Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"

 • 4 godz.

  Ps
  Włosi w liczbie 40 tyś poszli na mecz między Valencią a Atalantą i ten mecz określa się punktem zapalnym włoskiej tragedii.
  Takim dla Polski mogą być majowe wybory bo w każdym lokalu na 100% pojawi się co najmniej 1 chory a zwielokrotnienie będzie większe niż na włoskim meczu.

  7
 • 4 godz.

  A co Urząd Miasta robi w sprawie przeciwdziałania skutkom epidemii? Co z podatkami i opłatami typu śmieci, woda?

  6

Pierwsza ofiara koronawirusa w Małopolsce. Pacjent zmarł w szpitalu w Myślenicach

 • 5 godz.

  ​W najnowszych badaniach stwierdzono, że połowa pacjentów leczonych z powodu łagodnej infekcji COVID-19 nadal miała w organizmie SARS-CoV-2 do ośmiu dni po ustąpieniu objawów. To oznacza, że standardowa, dwutygodniowa kwarantanna może być niewystarczająca w celu zahamowania pandemii.

  Czytaj więcej na https://nt.interia.pl/raporty/raport-koronawirus/strona-glowna/news-koronawirusem-mozna-zarazac-nawet-po-wyzdrowieniu,nId,4409785#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  5
 • 13 godz.

  Wyjście na miasto w pełnym zestawie: maseczka + rękawiczki + izolować odzież po powrocie do domu + dezynfekcja rąk i twarzy

  15 4
 • 14 godz.

  Szpital zapewne zgodnie z wymyśloną przez rządowe głowy procedurą wysłał próbki do testu, czekał na wyniki kilka dni a przez ten czas pacjent zmarł. Pewnie w dalszej kolejności trafiłby do szpitala krakowskiego. W stanie takiego zagrożenia każda godzina się liczy, czasem o życiu decydują minuty, sekundy...

  Czas oczekiwania na wynik musi zostać SKRÓCONY i nie ma żartów, żaden szpital tego nie przepchnie bo to nie ich działka, za decyzje odgórne odpowiedzialny jest pisowski rząd. Druga sprawa to dostępność testów.
  Siedzimy na tykającej bombie i będziy się zarażać, to siedzenie w domu utrudni ale wirusa nie zatrzyma, będziemy zarażać się z tą różnicą że dłużej. Izolacja ludności musi iść w parze z jak najszybszym wykrywaniem zarażonych, inaczej nici.

  35 6

Puste miasto. Zamknięte sklepy. Jaka będzie przyszłość firm i pracowników?

 • 29 mar

  Ja obstawiam że gminni będą chcieli na normalnych stawkach przejechać chyba że np. pracodawcy się zmówią i pocisną a to już skutek dać może
  Koszt wywozu śmieci, te drastyczne podwyżki w ostatnim czasie dotknęły każdego i skoro podwyżka była jak uzasadniano z powodu rosnącej ilości śmieci to co zrobić w tej obecnej sytuacji?

  3
 • 27 mar

  Ps przynajmniej w teorii - najpewniejsze zdają się te unijne środki, bo te 200 mld zapowiadane przez rządowych widzę to tj. pisałem wyżej...

  19 5
 • 27 mar

  Bolek jak zwykle oczytany - za 10 lat to byś sobie mógł wspominać jaki piękny był świat. Środki mają ruszyć od zaraz w kilku transzach i trzeba mieć nadzieję że u nas nikt nie "zaśpi", mam nadzieję że polskie procedury pozwolą ruszyć po nie firmom ad hoc https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10306584/az-327-mld-zlotych-z-unii-dla-polski-na-walke-z-koronawirusem-jestesmy-najwiekszym-beneficjentem.html

  21 6
 • 27 mar

  Europa w stagnacji przynajmniej do lata i nie ma na to bata. Najpierw trzeba przeżyć, na rachunki czas przyjdzie. Dobra wola żeby się dogadać wystarczy, jeśli będziemy umieć współpracować teraz, poradzimy sobie też później. Straci każdy, biedny i bogatszy. Część firm zwłaszcza małych może przestać istnieć a ich właścicieli czeka przebranżowienie. Na cudowne owoce wprowadzanego pakietu antykryzysowego nie ma co liczyć - to ma wyglądać ładnie medialnie i na papierze, a to pod wybory, to znowu żeby pokazać że coś robią. A kto skontroluje ile pieniędzy wydano i gdzie? Same 32 mld z Unii mogą się rozpłynąć w systemie.

  Jeszcze raz - przynajmniej my w Myślenicach spróbujmy być wzorcowi, nie roznośmy zarazków - zostańmy na swojej posesji jeśli to możliwe.

  43 9

Restauracja "Parkowa" na Zarabiu: Dawne miejsce spotkań i zabaw

 • 28 mar

  No kolego, ponoć nie padnie, tarczę antykryzysową stawiają :d

  6 1
 • 27 mar

  Też mam sentyment, standardy rzecz jasne nie te, lecz to nie sama otoczka buduje klimat. Mam wątpliwości czy ludzie nie byli szczęśliwsi żyjąc chwilą. Echhh ;)

  6 1

W busach zajęta powinna być maksymalnie połowa miejsc. Rządowe wytyczne sprawdza policja

W Małopolsce 52 potwierdzone przypadki koronawirusa. Wśród nich 4 osoby z powiatu myślenickiego

Mniejszy ruch na drogach. Kierowców kusi prędkość, więc pędzą. Tak tracą prawa jazdy

 • 25 mar

  Sam byłem wyprzedzany kilka dni temu pirata na starej części Zakopianki w Tenczynie. Wyskoczył zza zakrętu mi prawie na zadek. Krakus. Po co ten pośpiech, zwłaszcza teraz, hmm? Może i pusto, lecz nie tylko na drogach...

  7 1

Adam Styczeń: Wierzę, że wygramy tę walkę

 • 25 mar

  @Bolek mam w d.pie PO i wasz PiS, teraz rządzą wasi, ale to jak Ty znowu partyjnie rozgrywasz wszystko - to NIKOGO tutaj nie obchodzi, uwierz.

  Obchodzi zaś to czy na tą chwilę jesteśmy dostatecznie przygotowani by przetrwać.

  No daj odetchnąć....

  40 3
 • 24 mar

  Cóż, podziękować ministrom... niedoposażony jest ogół polskich szpitali. Lepiej teraz krzyczeć i wyciągać ręce do rządu niż gdyby to miał brutalnie przetestować na nas los. Co robi burmistrz, co robi powiat, co robi poseł Kurowski? - Czy działają żeby sprzęt do walki z koronawirusem znalazł się jak najszybciej w tym mieście? Jesteśmy tuż przed fazą szczytową zachorowań w Polsce.

  34 17
 • 24 mar

  *muszę doprecyzować: mam na myśli zrobić wszystko żeby nie ulec zakażeniu (i znaleźć się w szpitalu)

  Ps
  szkoda że nie można edytować/korygować tekstów

  34 14
 • 24 mar

  @Bolek, po pierwsze to: z płynem na Orlenach jest jak yeti - każdy wie że jest ale nikt nie widział. Na szczęście tu sobie ludzie poradzą, kupią np. mydło bakteriobójcze lub coś na spirytusie...

  Analogicznie można napisać o sprzęcie który idzie do szpitali. Tu nie ma lania wody tak jak z płynem do dezynfekcji. Co nue spojrzę to czytam że w tym a tym szpitalu brakuje najbardziej potrzebnych (PODSTAWOWYCH!!!!) rzeczy.

  ZATROSZCZMY się o siebie samych, lepiej zrobić wszystko aby nie znaleźć się w szpitalu, to ułatwi personelowi medycznemu działanie w tych wszystkich niedoborach

  40 17
 • 24 mar

  I po co te teorie? Odgródźmy się płotem, nie wyjeżdżajmy nigdzie jak za PRL i klepmy tu bidę a podatki i pokłony dla jednego władcy który gdzieś się teraz schował... Wirus nie patrzy na ideologie, on chwyta się ludzi by się rozmnażać.

  40 20
 • 24 mar

  No wreszcie @Bolek w miarę sensownego napisze, z tym że zgaszę tą Twoją promocję rządu którą to przemycić próbujesz: ta pomoc od rządu dla szpitali to nie łaska tylko konieczność. Będą z czasem analizy na pewno jakie kwoty poszły, na co i gdzie, a póki co trzeba mieć nadzieję że rząd już dłużej nie śpi tylko pilnie działa (komunikowanie w mediach to żaden wskaźnik bo zdarza się w przyrodzie, że kto dużo mówi...)

  ----------- Na jeden z wątków chciałbym zwrócić uwagę---------
  "Minister zdrowia w poniedziałek, 16 marca, zapowiedział, że do każdego szpitala z oddziałem zakaźnym trafi 1000 maseczek i 1000 kombinezonów ochronnych. Czy dotarły już do Myślenic?
  Ciągle na nie czekamy"

  54 33

Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu. Zgromadzenia do 2 osób. „Zmiany dotyczą wszystkich”

 • 25 mar

  Informacji nigdy nie za wiele, dlatego powielam ;) Dajmy temu paskudztwu jak najmniej szans do rozwoju
  zdjecie

  2 1

Nadleśnictwo Myślenice zmienia decyzję i odwołuje zakaz wstępu do lasu

 • 25 mar

  Zakaz wstępu do lasu odwołany, a od dziś mamy zakaz wychodzenia z domu za wyjątkiem niezbędnych sytuacji

  4 2

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

 • 24 mar

  👍

  1