Piłka nożna: B-klasa: Sieprawianka - Jawor Jawornik 4:0
Sport 1

Piłka nożna: B-klasa: Sieprawianka - Jawor Jawornik 4:0

Do soboty Jawor był jedyną drużyną w B-klasie, która nie zaznała goryczy porażki w pięciu seriach spotkań. Passa ta została boleśnie zakończona w Sieprawiu gdzie beniaminek rozgrywek pewnie wypunktował faworyzowanych gości

Piłka nożna B-klasa: Jawor - Grodzisko 3:3 [WIDEO]
Sport 0

Piłka nożna B-klasa: Jawor - Grodzisko 3:3 [WIDEO]

Spotkanie z wysokiego "C" zaczęli goście. Już w 23 sekundzie zdobywając bramkę za sprawą Jelonka, który wykorzystał lukę w obronie, zabrał się z piłką i w sytuacji sam na sam posłał ją do siatki obok bezradnego Ocetkiewicza

Mógł zagrać w Wiśle Kraków, ale... naruszył dobre imię klubu

 • 17 mar 2018

  wiedzmin12 Dla mnie sprawa jest prosta. Pracujesz w firmie X a w przestrzeni publicznej jaką jest facebook piszesz, że chcesz ją j...ć siekierami. Żaden pracodawca nie pozwoli sobie na coś takiego i podziękuje za współpracę takiemu pracownikowi.
  Nie ma tu znaczenia że jest on kibicem Cracovii, Barcelony czy Izolatora Boguchwała.
  "Lajkując" jakiś profil trzeba się liczyć ze wszystkimi tego konsekwencjami.

  14

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 18 gru 2017

  kanapkazmlekiem Twój punkt widzenia był mi bardzo bliski jeszcze jakieś 4 lata temu, widziałem tę pustą połowę szklanki, czyli księży którzy delikatnie mówiąc są dalecy od życia Ewangelią. Definiowałem się jako wierzący, niepraktykujący. Zmieniło się w tym czasie wiele w moim życiu i dojrzałem do tego, że teraz chodzę do kościoła dla siebie i mojego spotkania z Bogiem a nie dla księdza, który celebruje mszę czy katolików pogubionych w swoim życiu siedzących w pierwszej ławce czy niosących krzyże. Chrystus pięknie punktuje takie zachowania w 23 rozdziale Ewangelii św. Mateusza, polecam poczytać.
  Skupiam się na sobie i własnym postępowaniu bo za nie jestem bezpośrednio odpowiedzialny przed własnym sumieniem i wierzę że kiedyś też przed Bogiem na sądzie ostatecznym.
  "Nie chodzenie" do kościoła z powodu grzeszników, którzy do niego uczęszczają to to samo co nie chodzenie na siłownię bo istnieją ludzie otyli...
  Zachęcam do posłuchania ojca Adam Szustaka, szczególnie od 3 min 10 sek. https://www.youtube.com/watch?v=bBrlKm3Y1oI

  5 1

GALERIA MYŚLENICKA

 • 9 lis 2015

  Otwarcie było przekładane kilkukrotnie więc może nie zmienili daty. Albo będą degustować przed Dekadą. Bo na plac budowy raczej klientów nie wpuszczą...

  3 1
 • 8 lis 2015
  basiek napisał/a:

  mi spodobały się buty w ccc i sprawdzam dostępność-W m-ACH NIE MA NAJBLIŻEJ KRAKÓW-każda lokalizacja i dodam że to 3 pary a nie jedna
  wniosek:mimo że są sklepy tutaj trzeba jechać do Krka

  CCC w galerii ma sporą powierzchnię (około 300-400 m2) więc zaopatrzenie powinno być lepsze. Może zdywersyfikują ofertę jak zrobiło Altero - w Dekadzie lepsze buty, w Carefourze "sieczka". Co prawda takie rozwiązanie zaowocowało zamknięciem sklepu w Carefourze więc najlepszym na świecie nie było ;-)

  3 1
 • 5 lis 2015
  alex_07 napisał/a:

  Serio? Czyli nic czego już byśmy nie mieli. Myślałam, że jak już powstanie u nas galeria to w końcu nie trzeba będzie jeździć po ciuchy itp do Krakowa. Po co nam kolejne: CCC, księgarnia "pod Arkadami", RTV Euro AGD, 4F, Abakus, Orange, Big Star, Drogeria Natura? Przecież to wszystko już mamy. A gdzie sklepy typu: House, Cropp, Deichmann itp? To się chyba nigdy u nas nie zmieni...

  No akurat RTV Euro AGD nie ma w Myślenicach tylko najbliżej w Krk.
  Z tego co słyszałem LPP ( RESERVED, House, Cropp, Mohito i Sinsay) chciało lokale na parterze a że te obsadzili kupcy myśleniccy to zrezygnowało.

  Też jestem lekko zawiedziony, Kongregacja wyszła zapewne z założenia, że skoro wybudowała sobie galerię to nie będą wpuszczać konkurencji. Tym sposobem niestety nie ściągną klientów, którzy jeżdżą na zakupy do Krakowa tylko dalej będą bazować na tych miejscowych...
  Zobaczymy jak im to wyjdzie. Jak nie będzie się im biznes "spinał" i dochód ze sklepów własnych będą mieli za mały na spłatę kredytu to wtedy pewno wpuszczą "sieciówki".
  Moim zdaniem lepiej było wpuścić takie np. LPP i ściągnąć dodatkowych klientów, którzy chodząc po galerii też by "wdepnęli" przy okazji do ich sklepów a tak to będą się dusić we własnym sosie.

  28 3
 • 6 kwi 2014

  Czy ktoś ma może informacje na temat rozpoczęcia budowy Galerii Myślenickiej? "Startują" z budową już jakieś 3 lata i jak na razie wystartować nie mogą... Jesienią ubiegłego roku słyszałem pogłoski, że budowa ma ruszyć lada moment (czyli w 2013 r.). Jak widać nic w tym temacie nie drgnęło. Coś wam wiadomo?

  8 1

Osieczany: Uwaga na pijanych kierowców

 • 18 wrz 2015

  Nie rozumiem Twojego wpisu, czy aby na pewno dotyczy tego tematu? Co ma wspólnego świętość katolików i patologia innych religii do jazdy po pijanemu na drodze w Osieczanach, Sułkowicach, Pcimiu, Myślenicach etc. ?
  No chyba, że masz wiedzę na temat religijnych przekonań idiotów drogowych siadających za kółkiem po kilku głębszych?

  15 1

PIT 2015 ROZLICZANIE I CZEKANIE NA ZWROT

 • 5 mar 2015

  Wysłałem elektronicznie 12 lutego a 23 lutego miałem zwrot na koncie. Co do pytania tygryska6435 wysokość zwotu raczej nie ma wpływu na termin zwrotu, ja mam ulgę za dwójkę dzieci. W związku z tym, że teraz rozlicza się więcej osób terminy zapewne będą coraz dłuższe. W zeszłym roku czekałem ponad miesiąc a rozliczałem się 12 marca. Przedsiębiorcy wpłacają PIT do 20 a VAT do 25 każdego miesiąca więc po tych terminach z reguły przelewają zwroty.

  7 3

Zwrot podatku 2014

 • 20 mar 2014

  PIT składałem 12 marca przez eDeklaracje, zwrot dostałem wczoraj. Jestem w lekkim szoku bo w zeszłym roku czekałem prawie dwa miesiące a też składałem przez internet...

  2

WYPADEK NA PASACH W JAWORNIKU 17.01.2014

 • 18 lut 2014

  Dziś nad pasami w Jaworniku zamontowane zostało mocniejsze oświetlenie, wreszcie widać z daleka pasy i ich otoczenie. Smutne, że musiały zginąć trzy osoby żeby ktoś wreszcie pomyślał...

  5
 • 5 lut 2014

  Kładka w tym miejscu jest w planach, niestety odległych (bodajże przyszły rok).
  Jest znacznie prostsze i szybsze rozwiązanie. Kilka metrów od przejścia stoi budka na fotoradar. Wystarczy wymalować ją na żółto, włożyć radar do środka i zapewniam, że praktycznie wszyscy będą wtedy jechać w tym miejscu przepisowo a co za tym idzie wzrośnie bezpieczeństwo pieszych.
  Teraz gdy wszyscy wiedzą, że radaru w tym miejscu nie ma prują "ile fabryka dała", przejście jest tuż za zakrętem - gdy "wypada" z niego samochód z prędkością 120 km/h a na pasach jest pieszy bardzo łatwo o tragedię - samo przejście jest moim zdaniem zbyt słabo oświetlone, w nocy z odległości 100-200 m. praktycznie nie widać czy na nim ktoś jest.
  Każdy mieszkaniec Jawornika, który musi przechodzić w tym miejscu dobrze wie o czym mówię.
  Nie jestem zwolennikiem wstawiania radarów na każdym zakręcie i skrzyżowaniu ale w tak newralgicznym punkcie trzeba coś zrobić zanim kolejna osoba straci życie.
  W Krzyszkowicach 2 km dalej pojawił się fotoradar i zdecydowanie rzadziej dochodzi w tym miejscu do wypadków.

  11

Rejestracja pojazdów to jakiś koszmar.

 • 14 lut 2014

  johnyy, sprawdzałem przed momentem na stronie starostwa są wolne terminy na wtorek. Wystarczy się zarejestrować przez internet i nie tracisz wtedy pół dnia ale pół godziny. Pozdrawiam.

  1 3
 • 16 sty 2014

  ja zarejestrowałem się przez internet, termin co prawda 2 tygodnie ale w przypadku samochodu krajowego to nie jest problem. o wyznaczonej godzinie przychodzisz, pobierasz "internetowy" numerek i wchodzisz bez czekania.
  no chyba że się coś zmieniło bo samochód rejestrowałem w październiku ubiegłego roku.

  3

fotoradary w myslenicach

 • 8 paź 2013

  Policja znalazła sobie nowe miejsce na "suszenie" kierowców. Stoją w połowie góry przy podjeździe na Borzętę (od Myślenic po prawej stronie, kilkadziesiąt metrów poniżej Baru Szlacheckiego).
  Na początku stawali w zatoczce dla autobusów, ale że tam byli dobrze widoczni dla kierowców przenieśli się kilkadziesiąt metrów wyżej, stają w bocznej drodze gdzie ich praktycznie nie widać.
  Polecam ściągnąć nogę z gazu i nie rozpędzać się zbytnio pod Borzętę.

  15
 • 28 maj 2013
  jasmin napisał/a:

  ,,a jedynie łuk jezdni''Powiedz ale tak szczerze ,jedziesz 90nah po tym bezpiecznym odcinku (który znasz od x lat) a tu nagle wyprzedza Cię jakiś ,,gówniarz ''i pędzi 120nah, właśnie po tym łuku ,co o nim pomyślisz?.fotoradary są właśnie dla takich kierowców .Globusnc takich to Ty nie żałuj że stracą pare setek.

  W takich sytuacjach najczęściej cytuję znajomego "jedź, jedź, zabij się..." a tak na poważnie bardziej solidaryzuję się z innymi kierowcami niż z czającymi się w nieoznakowanych samochodach inspektorami ITD.
  Prawda jest taka, że praktycznie każdemu kierowcy zdarza się przekroczyć dozwoloną prędkość, wszystko zależy od zdrowego rozsądku, oszacowania swoich umiejętności, stanu samochodu czy nawierzchni. Co innego jechać 120 km/h po łuku zakopianki a co innego te same 120 km/h wąską drogą przez małą miejscowość. Trochę wyobraźni i każdy dojedzie bezpiecznie do celu.
  Niektórzy kierowcy wychowani na Colinie McRae Rallye sądzą chyba, że w razie wypadnięcia z trasy wystarczy nacisnąć "restart". Po ilości krzyży przy drodze widać, że nie do końca się to sprawdza.
  P.S. Dziś o 10.45 ITD znów stało w opisywanym przeze mnie miejscu.

  3
 • 24 maj 2013
  jasmin napisał/a:

  Nie fotoradary ,nie znaki ograniczające prędkość ,to co proponujecie ? Mówimy o bezpieczeństwie na drogach ??,czy o,,wolnej amerykance''.

  Nie mówię o wolnej amerykance ale jeżeli jadę 90 km/h po dwupasmowej drodze szybkiego ruchu (wiem że formalnie zakopianka nią nie jest na tym odcinku ale fizycznie się kwalifikuje) w miejscu gdzie nie ma przejścia dla pieszych, niebezpiecznego skrzyżowania (jest tylko wjazd na zakopiankę z bocznej drogi widoczny z ok. 400 metrów) a jedynie łuk jezdni, na którym nie widziałem jeszcze wypadku (mówię oczywiście o nitce w stronę Myślenic) to fotoradar w takim miejscu jest dla mnie tylko i wyłącznie sposobem na wyciąganie pieniędzy.
  200-300 metrów wyżej często stoi policja (na skrzyżowaniu koło komisu/cmentarza żydowskiego) i tam ich obecność jest jak najbardziej uzasadniona.

  "Wrzuciłem" o nim informację tylko po to żeby kilku kierowców zaoszczędziło kilkaset złotych, mam nadzieję że się to udało :D Flesza w swoim przypadku nie zauważyłem więc mandatu pewnie nie dostanę.

  1
 • 24 maj 2013

  Do Myślenic jechałem o 9.45

 • 23 maj 2013

  Dziś po raz pierwszy widziałem samochód ITD przy Zakopiance na granicy z Jawornikiem - jadąc od Krakowa po prawej stronie, tuż przed zakrętem, na bocznej drodze, obok placu z rozbitymi samochodami Auto-Hol Władżes (Tarnówka 5).

  Ograniczenie jest do 70 km/h, ja miałem na liczniku około 90 ciekawe czy dostanę przesyłkę z pozdrowieniami? Szukają cholery nowych lokalizacji bo ilość mandatów widocznie zmalała...

  4
 • 23 lis 2012

  Od zeszłego poniedziałku radar w Krzyszkowicach jest "uzbrojony" (jadąc od Krakowa).
  Bardzo często stoi też radiowóz z laserowym radarem koło stacji Lotos w Jaworniku (przy skrzyżowaniu do byłego zakładu Scandinavian Tobacco) - "strzelają" do samochodów jadących z Myślenic, wyjeżdżających z zakrętu na prostą a mało kto ma tam przepisowe 70 co widać po stanie barierek :-) Widziałem ich w tym miejscu też po zmroku więc polecam zdjąć nogę z gazu...

  6

Piłka nożna V liga: Orzeł Myślenice - Pozowianka Pozowice 4:2 [WIDEO]

 • 12 maj 2013

  Bramkarz Pozowianki powinien dostać ostrzeżenie za pasywność ;-) Nawet nie próbował bronić, gdyby raczył interweniować dwie były "do wyciągnięcia"

  6

Żywność bezglutenowa w Myślenicach

 • 7 mar 2013

  szukałem ale wątków jest tyle, że nie trafiłem na właściwy. Poszukałem na własną rękę - przez internet sprzedają Glutenex czy Bezgluten czyli polskie firmy produkujące taką żywność. Nieźle zaopatrzony jest sklep ze zdrową żywnością na Zamenhoffa 1 w Krakowie (pierwsza przecznica w lewo od ul. Westerplatte idąc od dworca.

 • 25 lut 2013

  Gdzie w Myślenicach poza Janem i Kurdeszem można kupić żywność bezglutenową? W szczególności mąki i słodycze. Stoiska we wspomnianych przeze mnie sklepach, choć dobrze że są to na kolana swoją ofertą nie rzucają.

  4

BIEDRONKA - opinie

 • 3 sty 2013

  Do Biedronki po raz pierwszy zajrzałem "zachęcony" przez jednego z polityków, który uświadomił mi, że to sklep dla biedoty. Zawstydziłem się, że do tej pory kupowałem w innych marketach i pojechałem na zakupy.
  Nie wszystkie produkty są słabej jakości. Pieluchy Dada to mój główny zakup, biją Pampersy na głowę i ceną i chłonnością - jeżeli tylko dzieciak nie ma na nie uczulenia, woda, słodycze, makarony, rzeczy "puszkowe" etc. soki też nie takie najgorsze - nie stać mnie na to żeby spijać te jednodniowe. Często są to produkty renomowanych producentów zrobione dla Biedronki, może i trochę odbiegające od oryginału ale najlepiej samemu sprawdzić. Nie mam tak wyczulonego podniebienia żeby odróżnić groszek bonudelle od tego "biedronkowego" zwłaszcza gdy jest rozdrobniony w zupie-kremie...
  Do kasjerek nie mam zastrzeżeń, obsługa przebiega szybko, miło i sprawnie - powiem więcej podziwiam ich krzepę bo po kilku godzinach i przerzuceniu paru ton towaru na pewno mają dosyć.
  Z drobnymi problem jest przy "zmianie kasy" ale to też jest typowe zjawisko w wielu sklepach - nie obrażam się gdy kasjerka zapyta mnie o bilon. Nigdy nie wysyłała mnie żebym to ja je rozmieniał tylko sama "uderzała" do koleżanek. A sam doświadczyłem sytuacji w małym sklepiku gdy ekspedientka widząc "grubszy" banknot z lekceważącym gestem, poinformowała mnie że nie ma wydać i żebym poszedł gdzieś go rozmienić...
  Co do braku możliwości płatności kartą wiadomo, że jest to uciążliwe ale przyswoiłem sobie jakże trudną sztukę obsługi bankomatu więc i z tym sobie jakoś radzę.
  Jeśli chodzi o czystość przyznam na kolana nie rzuca ale przy takim przepływie ludzi ciężko ogarnąć wszystko - tutaj nie winiłbym obsługi a raczej szefów, którzy minimalizują zatrudnienie. Brakuje po prostu rąk do pracy. Kto miał okazję pracować w handlu wie o tym dobrze.
  Kolejki przed świętami? A gdzie ich nie było, nie bądźcie śmieszni.
  Parking? W zeszłym roku było gorzej - faktycznie czasami trzeba było poczekać na miejsce parę minut, teraz jeżdżę tam z reguły koło 8.00 albo po 18.00 i zawsze się gdzieś wcisnę.
  Żeby nie było zbyt różowo minusy też są ale idąc do dyskontu nie spodziewam się standardów delikatesów Alma czy Piotr i Paweł... Mam w życiu poważniejsze problemy niż pasikonik na sałacie albo karton po sokach na podłodze ;-)
  Dziękuję za uwagę

  19 2

Uwaga! Hakerzy blokują komputery, udają policję i próbują wyłudzić pieniądze

 • 2 sty 2013

  Wystarczy wpisać w google "wirus policja jak usunąć" i poczytać. Znajomemu też "uzdrowiłem" komputer combofixem zapisanym na pendriv'ie. U siebie mam avast i firewall comodo i nie mam problemów z wirusami... podejrzanych stron też się wystrzegam co w tym na pewno pomaga ;-D W Operze mam wtyczkę WOT, która przy wynikach wyszukiwania czy linkach wrzucanych na facebooku pokazuje klasyfikację zaufania dla danej witryny ostrzegając przed tymi nafaszerowanymi złośliwym oprogramowaniem albo wykorzystującymi w podejrzany sposób nasze dane osobowe. Polecam

  1

PARKINGI W MYŚLENICACH

 • 21 paź 2012
  Viking napisał/a:

  Pod dekadą powinno być za darmo do godziny, a powyżej godziny już płatne. Wtedy skończyłoby się parkowanie przez cały dzień i zajmowanie miejsc.

  Tak zrobili pod Carrefourem i się problem z brakiem miejsc parkingowych skończył. Najemcy muszą przycisnąć właściciela i to wszystko.

  3