Czy to już koniec dotowanego przewoźnika Myślenice - Kraków

 • 28 mar

  Aż strach pomyśleć, czym lub kim sugerują się osoby, które układają ten rozkład. Więc tym bardziej życzę dojeżdżającym powodzonka.

  5 1
 • 28 mar

  Ogłosił, owszem, nie twierdzę, że nie. Gdzie skłamałam (jestem kolesiówą, nie kolesiem)? Pokazuję tylko jak kolejny raz ten rozkład jest nieprzemyślany. Między 7:00 a 7:34 nie jedzie nic, po to, żeby dwa pojazdy wyjechały w odstępie kilku minut od siebie tuż przed 7:00 i tuż po 7:30. Widać, że nie jeździsz rano i nie masz pojęcia, o czym piszę. Vivat Jarosław.

  6 4
 • 28 mar

  Żeby nie było szoku - od 1 kwietnia, czyli dla większości z nas od poniedziałku 3 kwietnia, poranny rozkład po zmianach Kolei Małopolskich, prezentuje się następująco: 6:30 autobus, 6:55 Kowal, 7:00 autobus, 7:34 Kowal, 7:45 autobus. Powodzenia Kochani!

  5 5
 • 16 sty

  Właśnie wysłałam swoją opinię. Wyślij i Ty! Nawet jak nikt tego nie przeczyta, to trochę mi ulżyło po kolejnym przyjemnym dojeździe do pracy. Ahoj!

  6 1
 • 10 sty

  Po porannym dojeździe do pracy kapituluję i wracam do busów. Dziękuję osobie, która układała rozkład, za to, że uczyniła to z wyczuciem, pomyślunkiem i niezwykłą otwartością dla pasażera. Miło było pojeździć sobie kilka dni wygodnie. Ale wszystko, co dobre, szybko się kończy. Ahoj, do zobaczenia w lepszym świecie!

  8 7
 • 9 sty

  Seba, nie żartuj! Podstawili busika? Za chwilę oszaleję! Dano nam pyszną czekoladę/pizzę/kawę (niech każdy podstawi, co lubi) pod postacią Małopolska PKS, a potem nam zostało to odebrane przez Pana Stanka, Pana Burmistrza, Pana Sudra, Pana Kleksa, Pana Samochodzika (niech każdy wybierze, kogo uważa). Potem busy z normalnym rozkładem (to, że jeździły różnie to inna sprawa...). W końcu super autobusy z beznadziejnym (!!!) rozkładem. A teraz jeszcze się dowiaduję o busiku... Ludzie, to już się w mojej żabiej głowie nie mieści! Wróćmy do Grupy Myślenice, przynajmniej było wiadomo, że bus, że śmierdzi, że niemiły kierowca, że nie usiądziesz, ale przynajmniej wiesz, że na drugi dzień czeka Cię to samo, a nie jakaś głupia myślenico-autobusowa ruletka. Noł łej, Burmistrzu, hej!

  16 8
 • 4 sty

  Kto jak kto, ale Pan, Panie Stanku Niekochanku, wie, jak rozstawać się z klasą.

  10 5
 • 4 sty

  Treść komentarza

  2 3
 • 4 sty
  kochampis napisał/a:

  Nie jeżdżą, rozmawiałem dziś z 2 kierowcami, dostali wypowiedzenia sms i zostali na lodzie z dnia na dzień.

  Jakie z dnia na dzień? Powszechnie było wiadomo, że umowa jest podpisana do 31 grudnia.

  3 2
 • 3 sty

  Też udało mi się już podróżować nową linią. Komfort żółtych, przesympatyczny kierowca żółtych, pasażerowie od razu bardziej mili i wyluzowani, jak w żółtych. Warto mówić, na którym przystanku dokładnie się wysiada, bo są różne ceny, jest taniej! Do dworca 8 zł, ale im wcześniej, tym taniej. Wreszcie ktoś o tym pomyślał! Ale te godziny... Niewypał. Choć większym niewypałem jest pakowanie się ludzi do busika, który stoi obok, a co śmieszne, odjeżdża później niż nowy autobus... Polak to u nas... Kum, kum! Wracając do godzin - powrót grubo ponad 70 minut z dworca przy braku korków i ogólnie zauważalnym luzie komunikacyjnym w Krakowie. Co będzie po 9 stycznia... Pewnie 1,5 godziny powrotu do Myślenic. Ale wolę tak, niż szybko i niebezpiecznie w ciasnym busie. Pozostaje nadzieja, że ktoś wykształcony zmieni te rozkłady, bo wieje porażką.

  7 2

Myślenice. Czy w mieście powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu nocą?

 • 17 mar

  Czytam te komcie i po każdym wpadam w coraz większą grozę, jak zapijaczonym narodem jesteśmy...

  6 14

Politycy z Polski 2050: Wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego

 • 16 lut

  W zimie zawsze lepiej wejść do gry niż do Raby. Podobają mi się stylizacje tych Państwa.

  25

Myślenice. Być, albo nie być dla Przedszkola Samorządowego nr 3. Czy radni poprą zamiar jego likwidacji? Dzisiaj głosowanie

 • 27 sty

  Jakoś przez 40 lat nie wybuchnął pożar, więc mam nadzieję, że i przez kolejne 100 lat nie wybuchnie. Cieszę się, że zwyciężyli mieszkańcy, bąbelki oraz madki, a nie szemrane interesy.

  16
 • 27 sty

  Jednym głosem wykreślono z porządku obrad głosowanie nad likwidacją przedszkola. No i pyk. Pan Wójtowicz na prezydenta!

  17 1
 • 27 sty

  Po dzisiejszym głosowaniu, z okien sali obrad, wydobędą się takie oto dźwięki: https://www.youtube.com/watch?v=t6wjCcWC2aE (dla osób nie znających najpiękniejszego języka na świecie: Nie, niczego nie żałuję).

  12

Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • 25 sty

  Mnie się wydaje, że pani naczelnik to tak naprawdę Edith Piaf, która oszukała czas i przeznaczenie, i po prostu nadal żyje. A, jak wiadomo, E. Piaf to wybitna francuska pieśniarka, a nie pani urzędnik za biurkiem. Wygląd pani naczelnik i francuskiej ikony jest uderzający, więc zastanówmy się, czy to nie jakiś błąd w matrixie... 🥲

  19 1

Myślenice. Jaki los czeka Przedszkole Samorządowe nr 3 na Zarabiu? Trwają przymiarki do jego likwidacji

 • 24 sty

  PiS obiecał też rozwój sieci autobusowych... Wyszło jak zwykle, szynka rzucona, ale nielicznym się dostanie.

  14

Burmistrz i jego zastępca odwołują kryzys komunikacyjny. Na linię Myślenice - Kraków wyjadą autobusy Kolei Małopolskich

 • 30 gru 2022

  Po pierwsze - troll jest rodzaju męskiego, nie żeńskiego. Po drugie - jestem żeś w temacie, ponieważ ponad 10 lat kursuję Myślenice-Kraków-Myślenice. Chyba przeżyłam już wszystko, co możliwe (oprócz wypadku, na szczęście), włącznie z jazdą z otwartymi drzwiami, psami, nastolatkami zwierzającymi się psiapsi ze swoich najgłębszych sekretów, mokrymi siedzeniami, drącymi się nietrzeźwymi ludźmi... Długo by wymieniać. Możesz sobie dziękować panu Szlachetce, panu Kleksowi, panu listonoszowi - komu chcesz. A jeśli godziny odjazdów tych cud - miód autobusów odpowiadają Twoim wyjazdom z domu i powrotom z pracy, to możesz burmistrzowi nawet postawić pomnik. Żółtych nic nie zastąpi i tyle. Ktoś powyżej napisał, że daje tym autobusom pół roku. Hm, jak dla mnie dość optymistyczne podejście.

  15 11
 • 29 gru 2022

  Nie jestem za żadną partią polityczną. Chciałabym tylko, żeby moja rodzina i ja, miała godne warunki dojazdu do szkoły i pracy. Żyjemy w XXI wieku, w Europie, ba w Uni Europejskiej, a fundują nam jakiś zapomniany Trzeci Świat...

  22 13
 • 29 gru 2022

  Godziny są do kitu. Rozkład układała osoba, która chyba nigdy nie skalała się dojazdem do pracy, nie wie, ile czasu, energii trzeba poświęcić. Argumenty - kup samochód lub zmień pracę, osoby je głoszące, mogą sobie wsadzić głęboko do odbytu. I tak, będę narzekać na Mateusza Cukra Sudra i Jarosława Słoneczko Szlachetkę. Szkoda, że ich szanowne małżonki oraz nie mniej szanowne dzieciorki, nie muszą dojeżdżać. Ale pewnie kiedyś zasmakują życia pospolitego żabiego plepsu. Czekam na odwołanie przez panów wojny na Ukrainie, skoro tak łatwo przyszło im zażegnanie kryzysu komunikacyjnego. Żenada do potęgi. Bez odbioru.

  29 10

Linia Myślenice-Kraków na liście rezerwowej? Starosta relacjonuje przebieg rozmów z marszałkiem

 • 22 gru 2022

  Moje żabie oczy nie wierzą w to, co czytają, to się naprawdę dzieje??? Kpina to mało powiedziane.

  5 7

Linia Myślenice-Kraków. Czym będziemy jeździć od 2023 roku?

 • 19 gru 2022

  Zwisa mi - jak glon przyczepiony do łapki - która firma będzie jeździć. Dość busów, dość ścisku, dość loterii - pojedzie/nie pojedzie; wsiądę/nie wsiądę. Niech wrócą autobusy!

  37 3
 • 19 gru 2022

  "Od nowego roku mówimy tutaj o powrocie przynajmniej na część kursów autobusów niskopodłogowych" - rzecze burmistrz. A reszta kursów czym? Rowerem, furmanką, helikopterem?

  22 3

„Każde pokolenie ma własny czas”. Zdjęcia przedstawicieli ZPiT Ziemia Myślenicka na wystawie w MOKiS

 • 6 gru 2022

  Ziemia Myślenicka jest piękna, kolorowa, dynamiczna, radosna, pełna życia, a te zdjęcia smutne, wręcz przygnębiające i odpychające. Jak można było zrobić coś takiego?

  12 1