Myślenice. Burmistrz zapowiada modernizację basenu letniego na Zarabiu i przedstawia wizualizacje

 • 26 lut

  Oo, widzę, że jaśniepan burmistrz zatrudnił zawodowego propagandzistę przed wyborami - Kamil Górka.
  (Na forum od lutego 2024 r) No, w sumie się nie dziwię - tyle obowiązków... Plakaty, uroczystości, obmyślanie nowych koncepcji - to przecież zajmuje mnóstwo czasu. Nie sposób to wszystko ogarnąć w pojedynkę.
  Ile - panie Górka - można zarobić u burmistrza?

  18 2

Daniel Obajtek odwołany. Były wójt Pcimia funkcję prezesa Orlenu sprawował od 2018 roku

 • 5 lut

  Dyzma naszych czasów.

  22 4

Myślenice. Radni przegłosowali uchwałę w sprawie reparacji i odszkodowań dla Polski z powodu napaści Niemiec w 1939 roku

 • 25 wrz 2023

  A po ile ,,oiro" wyjdzie na głowę? Bo ja mam duże potrzeby i jeszcze większe wydatki więc obiema ręcami i nogami popieram to zdecydowane stanowisko naszych radnych. A najlepiej gdyby pojechali do ,,Niemca" i osobiście wyegzekwowali należne nam piniondze. Żenada..

  31 9

Dalin prezentuje kadrę na sezon 2023/24. Pierwszy mecz zagrają u siebie z MKS Trzebinią

 • 5 sie 2023

  Runda rozpoczętą. 4-3 do przodu. No i król strzelców tego sezonu nam wyrasta - gratulacje.

  3 4

Rowerem z Myślenic do Drogini. Jakie są szanse na to, że powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż wałów?

 • 6 maj 2023

  Tunele na zakopiance w Krzyszkowicach, węzeł drogowy w Jaworniku, parkingi wielopoziomowe na osiedlu, pociąg do Krakowa a teraz ścieżka rowerowa do Drogini. Koncepcji ci u nas nie brakuje. Słuszną linię obrała nasza władza. Tak sobie myślę, że koncepcja utworzenia filii centralnego portu komunikacyjnego też by się przyjęła. Proponuję górę Plebańską na lokalizację.

  32 5

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i pędził 120 km/h przez teren zabudowy. Stracił prawo jazdy

 • 2 mar 2023

  I znowu kolejny "doświadczony" kierowca w swoim BMW. Tak się zastanawiam czy te samochody przyciągają debili czy to debile przyciągają te samochody.
  Do "irussus-a" - myślę, że jeśli będziesz postępował zgodnie z tym co wyznajesz to prędzej czy później trafisz na swoje drzewo i będzie po problemie

  5

Myślenice. Czy w miejscu blaszaków na Osiedlu Tysiąclecia powstanie wielopoziomowy parking?

 • 11 lut 2023

  Eee jaka tam tężnia. Metro będzie lepsze...

  33 2

Oszukali ją na "pracownika banku". W jednej chwili straciła 50 tys. zł

 • 31 sty 2023

  Ja nie wiem, czy ludzie spadają z księżyca, że nadal dają się tak wyrolować? Zero współczucia dla takiej głupoty.

  26 2

Tomasz Matoga z SK Kuklenska Brno awansował do II ligi w Czechach, gdzie gra na co dzień

 • 2 maj 2022

  Gratulacje dla Tomka. Jak widać ciężka praca przynosi efekty.
  A tak na marginesie - nie ,,pod Warszawkim" tylko - podwarszawskim...

  3

Myślenice będą mieć swój hejnał. Codziennie odgrywany z magistratu w samo południe

 • 30 sie 2021

  Nie mogę się doczekać równoczesnego zagrania hejnału, melodii z kościoła i dzwonów na Anioł Pański. No sam Penderecki by się tego nie powstydził.
  Będziemy mieć nowiutki rynek rozbrzmiewający mieszaniną hejnałów ale za to kompletnie wymarły. Zauważył ktoś, że coraz więcej lokali handlowych w rynku jest zamknięta i czeka na nowych najemców? Gdyby nie ta fontanna to pies z kulawą nogą by tam nie chodził. Aż strach pomyśleć co to będzie, jak przyjdzie zimna jesień czy zima.

  44 1

Jak korzystać z fontanny posadzkowej w Rynku? „Chodzenie, czy bieganie między dyszami jest dozwolone, ale mamy prośbę, aby nie kąpać się w fontannie”

 • 5 lip 2021

  Skoro nie wolno się bawić dzieciakom (bo dorosłych latających między strumieniami nie zauważyłem) to po co ta fontanna? A ogrodzić toto drutem kolczastym i włączać na 5 minut o każdej pełnej godzinie, żeby się gawiedź napatrzyła - i do domu.

  31 3

Śmierć na Zakopiance w Głogoczowie. Motocyklistka zginęła na miejscu. Kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów

 • 29 maj 2021

  Bredzisz człowieku

  3

Majówka 2021. Wysyłacie zdjęcia zaśmieconych miejsc spacerowych na terenie miasta

 • 2 maj 2021

  ,,W ubiegłbym roku to jego determinacja doprowadziła do cyklu artykułów na temat śmieci jakie w sezonie letnim w weekendy zalegają na Zarabiu."

  Dobrze, że są tacy co nagłaśniają takie sytuacje. Ale chyba nie chodziło im o to, żeby powstał ,,cykl artykułów" na ten temat tylko żeby rozwiązać ten problem. Więcej koszy, częściej opróżnianych, patrole straży miejskiej i policji w miejscach, gdzie taki proceder kwitnie. To z pewnością - jeśli nie rozwiązało, to przynajmniej ograniczyło by ten problem.
  W przypadku straży miejskiej mogę tylko podejrzewać ale w przypadku policji wiem na pewno, że w weekendy ilość patroli jest ograniczona do niezbędnego minimum. A Ci którzy wówczas mają służbę zajmują się innymi zdarzeniami a nie wyrzuconą na trawnik butelką.
  Ja wiem, że problem tkwi w nas - ludziach, którzy w swojej bezmyślności zaśmiecają i zatruwają miejsce gdzie żyją. Że najważniejsza jest edukacja i wychowanie. Ale może trzeba im stworzyć warunki do zrozumienia tego -choćby poprzez zwiększenie ilości koszy.
  Widać, że szeroko rozumiane władze naszego miasta, mają gdzieś ten problem.

  7

Niebezpiecznie na zjeździe z Zakopianki. Dwa dachowania dzień po dniu

 • 29 kwi 2021

  Jak to kto winien? Wina Tuska... To on kazał tym biednym kierowcom zamiast hamulca wciskać pedały gazu...

  20 7

Przepełnione kosze, przewrócone kosze, wszędzie śmieci. Wysyłacie zdjęcia z okolic po weekendzie

 • 28 kwi 2021

  Pomijając "dzikie wysypiska", które oczywiście są wyjątkowym draństwem to na załączonych zdjęciach widać przepełnione kosze i śmieci które się do nich nie zmieściły. Jak rozwiązać taki problem? Naprawdę trudna sprawa...
  A może by tak częściej je opróżniać, może ustawić większe kosze a może zwiększyć ich ilość? Ale pewnie to głupie pomysły - niestety innych nie mam. O, przepraszam, mam jeszcze jeden - nie wpuszczać nikogo na Zarabie. Ani tubylców ani turystów. Koniec plątania się bez celu i wkładania papierków po lodach i butelek po napojach do koszy. Tak, to jest dobry pomysł.

  10

Grafika Roku 2021: Nagroda Grand Prix dla Jędrzeja Krzyszkowskiego

 • 27 mar 2021

  Ta grafika odpowiada żywotnym potrzebom naszego społeczeństwa. To jest grafika, na skalę naszych możliwości. Tą grafiką otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, to jest nasze i to nie jest nasze ostatnie słowo...
  Pozdrawiam miłośników współczesnej "sztuki"

  6 4

Polska ponownie zamknięta. Minister zdrowia przedstawia szczegóły lockdownu

 • 17 mar 2021

  Dziwię się, że decydenci nie ogłosili jeszcze - w drodze rozporządzenia a najlepiej ustawy - że kościoły są strefą wolną od covida. Z tego co wiem, to zasada 1 osoba na 15 m2 obowiązuje cały czas. Niejednokrotnie widziałem ludzi wychodzących z niedzielnych mszy z kościoła w Rynku. Niech mi nikt - zwłaszcza z uczestników tych mszy - nie powie, że zasada ta jest przestrzegana. Taka jest równość w naszym kraju. W kościele wolno, w kinie (np) nie. Ciekawe, czy znajdzie się odważny i zawiadomi policję czy sanepid aby przeliczyli ilość owieczek na mszy.

  54 24

Od soboty w galeriach czynne tylko wybrane sklepy. Premier przedstawił nową listę obostrzeń

 • 4 lis 2020

  Do redagującego ten artykuł - jak się wrzuca coś do netu to wypadało by sprawdzić czy wszystko jest ok. Obostrzenia potrwają DO 29 listopada a nie OD 29 listopada.
  Czasy nastały nieciekawe. Ale damy radę. Wspierajmy się wzajemnie to przetrwamy.

  16 4

Tłumy na Zarabiu w ostatnią niedzielę wakacji. Po sezonie letnim rekreacyjną dzielnicę Myślenic oceniacie na 3 z plusem

 • 31 sie 2020

  I bardzo dobrze że Zarabie w końcu żyje. Najciekawsze jest to, że jak by ono nie było zniszczone przez powodzie czy inne kataklizmy - ludzie zawsze tu wrócą i będą wypoczywać jak gdyby nigdy nic. Zarabie jest nieśmiertelne.
  I chyba nie jest większym problemem - tu "piję" do naszych włodarzy - dostawienie wiekszej ilości koszy na śmieci czy wyznaczenie wiekszej liczby miejsc parkingowych. Przecież ci ludzie przyjeżdżając do nas zostawią tu swoje pieniążki. I chyba o to też chodzi prawda?

  17 3

Rewitalizacja Rynku potrwa najdłużej do listopada. Tak zmienia się serce miasta

 • 27 sie 2020

  No w zasadzie ładnie ale też jestem zawiedziony brakiem drzew, które miały rosnąć na linii wschód-zachód - tak jak to było dawniej. O ile się nie mylę tak miało być na "nowym" rynku. Trochę by ożywiło tą betonową "patelnię".

  16 1

Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 24 sie 2020

  Cóż za wspaniała inicjatywa. No jestem pod wrażeniem. Myślę, że pomysłodawcom powinno się jakieś premie przydzielić. BO TE PIENIĄDZE SIĘ IM PO PROSTU NALEŻĄ!!!
  Ale czy ktoś z radnych wpadł na pomysł dostawienia większej ilości koszy na śmieci? Martynozmyslenic - nie tylko na 3Maja i na Piłsudskiego takich koszy brakuje. Ja mieszkam w bloku przy Mickiewicza. Wiecie ile jest koszy dla dziewięciu bloków tutaj stojących? Dwa...
  Inną sprawą, która rzuciła mi się ostatnio w oczy to toalety na Zarabiu. Dla tysięcy ludzi wypoczywających nad jazem są aż dwa kibelki. Szał... I dziwota, że okoliczne zarośla są zejszczane i obs...ne na potęgę. Oj, przepraszam, jest jeszcze płatny kibelek przy Banderozie. Ale według mnie to wszystko jest mało. Ta śmierdząca sprawa jakoś nie zagościła w prężnych umysłach naszych włodarzy.

  21 2

W skrzynce była jedna maseczka, a mieszkańców w domu jest więcej? Pytamy urzędników, dlaczego tak się dzieje

 • 23 kwi 2020

  Oj tam, oj tam. Jedna, dwie czy trzy maseczki - co za różnica. Kto będzie o tym pamiętał, gdy władza będzie się chwalić jak sprawnie pokonała paskudnego wirusa. Dała maseczki ? Dała ! A Ty ciemny ludzie - morda w kubeł - eee, znaczy w maseczkę - i cicho siedzieć.
  Zdrówka wszystkim życzę.

  43 9

Na co zwracać uwagę, aby zakupy były bezpieczne? 14 porad ministerstwa zdrowia

 • 4 kwi 2020

  Byłem wczoraj na naszej poczcie odebrać awizowaną przesyłkę. Oczywiście kolejka do wejścia wzorowa, ludzie oddaleni od siebie, każdy spokojnie czeka na wejście. Doczekałem się i ja. Po wejściu do budynku na próżno szukałem jakiegoś środka do dezynfekcji rąk czy choćby foliowych rękawiczek (na szczęście miałem swoje). Nic nie było. Przed okienkami jest oczywiście zaznaczone miejsce gdzie można bezpiecznie stać ale aby podpisać odbiór przesyłki trzeba się zbliżyć do lady i siłą rzeczy oprzeć się o nią. Lady te nie są w żaden sposób dezynfekowane po kolejnych osobach. Zapytana o to jedna z pań stwierdziła, że to jest niewykonalne. Poza tym, aby podpisać odbiór przesyłki trzeba mieć własny długopis a jeśli się go nie ma, to trzeba sobie kupić przy okienku. Żadnej informacji na ten temat nigdzie nie ma. I co dziwniejsze podpisać trzeba tradycyjnie na papierkiu i dodatkowo na tablecie. I tak jak wspomniałem, nikt nie dezynfekuje tych stanowisk. Nawet w najmniejszych czynnych jeszcze sklepach są środki do dezynfekcji a taki potentat jak Poczta Polska skąpi na to kasy i naraża ludzi na zarażenie się jakimś paskudztwem.
  Mimo to zdrówka wszystkim nam życzę.

  15 1

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • 19 gru 2019

  Przeczytałem te - pożal się boże - komentarze i doszedłem do wniosku, że siła piso-propagandy jest ogromna. Kłamstwa i bzdury wypowiedziane po tysiąckroć stają się prawdą, którą - cytując klasyka J. Kurskiego - "ciemny lud kupi". Żeby wypowiadać się na takie tematy, trzeba mieć o tym choć trochę elementarnej wiedzy a nie tylko "bezstronne" przekazy rządowej telewizji zwanej przez niektórych - publiczną. Pisząc o dekomunizacji sądów jakoś nikt się nawet nie zająknie o mianowaniu na sędziego TK starego, zasłużonego komucha Piotrowicza. To jak widać Wam nie przeszkadza. Cuchnie to schizofrenią - nieprawdaż? No ale co tam, najwazniejsze, że "pińcet plus" co miesiąc wpada i do roboty nie trza chodzić bo państwo pisowskie zapłaci za dziecioróbstwo.

  12 17

Rynek sercem miasta

 • 26 lis 2019

  Oj, chyba to "serce" cokolwiek niedomaga. Rzeczywiscie, lata temu do Rynku chodzilo sie dosłownie po wszystko. Były tam niemal wszystkie potrzebne sklepy, bary, "Ce-Pe-eN", dworzec, taksówki. Jako dziecięcie latało sie do Simsaka po bibuły, patyczki i inne rzeczy potrzebne do zrobienia latawca, do pana Kantora chodziło sie na lody bambino, był saturator z wodą sodową otoczony chmarą pszczół, był punkt Lajkonika (to taki dzisiejszy totolotek - dla tych co nie wiedzą), było - przede wszystkim - mnóstwo ludzi. Kiedyś usiłowałem sobie przypomnieć jakie sklepy były w miejscu obecnych. Pamietam masarnię u Bicza - obecnie jakieś banki, sklep zabawkowy - obecnie ksiegarnia "13-stka", drogeria - salon Plusa, Myśleniczanka - sklep spozywczy, "U Ponura" - też jakiś bank, jarzyniak u Szczurka - teraz zamknieta - choć pieknie odnowiona brama. Reszta jakoś mi umknęła z pamięci. Może ktoś coś jeszcze kojarzy?

  23