0%, tylko komu na to zabiorą, to cisza. Jedni gwizdnęli ludziom uzbierane przez lata pracy pieniądze z OFE, a drudzy zainteresowali się zebranymi na funduszu demograficznym. Sporo tych podobieństw.

  8 11
 • 27 mar

  Nie taka mała cena tego projekciku-może ze 150 nowiuśkich autokarów.

  9

Czesław Bisztyga: To co zrobiła Fundacja Rozwoju Regionu Myślenickiego z pieniędzmi na nagrobki jest nieetyczne

 • 20 mar

  Szkoda, że tego samego nie napisałeś, jak trzech radnych w powiecie wzięło mandaty z PIS, a potem przeszło na stronę PO, wybierając starostę z PO. Wyborcy doznali szoku. To było dopiero spustoszenie moralne i wtedy było OK?

  14 19

Raciechowice. Koniec programu naprawczego. Gmina nie zbankrutowała. "Ostro płyniemy do przodu"

 • 13 mar

  To trzeba było startować bez znaczka pis. Teraz każdy cudotwórca w ratowaniu gminy, jak wpompowano do gminy tyle publicznych pieniędzy, które mogły iść na szpitale. Cynizm i nawijanie makaronu na uszy.

  19 1

Wiosna za rogiem. Radni przypominają o rozjeżdżaniu lasów. Policja mimo braków sprzętowych zapowiada działania

 • 6 mar

  Nie no masakra, quada nie mają. Tyle qadów było kupione dla różnych, ale akurat dla policji nie kupiono, choć to najważniejsza służba. Jest wytłumaczenie, jest.

  32 1

Politycy z Polski 2050: Wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego

 • 20 lut

  Żenua. Przystawka Donka i Trzaskoskiego. Richo Swetru z sześcioma królami wymiękł, to teraz płaczącego teletubisia się chwycili aby mamić ludzi. Dojechać ludzi ekologią, nowoczesnymi certyfikatami covidowymi, elektrykami, robakami w mące, plastikowym pieniądzem i robieniem z dzieci teletubisiów w szkołach, a w domach dwóch tatusiów, czyli ogólnie ściąganiem majtek przez głowę.

  4 2

Linia Myślenice-Kraków. Czym będziemy jeździć od 2023 roku?

 • 19 gru 2022

  wicestarosta rozwiązanie problemu określa mianem „wyzwania na poziomie Sejmu” Ten to jest już posłem, czy jeszcze starostą, że ciągle wskazuje zadania dla sejmu?

  18 4

Jarosław Szlachetka o kolei Kraków-Myślenice: Był taki pewien dyrektor tego urzędu, który drwił. Dzisiaj to jest konkret, to nie są mrzonki, nie są opowiadania

 • 5 gru 2022

  Wykonanie takiego odcinka notabene bardzo potrzebnej kolei to byłby pikuś, gdyby w poprzednich latach nie przetracono miliardów unijnych funduszy na pseudo szkolenia, dotacje dla swoich i centra szkoleniowo-kongresowe, które teraz pochłaniają kolejne miliony na utrzymanie, pod bankiety i rauty dla nierobów. To właśnie zrobili oni ci antypolacy, a dla zmylenia zrobili bezsensowne kładki nad zakopianką i wymienili przy kościele klasyczne otaczaki z raby na włoski marmur, aby kler ich popierał. Teraz donoszą do unii aby zablokowała środki dla Polski, wyśmiewają, aby przypadkiem nie zrobić coś sensownego dla zwykłych ludzi, jak ta kolej.

To już pewne. Wybory samorządowe przesunięte z jesieni 2023 na wiosnę 2024

 • 28 lis 2022

  Tylko po co?

  1 2

Krzyszkowice. Historia o tym jak samorządowcy zapowiadali budowę tunelu i jak ten ciągle nie powstał oraz o dyskusji mieszkańców z władzą 

 • 21 lis 2022

  Wężykiem totalsów, dla których im gorzej tym lepiej. Mieli władzę na przemian od 89r SLD i PO-PSL, mieli wielkie pieniądze unijne i zamiast wykupić teren, porobić wjazdy na zakopiankę, to wydali pieniądze na bezsensowne kładki, a resztę na pełne paśniki przygotowane dla nich przez gospodynie, a teraz krytykują i mamią ludzi nierealnymi pomysłami.

  4 12

Za nami tydzień bez żółtych autobusów. Kiedy na trasę wyjedzie nowy przewoźnik?

 • 10 paź 2022

  Wydaje mi się, że obalał po to aby było dobrze. Nie wiedział, że Bolek to Bolek, że żydki tak się podzielą i że Kuroń, Mazowiecki , Frasyniuk, Gil, Michnik, Tusk, geremek itd ,wywiną takie numery zwłaszcza podczas "nocnej zmiany"

  5 7
 • 10 paź 2022

  ta demokratyczny, pod warunkiem, że jest zgodny z naszymi oczekiwaniami (demokrata von der Leien).

  5 3
 • 10 paź 2022

  PKS był, majątek był, kierowcy byli, warsztaty były, tereny były, autobusy były,w czyje ręce poszło to wszystko?A ty teraz każesz od nowa PKS budować z ludzkiej krawawicy? Gdyby nawet, to napiszecie znowu ustawy i sposób, aby ponownie to zachachmęcić!!!

  5 10
 • 10 paź 2022

  umowy niepisane z ludźmi są też ważne.

  7 3

Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 3 paź 2022

  Był PKS Myślenice, mieli wszystko, kierowcy chcieli jeździć, wpłacili udziały, a wiadome było, że czymś wozić ludzi na tym terenie trzeba. Wiadome było dla wszystkich, tylko nie dla byłego burmistrza. Majątek poszedł za czapkę gruszek w prywatne ręce, a wy ludzie (kobity)dalej wzdychajcie do przystojnego blondyna, a jeźdźijcie z nosem wbitym w szybę cuchnącego busa. Tylko nie zapomnijcie na niego zagłosować, przy następnych wyborach.

  57 12

Facebookowe nieroby

 • 19 wrz 2022
  Obserwator30 napisał/a:

  Wczorajsza sesja dziadka Władka z przekopu mierzei to wygłup porównywalny z tym pogrzebowym. Jak tylko udało mu się dorwać co bardziej znanego pisiora (np. Rafalską), to robił sobie z nim zdjęcie. Miny te pisiory miały nie tęgie, że zabiera im czas. Wyglądało to trochę jak słynna sesja Kingi Rusin na imprezie po rozdaniu Oscarów... Tyle że w wydaniu prowincjonalno-jarmarcznym. Grande finale to zdjęcie, na którym inny pisior robi sobie fotę z pisowską aktorką telenowelową, a Władek strzela sobie samojebkę, żeby być w jednym kadrze z tymi "celebrytami".

  Próżność.

  Swoją drogą, to pokazuje jak niską pozycję ma w PiS. Musi czekać na tego typu spęd, żeby zrobić sobie fotkę ze znanymi pisiorami. Efekty tej pozycji wszyscy znamy - nie załatwione bezpieczne przejazdy na Zakopiance i nierozwiązane inne ważne sprawy dla naszego regionu.

  A ty tego nie robisz? Ty możesz, Kinga lewaczka może, Donek może, Trzask może, bo jesteście warszawką która chce dorwać się do koryta i zniszczyć- wyśmiać , tych jak to nazywacie prowincjonalno-jarmarcznych.

  5 12

Światła w Krzyszkowicach? GDDKiA odpowiada. Burmistrz: „Dzięki mojemu wystąpieniu”. „Mamy dość Pana wysokiej samooceny”- ripostują społecznicy

 • 19 wrz 2022

  A czy ktoś się zastanowił, że przy kolejnych zatrzymujących ruch światłach, ze strefy przemysłowej Polanka, już w ogóle nie da się wyjechać ani doń wjechać?

  5

Którędy poprowadzić drogę S7 z Krakowa do Myślenic? W starostwie obradował zespół parlamentarny. „Wariant społeczny to pułapka” – mówią politycy

 • 5 wrz 2022

  Widocznie ma już dość pokerowych zagrywek Józia i dzielenia ludzi, tak jak i Pałasiński i dlatego nie przyszedł. Przyprowadził sowizdrzała i sąd kapturowy chcieli zrobić, aby tym grać do wyborów.

  5 22

Wakacje kredytowe

 • 11 lip 2022
  DM_S napisał/a:

  Tak tak, kolego, kwiatki też wtedy lepiej rosły i pewnie przez to ta inflacja.
  Daj mi numer tej 26-cio latki, muszę jej koniecznie pogratulować, o ile ona istnieje, bo jej kredyt z całą pewnością nie.

  Podnoszenie się cen kolego następuje najszybciej w wyniku obecności pustego pieniądza na rynku. Pieniądze z kredytów nigdy nie są puste, są tylko przesunięte z jednego kąta w inny kąt. Oczywiście, że mają jakiś wpływ na wzrost cen, ale raczej w tym OCZEKIWANYM poziomie, bo -choć zdaje się tego nie rozumiesz - inflacja jest korzystniejsza dla państwa niż deflacja, byle tylko była na określonym stałym, względnie bezpiecznym poziomie.
  Ponadto kredyt nie jest daniną, a to daniny powoduja problemy, gdy pieniądze mają ludzie, którzy nie tylko ich nie wypracowali, ale też nie muszą ich zainwestować ani oddać, po prostu je przeżerają. Oczywiście, pieniądze z kredytów też bywają przeżerane, ale te z kredytów hipotecznych akurat niezwykle rzadko. Też są inwestowane. Przeżerane są kredyty na samochód, wakacje, wesele, i-phona, ogólnie na rzeczy, które nie mają wartości lub tracą ją galopująco.
  Podsumowując: ta ilość kredytów, którą przyznawano na przestrzeni ostatnich kilku lat nigdy nie miała absolutnie żadnego prawa spowodować lawiny cenowo-płacowej. Robią to działania rządu, na czele z rozdawnictwem, utrzymywaniem armii darmozjadów i dodrukiem pieniądza (Dołożyły się do tego także działania "antycovidowe"). Bez tego jeszcze byśmy dziękowali bankom za owe kredyty.

  Wiem, nie rozumiesz tego. Nie oczekuje że zrozumiesz.

  Kupno mieszkania z kredytu , to też konsumpcja, inflacja dla państwa też jest nie halo, zwłaszcza zadłużonego, bo więcej płaci za obsługę. Chyba jak się deweloperzy, firmy budowlane i produkujące materiały dowiedziały jaka jest skala kredytów udzielana, to wiedziały co trzeba z cenami zrobić. Pieniądza, który wpływa na konto nie z pracy w pocie czoła tylko z przesunięć bankowych- Nie szanuje się!!! tylko wydaje!! Zwłaszcza, że bank ponagla, aby wydać go jak najszybciej. chce się mieszkać w nowym, nie być jeleniem jak ci co się boją kredytów, a jak co to pozew zbiorowy i pomoc prezydenta i nowy domek zostanie, to jest to nowoczesne myślenie.

  1 1

Planują budowę kładki nad Zakopianką w Głogoczowie. Do przetargu zgłosiły się 4 firmy

 • 4 lip 2022

  Zamiast kładek powinny być wiadukty

  17 1

Borys Budka w Myślenicach: "Na stacjach ósemka z przodu, a tablice orlenowskie są przygotowane na kolejną cyfrę. Obajtek odpowiada za ten horror"

 • 8 cze 2022

  Decydują fakty, pod warunkiem, że nie jest się lemingiem

  6 8
 • 7 cze 2022

  Jakie to ma znaczenie, czy mniejszościowy, liczy się o jaką sprawę chodziło. Kto był po stronie UBecji i agentów, kto działał na korzyść obcych mocarstw i tych należało odsunąć, a nie dawać Rosjanom możliwość tworzenia spółek w miejsce koszar radzieckich wojsk. A takiego premiera mądrego jak Olszewski, to Polska nie miała i nie będzie miała.

  10 9
 • 5 cze 2022

  "Oni nie wygrają tej sprawy" i to mówi oficjalnie poseł Sowa. Czyli on już wie, jaki wyrok wyda sąd. Pytanie tylko, czy to on wie od sądu, czy sąd wie to od niego jaki ma być wyrok? Doktryna Neumana działa nadal?. Mówić teraz oficjalnie na burmistrza kacyk, to wielka obraza nawiązująca do przedstawiciela zbrodniczego KC PZPR. Czy poseł dalej tkwi w głębokim komunizmie?

  21 18