Mieszkańcy blokowali Zakopiankę. Domagają się budowy tunelu

 • 26 sty

  Jest pewna kategoria wpisów, która powinna być brana pod uwagę przez moderatora. Spróbuj wpisać coś takiego np. na interii. Poglądy można wyrażać w różny sposób, da się to zrobić bez obrażania. Tyle w temacie.

  14 3
 • 25 sty

  Widząc ze zdjęć bdb akcja. I co dało to trollowanie na forum o "kodziarzach", "lewakach" itp. Głupota i tyle. Po prostu takie wpisy powinny być banowane, bo frustracje i urojenia kogoś daleko poniosły. Ładnie że towarzystwo z gminy podjęło zaproszenie, jakiś gest solidarności to jest. Dobry początek, ale życie w tym kraju uczy że dopóki nie pojawi się sprzęt i ekipa, trzeba działać, monitorować, pytać...

  29 9

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

 • 24 sty

  UG zamiast zająć się konkretną robotą siedzi w godzinach pracy o hejtuje na forach - możecie sobie to wyobrazić?

  Po tych ludziach akurat teraz tak... Setki tysięcy dla tej ekipy co miesiąc z naszych podatków, a wdzięczność macie. Górą partyja!

  10 4
 • 23 sty

  Złamał czy nie złamał...

  4 11
 • 23 sty

  Nie :-D

  23 5
 • 22 sty

  Ktoś obok kogoś/z kimś siedzi? O co chodzi? Głupio kombinujesz, i w dodatku nawijasz jak łeb zakłuty w kółko to samo
  https://m.youtube.com/watch?v=plyq9-w2W_U

  2 14
 • 22 sty

  Trochę nuty politycznej się wdarło i to jest błąd, że pojawia się trolling krzyczący na każdą inicjatywę społeczną że jest polityczna. Dajcie dowody pisowskie trolle że ktoś z tych ludzi działa w jakiejś partii, a bo skoro nie działa to znów manipulujecie. Dajmy mieszkańcom głos, a z naszej strony - tzn. mieszkańców powiatu - przynajmniej zrozumienie, bo kto wie - być może przy delikatnie mówiąc opieszałości urzędników sami będziemy kiedyś skazani na własne działanie.

  Zrozumiałe jest w tej sytuacji, że otoczenie burmistrza będzie posuwało się do różnych sposobów, żeby przynajmniej na czas przejazdu Dudy sprawę zamieść pod dywan. Od przymilania, przez groźby, do kolejnych obiecanek. O tyle to dla nich niewygodne, że od czasu obietnic wyborczych brak EFEKTÓW działania tej ekipy i mieszkańcy są ciągle w punkcie wyjścia.

  23 27
 • 21 sty

  Teraz chyba już cały lokalny PiS wziął się za minusowanie 🤣

  129 88
 • 21 sty

  Hahahah, kogoś tu strach obleciał, a reakcja i słowa ciekawe... Co one o niektórych mówią.......

  Stać przy swoim do momentu pojawienia się konkretów, a konkretów na razie nie ma. Gdzieś tam za mgłą, tak jak pociąg do Krakowa i obiecacanki niższych opłat na rzecz gminy.

  Cóż, wszystko co dzieje się od kilku lat jest polityczne, wszystkie protesty są polityczne, jeśli ktoś ma inne zdanie to też robi się polityczne, nawet stanowiska dyrektorskie w GDDiK są polityczne. Czyli zmiana idzie chyba w dobrym kierunku Erdogan, Putin, Kim Dzon, Orban, Łukaszenka. Jak będziemy trzymać ten kierunek zmian to za parę lat polityczny będzie konkubinat, trochę jak w starej piosence T.Love.

  32 64

Marszałek chce zmobilizować gospodarzy. Nie wszystkie gminy realizują ustawę antysmogową

 • 24 sty

  Tu jeszcze filmik jak wygląda różnica między paleniem od dołu a od góry. Sam palę tylko dobrze wysuszonym drewnem i tu dymu z komina w porównaniu z sąsiadami prawie nie widać. Obejrzyjcie i spróbujcie - paliwo węglowe tylko OD GÓRY - zdrowie jest tylko jedno.

  https://m.youtube.com/watch?v=lDY_XbCBnt8&t=289s

  6

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

 • 21 sty

  Nie mam co prawda orientacji co do przeludnienia "dwójki", ale jeśli się potwierdzi to co piszesz i będą musieli ratować się wynajmem pomieszczeń to może zakrawać o niegospodarność. Zarabie po dołączeniu Chełmu powinno dać radę, lecz logistyka zaważy bo dzieci dowieźć trzeba, więc koszty dla gminy i tak będą, skorzystają busiarze; chyba że nie będą organizować dojazdu, choć wyobrazić sobie to ciężko. Może się zrobić zamieszanie, choć nie musi, wszystko zależy jak gminni poukładają, jak mają robić po łebkach będzie więcej strat niż korzyści, także po stronie urzędujących.

  5 2

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 21 sty

  Już wnet chyba utrze się powiedzenie, że kto z PiS ten złodziej. Kolejna afera, ciekawe czy w Wiadomościach TVP o tym powiedzą? https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-uslyszala-zarzuty-korupcyjne-poprosila-o-urlop-nadal-jest-dy,nId,4279466#iwa_source=worthsee
  I nie ma pieniędzy? Okazuje się, że są, z tą różnicą że nie dla wszystkich.

  4 2
 • 20 sty

  Wszystko to ch, dpa i kamieni kupa. Problemy są a ci co mają pomagać zawodzą. Tak, jeśli to ma kiedyś być ekspresówka to trzebaby iść w kierunku rozwiązań bezkolizyjnych i eliminacji ruchu pieszych. Ale kiedy? Za PO zaczęto budować kładki, teraz za PiS zrobiono jedno wielkie nic. Naga prawda.

  8 1
 • 20 sty

  W Bęczarce skrzyżowanie prawie tak samo ryzykowne jak w Krzyszkowicach, choć ja testowałem to raz, może dwa razy, więc za mało by się wypowiadać, co widziałem parę lat temu to wypadek przy skręcie z Zakopianki na Bęczarkę, tamten nie zdążył; wszystko zależy od pory, ale ogólnie tu i tam trzeba się zwijać i są to stresujące manewry...

  3
 • 19 sty

  Za parę dni prawdopodobnie Duda pojedzie na skoki do Zakopca. Jest szansa by sprawa poszła dalej do samych władz PiSu

  15 11
 • 19 sty

  Mieszkańcy Krzyszkowic winni zgłosić chęć budowy pomnika smołeńskiego, miejsce w sąsiedztwie jest, a dojazd do pomnika wnet priorytetem się stanie, bo jakże pierwszy poseł IV RP by z tego kociołka wyjechał, no i otoczenie pomnika też bylejakim być nie może. A kto przejedzie przez Krzyszkowice zobaczy i się nawróci.

  14 16
 • 18 sty

  Sprawa zawisła między drogą espresową a a zwykłą (główną czy jak zwał). Jeśli tu ma istotnie być ekspresówka i dzieło odsunięcia pieszych od ruchu na Zakopiance zostało już rozpoczęte (kładki), to jakoś kontynuacji w ostatnich latach nie widać (rozumiem że priorytetem dla budżetu jest kupienie wyborców i gro środków zostało przesunięte m.in. z dróg na wątpliwy socjal).

  Każdy kto nie zgadza się z tą obecną ekipą i prezentuje inne spojrzenie musi się liczyć z delikatnie rzecz mówiąc nieprzychylnością. To nie są ludzie do merytorycznej dyskusji. Skłócili się już prawie ze wszystkimi partnerami w UE, a w kraju nastawianie jednych przeciw drugim, dzielenie ludzi na swoich i wrogów. Przykładów zbyt wiele, jak choćby to że Kurski nie dopuścił do programu "Pytanie na śniadanie" dermatologa zaproszonego tam jako eksperta tylko dlatego, że w dzień finału WOSP miał na ubraniu przyklejone czerwone serduszko? Absurd? No absurd, nie wiadomo płakać, pukać się po głowie czy śmiać. Przykre jest upartyjnienie TVP do tego stopnia... macie wyobraźnię jak to bagnonwygląda od środka - bo ja chyba nie.

  Przy takim tle politycznym nie zdziwmy się, że każda akcja kłócąca się z celami PiS (tzn. jak najdłuższego utrzymania się w rządzeniu publicznym pieniądzem) spotka się z kontrą. Nie liczcie na burmistrza zbytnio, wybrany ma w pierwszej kolejności być naszym reprezentantem, ale praktyka może być zupełnie inna, zwłaszcza ta partyjna.. to tylko jeden z tych którzy w pierwzzej kokejności muszą być bezwarunkowo posłuszni władzom partyjnym. Pisałem jeszcze przed wyborami, by takich osób nie wybierać, a zwłaszcza z PiS. Im mniej uwikłana w zależności osoba, tym więcej może zrobić.

  Dlaczego tyle przed wyborami naobiecywał? Ano, dlatego....

  20 12

Mieszkańcy domagają się budowy tunelu. Władzy wypominają opieszałość i piszą do ministra oraz GDDKiA

 • 20 sty

  Pieniądze zdają się znikać w każdej państwowej komórce, której tylko tkną. Prawi i sprawiedliwi. To są spece. Sędziów chcą prawnie skrępować po to żeby m.in. rozstrzygali procesy po partyjnej myśli. A media inne niż te pod ich kontrolą chcieliby "repolonizować" tak, żeby nikt się o tym prawym szambie nie dowiedział.
  Takiej skali w Polsce dotąd nie było. Jak długo jeszcze?

  Infrastruktura kuleje, bo dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa na drogach robią niewiele.
  https://fakty.interia.pl/polska/news-naduzycia-finansowe-w-cba-zbigniew-ziobro-trwa-postepowanie,nId,4279487

  1 1

Fala podwyżek za odbiór śmieci nas nie ominie. Sprawdzamy, w której gminie mieszkańcy zapłacą najwięcej

 • 17 sty

  Pisowski kraj, pisowskie obyczaje. Aeluja i do przodu. Amen.

  16 3
 • 17 sty

  zdjecie

  12 6

Dobczyce uruchamiają linię komunikacyjną. Bus pojedzie na trasie Bieńkowice-Brzączowice-Kędzierzynka

 • 17 sty

  zdjecie

  7 2

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 16 sty

  Ano chyba po to, że "eksterytorialność" ma swoje granice, jeśli miałoby być cos robione, tym niemniej nie drążę tematu bo kwestie własnościowe, graniczne są mi nie znane.

  2
 • 16 sty

  Racje za upłynnieniem wjazdu i bezpieczeństwem pieszych przy Zakopiance dostrzegam, choć sprawa mnie osobiście nie dotyczy. Brak myślenia długoterminowego się mści, bo takiej lawiny ciągnących samochodów czasy budowy tych dróg nie widziały... Problem dla wszystkich. Ciekawe czy GDDiK wykaże wolę współpracy.

  8 4
 • 16 sty

  Ciężkie czasy nastały dla ludzi broniących słusznych społecznie spraw. Pisowcy i nacjonaliści zaczną się rozglądać za hakami. I tak nagle u Grodzkiego zaczęli jak po deszczu wyrastać ludzie z kopertami, a naszego krajana ludzie sympatyzujący z Rosją zrobili pedofilem. Swoja drogą, dobry temat na osobny artykuł.
  https://wpolityce.pl/m/spoleczenstwo/226832-nacjonalisci-szkaluja-zwolennika-wolnej-ukrainy

  Co do krzyszkowickiego skrzyżowania - jest fatalne: sam byłem świadkiem jak bus potrącił parę lat temu dziewczynę na pasach; cudem obrażenia z tego co do mnie doszło nie okazały się wielkie. Wyjazd na Zakopiankę stamtąd testowałem niejednokrotnie - potok rozpędzonych rumaków bardzo utrudnia włączenie się do ruchu. Pas włączający zrobiłby tu dobrą robotę.

  10 5