"Dobra zmiana" PiS

 • 14 mar 2023

  Cieszę się niezmiernie, ,że rozweseliłam. 😃
  Jednak widzę, że nic się nie zmieni. Jedni cierpią na PISofobię inni na POfobię. Jak posluchać wypowiedzi jednych czy drugich z ostatnich lat to niczym się nie różnią. Jedni już byli, drudzy są u władzy. Wybory idą i prześcigają się w obietnicach.
  " Demokracja wcale nie oznacza rządów najmoralniejszych, najmądrzejszych, najsprawiedliwszych, najuczciwszych, najlepiej rządzących ani czyniących najwięcej dobra największej grupie ludzi; demokracja oznacza rządy najlepszych w prowadzeniu telewizyjnych kompanii wyborczych .Jacek Dukaj"
  Pozdrawiam 😀

  3 3
 • 14 mar 2023

  Do Prawicowiec,
  Dlaczego mamy żyć w strachu?
  Niezależnie od tego z jakiej partii ktoś jest powinien brać odpowiedzialność za słowa.
  Jeżeli jest przestępstwo, są dowody należy zgłosić gdzie trzeba, nie ukrywa się przestępstw. Jeżeli nie ma, a puściło się taka informację, również trzeba za to odpowiedzieć. Ludzie muszą zacząć wymagać od "przedstawicieli" aby brali odpowiedzialność za to co mówią, co obiecują. To nie przedszkole.
  Czy jak komuś nie podoba się co mówi i pisze Pani Ochojska to już musi być z PIS?
  Pozdrawiam.

  2 3
 • 13 mar 2023

  Witam
  Nic nie koloryzuję, a to czy ktoś Białorusi uwierzy czy nie to się okaże. Wojna na Ukrainie też ludzi zaskoczyła. Rozumiem że byłeś na granicy i widziałeś zbiorowe groby? Można się tak licytować, ale nie o to chodzi. Ważne aby nie popadać w skrajności.
  Jeżeli chodzi o uchodźców, to słusznie piszesz że wojna i wpuszczamy. Jest chyba różnica gdy jest wojnami i ludzie uciekają., Jednak kontrola powinna być.
  Pozdrawiam.

  2
 • 13 mar 2023

  Do Marko.
  Pani Ochojska publikuje na FB
  Informację z Grupy Granicą " x kolejna ofiara śmiertelna antyuchodźczej i antyludzkiej polityki państwa polskiego x" zatem cała odpowiedzialność za ofiary o których mówi spada na Polskę, w tym tego kto tam pracował. Jaka zatem powinna być polityka wobec uchodźców, wpuszczać wszystkich. Co będzie jak strona białoruska ogłosi że wśród ofiar byli jej obywatele. Kierując odpowiedzialność na Polskę Pani Ochojska daje pretekst sąsiadom aby w ramach pomocy gnębionym przez Polskę uchodźcom wejść na nasz teren.

  Czy historia nie zna takich przypadków. Jak było z prowokacją gliwicką gdzie 31 sierpnia 1939 roku do radiostacji w niemieckich wówczas Gliwicach wtargnęło kilku uzbrojonych ludzi w ubraniach cywilnych. Napastnicy sterroryzowali niemiecką załogę i nadali po polsku komunikat: "Uwaga! Tu Gliwice. Radiostacja znajduje się w polskich rękach."
  By uwiarygodnić atak, potrzebne były trupy w polskich mundurach które fotografowano i pokazywano dziennikarzom, informując o zuchwałych napaściach na niemieckie terytorium.

  Prowokacja gliwicka nie była jedyną tego rodzaju akcją zaplanowaną i wykonaną przez Hitlera oraz Gestapo. Różne niemieckie posterunki graniczne zostały zaatakowane lub zdobyte przez rzekomych Polaków. W prasie ukazały się sprawozdania i fotografie korespondentów, którzy na własne oczy widzieli zabitych i mogli potwierdzić, że wszyscy oni nosili polskie mundury oraz byli uzbrojeni w polskie karabiny.

  Następnego dnia, 1 września 1939 roku, Hitler w porannym przemówieniu w Reichstagu oświadczył:
  "Dziś w nocy Polska po raz pierwszy na naszym terytorium kazała strzelać do nas swym regularnym żołnierzom. Od godziny 5.45 odpowiada się im strzałami, a od tej chwili na bombę odpowie się bombą."

  Czy Pani Ochojska weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne skutki, czy też będzie siedziała w Brukseli. Gdzie posłanka Jachira i pan poseł który biegał z workami, przecież tam działali, byli to powinno mieć twarde dowody. Mówienie o masowych mogiłach bez dowodów. Tak zachowuje się poważny polityk.

  4 1

Blokuje się Zakopianka i ulice Myślenic. Utrudnienia w ruchu potrwają do 1 lipca

 • 17 cze 2021

  Dwa remonty różnych podmiotów, ok
  Ale czy te podmioty to nie mogą się porozumieć. Takie inwestycje są planowane.
  Czy to problem sprawdzić i ustalić? Najlepiej zablokować Zakopiankę zaraz przed wakacjami.
  Społeczeństwo nie powinno się oburzać. Obywatel ma stać w korku i cieszyć się. Tak to jest niesłychanie zdarzenie, aby remontować dwie drogi w tym samym czasie. Pozdrawiam

  29 1