Dla zainteresowanych - LIST OTWARTY DO UMiG MYŚLENICE W SPRAWIE SOŁECTWA CHEŁM

 • burzumsquat666@wp.pl 20 godz.

  Miały być bluzgi, poniedziałek chyli się u końcowi i nic... Może ktoś zrozumiał, że wynajem płatnych trolli nie załatwi sprawy. Może ktoś się poddał (?). A może po prostu ktoś (?) poszedł dzisiaj na chorobowe. Chwilo trwaj! :)

  Parafrazując klasykę:

  "Flet syczy, warczą bębny
  Niechęć tłumu narasta
  >Robert< na ziemię pada
  Chłopiec ucieka z miasta..."

  5 1
 • burzumsquat666@wp.pl 17 wrz
  t-34 napisał/a:

  No a tak konkretnie to co ten burmistrz zrobił oprócz czystki po urzędzie i szkołach ???

  Trafił na listę "Tłustych Kotów" XD

  20 1
 • burzumsquat666@wp.pl 16 wrz
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Z tego co jest napisane to są efekty lat zaniedbań (polityka gminna) Mam nadzieje że nowa ekipa doceni własny elektorat i zacznie działać.

  Hmm, kogo masz na myśli pisząc "nowa ekipa"? Burmistrza wybranego w 2018 roku i jego urzędników? Proponuję się obudzić - kończy się rok 2021! Nie ma żadnej "nowej ekipy", tylko urzędujący od ładnych kilku lat burmistrz, któremu wkrótce bedzie kończyła się kadencja. Jak najbardziej można go już rozliczać z tego co zrobił!

  19 1

XXXI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. Historia w pamięci i przed oczami zebranych

 • burzumsquat666@wp.pl 19 wrz

  Piękne karty z historii Ziemii Myślenickiej. Pamięć o takich wydarzeniach powinno się pielęgnować, bo jeśli nie zrobimy tego my, to nikt z żadnej innej części Polski tego nie zrobi (dlaczego miałby?). Ja tam wolę takie regionalizmy i różnorodność od zaśmiecania całego kraju pomnikami Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy Smoleńskiej...

  19 4

Tomasz Sternal: Napisałem ten list, bo sołectwo Chełm ma więcej potrzeb niż sama droga

 • burzumsquat666@wp.pl 18 wrz

  Dwie plastikowe zjeżdżalnie - osiągnięcie na miarę budowy WTC. Jak tak dalej pójdzie, to Szlachetka wespół z Kurowskim i Bylicą bedą przecinali wstęgę przy otwarciu każdej wiaty przystankowej. A biskup będzie ją święcił...

  Mamy tylko obietnice, "projekty", "konsultacje", "rozmowy z władzami województwa"... Słowa, słowa, słowa... ale zero czynów. Kampania wyborcza skończyła się w 2018 roku, ale niektórzy - zamiast wziąć się do roboty - nadal bawią się w kampanię.

  8 1
 • burzumsquat666@wp.pl 17 wrz

  Lepiej niech nie budują rond, bo byłoby to kolejne miejsce, któremu zostanie nadane imię pisowskiego nominata. Jedno rondo marnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w mieście wystarczy.

  22 4
 • burzumsquat666@wp.pl 16 wrz

  Brawo!

  29 10

Lepsze busy niż autobusy?

 • burzumsquat666@wp.pl 17 wrz

  Miałem okazję przetestować żółte autobusy - jeden kurs z Krakowa do Myślenic i jeden z Myślenic do Krakowa. Jeżeli mogę ocenić po tych 2 kursach, to daję 10/10. Przewoźnik na medal.

  Za pierwszym razem tylko 4 minuty spóźnienia (Kraków), za drugim razem idealnie na czas.

  Jeżeli te autobusy się utrzymają i będą na takim poziomie, to zostanie rozwiązany jeden z największych (obok przejazdów na Zakopiance) problemów trapiących obecnie Gminę Myślenice.

  Nie wiem jaka w tym zasługa burmistrza Szlachetki. Nawet jeśli żadna, to i tak za jego kadencji udało się rozwiązać ten problem. Wielki plus i oby to się utrzymało!

  9 1

Muzeum Niepodległości ze stałymi ekspozycjami. Po 4 latach od wbicia łopaty pod jego budowę, udało się zakończyć ten projekt

 • burzumsquat666@wp.pl 15 wrz

  To nie w tym muzeum. W uznaniu za zasługi na rzecz osłabienia Polski upamiętnią ich w muzeum imperializmu rosyjskiego...

  5 6
 • burzumsquat666@wp.pl 14 wrz

  @Myśleniczanin007 To chyba oczywiste, że nie gwarantuje.

  Casus pewnej pani "sędzi" "TK" najlepszym tego przykładem.

  9 1
 • burzumsquat666@wp.pl 14 wrz

  Polska to jedyny kraj, który płaci za promocję kultury obcych państw. W Krakowie co roku kilkadziesiąt milionów złotych idzie z pieniędzy podatników na Manggha. To i dla poniemieckiego ciągnika znajdzie się parę groszy w Myślenicach. XD

  A tak na poważnie, to oczywiście uważam, że powinni to wywalić. Niemiecka maszyna pasuje do dziedzictwa polskiej niepodległości jak kwiatek do kożucha.

  12 3
 • burzumsquat666@wp.pl 14 wrz

  Cenna uwaga. O panie Jurczaku opowiadała na wycieczkach edukacyjnych ś.p. pani Stanisława Walków (wybitna przewodniczka i krajoznawczyni Ziemii Myślenickiej). Powinien mieć swoje miejsce również w muzeum.

  Mam podobne zdanie na temat "doktorskiej wiedzy" dyrektora muzeum. Twarz nieskalana myśleniem. A doktorat z historii, cóż, w dzisiejszych czasach może mieć każdy. Ten tytuł bardzo się zdeprecjonował. Szczególnie w naukach humanistycznych... Kulturę osobistą i inteligencję (w dużym cudzysłowiu) ten pan pokazał, kiedy próbował odpowiadać na krytykę muzeum ze strony pani Szczotkowskiej. Takiej nikompetencji i buty dawno nigdzie nie widziałem.

  15 2
 • burzumsquat666@wp.pl 13 wrz

  Zmarnowane pieniądze.

  Pisiory wszystko zmarnują.

  Sprzedałbym ten budynek na wolnym rynku albo wynajął np. na biura. Takie muzeum potrzebne Myślenicom jak umarłemu kadzidło. Jak ktoś chce się mieć kontakt z kulturą, to 30 km dalej ma Kraków.

  29 17

Obajtus

 • burzumsquat666@wp.pl 14 wrz
  KotekMamrotek napisał/a:

  Nie pamiętasz bo pewnie w przedszkolu byłeś.

  A ty już nie pamiętasz, bo sklerozę masz, dziadku.

  7 3
 • burzumsquat666@wp.pl 14 wrz
  KotekMamrotek napisał/a:

  No trzeba być durniem z krótką pamięcią że za czasów rządów opozycji inflacja była, na tym samym poziomie co teraz z tą różnicą, że wzrost wynagrodzeń byl dwukrotnie wolniejszy, a bezrobocie bylo nawet 3x większe niż teraz

  Kłamstwo.

  7 4
 • burzumsquat666@wp.pl 14 wrz
  KotekMamrotek napisał/a:

  Wszyscy mają dobrze, jeśli ktoś ma gorzej to nie wiem jak to robi? Musi ktoś mieć dwie lewe ręce, albo być kompletnym leniem, lub mieć problemy z % żeby w tych czasach dobrze nie zarabiać.

  Problemy z inflacją mają wszyscy. Nawet osoby bardzo majętne. Nie da się przechowywać pieniędzy w gotówce ani na koncie, bo masakrycznie tracą na wartości (ponad 5% rocznie). Wszystkie inwestycje (złoto, srebro, nieruchomości etc.) ograniczają się teraz praktycznie tylko do częściowej ochrony wartości kapitału.

  Jak ktoś nie widzi problemu, to jest kompletnym durniem. No chyba, że mamy przyjąć definicję klasy średniej wg pis, czyli niecałe 4 tys. PLN na rękę... Ale chyba nie o to walczyliśmy.

  7
 • burzumsquat666@wp.pl 12 wrz
  pgorka napisał/a:

  Opłaca się być w PiS. https://www.jswpbsz.pl/o-nas/wladze-spolki
  https://elb2.pl/Wladze-Spolki

  Zawód: członek

  7 1
 • burzumsquat666@wp.pl 12 wrz
  KotekMamrotek napisał/a:

  Pracownicy fizyczni to chyba źle teraz nie mają, tak dobrze nigdy wcześniej nie zarabiali.

  Przestań siać pisowską propagandę. Kto ma dobrze? Przy takiej inflacji?

  5 3

Budżet Obywatelski 2022: Zgłoszono 52 projekty, wybierać będziemy spośród 39. Co proponują mieszkańcy?

 • burzumsquat666@wp.pl 12 wrz

  Zgadzam się w 100%. Mnie irytują głównie 2 rzeczy:

  1) Chwalenie się gołymi obietnicami, a nie realnymi działaniami. Cały czas odbywa się jakieś publiczne podpisywanie umów, świętowanie przesłania dokumentów do urzędu (np. GDDKiA) czy rzekomej rozmowy z władzami województwa. Jak dla mnie, dopóki nie zostanie wbita w ziemie pierwsza łopata, te wszystkie obietnice są warte mniej niż zero. A ich świętowanie jest żenujące. Ta uwaga dotyczy całej "świętej trójcy" pisu z naszej gminy: Szlachetka, Kurowski i Bylica.

  2) Ślepe oddanie partii, o którym piszesz. A przez to Szlachekta nigdy nie postawi się władzom pisu i podległym pisowi urzędom, żeby załatwić coś dla mieszkańców. Prosty przykład, to skrzyżowania z Zakopianką w Jaworniku i w Krzyszkowicach - budowa w Jaworniku ma potrwać jeszcze 4 lata (sic!). Czy nie można na ten czas zamontować syngalizacji świetlnej?

  Dla mnie Szlachetka, jako człowiek powiązany z Obajtkiem, który nigdy się od tego powiązania publicznie nie odciął, jest człowiekiem skreślonym. Jedyne co mu wychodzi, to robienie propagandy sukcesu. Poprzedni burmistrz (historyk) nie miał odpowiedniego przygotowania ani doświadczenia do zarządzania miastem. Tym bardziej nie ma go wuefista - ratownik, który w wieku prawie czterdziestu lat dowiedział się, że jest coś takiego jak np. controlling finansowy (vide: wpisy Szlachetki na FB).

  PiS prawdopodobnie przegra następne wybory, a wtedy pisowski burmistrz będzie potrzebny w Myślenicach jak umarłemu kadzidło. Warto się nad tym zastanowić przy kolejnym głosowaniu. Żeby nie skończyło się jak dla Polski z popieraniem Trumpa.

  11 5

"Dobra zmiana" PiS

 • burzumsquat666@wp.pl 8 wrz

  Polecam wywiad: https://www.youtube.com/watch?v=2JwxQY5EXd8

  Projekt ustawy antykorupcyjnej Kukiza przewiduje zakaz łączenia funkcji burmistrza i zasiadania w organach spółki Skarbu Państwa. Trzymam kciuki za przyjęcie ustawy - ciekawe co wybierze w takiej sytuacji Szlachetka: fotel burzmistrza czy rady nadzorcze spółek Skarbu Państwa?

  6 4

Jak to było jak Niemcy szli? Do Myślenic dotarli piątego dnia września

 • burzumsquat666@wp.pl 7 wrz

  Szanowny Panie Pawle, wielki szacunek za wykonaną pracę. Z ogromnym zaciekawieniem przeczytałem zamieszczony fragment. Nie wiem czy jest Pan odpowiednim adresatem tego pytania, ale zapytam - czy są jakieś szanse na udostępnienie całej publikacji "Monografia Myślenic" w sieci?

  Rozumiem oczywiście kwestię praw autorskich i konieczności odpowiedniego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Jednak dostęp wyłącznie za pośrednictwem biblioteki (muzeum?), to spore utrudnienie i marginalizacja tej publikacji.

  5

Krzyszkowice. Przełom w sprawie konsultacji dotyczących budowy tunelu pod Zakopianką? Mogą odbyć się jesienią

 • burzumsquat666@wp.pl 7 wrz

  Zgadzm się, że konsultacji nie powinno się wyznaczać w takich godzinach. Jeżeli poprzednia ekipa tak robiła (tego nie wiem), to słusznie krytykujesz. Niestety tegoroczne konsultacje ws. węzła w Jaworniku również zorgnizowane zostały w tygodniu, w godzinach pracy (zakończyły się przed 18:00)... 13 lipca 2021.... Tak nie powinno być.

  24 4
 • burzumsquat666@wp.pl 7 wrz

  Łubu dubu, łubu dubu...

  XDD

  zdjecie

  18 9
 • burzumsquat666@wp.pl 7 wrz

  To się nazywa konkret: "(...) te konsultacje będziemy tutaj prowadzić z mieszkańcami w dalszym terminie (...)". Czytaj: nie wiadomo kiedy.

  XDD

  22 7

Najlepszy adwokat w Myślenicach?

 • burzumsquat666@wp.pl 6 wrz
  zygi napisał/a:

  to Twoje roumowanie-nic mi do niego
  Nie pomijaj tematu-jak obecna wladza ocenia obecne sĄdownictwo.
  .na nich tez zlozysz zawiadomienie

  p.s.nie interesuje sie lokalnymi poslami co sadza
  niech kazdy pilnuje swojego ogrodka.

  Co do stosunku obecnej władzy do sądownictwa, to oczywiście zgadzam się z Tobą. I nie zamierzam z tym walczyć pozwami, bo nic to nie da.

  Nie podoba mi się krytyka myślenickiego sądu, ale również nie będę w tej sprawie walczył z forumowiczką. Bo musiałbym złożyć zawiadomienie do prokuratury, a jaki będzie efekt, to każdy może się domyślić. Szkoda papieru.

  Ograniczyłem swoje działanie wyłącznie do interwencji w sprawie wizerunku zawodów radcy prawnego i adwokata. I jedyne co zrobiłem, to złożyłem zawiadomienie. Idąc Twoim tokiem rozumowania - jeżeli nie jesteśmy w stanie złapać wszystkich kierowców, którzy przekraczają prędkość, to nie powinniśmy wystawić mandatu żadnemu złapanemu. To byłoby oczywiście sprawiedliwe, ale prawo tak nie działa. Każdy odpowiada za swoje czyny, niezależnie od tego, czy inny sprawca zostanie ujęty i osądzony.

  2 11