Myślenice. Józef Orawczak obchodził 40-lecie święceń kapłańskich. Funkcję proboszcza pełni od 1996 roku

 • 21 maj

  Szacunek za bycie mądrym, osadzonym w realiach życia księdzem. Tak to pamiętam i myślę że nadal tak jest. A wielu kapłanów zdaje się zapominać, że są odpowiedzialni za słowo...

  4

Udrożnią przepusty na drodze prowadzącej na Chełm. Czy to pozwoli na jej otwarcie dla wszystkich uczestników ruchu?

 • 17 maj

  Niestety, muszę przyznać koledze rację, bo takiej skali wycinki ja np. nie pamiętam, to był piękny gęsty las, gdzie spacerowało się z przyjemnością. Las tajemniczy, dziki, zieleń, tlen. Ta obecna dyrekcja Lasów Państwowych odziera Myślenice z niedocenionego skarbu, lecz skarbu największego. Cóż przy tym znaczy wymiana kostki brukowej na rynku? Walory lasu bezcenne.

  21

W tym roku nie będzie Dni Myślenic, ale… gmina planuje obchody 680-lecia lokacji miasta. Co to oznacza?

 • 17 maj

  Szlachetka, wójt Myślenic, kurczę, dobre

  6 1
 • 15 maj

  Robi się zaścianek prowincjalnej kultury, coś tak w stylu "między wójtem a plebanem", ciekawe w jakim kierunku pójdzie to dalej, czekam z niecierpliwością na efekty rządzenia zza pisokratycznego biurka.

  9 1
 • 14 maj

  To jest promo dla Urzędu Gminy i burmistrza wielkiego, sroka kaszkę ważyła

  11 1
 • 14 maj

  Burmistrz więcej "zaoszczędzi"...

  7 1

Majówka w myślenickich lasach? Nadleśnictwo przypomina o utrudnieniach na szlakach

 • 30 kwi

  Mają, skrawek Lasów Państwowych mają

  3 1
 • 29 kwi

  Las ani ekologia nie mają barw partyjnych, tylko przykro patrzeć na to co zostaje z resztek pradawnej puszczy, największe trzebienie robi się za PiSu, to zasługa jak o sobie mówią "patriotów", no ciekawa to miłość do ojczyzny jest, pieniądz nie śmierdzi, bo jeszcze zrobią S7 przez środek miasta i to będą nasze "zielone płuca". Wybierzcie się na majówkę i zobaczcie, albo lepiej nie wchodźcie do lasu - przecież trwa wycinka..

  7 4
 • 29 kwi

  Wyżynają drzewa na potęgę, czy nie? No nie, bo przecież PiS nigdy nie kradnie.

  A stołki w nadleśnictwach są obsadzone z nadania PiSu, czy nie. No nie, bo przecież oni są prawi i sprawiedliwi.

  15 5

Kto może zostać „Honorowym Obywatelem Myślenic”? Radni ustalili zasady przyznawania tego tytułu

 • 28 kwi

  To teraz nic tylko nadać go Slachetce. Zasługa w wydaniu danych osobowych mieszkańców. Nasza watergate.

  35 1

Jarosław Szlachetka o kolei Kraków-Myślenice: Był taki pewien dyrektor tego urzędu, który drwił. Dzisiaj to jest konkret, to nie są mrzonki, nie są opowiadania

 • 27 kwi

  Ślachetka na tym papierkowym widmie robi kampanię, szkoda bo pewnie gdyby skoncentrował część swoich wysiłków o utrzymanie stołka i zdobycie nowych stołków skoncentrował na rzeczach dla tego miasta realnych (np. gorący temat S7) to coś pożytecznego dla ogółu mogłoby się zrodzić. Póki co mamy słowa, całe kupły deklaracji.

  23 3

Aleksander Ożóg z Myślenic wygrał teleturniej VaBanque. Zgarnął 11 700 zł

 • 22 kwi

  Dokładnie. Kurczę, trzeba gromadzić wiedzę przez lata żeby zgarnąć niecałe 12 tyś., a burmistrzowi wystarczyło złamać prawo i przekazać Poczcie Polskiej dane mieszkańców, by dostać potem od PiSu dodatkowe fuchy, zaś od radnych podwyżkę z kieszeni mieszkańców. No, taki myślenicki absurd.

  42 9

"Złoty pociąg” na papierze. Połączenie Kraków - Myślenice z dofinansowaniem na projekt dokumentacyjny z programu Kolej Plus

 • 20 kwi

  "z dofinansowaniem na projekt dokumentacyjny"
  Fju fju
  😄

  12 1

"Tradycje muzyczne górali kliszczackich" to druga najlepsza praca naukowa w Polsce. Jej autorką jest Gabriela Gacek

 • 16 kwi

  Gratulacje! 🍀

  6 2

GDDKiA o budowie drogi S7 Kraków-Myślenice: Nie zostały jeszcze podjęte decyzje odnośnie dalszych rozwiązań i procedowania inwestycji

 • 15 kwi

  A co w temacie główny Pisior z magistratu, zrobił coś prócz deklaracji, ten który bierze za 'posługę' tyle co prezydent

  10 5

Program Kolej Plus ze zwiększonym budżetem? Utworzenie listy rankingowej ma półtoramiesięczne opóźnienie. Losy „złotego pociągu” ciągle nieznane

Pół roku temu głosowali za zakazem palenia węglem w Myślenicach. Dzisiaj radni chcą wstrzymania tych działań

 • 6 kwi

  Co z jakis tam norm emisji, ruskie są zdolne do wszystkiego bo guzik jest w rękach idiotów i w każdej chwili może być jeszcze inaczej (odpukać). Wypada raczej promować odchodzenie od gazu i finansowania ruskiej machiny, bo każdy pieniądz dla Gazpromu będzie finansowaniem zagłady. Dlaczego nie promować paliwa tj choćby drewno? To najbardziej eko, do tego własne.

  13 8

Myślenice miały znaleźć się w Metropolii Krakowskiej, ale trafiły do "Podkrakowskiej Otuliny". Burmistrz Szlachetka został jej prezesem

 • 5 kwi

  Otulina :D
  Ile bierze?

  26 4

Ponad 4 tysiące podpisów mówiących „NIE dla projektu budowy S7 przez Myślenice”

 • 3 kwi

  Jeśli dadzą radę przepchnąć drugą, suma sumarum jeszcze o jakieś 10 metrów szerszą przelotówkę przez środek miasta wbrew temu co mówią mieszkańcy, to będzie się według całego PiSu nazywać demokracja, gdyż cała Polska jedzie do Zakopca, teraz trasą starą i nową (czy aż tak bardzo zmniejszy się ruch na tej obecnej, w to trzeba powątpiewać). Jeśli założyć, że 50/50 Polaków odpoczywa w górach lub nad morzem, to trzeba wraz z rozbudową trzeba spodziewać się wzrostu statystyk tranzytu przez Myślenice. A radni i burmistrz z urzędem całym i świtą, będą publicznie OŚWIADCZAĆ. Oni grają pod wybory, żeby Tu i Tam się nie wychylić. Nie ma bohaterów - są stołeczki: niższe, wyższe, różne. Kariery. Poddadzą miasto bez aszibki.

  Tak to na ten moment wygląda i nie wydaje się, że może być inaczej. Wszystko rozegra się pomiędzy mieszkańcami a PiSowcami w GDDKiA.

  6 4

Wicestarosta Rafał Kudas: Od kilkunastu dni uczestniczę w organizowaniu pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, w powiecie myślenickim. I niestety uważam, że zmierza to w bardzo złym kierunku

 • 13 mar

  Tymczasowe schronie, pierwsza pomoc tym ludziom - na to nas stać i to robimy. Tylko czy stać nas na zapewnienie godnych warunków życia dla milionów ludzi? Rozumiem, że tu tkwi sęk i niestety, uważam że ten pisowski rząd NIE sprawdził się w czasie pandemii, organizacja była licha. Podobnie teraz, ludzie nadrabiają ofiarnością, inicjatywami społecznymi itd. Wygląda na to, że w PiS planu jak kierować tym napływem brak, idą znowu na przeczekanie, a potem wskazą na PO albo innego winowajcę (?)

  Tylko ileż może zrobić podatnik?
  Gdzie się schował Kaczyński?
  Co robi teraz Morawiecki i rząd?
  Jedyną wyraźnie aktywną osobą z całego PiSu jest Duda.

  7 12

Myślenice. Kolejna grupa uchodźców przyjechała do miasta. "Czeka nas duże wyzwanie, a to dopiero początek"

 • 13 mar

  Nasi politycy wojenek nie skończyli, oni zrobią wszystko by ludzi obrócić przeciw innym partiom. Pewna tymczasowa redukcja w mowie nienawiści jest, przejściowa, pod wpływem ilości zdarzeń.
  Wiemy co oni przypiszą sobie za zasługę, sami już snują w ciszy knowania jak tu zaatakować by dalej utrzymać się przy dystrybucji publicznego pieniądza. Takich oto 'opiekunów' mamy.

  To co robicie, co robią zwykli ludzie, wydaje się być u nas czymś naturalnym i to jest dobry znak, że nie straciliśmy wśród codzienności tego co ważne. Ja widzę te akcje po sklepach, dary w placówkach OSP, jeszcze więcej zrobili ci którzy mają możliwość dania schronienia w tym zimnym jeszcze czasie. Nigdy więcej wojny.

  10

Dyrektor GDDKiA o budowie drogi S7 Kraków - Myślenice. Co wiemy po dyskusji Tomasza Pałasińskiego z radnymi?

 • 6 mar

  No tak, ludzie pisali o tym od kiedy burmistrz zaczął to obiecywać przed wyborami, ale co tam, sam PiS wojuje w kraju od 2015 r. to z sędziami, to z artystami, kobietami, opozycją, mediami, unią.. zatem wygląda na to, że wojny niektórym nie aż tak straszne ;)
  Szkoda Caracali, szkoda zmarnowanego czasu, pieniędzy na jakieś dziwne posunięcia. Lat w plecy sporo, teraz będą dozbrajać "na pokaz"

  11
 • 3 mar

  Aha, szerokie konsultacje społeczne..
  To już wszystko wiemy..

  19 4

Pierwszy transport z pomocą od mieszkańców Myślenic wyjechał na Ukrainę. Zbiórki trwają w całym powiecie

 • 27 lut

  Cholernie trudne czasy to zwiastuje, myślenie że nas to nie dotyczy nie jest właściwe. DOTYCZY. Tylko solidarna Europa może zapobiec katastrofie, nie ma miejsca na egoizm bo wtedy robi się luka dla tego co już obserwujemy. Te postawy, to współdziałanie które już teraz widzimy, daje NADZIEJĘ

  22 5

W Myślenicach rusza zbiórka "Solidarni z Ukrainą". Potrzebne produkty spożywcze, higieny osobistej, ubrania i koce

 • 25 lut

  Takie akcje są potrzebne, dobrze mieć udział; oni teraz walczą też za nas, bo jeśli Ukraina nie zatrzyma tej erupcji bestialstwa, to... ono pójdzie naprzód. Coś od nas, dla nich.

  23 5