Kampania wyborcza

 • 21 lut

  Ostatnio (widać na Facebook) nastąpiła jakaś warszawska ofensywa tego świń.... tzn. świetnego duetu w Stolicy, skrupulatnie relacjonowana na fejsie. Na liście ofiar tej parki znaleźli się: dyrektor Lasów Państwowych, jakiś minister, może i na Żoliborzu była okazja kuwetę odkurzyć, choć tego już nie napisali. Ja czekam, aż pewnego razu pokażą fotkę np. z ministrem od gospodarki morskiej i napiszą, że z tym ministrem rozmawiali o dostępie Myślenic do morza i rozmowy okazały się bardzo owocne i obiecujące:)

  3 1
 • 14 gru 2021

  Dzisiaj w skrzynce na listy znalazłem ulotkę pana wysoko izbowego W. Kurowskiego. Znakiem to, że zaczyna się kampania. Tak sobie myślę, że ulotka tego pana w skrzynce, to albo kiepski żart, albo oznaka totalnej bezobciachowości. Jeśli ktoś uważa że robienie PR'u imć Szlachetce i vice versa, liczone ilością wspólnych fotek na FB, to zasługi dla Gminy, to gratulacje. Chyba, że ktoś zna zasługi o których nie wiem. Zapraszam do podzielenia się tą sekretną wiedzą:)

  19 2

Na Rynku stanęła bożonarodzeniowa szopka

 • 23 gru 2021

  Świetne!

  8 2
 • 22 gru 2021

  Tam przy tym żłobie to pomylili figurki. Tam powinien stać ten z rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Choć może przynajmniej tym razem sumienie ruszyło...

  13 1

Protestowali przeciwko "lex TVN" na myślenickim Rynku. Zostawili wiadomość dla posła i burmistrza

 • 20 gru 2021

  Do roli klauna trzeba mieć jednak jakieś kompetencje. Nie obrażajmy klaunów:)

  21 2

Naprawa butów w domu

 • 18 gru 2021

  Jutro sesja rady. Ciekawe czy "złote usta" pana radnego znów się otworzą i zmuszą do zadumy przed świętami:)

  5

Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • 5 gru 2021

  To się stało znakiem charakterystycznym tych pseudo opozozycyjnych naszych radnych. Takie NIE, ale żeby się za bardzo nie narazić (bo różnie może jeszcze kiedyś być), to się wstrzymam. Co by nie mówić o tych pisowskich, zaślepionych, to głupio głosują, ale przynajmniej jednoznaczne. A taki wstrzymam się to ani głosu nie musi zabrać, ani się postawić. Faktycznie bezużyteczność ewidentną. Państwo radni z nie jedynej słusznej partii, pobudka!

  12 1
 • 3 gru 2021

  Przychodzi facet do lekarza.
  - Panie doktorze, bełkoczę, mówię nie składnie, od rzeczy, mam problemy z myśleniem.
  - Jak długo jest pan radnym?

  64
 • 3 gru 2021

  Czytając ten mistrzowski wywód Pana Wice Bełkoczącego, śmiem twierdzić, że Pan Ostrowski powiedział o wiele za mało.

  84 4

Szpital w Myślenicach ma 85 łóżek covidowych. Mogą się zapełnić lada dzień. Starosta: „Jestem za tym, żebyśmy się wszyscy zaszczepili”

 • 1 gru 2021

  - Halo. Rejestracja?
  - Tak słucham
  - Chciałem się zapisać do kardiologa.
  - Dobrze. Najbliższy termin mamy za 14 miesięcy.
  - Ale proszę Pani, mnie do tego czasu może już nie być na tym świecie.
  - To nic. Wpiszę Pana ołówkiem i w razie czego się wygumkuje.

  54 16

Radni przegłosowali podwyżki diet dla siebie i burmistrza. "Nie ma wątpliwości, co do zaangażowania i pracy na rzecz gminy i mieszkańców"

 • 1 gru 2021

  Kolejnego dnia rano przyszło otrzeźwienie. Dlaczego tylko Robi? Zadawał sobie pytanie. Czy inni nie widzą jak tyram? Dlaczego nic nie napisali? W trybie pilnym zwołał zebranie dworzan. Szyfrowanego sms'a z powiadomieniem Robi wysłał do: Blek, Tmel, Drata, Pblicysta, Kyszkowice, Aneka72, Myslenicz77, Myslenicza007, Valdi, Drion, Zgrgi, Dandl, Bgietka, Mhikanin. Stawili się wszyscy. Byli do siebie podobni jak krople wody. Król z trudem ich odróżniał. Spotkanie odbyło się w szczerym polu we wsi Krzykowice. W miejscu gdzie kiedyś planowano tunel, obecnie planuje się przystanek Pendolino, a jak nie wypali to w przyszłości terminal lotniczy.

  -Szefie, dlaczego tutaj? Zimno, wieje. Nie mogliśmy się spotkać normalnie w zamku?

  -Nie marudź. Na tym wigwizdowie jesteśmy bezpieczni. Pies z kulawą nogą tu nie trafi. Możemy swobodnie rozmawiać. Ale do rzeczy. To, że jeździcie po księciu Josephie i jego podwyżce, to się chwali. Ale dlaczego nie bronicie w sieci mojej?. Tylko Robi jest na etacie?

  -No bo szefie... yyyy....eeee

  -Przestań się jąkać. O co chodzi?

  -No bo my też niby pracujemy dużo. Przychodzimy też pierwsi i wychodzimy ostatni. A podwyżek u nas nie było już od jakichś dwóch miesięcy. 

  -Chwileczkę. Ustalmy jedno. To ja w tym zamku wychodzę pierwszy, a przychodzę ostatni... Czy jakoś tak. Ktoś ma z tym problem? Tylko ja wiem gdzie się zaświeca i gasi światło i nie mędrkuj mi tu. To ja ciągnę dwa etaty.

  -Trzy. 

  -No właśnie mówię, że trzy.

  -Ok, ok. Przepraszam. Ale wracając do podwyżek....

  -Dobra. Załatwię. Ale bierzcie się do roboty. Dobry PR ma być. Już, już. Nie po rękach. Pandemia jest.

  Dworzanie spiesznie rozpierzchli się do swych zajęć. 

  Król wygrzebał z kieszeni telefon i zgrabiałymi z zimna palcami wybrał numer.

  -Halo, skarbiec? Król mówi. Będziemy zgłaszali poprawki do obwieszczenia o podwyżkach dla dworzan. Nie wszystkich. Wybranych. Powiem jak będę w zamku. Nara.

  26 1
 • 30 lis 2021

  W drodze na basen towarzyszył mu jednak pewien niepokój. Nie wiedzial co to może być. Czy to wyrzuty sumienia, czy też może ktoś z piszących miał rację. Pierwszego uczucia nie znał, drugiego nie dopuszczał do świadomości. Po chwili zastanowienia stwierdził, że jednak choć jedna osoba w tym artykule może mieć rację. Po chili już był tego pewien. Na pewno ma. Entuzjazm powrócił. Sięgnął po skórzany notes z wygrawerowanym na złoto napisem: "Jarkowi, Jarek", odnalazł stronę z napisem Robert i postawił na niej piórem kolejny duży plus.

  32
 • 30 lis 2021

  "Tymczasem w urzędzie, około godziny 15:00, król miasta, kończąc kolejny pracowity dzień, po przeczytaniu wszystkich powyższych komentarzy, zafrasował się. Spojrzał na swoje zmęczone dłonie i równie zmeczone oblicze w lustrze. Nic nie mówiąc, ze spuszczoną glową wyszedł na parking, wsiadł do służbowej karety i wtedy lekko uśmiechając się pomyślał: oj tam oj tam, możecie mi wszyscy skoczyć!..."

  39

Minister przywiozła "pieniądze". Szkołę na Chełmie przebudują na centrum dla niepełnosprawnych. Jak ich tam dowieźć, skoro na dole stoi „zakaz ruchu”?

 • 26 lis 2021

  A jaki problem, żebyśmy w Myślenicach złożyli podpisy, żeby nie płacić za parkowanie? Taki sam. Czym to sie różni? Problem jest po drugiej stronie. W tym przypadku Starostwa. Przeczytaj sobie pismo od Starosty i zrozumiesz lepiej.

  3 12
 • 26 lis 2021

  No to sobie wyobraź sytuację. Przychodzisz do szpitala np. w odwiedziny i masz zakaz wejścia na dany oddział. Czy wg Ciebie ten oddział jest prywatny i nie powinno się go remontować? Mieszkańcy Chelmu są zakładnikami decyzji Starosty. Tak samo mają problem z tym zakazem i z innych artykułów i forów widać, że próbują coś z tym zrobić. To że po drugiej stronie jest beton, to inna sprawa.

  5 16

Od dzisiaj to rondo oficjalnie nosi imię Teodora Pitali. Odsłonięto obelisk upamiętniający myśleniczanina

 • 22 lis 2021

  Vojtek, kolejnym razem zmień nicka na Yarek, Jarek itp. Brakuje bowiem trzeciego do trójcy:)

  15 4

Podpisali umowę z wykonawcą. Sala gimnastyczna w Drogini będzie kosztować 5 mln i ma być gotowa w grudniu 2022 roku

 • 13 lis 2021

  Kiedyś była była taka faza że wszystko za piątaka. Wtedy chodziło o 5 pln, teraz o 5 mln, taki ryczałcik:)

  8 3

Wjazd na Chełm dla wszystkich? Starosta nie pozostawia złudzeń

 • 22 paź 2021

  W punkt! A ile lasu pod tą inwestycję wyrąbano....

  3 2
 • 19 paź 2021

  Tej ironii kolegą Vojtek nie zrozumie. Szkoda czasu:)

  6
 • 19 paź 2021

  Drogi Vojtku, bez powodu i uzasadnienia obrażasz całkiem sporą społeczność. Póki co, jakbyś dobrze czytał to forum, to tylko jedna osoba mieniącą się jako mieszkaniec napisała w obronie zakazu a Ty plujesz jadem na liczbę mnogą.

  6
 • 18 paź 2021

  Faktycznie, pisałeś o tym. Ktoś jednak się tym interesuje. Jest nas przynajmniej dwóch:)

  8 1
 • 18 paź 2021

  Wszystko o czym piszesz Anonim, czyli że i tak tam wszyscy wjeżdżają, świadczy tylko o tym, że ten zakaz to czystej wody fikcja. Koniec z fikcyjnym Państwem! Popieram ten protest w 100%. Ten zakaz trzeba znieść. Nikt nie podniósł jeszcze jednego argumentu. Zaraz na Chełmie Gmina wybuduje centrum opiekuńcze. I co, niepełnosprawni tam dojeżdżający też mają płacić mandaty...?

  25 3

Powstaje wstępne studium dotyczące „złotego pociągu”. Gmina zaprasza na spotkanie informacyjne

 • 22 paź 2021

  Przy takiej drodze z Krakowa jak Zakopianka (do niedawna mało które miasto miało tak dobrą komunikację z Krakowem), pociąg to kompletny bezsens. Doliczając istniejącą na trasie dobrą komunikację zbiorową, to pociąg to już bezsens do kwadratu.

  12 2

Zakaz wjazdu na CHEŁM - rozwalmy to razem!

 • 20 paź 2021

  Mistrz Bareja uśmiecha się pewnie z chmurki:)

  2

Radni przepytali prezesa ZUO. Ten nie prognozuje podwyżek za odbiór śmieci, a sytuację finansową spółki określa jako "bardzo dobrą"

 • 17 paź 2021

  Ano takich czasów doczekaliśmy...

  8