Wakacje kredytowe

 • 11 lip
  DM_S napisał/a:

  Tak tak, kolego, kwiatki też wtedy lepiej rosły i pewnie przez to ta inflacja.
  Daj mi numer tej 26-cio latki, muszę jej koniecznie pogratulować, o ile ona istnieje, bo jej kredyt z całą pewnością nie.

  Podnoszenie się cen kolego następuje najszybciej w wyniku obecności pustego pieniądza na rynku. Pieniądze z kredytów nigdy nie są puste, są tylko przesunięte z jednego kąta w inny kąt. Oczywiście, że mają jakiś wpływ na wzrost cen, ale raczej w tym OCZEKIWANYM poziomie, bo -choć zdaje się tego nie rozumiesz - inflacja jest korzystniejsza dla państwa niż deflacja, byle tylko była na określonym stałym, względnie bezpiecznym poziomie.
  Ponadto kredyt nie jest daniną, a to daniny powoduja problemy, gdy pieniądze mają ludzie, którzy nie tylko ich nie wypracowali, ale też nie muszą ich zainwestować ani oddać, po prostu je przeżerają. Oczywiście, pieniądze z kredytów też bywają przeżerane, ale te z kredytów hipotecznych akurat niezwykle rzadko. Też są inwestowane. Przeżerane są kredyty na samochód, wakacje, wesele, i-phona, ogólnie na rzeczy, które nie mają wartości lub tracą ją galopująco.
  Podsumowując: ta ilość kredytów, którą przyznawano na przestrzeni ostatnich kilku lat nigdy nie miała absolutnie żadnego prawa spowodować lawiny cenowo-płacowej. Robią to działania rządu, na czele z rozdawnictwem, utrzymywaniem armii darmozjadów i dodrukiem pieniądza (Dołożyły się do tego także działania "antycovidowe"). Bez tego jeszcze byśmy dziękowali bankom za owe kredyty.

  Wiem, nie rozumiesz tego. Nie oczekuje że zrozumiesz.

  Kupno mieszkania z kredytu , to też konsumpcja, inflacja dla państwa też jest nie halo, zwłaszcza zadłużonego, bo więcej płaci za obsługę. Chyba jak się deweloperzy, firmy budowlane i produkujące materiały dowiedziały jaka jest skala kredytów udzielana, to wiedziały co trzeba z cenami zrobić. Pieniądza, który wpływa na konto nie z pracy w pocie czoła tylko z przesunięć bankowych- Nie szanuje się!!! tylko wydaje!! Zwłaszcza, że bank ponagla, aby wydać go jak najszybciej. chce się mieszkać w nowym, nie być jeleniem jak ci co się boją kredytów, a jak co to pozew zbiorowy i pomoc prezydenta i nowy domek zostanie, to jest to nowoczesne myślenie.

  1 1

Planują budowę kładki nad Zakopianką w Głogoczowie. Do przetargu zgłosiły się 4 firmy

 • 4 lip

  Zamiast kładek powinny być wiadukty

  17 1

Borys Budka w Myślenicach: "Na stacjach ósemka z przodu, a tablice orlenowskie są przygotowane na kolejną cyfrę. Obajtek odpowiada za ten horror"

 • 8 cze

  Decydują fakty, pod warunkiem, że nie jest się lemingiem

  6 7
 • 7 cze

  Jakie to ma znaczenie, czy mniejszościowy, liczy się o jaką sprawę chodziło. Kto był po stronie UBecji i agentów, kto działał na korzyść obcych mocarstw i tych należało odsunąć, a nie dawać Rosjanom możliwość tworzenia spółek w miejsce koszar radzieckich wojsk. A takiego premiera mądrego jak Olszewski, to Polska nie miała i nie będzie miała.

  10 8
 • 5 cze

  "Oni nie wygrają tej sprawy" i to mówi oficjalnie poseł Sowa. Czyli on już wie, jaki wyrok wyda sąd. Pytanie tylko, czy to on wie od sądu, czy sąd wie to od niego jaki ma być wyrok? Doktryna Neumana działa nadal?. Mówić teraz oficjalnie na burmistrza kacyk, to wielka obraza nawiązująca do przedstawiciela zbrodniczego KC PZPR. Czy poseł dalej tkwi w głębokim komunizmie?

  20 17
 • 5 cze

  Przedstawiają to jakby to oni płacili za te biura propagandowe, a to wszystko jest pokrywane z podatków zwykłych ludzi. Zamiast obniżać ceny ludziom, to się wyciąga systemowo pieniądze ludziom i pompuje pieniądze na finansowanie takich biur, światło, ogrzewanie , meble lokale, internet dla takich szopek i szabatów czarownic. Jaki ciemny lud to kupuje?

  24 13
 • 4 cze

  Te platfusy nic nie powiedzą teraz jaki mają stosunek do Nocnej Zmiany, a to była bezsporna hańba. A jaką rolę tam grał wtedy ich guru donek na knajackim spotkaniu u Wałęsy? Tam nie było ani słowa o interesie RP, w jakim stanie jest gospodarka i obronność, a chodziło tylko o ochronę d...py agenturze, UBekom i knowania polityczne, jak odwołać prawego człowieka - Olszewskiego, to hańba. To jest cały czas to środowisko polityczne I jeszcze tacy tu się teraz spotykają i ćmią ludzi, a o co im naprwdę chodzi?

  33 27
 • 4 cze

  Dobre mają te partie kadry jednego Nikodema, ma zastąpić dugi Dyzma i już się chwali, "bo Oxford kończył". Z jednego się śmieją, że tylko do malowania się nadaje, a drugi pożal się Boże.

  17 12
 • 4 cze

  Kiedyś udzie uwierzyli, że to bezpartyjni samorządowcy

  29 17

Karetka z Myślenic trafiła do Ukrainy. Dostarczył ją Zbigniew Bylica

 • 30 maj

  bo to pod przejęcie jego fotela w Pcimiu, może być jak znalazł..

  9 13

W tym roku nie będzie Dni Myślenic, ale… gmina planuje obchody 680-lecia lokacji miasta. Co to oznacza?

 • 15 maj

  W czym będzie lepszy? Chyba tylko w czarnych marszach wkoło rynku, skoro praktykę ma za sobą.

  3 16
 • 15 maj

  A kogo mają wybrać, choć tamci z Reja na pewno kogoś podstawią, ale jak zwykle jeden fałsz, zakłamanie i podszywanie się lewaków pod układ z sukienkowymi

  4 11
 • 13 maj

  Dobczyce robią nadal nie patrzą na kryzys, Myślenice robiły, a czy ktoś wie ile miasto kosztuje taka coroczna pijacko-koncertowa impreza? Przez to płacimy większe opłaty i podatki.

  5 20

Za pieniądze z województwa zmodernizują boiska, zalew, zbudują pumptrack i odnowią bieżnię

 • 6 maj

  A z zarabia, a prooszcz? Do sukienkowych każdego nawet lewackiego polityka ciągnie, bo zawsze można trochę głosów ugrać na skołowanym narodzie, udając darczyńcę i pomagacza za publiczne. A rafałek i szczota nie lewaki, a przed sam ołtarz z darami się nie pchali?

  4
 • 2 maj

  Tak się z mieszadłem gada. Sukienkowi też niestety, co drugi był TW i ci więksi, także w tu z nimi trzymali. Mała Magdalenka była praktycznie w każdej miejscowości.

  7
 • 2 maj

  Z kolei za PO-PSL nie było żadnego kolesiostwa i patologii reżimu. Od razu zastrzegali, że PO-PSL i SLD nie mają szans w przetargach. Wszystko zlecali przedsiębiorcom powiązanym z TV Trwam, Gazetą Polska i z PIS. Tacy "bez układów" byli.

  10 11

Zbadają w jaki sposób przemieszczają się mieszkańcy i zdiagnozują ich potrzeby. Gospodarze 9 gmin podpisali porozumienie w tej sprawie

 • 20 kwi

  Wystarczy busiarzy spytać i wszystko wiadomo, jak i gdzie ludzie się przemieszczają i w jakiej ilości na teraz, a jak będzie za 5 lat, nikt nie wie.

  5

Zastępca burmistrza Mateusz Suder: "Czy biegacze i władze gminy doczekają się chociaż oficjalnych przeprosin od pana Józefa Tomala?"

 • 12 kwi

  Tak odda jak Grodzki w senacie. Nawet podobnie się poruszają.

  2

Ponad 4 tysiące podpisów mówiących „NIE dla projektu budowy S7 przez Myślenice”

 • 2 kwi

  Czy ty jesteś normalny-pomysł tunelu od Tarnówki do Stróży?

  6 16

Wicestarosta Rafał Kudas: Od kilkunastu dni uczestniczę w organizowaniu pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, w powiecie myślenickim. I niestety uważam, że zmierza to w bardzo złym kierunku

 • 14 mar

  Wszystko lewackie hieny wykorzystają, aby zaatakować Morawieckiego

  9 5

Dyrektor GDDKiA o budowie drogi S7 Kraków - Myślenice. Co wiemy po dyskusji Tomasza Pałasińskiego z radnymi?

 • 4 mar

  Droga gdzieś iść musi. Każdy by jeździł tylko nie po swoim.

  9 14

Rada Powiatu Myślenickiego podjęła rezolucję w sprawie agresji Rosji na Ukrainę

 • 1 mar

  Do odstawiania szopek to się nadają, a do realnej roboty

  3 4

Robert Pitala: Radni klubu PiS wyrażają głębokie zaniepokojenie przedstawionymi planami przebiegu „nowej Zakopianki”

 • 21 lut

  Przez Dobczyce

  1 2

Andrzej Słonina złożył ślubowanie. Zajął miejsce w radzie powiatu po zmarłym Bolesławie Pajce

 • 28 sty

  Ciekawe czy będzie podobny do Bolka?

  4

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • 17 sty

  Głupiego nie udaj, bo czarne marsze w celu dowolnego zabijania nienarodzonych, to najgorszy atak na kościół jaki można sobie wyobrazić.

  3 7