Kww Macieja Ostrowskiego

 • 25 lut

  Nie znam tej listy to i nie wiem czego oczekiwać (na co stać) zamieszczonych na niej kandydatów. Wiem natomiast, i jest to wiedza mająca charakter jak się wydaje dosyć powszechny, na co stać jednego z najbliższych współpracowników ("wysokiego inaczej") aktualnego burmistrza. Wg mnie każdy kogo wyłonią najbliższe wybory (obojętnie kto) będzie z całą pewnością lepszy ! od tego rodzaju indywiduum. Zatem głosując za osobą, której banery porozwieszano jak się wydaje dość gęsto w naszym mieście miejcie wszyscy świadomość, że razem z nią powierzacie cząstkę władzy gminnej - wcale nie taką małą - także i wspomnianemu osobnikowi.

  22 9

Wybory Samorządowe 2024. Jarosław Szlachetka rozpoczął kampanię. Po drugą kadencję burmistrza idzie bez logo PiS

 • 17 lut

  Nigdy więcej przeżartych prymitywnym partyjniactwem do najgłębszego szpiku kości osobników, sposób widzenia świata których sprowadza się do odrzucenia i wykluczenia wszystkich inaczej - niż oni sami, ich totumfaccy oraz oklaskiwany przez podobnych im klakierów ich guru - próbują działać czy nawet tylko myśleć.

  38 4

Myślenice. Burmistrz prezentuje zdjęcia z budowy skateparku. „Z poślizgiem, ale budowa powoli dobiega końca”

 • 5 lut

  No nie wiem, może i jakaś część młodych będzie z tego cuda korzystać z korzyścią dla zdrowia. Wiem natomiast na pewno, że mieszkańcy (przede wszystkim Dąbrowskiego, Wybickiego, Sikorskiego i Średniawskiego oraz inni) będą musieli - MIMO SKŁADANYCH OBIETNIC - nadal chodzić po każdym większym deszczu po błocie po łączącym te ulice przejściu noszącym dumnie imię zasłużonej dla Myślenic Xiężnej A. de Montleart.

  27 5

Oficjalnie rusza kampania do Wyborów Samorządowych 2024

 • 31 sty

  Nigdy więcej w naszym mieście władz składających się z czynowników partii funkcjonujących w naszym kraju, a w szczególności członków ugrupowania politycznego nie potrafiącego w żaden sposób rozmawiać z inaczej myślącymi, wyznającego jako swą podstawową zasadę w kontaktach z nimi jedynie sianie zamętu i bezpardonowe niszczenie, realizowaną już od dawna przez tracącego aktualnie realny kontakt z rzeczywistością jego założyciela !

  34 8

Myślenice. Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego z drugim wyrokiem

 • 27 sty

  Do BoBo4 - czy były prezes MARG - u ma na drugie (a może i trzecie ?) imię Maciek ???

  16 10

Myślenice. Gmina wchodzi w 2024 rok bez budżetu. Do jego uchwalenia radnym PiS zabrakło jednego głosu

 • 19 sty

  Do wpisu "a co cię" - interesuje mnie wielce, czy pisząc o "karakanie" myślisz o kimś o bezdyskusyjnie nadmiernie wybujałym ego funkcjonującym (a może lepiej: "grasującym") we władzach naszego pięknego miasteczka ?

  9 1

To już pewne! Premier podał datę wyborów samorządowych

 • 17 sty

  Wg mnie należy koniecznie zadbać aby na najwyższe w gminie stanowisko został wybrany ktoś, kto mieszka w Myślenicach, kto zna potrzeby i bolączki mieszkańców i kto swym dotychczasowym życiem da choć cień pewności, że będzie działał dla naszego szeroko rozumianego dobra, Aha, i żeby to był ktoś, kto istotne w urzędzie stanowiska powierzy fachowcom - osobom tutejszym, którym Myślenice leżą na sercu, a nie "partyjnemu desantowi" z zewnątrz, któremu ludzie żyjący gdzie indziej "podziękowali" za dotychczasową indolencję i nieudolność.

  29 7

Maciej Ostrowski został pełnomocnikiem wojewody małopolskiego. Jego zadaniem będzie współpraca z samorządowcami

 • 9 sty

  Noooo to liczmy na znakomite dla Myślenic efekty współpracy słynącego ze zdolności do zawierania kompromisów naszego burmistrza z nowo powołanym pełnomocnikiem....
  Oj, jeszcze otworzymy kopary ze zdziwienia ...
  Może - dla optymalizacji owych rezultatów i odciążenia siebie samego od mnogości piastowanych funkcji i obowiązków - nasz włodarz powoła pełnomocnika do współpracy z nowym pełnomocnikiem ?
  Skromnie poddaję pod rozwagę świetnego kandydata, jakim jest niewątpliwie słynący z kulturalnego traktowania swoich podwładnych (ale nie tylko !) i uważnego słuchania racji przedkładanych przez innych, jego najbliższy współpracownik (oczywiście w żaden sposób nie identyfikujący się, co to to nie, z żadną partyjną zgrają ...) działający także w powiecie ! Tam też już dobrze znają jego koncyliacyjne zdolności oraz wielce cenią i poważają !

  32 7

"Dobra zmiana" PiS

 • 3 sty

  Uwagi na kanwie wpisu jw:

  Primo - dyscyplinarki nie daje się za nic (niestety, jak to czasem bywa zdarzają się wyjątki !), a pan vice burmistrz nie wyjaśnia jakie powody podane zostały w piśmie ją zawierającym.

  Secundo - jeżeli uważa on ją za bezzasadną to służy mu prawo zwrócenia się o rozstrzygnięcie sprawy do niezależnego sądu (tylko, że to trwa i trwa).

  Tertio - jeżeli pan starosta jest urlopowany ze szkoły gminnej, to panowie burmistrzowie mają niezwykłą i rzadką okazję do wykazania się chrześcijańskim miłosierdziem, nie rewanżując się mu tym samym (rzecz oczywiście bardzo upraszczając).

  4

Szczęść Boże

 • 29 gru 2023

  Mistrz Jan Matejko zdaje się opuścił ten padół łez w 1893r. ...

  3

To nie koniec historii wyburzenia „starej szkoły” w Krzyszkowicach. Sprawa po apelacji wraca do Sądu Rejonowego w Myślenicach

 • 22 gru 2023

  Hmm ... wie ktoś kto jest tym "oskarżycielem posiłkowym" ???

  20 4

Spór o grób żołnierzy Armii Czerwonej. Czy przedstawiciele gminy powinni składać tam kwiaty? Zdania samorządowców są podzielone

 • 8 gru 2023

  Nigdy, ale to przenigdy nie zaaprobuję brzmienia wpisów tego rodzaju "dyskutantów" oraz wyłaniającego się z nich sposobu prymitywnego pojmowania otaczającego nas wszystkich świata, których treść - a zwłaszcza agresywne, prostackie, dowodzące braku podstawowej kultury inwektywy - świadczą o wzmożonym poziomie agresji, a także braku elementarnego szacunku wobec osób inaczej od nich widzących świat. Tyle !

  3
 • 5 gru 2023

  Dajcie spokój, jeźeli ktoś czuje taką potrzebę to niech na tych mogiłach składa wieńce i kwiaty czy też zapala znicze. Ze swej strony dziwnym dla mnie byłoby - takie jest moje zdanie - gdyby tam na Wszystkich Świętych nie palił się ani jeden znicz. Zwracam także uwagę, że niedaleko zbiegu ul. Sienkiewicza i ul. - bodajże - Kasprowicza jest też miejsce gdzie znaleźli wieczny spoczynek żołnierze niemieccy. Jest tam krzyż i widziałem tamtędy przejeżdżając wypalone znicze ... Panu zaś radnemu i włodarzom naszego miasta polecam dalece obecnie istotniejszą dla mieszkańców sprawę jaką może być (względnie już jest ?) brak miejsc pochówku dla naszych bliskich na cmentarzu w Polance !

  11 2

Myślenice. Skatepark na Zarabiu zaliczy kolejny poślizg? Planowo miał być gotowy do końca roku

 • 7 gru 2023

  Oj, nie narzekajcie, bo w ogóle coś się tam robiło ? (działo ?) i kiedyś, kiedyś zostanie to pewnie ukończone.
  Ja zaś przypomnę składane obiecanki dotyczące "pasażu pieszego" im. wielce zasłużonej Xiężnej A. de Montleart.
  I co ?
  I absolutnie nic !
  Wypada zaprosić z - cę na spacer w tym miejscu po większym deszczu - będzie miał pyszną zabawę i możliwość wypróbowania reklamowanych w mediach środków czyszczących...
  Pamiętajmy... przy najbliższych wyborach samorządowych.

  5 1

Wybory Parlamentarne 2023. Liczenie głosów dobiegło końca. Kto w Sejmie z "ziemi myślenickiej"?

 • 16 paź 2023

  No, muszę przyznać, że arbitrem elegancji to Waść nie jest ! Ja natomiast nie pojmuję, że wydaje się Pan (-i) nie rozumieć, iż rezultatem przecież min. tego rodzaju stwierdzeń czy też gadania jest obecna sytuacja tj. "absolutna wygrana -sukces -zwycięstwo - trzeci raz pierwsze miejsce" (huraaaaa !!!) zbiorowości hołdującej zbliżonym poglądom, a zwłaszcza "nadzwyczajnie wysokiej" kulturze ich wyrażania.

  10 8
 • 16 paź 2023

  Przechodząc z wielkiej polityki krajowej na "naszą" uważam, ze gdyby w parlamencie reprezentantów Myślenic (a szerzej okolic) było więcej niż jeden (jest jak mi się wydaje na to szansa !) to ich priorytetowym i podstawowym obowiązkiem, bez względu na dotychczasowe zaszłości i dzielące ich różnice (w tym także i polityczne) powinna być wzajemna, ZGODNA współpraca na rzecz szeroko rozumianego dobra nas wszystkich tj. ogółu mieszkańców miasta i całego powiatu !!! Tego bym od nich bezwzględnie oczekiwał i wymagał oraz z tego (i osiągnięć) bym rozliczał ich w przyszłości.

  36 3

Myślenice jako smart city? Miasto przetestuje system zarządzania oświetleniem

 • 29 wrz 2023

  Mieszkańcy ulic po stronie północnej Bysinki, na zachód od Kniaziewicza radzi są już bardzo i dziękują za prowadzony przez burmistrza od hoho ... długiego czasu "eksperyment" naukowy - oczywiście "pilotażowy", jakżeby nie - polegający na wyłączaniu oświetlenia ulicznego w nocy. Interesujące jakie też są wnioski z tej oczywiście nowatorskiej i pionierskiej próby ... Przypominają tylko mimochodem, że podatki to płacą do gminnej kasy tak jak wszyscy oraz, że będą to mieć na uwadze przy urnach w roku przyszłym. A może pan poseł, z jego nadzwyczajnymi osiągnięciami, którymi tak chwali się na plakatach zająłby pryncypialne stanowisko w tej kwestii ?! Przy jego talentach to dla niego żadna sprawa, a po prostu mały pryszcz !

  19 3

Myślenice. Radni przegłosowali uchwałę w sprawie reparacji i odszkodowań dla Polski z powodu napaści Niemiec w 1939 roku

 • 26 wrz 2023

  Oj Bill, oj Bill ty fantasto. Ktokolwiek by przyszedł do niego to usłyszałby znane powszechnie zdanie mające być receptą czy też panaceum na wszystko "przyjdź pan jutro" !

  9 1
 • 26 wrz 2023

  Co tam ścieżka rowerowa ! W okolicach ul. Dąbrowskiego, Wybickiego, Sikorskiego ( i sąsiednich) to dopiero mamy jasno każdej nocy ! Po prostu blask lamp aż wali po oczach przechodniów i mogą się oni czuć w pełni bezpieczni ! Do tego jak pięknie została zrealizowana - solennie przyobiecana - inwestycja w postaci urządzenia ciągu pieszego Augusty de Montleart ! Ach jakie tam rozwiązania zostały zastosowane - przyjdźcie i zobaczcie. A byli tacy co nie wierzyli w prawdomówność obu burmistrzów ! Wstydzilibyście się niedowiarkowie !

  9 3

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich 2023. Uczcili walczących w szeregach AK i Batalionach Chłopskich

 • 18 wrz 2023

  Nie krytykowałem ale napisałem o wrażeniu jakie odnoszę do czego mam chyba prawo ! Zastrzegłem jednocześnie, że "może nie mam racji". Zatem nie znajduję uzasadnienia do artykułowania tezy o "krytyce bez sensu" sobie pozostawiając ocenę słuszności tego stanowiska.

  6 3
 • 17 wrz 2023

  Może nie mam racji ale odnoszę wrażenie, że we wszystkich tego rodzaju imprezach czy spotkaniach uczestnicy - różne "grupy rekonstrukcyjne" - najchętniej to paradują w mundurach niemieckich (szczególnie hełmach) i z atrapami niemieckiej broni ...

  9 12

Jawornik. Oficjalne otwarcie przedszkola „Pod Jaworem”. Kosztowało ponad 7,5 mln zł, a jego budowa trwała dwa lata

 • 31 sie 2023

  Zadziwiające zaiste było zachowanie włodarza jawornickiej parafii oraz władz gminy w sprawie zbycia (zakupu) działki pod budowę przedszkola ... Warto byśmy o tym pamiętali ! Zapewne gdy parafia będzie natomiast czegoś od gminy potrzebowała to śmiem przypuszczać, że realizacja jej zamierzeń będzie darmowa i natychmiastowa ... Takie mamy czasy.

  29 13

Cztery lata temu otrzymał listę zadań od samorządowców. Poseł nawiązał do niej podczas sesji rady powiatu

 • 25 sie 2023

  Wsadzę jak sądzę kij w mrowisko i w pierwszym rzędzie stwierdzę, że nie jest mi absolutnie po drodze z partią "dobrej zmiany", z którą identyfikuje się poseł jak i władze naszego miasta.
  Ale ...
  Uważam, że nasze miasto i gmina (a tym samym powiat) WINNY mieć w parlamencie swego reprezentanta, nieważne z jakiej opcji ! bo ZAWSZE - nawet jeżeli jest bez polotu i kiepski - zrobi, nawet niechcący, coś pożytecznego dla nas !
  Popatrzcie co nam dało senatorowanie gościa z Suchej Beskidzkiej ! Dokładnie nic ! Jeżeli on coś w ogóle robi to przede wszystkim dla tamtego terenu, dla swoich.
  Z tego też względu głos należy - zgrzytając niekiedy zębami - oddać osobie z tego (tj. naszego) terenu, która ma REALNE szanse na objęcie mandatu posła czy senatora. Jeżeli nasze głosy się rozstrzelą, to do Sejmu (Senatu) wejdzie ktoś obcy, kto Myślenice ma ... w nader głębokim poważaniu ! i nic dla nich nie będzie działał ani też nie osiągnie.
  Dlatego też apeluję byśmy nie rozproszyli naszych głosów na "swoich", może i niekiedy bardzo dobrych kandydatów, o ile ich szanse zdobycia mandatu są - nawet na tzw. chłopski rozum - mizerne !

  6 22

Myślenice. Tour de Konstytucja na Skwerze Przyjaźni. Rozmawiali o Konstytucji, wartościach i nadchodzących wyborach

 • 12 sie 2023

  Jako osoba z utęsknieniem oczekująca zmiany uważam. że spotkanie to było jakieś takie ubożuchne ... ( nie mam na myśli Uczestników - Gości ale Słuchaczy - Widzów). Gdzie była np. informacja o tym, że ma ono mieć miejsce ?

  30 18

W Libertowie na Zakopiance powstaną trzy kładki i tunel za 150 mln zł

 • 19 lip 2023

  Zdaje się, że Libertowie mamy do czynienia ze skutkami tego, że jakiś włodarz (lub jacyś włodarze) skupiają się na tym do czego ludzie ich wybrali (wybrali), a nie na pogoni za wysokimi apanażami i chwytaniu wielu srok za ogon. Myślę, że pamięć mnie nie myli, jak to kilka lat temu wybraniec mieszkańców solennie zapewniał, że wszystkie swoje siły poświęci dla nich i dla gminy. Jacy byliśmy naiwni wierząc w te deklaracje partyjnego aparatczyka ...

  16