Latarnie uliczne świecą za dnia? Mateusz Suder: „To oświetlenie, które mamy jest z minionej epoki”

 • 28 paź 2022

  I w tych 'oszczędnościach' jest problem, bo jak dotąd ludzie małą uwagę zwracali na to jak i kiedy lampy świecą, ale odkąd burmistrz zadecydował o oszczędzaniu i gaszeniu lamp nocą na niektórych ulicach, no to sorry, ale powinien był się liczyć z tym, że w takim razie ludzie będą się im bardziej przyglądać, bo niby oszczędzają, a tu lampy w dzień się świecą, i jeszcze idiotycznie się tłumaczą, jakby to nasza wina była, że przez tyle lat nie zadbali o sprawny sprzęt.

  16

Myślenice, Osieczany, Droginia. Uszkodzony radiowóz, osobówka w rowie. Trwają poszukiwania kierowcy

 • 21 paź 2022

  Przed 22 byłam koło Elhurt i droga była nadal zablokowana w kierunku Droginii na wysokości InterZoo w Osieczanach, Policja kierowała na Bulinę z tego co zauważyłam.
  Ciekawe czy go znaleźli i skąd takie zachowanie u tej osoby.

  4

Kraków pokazuje nowe warianty drogi S7. Kolejne gminy przeciwne takiemu przebiegowi

 • 2 paź 2022

  Zabawny tok myślenia, kto zacznie? Wedle twego opisu zmieni się wówczas sytuacja mieszkańców okolic aktualnej zakopianki, a to głównie nie oni teraz krytykują kolejne wersje s7.A tak naprawdę to taka opcja byłaby najlepsza tj modernizacja obecnej zakopianki, ale do tego trzeba było wcześniej o tym pomyśleć, wykupić i zabezpieczyć tereny potrzebne do rozbudowy czy przebudowy zakopianki, a nie że teraz się obudzili, kiedy ludzie domy pobudowali. Skoro władza nie potrafi myśleć do przodu to teraz będzie się bujać z kolejnymi wersjami.

  5 1
 • 2 paź 2022

  To, że przebiegają nie oznacza, że mieszkańcy tych miast i wiosek są z tego powodu zadowoleni.

  4

Pandemia przyśpiesza. Trzy na cztery łóżka covidowe w myślenickim szpitalu są zajęte. Starosta przedstawił raport

 • 27 sty 2022

  Co z zaszczepionymi, którzy zachorują na koronkę?

  9
 • 27 sty 2022

  Takie zasady, że najpierw go wpuściła, potem się wahała by na koniec stwierdzić, że jednak pieniądze od big pharmy będą większe niż z udziału Djokovica w zawodach.

  7 2

Krzyszkowice. „Uwaga na pieszych!". To nagranie pokazuje jak wygląda przechodzenie przez Zakopiankę. W tym miejscu ma powstać tunel

 • 10 gru 2021

  A pani przechodząca w moim odczuciu to niedoszła samobójczyni, ale może innym razem się jej uda.
  Wydawało mi się logicznym i oczywistym, że przechodząc zwłaszcza na takiej drodze jak zakopianka sprawdzam i cały czas patrzę czy samochody się mi zatrzymały. Ale może to ja jakaś porąbana jestem.
  Wina kierowcy, który się nie zatrzymał niezaprzeczalna, ale wiele pieszych żyło by wciąż gdyby patrzyli co wokół nich się dzieje i reagowali oraz nie przebiegali przez pasy. Najwyraźniej wcale im na swym życiu nie zależało aż tak.

  5 3

Kierowcy ryzykują tu każdego dnia. Wypadek na Zakopiance w Jaworniku. Cztery osoby ranne

 • 27 lis 2021

  Jak w takim wypadku zginie ktoś z rodziny rządzących czy gddkia to wtedy na pewno wiele rzeczy się przyspieszy i magicznie załatwi, tak że.. czekamy.

  2

Wojewoda: Uruchamiamy kolejne łóżka covidowe. W Myślenicach liczba zwiększa się o 32

 • 27 lis 2021

  Ale gadasz głupoty xD Trup się ściele :D Dobrą masz wyobraźnie, albo O ZGROZO! słuchasz głupot z tv.

  4 1
 • 27 lis 2021

  U mnie w pracy ostatnio zachorowały dwie osoby na covid. Niby że. Ale faktem jest, że obie one były zaszczepione czym szczyciły się niepomiernie. I co, i gó*no im to dało xD
  Hitler byłby dumny z tych twoich pomysłów na segregacje.

  5 1

Trzecia dawka szczepionki dla osób 50+ i głos na temat restrykcji. Wróci lockdown?

 • 23 wrz 2021

  Trzecia czwarta, a potem dziesiąta dawka, trochę jak na grypę też co rok XD
  Straszne zakażenia, maseczki, dystans, dezynfekcja, a elyty bawią się na urodzinkach dziennikarza po staremu, tam wirusa nie ma, a może oni tacy wielmożni, że ich on nie dotyka, a może po prostu on wcale nie jest tak groźny jak od początku się wmawia.
  A kto nadal wierzy w plandemię, niech logicznie pomyśli czy gdyby to była tak straszliwa choroba to politycy, którzy myślą tylko o sobie świadomie by się na nią narażali.

  12 2

Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski apeluje o przyśpieszenie szczepień przeciwko Covid-19

 • 30 cze 2021

  Szczepienia są ponoć dobrowolne, więc o co się rozchodzi? O szczepieniach bębni się wszędzie, że aż do porzygu, więc jeśli ktoś jak dotąd tego nie zrobił to znaczy, że nie zrobi i zgodnie z prawem nie musi, więc co mnie obchodzą miejsca na liście, mnie i kogokolwiek kto może się zaszczepić? Czy oni naprawdę myślą że wszyscy tak bezmyślnie oddadzą swoje zdrowie.
  Te wszystkie pieniądze wywalone w reklamy, akcje promocyjne i nagrody za zaszczepienie się [co jest totalnym absurdem i mówi samo za siebie] można było spożytkować na dodatkowe badania tych szczepionek, bo nadal jest wiele niewiadomych, więc niech się nie dziwią, że ludzie odmawiają. Nie każdego mydlenie oczu zaspokoi.

  30 2

Szczepionkę przyjął co piąty mieszkaniec powiatu myślenickiego. Najwięcej w gminie Myślenice, najmniej w Pcimiu

 • 22 cze 2021

  W przypadku mięsa z biedry mogę zdecydować czy je biorę i kupuję czy jednak wybiorę coś z innego, z szczepieniami już nie, są notoryczne naciski, a ja poza obawą o efekty najzwyczajniej nie widzę sensu by się szczepić bo nic mi to nie daje, może poza tym że nie będę szkalowana i zwana antyszczepionkowcem.

  17 2

Śmiertelne potrącenie pieszego na drodze lokalnej w Stróży. "Nie posiadał żadnych elementów odblaskowych"

 • 15 cze 2021

  W takim razie to nie jest potrącenie, a ewentualnie samobójstwo. 'Potrącenie' daje mylne wrażenie, że winny jest kierowca, a w tym przypadku to pieszy zawinił.

  35 4

Obrabowali dom w Sieprawiu na 300 tys. zł. Zniknęły samochody, pieniądze, biżuteria

 • 3 cze 2021

  W takim razie zamknąć ale na jedzenie i wszelkie bieżące im potrzebne rzeczy muszą sobie zarobić kopaniem rowów itp. Nie ma chęci? Trudno, będzie głodować. Ostatecznie jak dla mnie może z tego głodu umrzeć, bo skoro do takiego stanu doprowadził to oznacza, że dla społeczeństwa jest bezużyteczny i nie jest nikomu potrzebny.

Dr Marcin Zawrotniak: „Szczepienia? Mogą sprawić, że kolejne lockdowny nie będą potrzebne”

 • 8 maj 2021

  Szczepienia które jak sami widzimy nic nie dają. Wyszczepili nauczycieli tylko po to by potem znów zamknąć dzieciaki w szkołach. Zaszczepieni i tak muszą chodzić w maseczkach i stosować się do wszystkich ograniczeń. Pytam więc jaki jest sens tych szczepionek? Że co, że łagodniej przejdę? A może jednak gorzej, bo akurat na mnie tak trafi, a może gdybym się nie szczepiła to bym nie zachorowała w ogóle, dlaczego nie jest wolno mi zdecydować i podjąć się tego ryzyka, tylko na każdym kroku jestem napastowana informacjami o szczepieniu się nie wiadomo czym, a wszelkie niewygodne pytania i wątpliwości są albo pomijane albo zamiatane pod dywan. Po czym jestem straszona, że i tak prędzej czy później się zaszczepię, bo mi zabronią wejścia do np sklepu czy wylotu za granicę.
  Ludzie! Żyjemy w 21 wieku obudźcie się i zacznijcie myśleć i obserwować do czego to wszystko zaczyna prowadzić. Chcecie to się szczepcie, róbcie co wam się żywnie podoba ale od zdrowia innych wara, bo w razie powikłań czy choroby wszyscy uciekają i amnezji dostają.

  4 1

Trwają masowe szczepienia w powiecie myślenickim. Szczepionki można przyjąć w Myślenicach i Dobczycach

 • 8 maj 2021

  Jeśli chcesz wymagać zapłaty za leczenie od kogoś tylko dlatego, że się nie zaszczepił to pytanie czemu dziś to nie obowiązuje?
  Dlaczego pijanego kierowcę poszkodowanego w wypadku się leczy i nic on za to nie płaci? A czekaj...są składki, które wszyscy płacimy. Jeden skorzysta z tego bardziej inny mniej.
  Kolejno, rozumiem, że jeżeli się zaszczepisz i i tak zachorujesz to kto za to leczenie płaci? I dlaczego idzie to z ogólnych składek, w tym moich? Może ja analogicznie nie życzę sobie leczenia chorych na covida po szczepionce z min moich pieniędzy?

  16 2
 • 8 maj 2021

  Nie tak dawno segregowano ludzi, potem wszyscy się wielce dziwili jak do tego doszło, jak ludzkość do tego dopuściła? Też się dziwiłam. Dzisiaj już wiem i się nie dziwię, bo widzę co się dzieje wokół mnie. I tylko mam nadzieję, że tym razem historia nie zechce się powtórzyć.

  12 4

Premier Mateusz Morawiecki: Szczepionki będą darmowe i dobrowolne. Podał wstępną datę

 • 2 gru 2020

  Darmowe? Ahhhahahaha. Debile. My za nie zapłaciliśmy, więc dzięki o łaskawcy, że są DARMOWE XD
  Owszem, zachowam się odpowiedzialnie i się nie zaszczepię.

  25 2

Od soboty w galeriach czynne tylko wybrane sklepy. Premier przedstawił nową listę obostrzeń

 • 5 lis 2020

  Widzę 30 listopada będzie dniem magicznym i wielkim, wtedy wirus zostanie pokonany, Polska zbawiona, a wszyscy będą żyć szczęśliwie i zdrowo.

  17 3

Jarosław Szlachetka: Zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji m.in. w naszym szpitalu jest skrajną nieodpowiedzialnością

 • 29 paź 2020

  Niech ktoś mi przypomni, czy na Białorusi po ostatnich protestach wzrosły nagle zachorowania na covida? Ale tak masowo oczywiście, no bo to całkiem spore protesty są.

  1
 • 29 paź 2020

  Znaczy do kościoła trzeba iść wykrzyczeć te brzydkie słowa ;)

  1

Członkinie zespołu ds. kobiet przy burmistrzu piszą do Jarosława Szlachetki: "To sztuczny twór, który powstał nie wiadomo z jakich powodów"

 • 29 paź 2020

  Tak się uśmiałam że naprawdę, toż to lepsze niż komedia. Czy naprawdę, ale tak, naprawdę naprawdę ktokolwiek jest zdziwiony, że powołanie tego zespołu było jedną wielką ściemą? Przecież to było oczywiste, że istnienie tegoż tworu nie wniesie nic. Ja nie wiem, jak można się dziwić tu czemukolwiek.

  16
 • 29 paź 2020

  Władza na całe szczęście jest tymczasowa i jak widać jeśli rząd się nie opamięta to jego władanie skończy się równie szybko jak zaczęło, co byłoby ogromnym pożytkiem i jest ostatnią nadzieją dla Polski.
  Widzisz, ciebie oburza, że zniszczono jakiś tam budynek, a tu jest ważniejsza sprawa, bo oni się wryli w prywatne życia obcych im ludzi, kobiet zwłaszcza.

  Nie jestem za niszczeniem kościołów, bo realnie nic to nie daje, ale nie dziwię się, bo od dawna się o to prosili. Księża próbują nas umoralniać samemu mając bagno wokół siebie, pierw niech naprawią siebie, a potem dopiero mogą pouczać innych, przy czym przypominam, także i tobie, że w naszej pięknej ojczyźnie mieszkają nie tylko katolicy i nie obchodzi mnie jak to przełkniesz, to są obywatele z takimi samymi prawami jak ja i ty. Absurdem jest wymagać od nich przestrzegania praw religii w którą nawet nie wierzą. Polska JEST i będzie krajem świeckim. A wasze pełne nienawiści działanie tylko przekonują resztę, że tak być powinno, bo państwo wyznaniowe przynosi same niedobre rzeczy.

  6 6

Zatrzymał się, wycelował, rozpędził i rozjechał psa, a następnie uciekł. Wszystko nagrała kamera

 • 25 cze 2020

  Najlepiej walcem.

  26 7