Myślenice. To koniec Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ul. Lipowej. Głosami radnych PiS w tym miejscu działać będzie do końca sierpnia 2024

 • 4 gru 2023

  A jakie są racjonalne i ekonomiczne przesłanki za 30mln które pójdą na remont kamienicy w rynku? Taka gmina zadłużona, a tu 30mln wydane będzie ot tak.

  4

Myślenice. Ruszyła wymiana lamp ulicznych. Ma potrwać cztery miesiące

 • 14 lis 2023

  "My fizycznie nie wykładamy złotówki na tę inwestycję, tylko robimy to w formule takiej z wykonawcą, że będziemy spłacać inwestycję oszczędnościami, jakie wygeneruje energooszczędna instalacja."
  Osobiście bardzo intryguje mnie kto świadomie na takie coś się zgodził, żaden przedsiębiorca zdrowo myślący by na to nie poszedł, przynajmniej tak mnie się wydaje, chyba, że jest to obostrzone jakimiś karami, zapisami etc. Ale wciąż, teraz inwestor wykłada towar, ludzi, a pieniądze dostanie... z oszczędności.
  Czy tylko mnie to tak nurtuje? A może to wcale nie takie dziwne?

  8

Myślenice. Remont kamienicy Obońskich priorytetem w Programie Rewitalizacji Miasta

 • 2 lis 2023

  Co oni ją marmurem będą obkładać, że taka kwota? Chorzy.

  15 1

leśne miasteczko

 • 12 maj 2023

  I do tych ponad 130 mieszkań dojazd będzie tylko tą drogą co tam jest? Noo ciekawie się zapowiada, a we Wszystkich Świętych to dopiero będzie zabawa xD Powodzenia z mieszkaniem tam.
  Nie pamiętam już i ciekawa jestem czy to co tam zostało już wybudowane to dom czy też coś z mieszkaniami, jak dom jednorodzinny...ehh to współczuję im serdecznie.

  6 1

II Małopolskie Dni dla Klimatu w powiecie myślenickim. Po darmowe sadzonki mieszkańcy ustawiali się w kolejce

 • 24 kwi 2023

  "Jak podkreślają organizatorzy; akcja „Drzewo dla klimatu” to inicjatywa mająca na celu uświadomienie mieszkańcom Małopolski jak ważne są drzewa i inne rośliny dla naszego klimatu."

  To może przy okazji przestano by wycinać w gminie niepotrzebnie drzewa, zaczęto dbać o to co jest i zaczęto by sadzić coś lepszego, niż np niedawno posadzone mini kikuty tuji przy rondzie braci Ralskich. Ciekawi mnie czy przeżyją koszenie, bo są tak małe, że ja bym ich mogła nie zauważyć, a wzrok mam dobry.
  W obecnej sytuacji ten apel brzmi co najmniej zabawnie.

  9 3

Za obecność w „Otulinie Podkrakowskiej” gmina zapłaci podwójnie. Radni przegłosowali podwyżkę stawki członkowskiej

 • 24 mar 2023

  Przedszkola zamykać chcą, światła gaszą, ale na takie idotyzmy to pieniądze są. Powinien jako prezes przedstawić spis wydatków i na co im 'konkretnie' brakuje pieniędzy, wtedy można podejmować sensowne decyzje. No i klasycznie już dużo lania wody, ale konkretnych działań brak, tylko koncepcje, zarysy, strategie. Żałosne.

  13

Łapówka za uniknięcie mandatu? Teraz grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności

 • 2 mar 2023

  Do uwierzenia, wiek nie ma nic z mądrością wspólnego, czasem ci starsi potrafią nawet większa głupotę odwalić niż niejeden młody. W tej sytuacji pewnie jest to wynik życia w przeszłości, gdy takie coś by jej uszło te kilkanaście lat temu, a tu niestety, prawo i ludzie się zmienili.

  3 2

Myślenice. Rodzicie dzieci z przedszkola nr 3 przeciwko ograniczeniu rekrutacji. "To powolne wygaszanie placówki taktyką salami"

 • 2 mar 2023

  Brawo! Mam nadzieję, że rodzice postąpią zgodnie z ostrzeżeniem, może burmistrz w końcu choć trochę się opamięta. Niby tacy prorodzinni w tym pis, a dobre przedszkole będą zamykać i to nielegalnie, absurd.

  42 3

Myślenice. Czy w miejscu blaszaków na Osiedlu Tysiąclecia powstanie wielopoziomowy parking?

 • 14 lut 2023

  Potrafisz coś więcej poza obrażaniem? Prawda uwiera czy przeraża? Niestety, ale tak jest. Jeszcze bardziej niestety, że większość Polaków i Polek zachowuje się i reaguje jak ty, gdyby było na odwrót Polska mogłaby wyglądać inaczej, lepiej.

  3 5

Latarnie uliczne świecą za dnia? Mateusz Suder: „To oświetlenie, które mamy jest z minionej epoki”

 • 28 paź 2022

  I w tych 'oszczędnościach' jest problem, bo jak dotąd ludzie małą uwagę zwracali na to jak i kiedy lampy świecą, ale odkąd burmistrz zadecydował o oszczędzaniu i gaszeniu lamp nocą na niektórych ulicach, no to sorry, ale powinien był się liczyć z tym, że w takim razie ludzie będą się im bardziej przyglądać, bo niby oszczędzają, a tu lampy w dzień się świecą, i jeszcze idiotycznie się tłumaczą, jakby to nasza wina była, że przez tyle lat nie zadbali o sprawny sprzęt.

  16

Myślenice, Osieczany, Droginia. Uszkodzony radiowóz, osobówka w rowie. Trwają poszukiwania kierowcy

 • 21 paź 2022

  Przed 22 byłam koło Elhurt i droga była nadal zablokowana w kierunku Droginii na wysokości InterZoo w Osieczanach, Policja kierowała na Bulinę z tego co zauważyłam.
  Ciekawe czy go znaleźli i skąd takie zachowanie u tej osoby.

  4

Kraków pokazuje nowe warianty drogi S7. Kolejne gminy przeciwne takiemu przebiegowi

 • 2 paź 2022

  Zabawny tok myślenia, kto zacznie? Wedle twego opisu zmieni się wówczas sytuacja mieszkańców okolic aktualnej zakopianki, a to głównie nie oni teraz krytykują kolejne wersje s7.A tak naprawdę to taka opcja byłaby najlepsza tj modernizacja obecnej zakopianki, ale do tego trzeba było wcześniej o tym pomyśleć, wykupić i zabezpieczyć tereny potrzebne do rozbudowy czy przebudowy zakopianki, a nie że teraz się obudzili, kiedy ludzie domy pobudowali. Skoro władza nie potrafi myśleć do przodu to teraz będzie się bujać z kolejnymi wersjami.

  5 1
 • 2 paź 2022

  To, że przebiegają nie oznacza, że mieszkańcy tych miast i wiosek są z tego powodu zadowoleni.

  4

Pandemia przyśpiesza. Trzy na cztery łóżka covidowe w myślenickim szpitalu są zajęte. Starosta przedstawił raport

 • 27 sty 2022

  Co z zaszczepionymi, którzy zachorują na koronkę?

  9
 • 27 sty 2022

  Takie zasady, że najpierw go wpuściła, potem się wahała by na koniec stwierdzić, że jednak pieniądze od big pharmy będą większe niż z udziału Djokovica w zawodach.

  7 2

Krzyszkowice. „Uwaga na pieszych!". To nagranie pokazuje jak wygląda przechodzenie przez Zakopiankę. W tym miejscu ma powstać tunel

 • 10 gru 2021

  A pani przechodząca w moim odczuciu to niedoszła samobójczyni, ale może innym razem się jej uda.
  Wydawało mi się logicznym i oczywistym, że przechodząc zwłaszcza na takiej drodze jak zakopianka sprawdzam i cały czas patrzę czy samochody się mi zatrzymały. Ale może to ja jakaś porąbana jestem.
  Wina kierowcy, który się nie zatrzymał niezaprzeczalna, ale wiele pieszych żyło by wciąż gdyby patrzyli co wokół nich się dzieje i reagowali oraz nie przebiegali przez pasy. Najwyraźniej wcale im na swym życiu nie zależało aż tak.

  5 3

Kierowcy ryzykują tu każdego dnia. Wypadek na Zakopiance w Jaworniku. Cztery osoby ranne

 • 27 lis 2021

  Jak w takim wypadku zginie ktoś z rodziny rządzących czy gddkia to wtedy na pewno wiele rzeczy się przyspieszy i magicznie załatwi, tak że.. czekamy.

  2

Wojewoda: Uruchamiamy kolejne łóżka covidowe. W Myślenicach liczba zwiększa się o 32

 • 27 lis 2021

  Ale gadasz głupoty xD Trup się ściele :D Dobrą masz wyobraźnie, albo O ZGROZO! słuchasz głupot z tv.

  4 1
 • 27 lis 2021

  U mnie w pracy ostatnio zachorowały dwie osoby na covid. Niby że. Ale faktem jest, że obie one były zaszczepione czym szczyciły się niepomiernie. I co, i gó*no im to dało xD
  Hitler byłby dumny z tych twoich pomysłów na segregacje.

  5 1

Trzecia dawka szczepionki dla osób 50+ i głos na temat restrykcji. Wróci lockdown?

 • 23 wrz 2021

  Trzecia czwarta, a potem dziesiąta dawka, trochę jak na grypę też co rok XD
  Straszne zakażenia, maseczki, dystans, dezynfekcja, a elyty bawią się na urodzinkach dziennikarza po staremu, tam wirusa nie ma, a może oni tacy wielmożni, że ich on nie dotyka, a może po prostu on wcale nie jest tak groźny jak od początku się wmawia.
  A kto nadal wierzy w plandemię, niech logicznie pomyśli czy gdyby to była tak straszliwa choroba to politycy, którzy myślą tylko o sobie świadomie by się na nią narażali.

  12 2

Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski apeluje o przyśpieszenie szczepień przeciwko Covid-19

 • 30 cze 2021

  Szczepienia są ponoć dobrowolne, więc o co się rozchodzi? O szczepieniach bębni się wszędzie, że aż do porzygu, więc jeśli ktoś jak dotąd tego nie zrobił to znaczy, że nie zrobi i zgodnie z prawem nie musi, więc co mnie obchodzą miejsca na liście, mnie i kogokolwiek kto może się zaszczepić? Czy oni naprawdę myślą że wszyscy tak bezmyślnie oddadzą swoje zdrowie.
  Te wszystkie pieniądze wywalone w reklamy, akcje promocyjne i nagrody za zaszczepienie się [co jest totalnym absurdem i mówi samo za siebie] można było spożytkować na dodatkowe badania tych szczepionek, bo nadal jest wiele niewiadomych, więc niech się nie dziwią, że ludzie odmawiają. Nie każdego mydlenie oczu zaspokoi.

  30 2

Szczepionkę przyjął co piąty mieszkaniec powiatu myślenickiego. Najwięcej w gminie Myślenice, najmniej w Pcimiu

 • 22 cze 2021

  W przypadku mięsa z biedry mogę zdecydować czy je biorę i kupuję czy jednak wybiorę coś z innego, z szczepieniami już nie, są notoryczne naciski, a ja poza obawą o efekty najzwyczajniej nie widzę sensu by się szczepić bo nic mi to nie daje, może poza tym że nie będę szkalowana i zwana antyszczepionkowcem.

  17 2

Śmiertelne potrącenie pieszego na drodze lokalnej w Stróży. "Nie posiadał żadnych elementów odblaskowych"

 • 15 cze 2021

  W takim razie to nie jest potrącenie, a ewentualnie samobójstwo. 'Potrącenie' daje mylne wrażenie, że winny jest kierowca, a w tym przypadku to pieszy zawinił.

  35 4

Obrabowali dom w Sieprawiu na 300 tys. zł. Zniknęły samochody, pieniądze, biżuteria

 • 3 cze 2021

  W takim razie zamknąć ale na jedzenie i wszelkie bieżące im potrzebne rzeczy muszą sobie zarobić kopaniem rowów itp. Nie ma chęci? Trudno, będzie głodować. Ostatecznie jak dla mnie może z tego głodu umrzeć, bo skoro do takiego stanu doprowadził to oznacza, że dla społeczeństwa jest bezużyteczny i nie jest nikomu potrzebny.

Dr Marcin Zawrotniak: „Szczepienia? Mogą sprawić, że kolejne lockdowny nie będą potrzebne”

 • 8 maj 2021

  Szczepienia które jak sami widzimy nic nie dają. Wyszczepili nauczycieli tylko po to by potem znów zamknąć dzieciaki w szkołach. Zaszczepieni i tak muszą chodzić w maseczkach i stosować się do wszystkich ograniczeń. Pytam więc jaki jest sens tych szczepionek? Że co, że łagodniej przejdę? A może jednak gorzej, bo akurat na mnie tak trafi, a może gdybym się nie szczepiła to bym nie zachorowała w ogóle, dlaczego nie jest wolno mi zdecydować i podjąć się tego ryzyka, tylko na każdym kroku jestem napastowana informacjami o szczepieniu się nie wiadomo czym, a wszelkie niewygodne pytania i wątpliwości są albo pomijane albo zamiatane pod dywan. Po czym jestem straszona, że i tak prędzej czy później się zaszczepię, bo mi zabronią wejścia do np sklepu czy wylotu za granicę.
  Ludzie! Żyjemy w 21 wieku obudźcie się i zacznijcie myśleć i obserwować do czego to wszystko zaczyna prowadzić. Chcecie to się szczepcie, róbcie co wam się żywnie podoba ale od zdrowia innych wara, bo w razie powikłań czy choroby wszyscy uciekają i amnezji dostają.

  4 1