Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

 • 11 min.

  sh_ma - jeżeli według wiary chrześcijańskiej wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi to geje i lesbijki również. Prawda? A pan Jędraszewski (celowo napisałem "pan" przez małe "p" gdyż na wielkie nie zasługuje) chce walczyć z ideologią LGBT to powinien zacząć od swojego środowiska. Jeżeli hierarchowie kościoła zaczną wyrzucać ze swojego grona księży utrzymujących kontakty hetero czy homoseksualne a przede wszystkim pedofili to może zweryfikuję swój stosunek do tej "czarnej mafii". Ale jak na razie postepowanie różnych Rydzyków, Jędraszewskich czy Dziwiszów działa na mnie jak święcona woda na diabła.

  1 1

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie

  Art 25 pkt 2 Konstytucji RP: ,,Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym."
  Nasi włodarze chyba należą do władzy publicznej? Dlaczego więc ktoś próbuje narzucić swój światopogląd ludziom, którzy myślą i czują inaczej?

  12 1

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

 • 23 lip

  Sajgon.
  Z tego co piszesz wnioskuję, ze jesteś mlodym człowiekiem zindoktrynowanym pisowską paplaniną. Otoż wiedz, że w tej nieboszczce milicji służyli ludzie, których ni cholery nie obchodziła ideologia socjalizmu. Chcieli po prostu łapać zwyczajnych bandytów. Do jednego wora wrzucasz tych, którzy "krzewili socjalizm" i tych, którzy narażali swoje życie żeby dopaść zwyczajne szumowiny, bandytów i seryjnych morderców takich jak Władysław Mazurkiewicz, Zdzisław Marchwicki, Karol Kot, Joachim Knychała czy Leszek Pękalski. Przynależność do PZPR tez traktujesz jako zbrodnię. Zastanawiam sie tylko czy członków jedynie słusznej partii zwanej przewrotnie Prawem i Spawiedliwością, ktorzy w przeszłości byli aktywnymi członkami PZPR też wrzucisz do tego kotła zdrajców czy wielkodusznie rozgrzeszysz z tej plugawej przeszłości.

  5
 • 19 lip

  Zgadzam się w zupełności z przedmówcami. Nie można tak po prostu zapomnieć o tych co byli przed 1990 rokiem. Nie wiem z jakich powodów nie było na tej tzw uroczystości panów B. Białka i W. Szeteli. Może uznali, że nie bedą honorować swoimi osobami tak wybiórczego traktowania historii myślenickiej Policji. Jeśli tak było to - szacunek dla Panów.
  Przy okazji pozdrawiam pana insp. Bogdana Białka - naprawdę mam za co.🤝

  7 2

Inspektorzy nadzoru budowlanego skontrolują legalność reklam w centrum

 • 16 kwi 2014

  Kolego - mylisz pojęcia. Nikt Ci nie broni reklamowania Twojej firmy. Chodzi o to, aby reklama - zwłaszcza ta, którą przyczepia się do ściany zabytkowej kamienicy - choć odrobinę komponowała się z jej wyglądem. Te wszystkie paskudztwa poprzyczepiane do ścian - kolorowe banery ( z czasem obszarpane przez wiatr) kiczowato wymalowane tablice - tylko szpecą to nasze miasto. Jestem całkowicie za likwidacją takich straszydeł.

  8 2

Zwłoki w lesie. To może być zaginiona 73-latka z Myślenic

 • 4 mar 2014

  Hańbą jest to co wypisujesz. Poza śmigłowcem, kładami i innym sprzętem, cały możliwy teren przeszukiwało - NA PIECHOTĘ - prawie 100 strażaków. Chodzili od rana do zmierzchu. Pechem niestety było to, że akurat nie trafili w to miejsce gdzie znajdowała się ta staruszka. Tak więc jeśli nie masz o czymś pojęcia to nie zabieraj głosu!!

  38 18

Zakliczyn: Wyrzucili narkotyki za okno samochodu. Policjanci znaleźli ich więcej

 • 15 wrz 2013

  Większych bzdur nie słyszałem.Nie masz pojęcia "mieszkańcu" na czym polega praca w policji a wygadujesz bzdury. przyjdź, popatrz - albo jeszcze lepiej - wstąp w szeregi - wtedy pogadamy.

  3 3
 • 15 wrz 2013

  Ale - drogi kolego - narkotyki w Polsce są zakazane i policjanci robią to co do nich należy. Zajmują się min przestępcami narkotykowymi. A jak Ci się to nie podoba - nikt Cię tu nie trzyma...

  7 7

Zarabie: Na Górnym Jazie nie popływasz - trwa remont [WIDEO]

 • 7 lip 2013

  No nareszcie doczekaliśmyy sie remontu jazu. Widzę jednak, źe nie wszystkim podoba sie to, iź dzieje sie to w lecie. A kiedy - pytam -mają to robić? W zimie, na skutej lodem rzece, czy na wiosne, kiedy idzie duźa woda po zimie? No troche sie ludziska zastanówcie. Cieszmy sie tym, ze w ogole zaczeli. Jeden rok jakoś się "przebiduje" jeźeli później ma być już fajnie. Pozdrawiam wszystkich - Zb.

  13 11

Od 1 lipca segregujemy śmieci: Jak sobie radzicie? [WIDEO]

 • 3 lip 2013

  Cos mi sie przypomnialo - wybaczcie ale starość nie radość. Dawniej do porzadkowania miasta wykorzystywano wiezniarki tutejszego aresztu dla kobiet (niestety juz nieistniejacego) oraz skazanych przez szacowne Kolegium do spraw wykroczeń. Komu to przeszkadzalo? A moze by tak rektywowac?

  12
 • 3 lip 2013

  Witam. Postanowiłem i ja dorzucić swoje 3 grosze do tych nieszczęsnych śmieci. Mieszkam w bloku przy Mickiewicza. Mamy zamykaną altanę z pojemnikami, która do tej pory wystarczała na 3 bloki a obecnie będzie "obsługiwała " tylko jeden. Zostały przywiezione nowe - opisane - pojemniki z których jeden (na plastik) stoi obok altany. Każdy przechodzący może sobie tam wrzucić cokolwiek. Przy sąsiednich blokach powstały nowe altany, ale nie są jeszcze skończone bo pojemniki stoją na zewnątrz, Pogratulować organizatorom akcji przygotowania do niej. Chyba nie od wczoraj wiedzieli że trzeba takie altany postawić. W naszym "śmietniku" brakuje pojemnika na bioodpady. Tak więc na razie wrzucane są one do - "pozostałych". Jak na to zareaguje RPGK kiedy przyjedzie po śmieci? Słyszałem, że mają aparaty fotograficzne którymi mają dokumentować wszelkie nieprawidłowości. Ktoś wyżej napisał, że przez dwa - trzy miesiące będziemy płacić mniej a później to już normalnie. I ja się z tym zgadzam.
  Drugą kwestią, którą chcę poruszyć to sprawa sprzątania przystanków busowych. Tak się składa, że korzystam z nich codziennie i to co tam można zobaczyć - znaleźć - przechodzi ludzkie pojęcie. Ten przy Słowackiego nie jest sprzątany przynajmniej od kilku tygodni. Te same śmieci, w tych samych miejscach widzę codziennie. Oczywiście przybywają i nowe. Syf, syf, syf. Tylko to przychodzi mi do głowy. Pozdrawiam włodarzy naszego pięknego - zaśmieconego - miasta.

  6

Regulamin utrzymania czystości: Wszędzie nie pogrillujemy

 • 3 maj 2013

  Kolego, czym innym jest dobra zabawa a czym innym kultura osobista. Jeśli ktoś nie umie sprzątać po sobie to czy po grillowaniu czy po czym innym - tego nie zrobi. Większość jednak sprząta po sobie i dlaczego odbierać im przyjemność spędzenia czasu na świeżym powietrzu przy karkóweczce?

  10 3

Rewitalizacja osiedla: Obwodnica, parking, w miejscu blaszaków budynek usługowo-handlowy

 • 11 sty 2013

  No witam. Nie mieszkam - już - na osiedlu, ale mam podobny problem. Mieszkam mianowicie na ul.Mickiewicza i codziennie z okna widzę paskudne 4 blaszaki - parkingi dla wybranych. Za nimi jest parking członków Zorzy mieszkających w trzech okolicznych blokach. Został on "odizolowany" pachołkami od miejsc parkingowych mieszkańców bloku nr 6 skupionych we wspólnocie mieszkaniowej. Kompletnie bez sensu. Na parking członków S.P. Zorzy prowadzi brama - cud techniki. Zamknięta na klucz - po lekkim pchnięciu - otwiera się dla każdego kto chce wjechać. Pogratulować myśli technicznej. Ale nie o tym chciałem. Generalnie jestem przeciwny podziałom na lepszych i gorszych, mających miejsce parkingowe czy nie - chodzi mi o to, że gdyby zlikwidować te blaszane straszydła i wyburzyć mur - pozostałość po placu na węgiel to powstało by całe mnóstwo miejsc parkingowych i nie było by potrzeby takiego idiotycznego podziału.

  11 2

ALARMUJECIE: Połamane i poprzekręcane znaki w Myślenicach

 • 27 lis 2012

  W końcu ktoś poruszył ten temat. Nie tylko poprzewracane, poobracane, powyginane ale też wyblakłe tak, że nie można dostrzec czego dotyczą. Pal licho myśleniczan, którzy na pamięć znają jaki znak znajduje się w danym miejscu ale obcy kierowcy to już mają kompletna kołomyję w głowach. Przecież są chyba do cholery jakieś służby, które widzą te znaki codziennie i które powinny je przywracać do pierwotnego stanu. Ktoś za to pieniądze do cholery bierze...

Rondo Śródmieście: Koniec prac w grudniu - zgodnie z planem

 • 16 lis 2012

  Jako, że będą to połączone ze sobą kółeczka - taka swoista parka - proponuję:
  Jasia i Małgosi
  Bolka i Lolka
  Bliźniaków Dwujajowych
  Jarka i Leszka
  * niepotrzebne skreślić

  10 21

Krzyszkowice: Zignorowali patrol drogówki, potem twierdzili, że żaden z nich nie prowadził

 • 30 paź 2012

  A najśmieszniejsze jest to, że jeśli żaden z nich nie był właścicielem samochodu, to może im się upiec. Z całą pewnością na miejscu nie były zabezpieczone żadne ślady świadczące że którykolwiek z nich kierował więc... byłem pijany - nic nie pamiętam ;)

  6 1

Bulina, Kornatka: Trzy osoby zaginęły w lesie, sezon na grzybobranie trwa

 • 17 paź 2012

  Niestety - "przerażająca jest siła nałogu" - że zacytuję klasyka Jana Kaczmarka z "Ballady o mleczarzu". Ostanie dwa a nawet trzy lata były niezbyt łaskawe w grzybki. Ten rok jest inny i nie dziwię się, że gawiedź ruszyła do lasów po to cenne trofeum. Sam mam już ponad 20 słoiczków na ciężkie czasy :)) Życzę szukająco-zbierającym aby bez niczyjej pomocy wracali do domów z pełnymi koszykami - pozdrawiam - Zb.

  8 1

MOKIS:Spektakl Andropauza 2

 • 17 paź 2012

  To wstyd, że tak rzadko ale i tak jestem dumny, że idę!!! Mam już bilety:))

  1

ALARMUJECIE: Myślenice zaśmiecone reklamami i ogłoszeniami

 • 8 paź 2012

  Kolejna bardzo ważna uwaga na temat wyglądu naszego miasta. Szkoda, że nie ma przepisu, który nakazywał by konsultacje z np.konserwatorem zabytków czy choćby jakimś artystą przed wywieszeniem jakiejś reklamy. Rozumiem ludzi prowadzących sklepy w rynku i okolicach - że chcą zareklamować swój towar. Ale czy ten baner reklamowy nie może się jakoś komponować z wyglądem zabytkowej kamienicy? Czy tylko paskudna, kolorowa tablica z napisem - OBUWIE, KEBAB, ODZIEŻ, SOLARIUM - zrobiona najtańszym kosztem i przytwierdzona byle jak nad wejściem, może przyciągnąć klienta? Jest kilka takich reklam, które nie szpecą danego budynku - ale to naprawdę są wyjątki.

  3

PRZEGLĄD PRASY: Marek Łatas złożył doniesienie do prokuratury przeciwko dyrektorowi szpitala

 • 28 wrz 2012

  Nie jestem fanem ani tym bardziej wyborcą pana Łatasa ale po obejrzeniu tego reportażu trudno nie wyciągnąć wniosków, że ma trochę racji. Poza chęcią zaistnienia (nie tylko z racji konsumpcji jabłek) i okazji dokopania przeciwnikowi politycznemu, zwrócił uwagę na fakt, że pan Styczeń i pan Tomal nie są zainteresowani oczyszczeniem i tak już napiętej sytuacji wokół naszego szpitala. Pan Dzięgiel, poddając się karze, przyznał się de facto do stawianych zarzutów. O ich skali mówiła pani Sędzia i zupełnie nie rozumiem, dlaczego starosta i dyrektor umniejszają winy Dzięgiela. Uważam, że powinno się rozwiązać umowę z tym panem. Tylko czy inny dzierżawca prosektorium będzie postępował zgodnie z przepisami ? Może - wypowiadający się w reportażu - właściciel zakładu pogrzebowego z Pcimia przystąpi do przetargu i będzie rzetelnie wykonywał te usługi?

  16 3

Sondaż: Wybieramy rozrywkowe wydarzenie lata 2012

 • 3 wrz 2012
  mirekm napisał/a:

  zbyszek963 napisał/a:To skandal, że zapomniano o najbardziej hitowym hicie tego lata w Myślenicach - przemianowanie ronda im.Koziołka Matołka w rondo im.Lecha Kaczyńskiego.chyba nie odróżniasz imprez od wydrzen politycznych :)

  No przecież tam była impreza jak nie wiem co -orkiestra strażacka, przemówienia, kwiaty, Marta Kaczyńska - etc...

  2 4
 • 3 wrz 2012

  To skandal, że zapomniano o najbardziej hitowym hicie tego lata w Myślenicach - przemianowanie ronda im.Koziołka Matołka w rondo im.Lecha Kaczyńskiego.

  2 4

Tenisowe Mistrzostwa MTKKF Myślenice 2012: Wygrała Julia Mosurska i Maciej Kozieł

 • 30 cze 2012

  Gratuluję sąsiadowi zwycięstwa:)
  A do Jupitera - jakie to ma znaczenie pod jakimi szyldami ludzie się rozwijają - fizycznie czy duchowo? A swoją drogą zastanawiam się ile masz lat kolego? Podejrzewam, że na tyle mało, żeby nie pamiętać tamtych czasów. Więc nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.

Otwarcie ronda im.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Pomnik odsłoniła Marta Kaczyńska [WIDEO]

 • 20 cze 2012

  No i stało się... Ale w zasadzie - co to za różnica - koza czy kaczka? Jeden pies...
  Nie było mnie na tej "uroczystości" więc może ktoś powie - czy poseł Jabłuszko dzwonił też dzwoneczkami?

  6 5

Myślenice: Rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dzisiaj odsłonięcie pomnika

 • 17 cze 2012

  [quote=gość: robertos] Kolejna idiotyczna decyzja radnych jestem ciekaw ile na to poszlo pieniedzy na dalsze prace zwiazane z polozeniem dalszej czesci chodnika na gornym przedmiesciu nie ma ale za to na pomniki jest.Zmiencie jeszcze pare szkol i ulic. ?Papiez zmarl i nikt nie postawil pomnika.Teraz to pewno radni beda sie tam modlic kazdego dziesiatego dnia miesiaca. Gratuluje [/quote]

  A ja w związku z samym pomnikiem - najczęściej w takich okolicznościach rozpisuje i ogłasza się jakiś konkurs na takie dzieło - czy ktoś z tu obecnych słyszał o konkursie na tenże pomnik?? Przecież zaprojektowanie i wykonanie jakiegokolwiek obelisku trochę trwa, tak więc mam wrażenie, że "wadza" miała gdzieś opinie mieszkańców i od dawna zamierzała zrobić to co "ciałem się stanie" w poniedziałek. Mam nadzieję, że na odsłonięcie "dzieła" przyjdą również mieszkańcy aby wyrazić swoją opinię..

  9 6