Dofinansowanie do zbiorników na wodę deszczową - jaki zbiornik

 • 21 paź 2020

  Oczywiście zrobiłem jak uważałem i staram się o dofinansowanie. Jednak ja wspominałem o zbiornikach na deszczówkę w formie plastikowych pojemników.
  Mimo wszystko do oczek wodnych też się odniosę, ponieważ Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, wydało opinię prawną że pierwokup nie obejmuje, sztucznych stawów, przydomowych oczek wodnych.

  Co do wiary w "darmowe pieniądze" to uważam, że błędnie interpretujesz program dofinansowań. Też nie jestem fanem rozdawnictwa, jednak skoro jedni mogą skorzystać to dlaczego inni mają nie próbować. Przyznaje częściowo rację w tym, że Państwo lub mydlić oczy, bo rzeczywiście marketingowo dofinansowanie zawsze wygląda super, bo w eter idzie informacja o 90% sfinansowania inwestycji a w rzeczywistości trudno osiągnąć takie dofinansowanie, ponieważ istnieje zbyt wiele drakońskich wymagań, które należy spełnić.

  2
 • 30 wrz 2020

  Korzystałeś już z jakiegoś programu i źle na tym wyszedłeś? Jeżeli tak to dlaczego? Ja korzystałem z dofinansowania, do pieca i zwrócono mi co prawda tylko 20% całej inwestycji, ale zawsze to kilka tysięcy złotych. I nie zabrano mi z tego tytułu nic, oprócz oczywiście podatków, które na to idą, ale te i tak muszę opłacać ;) Dlatego skorzystam też z dofinansowania do zbiorników na wodę deszczową. Oczywiście umowę zawsze należy czytać ze zrozumieniem.

  6
 • 29 wrz 2020

  Jeżeli nikt nie złoży to nikt nie dostanie. Możliwe, że nie uzyska się 100% dofinansowania, jednak zawsze można liczyć na chociaż niewielki zwrot inwestycji. Myślę, że opłaca się przeznaczyć czas na wypełnienie kilku dokumentów jeżeli zwrócą chociażby 1000zł ;)

  2 2
 • 24 wrz 2020

  Jakiś czas temu ruszył program "Moja Woda", można otrzymać do 5 tyś. zł dotacji. Zastanawiam się jednak, czy dotyczy wszystkich zbiorników. Poniżej więcej info:
  https://www.myslenice.pl/program-moja-woda,art-1960
  Może jest tutaj ktoś, kto już skorzystał z programu?

  1
 • 23 wrz 2020

  Witam wszystkich, czy korzystaliście z dofinansowania do pojemników na deszczówkę? Czy dofinansowanie "Moja woda" obejmuje wszystkie rodzaje zbiorników? Może macie zaufany sklep internetowy, w którym można kupić zbiornik a przy okazji doradzą, jakiej powinien być pojemności?

  1

Najlepsze filmy