500+ w Myślenicach

 • 31 maj 2016

  Wczoraj późnym popołudniem pieniądze wpłynęły na konto. Decyzji jeszcze nie mam. Wniosek składałam 1 kwietnia.

  A do wiadomości "życzliwych" : oboje z mężem pracujemy i nie pobieramy zasiłków z MOPS, ale jak rząd uchwalił 500+, to dlaczego mam nie wziąć. I też uważam, że jest to niesprawiedliwe, iż jedni dostali już dawno pieniądze, a inni nadal czekają.
  To, że obydwoje rodziców pracuje, to nie oznacza z definicji bogactwa.
  Każdy chce dla swoich dzieci jak najlepiej i nieba by im przychylił.

  19 10
 • 30 maj 2016
  Katarzyna Salawa napisał/a:

  Ja też dzwoniłam i mi powiedziała że wypłacaja jescze do 10 kwietnia i żeby nie liczyć na pieniądze dopiero na koniec Czerwca, ja się pytam jaka to sprawiedliwość będzie bo niektóre osoby trzeci raz dostaną a te osoby co składały koło 20 kwietnia pierwszy raz wiem że to wyrównanie będzie ale to boli jak niektórzy mają już a znów nie ma aż takiej dużej różnicy dni, a te co składały w maju to też będą czekać nie

  Te panie, to planują dostać turbo doładowania w czerwcu? Dwa miesiące dziubią, a ludzie czekają. Teraz nagle wszystkie wnioski rozpatrzą w czerwcu? Będą siedzieć po godzinach i dadzą radę, bo termin nagli. Dobrze, że zostało określone iż wnioski mają być rozpatrzone do końca czerwca, bo znając życie czekalibyśmy pół roku albo więcej.

  7 5
 • 24 maj 2016
  Katarzyna Salawa napisał/a:

  A nie mówiła z jakich terminów będą wypłacać

  Termin nie ma tu nic do rzeczy. Ja składałam 1 kwietnia osobiście i czekam nadal.

  1 6
 • 23 maj 2016
  brawo ja napisał/a:

  a mówiła mniej więcej Pani kiedy są kolejne wypłaty?

  Pani powiedziała, że kolejne wypłaty będą pod koniec miesiąca i żeby cierpliwie czekać, bo oni mają czas do końca czerwca.

  1 2
 • 20 maj 2016

  Dzięki. Pani sprawdziła i wniosek jest w trakcie rozpatrywania i kompletowania dokumentacji. Trzeba czekać.

  1
 • 20 maj 2016

  Dzięki za dobrą radę... Pani powiedziała, żeby czekać cierpliwie, bo wniosków jest dużo, a telefonicznie nic nie sprawdzi. Można przyjść osobiście z dowodem i się dowiedzieć. "Całe szczęście" jestem osobą pracującą i musiałabym brać urlop, aby panią odwiedzić. Wolę ten czas spędzić z dziećmi. Powiedziała jeszcze, że może na koniec maja przy wypłatach się załapię, a już na pewno do końca czerwca poznam decyzję.
  O dziwo pani była wyjątkowo miła, ale nieprzejednana. Nie puściła pary z gęby. Pozostaje czekać...

  2
 • 20 maj 2016

  Tak osobiście. Czekam i nic. Dzwoniłam na początku maja, to mi powiedzieli, że do końca maja powinni rozpatrzyć już wnioski składane do 10-go. Jak widać po wpisach na forum, kolejność nie ma tu jednak żadnego znaczenia.

  1 2
 • 20 maj 2016

  Ja składałam 1 kwietnia i też mam nadzieję, że jeszcze w maju będzie wypłata. Na razie ani pieniędzy, ani decyzji.

  2

Która świetlica jest najdłużej czynna w podstawówce w Myślenicach

 • 16 wrz 2014

  W SP3 w tym roku szkolnym jest czynna od 7.00 do 16.30.

  1 3

Co zrobić z dzieckiem (po pierwszej klasie podstawówki) w wakacje?

 • 18 cze 2014

  Czy są jakieś zajęcia w Myślenicach dla dzieci po pierwszej klasie szkoły podstawowej? Chodzi głównie o opiekę np. w godzinach 9-15. Pracujemy obydwoje z mężem w Krakowie i czy takie małe dziecko ma siedzieć samo w domu z kluczem na szyji??? Urlopów też nie mamy z gumy! Może ktoś wie o jakiejś półkolonii, czy coś takiego. Słyszałam o Sokole, ale tam w tym roku nie chcą dzieci, które w roku szkolnym tam nie uczęszczają! Może trzeba się zebrać i iść do burmistrza większą grupą, żeby miasto coś zorganizowało dla takich dzieci!!! Nie wchodzą w grę zajęcia w MOKiS, bo nie ma kto tam dziecka zaprowadzać na godzinkę lub dwie, a co z resztą czasu??? Ratujcie - czas nagli!!!

  11 4

Dworzec Pks

 • 10 maj 2011

  [quote=taki_gość] Ze Słonecznej do centrum wcale nie jest tak daleko. Zyskają sklepy przy Rzemieślniczej, które straciły klientów w momencie likwidacji dworca. Zyska też młodzież z ZSTE (będą mieć bliżej i bezpieczniej do i ze szkoły) zwiększy się bezpieczeństwo na mostku na Bysince. [/quote]

  Co mnie obchodzą sklepy przy Rzemieślniczej!!!! i "młodzież" z ZSTE ( to nie są dzieci tylko prawie dorośli ludzie)!!! Poza tym niedaleko do busa - zanim dotrze na busa, to zwiedzi pół miasta, nie jeden pub i bóg wie co jeszcze! Ja mieszkam na osiedlu i nie mam zamiaru dybać na nogach do dworca jak za dawnych czasów. Niejedne buty zdarłam na tej trasie i niemile wspominam ten okres. Nieraz wracając ze studiów koło godziny 19tej w zimie strach było iść przez całe miasto po ciemku i o mnie nikt się nie martwił, a o "młodzież z wiosek" taki raban! Oni po wsiach chodzą po parę kilometrów do przystanku całe życie i są zaprawieni.
  Przypomnijcie sobie tą bandę jak szliście z dworca ulicą Rzemieślniczą "pod prąd", czyli w stronę centrum. W godzinach odjazdów autobusów, czy po dzwonku w ZSTE stratowaliby człowieka!!!

Półkolonie? Czy są jakieś zajęcia dla dzieci (7-10lat) w czasie wakacji???

 • 10 maj 2011

  Proszę o informację jeśli ktoś coś wie na temat organizowania czasu przez wakacje dla dzieci w wieku 8-10 lat. Syn kończy pierwszą klasę i mam problem z wakacjami, ponieważ jest za mały, żeby zostawić go w domu na 11 godzin bez opieki. Oboje pracujemy w Krakowie. Nie mamy żadnej babci, anni cioci dyspozycyjnej. Kolonia nie rozwiązuje mojego problemu, bo po pierwsze dziecko nie chce jechać bez rodziców, a nawet gdybym go namówiła, to to jest dwa do trzech tygodni, a co z resztą wakacji? Poza tym finansowo jest krucho. Ja mogę wziąć dwa tygodnie urlopu, ale mąż nie ma szans na urlop w wakacje. Pomóżcie!!! Może ktoś wie, że gdzieś coś jest organizowane???
  Dawniej były półkolonie np. w Zorzy. Teraz przez ferie fajnie było w Albercie, ale w lecie jadą na kolonie.