Powstaje wstępne studium dotyczące „złotego pociągu”. Gmina zaprasza na spotkanie informacyjne

 • 20 min.

  Po co porywać się z motyką na słońce zamiast zająć się naprawą (i poprawą) istniejącej infrastruktury? Zakopianka jest dobrym połączeniem z Krakowem, tylko trzeba uczynić ją bardziej bezpieczną i bezkolizyjną. To jest realniejsze rozwiązanie.

  1 1

Szczepienie p/covid

 • 18 paź

  A dziennikarka nazywała się Megyn Kelly. Rozmowa sprzed 3 lat.
  https://youtu.be/s9fQEPVUZCQ

  Nie wklejam tego po to, żeby popierać Putina, tylko żeby uzmysłowić niektórym ludziom ślepo wierzącym w informacje w mediach, także te rozprzestrzeniane przez USA, że brudna polityka jest po obu stronach i propaganda działa na całego również na zachodzie. Osobiście nie podejmuje się oceniać po czyjej stronie stoi racja. Polecam takie stanowisko każdemu, kogo ego nie przerasta inteligencji.

  *Sprostowanie co do filmu:
  nieco inaczej to brzmiało, chodziło o adresy IP z których wysłano informacje, nie o stronkę, córka miała 3 nie 6 lat, ale sens wypowiedzi ten sam.

  4 11
 • 18 paź
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Covid to grypa.
  To „Plandemia”.
  „Szpryca” zabija.
  Luna ma racje.
  Pospieszalski ma racje.
  Ordo Medicus ma racje.
  Oni nas chcą zabić.
  Ziemia jest płaska.
  Otwórz oczy.
  Naukowcy są oplaceni.
  Medycyna alternatywna.
  Tylko zioła.
  Piguły mordują ludzi.
  PiS jest zły.
  Stop segregacji sanitarnej.
  Wierze że tak jest , przeczytałem to na stronie szczepionkipowodujaaudyzmkropkacom
  AntyPatusMyslenice to idiota, bo mi nie wierzy.
  Każda strona ma coś mondrego

  Otwórz OCZY

  *ironia i sarkazm

  Na marginesie - grafika jest kłamstwem, źródła medyczne są kłamstwem, ale linków które podpierały by Twoja wypowiedz nie ma - a Ić Pan w …UJ szkoda niedzieli na dyskusje z Tobą :-)

  Pluj się tam przed ekranem sam 🤗

  Nie czytasz w ogóle co pisze. Gdybyś czytał może zorientowałbyś się że jestem kobietą. To podłe i prostackie wkładać komuś w usta słowa, których nigdy nie wypowiedział. Tak wygląda dyskusja z tobą....więc chyba podziękuje. Ja czytam twoje wpisy kolego i odpowiadam na nie, pluciem jest natomiast to, co robisz ty, bo ciężko nazwać dyskusją serie bluzgów nie na temat .... Szkoda, miałam o tobie lepsze zdanie.

  5 11
 • 18 paź
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  I oczywiście nie ma informacji jaka dziennikarka i w jakim medium. Mowa trawa 😂😂

  Czyli w tej chwili zarzucasz mi, że kłamię, ale jednocześnie udostępniasz jakiś wpis nie wiadomo kogo, święcie wierząc, że to nie fejk lub prowokacja, czy tak?

  P.s nie jestem antyszczepionkowcem ani nawet przeciwnikiem szczepień na covid, więc nie do końca rozumiem po co kierujesz do mnie takie wpisy? Wybacz, ale miotasz się we własnych fochach

  4 11
 • 17 paź

  Widziałam kiedyś wywiad amerykańskiej dziennikarki z Putinem. Mówiła, że wg jej źródeł Rosja mieszała się w wybory prezydenckie w USA, na co Putin się roześmiał i powiedział, że jego informatycy mogą zrobić tak, że w tych źródłach będzie pisało, że to jej sześcioletnie dziecko sfałszowało wybory.

  Polecam do przemyślenia

  5 13
 • 17 paź

  Aha zapomniałam o grafice z tweeta (swoją drogą śmieszne, że tweeter jest dla ciebie "poważnym" źródłem):

  Skupiłeś się na tym co pisałam? Proszę wskaż mi w źródle spod grafiki to o czym mówię bo ja jakoś nie znalazłam.

  Skup się kolego: Praktycznie wszystkie przypadki zakrzepicy po szczepionkach dotyczą żył mózgowych. Praktycznie żadne przypadki zakrzepicy spowodowanej paleniem tytoniu nie dotyczą żył mózgowych. Analogicznie kolosalna większość przypadków zakrzepicy u palaczy dotyczy żył płucnych, i praktycznie zerowa ilość przypadków zakrzepicy u szczepionych osób dotyczy żył płucnych. Zrób sobie z tego grafikę, proszę, i pomyśl nad nią choć trochę.

  Ta grafika jest po prostu bezczelną manipulacją. Zapewne kończyłeś LO Kościuszki, skoro tego nie widzisz....

  4 11
 • 17 paź
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  W linku którym podałem są podane żródła tej infografiki - wystarczy patrzeć na trochę więcej niż grafiki.
  Co do reszty wypowiedzi - nie ustosunkuje się. Mowa trwa. Cytowanie stron które występują w internecie jako rozpoznana ruska propaganda jest żałosne i szkoda mi na to czasu.

  Strona „Vaccine…” luby występuje jako rozpoznana Kremlowska dezinformacja.

  Pozdrawiam i bez odbioru

  Dlaczego ucinasz wartościową dyskusję? To jest sposób na walkę z dezinformacją? Tupnąć nóżką bo "ma być jak mówię"?

  Mam dylemat; źródło z internetu weryfikujesz w internecie. Na jakiejś stronce w internecie napisano, że jakaś inna stronka jest "ruską tubą propagandową". Trochę mnie zastanawia skąd wiara w wiarygodność tej, na której tak napisano .... (?)
  Ale mało ważne.
  Jeszcze raz powiem i będę powtarzać do znudzenia: na każdej stronce w każdym zakamarku internetu można odnaleźć zarówno prawdziwe, jak i nieprawdziwe informacje. Jeśli przerasta cię ocena prawdziwości danej informacji to wypada po prostu powiedzieć "nie wiem" ewentualnie "nie mam zdania" lub w ostateczności "wierzę, iż". To nie świadczy dobrze o tobie, jeśli stawiasz się w pozycji wszechwiedzącego i poniżasz innych, że coś "źle wiedzą", lub wręcz że kłamią. No chyba, że jesteś conajmniej noblistą w tej dziedzinie, to można założyć że masz wystarczająco kompetencji.

  4 12
 • 17 paź
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Mam wrażenie że nadal się nie rozumiemy. Nigdzie nie napisałem że The Lancet to prawda objawiona, a że ma większą tzw. reputacje niż strona zarejestrowana przez Kreml.

  I nie, to nie tak że z każdego cytatu coś wynika - idiota, który twierdzi że Ziemia jest płaska i cytuje strony z rzekomymi dowodami będzie tylko pociesznym idiotą.

  Natomiast jeśli chcesz sobie dyskutować z foliarzami - to dyskutuj, ja wysiadam.

  Na marginesie - jedna z domen którą wrzuciła luna wyskakuje w anglojęzycznym internecie jako finansowana przez Kreml i siejącą dezinformacje.

  Zachęcam do samodzielnego szukania w Google, a nie przekonywania że każdy idiotyczny i durny cytat jest warty „dyskusji”

  Pozdrawiam

  Najbardziej mnie rozśmieszyło jednak co innego - znalazłem na Facebooku córkę naszej wokalistki. Młoda dziewczyna, strasznie otyła, ciskająca piorunami na szczepionki i „szczpryce” przy czym jest tak gruba ze na pewno ma problemy z cukrzyca, wydolnością płuc i serca.

  Ale to jej nie zabije, zabije ją szpryca. XD

  Ależ ja cię rozumiem, najwyraźniej ty jednak nie rozumiesz mnie. COŚ wynika z każdego cytatu. Jeśli ktoś cytuję ci śmieciowe pismo na potwierdzenie np płaskości ziemi to wynika z tego jasno z kim rozmawiasz i jaki jest jego poziom inteligencji. Chciałam to napisać możliwie delikatnie, ale chyba nie złapałeś sarkazmu.

  Ja także nie twierdzę, że lancet jest złym źródłem tylko dlatego, że zdarzyły się w nim oszustwa. Ja tylko próbuje zwrócić twoją uwagę na fakt, że źródło nie jest samo w sobie wyznacznikiem wartości informacji. Informacje trzeba weryfikować, skreślanie ich tylko ze względu na źródło jest niepoważne, równie niepoważne jak ślepa w nie wiara.

  Masz rację co do śmieszności sytuacji z córką wokalistki. Dla mnie jednak równie śmieszne jest, jak takie osoby wpadają w paranoję i przesadnie "chronią się" przed covidem, np dezynfekując siebie i całe swoje otoczenie, z czego później wynika to, co napisałam wyżej, a co (nie do końca rozumiem dlaczego) wywołało fale minusów (?) Czy to jest sposób fanatyków covidowych na walkę z niepasującymi im informacjami? Sam widzisz, zamieściłam suche dane, nie żadne propagandowe źródełko. Jeśli ktoś ma pomysł na inny niż spowodowany nadmierną sterylnością spadek poziomu odporności powód sytuacji wzmożonych zachorowań na inne choroby to chętnie podyskutuję. Minusowanie natomiast dyskusją nie jest, więc.....

  2 12
 • 17 paź

  I ostatnia kwestia kolego, podajesz jako źródło tweeta jakiejś doktorki. Przyjrzyjmy się zatem jej postowi: porównuje on ryzyko zakrzepicy w różnych przypadkach, ale ta Pani również dokonała manipulacji, ponieważ nie wiadomo co ona porównuje, wszak u palaczy np występuje ryzyko zakrzepicy żył płucnych, u otyłych osób zakrzepicy kończyn dolnych, u szczepionych na covid żył mózgowych, zatem ryzyko np zakrzepicy żył płucnych u szczepionych będzie niemal zerowe, u palaczy relatywnie wysokie, ale z kolei ryzyko zakrzepicy żył mózgowych u palaczy będzie bliskie zeru, podczas gdy u szczepionych może być znacznie wyższe. Ta grafika do niczego się nie nadaje i nie jest absolutnie żadnym źródłem wiedzy.

  3 11
 • 17 paź

  P.s może nie powołujmy się tu na "prestiż" naukowy L.O Kościuszki... Jak moja babcia mawiała: jeśli coś jest do wszystkiego znaczy że jest do niczego.
  *Z całym szacunkiem dla nielicznych wprawdzie, ale bardzo dobrych pedagogów z tej szkoły

  5 11
 • 17 paź
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Byłeś w biol-chemie w Kościuszce to doskonale wiesz, że The Lancet czy The Science to pisma naukowe, recenzowane, a to co Luna podsyła to pisma/strony bez reputacji.
  Jak na takiego fana PiSu jakim jesteś powinna Cię też zmartwić antypisowska propaganda jaką ona uprawia na forum (no i strony które wrzuca, bo są to strony jawnie antypis) - wypadłeś z formy, dawniej orałeś antypis na tym forum. Czyżbyś zmieniał opcje polityczną i już PiS nie był idealny???

  Kolego:
  A) Lancet opublikował conajmniej 70 artykułów, które okazały się oszustwem.
  Źródło to nie jest główny wyznacznik wartości materiału w nim umieszczonego. Takie argumentowanie przypomina dyskusje z piaskownicy.
  B) oczywistym jest, że trzeba patrzeć krytycznym okiem na artykuły w sieci. Ale jeśli masz film, przedstawiający wywiad z osobą, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz tytułem naukowym, którą to osobę możesz sprawdzić i zweryfikować jej wiarygodność, to wyjaśnij mi o czym wg ciebie świadczy fakt, że ten filmik znalazł się na jakiejś stronce bez reputacji? Może warto najpierw sprawdzić, gdzie jeszcze się znalazł? Bo takie stronki nie tworzą większości materiałów, tylko je kopiują, także z poważanych źródeł. Jeśli na kanale jakiegoś świra z YT znajdziesz coś, co puszczono wczoraj w faktach lub wiadomościach, to od razu uznajesz to za brednie?
  C) szczucie jednej osoby na drugą "jak możesz jej bronić skoro nie lubi twojego kochanego PiSu" to zachowanie poniżej krytyki.... Lubię cię, udam więc że tego nie widzę

  5 12
 • 17 paź
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Cytowanie ze źródeł niesprawdzonych, kłamliwych, zarejestrowanych w podejrzanych jurysdykcjach jest złe, bo jest to dezinformacja.

  Gdybys cytował stronę która twierdzi ze ja granicy SG morduje ludzi chociaż prawda jest zupełnie inna i nasza SG postępuje moralnie i właściwie i nikt nie jest mordowany - to uznajesz to za:

  A) kłamstwo i pomówienie
  B) dezinformacje, kłamstwo, destabilizację
  C) nic się nie stało można kłamać to odbiorca decyduje co z tym zrobi

  Trochę krytycznego myślenia.

  Kolego, nie zrozumiałeś. Z każdego cytatu COŚ wynika, z każdego da się coś wywnioskować, niekoniecznie zgodnie z zamysłem cytującego ani nawet cytowanego ale to też dobrze;)
  Wyjaśnić dokładniej czy rozumiesz już sugestię?

  Co do źródeł jeszcze, z łatwością znajdę ci tuzin stron, na których prócz jawnych bzdur można znaleźć także prawdziwe informacje. Inteligentny człowiek ocenia informacje, nie samo źródło. Informacja o źródle jest pomocą do tej oceny, nie podstawą.
  Swoją drogą dziwi mnie jedno: popierasz, tak jak i ja, walkę z dezinformacją i propagandą, ale nie widziałam abyś gdzieś domagał się kar dla nieuczciwych dziennikarzy, ktorzy pokazywali trumny z Bergamo jako żniwo covida podczas gdy była to relacja z pochówku ofiar katastrofy statku sprzed kilku lat....

  5 12
 • 14 paź

  Kolego, cytowanie nie jest samo w sobie złe. To od odbiorcy zależy, jak skorzysta z cytatu. Polecam przyglądać się każdemu, bo z każdego COŚ wynika, z każdego coś da się wydedukować, niekoniecznie zgodnie z zamysłem cytującego ani nawet cytowanego, ale to też dobrze ;)

  Pozwól, że sama dorzucę również pewien cytat. Uprzedzam, nie ma on nic wspólnego z teoriami spiskowymi, nawiązuje natomiast do moich słów z początku pandemii w kwestii sposobów walki z wirusem.
  Źródło: https://m.sadeczanin.info/wiadomosci/wirusem-rsv-zakaza-sie-coraz-wiecej-dzieci-w-szpitalach-brakuje-wolnych-miejsc

  "Sytuacja na oddziałach pediatrycznych w większości szpitali w Małopolsce robi się „podbramkowa” To mało powiedziane. Szpitalne pediatrie pękają w szwach. Większość placówek posiłkuje się dostawkami. Tyle jest hospitalizowanych w nich małych pacjentów. Gros z nich choruje na zakażenie górnych dróg oddechowych, wywołane przez wirus RSV."
  (...)
  "Jak diagnozują lekarze, u większości dzieci, hospitalizowanych obecnie w oddziałach pediatrycznych widoczna jest obniżona odporność. Może mieć to związek z tym, że ze względu na ograniczenie kontaktów społecznych miały one mniej okazji, by ją nabyć."

  Ciśnie się na usta: Ta-Da!

  6 22
 • 9 paź
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Wybacz - ale nie zgadzam się z tym - to, że jakaś strona istnieje i ma jakąś super nazwę jak strona luny vaccine - nie czyni z niej DOBREGO źródła.
  Trzeba umieć oceniać jakość informacji w internecie - polecam też sprawdzać tzw. whois stron, Kreml bardzo lubi siać antyszczepionkową, populistyczną i antydemokratyczną propagandę. A dyskusja na tematy inicjowane przez "złe" źródła jest kontrproduktywna. To tak jakby w obecnych czasach ktoś podważał heliocentryzm.

  W internecie znajdziesz też strony, które twierdzą że ziemia jest płaska - skoro uważasz, że trzeba na takie tematy rozmawiać to rozmawiaj, ale beze mnie xD

  Chyba mnie nie zrozumiałeś. Przecież ja cały czas pisze, że nie należy ślepo ufać w źródła. Wg mnie natomiast czyni to ten, kto ocenia zawarte w nich i firma je na podstawie "renomy" samego źródła.... Przecież w czasopiśmie Lancet także opublikowano nie raz nieprawdziwe informacje, które okazały się być oszustwem. To normalne - nikt nie wie wszystkiego, każdy może się pomylić. Co by było, gdyby tamtych artykułów nikt nie pomyślał zweryfikować? Analogicznie nie należy skreślać informacji tylko że względu na fakt, że ukazały się w jakimś mało poważanym źródle. Wszak wiele z nich pojawia się w wielu różnych źródłach, warto zawsze sprawdzić zamiast zachowywać się jak bezmyślny troll.

  5 16

Radni przepytali prezesa ZUO. Ten nie prognozuje podwyżek za odbiór śmieci, a sytuację finansową spółki określa jako "bardzo dobrą"

 • 17 paź

  Bardziej magia, taka w stylu coperfiledla: wystarczy oszukać oczy i uszy widowni, coś gdzieś ukryć, coś wyciągnąć z kapelusza ...

  9
 • 15 paź

  Vojtku, którego ton wypowiedzi bardzo przypomina ton osób, których ników już tutaj od pewnego czasu nie widać; czy ciebie podwyżki cen cieszą? Śmieszą? Zadowalają? Bo tak piszesz, jakbyś nie miał z tym żadnego problemu. Jak się już tak rozpędzasz, to chętnie odstąpię ci trochę moich rachunków.

  18 1

To nie pierwsze tego typu zgłoszenie. Kolejne dzikie wysypisko zlokalizowaliście nad Rabą

 • 12 paź

  Nie rozumiem. Czy ludzie nie potrafią zadzwonić, zgłosić odpady problematyczne lub wielkogabarytowe i spokojnie poczekać na odbiór? Przecież za śmieci płacą.

  9 1

Msza o uzdrowienie i uwolnienie

 • 11 paź

  Zaintrygowało mnie stwierdzenie że ktoś "sprowadził na siebie zło"....

  6 1

Zmiana na stanowisku przewodniczącego rady. Radni PiS doprowadzili do obsadzenia tej funkcji swoim kandydatem

 • 10 paź

  Nie wiem jakie ma znaczenie, napisałam dla ścisłości, żeby nie było wątpliwości o kim mówię, a epitetów "święta" czy "boska" wolałam uniknąć

  5

Tour de Konstytucja zbiera żniwo. Dyrektorka szkoły w Dobczycach zawieszona

 • 9 paź

  Burmistrz jest niejako "szefem" dyrektora, więc ciężko mi uwierzyć, że nie ma nic do powiedzenia, ale z drugiej strony kto w tym pisidołku ma coś do powiedzenia? Linia partii jest święta. Trzeba, to się i misia postawi i tym misiem otworzy oczy niedowiarkom ;)

  11 3
 • 9 paź

  Mój drogi, to element pracy nauczyciela. Nie jest w stanie pytać o zgodne na wszystko. Czy jak dzieci szły topić marzannę to też do ciebie dzwoniono, czy aby nie masz nic przeciwko?

  6 3
 • 9 paź

  Błąd kolego. Dzień niepodleglosci jest świętem, jego obchody są wydarzeniem, takim samym jak obchody dnia konstytucji. Kwestia tego jak ktoś to zorganizuje. Nie rozumiem skąd takie stwierdzenie, że wydarzenie miało "realizować postulaty" organizatora (?) To wniosku z jakiś faktów czy tylko przeczucia? Jeśli tak było chętnie poznam przykłady, bo mniemam iż byłeś tam i wiesz.

  7 2
 • 9 paź

  A.o piśmie było w poprzednim artykule miasto-info na ten temat.

  2 5
 • 9 paź

  Bozia tego nie rozdaje, to się nabywa samemu w drodze wychowania, dobrze, jeśli wespół z kulturą osobistą i odrobiną chociaż rozumu.... Nazwałeś tak w swoim komentarzu innych rodziców, więc nie wiem czemu tłumaczysz się dystansem do siebie samego. O sobie samym mów co uważasz. Dziwi mnie tylko, iż uwiera cię u dzieci wiedzą o konstytucji, a nie uwiera brak szacunku do rodziców....

  8 1
 • 9 paź

  Rozumiem, iż znasz treść informacji, jakie zdobyły dzieci podczas "tour de konstytucja" i dlatego stwierdzasz, że ci ten fakt nie odpowiada (?)

  1 4