Gmina Myślenice występuje z Lokalnej Grupy Działania „Między Dalinem i Gościbią”. Burmistrz dyskutuje z radnym o powodach

 • 14 wrz

  "Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala,
  Czy ten, co mówić o tem nie pozwala?"

  Cyprian Kamil Norwid.

  22 2
 • 14 wrz

  Robert Pitala - urzednik od lat (urząd marszałkowski, teraz gmina) nie umie zadbać by lgd której jest prezesem wypełniła poprawnie 6 stronnicowy wniosek.
  Dramat.

  50 11

Mąż przewodniczącej PO uciekł z miejsca wypadku?

 • 13 wrz
  Hemingway napisał/a:

  Z punktem pierwszym bym polemizował, nie jest ich więcej niż platfuskich profili w „aferach” dot. Palących latarni w dziej czy mejli obajtka.

  Z punktem drugim pozostaje mi się zgodzić w 100%, słabe to jest. Wystarczyło wyjaśnić i by było po sprawie. A straszenie to już w ogóle kompromitacja na całej lini. Ale cóż zrobisz..

  Wreszcie jakaś merytoryka! Teraz co do Twojego pierwszego akapitu - ok jeśli chodzi o te latarnie to faktycznie poruszenie większe niż skala sprawy. Co do obajtka - tutaj jednak jest sprawa sporego kalibru, więc i ruch w temacie był większy.

  Co do drugiego akapitu, myślę podobnie. Na tyle na ile znam Panią E. W-W (a zdarzyło nam się spotkać) to miała spore aspiracaje związane z następnymi wyborami do gminy. Cóż, nie jestem pewna na 100%, ale teraz chyba po ptakach.

  8 2
 • 12 wrz

  Dobra podsumowując:
  1) Nadaktywność pisowskich profili w mediach społecznościowych w tej sprawie jest dziwna szczególnie, że piszecie panowie nie pod swoimi nazwiskami tylko anonimowo
  2) Jako wyborczynię opozycji martwi mnie postawa Pani Ewy Wincenciak - Walas, chowanie się za prawnikiem, odmawianie komentarza, a zwłaszcza grożenie pozwami jest mega słabe. Ja z pewnością na taką osobę nie zagłosuję. Zwłaszcza, że Ci którzy grożą pozwami zamiast napisać rzetelne oświadczenie zwykle szybciutko są zdejmowani ze stanowisk.

  11 3

Kolejne zarzuty dla byłego prezesa MARGu!

 • 12 wrz
  Hemingway napisał/a:

  ktoś cię w przeszłości seksualnie skrzywdził, że notorycznie takie insynuacje wysuwasz? czy może (bo wazeliną jesteś potężną, to wszyscy tu wiemy) sam takowe usługi obecnie swemu panu świadczysz?

  mIREK weź opowiedz najpierw o swoich seksualnych fiksacjach ;) jakie filmiki tym razem na kompie oglądasz w pracy?

  11 1
 • 9 wrz
  Hemingway napisał/a:

  Daruś jak już jesteś nierobie na wczasach to chociaż się dzieckiem zajmij a nie płódź te swoje durne, nie wnoszące nic do tematu teksty na forum (lub innych kilku pseudo dennych fanpejdżach na fejsbuku) samozwańczy polityku XD

  To jest obraz prawidzwego lewactwa, zamiast podjąć się trudnego (dla nich) tematu to będą odwracać kota ogonem XD wasze umysły mnie POwalają.

  Nie macie nic do powiedzenia w temacie to wyjazd do tych sowich GRUBYCH AFER Z WŁĄCZONYMI LATARNIAMI hahahaha

  Powiedz lepiej za co kolegę z partii z tele**niki wywalili, że aż za wielką wodę musiał uciekać :) pamiętaj pisiorku ręce na klawiaturze trzymaj

  16 6
 • 9 wrz
  Obserwator30 napisał/a:

  Sekretorzu, tutaj też się o tym produkujesz? I to w godzinach pracy??? XD

  Sekretarz jest zbyt poznawczo ograniczony by mieć nick odwołujący się do tak wielkiego pisarza (i, o zgrozo, lewaka) ;) Osobiście stawiam na Witusia.

  13 9

Myślenice. „To nie jest parking dla szkoły!”- grzmi autorka projektu, a gmina stawia betonowe donice. Czy to przywróci przestrzeń mieszkańcom?

 • 9 wrz

  Wystarczy jak powiem, że projekt złożyła wyżej wymieniona Pani Barbara, która wtedy była pracownicą wydziału strategii który zajmował się głosowaniem, a teraz Pani Barbara jest tam naczelnikiem?

  20 1

Myślenice. Jest pomysł na kolejną drogę. Chcą wybudować północno-wschodnią obwodnicę miasta. Podpisali umowę na wykonanie koncepcji

 • 7 wrz

  Koncepcja... Patrząc na efekty to raczej antykoncepcja...

  48 3

Hieny cmentarne

 • 6 wrz

  "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak OBŁUDNICY. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."
  Mt 6, 5-6

  30 1

Którędy poprowadzić drogę S7 z Krakowa do Myślenic? W starostwie obradował zespół parlamentarny. „Wariant społeczny to pułapka” – mówią politycy

 • 5 wrz

  A co Tomal jako starosta mógł zrobić dla Górnego? Co z kompetencji Starosty mógł załatwić? Jedyne co mi przychodzi do głowy to powiatowe drogi i powiatowa szkoła. No i jak o tych 2 rzeczach myślę, to chyba źle nie macie?

  18 11

Wspólnie obchodzili 80. rocznicę „wywózki” żydowskich mieszkańców Myślenic. „O to walczyliśmy od 20 lat. Nie róbmy polityki, to część historii miasta”

 • 24 sie

  Fakt. Biję się w pierś, moja pomyłka. Jestem przeciwnikiem obecnej władzy, natomiast doceniam fakt pojawienia się na tych uroczystościach polityków prawicy. Niezależnie od ich motywacji.

  5 2
 • 23 sie

  Szlachetka akurat jest co roku

  10 18

Lokalne Centrum Odpoczynku i Integracji górne przedmiescie

 • 2 sie
  seba napisał/a:

  Miało być miejsce spotkań mieszkańców przyjazne dla dzieci w miejscu zieleni i boiska zrobili parking przy którym jest kilka przyrządów do ćwiczeń i ławek betonozy ciąg dalszy.

  Ta inwestycja akurat była podzielona na kilka lat w Budżecie Obywatelskim. Może w następnych częściach zostanie to poprawione? Bo faktycznie wygląda słabo.

  10 5

Krzyszkowice. Tunel z kolejnym opóźnieniem. Zamiast czekać, mieszkańcy mówią o światłach. Czy to dobry pomysł?

 • 2 sie

  Raba na wodo-wskaźniku w Stróży ma ok 30 centymetrów. Nic tylko się kąpać :-)

  11 1

Czy i kiedy stadion Dalinu przejdzie przebudowę? „Mam nadzieję, że przed końcem tej kadencji uda się go oddać do użytku nowy stadion na Zarabiu”

 • 21 cze

  W sumie cieszy i cieszył mnie pomysł tego stadionu, ale tak sobie myślę jednak że trzeba pamiętać o wszystkich myślenickich klubach. Zadaszyć chociaż trybuny na obiektach Orła i Górek.

  15 1
 • 21 cze

  wybory samorządowe mają być przeniesione pół roku do przodu (przedłużą ustawą kadencję)

  12

Wisła Kraków

 • 18 maj
  niewierzacy napisał/a:

  Niestety? Zapracowali na to. Ja mam uczucie radości. Karma wraca ;)

  Wasze szczęście, przynajmniej przez rok nikt wam nie spuści łomotu w Derbach :-)

  6 6

Pediatrzy w Myślenicach - pyta przyszła mama...

 • 20 kwi

  Dr D. Ceranowicz.

  2

Korty tenisowe w Myślenicach

 • 15 mar

  Właścicielem kortów jest gmina. A kto jest zarządcą - łatwo sprawdzić.

  5 1

Przedszkole w Myślenicach

 • 21 lut
  niewierzacy napisał/a:

  Polecam!

  Potwierdzam, zdecydowanie numer 1!

  4 3

Pierwsi mieszkańcy Myślenic przeciwko budowie S7 w mieście. „Nie tędy droga! Stop!”

 • 17 lut

  To zdjęcie z doklejonym wiaduktem przeraża.

  86 9

Nowa Zakopianka a sprawa Myślenic. Stanisław Bisztyga: Uważam, że planowana obwodnica wokół Myślenic "uśmierci" miasto

 • 15 lut

  Brawo Panie Bisztyga! Jestem za referendum. Trzeba się zebrać zachęcić znajomych i z dobrą frekwencją przedstawić głos mieszkańców w tej sprawie...

  23 12

Worki na śmieci

 • 11 lut
  taki_gość napisał/a:

  Szkoda, że nikt więcej nie chce się wypowiedzieć na temat worków, Przecież urzędnicy czytają forum. Jeśli będzie duża ilość uwag to coś się w temacie ruszy. Nie oczekuję zmiany dostawcy, bo do tego trzeba byłoby mieć cojones, ale może udałoby się zamawiać bardzie trwałe worki?

  "Jeśli będzie duża ilość uwag to coś się ruszy" - co się ma ruszyć jak zapewne umowa została zawarta na jakiś konkretny okres?

  6

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

 • 10 lut
  Obserwator30 napisał/a:

  Tego słuchają w wielkim przedsiębiorstwie na Ogrodowej, w oparach butarpenu.

  https://www.youtube.com/watch?v=3Li4YcfjndI

  Przecież to jest perełka! jeśli to jest słuchane to szacun -.-
  A do oparów butaprenu to chyba bardziej Jefferson Airplane pasuje... ;)

  3