Myślenice. Nauczyciel Roku 2021 nie pracuje już w Małopolskiej Szkole Gościnności. „Odchodzę ze szkoły publicznej po 15 latach”. Nie tylko on

 • 5 lip 2022

  Odejść od paru lat jest na większą skalę więcej, nie chodzi tu tylko o tą szkołę. Być może reformy, próby upolitycznienia i ideologizacja szkolnictwa wypalają w tych ludziach motywację, a jeśli tzw. powołanie przestaje być motywacją, to tym bardziej w tym zawodzie nie są to pieniądze. No nie jest dobrze, a tu jeszcze do tego personalne tło.. Mnie takie decyzje w obecnej sytuacji wcale nie dziwią.

  28

Borys Budka w Myślenicach: "Na stacjach ósemka z przodu, a tablice orlenowskie są przygotowane na kolejną cyfrę. Obajtek odpowiada za ten horror"

 • 5 cze 2022

  Gdyby już to porównywać, to PO pod kątem kadrowym bije PiS na łeb i teki ministerialne były dla spełniających pewne kryteria (nie wykluczam, że jednym z kryteriów jest 'kolesiostwo' czyli tzw. plecy).

  Różnica subtelna polega na tym, że w PiSie te dobre plecy i kolesiostwo to są kryteria decydujące. No i stąd pojawili się ludzie, którzy musieli przejąć wpływ np. na prokuraturę i sądy po to, by część z nich już na starcie nie poszła za kraty.

  Kolejne wybory też wygra PiS, z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że im na tym zależy, wręcz muszą, to jest ich chwila, 3 minuty na zbicie kapitału na resztę życia i pozostanie bezkarnym. Widać jaka masa wygłodniałych partyjnych dorobkiewiczów rzuciła się na rozmaite stanowiska, część z tych stanowisk to są atrapy tworzone z myślą o tym by podtrzymać zwarte szeregi za zdobyte łupy. To przykre. Morale jak u ruskich żołnierzy. Tu już nie ma co przytaczać przykładów, po prostu jest tego zbyt wiele.

  Ze względu na wątpliwe kwalifikacje i delikatnie rzecz ujmując dość przeciętne cechy umysłu , PiSowcy są gotowi kupić głosy kolejnym rozdawaniem pieniędzy, co niestety w idących trudnych latach może nas wszystkich na to pracujących boleśnie kosztować..

  18 5

Myślenice w „Otulinie Podkrakowskiej”. Radni ustalili stawkę członkowską

 • 4 cze 2022

  Dla nas to głupota, wydmuszka i na starcie wiadomo że pożytek żaden, ale dla działaczy może jednak jakieś korzyści przyjdą ;)

  5

Książę, historyk i prezenter-kucharz Honorowymi Obywatelami Myślenic? „To byłaby ujma dla miasta”

 • 31 maj 2022

  Burmistrz to niewątpliwie zasługuje na tytuł Obywatela Myślenic Wielkiego, ave

  22 3

Wiele lat pracował jako kurator. Teraz doczekał się własnej wystawy. Tak debiutuje Jurek Fedirko

 • 25 maj 2022

  ?

  13 9

Myślenice. Józef Orawczak obchodził 40-lecie święceń kapłańskich. Funkcję proboszcza pełni od 1996 roku

 • 21 maj 2022

  Szacunek za bycie mądrym, osadzonym w realiach życia księdzem. Tak to pamiętam i myślę że nadal tak jest. A wielu kapłanów zdaje się zapominać, że są odpowiedzialni za słowo...

  8

Udrożnią przepusty na drodze prowadzącej na Chełm. Czy to pozwoli na jej otwarcie dla wszystkich uczestników ruchu?

 • 17 maj 2022

  Niestety, muszę przyznać koledze rację, bo takiej skali wycinki ja np. nie pamiętam, to był piękny gęsty las, gdzie spacerowało się z przyjemnością. Las tajemniczy, dziki, zieleń, tlen. Ta obecna dyrekcja Lasów Państwowych odziera Myślenice z niedocenionego skarbu, lecz skarbu największego. Cóż przy tym znaczy wymiana kostki brukowej na rynku? Walory lasu bezcenne.

  22

W tym roku nie będzie Dni Myślenic, ale… gmina planuje obchody 680-lecia lokacji miasta. Co to oznacza?

 • 17 maj 2022

  Szlachetka, wójt Myślenic, kurczę, dobre

  7 1
 • 15 maj 2022

  Robi się zaścianek prowincjalnej kultury, coś tak w stylu "między wójtem a plebanem", ciekawe w jakim kierunku pójdzie to dalej, czekam z niecierpliwością na efekty rządzenia zza pisokratycznego biurka.

  10 1
 • 14 maj 2022

  To jest promo dla Urzędu Gminy i burmistrza wielkiego, sroka kaszkę ważyła

  12 1
 • 14 maj 2022

  Burmistrz więcej "zaoszczędzi"...

  8 1

Majówka w myślenickich lasach? Nadleśnictwo przypomina o utrudnieniach na szlakach

 • 30 kwi 2022

  Mają, skrawek Lasów Państwowych mają

  3 1
 • 29 kwi 2022

  Las ani ekologia nie mają barw partyjnych, tylko przykro patrzeć na to co zostaje z resztek pradawnej puszczy, największe trzebienie robi się za PiSu, to zasługa jak o sobie mówią "patriotów", no ciekawa to miłość do ojczyzny jest, pieniądz nie śmierdzi, bo jeszcze zrobią S7 przez środek miasta i to będą nasze "zielone płuca". Wybierzcie się na majówkę i zobaczcie, albo lepiej nie wchodźcie do lasu - przecież trwa wycinka..

  7 4
 • 29 kwi 2022

  Wyżynają drzewa na potęgę, czy nie? No nie, bo przecież PiS nigdy nie kradnie.

  A stołki w nadleśnictwach są obsadzone z nadania PiSu, czy nie. No nie, bo przecież oni są prawi i sprawiedliwi.

  16 5

Kto może zostać „Honorowym Obywatelem Myślenic”? Radni ustalili zasady przyznawania tego tytułu

 • 28 kwi 2022

  To teraz nic tylko nadać go Slachetce. Zasługa w wydaniu danych osobowych mieszkańców. Nasza watergate.

  37 1

Jarosław Szlachetka o kolei Kraków-Myślenice: Był taki pewien dyrektor tego urzędu, który drwił. Dzisiaj to jest konkret, to nie są mrzonki, nie są opowiadania

 • 27 kwi 2022

  Ślachetka na tym papierkowym widmie robi kampanię, szkoda bo pewnie gdyby skoncentrował część swoich wysiłków o utrzymanie stołka i zdobycie nowych stołków skoncentrował na rzeczach dla tego miasta realnych (np. gorący temat S7) to coś pożytecznego dla ogółu mogłoby się zrodzić. Póki co mamy słowa, całe kupły deklaracji.

  23 3

Aleksander Ożóg z Myślenic wygrał teleturniej VaBanque. Zgarnął 11 700 zł

 • 22 kwi 2022

  Dokładnie. Kurczę, trzeba gromadzić wiedzę przez lata żeby zgarnąć niecałe 12 tyś., a burmistrzowi wystarczyło złamać prawo i przekazać Poczcie Polskiej dane mieszkańców, by dostać potem od PiSu dodatkowe fuchy, zaś od radnych podwyżkę z kieszeni mieszkańców. No, taki myślenicki absurd.

  42 9

"Złoty pociąg” na papierze. Połączenie Kraków - Myślenice z dofinansowaniem na projekt dokumentacyjny z programu Kolej Plus

 • 20 kwi 2022

  "z dofinansowaniem na projekt dokumentacyjny"
  Fju fju
  ?

  12 1

"Tradycje muzyczne górali kliszczackich" to druga najlepsza praca naukowa w Polsce. Jej autorką jest Gabriela Gacek

 • 16 kwi 2022

  Gratulacje! ?

  6 2

GDDKiA o budowie drogi S7 Kraków-Myślenice: Nie zostały jeszcze podjęte decyzje odnośnie dalszych rozwiązań i procedowania inwestycji

 • 15 kwi 2022

  A co w temacie główny Pisior z magistratu, zrobił coś prócz deklaracji, ten który bierze za 'posługę' tyle co prezydent

  11 5

Program Kolej Plus ze zwiększonym budżetem? Utworzenie listy rankingowej ma półtoramiesięczne opóźnienie. Losy „złotego pociągu” ciągle nieznane

Pół roku temu głosowali za zakazem palenia węglem w Myślenicach. Dzisiaj radni chcą wstrzymania tych działań

 • 6 kwi 2022

  Co z jakis tam norm emisji, ruskie są zdolne do wszystkiego bo guzik jest w rękach idiotów i w każdej chwili może być jeszcze inaczej (odpukać). Wypada raczej promować odchodzenie od gazu i finansowania ruskiej machiny, bo każdy pieniądz dla Gazpromu będzie finansowaniem zagłady. Dlaczego nie promować paliwa tj choćby drewno? To najbardziej eko, do tego własne.

  13 8

Myślenice miały znaleźć się w Metropolii Krakowskiej, ale trafiły do "Podkrakowskiej Otuliny". Burmistrz Szlachetka został jej prezesem

 • 5 kwi 2022

  Otulina :D
  Ile bierze?

  29 4

Ponad 4 tysiące podpisów mówiących „NIE dla projektu budowy S7 przez Myślenice”

 • 3 kwi 2022

  Jeśli dadzą radę przepchnąć drugą, suma sumarum jeszcze o jakieś 10 metrów szerszą przelotówkę przez środek miasta wbrew temu co mówią mieszkańcy, to będzie się według całego PiSu nazywać demokracja, gdyż cała Polska jedzie do Zakopca, teraz trasą starą i nową (czy aż tak bardzo zmniejszy się ruch na tej obecnej, w to trzeba powątpiewać). Jeśli założyć, że 50/50 Polaków odpoczywa w górach lub nad morzem, to trzeba wraz z rozbudową trzeba spodziewać się wzrostu statystyk tranzytu przez Myślenice. A radni i burmistrz z urzędem całym i świtą, będą publicznie OŚWIADCZAĆ. Oni grają pod wybory, żeby Tu i Tam się nie wychylić. Nie ma bohaterów - są stołeczki: niższe, wyższe, różne. Kariery. Poddadzą miasto bez aszibki.

  Tak to na ten moment wygląda i nie wydaje się, że może być inaczej. Wszystko rozegra się pomiędzy mieszkańcami a PiSowcami w GDDKiA.

  6 4

Wicestarosta Rafał Kudas: Od kilkunastu dni uczestniczę w organizowaniu pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, w powiecie myślenickim. I niestety uważam, że zmierza to w bardzo złym kierunku

 • 13 mar 2022

  Tymczasowe schronie, pierwsza pomoc tym ludziom - na to nas stać i to robimy. Tylko czy stać nas na zapewnienie godnych warunków życia dla milionów ludzi? Rozumiem, że tu tkwi sęk i niestety, uważam że ten pisowski rząd NIE sprawdził się w czasie pandemii, organizacja była licha. Podobnie teraz, ludzie nadrabiają ofiarnością, inicjatywami społecznymi itd. Wygląda na to, że w PiS planu jak kierować tym napływem brak, idą znowu na przeczekanie, a potem wskazą na PO albo innego winowajcę (?)

  Tylko ileż może zrobić podatnik?
  Gdzie się schował Kaczyński?
  Co robi teraz Morawiecki i rząd?
  Jedyną wyraźnie aktywną osobą z całego PiSu jest Duda.

  7 12