Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • burzumsquat666@wp.pl 15 sty

  Grubo. Wszędzie nazwisko nauczyciela jest ocenzurowane, a z Twojego wpisu można się dowiedzieć, że chodzi o Gablankowskiego. Na miejscu Gablankowskiego podałbym Cię do sądu.

  15 6
 • burzumsquat666@wp.pl 14 sty

  Lepiej niech przychodzi nawalony do Sejmu, niż wsiada w takim stanie za kółko.

  https://wiadomosci.onet.pl/kielce/posel-pis-zjadl-kilka-jablek-czy-byl-pijany-bedzie-sledztwo/gd0d8t5

  A tu proszę, posłanka PiS po spożyciu jabłek w Sejmie:

  https://www.youtube.com/watch?v=dExwqGqzCPA

  20 6
 • burzumsquat666@wp.pl 14 sty

  Ależ skąd. Przecież on się wtedy najadł jabłek. Sfermentowały mu w żołądku i powstał alkohol. Ten człowiek to poprostu żywa bimbrownia :)

  https://wiadomosci.onet.pl/kielce/posel-pis-zjadl-kilka-jablek-czy-byl-pijany-bedzie-sledztwo/gd0d8t5

  21
 • burzumsquat666@wp.pl 14 sty

  @Vojtek - Twoje wypowiedzi pokrywają się z tym co produkuje w sieci Sektretorz. On też pisze o rzekomym "wyroku". Rozumiesz znaczenie słowa wyrok? Tu nikt wyroku nie wydał, tylko domaga się wyjaśnienia sprawy. Ot taka subtelna różnica.

  Zadziwia mnie ilu jest tutaj samozwańczych prawników.

  26 2
 • burzumsquat666@wp.pl 14 sty

  Pudło. Nigdy nie pracowałem w powiecie myślenickim. Tym bardziej w starostwie powiatowym.

  A dlaczego niby miałbym przynosić wstyd? Czy to ja podpisując się imieniem i nazwiskiem i występując - jako burmistrz - w roli reprezentanta całego Miasta i Gminy Myślenice obrażam Posła Rzeczypospolitej Polskiej???!!!

  Ja wypowiadam się jako osoba prywatna. Odpowiedzialność za moje wypowiedzi kończy się na mojej osobie. Burmistrz jest osobą publiczną i reprezentuje wszystkich mieszkańców gminy. Rozumiesz tę różnicę, czy to za trudne dla Ciebie do ogarnięcia???

  Jako mieszkaniec gminy NIE ŻYCZĘ SOBIE, żeby Burmistrz obrażał POSŁA RP!!!

  28 12
 • burzumsquat666@wp.pl 13 sty

  Panie Szlachetka, przynosisz Pan wstyd Myślenicom! Jak zwracasz się Pan do Posła RP, to KONIECZNIE z DUŻEJ LITERY!!! Ten wpis świadczy o Pana całkowitym braku kultury.

  79 29

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • burzumsquat666@wp.pl 13 sty

  Jak wam nie wstyd. Organizujecie wydarzenie o religijnym zabarwieniu i wykorzystujecie je jako protest to zrobienia rozróby.

  Jeżeli to o czym mówi pan Wicestarosta jest prawdą, to burmistrz Szlachetka po raz kolejny bardzo się skompromitował.

  Za nazywanie kogoś diabłem powinien pójść pozew o naruszenie dóbr osobistych.
  Tak samo za kradzież zdjęć z portalu miast-info i wykorzystanie ich w celach propagandy politycznej.

  19 5

Myślenice. Zapowiadają budowę tras rowerowych na Chełmie i Uklejnie. Czy pojedziemy nimi w 2022 roku?

 • burzumsquat666@wp.pl 11 sty

  Wczorajszy i dzisiejszy wywiad z prof. W. Orłowskim - przekaz od Profesora jest jasny: jedyny sposób na walkę z inflacją to podwyższenie stóp procentowych i polityka zaciskania pasa... Ograniczenie akcji kredytowej = ograniczenie ilości pieniędzy w obiegu. Żelazne prawo makroekonomii wykładane na pierwszym roku FiR czy zarządzania.

  ...Tymczasem, kiedy potrzeba polityki zaciskania pasa, w Myślenicach burmistrz Szlachetka obiecuje kolejne inwestycje o charakterze typowo konsumpcyjnym, które idą w zupełnie innym kierunku niż porady Profesora.

  No tak, jeżeli ktoś zamiast uczyć się ekonomii, studiował AWF, to nie powinien się pchać na stanowisko wymagające wiedzy ekonomicznej. I nie wystarczy tutaj zrobienie sobie "MBA" na prywatnej uczelni, bo prawdziwe MBA jest dla ludzi, którzy mają już wiedzę i doświadczenie w zakresie ekonomii i zarządzania. Tu potrzebna jest gruntowna praca u podstaw - edukacja ekonomii od poziomu liceum i studiów pierwszego stopnia!!!

  Skoro pan Szlachetka ma ambicje zarządcze, powinien się wrócić do szkoły i nadrobić braki edukacyjne. Powtórzę po raz wtóry - miejscem do nauki ekonomii i zarządzania jest szkoła, a nie zasiadanie w radach nadzorczych bez przygotowania i bez znajomości branży.

  "Po owocach ich poznacie". I poznajemy - aktor porno przebrany w strój lekarza nie zostanie autorytetem w dziedzinie medycyny (vide: Łysy z Brazers na profilu radnej PiS). Człowiek bez wiedzy ekonomicznej nie będzie w stanie podejmować prawidłowych decyzji zarządczych, nawet jeśli otrzyma odpowiedni stołek, uposażenie i władzę...

  Popieram stanowisko moich przedmówców - ta osobliwa "inwestycja" budzi spore zastrzeżenia. Jej rozliczenie powinno być zaprezentowane mieszkańcom co do złotówki. Ciekawy jestem komu przypadnie intratne zlecenie "porządkowania" lasu za grube miliony złotych...

  Szlak na Chełm i na Ukeljnę ma się bardzo dobrze. Wiem, bo chodzę tamtędy na Lubomir i Kudłacze, kilka razy w roku. Może burmistrz też powinien się przejść - to dobre dla zdrowia i pozwala zrzucić parę kilogramów. Mamy szalejącą inflację, Rosja i Chiny zbroją swoje armie, a my będziemy wydawać miliony na ścieżki w lesie i kapliczki w Jasienicy... Czy leci z nami pilot???

  6 1
 • burzumsquat666@wp.pl 11 sty

  Szlachetka! Ogarnij się chłopie i skończ z tymi obietnicami. Weź się w końcu do roboty.

  8 1

PKN Orlen nowym sponsorem Dalinu Myślenice. Daniel Obajtek i Jarosław Szlachetka zaprezentowali klubowe koszulki

 • burzumsquat666@wp.pl 29 gru 2021

  Obraz wart więcej niż 1000 słów. Zapamiętajcie ludzie, koło kogo stoi Szlachetka...

  #ObajtekZaMurem

  15
 • burzumsquat666@wp.pl 29 gru 2021

  Oby jak najszybciej!

  8

Obajtus

Na Rynku stanęła bożonarodzeniowa szopka

 • burzumsquat666@wp.pl 23 gru 2021

  Ja to bym przy nim 3 żłoby postawił...
  I w ogóle dostawiłbym tych żłobów - trochę ich mają wybrańcy losu z tej pięknej ziemii...
  Baranów i osłów też bym dołożył - mamy ich u nas sporo.
  Pasterzy bym usunął (Ci prawdziwi dawno już odeszli, nowi jeszcze się nie pojawili).
  Trzech Królów bym zostawił- mamy takich 3. Przy czym jeden z nich powinien stać zdecydowanie bliżej żłobu (przy nim te 3 żłoby postawić, co pisałem wyżej). Zaś drugi powinien mieć wielobarwne onuce.

  Zamiast gwiazdy na niebie widać głowę drapieżnego orła. Jasnym blaskiem rozświetla niebiosa i zmienia kierunek wędrówki Trzech Królów. Wszyscy zmierzają do orła, który swym blaskiem przyćmił Gwiazdę Betlejemską.

  Pod tym orłem stoi juhas w kliszczackim stroju, z turbanem na głowie i folią w ręku. Wokół niego duuuuużo żłobów. W tych żłobach ropa, folie i przewody. Kliszczacko-arabskiego juhasa otacza kordon baranów i osłów. Na klęczkach (jak w kolędzie: "...bydlęta klękają...")... Juhas ten odrywa wielkie płaty mięsa od wędzącego się kebaba i rzuca tym mięsem w zebrany tłum.

  Na przeciw juhasa postawiłbym krępego starca. Starzec - oczarowany osobą juhasa - błogosławi mu prawą dłonią, w lewej trzyma kota.

  Na przeciw starca powinien stać nieznacznie młodszy od niego kołodziej. Spracowanymi dłońmi przytwierdza do wozu wielkie drewniane koło. Wyprowadza z szopy smukłą kozę i oddaje arabskiemu juhasowi za 300 srebrników.

  Kolejny kliszczak powinien grać na organach, a jeszcze jeden na wybijać rytm na wielkim bębnie. Do tego rytmu powinien podrygiwać i podśpiewywać najpotężniejszy z Trzech Królów. Wtórować mu zaś powinna złotowłosa kliszczacka góralka, trzymająca w jednym ręku sakwę, a w drugim lód.

  W kordonie powinna również przechodzić niewiasta w zgrzebnej sukni, z zawiązanymi oczami. Trzymająca w jednej ręce wagę, a w drugiej miecz. Miecz powinna z wielkim hukiem upuścić na glebę, zaś w dłoń powinna wziąć pistolet do tankowania benzyny. Na wadze powinna zaś położyć wędzoną kiełbasę.

  Na dużej plamie ropy postawiłbym wielkie liczydło, a przy nim rachmistrzyni. Kobieta już nie najmłodsza, ale przystrojona w drogie szaty... Szaty uszyte przez największą w tej części globu mistrzynię krawiectwa, obficie wynagrodzoną przez ludność skrzyniami wypełnionymi najprawdziwszym złotem.

  Zamiast Stańczyka umieściłbym nocnego ptaka będącego symbolem mądrości. Ptak ten ze smutkiem spogląda na całe to towarzystwo, które zbiegło się do szopki, ale kompletnie nie dostrzega w niej Jezusa. Niestety złowrogie pohukiwanie nocnego ptaka dociera tylko do nielicznych z zebranych przy żłobie... Cała reszta, omamiona kliszczackimi śpiewami i arabskim juhasem, pozostaje głucha na te pohukiwania...

  17 7
 • burzumsquat666@wp.pl 22 gru 2021

  Płaca minimalna w górę = ZUS w górę

  Hurra! Cieszmy się :)

  18 3
 • burzumsquat666@wp.pl 22 gru 2021

  Szopkę to mamy cały rok. Zupełnie niepotrzebne ustawianie tych figur :)

  19 10

Protestowali przeciwko "lex TVN" na myślenickim Rynku. Zostawili wiadomość dla posła i burmistrza

 • burzumsquat666@wp.pl 22 gru 2021

  Powiedziałbym więcej. Tak szkodliwego posła nigdy nie mieliśmy.

  Jakoś tych starań szlachetki nigdzie nie widzę. Jedyne co robi to składa obietnice bez pokrycia i nadaje imiona miejskim rondom.

  9 2
 • burzumsquat666@wp.pl 22 gru 2021

  Vojtek, masz rację - bardzo mnie boli, że tak wulgarny i niekompetentny człowiek i jego konkubina zajmują wysokie stanowiska opłacane z naszych podatków. Stanowiska, które powinni zajmować mądrzejsi od nich.

  Boli mnie, że przez ich niekompetencję Polacy muszą teraz zapłacić ponad 6 PLN za litr paliwa. Że te święta będą najdroższe w historii naszego kraju. Mnie (dzięki Bogu) na wszystko starcza. Ale nie myślę tylko o sobie, ale o uboższych, dla których galopująca inflacja i wzrost cen paliwa oznacza konieczność oszczędzania... Rezygnacji z zakupu leków... Głodu... Zimnego domu... Pomyśl o tych wszystkich staruszkach, którzy dostaną kilkaset złotych 13 emerytury (jeśli dostaną), a w trakcie roku będą musieli dopłacić kilka tysięcy za prąd, gaz i wzrost cen wszystkiego...

  Boli mnie to i się tego nie wstydzę. Drwisz z ludzkiej krzywdy? Nie wiem czy jest z czego się cieszyć. Nie zdziwiłbym się gdybyś był internetowym wcieleniem skompromitowanego burmistrza czy jego sekretarza. Niczego lepszego się po tych ludziach nie spodziewam.

  Twoja postawa to idealne podsumowanie jak szczere są Wasze "kolędy" myślenickie. Powołujecie się na Boga, ale biednymi ludźmi gardzicie. Zabiliście przed nimi wejście do magistratu - te zabite drzwi to oznaka Waszego szacunku do mieszkańców Gminy Myślenice. Szkoda słów...

  Reasumując, boli mnie bardzo. Nie zazdroszczę, tylko mnie boli ludzka krzywda i niesprawiedliwość. Orleone i córka blacharza mogą zrobić 10 tytułów MBA na uczelniach Orlenu. Na nic to. Wiedzy nie da się kupić za pieniądze.

  10 2
 • burzumsquat666@wp.pl 21 gru 2021

  No język też masz na poziomie orleone i grubasa. A może jesteś z tej strażnicy, do której dziadek Władek załatwił sprzęt? Zdradzę ci tajemnicę - dziadula z Jawornika nie zapłacił z niego z własnej kieszeni. Zapłacili podatnicy. I to nie ci, którzy tylko wyjmują ze wspólnej kasy (500+ i socjal). Również nie ci, co nie płacą podatków ("Można bez fakturki?"). NIE. Zapłacili ci znienawidzeni przez was wyborcy KO, którzy ciężko tyrają na to, żebyście mogli żyć z socjalu. Nieroby!

  9 5
 • burzumsquat666@wp.pl 21 gru 2021

  Polsat jest własnością Solorza. Gdyby chcieli być tak niezależni jak TVN, to PiS zrobiłby z nimi to co z Czarneckim. Amerykanów jednak pisiory trochę się jeszcze boją.

  RIP Idea Bank.

  9 2
 • burzumsquat666@wp.pl 21 gru 2021

  Na ulotki to oni teraz nie żałują. Podobno 4 mln PLN poszło na propagandowe ulotki na temat "Polskiego Ładu"... Toż to upadająca dyktatura, która resztkami sił próbuje się utrzymać.

  Jak już pisałem - jeden stary dziad z Żoliborza próbuje nam zabrać wolność i godność, a drugi (trochę młodszy) dziad z Jawornika mu w tym pomaga. Wypada w tym miejscu przytoczyć cytat z dziada Żoliborskiego: "Porządki w ojczyźnie można robić brudną szmatą" XDD No, tak jakbyście nie wiedzieli kto jest tutaj kim :D

  5 2
 • burzumsquat666@wp.pl 21 gru 2021

  @Remizon - sekretorzu, któryż to twój nick na tym forum? Zbanowali ci już kilka kont, to nadal usilnie tworzysz nowe? Co ty będziesz robił jak grubas straci posadę, a orleone pójdzie do paki. Rowy będziesz kopał, jak cię do takiej roboty przyjmą.

  11 3
 • burzumsquat666@wp.pl 21 gru 2021

  Zabarykadowali się przed ludźmi jak upadający dyktator. Jak szczury 😂😂😂.

  W sumie słuszny kierunek - jakbym odwalał taką robotę za pieniądze podatników, zacząłbym się ich bać i to poważnie.

  9 2
 • burzumsquat666@wp.pl 21 gru 2021

  Dokładnie tak. Niestety pewien mały zakompleksiony dziadek chce nam tę wolność odebrać, A drugi - trochę młodszy dziadek z Jawornika - wraz z szeregiem pisowców, usilnie mu w tym pomaga.

  Nie damy się!

  10 5
 • burzumsquat666@wp.pl 21 gru 2021

  Racja, klauni muszą mieć jakieś kompetencje - wszak za pieniądze tylko UDAJĄ głupców.

  7 1