Pośrednicy nieruchomości

 • 6 paź 2021

  Od kilku lat szukam nieruchomości. Niestety, rynek ten został zdominowany przez agentów nieruchomości. Z mojej kilkuletniej praktyki wynika, że to prawdopodobnie najbardziej nieprofesjonalna grupa zawodowa. Zastanawiam się, czy rekrutacja do tej branży wymaga bycia prostakiem ? Spotkałem się już z takimi, którzy zwracają się do klienta konfidencjalnie per "kochani", takich którzy się chwalą pieniędzmi (swoimi albo cudzymi), takich którzy wystawiają nieruchomości bez sprawdzenia ich stanu prawnego (co powoduje często dojazdy po kilkaset km). Ogłoszenia są lakoniczne (często z nieprawdziwymi informacjami), przez telefon nie powiedzą nic zanim umowa nie zostanie zawarta, ceny windują w kosmos. Zaczynam rozumieć czemu w tych rzadkich przypadkach, że ogłoszenie jest od osoby prywatnej znajduję często dopisek : "agentom nieruchomości dziękujemy".

  Jakie macie doświadczenia ?

  5 6

Co to za inwestycja

 • 21 wrz 2021
  Marioosz napisał/a:

  Inwestycja firmy J.W. Construction, która buduje tam na działkach o powierzchni prawie 30 ha domy wielorodzinne. Poprzednio właścicielem tej działki był Witold Z, były szef kieleckiego Exbudu.

  Dzięki. Działki jest sporo, ale zastanawiałem się właśnie gdzie ta inwestycja ma powstać, bo z góry widać gigantyczną willę z kortami itp. Przecież nikt kto ma taką willę nie będzie chciał mieć osiedla pod nosem ;-)

  4 2
 • 15 wrz 2021

  Hej, przejeżdżając ostatnio przez zawadę, moją uwagę zwróciła rozpoczęta budowa tu: https://goo.gl/maps/ZcmwxWxBphTED1we8

  Z moich informacji wynika, że jakiś developer kupił ziemię od jakiegoś lokalnego zamożnego człowieka i buduje tam coś. Czy ktoś może potwierdzić albo podzielić się wiedzą nt. tego co tam ma powstać ?

  2 7