Myślenice. Policjanci obchodzili swoje święto. Komendant mówi na czym skupią się w najbliższym czasie

 • 11 lip

  1) Gratulacje policjantom z okazji ich święta i jednocześnie wyrazy współczucia z uwagi na ich odświętny ubiór i niemożliwy skwar podczas trwania uroczystości.

  2) Budowa nowej komendy. Nie wiem, może w starej jest ciasno i wiedzę na ten temat mają sami zainteresowani. Nie bardzo rozumiem natomiast dlaczego na tę budowę ktoś (gmina, powiat) miałby "przekazywać" odpowiednie grunty. "Przekazywać" tzn. ODDAWAĆ ZA DARMO. Pytam zatem czy M.S.W. albo inny, właściwy organ nie ma na tego rodzaju cel (np. wykup gruntów) zarezerwowanych w stosownym budżecie środków ? Pytam też co Policja "da" w zamian gminie (lub powiatowi) ? Proszę nie mówić, że będzie bezpieczniej bo to bajeczka dla dzieci. Czy odda im grunty i usytuowane na nich obiekty dotychczasowej komendy ? Czy to tylko samorządy (może tylko nasze !!!) zawsze mają być tymi dobrymi wujkami i oddawać innym organom należący do nich majątek za darmo ? Czy gminie jak powstał zamysł budowy przedszkola w Jaworniku ktoś (w tym wypadku tamtejsza parafia) dał na ten cel grunty nieodpłatnie ? Oj, chyba nie ! A może należałoby zrobić tak aby to gmina (lub powiat) przy okazji wznoszenia komendy ubiły interes z M.S.W. (Policją ?) i otrzymały odpowiednie przysporzenie w naszym, mieszkańców imieniu ? I tego rodzaju praktykę uznawać za swego rodzaju zasadę ! To wcale nie muszą być pieniądze !

  3) Parkowanie. Miasto trzeszczy w szwach to prawda i nie ma co ukrywać "wybitnych mistrzów parkowania" jest co niemiara. Ale może by tak wszyscy zainteresowani (powiat, gmina, policja, straże itp. wszyscy święci) rozważyli działania mogące przysporzyć miejsc parkingowych w wyniku np. zmian organizacji ruchu ? lub też może nie wymagających ekstra nakładów innego rodzaju działań (nie znam się na tym to i nie mam propozycji, ale są przecież od tego mądrzejsi i bardziej doświadczeni praktycy i fachowcy). Może coś by to dało ? Najłatwiej panie komendancie to dawać mandaty w sytuacji gdy miejsc do parkowania ewidentnie brakuje ! A może by tak M.S.W. wsparł jakoś plany (bo działania to chyba zbyt duże słowo) Myślenic mające na celu budowę parkingów ?

  8

Maciej Ostrowski został dyrektorem krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

 • 5 lip

  No Panie Burmistrzu to otwarło się szerokie pole do wykazania się zdolnością porozumienia i współpracy ze Starostą oraz nowym Dyrektorem ! W szczególności jeżeli chodzi o drogi, rzecz jasna, ale nie tylko. Dalej, do dzieła ku zadowoleniu wszystkich ! Będziemy kibicować !

  32 14

Za szóstym razem udało się wybrać marszałka województwa Małopolskiego. Został nim Łukasz Smółka (PiS)

 • 4 lip

  Boluś, hej Boluś ! Ty zawsze jesteś w (lub bardzo blisko) centrum zawieruchy, w tym przypadku tego rodzaju wydarzeń. a dokładniej handelku i targu.
  Zdradź nam zatem proszę co w głębinach piszczy na temat tego jaką też extra fuchę Twoi kolesie przyobiecali p. Kmicie, że wreszcie - po uprzednich PIĘCIU !!! bezowocnych próbach - podjął decyzję o rezygnacji z kandydowania ?
  Oj wiemy, wiemy - Ty byś nie odpuścił, co to to nie ! Ci co śledzą Twoje jakże trafne, pełne szacunku dla inaczej myślących i cieszące się szerokim poparciem oraz uznaniem wpisy są tego w pełni świadomi.

  15 2

Jarosław Szlachetka: Ścieżki rowerowe w mieście to była nasza inicjatywa

 • 4 lip

  Wg mnie nie jest istotne, czy i kto zainicjował tę sprawę: burmistrz czy starosta. Istotne jest to aby oba samorządy zgodnie współpracując dążyły do celu jakim jest powstanie ścieżek w mieście ku zadowoleniu ogółu, jak się mi wydaje, mieszkańców.
  Obserwując natomiast: 1) dotychczasową "współpracę" obu panów polegającą w istocie na jej absolutnym braku i 2) swego rodzaju chwalipięctwo burmistrza bijące w oczy nie tylko z tego wpisu (nasza inicjatywa, a w domyśle to chyba należy rozumieć "ja zainicjowałem"), a także 3) znane wszem jego mierne, czy wręcz żadne zdolności koncyliacyjne mam poważne wątpliwości czy ten słuszny i godny realizacji zamysł się ziści.
  OBYM SIĘ BARDZO MYLIŁ BO ŚCIEŻKI SĄ POTRZEBNE !!!
  I jeszcze jedno: snucie fantasmagorii i opracowywanie planów to jedno, ale w końcu kurcze coś zrealizujcie (urzeczywistnijcie) !!!
  Do pracy (roboty) !!! Powodzenia i czekamy.

  43 3

Małopolska nadal bez marszałka. Czekają nas dodatkowe wybory?

 • 3 lip

  Bolek zechcesz może nas oświecić i zamieścić jakiś komentarz (pogłębiony bądź "z głębin") do tej sprawy !? Np. o tym czy i kto (jaki miłujący nas wszystkich demokrata ?) kazał wybrać radnego Kmitę na Marszałka ?! w Małopolsce albo o wyjątkowej odporności psychicznej tego radnego, która - o ile zajdzie taka konieczność - z pewnością pozwoli mu na kilkudziesięciokrotny udział (start) w wyborach na to stanowisko ?!

  17

Myślenice. Basen letni na Zarabiu otwarty. Tak wygląda po remoncie

 • 30 cze

  Trabant, tak, tak jakżeby inaczej umiłowanego przez mieszkańców Myślenic i ich głosami wyniesionego na tron uwielbianego, wspaniałego władcy i jednocześnie niedościgniony wzorzec swego rodzaju arbitra elegancji wśród podobnych mu nieokrzesanych, pozbawionych wszelkiej ogłady i zahamowań indywiduów wydał - spod dna gdzie od dawien dawna przebywa i żeruje - kolejne ni to szczekniecie, ni to wycie ... Oczywiście jak zawsze na jeden i ten sam temat. Pewnie to jakieś nie zaleczone kompleksy

  19 5

Dylematy radnych: Czy można opuścić salę obrad w trakcie posiedzenia nie zgłaszając takiego zamiaru?

 • 28 cze

  Zero wiarygodności. bo do swoich wzniosłych rad sam w pierwszym rzędzie się stosuj, Gdybyś przebił dno od spodu (poziom wpisów świadczy w sposób oczywisty, że tam się szwendasz i w swojej ocenie może nawet brylujesz), istniałby cień szansy, że to zauważysz i pojmiesz ...

  8 7
 • 28 cze

  Zanieczyszczający swoimi pożal się Boże wypocinami, w istocie praktycznie monotematyczny (inaczej nie umie i nie potrafi) cienias zamieścił kolejny, jak zwykle pełen uznania i szacunku dla nie podzielających jego skrajnych poglądów) wpis ! O, on to by "godnie reprezentował" mieszkańców ! A może już reprezentuje ?!

  11 14

Myślenice. Starosta zleci audyt w szpitalu. Pierwszy pod lupę trafi oddział ginekologiczno-położniczy

 • 21 cze

  Obserwując od jakiegoś czasu działania tego radnego zrodziło się we mnie pytanie, czy ta hmm ... osoba wniosła bądź też wnosi cokolwiek konstruktywnego do czegokolwiek za co się bierze, względnie o czym mówi na naszym terenie (w powiecie jak i w gminie) ?
  Jego bez wątpienia liczni chwalcy i wierni raczycie może wskazać jakieś pozytywne, godne naśladownictwa przykłady ?

  26 4

Dobra zmiana? antypis

 • 12 cze
  NikiLauda napisał/a:

  Coś specjalnego dla uśmiechniętej polski 😃

  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/9524583,tak-zmienia-sie-ceny-gazu-od-1-lipca-szykuja-sie-spore-podwyzki-nowe.html

  Obecna cena gazu jest porównywalna do ceny z przed wybuchem wojny na Ukrainie.
  Prąd podrożeje o ok 30%

  Ładnie was lemingi Tusk i UE załatwiła 🤣

  Czołem Ścigancie
  Nie mogę wykluczyć, że masz rację tylko czy aby wiesz na pewno - jeśli tak to skąd ? - że gdyby rządy sprawowali Twoi, jedynie prawowierni zbawiciele czy też totumfaccy to tych podwyżek by nie było ? Skądś przecież trzeba brać kasę na poprawę bezpieczeństwa = zbrojenia. Poza tym w tej sytuacji to choćbyś nie wiem co twierdził to z całą pewnością "załatwiono" nas wszystkich czyli również i Ciebie. Jakoś dziwnie tego. przy Twoich aspiracjach do artykułowania opinii w szerszym kontekście (szerokich horyzontach) na wszelkie zagadnienia wydaje się, że nie jesteś w stanie ogarnąć.
  Ponadto, gdybyś w swojej łaskawości raczył ( -a) się do mojego wpisu ustosunkować w taki czy inny sposób to odnieś się proszę do jego konkretnej treści. Bedę zobowiązany jeżeli pominiesz przy tym dotychczasowe dzieje i aktualną sytuację otaczającego nas Wszechświata.

  2 2
 • 19 maj

  Hej witam Ścigancie !
  Obawiam się, że to na kogo głosowałem to jest wyłącznie moja, i tylko moja rzecz i nikomu nic do tego. Jednocześnie uznaję, że nikt nie może uważać Cię za głupca toteż podpowiedzi w tym względzie winieneś nie oczekiwać.
  Co do Twojej nieskrywanej radości z powodu tego, że "tak głosują to i tak mają" to uważam, że Schadenfreude z dotyczącego, co by nie mówić, nas wszystkich problemu w postaci nadchodzącej niebawem konieczności ponoszenia wysokich cen gazu (i zdaje się, że także energii) jest, rzecz ujmując najdelikatniej co najmniej dziwne (nie na miejscu). Wyższe opłaty będziesz przecież musiał(-a) uiszczać także i Ty, mimo nie przyłożenia do nich swej ręki w żaden sposób.
  Co do ponoszenia odpowiedzialności za podejmowane przez aktualnie rządzących rozstrzygnięcia uważam, że przyjęta przez Ciebie teza wcale nie musi być taka oczywista. Podejmowane bowiem aktualnie decyzje mogą być (i bywają) konsekwencją działań ich poprzedników. Przypomnę tylko np., że NBP miał ponoć wpłacić jakiś wysoki zysk do budżetu, a ostatecznie okazało się, że nie ma go wcale.
  Wypada mi też zauważyć, że w żaden sposób nie odniosłe(-a)ś się do pytania z mojego poprzedniego wpisu. Było ono zbyt trudne czy też jednoznaczna odpowiedź na nie narzuca się sama przez się ?
  Pozdrawiam stwierdzając, że niniejszym wpisem temat naszej rozmowy ? pozwalam sobie uznać za wyczerpany.

  2 1
 • 18 maj

  Witaj Ścigancie !
  Primo: nie uważam się za leminga i jednocześnie Twojego oglądu świata nie podzielając, w żadnym wypadku nie zamierzam używać wobec Ciebie określeń pejoratywnych z całą pewnością (w rodzaju np. "pisior" itp.).
  Secundo: z podwyżek cen gazu nikt, jak sądzę, się nie cieszy mnie również nie wyłączając (gazem ogrzewam dom) i z ich powodu wcale nie jest mi do śmiechu.
  Tertio: mam jednakże zapytanie czy Ty i osoby poglądy identyczne (analogiczne, podobne) do Twoich mające jesteście absolutnie i bezapelacyjnie przekonani, że gdyby w wyniku październikowych wyborów parlamentarnych przy władzy utrzymała się poprzednio rządząca nami zgraja to tych podwyżek by nie było ?

  6 2

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów

 • 11 cze

  Nie lubię p. Szydło bo wg mnie jest to taki rodzaj zgrymaszonego babskiego smutasa w odróżnieniu od jej ślubnego, który ponoć jest ok. (wiedzą o tym Ci co ich oboje osobiście znają, a są tacy w Myślenicach !).
  To wszakże co prezentuje p. Tarczyński to w mojej ocenie pogłębione dno: arogant, gbur i nic tylko głośne: krzyki, wrzaski, niepohamowana agresja i słoma w butach im towarzysząca. Kompletny brak ogłady ! Po co toto lezie po raz drugi do tego Eurolandu ? Że co, że guru go namaścił dając tym o sobie świadectwo ? Po mojemu chyba jedynie po to żeby dalej sypać tam piasek w tryby, chapiąc mnóstwo Euro przy okazji !

  1 5

Daria Kurek z Sułkowic została Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego

 • 21 maj

  No dziewczyna owszem, owszem ...

  35 10

Ksiądz i msza w Szpitalu

 • 15 maj

  Daj spokój kapelanowi bo jest ludziom potrzebny. Może wystarczyłoby trochę ściszyć głośniki ?

  21 11

Myślenice. Trybuna na stadionie Dalinu rozebrana. Budowa nowego obiektu potrwa do połowy 2025 roku

 • 15 maj

  Należałoby też zadbać o to, żeby zdemontowane zadaszenie i krzesełka zostały zamontowane - o ile jest to technicznie możliwe i opłacalne finansowo - na boisku (- ach), z których korzysta (- ją) inny (- e) klub (- y).

  12

Sułkowice. Mieszkańcy nie rezygnują z pomocy. Trwa zbiórka dla Mateusza Chrobaka

 • 12 maj

  Bardzo, ale to bardzo dziękujemy tym co rządzili i tym co rządzą teraz za to, że tak urządzili (i urządzają) nam kraj - w szczególności szeroko pojmowany system ratowania zdrowia - że zdarzają się takie jak opisana sytuacje !
  Ludzie trza chłopakowi, na ile kto może, pomóc !

  9

Józef Tomal starostą, Rafał Kudas wicestarostą. Radni wybrali też prezydium rady

 • 6 maj

  Witaj Darsal. Dziwię Ci się, że po wynikach obrad inauguracyjnej sesji RM (w szczególności przeprowadzonych podczas niej wyborów) nie przewidziałeś co stanie się na pierwszej sesji RP - przecież to system naczyń wzajemnie się łączących. Znane Ci jest przecież przysłowie "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" ? Postaci zaś do roli Kuby i Boga możesz sam ( -a) wytypować (podstawić).

  30 17

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Radni wybrali przewodniczącego i jego zastępców

 • 2 maj

  Łączyć ... Hm ... "nie dla prób dzielenia naszej społeczności"; O ile pomnę Imć Onufry Zagłoba herbu Wczele zwykł był mawiać "diabeł ubrał się w ornat i na Mszę dzwoni ..." Przebieg tej sesji daje pełne podstawy do przyjęcia, że w Powiecie "największy klub radnych" będzie miał wielu, oj bardzo wielu przedstawicieli w Prezydium Rady Powiatu ....

  44 4

Barbara Bylica bez mandatu radnej? Komisarz Wyborczy wydał postanowienie w tej sprawie

 • 2 maj

  Oj Boluś, Boluś wyrażasz radość z czyjegoś nieszczęściu (niedopatrzenia, błędu, pomyłki, przekłamania itp.). To nie po chrześcijańsku. Pozwól zatem, że Cię nie pochwalę. Raczej Ci po ludzku współczuję z powodu szarpiących Tobą odczuć czy też namiętności ... Po za tym zacytuję też fragment z Twojego wpisu: "Kolejne 5 lat szczekania ...". I znowu mam powody do złożenia Ci wyrazów współczucia, bo nie zdajesz sobie sprawy (nie widzisz, brak Ci świadomości) z tego, że zacząłeś ujadać PIERWSZY !!! Zasługa ??? to bardzo wątpliwa ...

  33 21

Myślenice. Radni powołali Gminną Radę Seniorów. "Będzie pełnić funkcje konsultacyjne, doradcze i inicjatywne"

 • 29 kwi

  Były już - a może i nadal są, jeśli dobrze pomnę: Rada Młodzieżowa (czy jakoś tak) i Rada Pań (Kobiet ?). Czy one działają nadal ? i najważniejsze: co takiego zdziałały ?? Uważam, że powoływanie kolejnego gremium tego rodzaju nie ma sensu. Jest to po prostu dobitny przykład (obym się mylił !) dużego (za -) dęcia pary w gwizdek i tyle. Rety, wychodzi mi na to, że jestem podobnego zdania co P. Fita ! No, no kto by przypuszczał ...

  16 4

Myślenice. Łukasz Malinowski dyrektorem Muzeum Niepodległości na kolejną kadencję

 • 26 kwi

  Wg mojej prywatnej, a zatem całkowicie subiektywnej opinii, w muzeum kierowanym przez p. Dyrektora ("staro - nowego") nie dzieje się praktycznie nic, co mogłoby zainteresować mieszkańców naszego miasta. Może to nie do końca sprawiedliwe - mój pogląd może oczywiście nie być podzielany ale uważam, że stanowi ono swego rodzaju przechowalnię dla garstki pracujących w nim osób. Brak pośród nich pasjonata, takiego jak odkrywca ? ( restaurator ? rewitalizator ?) pewnego pojazdu z czasów ostatniej wojny (oby nią była także i dla nas !!).

  27 1

Lubień. Ktoś kręcił „bączki” na murawie KS Szczebel. Tak wygląda boisko po wizycie „rajdowców”

 • 23 kwi

  Wygląda na to, że ludzi o zerowym jak sądzę ilorazie inteligencji u nas ci w kraju nie brakuje. Tylko patrzeć jak pojawią się wpisy internautów usprawiedliwiających ten chuligański wybryk ... (typu np. " ,,, nie mają gdzie się ścigać lub nie mają gdzie trenować ... bidulki ...").

  18 1

wybory samorządowe

 • 18 kwi

  Słuchajcie ! Mam pytanie pozornie w żaden sposób nie związane z tematem (-ami) wcześniejszych wpisów: czy istnieje i jeżeli tak to ewentualnie jaki, związek z dotychczasowym funkcjonowaniem barku (kawiarenki) w MOKiS - ie a drugą turą wyborów na burmistrza naszego miasta ??? No, główkujcie ...

  4 1

Myślenice. Najwyższa Izba Kontroli w urzędzie miasta i gminy. Co sprawdzają jej przedstawiciele?

 • 17 kwi

  Hej Mazi ! No wykrztuśże, kto rządził w Polsce (i w Myślenicach) przez około (ponad ?) 8 lat ? Pewnie sami komilitoni i sprzymierzeńcy poprzednika obecnego burmistrza ?! I co, nie wydaje się Ci, że albo byli wyjątkowo nieudolni (chyba to jest ich znak rozpoznawczy ?) nie potrafiąc doprowadzić do wskazania i oskarżenia (skazania) winowajców albo, też cała sprawa była (i pewnie jest !) po prostu dęta i tyle !

  1 1