Polski Ład

 • 26 lip
  bono napisał/a:

  Podobno krąży oferta po sejmie:
  Zatrudnimy posła z dotychczasowej opozycji, na stanowisku prezesa wybranej przez niego spółki skarbu państwa.

  Dobry kawał !!!!!!!!!!!!!!! :)))

  3
 • 30 maj

  Jadę dalej - kolejny punkt: "Rodzina i dom..." i tu ciekawostka : te domki do 70 metrów, uwaga - bez pozwolenia, KIEROWNIKA i KSIĄŻKI BUDOWY !!! Brawa i jeszcze raz brawa dla tych, którzy robią wszystko byle jak :)))Zobaczymy kiedy takie domki zawalą się swoim lokatorom na głowy. Pocieszające jednak jest to, że - jak to dał do zrozumienia premier tysiąclecia w trakcie objazdówki po Polsce - będą one wg jednolitych standardów. Co to znaczy? Według jednakowego projektu, czyli - znowu jednolity mundurek dla wszystkich ?
  I zdanie : "Aby zmniejszyć ryzyko wzrostu cen, zostanie wprowadzony poziom ceny maksymalnej za 1 m2 nieruchomości, która będzie kwalifikować się do programu" Kłania się gospodarka planowa, czy jak kto woli przełożenie na dzisiejsze czasy odnoszące się do przetargów publicznych : kto da niższą cenę ten wygrywa. Już gratuluję mieszkańcom tychże domków !!!
  Kolejne obciążenia przesuwane na pracodawcę : "Łączenie obowiązków zawodowych z opieką nad dziećmi nie jest łatwe. Aby to zmienić wprowadzimy rozwiązania prawne, które przyniosą ulgę pracującym rodzicom. W przypadku, gdy rodzice nie będą mieli dostępu do
  usługi instytucji opiekuńczych, oboje uzyskają większą elastyczność w wykonywanej pracy. Pracodawca będzie zobowiązany zgodzić się na wykorzystanie przynajmniej
  jednego z trzech instrumentów: (1) świadczenia pracy w formie telepracy bądź pracy zdalnej, (2) pracy w zmniejszonym wymiarze godzin lub (3) przesunięcia godzin rozpoczynania i kończenia pracy. Wybór instrumentu pozwalającego na uelastycznienie pracy młodych rodziców będzie uzależniony od charakteru wykonywanej
  pracy oraz dokonany w formie porozumienia pracodawcy z pracownikiem".
  A, i będą rozdawać następne pieniądze, czyli to co najważniejsze dla wyborców, zwłaszcza przy zapowiadającej się wysokiej inflacji, pieniądze te nazwane zostały Kapitałem (sic!) opiekuńczym ;))) Jest też powrót do haseł Funduszu Solidarnościowego, wtajemniczeni wiedzą na co poszły dotychczasowe środki z tegoż funduszu (nie, nie na niepełnosprawnych tak jak to było w założeniu)
  ( strony 61-71)
  cdn

  5
 • 30 maj

  Tak jak obiecałam : jadę dalej tym razem krótko : kolejny punkt (strony 49-61) pod tytułem: Dekada rozwoju, czyli Polska zieloną wyspą ( w szczególności na obrazku). Mnóstwo, mnóstwo obietnic, mnie się podobają zwłaszcza te dotyczące kolei ( Wy też je znacie, prawda ;-) ? Co do jednej nie mam wątpliwości , że spełnią - odbudowa pałacu saskiego. Reszta ? A kto by tam pamiętał za 2-3 lata...No i najważniejsze, że "Dalszy rozwój telekomunikacyjnej sieci dla urządzeń mobilnych przyniesie likwidację białych plam, a cała Polska zyska dostęp do sygnału dającego możliwość wykorzystania sieci 5G." Dzięki temu nie będzie już nigdy problemów z emisją danych podczas pracy zdalnej czy nauki on line !
  I te ciągłe reformy.
  Ludzie z mojego pokolenia (60-70 roczniki) pewnie nieraz zadają sobie pytanie: po co te ciągłe reformy (czytaj - poprawki) zamiast zrobić coś raz a porządnie? No to spodziewajmy się, że to raz a porządnie będzie właśnie TERAZ (hihihi). Moim zdaniem cały ten punkt to pustosłowie i czcze obietnice, ale może się mylę (oby)

  6
 • 30 maj

  Punkt nr 2 pod tytułem: uczciwa praca-godna płaca, na stronach 39-43 o tym jak było (jest) fajnie, tu - oddajmy sprawiedliwość -jest to prawdą. Jeżeli komuś nie poprawił się poziom życia przez ostatnie 5-6 lat to nie wiem jak tego (nie)dokonał. Jazda zaczyna się od str 44. I tak np "Wprowadzimy ulgę dla Polaków powracających z emigracji. Już od 2022 r. będą mogli wskazać w zeznaniach podatkowych kwotę do opodatkowania niższą o 50 tys. PLN,
  podobnie w kolejnym roku" yyyyyyyyyyyyyyyyyyy? znaczy: ja, zapier......będę potraktowana gorzej dlatego, że nie wyjechałam za chlebem na zachód? Już żałuję...O kwotach wolnych, progach podatkowych i likwidacji klasy średniej tyle już powiedziano w mediach, że wszyscy wszystko wiedzą tylko na razie nie wiadomo co. Dopiero gdy przepisy naszego skomplikowanego ( przypominam, że jesteśmy na chwalebnym miejscu tj. 34 wśród 36 państw OECD w rankingu konkurencyjności systemów podatkowych, "lepsze" są tylko Włochy i Chile) prawa podatkowego zostaną sklecone dowiemy się jak to wygląda rzeczywiście. Poza tym : "Ułatwienie łączenia pracy z życiem rodzinnym" Cytuję:
  "Wprowadzimy ułatwienia dla pracy w niepełnym wymiarze godzinowym. Zmienimy definicję osoby bezrobotnej, by zachęcać do aktywizacji zawodowej w niepełnym wymiarze czasu pracy tych, którzy nie mogą podjąć pracy na pełen etat. Będziemy promować takie praktyki szczególnie w administracji publicznej, instytucjach rządowych i spółkach Skarbu Państwa". Powtórzę: "Będziemy promować takie praktyki szczególnie w administracji publicznej, instytucjach rządowych i spółkach Skarbu Państwa". Duuużo, duuuużo pracy w urzędach :)))), tym bardziej, że - tu kolejny punkt :
  "Uregulowanie pracy zdalnej
  Stworzymy zapis umożliwiający świadczenie pracy z dowolnego miejsca, w ramach wykorzystania sprzętu zapewnionego przez pracodawcę. Dla ułatwienia organizacji pracy zdalnej zaproponujemy formułę diety lub ryczałtu na pracę zdalną" . No i super, mam znajome na tzw urzędowej pracy zdalnej, które robią bokami, bo 1.- dostęp do dokumentów: nijaki, ciągle czegoś brakuje,2.- dziecko się drze (ma lekcje online), 3.-mąż zdenerwowany (jak to obiad nie zrobiony, przecież pracujesz w domu), 4.-kierownik z kolei twierdzi, że zadanie nie zrobione w terminie i dlaczego? Oczywiście petenci w szoku: dlaczego nie ma decyzji po 2 miesiącach, miała być po 14 dniach ! (Sama jestem petentką stąd wiem...)
  Kolejne w tym bloku:" Ograniczenie w stosowaniu umów śmieciowych", śmiech na sali - czy ONI sądzą, że Polacy tego nie obejdą? Bardziej niepokojąca jest obietnica wprowadzenia jednego kontraktu na pracę, bo to już pachnie jednolitym mundurkiem dla całej ludzkości.
  (strony 39-48)
  cdn

  5
 • 30 maj

  Szanowni, zachęcam do lektury "Polskiego Ładu " , jest na oficjalnej stronie pis i radziłabym ściągnąć go od razu na swój nośnik, bo wiadomo - internet przyjmie wszystko....
  Niech nikogo nie przeraża, że stron jest AŻ 132, bo 1/3 to przechwałki "czego-my-to-nie-zrobiliśmy-już-a-będzie-jeszcze-lepiej", 1/3 t pismo obrazkowe, a 1/3 to tak naprawdę bardzo ogólnikowa i lakoniczna treść nowego ładu, ale już na dzień dzisiejszy można z niej sporo wyczytać między słowami.
  1) Plan na zdrowie: "wydatki na przez ostatnie 5 lat wzrosły o 47 mld zł" (a mimo to zrobiliśmy szybki lockdown dla wszystkich , bo baliśmy się, że nasz niewydolny system opieki zdrowotnej szybko się sypnie i nadal się boimy). Więcej świadczeń jest rozliczanych bezlimitowo - tomografia komputerowa i i rezonans magnetyczny ( nie szkodzi, że czas oczekiwania na badania to miesiące a nawet lata...). E-skierowania i e-recepty: to akurat zgodzę się - na plus dla pis, właściwie poza już i tak wyłączonymi poza nawias 70 i 80-latkami pozostali mają się z czego cieszyć, no, chyba że za bardzo martwią się, że ich dane krążą w internecie i w każdej chwili mogą z nich wyciec. Kształcimy coraz więcej lekarzy (zwłaszcza Anglia i Niemcy bardzo się z tego cieszą !) a na dodatek udostępnimy im kredyty na i po studiach , z kredytów tych będą mogli skorzystać też ci powracający z zagranicy (dobre, co?) Utworzymy nowy podmiot :))))) Agencję Rozwoju Szpitali :))))) i będziemy wszystko : monitorować, monitorować i monitorować....Jeszcze jedno założenie przy którym widać, że nasi władcy nie chodzą po ziemi: "zniesiemy limity przyjęć u specjalistów"....skąd oni TYLU tych specjalistów wezmą? Aaaaa,.....z Bangladeszu !
  (strony 31-37)
  c.d.n.

  4

Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski apeluje o przyśpieszenie szczepień przeciwko Covid-19

 • 3 lip

  Jak będzie wyglądała manipulacja pt. badanie opinii publicznej : "co Polacy sądzą o obowiązkowych szczepieniach". Otóż do osób zaszczepionych, które podały przy okazji szczepień adres mailowy wysyłane są maile zachęcające do loterii szczepionkowej ( :D:D:D) wraz z ankietą z zapytaniem: "czy sądzisz, że szczepionki powinny być a) obowiązkowe b) nieobowiązkowe" Odpowiedzi chyba będą oczywiste, zatem spodziewajmy się niedługo na pierwszych stronach internetu informacji : " 88% badanych stwierdza...."

  9 1
 • 3 lip

  Podpisuję się pod stwierdzeniem DM_S. Wiele lat, proponuję obejrzeć film "Wierny Ogrodnik" sprzed wielu lat

  9 1
 • 30 cze

  Ostatnia prosta....Ostatnia droga...

  22 1

Szczepionkę przyjął co piąty mieszkaniec powiatu myślenickiego. Najwięcej w gminie Myślenice, najmniej w Pcimiu

 • 21 cze

  każdy powinien tego posłuchać !

  16 3

Szczepienie p/covid

 • 16 cze

  Szczepionka z definicji daje ochronę. TE PREPARATY nie są szczepionkami, wystarczy zapytać rozsądnego lekarza pierwszego kontaktu, czy otrzymując TEN PREPARAT jesteś zabezpieczony przed zarażeniem. KAŻDY medyk odpowie, że NIE, NIE JESTEŚ, tylko jeżeli zachorujesz będziesz miał łagodniejsze objawy i nie będziesz miał powikłań (!!!??? :D) Tak naprawdę jesienny sezon grypowy wszystko to zweryfikuje.

  12 38
 • 13 cze

  No właśnie, nie wytłumaczę, bo powtarzam to co inni klepią.... to ja odpowiem Szanowny Bono też sloganem: "WYŁĄCZ TELEWIZOR WŁĄCZ MYŚLENIE"

  19 1
 • 13 cze

  cytuję : "Nie namawiam, ale nie chcę też aby bohaterowie antyszczepionkowcy, zarażali innych." Szanowny Bono, może w końcu TY wytłumaczysz słusznie i naukowo w jaki sposób "nieszczepieni" zarażają "zaszczepionych" ? Czy nie po to właśnie są szczepionki aby się nie zarazić? Wszak po to właśnie od zarania dziejów... No, chyba, że mamy w rzeczonym przypadku nie "szczepionki" a jedynie " substancje warunkowo dopuszczone do obrotu "....

  21 1

"Dobra zmiana" PiS

 • 15 cze

  DRODZY PISOWCY, nasi władcy przyjęli ustawę wiążącą opłaty za śmieci z ilością zużycia wody ! jest godzina 23.08 dnia 15.06.2021, informacja podana na www.msn.com. Jutro pewnie już nie będzie po niej śladu, ot tak przemknie niepostrzeżenie....przecież są ważniejsze: szczepienia, covid...

  2 2
 • 16 maj
  t-34 napisał/a:

  No i napisz jeszcze czemu Ziobro blokuje 770 milionów dla Polski ???

  Rany Boskie !!! Ktoś faktycznie łyknął te 770 mln ???

  5 2

Recepta na medal

 • 5 cze

  Jak zwykle niezwykły artykuł , dziękuję panie Pawle i pozdrawiam serdecznie

  6

Lidl w Myślenicach

 • 23 maj
  Bolek napisał/a:

  A co mnie to obchodzi że małe sklepy (z cenami wyższymi) padają? Będę wydawał SWOJE pieniądze tam gdzie będę chciał i nic nikomu do tego :) zdecydowanie wole robić zakupy w dużych sklepach i jak zaznaczyliscie wyżej dzieki burmistrzowi takie mam w Myślenicach :) nie trzeba do Krakowa na duże zakupy jeździć. Chcecie średniowiecze z bazarami to na wioskę się wyprowadźcie :)

  Oj Bolek, Bolek, chyba jeszcze jesteś baaardzo młody. Fajnie, że poza własnym nosem nic Cię nie obchodzi, no i fajnie, że już masz SWOJE pieniądze. Wszystko fajnie....do czasu....

  8 2

o co się jeszcze pokłócą

 • 13 maj

  Bolek, a Ty to na pewno tutejszy jesteś ? (tzn. w Polsce mieszkasz?)

  11

Trwają masowe szczepienia w powiecie myślenickim. Szczepionki można przyjąć w Myślenicach i Dobczycach

 • 12 maj

  "Jemu powiedziano..." a co innego mieliby powiedzieć ?...

  1
 • 12 maj

  Czy masz kogoś znajomego w Izraelu czy Nowej Zelandii i wiesz to od niego bezpośrednio ?

  2
 • 12 maj

  Polska jak zwykle śmietnikiem Europy...

  6 2

Narodowy Spis Powszechny

 • 1 kwi
  Luna napisał/a:

  Mnie martwią zupełnie inne rzeczy. Obawiam się, że Spis Powszechny ma służyć pomocą w zinwentaryzowaniu naszych majątków, by łatwiej było naliczyć tak wyczekiwany przez władzę podatek katastralny.

  tak Luno, ale na początku tych, którzy mają więcej niż 1 mieszkanie.

  7

jak się wam żyje w czasach zarazy?

 • 28 mar

  ...w czasach zarazy: czy ktoś interesował się może jakie to głosowania odbędą się w cyrku na Wiejskiej 30.03.2021 ? Słyszeliście może o podatkach tzw unijnych, które będą na nas nałożone i na które już kilka miesięcy temu Pinok.. tak się cieszył? Pewnie nikt się nie interesuje, no bo wiadomo....zaraza....

  2

Polska ponownie zamknięta. Minister zdrowia przedstawia szczegóły lockdownu