Kryzys komunikacyjny. Gmina znalazła przewoźnika. Pasażerów na trasie Myślenice-Kraków będą wozić busy i autobusy z Jerzmanowic

 • 2 paź

  Oby obaj trafili nocą do Harlemu, żeby się dowiedzieli co znaczy PISsed, co by wiedzieli jacy ludzie na nich są.

  9 1
 • 1 paź

  Jutrzejszy New York Times na pierwszej stronie: "Obecny z ważną wizytą w naszym mieście polski polityk stwierdził, że najdalej za 10 lat z Nowego Jorku do Myslenice, będzie można przelecieć bezpośrednio, samolotem tzw. Gold Plane. Zdaniem polityka jest już w opracowaniu wielowariantowa koncepcja takiej linii łączonej obydwa miasta. Obsłuży ją polski przewoźnik LOT, jak tylko zostanie przejęty przez spółkę Orlen. Nowa spółka ma funkcjonować pod nową marką Odlot - O by TEC".

  40 3
 • 30 wrz

  Faktycznie, sprawa śmierdzi na kilometr. Burmistrz też akurat teraz wyjechał za ocean. Jakby co, to go tu nie było i nic nie podpisywał:)

  33 1
 • 30 wrz

  Grać? Chyba pitolić:)

  28 1
 • 30 wrz

  Ciekawe czy jeździ w tym new yorku żółtą taksówką?:)

  31 1
 • 30 wrz

  Kilkakrotnie w artykule jest informacja o wyselekcjonowanych mediach. Takie coś, niby nie groźne, a jednak.... Władza, którą ogranicza wolne media. Na razie ogranicza.

  39 3

kto koko robi w bambuko

 • 24 wrz
  Prawicowiec napisał/a:

  Wincenciak, bo z Myślenic, albo człowieka naszej ziemi, Obajtka.
  Te nazwiska już są w Internecie i TVP info.

  Żebyś się nie zdziwił. Obajtek jak się już nachapie i trochę bardziej spali, to go wystawią na prezydenta, żeby jeszcze miał darmową ochronę BOR'u do końca życia za państwowe.

  4
 • 23 wrz

  Jak nic Szlachetka musi iść do Warszawy, do rządu:) Jarosławie please....., nawet za tym zagłosuję:)

  6 1

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 24 wrz
  taki_gość napisał/a:

  Ten bilbord, lub jak piszesz plakat umieścili tam "wyznawcy" Natanka, który od 2011 objęty jest suspensą nałożoną przez poprzedniego metropolitę krakowskiego Stanisława Dziwisza, nie zaprzestał jednak działalności kapłańskiej, ale w swojej "Pustelni Niepokalanów" w Grzechyni prowadzi nadal działalność.
  Jego wyznawców można poznać po czerwonych płaszczach z wizerunkiem Chrystusa w koronie. Duża ich liczba zamieszkuje w Jasienicy.

  Znam tą historię i genezę tego plakatu. Problem jest w tym albo z tym, który uważa, że na tym plakacie jest Jezus. Tam jest wyobrażenie zupełnie niezgodne z rzeczywistością. Tam jest ktoś, może być to też rzeczony "jegomość" z berłem w koronie. Oburzyłeś się, że to niby Jezus, a DM_S nazywa go jegomościem. Przytoczyłem fragment z Biblii, świadczący dobitnie o tym, że to nie Jezus, tylko coś w co wkładają Go Natanki czy też cały Kościół rzymsko katolicki, który w tej kwestii jest nie lepszy. Oni np uważają, że ksiądz np. pijak, pedofil itp. Oczywiście nie generalizuje, że wszyscy tacy są, bo nie są, w niedzielę trzyma w rękach Jezusa, bo przychodzi On do kościoła (uwaga!) na wezwanie tegoż księdza. Po czym po całej szopce, tenże Jezus jest zamykany w skrzynce na klucz, gdzie ma czekać do najbliższej mszy, żeby znowu ksiądz mógł Go zawołać. Do jakiej roli oni Go sprowadzili.... Tenże ksiądz potrafi być grzesznikiem, potrafi chorować, nie potrafi uzdrawiać, rozmnażać chleba, chodzić po wodzie, ale Jezusa trzyma w rękach i rozdaje do zjedzenia. W każdym kościele jest wiszący Jezus, choć zmartwychwstał. Czy będąc chorym lub w dramatycznej sytuacji z której wychodzisz w100% obronną ręką, mając 100% pewności że to źle już nie wróci, celebrowałbyś tamtą złą sytuację czy też tą ostatnią dobrą, zwycięską? Kościół rzymsko katolicki tak ja i te Natanki i jemu podobne, jestobłudny do szpiku kości. Jezus jest żywy, zwyciężył i każdy kto w niego wierzy zwycięża. To jest prawda, nie jegomość w koronie na plakacie czy też zwłoki celebrowane w kościołach.

  2
 • 23 wrz

  Z ewangelii Jana: "Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę". Więc nie sądzę, żeby się utożsamiał z tym plakatem, więc i z jegomościem. Jezus w ziemskiej, ludzkiej koronie, to już samo w sobie jest profanacją. Nie można sprofanować już bardziej.

  3 1

Radni bezradni, czasem nieporadni, czasem władni...

 • 23 wrz

  Mnie kiedyś zadziwiło, jak radny Topa (swoją drogą też ciekawa persona) dziękował burmistrzowi za kasę na jakiś tam remont dachu szkoły. Powtarzam szkoły i to jeszcze gminnej. W normalnych warunkach to psi obowiązek dla burmistrza wykonania takiego remontu. A tu zrobiona szopeczka - uściski rączek, sweet focia, post'cik w mediach, że dziękuje, jako to dobry wujaszek, bo nie musiał a dał i w ogóle jaki piękny, taki amerykański:) Przypominam - rada miejska to organ m.in. kontrolny i nadzorujący pracę burmistrza, a nie jego podnóżek.

  9 1
 • 23 wrz
  Prawicowiec napisał/a:

  A gdyby ich było o połowę mniej, to gorzej by działali?

  Ej, nie kracz, bo jak zostanie akurat ta połowa z PIS, to będzie dramat do potęgi:)

  4 1
 • 22 wrz

  Zdarza mi się czasem oglądać fragmentami na żywo lub nagrania z sesji Rady Miejskiej. Wiem, masochizm, ale cóż:)

  Tak się zastanawiam na kogo będziemy głosowali niedługo.
  Z czego tu wybrać - o zgrozo!!!

  Radni dzielą się na grupy wg przynależności:

  1. Grupa PIS wszystko łyka, podlizuje się (np. Radny Malinowski), chwalą itp. Nie mają pytań do Urzędu, a jak mają to takie, żeby się podlizać. Pan wice przewodniczący, nie wymienię nazwiska, żeby nie reklamować warsztatu szewskiego - człowiek który dwóch zdań nie może sklecić. Czy też pan przewodniczący, który twierdzi np. że nie mógł czegoś zrobić przez okres wakacyjny, bo były wakacje, czy jakoś tak - nawet trudno to powtórzyć:)

  2. Grupa milczków - są z jednej i drugiej frakcji. Siedzą chyba tylko, żeby diety leciały. Np. znany już w całej Polsce były wuefista z Zarabia - ten od "pozytywnego" motywowania uczennic.

  3. Grupa - dawna ekipa od Ostrowskiego. I tutaj są przypadki np. p. Podmokły J. - chyba obrażony, że już nie jest przewodniczącym, Podmokły B. - człowiek merytoryczny, ale np. pyta o coś, po czym daje się łatwo zgasić, Wójtowicz T. - czasami jak zadaje pytanie burmistrzowi, to jakby przepraszał, że pyta. Ostrowski K. - merytoryczny, z jajem, ale też w dyskusji odpuszcza. Na tle tego towarzystwa, przynajmniej w mojej opinii p. Ambroży jest merytoryczna i zawsze stara się ciągnąć daną dyskusję do końca.

  Co tu wybrać, co tu wybrać....?:)

  15 3

Facebookowe nieroby

 • 22 wrz

  Wogóle to Tusk był i jest i będzie najgorszym Tuskiem na świecie:) Amen.

  6 2
 • 20 wrz
  taki_gość napisał/a:

  Nobliwa Pani jak piszesz jest wdzięczna Słoneczku, bo zatrudnił córkę w urzędzie. Podobno dopóki będzie mogła będzie lajkować wszystkie zdjęcia i posty Słoneczka.

  Ciekawe komu będzie pani radna klakierzyć jak Słoneczko zgaśnie:)

  3
 • 19 wrz

  Tak mi się jeszcze przypomniało apropo "nastolatków" i "lajkowania". Tj. druga strona tych facebookowych postów. Jest taka pani radna, chciało by się powiedzieć nobliwa pani Halina D., która prawie że piszczy jak te nastolatki przed Biberem, tylko że ona piszczy pod każdym postem Słoneczka. Kciuczki, gratulacje, prawie, że buziaczki i serduszka. Już bidulka sama nie wie jak ma się wyrazić w tym zachwycie. Towarzystwo łubu dubu, pokazane w Misiu Barei przerzuciło się na smartfony.

  10 1
 • 19 wrz

  Biegacz - a Ty to robisz?

  10 2
 • 18 wrz

  Połączmy wątki:
  1. Mierzeja
  2. Kurowski
  3. Szlachetka
  4. Kanał.

  10 7

Krzyszkowice. Starosta Józef Tomal apeluje do dyrektora GDDKiA o budowę świateł na Zakopiance. Składa mu propozycję

 • 22 wrz

  Już kiedyś dopasowałem. To nie Ernest tylko bardziej Taco - raper. Chodzi o potok słów:)

  19 5
 • 22 wrz

  Tylko się pewnie zastanawia skąd wziąć kasę na ten wariant, w którym przebije ofertę Tomala:) Przecież wszystko poszło na podwyżki pensji w urzędzie, diet i jeszcze jest parę osób z polecenia na liście do zatrudnienia w Urzędzie.

  22 9

Tytuł "Honorowy Obywatel Myślenic" dla Stanisława Cichonia i Andrzeja Średniawskiego? Wniosek radnych WDG trafił do zamrażarki

 • 20 wrz

  Za Wikipedią: Katecheta jest jednocześnie świadkiem wiary, mistrzem, mistagogiem, towarzyszem, oraz pedagogiem, który naucza w imieniu Kościoła. Jego tożsamość obejmuje modlitwę, studium oraz bezpośredni udział w życiu wspólnoty parafialnej......Katecheci podlegają awansowi zawodowemu nauczyciela i mogą należeć do związków zawodowych funkcjonujących w placówce.

  Parafrazując...

  Przewodniczący jest jednocześnie świadkiem ślepej wiary w słowa burmistrza, mistagogiem zagubionym w tajemniczej rzeczywistości oraz tym, który naucza w imieniu burmistrza. Jego tożsamość obejmuje zadumę, nieskuteczne studium skomplikowanych dokumentów urzędowych oraz udział w życiu wspólnoty PIS.... Przewodniczący podlegają awansowi tj. podwyżkom, kiedy sobie zażyczą je uchwalić i mogą należeć tylko do PIS:)

  14 3
 • 20 wrz

  Kto to w ogóle wymyślił? Biją pianę, czy tego na honorowego, czy tego, a czemu nie tamtego, a czemu ci chcą, a ci nie chcą. Kolejna durna wojenka. Jakby nie było innych ważniejszych problemów w Gminie. Słoneczko wskazał najpierw grupę do honorowych, bo myślał, że coś na nich ugra. Myślał może, że p. Makłowicz w rewanżu zrobi mu na rynku gulasz i powie jakiego to mamy pięknego b-mistrza, który jeszcze tak ładnie potrafi jeść. To by się zdziwił...

  18 2

Jarosław Szlachetka w TVP: Obwodnica wschodnia za 5-7 lat, a kolej do Krakowa to perspektywa do 10 lat

 • 16 wrz

  Członek rady nadzorczej firmy od szybów. Chyba jakiś górnik czy coś:)

  29 4
 • 16 wrz

  Fajnie to zebrałeś! A co do centrum na Chełmie, to nie dość, że nic nie powstaje, to jeszcze zaniedbany budynek się sypie.

  31 3
 • 16 wrz

  Znamienne jest, że sam p. Burmistrz posługuje się nazwą złoty pociąg. Czyżby sam przestawał podświadomie w to wierzyć?:)

  32 1