Powódź błyskawiczna w gminie Myślenice. Straty oszacowano na 12 mln zł

 • 25 lip

  Do nas nikt nie przyjechał oszacować strat chociaż szkody zgłoszone (zniszczona droga, zalana stodoła). Dostaną pomoc chyba tylko wybrani, których jaśnie premier nawiedził.

  19 3

W Krzyszkowicach po powodzi przydałby się nowy most. Tymczasowy może postawić wojsko, ale czy do tego dojdzie? Nie wiadomo

 • 22 lip

  U nas po drodze prywatnej jest dojazd do przepompowni. Pewnie jakieś zgody od poprzednich właścicieli mieli, nie wiem, ale teraz nie ma kto naprawić tej prywatnej drogi, która popłynęła z powodu prowadzonych tam robót (budowa przepompowni i rozbudowa sieci kanalizacyjnej). Całą niedzielę machaliśmy łopatami żeby dało się przejechać a w poniedziałek wjechały radośnie koparki robić dalej z przepompownią i nawet kamienia nam nie załatwili żeby było czym naprawiać. Normalnie krew zalewa.

  33 1

PSL przedstawił listę "tłustych kotów". To politycy związani z PiS zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa. Wśród nich burmistrz Myślenic

 • 22 lip

  Czy tu działa jakaś cenzura? Jeśli tak to wg jakiego klucza? Dwa moje komentarze nie zostały dodane.

  7 8

Powodzie błyskawiczne staną się normą? Tomasz Suś: Musimy myśleć o tym jak ma wyglądać odwodnienie poszczególnych miast

 • 20 lip

  W tym miejscu pragnę zwrócić uwagę wszystkim, którzy oburzali się parę miesięcy temu przepisami o minimalnym udziale powierzchni biologicznie czynnej na działkach budowlanych. Zabudowa się zagęszcza, coś musi odbierać wodę z dachów i placów. Modne są ogrody z króciutką murawą i karłowatymi drzewkami ozdobnymi, a to nie jest w stanie przyjąć dużej ilości wody ani utrzymać skarp, potrzeba drzew i traw łąkowych, roślin silnie ukorzeniajacych się, sadzonych w glebie, nie w donicach!

  15 1

Trzy pomysły na budowę węzła na Zakopiance w Jaworniku. Każdy może zabrać głos w tej sprawie

 • 10 lip

  Gdzie będzie wiadukt w Myślenicach? Tam przy Orlenie? Kurde, bez jaj. Jak te światła znikną to już nie będzie się dało wyjechać z bocznych dróg od Tarnówki po Krzyszkowice albo i Głogoczów.... Te światła to ostatnia rzecz, jaka zapewnia minimalną lukę, w którą można się wcisnąć. Ciągły charakter ruchu spowoduje że kolejne skrzyżowania staną się śmiertelnie groźne.

  13

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu dyplom z herbem Myślenic. Jeden z nich otrzymał pozew, a sprawę rozstrzygnie sąd

 • 7 lip

  Jak dla mnie każdy mieszkaniec Myślenic powinien móc legitymować się herbem miasta, jednocześnie nie uważam, aby był on prywatną własnością kogokolwiek, w tym także burmistrza. Nie widzę powodu, aby miał on władze zezwalania lub zakazywania jego użycia.
  Dodam też, że całą akcją burmistrz się zwyczajnie ośmieszył. Czy zamierza pozywać całą swoją partię o posługiwanie się w kampanii symbolami religijnymi i sugerowanie, że reprezentują oni całą społeczność katolicką?? Bo jak dla mnie to dokładnie to samo.

  68 12

Jak korzystać z fontanny posadzkowej w Rynku? „Chodzenie, czy bieganie między dyszami jest dozwolone, ale mamy prośbę, aby nie kąpać się w fontannie”

 • 6 lip

  Agnieszko, jako przedstawicielka pokolenia lat 80'-90' pragnę poinformować, że czasy naszych dzikich harcy w Rabie to był okres największego zrzutu ścieków do tej rzeki w ostatnim czterdziestoleciu, ale jakoś jednak żyjemy i nie zarośliśmy syfem czy gangreną, więc nie taka ta woda z fontanny straszna, zapewniam ;)

  13 2

Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski apeluje o przyśpieszenie szczepień przeciwko Covid-19

 • 5 lip

  Ludzie będą szczepić dzieci żeby móc wyjechać na wczasy za granicę. To jest smutne ale tak będzie.

  7
 • 3 lip

  Ja bym dorzuciła listę lekarzy, którzy niezaszczepionych* traktują jak śmieci (*nawet osoby z bardzo poważnymi przeciwwskazaniami do szczepienia).
  Sprawdziła bym też szpitale, promujące i wymuszające szczepienia, bo z tego co mi wiadomo nawet w nich część dawek dla personelu lądowała w umywalkach....

  9 1
 • 2 lip

  Afryka błaga od lat żeby przestać na nich testować leki. Tych błagań nie słyszysz?

  13 1
 • 30 cze

  Tylko czemu nie bada się poziomu przeciwciał każdemu przed szczepieniem? W szpitalu powiedzieli mi żebym sobie zbadała bo jeśli mam w dalszym ciągu dużo (po przechorowaniu w zeszłym roku miałam dużo) to szczepienie może być dla mnie niebezpieczne (ponoć zaobserwowali taką zależność). Żałuję że nie spytałam czemu tego gdzieś nie zgłosili, nie zarządzali badań na ten temat i wprowadzenia obowiązku sprawdzania poziomu przeciwciał przed szczepieniem. To powinno być oczywiste jak to, że sprawdza się stan zdrowia przed podaniem jakiejkolwiek szczepionki. Tą konkretną obowiązują inne zasady? I ktoś jeszcze powie, że to nie "eksperyment medyczny"....

  15

Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Policja udostępnia film „ku przestrodze”

 • 28 cze

  Dzięki

  1
 • 25 cze

  Dlaczego filmik niedostępny?

  7 2

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2020. Poparło go 13 radnych, 6 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

 • 27 cze

  TomeL zapytam całkiem serio: możesz wskazać choć jedną inwestycję, na którą te "dziesiątki milionów złotych" przez Szlachetkę załatwionych wydano? Póki co kojarzę tylko przebudowę tej ulicy nad rynkiem, która moim zdaniem nie była jakoś szczególnie potrzebna. Pytam na prawdę serio bo nie jestem na czasie w tym temacie. Wiem natomiast jak zmieniły się Myślenice w czasie rządów Ostrowskiego i mimo wszystko co mu można zarzucić to raczej nie sądzę, żeby Szlachetka zrobił chociaż 10% tej roboty ...

  18 1
 • 27 cze

  Wy koledzy macie jakąś manię na punkcie tego mitycznego "lewactwa" i "koryta", które mu zostało zabrane? Waszym zdaniem każdy kto krytykuje obecna władze musi być z poprzedniej?

  22 2
 • 27 cze

  Wybacz, ale chyba ruiny, na której już drzewa rosły

  17 1
 • 26 cze

  W polityce buduje się zaufanie ze stołków, na których sądzą się swoich....

  32 10

Szczepionkę przyjął co piąty mieszkaniec powiatu myślenickiego. Najwięcej w gminie Myślenice, najmniej w Pcimiu

 • 23 cze

  Kurczaki tak w biedrze jak i w każdym innym sklepie masz nafaszerowane antybiotykami i hormonami, że dziś 9 letnie dzieci zaczynają dojrzewanie płciowe i leczenie byle infekcji jest u nich często nieskuteczne. Masz natomiast wybór i inne możliwości, możesz kupić kurczaka z chowu ekologicznego, dwa lub trzy razy droższego ale i zdrowszego, możesz też hodować własny drób, warzywa, owoce, nawet krowę możesz mieć i nabiał możesz dla siebie wytwarzać.
  Nikt cię nie zmusza i nie szantażuje ani żebyś to robił, ani żebyś tego nie robił.
  Przede wszystkim masz pewność, że robisz to na własny pożytek. Że szczepionkami pożytku pewien być nie możesz, ani swojego, ani populacyjnego, a ryzyko jest spore.

  16 1
 • 21 cze

  Ja też przyjmowałam, moje dzieci też są szczepione pakietem szczepień podstawowych. Nowości, zwłaszcza takie słabo przebadane, niezbyt mnie interesują. Czy ktoś , Was czytał ulotkę preparatu, jaki przyjął? W co drugim wersie "nie przebadano", "nie ma danych", "nie znane".... W.chwili obecnej lekarze radzą, aby sprawdzać przed szczepieniem poziom przeciwciał, bo dość prawdopodobne, że osoby z wysokim poziomem przeciwciał źle przechodzą szczepienie i mają wyższe ryzyko powikłań. Na to obecnie wskazują obserwacje lekarzy. Mnie dziwi czemu nikt nie wpadł na to by obilatoryjbie takie badania robić, bo na logikę gdy ktoś ma dużo przeciwciał, to szczepionka u niego na ten czas nie ma sensu.

  31 6
 • 21 cze

  Moja sąsiadka jest w kiepskim stanie po szczepieniu, ma zaburzenia równowagi, zaniki pamięci, kłopoty z mową. Lekarze orzekli "powikłania pocovidowe" chociaż covida przeszła lekko 3 mies. temu a szczepionkę wzięła miesiąc temu. Kłopoty ze zdrowiem zaczęły się ok 2 tyg po szczepieniu i pogłębiają się z dnia na dzień.

  36 17

Pieszy z pierwszeństwem i koniec z jazdą na zderzaku. Od czerwca obowiązywać będą nowe przepisy

 • 18 cze

  W średnim wieku. Ok 35 l ale wiesz...trochę nie miałam czasu się dokładnie przyjrzeć ;)

Skrzyżowania na Osiedlu Tysiąclecia czeka przebudowa. Zostaną podniesione, a przejścia oświetlone

 • 18 cze

  Kolejne progi? Próg na ogrodowej swojej funkcji nie spełnia, bo nie musi - przez zaparkowane tam samochody ledwo da się tam przecisnąć i trzeba się na wzajem puszczać z kierowcami z naprzeciwka...
  Kto wymyślił próg na tak krótkim i wąskim odcinku jezdni? Teraz niech dołożą kolejny. To ja helikopter poproszę :/

  15

Murem za dyrekcją i nauczycielami z SP1 Dobczyce. Mieszkańcy zbierają podpisy i apelują o zaniechanie "potencjalnych nagan i zwolnień"

 • 18 cze

  Na przykładzie szkoły w Dobczycach widać, iż władza gorączkowo dba o to, by się nie skończyło. Chcą nam wychować pokolenie bezrefleksyjnych, posłusznych ciućmoków, bez zdolności analitycznych i bez własnego zdania.

  6 3
 • 18 cze

  Obserwatorze, hipokryzja w tym temacie hipokryzję hipokryzją pogania.... Zarzuca się, że spotkanie było upolitycznione, ale już nagonka polityczna na to spotkanie nie jest upolitycznieniem? :) Znajdź tu logikę.

  5 3
 • 18 cze

  Tak tomelu, rodziców tychże dzieci. Kurator natomiast stoi na stanowisku, że wie lepiej od nich co dla ich dzieci dobre.

  5 2