Przedszkole na Zarabiu

 • 13 godz.

  Mętne i kupy się nie trzyma, jak wniknąć w szczegóły. Najśmieszniejsza jest zmiana frontu, która nastąpiła po rozmowie, czy też jak twierdzi Pan BB, po kilku smsach.

  8
 • 6 lut

  Admin poszatkował to forum. Powycinał moje posty, Prawicowca, w tym początkowy, inicjujący dla postu. Lepiej było wywalić wszystko, bo bez początku, kupy się to nie trzyma. Szkoda, że bełkot p. BB, po wielokroć skopiowany, pozostał... Ciekawe, że do tych wypocin nie można się przyczepić:)

  6 1
 • 2 lut

  Pan BB wyrolował wszystkich. Być może nawet i Likwidatora, choć jego akurat nie szkoda, bo są obaj siebie warci. Szkoda ludzi, którzy Panu B zaufali, a z którymi zrobił jak wyżej. A burmistrz robi dokładnie to, co piszesz. Liczy na wniosek rodziców, których właśnie już straszy. I to strasznie mu się z tym wnioskiem spieszy. A przy okazji, okazuje się, że problemy strażacie ma też SP4, więc sprawa jest grubsza niż się wydawało i ma drugie dno. Oj namieszałżeś panie burmistrzu. Krótka kadencja, a jakże treściwa we wtopy i głupotę....

  24
 • 2 lut

  Life is brutal. Tym razem dla tych, którzy pokładali w tym człowieku nadzieje.

  19
 • 2 lut

  Początkowo była troska. Chyba. Teraz jakoś tak się stało, że teraz to najlepsi kumple. I jakoś pomysł ratowania się wyczerpał.

  15

Myślenice. Do gminy trafił projekt węzła planowanego na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego. „Nie jest do końca wymarzony”

 • 2 lut

  Tak, zrobiła. Rozpoczęła likwidację kolejnego przedszkola. Nie można zarzucić nic nie robienia.

  23 2

Zastał gminę murowaną, zostawi drewnianą...

 • 30 sty

  Szanowny Vivaldi, autor wątku w pierwszym wpisie spozycjonował co i kogo ma na myśli i m.in. za co. Nie chodziło o Raciechowice, tylko Myślenice i to co się w Myślenicach odwala za czasów obecnej władzy. Możesz otworzyć wątek o Raciechowicach. Chętnie się wtedy odniosę. Uwaga: w odróżnieniu - obiektywnie. Pozdrawiam.

  7
 • 28 sty

  Ciagle ta samą śpiewka. Na ostatniej sesji pseudo rady miejskiej, przy akcji z przedszkolem, b-mistrz zwalał winę za jego stan na Ostrowskiego, Wójtowicza i innych ówczesnych radnych. Minęło by 100 lat, to i tak by zwalali na poprzedników.

  9
 • 24 sty

  Ostrowski przez lata szkoły na Chełmie nie tykał i jakoś budżet gminy się nie zawalał. Szlachetka od początku kadencji kasuje na Chełmie co tylko może tj.: 1. Szkołę, 2. Projekt rozbudowy oświetlenia, 3. Płac zabaw, 4. Siłownię zewnętrzną, 5. Zbiornik hydrantowy, 6. Inicjatywy obywatelskie, 7. Nawet głupi przystanek. Dla niego Chełm to tylko downhil i stok narciarski. Dla mieszkańców nic. On tego centrum nigdy nie zrobi.
  Szkoła na Chełmie funkcjonowała od wojny. Kilku pokoleniom nie przyszło do głowy, żeby ją likwidować, wręcz przeciwnie, zmieniono lokalizację, rozbudowano, ludzie się dołożyli, stanowiła też pewnego rodzaju centrum kulturalno - integracyjne dla mieszkańców. Po czym przyczłapał najmądrzejszy we wsi, ex ratownik basenowy, expert od szybów górniczych i ogłosił swoją mądrość. A teraz pluje tym piwem, które sam nawarzył, bo brakuje mu kasy żeby zrobić co sobie umaił.

  17 1
 • 23 sty
  Adamos napisał/a:

  "ponoć przymierza się do likwidacji przedszkola nr 3 w Myślenicach " jak będzie to pewne
  że ktoś likwiduje to wtedy pisz swoje żale a na razie robisz burzę bo ponoć...............

  Ok, poczekajmy te dwa dni. Zobaczymy jak będziesz śpiewał po fakcie. A szkoła na Chełmie jest faktem (już historycznym). Budynek wciąż stoi i niszczeje. Ogrzewany jest m.in. też za Twoją kasę Adamos.

  13
 • 23 sty

  [cytat=anterka]Bardzo ciekawy jest sposób całego przedsięwzięcia. Rodzice otrzymują w piątek po 15-tej sms, iż mają stawić się obowiązkowo w przedszkolu we wtorek o 16.00 na spotkaniu z przedstawicielami gminy.....

  Wielki Likwidator i to jeszcze kompletne bez klasy i w żenującym stylu. Zapamiętajmy to wszyscy przy urnach. Temu panu już dziękujemy.

  17
 • 23 sty

  Za to teraz patrzą na wykresy. Ciekawe. Z jednej strony niby wsparcie demografii, polityka niby prorodzinna, 500 plus ( chyba też temu miało służyć), p. Maląg w TV ogłasza budowę szkół I przedszkoli, a tu szara rzeczywistość, likwidacja, któraś z kolei. To są fakty tej władzy myślenickie, nie PO-PSL. To już było, teraz jest nowe, lepsze? Takie samo? Porównywalne? Zlikwidować szkołę czy przedszkole jest stosunkowo łatwo. Ale odbudować, odtworzyć (budynek, strukturę, ludzi) to już nie takie proste. I pytam się teraz, czy obecna władza jest pro demograficzna czy nie? Wierzy w to co głosi czy nie?

  10
 • 22 sty

  Czyli Adamos, uważasz że to wtedy było dobre i teraz też jest? Bo jakby wskazujesz jak było, w sensie chyba krytykujesz, albo i nie, bo już sam nie wiem. Czyli wtedy likwidacje były be, a teraz są dobre? Czy likwidacja przedszkoli i szkół, licuje z niby prorodzinną polityką PIS. Chcą żeby tych dzieci było więcej i kształciły się w 50-cio osobowych klasach, czy nie?. Wierzą w to czy nie. To tylko pić na wodę, czy naprawdę ma tak się stać? Czy likwidacja szkół i przedszkoli wychodzi demografii na przeciw czy przeciw? Bo to wygląda jak PIS - czyli Poplątanie I Samozaorywanie.

  13
 • 21 sty

  Nasz drogi Jarosław (ksywka robocza Jarosław Wielki Likwidator) ponoć przymierza się do likwidacji przedszkola nr 3 w Myślenicach na Zarabiu. Przedszkole funkcjonuje chyba już że 40 lat. Jednakowoż, ta kadencja wymaga najwyraźniej jeszcze kilku idiotycznych decyzji i taka właśnie nadchodzi. Brawo. Ciekawe jak pomieści te wszystkie dzieciaki w innych przedszkolach. Zobaczymy też czy którykolwiek z radnych się postawi czy wszyscy skulą uszy i to klepną, byle tylko na nich nie spojrzał groźnym wzrokiem. Likwidator likwiduje jedno z lepszych przedszkoli w gminie. Podobnie potraktował kiedyś szkołę na Chełmie. Teraz potraktuje Zarabie. Już kiedyś pisałem, że szkołę z tradycjami od czasów wojny, zlikwidował kiwnięciem palca, mając gdzieś zdanie ludzi. Teraz dawna szkoła stoi pusta i niszczeje. Na Zarabiu będzie łatwiej, bo i fajna działeczka zostanie do "zagospodarowania"... Szkoda tylko, że po tej kadencji, pozostaną głównie zgliszcza...

  42 2

Myślenice. Przedszkola nr 3 nie trzeba likwidować? Takiego wyjścia z sytuacji nikt się nie spodziewał

 • 28 sty

  A nawet się nie nauczył, bo powiedzial że nie pamięta:)

  42
 • 28 sty

  Ten przewodniczący to kompletny baran. Nie obrażając zwierząt. Zero szacunku dla człowieka, tylko dlatego że nie nosi plakietki PIS i nie przyklaskuje idiotyzmom. On był czy jest ponoć katechetą? Świetnie to o nim świadczy. Jest dno, a od spodu jeszcze słychać pukanie. Kto tam? To ja przewodniczący Wacław....

  113 5

Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • 24 sty

  Cytat z programu wyborczego kandydata na Burmistrza Myślenic-Jarosława Szlachetki. 2018 rok:
  "Więcej dla rodzin

  Problemem w naszej gminie jest brak wystarczającej ilości miejsc w żłobku oraz gminnych przedszkolach. Dlatego deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka. Remont obecnego żłobka lub w ogóle jego budowę od podstaw. Modernizację istniejących przedszkoli taka aby powiększyć bazę opiekuńczo-wychowawczą dla najmłodszych."

  Aha...

  55
 • 24 sty

  Gdzie diabeł nie może, tam babę naczelnika pośle....

  Człowiek demolka. Jest problem. Zamiast rozwiązać, lepiej zamknąć. Olać ludzi, olać rodziców, olać dzieci. Żenada.

  Przepisy na jakie się powołują, były od lat, np. te hydranty. Jakimś cudem dotąd to nie wyszło. Wyszło wtedy, kiedy Likwidator chciał, żeby wyszło. Myśli, że poprawi trochę budżet i oczywiście, że na pewno jest jakiś chętny deweloper na działeczkę. Chwilę budynek postoi i szanowni państwo radni przegłosują sprzedaż bezprzetargową. Albo zrobią tam za jakiś czas centrum opiekuńcze, żeby przykryć wtopę z Chełmem.

  40 3

Myślenice. Jaki los czeka Przedszkole Samorządowe nr 3 na Zarabiu? Trwają przymiarki do jego likwidacji

 • 23 sty

  Franz jest odklejony od rzeczywistości jak jego guru.

  27 2
 • 23 sty

  Franz, zanim zarzucisz komuś problemy z czytaniem, rozwiąż swoje problemy z myśleniem i bezkrytycznym oddaniem burmistrzowi, bo już za chwilę tak się w tym zapomnisz i pogrążysz, że nawet naturalny samozachowawczy instynkt człowieka (wiem, w Twoim przypadku to na wyrost i dużo powiedziane) nie pozwoli Ci się otrząsnąć. Ja bardzo można się zniżyć.? Obyś tylko kiedyś zdobył się na stwierdzenie, że tylko wykonywałeś rozkazy:)
  A poza wszystkim, spróbuj zapisać dziecko do przedszkola nr 4 na Zarabiu. Podejdź do tego problemu, zamiast trolować. Chyba, że interesuje Cię przedszkole 3 zmianowe. Wtedy może dasz radę na trzecią zmianę.

  39 2
 • 23 sty

  Jest szansa że J.Sz. zrobi tam centrum opiekuńcze, żeby jakoś przykryć porażkę z Chełmem:)

  37 3
 • 23 sty

  W docelowym jest 12 miejsc, w likwidowanym ponad 30 maluchów.... halo, czytamy? To tylko min. 18 główek różnicy. No ale jakby powiedział p. Glapiński- może tych dzieci będzie kiedyś trójka, może ósemka, może 40, może dwójka. Tego się nie da oszacować, jak inflacji. Nowe hasło PIS, spieprz teraz, martw się później!

  42 1

Zapytała Władysława Kurowskiego; czy ponownie będzie się starał o mandat posła?

 • 23 sty

  Przecież powiedział jasno:".... zawsze chciałoby się więcej....":) Wszyscy wiedzą czego Panie Pośle.

  69 2

Myślenice. Czy w tym roku uda się oświetlić ścieżkę rowerowo-biegową na Zarabiu?

 • 21 sty

  Wielowariantowo:
  Koncepcja nr 1 - oświetlenie będzie.
  Koncepcja nr 2 - oświetlenie będzie albo nie.
  Koncepcja nr 3 - oświetlenia nie będzie.
  Jakoś tak się składa, że zawsze wygrywa trzecia:)

  14 1