Gdzie się podziały hulajnogi elektryczne?

 • 23 godz.
  klaudiap napisał/a:

  Nagle znikneły, a przecież było ich pełno na każdym kroku. Dlaczego zostały wycofane?

  Bo większości się znudziły, jak każdy taki szpanerski badziew po pewnym czasie.

  3

Pierogi ruskie

 • 23 godz.

  W końcu ktoś to powiedział głośno. Niestety zawsze znajdą się tacy, co cie za to zganią, bo prawda ma byc ladna i przyjemna, a nie obnażać ich ignorancję i niewiedzę. Poza tym jesteś onucem i czymś tam jeszcze z tej dziwnej nowomowy, bo nie płyniesz z nurtem bezsensownego licytowania się na ochy i achy ;)

  6

Grzegorz Ostafin: Coraz więcej ludzi chce mieszkać na wsi, ale pracować i zarabiać już poza nią

 • 23 godz.

  To jest prawda, domy na wsiach stają się tzw "sypialniami" dla ludzi pracujących i żyjących w Krakowie na codzień. Przyjeżdżają odpocząć od zgiełku miasta i ja to rozumiem, ale nie powinni oczekiwać, że na wsi będzie absolutna cisza i spokój na ich życzenie. Znam tak ekstremalne przypadki, że ktoś wybudował się pod samym lasem i cierpi bo słyszy ptaki, a co tu dopiero mówić o gospodarce, piejących kogutach, hałaśliwych indykach, szczekających psach, śmierdzących krowach czy pracujących pompach do podlewania warzyw, jeśli państwo waćpaństwo chce kontemplować szum wody w swojej fontannie pośród magnolii, za płotem idealnie przystrzyżonych tuji...

  9 2

Udrożnią przepusty na drodze prowadzącej na Chełm. Czy to pozwoli na jej otwarcie dla wszystkich uczestników ruchu?

 • 19 maj

  "Trzepiał" to jakieś combo słów "czepiał" i "trzepał"?

  4

Eurowizja2022

 • 17 maj
  Prawicowiec napisał/a:

  Umówmy się, reprezentant Niemiec, zrobił dobrą robotę i wyprzedził niejednego gniota ;
  https://www.google.pl/search?q=Malik+Harris+eurowizja+yutube&client=safari&hl=pl-pl&ei=GPKDYvTcLqyOrwS7iJeoBA&oq=Malik+Harris+eurowizja+yutube&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAMyBwghEAoQoAE6BQghEKABSgQIQRgBUK8KWJUnYJMraAFwAHgAgAGtAogBqAqSAQcxLjMuMi4xmAEAoAEBwAEB&sclient=mobile-gws-wiz-serp#fpstate=ive&vld=cid:2e4f242e,vid:Oy-s-IZIHkI,st:0

  Gdy żyliśmy w przyjaźni z Niemcami, ci nigdy w punktacji o nas nie zapominali, myśmy się rewanżował niższa punktacją.
  Teraz Polska 0 dla Niemiec i Niemcy 0 dla Polski.

  My niestety z nikim nie żyjemy w przyjaźni. Co najwyżej w stosunkach służalczo-poddańczych, jak z USA, lub wazeliniarsko-frajerskich, jak z Węgrami.

  2 3
 • 17 maj

  Oglądam występ Krystiana chyba 10 raz i nadal nie mogę wyjść z podziwu jak perfekcyjnie to zaśpiewał. Piosenka jest magiczna, jego głos i cały występ po prostu porywa. Występu Ukrainy, bez urazy, nie dam rady obejrzeć więcej, drażni mnie ten wokal, huk, bezład i nachalna awangarda sceniczna. Może po prostu nie mój gust, ale pomijając nawet genialny występ Ochmana, niektóre inne piosenki też biły ukraińską na łeb na szyję.

  4 1
 • 16 maj

  Dla mnie ta piosenka była marna, choć brzmi oryginalnie, to nie mogę pozbyć się wrażenia, że gdzieś to już slyszalam. No i wykonanie raczej średnie, do tego oprawa sceniczna bez ładu i składu, nazwałbym to pajacowaniem, bo na pewno nie tańcem.

  Szczerze nie rusza mnie to, że Ukraina dostała "polityczną" wygraną, nie żałuję im ani nie zazdroszczę, niech mają, tylko drażni mnie gdy ktoś próbuje wmawiać, że tak nie było. No przykro mi ale było. Piosenka ani wykonanie nie zasługiwały obiektywnie na wygraną.

  Piosenka naszego reprezentanta natomiast zasługiwała w moim odczuciu conajmniej na ścisłe podium, bo była na prawdę dobrze zaśpiewana, ciekawa i wysokiej klasy. Krystian ma przepiękny głos i śpiewa perfekcyjnie. Pierwszy raz od wielu lat mieliśmy faktycznie dobrego reprezentanta, z dobrą piosenką i genialnym warsztatem.
  Piosenki większości krajów nie dawały się nawet odrobinę zapisać w pamięci, takie gnioty jakich pełno w radiu.

  10

W tym roku nie będzie Dni Myślenic, ale… gmina planuje obchody 680-lecia lokacji miasta. Co to oznacza?

 • 16 maj

  Podszywanie, podstawianie, lewacy.... Chyba nie odczytam tego komentarza bez przypisów i słownika

  3 4
 • 15 maj

  "Chcemy (..) cofnąć się w czasie siedem wieków wstecz."
  - trzeba przyznać, że co jak co, ale cofanie przy tych rządach przepiega pomyślnie.

  14 2
 • 15 maj

  Liczysz straty, to może policzysz też zyski? Swoją drogą tegoroczna impreza to za co? Za buk zapłać?

  13
 • 15 maj

  Tak tak, bo przecież śmiecenie jest winą imprezy, nie ludzi :/

  10
 • 13 maj

  Nie wiem po jakich krzokach łaziłeś w ostatnie kilka edycji dni Myślenic i (o jakich porach) ale na plaży trawiastej w standardowych godzinach, nigdy nie zauważyłam podobnych wydarzeń.
  Może to kwestia towarzystwa, z którym tam byłeś?

  14 6

oszczednosci

 • 16 maj

  Napisałeś dużo tekstu ale żadnych konkretów. Może użyjesz jakiegoś prostego, zwięzłego wyjaśnienia zamiast odsyłać do bliżej nieokreślonych źródeł? Nie mów mi kolejny raz, że Putin sztucznie ustalił cenę rubla na światowej giełdzie. Jak dla mnie mógł nawet ściągnąć ją z kosmosu, bo nie interesuje mnie co i jak ustalił, interesuje mnie ile inne kraje za tego rubla płacą. Polacy płacą cenę wyższą niż przed wojną? Dlaczego?

  1 2
 • 15 maj

  Nie patrzę na to,co mówi jakikolwiek bank tylko na to, jaka jest rynkowa wartość złotówki względem rubla. U nas nie ma wojny, nie ma sankcji. Teraz porównaj sobie wartość naszej waluty (nawet względem wszystkich innych walut) i wartość rubla tym samym względem i wyjaśnij mi, jak rosyjska gospodarka może stać gorzej niż nasza?

  Zastanów się chłopie: gdybyś miał swoją walutę objętą sankcjami i faktycznie kiepsko byś prządł, to co byś sobie mógł zrobić z podyktowaną przez siebie jej ceną? A no podetrzeć sobie tyłek. Chyba, że potencjalni nabywcy są od ciebie i twojej waluty uzależnieni, to wtedy możesz dyktować. Jeśli większość znaczących na rynku światowym krajów jest od ciebie uzależnionych i nawet mimo sankcji zmuszone są one godzić się na sztucznie zawyżoną cenę twojej waluty to znaczy, że jesteś silny. Czy Polska może sobie zawyżać swoją walutę? No właśnie. Przypomnę raz jeszcze: nie mamy nałożonych sankcji.

  1 1
 • 12 maj
  mknp napisał/a:

  Albo kompletnie nie ogarniasz podstaw finansów i ekonomii, albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

  Chyba, że jesteś po prostu prorosyjskim trollem i zakłamujesz fakty jak tylko możesz, żeby tylko nie przyznać, że rubel i ruska gospodarka ledwo zipie.

  Co ma ekonomia do tego, że wchodząc na giełdę widzę kurs rubla w stosunku do złotego niemal najwyższy od 5 lat?
  To są fakty a mnie obchodzą fakty.
  U nas wojny nie ma, a spójrz na stan naszej gospodarki i naszej waluty, dopiero potem mów jak to strasznie Rosja ja tej wojnie cierpi... Na jednym cierpi, na czym innym zyskuje, na pewnych rzeczach zyska lub straci dopiero długoterminowo, dlatego trzeba patrzeć na cały bilans, nie na jedną kwestię. Powiedz mi kolego co ty masz za wtyki i tajemną wiedzę że znasz dogłębny stan rosyjskiej gospodarki, hmm? Ja nie znam, oceniam jedynie, że nie może być aż tak źle jak twierdzisz i jak głosi propaganda, bo wg propagandy Rosja pada już od dwóch miesięcy. Tylko jakoś paść nie może.

  1
 • 7 maj

  Kolego, sugerujesz że rosyjski bank jest w stanie dyktować ceny swojej waluty na rynku światowym?? Jeśli jest, to chyba najoczywistszy znak, że rosyjska waluta i rosyjska gospodarka mają się dobrze.

  1
 • 28 kwi
  mknp napisał/a:

  Rubel ma obecnie dwa kursy, oficjalny i realny. Ten oficjalny faktycznie wygląda dobrze, ale realne ceny rubla w kantorach w Rosji szorują po dnie.
  Ten podział wyszedł od Banku Centralnego Rosji, który zalecił bankom ustalenie dwóch kursów rubla, jeden dla importerów, a drugi dla pozostałych. Dla importerów warunki zakupu mają być zbliżone do giełdowych, dla pozostałych wartość jest realna.
  Więc mamy tutaj sytuację, kiedy bank centralny ustala swoje ceny, a rynek swoje. Ta sama historia miała już miejsce w ZSRR.
  Jeszcze niższą wartość niż rynkowa w Rosji ma rubel w innych krajach, np. w Turcji, a ta różnica wynika już z tego, że Rosja utrudnia użycie innych walut w kraju, np. zakazali bankom sprzedaży dolarów i euro, oraz ograniczyli możliwości wypłaty obcych walut z kont walutowych. Dlatego w Rosji rubel zyskał, bo chcąc nie chcą, Rosjanie muszą z niego korzystać, a za granicę też raczej nie wyjadą.

  Podobnie rząd blokuje giełdę, nie pozwala wypłacać zagranicznym inwestorom swoich środków z Rosji, co sprawiło, że ceny akcji rosyjskich spółek nie spadły na wykresach, ale faktycznie strasznie spadła ich wiarygodność, więc i spadła chęć inwestycji w te firmy i realna wartość, co będzie miało swoje odbicie w przyszłości już nawet na oficjalnych wykresach.

  Rosyjskiego rynku walutowego, mimo podobnego wykresu, nie da się porównać do rynku sprzed ataku na Ukrainę. Oficjalna wycena rubla to po prostu propaganda dla Rosjan, mająca im mówić, że sankcje nie działają, pomijają przy tym problemy m.in. inflacji, bezrobocia, czy rozwoju gospodarczego. Robią tak, ponieważ rosyjska ludność traktuje kurs waluty jako główny wskaźnik ekonomiczny, więc nie zauważają nawet jakim kosztem podniesiono wartość waluty i że jest ona zwyczajnie napompowana.

  Cóż, dziś w Niemczech zapadła decyzja o płatności za rosyjskie surowce w rublach. Jakby rubel stał tak źle względem euro, to czy Putin by się upierał na taką płatność? On nie fałszuje wartości swojej waluty, on ją wymusza.

  2 1
 • 27 kwi
  czarownica napisał/a:

  DM-S w sedno

  Wystarczy zauważyć, że rubel stoi dziś najlepiej od 2 lat i zbliża się do czteroletniego rekordu, hrywna od początku wojny ma się także coraz lepiej, a złotówka brzytwy się chytajac tonie z dania na dzień.

  5 1

Myślenice. Trwa kult Matki Bożej Myślenickiej. Procesja z „cudownym obrazem” przeszła ulicami miasta

 • 11 maj

  X'D

  4

Żmija na Zarabiu

 • 7 maj

  Żmije lubią wygrzewać się w słońcu właśnie na takich kamieniach. Gniazdują pewnie też między nimi. Uważajcie

  4

Koronawirus. Od 16 maja koniec stanu epidemii. Minister Zdrowia ogłasza zmiany

 • 7 maj

  Nie, nie będzie. Choć może niektórzy będą tak opowiadać.

  1 5

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przez Myślenice przejechała kolumna samochodów

 • 5 maj

  Machał :) jak papież z "papamobile-a".

  15 2

Myślenice. Trwa remont ul. Pardyaka na Osiedlu Tysiąclecia, ale korkuje się ul. 3-go Maja. Tak wyglądała dzisiaj rano

 • 5 maj

  Gdzie na ul 3go maja są drzwi do szkoły, pod które podwożone są te "bombelki"?

  3 8

Porysowała kilkanaście samochodów, bo „tarasowały jej przejście”. Straty to ponad 21 tys. zł

 • 29 kwi

  Napisałam, że nie rozumiem tych, którzy pochwalają ten wybryk. Nigdzie nie wyliczam ilu ich jest ani nie twierdzę, że robią tak wszyscy, więc nie rozumiem po co to piszesz (?)

  Oczywiście że nieprawidłowo zaparkowane samochody to wkurzająca plaga, ale o ile kartki z "karnymi fallusami" jeszcze rozumiem, o tyle samosądy tego typu absolutnie nie wchodzą dla mnie w.gre. Poza tym jak dla mnie jeszcze większą plagą są samochody notorycznie blokujące miejsca parkingowe: takie nieużywane, często bez opon, uszkodzone, zniszczone, spalone, a także takie, jak lawety zajmujące po kilka miejsc nad basenem. Jak ktoś chce prowadzić biznes to powinien sobie zorganizować plac pod taką działalność i tam stawiać swoje samochody, nie na publicznych parkingach.

Jarosław Szlachetka o kolei Kraków-Myślenice: Był taki pewien dyrektor tego urzędu, który drwił. Dzisiaj to jest konkret, to nie są mrzonki, nie są opowiadania

 • 28 kwi

  Tu nie chodzi o to żeby było zrobione, tylko żeby było planowane. Ty wiesz ile dzieci, bratanki, siostrzeńcy, kochanki i kolesie zarobią na tym planowaniu przez najbliższe 10lat? W pewnym momencie powstanie nawet zarząd tej kolei, i to jeszcze zanim pierwszy szpadel zostanie wbity w ziemię.... A potem? Potem powiedzą, że chcieli, że robili, że już prawie było, ale wiadomo, wina Tuska

  13 2