Trzecia dawka szczepionki dla osób 50+ i głos na temat restrykcji. Wróci lockdown?

 • 23 wrz

  Trzecia czwarta, a potem dziesiąta dawka, trochę jak na grypę też co rok XD
  Straszne zakażenia, maseczki, dystans, dezynfekcja, a elyty bawią się na urodzinkach dziennikarza po staremu, tam wirusa nie ma, a może oni tacy wielmożni, że ich on nie dotyka, a może po prostu on wcale nie jest tak groźny jak od początku się wmawia.
  A kto nadal wierzy w plandemię, niech logicznie pomyśli czy gdyby to była tak straszliwa choroba to politycy, którzy myślą tylko o sobie świadomie by się na nią narażali.

  12 2

Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski apeluje o przyśpieszenie szczepień przeciwko Covid-19

 • 30 cze

  Szczepienia są ponoć dobrowolne, więc o co się rozchodzi? O szczepieniach bębni się wszędzie, że aż do porzygu, więc jeśli ktoś jak dotąd tego nie zrobił to znaczy, że nie zrobi i zgodnie z prawem nie musi, więc co mnie obchodzą miejsca na liście, mnie i kogokolwiek kto może się zaszczepić? Czy oni naprawdę myślą że wszyscy tak bezmyślnie oddadzą swoje zdrowie.
  Te wszystkie pieniądze wywalone w reklamy, akcje promocyjne i nagrody za zaszczepienie się [co jest totalnym absurdem i mówi samo za siebie] można było spożytkować na dodatkowe badania tych szczepionek, bo nadal jest wiele niewiadomych, więc niech się nie dziwią, że ludzie odmawiają. Nie każdego mydlenie oczu zaspokoi.

  30 2

Szczepionkę przyjął co piąty mieszkaniec powiatu myślenickiego. Najwięcej w gminie Myślenice, najmniej w Pcimiu

 • 22 cze

  W przypadku mięsa z biedry mogę zdecydować czy je biorę i kupuję czy jednak wybiorę coś z innego, z szczepieniami już nie, są notoryczne naciski, a ja poza obawą o efekty najzwyczajniej nie widzę sensu by się szczepić bo nic mi to nie daje, może poza tym że nie będę szkalowana i zwana antyszczepionkowcem.

  17 2

Śmiertelne potrącenie pieszego na drodze lokalnej w Stróży. "Nie posiadał żadnych elementów odblaskowych"

 • 15 cze

  W takim razie to nie jest potrącenie, a ewentualnie samobójstwo. 'Potrącenie' daje mylne wrażenie, że winny jest kierowca, a w tym przypadku to pieszy zawinił.

  34 4

Obrabowali dom w Sieprawiu na 300 tys. zł. Zniknęły samochody, pieniądze, biżuteria

 • 3 cze

  W takim razie zamknąć ale na jedzenie i wszelkie bieżące im potrzebne rzeczy muszą sobie zarobić kopaniem rowów itp. Nie ma chęci? Trudno, będzie głodować. Ostatecznie jak dla mnie może z tego głodu umrzeć, bo skoro do takiego stanu doprowadził to oznacza, że dla społeczeństwa jest bezużyteczny i nie jest nikomu potrzebny.

Dr Marcin Zawrotniak: „Szczepienia? Mogą sprawić, że kolejne lockdowny nie będą potrzebne”

 • 8 maj

  Szczepienia które jak sami widzimy nic nie dają. Wyszczepili nauczycieli tylko po to by potem znów zamknąć dzieciaki w szkołach. Zaszczepieni i tak muszą chodzić w maseczkach i stosować się do wszystkich ograniczeń. Pytam więc jaki jest sens tych szczepionek? Że co, że łagodniej przejdę? A może jednak gorzej, bo akurat na mnie tak trafi, a może gdybym się nie szczepiła to bym nie zachorowała w ogóle, dlaczego nie jest wolno mi zdecydować i podjąć się tego ryzyka, tylko na każdym kroku jestem napastowana informacjami o szczepieniu się nie wiadomo czym, a wszelkie niewygodne pytania i wątpliwości są albo pomijane albo zamiatane pod dywan. Po czym jestem straszona, że i tak prędzej czy później się zaszczepię, bo mi zabronią wejścia do np sklepu czy wylotu za granicę.
  Ludzie! Żyjemy w 21 wieku obudźcie się i zacznijcie myśleć i obserwować do czego to wszystko zaczyna prowadzić. Chcecie to się szczepcie, róbcie co wam się żywnie podoba ale od zdrowia innych wara, bo w razie powikłań czy choroby wszyscy uciekają i amnezji dostają.

  4 1

Trwają masowe szczepienia w powiecie myślenickim. Szczepionki można przyjąć w Myślenicach i Dobczycach

 • 8 maj

  Jeśli chcesz wymagać zapłaty za leczenie od kogoś tylko dlatego, że się nie zaszczepił to pytanie czemu dziś to nie obowiązuje?
  Dlaczego pijanego kierowcę poszkodowanego w wypadku się leczy i nic on za to nie płaci? A czekaj...są składki, które wszyscy płacimy. Jeden skorzysta z tego bardziej inny mniej.
  Kolejno, rozumiem, że jeżeli się zaszczepisz i i tak zachorujesz to kto za to leczenie płaci? I dlaczego idzie to z ogólnych składek, w tym moich? Może ja analogicznie nie życzę sobie leczenia chorych na covida po szczepionce z min moich pieniędzy?

  16 2
 • 8 maj

  Nie tak dawno segregowano ludzi, potem wszyscy się wielce dziwili jak do tego doszło, jak ludzkość do tego dopuściła? Też się dziwiłam. Dzisiaj już wiem i się nie dziwię, bo widzę co się dzieje wokół mnie. I tylko mam nadzieję, że tym razem historia nie zechce się powtórzyć.

  12 4

Premier Mateusz Morawiecki: Szczepionki będą darmowe i dobrowolne. Podał wstępną datę

 • 2 gru 2020

  Darmowe? Ahhhahahaha. Debile. My za nie zapłaciliśmy, więc dzięki o łaskawcy, że są DARMOWE XD
  Owszem, zachowam się odpowiedzialnie i się nie zaszczepię.

  25 2

Od soboty w galeriach czynne tylko wybrane sklepy. Premier przedstawił nową listę obostrzeń

 • 5 lis 2020

  Widzę 30 listopada będzie dniem magicznym i wielkim, wtedy wirus zostanie pokonany, Polska zbawiona, a wszyscy będą żyć szczęśliwie i zdrowo.

  17 3

Jarosław Szlachetka: Zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji m.in. w naszym szpitalu jest skrajną nieodpowiedzialnością

 • 29 paź 2020

  Niech ktoś mi przypomni, czy na Białorusi po ostatnich protestach wzrosły nagle zachorowania na covida? Ale tak masowo oczywiście, no bo to całkiem spore protesty są.

  1
 • 29 paź 2020

  Znaczy do kościoła trzeba iść wykrzyczeć te brzydkie słowa ;)

  1

Członkinie zespołu ds. kobiet przy burmistrzu piszą do Jarosława Szlachetki: "To sztuczny twór, który powstał nie wiadomo z jakich powodów"

 • 29 paź 2020

  Tak się uśmiałam że naprawdę, toż to lepsze niż komedia. Czy naprawdę, ale tak, naprawdę naprawdę ktokolwiek jest zdziwiony, że powołanie tego zespołu było jedną wielką ściemą? Przecież to było oczywiste, że istnienie tegoż tworu nie wniesie nic. Ja nie wiem, jak można się dziwić tu czemukolwiek.

  16
 • 29 paź 2020

  Władza na całe szczęście jest tymczasowa i jak widać jeśli rząd się nie opamięta to jego władanie skończy się równie szybko jak zaczęło, co byłoby ogromnym pożytkiem i jest ostatnią nadzieją dla Polski.
  Widzisz, ciebie oburza, że zniszczono jakiś tam budynek, a tu jest ważniejsza sprawa, bo oni się wryli w prywatne życia obcych im ludzi, kobiet zwłaszcza.

  Nie jestem za niszczeniem kościołów, bo realnie nic to nie daje, ale nie dziwię się, bo od dawna się o to prosili. Księża próbują nas umoralniać samemu mając bagno wokół siebie, pierw niech naprawią siebie, a potem dopiero mogą pouczać innych, przy czym przypominam, także i tobie, że w naszej pięknej ojczyźnie mieszkają nie tylko katolicy i nie obchodzi mnie jak to przełkniesz, to są obywatele z takimi samymi prawami jak ja i ty. Absurdem jest wymagać od nich przestrzegania praw religii w którą nawet nie wierzą. Polska JEST i będzie krajem świeckim. A wasze pełne nienawiści działanie tylko przekonują resztę, że tak być powinno, bo państwo wyznaniowe przynosi same niedobre rzeczy.

  6 6

Zatrzymał się, wycelował, rozpędził i rozjechał psa, a następnie uciekł. Wszystko nagrała kamera

 • 25 cze 2020

  Najlepiej walcem.

  26 7

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Myślenicach ogłosił nabór do programu kolej plus

 • 27 maj 2020

  A co ma nam niby pasować? Proszę o konkrety z czego powinniśmy się cieszyć? I dlaczego.

  15 1

Jak gospodarze gmin potraktowali wniosek o przekazanie danych wyborców Poczcie Polskiej?

 • 3 maj 2020

  Dla mnie to jest cyrk i to totalny, jest 7, powtarzam SIEDEM dni do wyborów, a oni dalej nie wiedzą co i jak, a co za tym my, obywatele także. Powoływali się na Koreę Południową, ale czy tam także był taki bajzel? Wątpię. Już coraz mniej się interesuje tym wszystkim, bo nie mam ochoty co dzień się wkur***ć.

  37 4

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w Myślenicach. „Trwają badania. Nie ma powodów do paniki”

 • 11 mar 2020

  Najbardziej w tej całej sytuacji podoba się mi, że są osoby które sobie spacerują z oddziału na oddział w tym z zakaźnego na inne pomimo zakazu odwiedzin, ale cóż, najwyraźniej niektórych osób z personelu czy też znajomych wirus się nigdy nie chwyci więc nie ma obaw.
  Ojj będzie ciekawie jak się ten wirusik rozniesie i wtedy będzie biadolenie, że kto, że jak.
  Ahh zapomniałabym o księdzu rozdającym komunię, który nie dość że chodzi w tej swej sutannie także z oddziału na oddział [co już dawno powinno być zakazane, bo bakterie i wirusy raczej gdzieś mają czy ksiądz czy nie, od ubrania się w ochronną odzież nic im się nie stanie ] to jeszcze wpycha te palce z ust do ust, a bakteryjki i wirusy nic tylko hop i hop od jednego do drugiego.
  Komedia.
  Ale cóż, oto Polacy właśnie.

  16 4

Koreańczyk chce spędzić zimę w szałasie nad jeziorem dobczyckim. Ruszyła zbiórka pomocowa

 • 19 gru 2019

  Nie wiem co was tak boli, że ktoś założył zbiórkę dla niego, i że ludzie WŁASNE pieniądze chcą na niego dać.
  Skoro wg was inni bezdomni i potrzebujący wymagają takiej pomocy, to zorganizujcie im zbiórki i dajcie przykład wpłacając własne pieniądze.

  7

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 31 paź 2019

  W pełni popieram tę wypowiedź.
  Od siebie dodam, że to naprawdę frustrujące widzieć nasz kraj w takim stanie mając świadomość, że z niesamowitym potencjałem polaków jako naukowców, innowatorów etc moglibyśmy zawojować świat w niejednej dziedzinie, być jedną z potęg w które usilnie próbują nas zmienić politycy, zamiast robić drugie Niemcy zróbmy po prostu lepszą Polskę bo nie jesteśmy niemcami, francuzami, anglikami, irlandczykami itd.
  Ale dopóki w tym kraju każdy patrzy tylko na siebie, cwaniactwo i kombinatorstwo to powód do dumy, a bycie chamem do drugiego człowieka to normalka to nic się tu nie zmieni. Żadne dotacje tego nie zmienią, bo większość tych kwot jest przewalana na wyimaginowane rzeczy, no 'bo głupi by nie brał i nie skorzystał z takiej OKAZJI'.

  10 2

Wybory wygrywa PiS. Ma samodzielną większość i do Sejmu wprowadzi 235 posłów

 • 16 paź 2019

  Jeden plus jest taki, że co teraz będzie i nadejdzie pis ponosi za to 100% odpowiedzialność, nie mogą się tłumaczyć tym że inni inaczej zagłosowali. Patrzcie i obserwujcie czy wam tworzą ten upragniony i obiecany raj czy raczej urocze piekiełko.
  Powodzenia :I

  5

Lada dzień ruszą prace przy rewitalizacji Rynku. Te ulice rozkopią w pierwszej kolejności

 • 2 wrz 2019

  A ulica Reja? Chyba jej nie pominą?
  Z jednej strony fajnie, może po tym remoncie będzie to jakoś ciekawiej wyglądać, z drugiej zaś..cieszę się, że w Myślenicach bywam naprawdę rzadko, a zwłaszcza w centrum, bo z komunikacją i parkowaniem już jest masakra to będzie jeszcze gorzej.

  2 2

Wyniki konkursów na dyrektora

 • 18 lip 2019
  Kemicz napisał/a:

  Największe kuriozum to Osieczany. Gdzie dobrego dyrektora zastąpił znajomy i rówieśnik Pana Burmistrza

  Czyli kto?

  11

Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 17 lut 2019

  Polecam przećwiczyć czytanie ze zrozumieniem.
  Rysiekmanina nigdzie nie wspomniał, że ma ogólny problem z pieszymi i z pasami, ale że po prostu nie widzi sensu robienia pasów, bo piesi i tak z nich korzystać nie będą ze względu na lenistwo i wygodę i uważam, że ma w tym rację. Ludzie nie przechodzą przez pasy w miejscach gdzie po obu stronach jest chodnik i nie ma błota to tym bardziej nie będą robić tego u nas. Może jedynie dzieci będą się do pasów stosować, być może.

  8 2

Kiedy dziewczynka przebiegała przez pasy wjechał w nią rozpędzony samochód [WIDEO]

 • 20 gru 2018

  Myślę, że tak. W Norwegii są takie przejścia, i progi są w taki sposób, że szybciej przejach się po nich nie da.

  Ale poza ujarzmianiem kierowców warto też edukować pieszych, że na jezdnię nawet jak ma się pierwszeństwo nie wbiega się, nie wchodzi na oślep i należy się rozejrzeć.

  1 1