Rusza budowa kładki dla pieszych w Mogilanach. Kolejne mają powstać m.in. w Głogoczowie i Myślenicach

 • 9 lut

  Nie budują - źle, budują też źle. Jeśli o mnie chodzi to wszystkie przejścia na Zakopiance między Krakowem a Myślenicami powinny zniknąć a w ich miejsce wybudowane wyżej wspomniane kładki, bądź przejścia podziemne. Jeśli w Libertowie, czy Głogoczowie mają być po 3 - 4 kładki to niech będą.

  10 5

Myślenice. Kto przebuduje stadion Dalinu i gdzie w trakcie remontu będą grali piłkarze IV ligowego klubu? „Jest dużo znaków zapytania”

 • 7 lut

  Nie rozumiem jak za takie pieniądze ludzie mogą brać na poważnie tę inwestycję. Dalin to IV ligowy zespół, któremu bliżej do bycia średniakiem, niż do awansu. Pokazuje to chociażby ten sezon gdzie cała liga jest bita przez rezerwy krakowskiej Wisły, grającej młodzieżą. Na mecze głównie przychodzą starsi ale jest ich na tyle mało, że nie potrafią zapełnić i tak małej już trybuny. Ludzie piszą, iż Ta inwestycja będzie służyć mieszkańcom, tylko pytam w jaki sposób? Bo oprócz bieżni, która okej będzie dostępna dla zwykłego mieszkańca to na płytę murawy nie macie wstępu. Przekonałem się sam na swej skórze gdy chciałem z synem pokopać w piłkę. Jeden z pracowników Dalinu poinformował mnie kulturalnie, że na boisko dla zwykłej osoby nie ma wstępu, ponieważ jak to powiedział murawa się zniszczy (murawa, która i tak już od lat woła o pomstę do nieba, kopce kreta, grzyby rosnące na niej)

  16 5

Koniec świateł na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z Zakopianką. Na wiosnę ruszą prace nad budową węzła

 • 24 sty

  Więcej niż 3. Z Asnyka, czy chociażby Sienkiewicza koło mostu na Polankę

  7

Myślenice. Przybywa zabudowań na Plebańskiej Górze. Dostęp do niej ma zagwarantować „pieszo-jezdny trakt”

 • 2 sty

  Szlachetka jest goły, pieniążków potrzebuje, więc nie zdziwcie się jak Halek przyjdzie i zabuduje blokami całą polane na Mikołaju..

  18 5

Zima 2023/24. Kto odśnieża drogi gminne i powiatowe?

 • 29 lis 2023

  Śmiechu warte. Chodniki w niektórych miejscach Myślenic jak nie były odśnieżone tak dalej nie są, nie wspominając już o ich posypaniu. Idziesz coś załatwić do miasta, czy zakupy zrobić to idziesz jak na szczudłach z głową wpatrzoną w dół byle się nie poślizgnąć.

  17 2

Przetarg na zaprojektowanie drogi S7 z Krakowa do Myślenic unieważniony. Wykonawca rezygnuje. Co dalej?

 • 25 paź 2023

  Przecież ta droga i tak nigdy nie powstanie.. Zbyt gęsta i chaotyczna zabudowa w tym obszarze, plus teren jest pagórkowaty. Ludzie by masowo wyszli na ulicę byleby trasa nie przebiegała pod ich oknami lub całkowicie mieliby stracić domostwa. No chyba, że poprowadzą 15-20km tunel albo całą trasę pociągną na estakadzie

  32 3

Drogi lokalne wzdłuż Zakopianki mogą odciążyć ruch. Jeśli tylko uda się je połączyć

 • 21 wrz 2023

  W takim, że mieszkańcy Lubnia, Pcimia czy właśnie Stróży aby dojechać do pracy, szkół, urzędów itp. nie ładują się na aktualną zakopianke tylko jeżdżą starą. Spróbuj sobie w Jaworniku za kładką zmienić kierunek jazdy z Krakowa na Myślenice to będziesz stał i stał pośrodku jak głupi...

  3 1
 • 19 wrz 2023

  Stara zakopianka od Daszyńskiego w Myślenicach przez Stróżę, Pcim, Lubień daje radę, więc pomysł z poszerzeniem już istniejącej drogi lub dobudowanie nowej wzdłuż zakopianki od Głogoczowa do Myślenic wcale nie jest głupi.

  28 5

Lidl w Myślenicach

 • 11 cze 2021
  anka54321 napisał/a:

  Gdzie oni to konkretnie budują tego Lidla? Macie adres?

  Przy ulicy Galla Anonima (dokładnie po drugiej stronie, tam gdzie swego czasu rozkładany był Cyrk w Myślenicach).

  8
 • 8 maj 2021

  Dzisiaj wracając z Zarabia też przy okazji zatrzymałem się by sprawdzić co będzie budowane w tym miejscu i faktycznie mogę potwierdzić, iż będzie to Lidl. Oby tylko nie wyglądało to na podobnej zasadzie jak Tesco w Myślenicach a Tesco chociażby w Krakowie... Teren jest dość duży, więc mają duże pole do popisu.

  3

Raba wystąpiła z brzegów. Zalała Górny Jaz i plażę. Trudna sytuacja w powiecie

 • 21 cze 2020

  Widzę, że Pan Burmistrz nic nie myśli. Dalej niech za nasze pieniądze buduje plaże, miejsce na kajaki czy restauracje wszystko to w miejscu w którym co rok po pada deszcz to Raba wszystko zaleje i zniszczy. Gdzie tu jest sens się pytam? Może zamiast głupio wydawać pieniądze na coś co i tak po nocy deszczu zostanie zalane, wydać je na coś pożytecznego, czyli pogłębienie koryta rzeki, a nie co rok pieniądze wydawać na remont ścieżek w parku...

  43 8