Powstaje wstępne studium dotyczące „złotego pociągu”. Gmina zaprasza na spotkanie informacyjne

 • 21 paź

  buuuahahahahah

  14 3
 • 21 paź

  Pheh, czyżby wybory się zbliżały? Kiełbasa czy kiszka?

  45 7

Kondycja składowiska odpadów rozgrzewa samorządowców. „Propaganda Myślenic prześcignęła TVP” kontra "Himalaje hipokryzji"

 • 19 paź

  Ceny za odbiór odpadów na tyle wzrosły, że załatały dziury... na chwilkę... a za chwilkę? - To już znamy. Ile bierze prezes, te całe zarządy itd. Pokażcie jakiś plan, co wy w ogóle na co dzień robicie?
  ---
  Własna utylizacja to niezły pomysł, ale tj już ktoś wyżej napisał - tu muszą być ludzie z powołania, a karierowicze i partyjne kokony poupychane gdzie się da to nic dobrego nie wróży, sukcesy da się otrąbić nawet na dzień przed upadkiem. Przyjrzyjcie się kto tam działa, co działa i czy nie mnożą niepotrzebnych wakatów co dla PiSu typowe.

  Przykłady: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/partia-i-spolki-spolki-skarbu-panstwa-w-likwidacji-i-w-upadlosci/ewkts6v

  2

Wjazd na Chełm dla wszystkich? Starosta nie pozostawia złudzeń

 • 19 paź

  Tj pisałem, czy to Solidarność, czy SLD, PO, PiS czy ktokolwiek inny. Nic z tego nie będzie, ku uciesze "zielonych", ale i tak to już wnet spacerki na tej drodze się skończą, wbrew temu że znak sobie stoi, hałas i coraz częściej brawura nawet i tu działa skutecznie.

  3
 • 19 paź

  Hmm, a to Wy serio wszyscy wolicie po tym lesie dymić, bo przecież wejścia chybanikt nie zakazuje, ani wjazdu, bo ja rozumiem ż we zakaz dotyczy pojazdów silnikowych

  3 3
 • 18 paź

  Równie dobrze mogłabyś np. napisać, że niech sobie osoby korzystające z basenu płacą za jego remont i utrzymanie, tak samo z muzeum, strzelnicą itd. Każdy z nas się do kasy gminnej czy powiatowej dokłada, nie wiem w czym problem?

  2 5
 • 18 paź

  Pisior jesteś kwalifikowany, znowu chcesz skłócać? Zrób sobie wjazd pod lipkę, który to z mądrych waszych to ogrodził z bramą wjazdową od strony osiedla (?) Don Corleone? Swędzi bo w działki na Chełmie teraz mierzycie, na Zarabiu już wszystko kupione?

  8 9
 • 18 paź

  Też jestem za utrzymaniem zakazu. W tych uwarunkowaniach zakaz jest słuszny, nikt nic tutaj nie zmieni, żaden zarządca drogi (ani gmina, ani powiat) nie będzie brał na kark odpowiedzialności za uszkodzone w zimowych warunkach przy bardziej natężonym ruchu mienie. A takie wnioski by się mnożyły (pamiętajcie że to też z naszych pieniędzy)
  Widział ktoś jak potrafi fajnie zmieść niezawodnego SUVa do rowu? To jest mgnienie oka.
  Ja uwielbiam ten kawałek lasu na rower, jest wiele osób spacerujących, ruch samochodowy i tak jest za duży, zwłaszcza widzę to w weekendy bo mijam prawie same KRA i KR

  6 10

Radni przepytali prezesa ZUO. Ten nie prognozuje podwyżek za odbiór śmieci, a sytuację finansową spółki określa jako "bardzo dobrą"

 • 15 paź

  Ceny śmieci to jedna z tych najbardziej uciążliwych opłat! Ale co teraz nie idzie w górę. Cena paliwa przekroczyła 6 zł, prąd, gaz, a ceny żywności z tygodnia na tydzień. Ktoś kiedyś powiedział, że państwo nic ludziom dawać nie musi, ale niech nie zabiera. Te wszystkie podwyżki młócą portfele aż brzęczy.

  17 2
 • 15 paź

  Była w bardzo złej sytuacji finansowej, a tu wystarczyło że zmienił się dyrektor i jest w bardzo dobrej. Cud?
  To podobnież gmina była w bardzo złej, zmienił się burmistrz i nagle mleko i miód. Znowu cud?
  Tudzież za PO Polska była na skraju bankructwa, zaczął rządzić PiS i jest lepiej niż Szwajcaria, nawet ludowi dają pińset i ceny też będą wnet jak w Skandynawii. Cud?

  12 9

Tour de Konstytucja zbiera żniwo. Dyrektorka szkoły w Dobczycach zawieszona

 • 13 paź

  @obserwator 3, Ty serio wierzysz w to co tu wypisujesz? Nie wierzysz, Ty tylko próbujesz zagrać na patriotycznych emocjach. Zwroty które używasz są jako żywo wzięte z pisowskiego słownika, tak mówiła od 2015 Szydło (której na marginesie nie przeszkadza to że w tej "złej" Unii robi grupą kasę jako posłanka), tak powiela te bajki cały PiS. Dla mnie jesteście i pozostaniecie marionetkami robiącymi wszystko by jak najdłużej trzepać na stołkach grube pieniądze, ale to wszystko z miłości dla ojczyzny i całkiem całkiem patriotycznie.

  2
 • 10 paź

  Hmm, też się z Tobą zgodzę, prawda znajduje się może pośrodku gdzieś. Mógł stawić opór, ale nie musiał. Nie chciał wychylić się do konfrontacji ze świrami?
  Nikt nie zechciał bronić pani dyrektor? Komformizm? Tylko ten komformizm może z czasem stać się zgubny o tyle że kiedyś jakiekolwiek rządzące świry mogą już karać za słowo Konstytucja więzieniem. Czy do tego aż tak daleko? Wariatom nic do rządzenia nie jest potrzebne, a na pewno już Konstytycja. No ale lud do klatki sam wlezie jeśli tylko w środku świeci się pińćset.

  6 1
 • 10 paź

  Kolego, ja piszę o standardach politycznych teraz w Polsce, że niestety coraz nam bliżej do Wschodu, więc jeśli coś nie zrozumiałe to prostuję.

  4
 • 9 paź

  Znowu sprawę rozegrała rządząca partia i wbrew pozorom - znowu politycznie. Zamącili tak jak chcieli. Najpierw zrobili hałas na całą Polskę, o co? O nic, o oczywistość...
  Czy w świetle obowiązującego prawa administracyjnego burmistrz naprawdę nie miał nic do powiedzenia - być może tak, być może nie. Rozumieć z tego można, że zawieszenie poszło po linii Czarnek - kuratorium, a gmina jest od wypłacania nauczycielskich pensji i na inne procedury w oświacie wpływu nie ma (?) Jeśli tak jest, to mamy mistrzostwo świata, bo i tak ludzie nie będą widzieć PiSu, ale będą widzieć Susia. Tak jak już wyżej wspomniałem - to nie jest Unia, to jest Wschód.

  7 3
 • 7 paź

  To tym bardziej pokazuje parodię i absurd do jakich może dojść w sytuacji gdy o losie
  prowincji decyduje centrum i to jeszcze centrum polityczne. Głupota głupotę pogania. Przecież w końcu słowo Konstytucja jest na cenzurowanym. Mentalnie jesteśmy nie w Unii, jesteśmy w Rosji albo na Białorusi.

  47 17

Zmiana na stanowisku przewodniczącego rady. Radni PiS doprowadzili do obsadzenia tej funkcji swoim kandydatem

 • 8 paź

  Tera wuefista jest burmistrzem, heheh, no cóż, jeśli nikt tego jakościowego skoku nie widzi, a zresztą SKOKi na kasę ci robią jeszcze skuteczniej, no więc mamy dobrą zmianę i mądre społeczeństwo, i chyba bogate bo nas na to stać.

  19 3
 • 7 paź

  Nowy mierny ale wierny? Ciekawe czy znów to prawidło. Wojna o stołki nawet w takich małych Myślenicach. Szkoda PiSać, bo lud i tak zagłosuje choćby na kurę, byle dostać pińcset plus.

  64 13

Sesja nadzwyczajna. Czy Jan Podmokły zostanie odwołany ze stanowiska przewodniczącego rady? Dzisiaj głosowanie

 • 7 paź

  Dobry i zły łotr

  3

Szkoła na Chełmie zostanie przekształcona w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 2023 roku

 • 2 paź

  Pewnie dopiszą wyjątek pod znakiem zakazu. A ja tam się nie dziwię bo warunki są jakie są, człowiek chciałby odetchnąć w takim lesie, a tu w weekendy widać więcej zmotoryzowanych krakusów aniżeli miejscowych. Policja powinna sypać mandat za mandatem, bo albo robimy kawałek spokojnej drogi przez las dla duszy i ciała, albo hałas i kur_ewka autostrade jak wszędzie indziej dla krakusów ktorym nie chce sie d.py ruszyć, a chcą być w lesie

  9

Zakaz instalacji pieców i palenia węglem w Myślenicach? Radni przegłosowali rezolucję

 • 30 wrz

  Ja bym to ujął inaczej:
  ta uchwała to wstęp, teraz realizacja
  Brawa będą potem,
  a teraz
  DAWAĆ KASĘ NA WYMIANĘ

  4 2
 • 27 wrz

  O debilizm kwalifikowany, sic, przepraszam. Wystarczy wprowadzić przepis i po problemie? Lud musi zapłacić? Ani bym pomyślał że główny szybowniczy poprze coś takiego. No jasne, że chcemy żyć w zdrowym świecie, ale to samo nie stanie się. Już widzę szybownika załatwiającego wszystkim dofinansowanie do zielonej transformacji, ponoć nad tym ostro pracuje od tygodni, widać po ilości wniosków 😂
  Tu nie ma spójności, nie ma strategii, jest sra -tegia i tyle.

  7 1

Oszustwo "na kwarantannę" dotarło do Myślenic. O co w tym chodzi?

 • 26 wrz

  To jest niestety smutna prawda, że prawo niby jest, ale jakoś nie działa, a zgłoszenie na policję kończy się tak, że traktują to jako niską szkodliwość i człowiek dowie się że takich zgłoszeń mają setki. Czyli w praktyce wygląda na to że nie da się tych spamerów pociągnąć do odpowiedzialności, męczą miesiącami, zdarza się że wiele razy na dzień, blokada numeru - za chwilę telefon spod innego, i tak w kółko. To nie jest raczej normalny kraj, tylko jakaś anarchijna wydmuszka gdzie doją z każdej strony a obrony z nikąd, bo wszyscy co mają jakąkolwiek władzę chętniej robiliby podobnie.

  3

Tomasz Sternal: Napisałem ten list, bo sołectwo Chełm ma więcej potrzeb niż sama droga

 • 17 wrz
  18 2
 • 16 wrz

  Z tego jak sięgam myślą, Chełm zawsze był zapomniany, jakby sam sobie, nie myślenicki. I tu trzeba oddać prawdę temu, że Szlachetka nie jest pierwszy. Maciej też o Chełmie lubił zapomnieć. Jednak to właśnie Szlachetka zrobił dla Chełmu najbardziej szkodliwą - zamknął szkołę. Żaden asfalt tego nie wynagrodzi, choć dobrze że jest, bo ten stary to był wstyd dla miasta.

  63 9

Muzeum Niepodległości ze stałymi ekspozycjami. Po 4 latach od wbicia łopaty pod jego budowę, udało się zakończyć ten projekt

 • 16 wrz

  To nie ja otwieram firmę pod cynk od znajomego z urzędu lub radnego. To są pisowskie standardy, przykładów może już setki. I nawet jeśli bym otworzył to wiem że żadnego przetargu nie wygram. Zdziwi Cie to?

  Co do muzeum trudno kierować się tym co mówią zwaśnione strony, kiedy nie widzi się dokumentów. Gmina oszczędna to dobry konsensus, ale stąd zaczynają się schody.

  4