Praca zdalna - jak?

  • 18 lis 2020

    Zależy co chce zrobić. Są systemy monitorowania pracy, są do obsługi klienta. U nas kiedyś korzystali z Time Camp do sprawdzania co się dzieje w firmie. Jak wygooglasz, to jest w Myślenicach firma która dobiera te systemy do firm - minortech

    5 1

"Dobra zmiana" PiS

  • 18 lis 2020

    @bono nasza gospodarka wraz z Turcją (gdybyśmy opuścili Unię) nie była większa od rosyjskiej. Polska w większości eksportuje swoje zasoby i usługi. W top10 największych kontrahentów dla Polski znajdują się obecnie 3 kraje z poza UE - są to kolejno Wielka Brytania, Rosja i Stany. Wyjście z Unii dla znacznej większości firm będzie kolejną kłodą, która zdestabilizuje gospodarkę. Mówię tu o branży IT, szczególnie software house'ach, które w zdecydowanej większości świadczą usługi dla Skandynawii, krajów DACH czy też zachodnich korporacji, jak również o producentach - w tym żywności, gdzie EOG daje spore możliwości. W przypadku utrudnienia przepływu towarów, gospodarka mocno wyhamuje, a nie jesteśmy w sytuacji zarówno finansowej jak i politycznej która nam na to pozwoli, chociażby w okresie transformacji. Trzeba pamiętać również o wszystkich pożyczkach Unijnych, które w momencie wyjścia stałyby się wymagalne, Polska ma ujemny bilans wpłat do budżetu.

    2
  • 18 lis 2020

    @bono nie zgodzę się do końca. Polska ze względu na położenie i dość specyficzną historię była przez większość swego istnienia na rozdrożu zarówno religijnym jak i ideologicznym. Miejsce styku kultur orientu, wschodu oraz zachodu. Po zmianie ustrojowej w latach 90 mocno zwróciliśmy się ku zachodowi i to jest trend który ciągle rośnie - widać choćby jeśli chodzi o cyfryzacje i digitalizacje. Problemem który aktualnie nas dotyka jest spora przepaść jeśli chodzi o wartości i przekonania obozu rządzącego oraz znacznej grupy wyborców, którzy ciągle pamiętają socjalizm w Polsce. Zwracanie się ku krajom autorytarnym takim jak Turcja nie jest rozwiązaniem - jest powrotem reżimu.

    Polska demografia mocno kuleje, jedyną opcją na zachowanie systemu emerytalnego - jeśli ma zostać w obecnej formie - jest dopływ nowych rąk do pracy bądź zwiększenie dzietności - ten sam problem ma stara Europa - stąd dopuszczenie imigrantów.

    Przypadek Francji, Niemiec i Szwecji jest może bardzo jaskrawy, ze względu na dominacje pewnych narodowości przyjezdnych i wysoką dzietność w ich rodzinach - ale dla obecnych 30-40 latków to praktycznie jedyna opcja na zachowanie "znośnej" emerytury i funkcjonowania kraju.

    3