Raport o COVID-19 w Myślenicach. Największym problemem nie jest liczba łóżek, a brak lekarzy i pielęgniarek

 • 9 kwi

  Ja bym koniecznie dodała cytat z końca jego apelu, gdzie mówi o tym, że od czasu rozpoczęcia szczepień czyli od połowy grudnia na covid zmarło conajmniej 3,5 raza więcej ludzi niż przed szczepieniami.

  1

Rząd przedłuża obostrzenia. Oto lista aktualnych ograniczeń

„Twoje ogłoszenie jest nadal aktualne? Kliknij tutaj". Tak mieszkańcy powiatu stracili kilkanaście tysięcy złotych

 • 7 kwi

  To jest niedorzeczne, że w czasach gdy śledzą nas własne telefony, gdy serwery pozwalają nagrywać wszystkie rozmowy z całego świata, gdy inwigilacja stała się codziennością, tacy oszuści pozostają nieuchwytni.

  7

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Mieszkańcy Myślenic i Dobczyc mieli okazję słuchać go na żywo

 • 6 kwi

  Od co najmniej kilku występował tylko z playbacku, w dodatku napruty. Nigdy nie podobała mi się jego twórczość. Niemniej szkoda człowieka. Jak każdego. No prawie każdego. Dobra, powiem wprost: umarł to umarł. Jak wielu innych.

  6 12

Po świętach ponad 8 tys. zakażeń w kraju, 663 w Małopolsce i 14 w powiecie myślenickim

 • 6 kwi

  "Niech jadą"
  ~ J. Lichocka

  9 2

Radny alarmuje: crossy, quady i terenówki rozjeżdżają szlak oraz prywatne tereny pod „Dalinem”. Jak temu zaradzić?

 • 2 kwi

  A jeśli jedzie po prywatnych terenach, to czemu na policję a nie do właścicieli tych terenów? Policja nie jest również właścicielem szlaku turystycznego, więc nie mam za bardzo pomysłu co ten mandat miałby wnieść do sytuacji? Wyobrażasz sobie patrol policji z zakupionymi za te 500zl łopatami idący poprawiać drogę?

  7 2
 • 2 kwi

  Arku wybacz, ale co ty fasolisz?
  Nigdzie nie napisałam, że chce zabraniać posiadania quadów i tym podobnych maszyn. Ja nawet nie zabraniam jeździć nimi po cudzych działkach - tego akurat zabrania prawo, a ja się z nim zgadzam. Nikogo nie interesuje gdzie będziesz swoim quadem jeździł gdy sobie go kupisz. To Twój problem Arku. Odczep się od ludzi i ich działek.
  Co do parkingów - ktoś ci broni na nich stać quadem? Nie widać quadów na drogach bo 99% z nich jest niezarejestrowanych. Jeśli będziesz miał zarejestrowany pojazd to będziesz miał takie samo prawo stać nim na parkingu miejskim jak właściciel fiata czy maybacha.

  21 3
 • 1 kwi

  Dirty spróbuj odróżnić potrzeby podstawowe od luksusowych. Drogi publiczne służą nie tylko posiadaczom samochodu, ale też transportowi publicznemu i wszystkim służbom publicznym, które z nich korzystają. Możliwość przemieszczania się, obojętne czy transportem publicznym, czy pieszo, czy własnym pojazdem, to podstawowe prawo zapisane w konstytucji. Dlatego gmina ma dbać o gminne drogi. Ale jeśli chcesz mieć luxus w postaci wypasionego bolida to nikt ci nie broni, ale nie wymagaj, żeby ci wszystkie krawężniki w mieście obniżono albo zorganizowano tor do wyścigów.
  Co to jest za tłumaczenie, że quadowcy nie mają gdzie jeździć? Kupując quada i nie mając własnych terenów do jazdy trzeba się liczyć z tym, że cudze tereny mogą kiedyś przestać być dostępne. Nie ma świętych krów. Święta to jest własność. Dlatego niszczenie komuś quadem jego własności nie ma żadnych usprawiedliwień.

  35 2
 • 1 kwi

  Arku tyle o teorii, a teraz przyjdźmy do praktyki: widuję quady w mojej okolicy. Mieszkam nawet niemal po sąsiedzku z firmą która je sprzedaje. Jeszcze nie spotkałam quada z tablicą rejestracyjną. Znam też nie jednego posiadacza takiej maszyny i żaden nie ma jej zarejestrowanej. Kto i jak ich sprawdzi, jeśli wyjeżdżają niemal wyłącznie w las? Radiowóz będzie ich po lesie gonił???

  Skoro uważasz mój przykład za głupi to powiedz mi czemu w Polsce nie ma odpowiednich dróg dla posiadaczy Lamborghini? Nie ma przebacz kolego, chcesz mieć luxus to go sobie ogarnij we własnym zakresie. Gmina jest od załatwiania potrzeb podstawowych, a nie czyiś zachcianek. Nie wiem czemu zlikwidowano dotychczasowy tor (on należał do gminy w ogóle? Kto o niego dbał i z jakich środków?). Mamy w gminie na tyle dużo ważniejszych wydatków, że wybacz, ale robienie dobrze garstce ludzi, którzy na dodatek są upierdliwością dla całej reszty, to nie jest priorytet.
  Proponuję, skoro jest takie zapotrzebowanie, żeby ktoś zainwestował w taki biznes, otworzył fajny tor, do tego jakieś zaplecze, grill, może wypożyczalnia. Super sprawa. Obawiam się tylko, że Janusze na quadach nie będą zainteresowani, bo darmochy lepsza, nie ważne że po cudzych działkach. Prawdziwi miłośnicy offroadu mają maszyny lub samochody za grube pieniądze, organizują sobie rajdy legalnie, jest to całe przedsięwzięcie, wręcz prestiżowe, a nie dzika granda po cudzych polach i bezmyślne niszczenie lasów pierdzibączkami z odzysku za 5 koła.

  58 4
 • 1 kwi

  Nie do końca się zgodzę. Jeśli kupię sobie helikopter to mogę wymagać, żeby mi gmina zapewniła lądowisko?
  Właściciele quadów powinni sobie jeździć po swoich włościach a jak ich nie posiadają to po co kupują quady? To nie jest pojazd dopuszczony do ruchu drogowego, to typowa zabawka, do której trzeba mieć teren. Szczytem bezczelności jest jeżdżenie po cudzym terenie i niszczenie go.
  Gmina nie jest od zapewniania rozrywki znudzonym rajdowcom tylko od zapewniania bezpieczeństwa i normalnych warunków życia całemu społeczeństwu.

  116 9

Trwają prace nad nową siedzibą starostwa. Oddanie budynku najpóźniej nastąpi jesienią

 • 30 mar

  A zatrudniac tam zaczną normalnych ludzi czy nadal tylko pociotków lub na staż bez bez perspektyw?

  15 19

Śmieci drożeją, ale nie wszędzie. Ile za ich odbiór płacą mieszkańcy gmin powiatu myślenickiego?

 • 26 mar

  Bolek pozwolisz, że wytrąbię ci w czerep, jeśli tylko obiecam, że twojemu sąsiadowi wytrąbię mocniej? Mam rozumieć, że będziesz się jeszcze cieszył?
  Co do oczekiwania darmochy proponuję beneficjentów 500+ zapytać. Warto też sprawdzić za co ty pobierasz wypłatę, bo nie bardzo mam pomysł komu by się do czegokolwiek przydała praca tak tęgiego umysłu jak twój.

  2
 • 26 mar

  Bolku na co mnie nie stać? Na transport? Daj adres to na własnych plecach przyniosę, jeszcze mi na zdrowie wyjdzie. Wrzucę ci na podwórko i po kłopocie. Nie rusza cię większy koszt wywozu to nie będzie problemem większa ilość śmieci

  2
 • 26 mar

  Bolku czyli ty z tych ludzi jesteś, których mniej boli złamana ręka, jeśli tylko sąsiad złamał obie....

  2 1
 • 24 mar

  Bolek to może przywieziemy swoje śmieci do Ciebie skoro ty taki zadowolony.

  4 4
 • 24 mar

  TomeL ty się dobrze czujesz? Słowo "podwyżka" oznacza podwyżkę. Kij kogo obchodzi, że gdzieś jest drożej. Miało nie zdrożeć a drożeje. Najpierw o 50% teraz o 20%

  6 4
 • 24 mar

  Z 15 zl na 18 to jest symboliczna podwyżka? Jeśli dla szanownego pana 20% to symboliczna kwota to chętnie przyjmę taką symboliczną pomoc z pana wypłaty.

  7 4

Nowe obostrzenia na terenie całej Polski. Nie ma zakazu przemieszczania, ale głównie dotyczą handlu

 • 25 mar

  Jaki ma sens aby ozdrowieńcy zostali w domach? Przecież "nieużywane" przeciwciała zanikają. "Używane" na bieżąco się doprodukowują. Komu zależy na tym, żeby ci ludzi zaczęli chorować od nowa zanim następni przestaną?

  11

Wytną połowę lasów na Chełmie i Uklejnie? Internauci alarmują, nadleśnictwo wyjaśnia

 • 25 mar

  Rozumiem Bolku że jak sąsiad zechce takie stare, własnoręcznie sadzone w swoim własnym ogrodzie drzewo ściąć i zrobić z niego altankę, to również może liczyć na twoją wyrozumiałość (?) Rozumiem, że postulujesz u władz zmianę prawa, które to ludziom uniemożliwia (?)

  16 4

Namalował kwiatka na budynku OSP w Drogini. Zatrzymała go policja

 • 24 mar

  Poprawić trochę, dorysować inne i będzie piękny mural. Nie cudujmy :) zawsze też można umyć. Nie wiem kto szacował te 9 tys ale ja mniej dałam za puc na całej chałpie.

  23 6

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

 • 19 mar

  Brak smaku i węchu absolutny ale tylko przez kilka dni, po tygodniu zaczął wracać powoli, po dwóch tygodniach było już jak dawniej. Żadnych innych objawów pomimo współistniejącej choroby przewlekłej (z grupy ryzyka).
  Wszyscy spośród znanych mi osób, które przeszły to "ciężko" to mężczyźni. Przy czym warto zaznaczyć, że męskie "ciężko" to względna rzecz.

Polska ponownie zamknięta. Minister zdrowia przedstawia szczegóły lockdownu

 • 18 mar

  Otworzy się 10 kwietnia. Choćby się miało 11-go znów zamknąć.

  9

Bożena Góra: Przeszkadzam? Ale czym?

 • 17 mar

  A co tam u Obajtka?

  21 4
 • 17 mar

  Bolku, potrzebujesz burmistrza do rozliczania poprzedniego? Złóż wniosek do prokuratury jeśli masz jakieś zarzuty. Burmistrz nie jest ani prokuratorem, ani śledczym, ani sędzia, ani katem, natomiast ma swoje obowiązki bieżące których powinien pilnować, zamiast mydlić ludziom oczy szczekaniem na poprzedników

  19 2
 • 17 mar

  TomeL byłoby miło, gdyby każda władza zajęła się swoją robotą, a nie rozliczaniem cudzej, bo beczenie nad rozlanym mlekiem ani go nie posprząta, ani nowego nie wydoi

  15 1