To już pewne. Powiat myślenicki objęty żółtą strefą. Jak to wpłynie na naszą codzienność?

 • 21 wrz

  dodałem wiele badań i opini blisko siebie wiec sie nie wyświetlaja.. .. dodaje osobno..Córka lekarzy: Nie szczepię dzieci i są zdrowe. Szczepionki są zbyt ryzykowne...https://plus.dziennikzachodni.pl/corka-lekarzy-nie-szczepie-dzieci-i-sa-zdrowe-szczepionki-sa-zbyt-ryzykowne/ar/c1-12241844.....Klasyfikacja Sądu Najwyższego „Nieuniknienie Niebezpieczna” w odniesieniu do szczepionek:
  https://www.supremecourt.gov/opinions/10pdf/09-152.pdf......Powikłania po szczepionce HPV..https://ktociewyleczy.pl/wiedza/problemy-zdrowotne/choroby-zakazne-i-pasozytnicze/4195-powiklania-po-szczepionce-hpv ..... z wielu krajów wycofana ze względu na duża szkodliwość... .. w Polsce..wciskaja.. za darmo..wiec ludzie jakby mieli za darmo nie wziąść....nie ważne co...za darmo...https://www.facebook.com/notes/og%C3%B3lnopolskie-stowarzyszenie-wiedzy-o-szczepieniach-stop-nop/szczepionka-przeciw-hpv-poznaj-fakty-zanim-stanie-si%C4%99-obowi%C4%85zkowa/599682476725851/...Nie jest zaskoczeniem fakt, że wybuchy epidemii chorób podczas ostatnich 100 lat prawie zawsze miały miejsce po zastosowaniu szczepień – ocenia dr Jaśkowski i podaje przykłady.
  Lata 1871-1872, Anglia. 98% populacji zostało zaszczepione przeciw ospie. Skończyło się tym, że wybuchła epidemia ospy, która pochłonęła 45 tys. ofiar. Wyjątkiem było miasto Leicester, w którym nie podano szczepionki. w 1918 roku, w wyniku skutków ubocznych szczepień zmarło 20 mln ludzi!A wszystko to pod przykrywką tzw. grypy hiszpanki..https://www.odkrywamyzakryte.com/grypa-hiszpanka/
  Niemcy, lata 1940-45. 96% populacji zostało zaszczepione przeciw dyfterytowi. Poziom zachorowań wzrósł z 40 tys. do 250.000 przypadków.
  W 1967 roku Ghana po zaszczepieniu 96% mieszkańców obwieściła koniec zachorowań na odrę. Kilka lat później Ghanę nawiedziła największa epidemia odry w historii kraju, z najwyższym poziomem śmiertelności spośród dotychczasowych epidemii. Takich przykładów jest wiele.
  Podobnie współczesne statystyki wskazują wyraźnie, że w krajach, w których stosuje się 2-3 razy mniej szczepień niż w USA czy Polsce i w których są one dobrowolne (czyli w krajach Europy Zachodniej i Japonii), odsetek dzieci autystycznych, wskaźniki umieralności niemowląt i zachorowalność na wiele innych chorób, w tym nowotworowych, jest znacznie niższy.

  11 2
 • 21 wrz

  medyczne.... i nie tylko ja mam takie zdanie..wielu lekarzy ...nie tych dla których licza sie pieniadze a nie zdrowie pacjenta... chyba wiesz ze lekarze maja prowizje od szczepien i wypisanych leków?? wiec dlaczego by mieli ci tego nie wcisnąc a że lud ogłupiały to przyjmuje....https://parenting.pl/szczepienia-sa-zle-czyli-spotkanie-z-prof-maria-majewska......https://plus.dziennikzachodni.pl/corka-lekarzy-nie-szczepie-dzieci-i-sa-zdrowe-szczepionki-sa-zbyt-ryzykowne/ar/c1-12241844....https://dziecisawazne.pl/zle-szczepionki-historie-rodzicow-nieszczepiacych-dzieci-cz-2/....http://zakazanaprawda.pl/szczepic-czy-nie-szczepic-a-jezeli-szczepic-to-przeciwko-czemu/...........podejrzewam że cała wiedzie jaka masz o szczepieniach jes od lekarzy , znajomych - wszyscy szczepia to i ja... i ze stron sponsorowanych przez przemysł farmaceutyczny jesli szukasz info rzetelnego chyba sprawdzasz kto opłaca artykuły albo kto opracował badania na rzekomą skeczność... . producenci...znasz skład choć jednej szczepionki?? jesli tak wiesz jakie spustoszenie i długotrwałe skutki powoduje w organizmie formadehyd i tiomersal... rak i bezpłodnośc o pandemia..poszczepienna.. wiesz że testy robia na ludziach w pełni sił młodych i zdrowych a mimo to wystepuje skutki uboczne .. zazwyczaj ta choroba ,gorączka, biegunka, częsciowy paraliz, oraz zgon..ale jesli masz pojęcie to wiesz...bo widziałaś niezalezne badania ulotki i znasz skład każdej szczepionki... wysłałem badania...zobaczyłaś?? NIZP PZH, „liczba szczepiących się osób ze środowiska medycznego jest wyjątkowo niska i wynosi około 5- 6%”. Bez komentarza.
  9 milionów NOP-ów, ok. 100 tys. zgonów, ponad 200 tys. trwałych okaleczeń, milion hospitalizacji. To oficjalne dane VAERS, amerykańskiej bazy danych zarządzanej przez rządową agencję Centrum Kontroli Chorób, do której lekarze i rodzice zgłaszają niepożądane powikłania poszczepienne. „Informacje o systemowej korupcji koncernów farmaceutycznych coraz częściej pojawiają się w światowych mediach. Szacuje się, że ok. 20% przestępstw korporacyjnych popełnianych jest przez te firmy. Mamy tu do czynienia z fałszowaniem wyników badań, publikowaniem sfabrykowanych, kłamliwych publikacji – często z badań, które nie zostały wykonane, z oszukiwaniem urzędów zatwierdzających leki, lekarzy i pacjentów co do bezpieczeństwa i skuteczności leków, ukrywaniem dowodów ich szkodliwości, wręczaniem łapówek lekarzom i urzędnikom medycznym, by przepisywali i zalecali konkretne leki, z oszukiwaniem ubezpieczycieli, przekupywaniem i niszczeniem producentów tańszych leków, terroryzowaniem lekarzy, naukowców, dziennikarzy, którzy ośmielają się krytykować te praktyki itd.”.
  I choć lawinowo rosną kwoty odszkodowań, jakie koncerny muszą płacić poszkodowanym (w latach 2004-2012 było to ok. 17 miliardów dolarów), to tylko i tak ułamek kosztów wyrządzonych szkód. O zyskach nie wspominając....
  Nieszczepione Dzieci są Zdrowsze:
  https://www.mednat.org/vaccini/dannivacc_study.pdf..........Rządowa Agencja Żywności i Leków (FDA) stwierdza, że szczepionki powodują autyzm:
  https://www.getcancercure.com/fda-announce-that-dtap-vaccin…/.......................Zakażenia , szczepionki i inne środowiska wywołujące autoagresję:
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16126512

  13 3
 • 20 wrz

  owszem.. a jak szczepiony zaraża??? bo to głownie oni roznosza odre i inne świństwa.. bo maja wstrzyknieego tego wirusa.. i do 2 -4 tygodni sa aktywnymi nosicielami.. ale tak jest ze sie głupoty gada.. mimo że ulotki na oczy sie nie widziało..ale tyle lat kłamstw wmawiania że o cud medycyny to lemingi bez myslenia powtarzaja.. a warto zobaczyć badania.. ulotke... ale po co...zobaczyc daty wybuchu epiedemi i szczepień!! epidemie poprzedzały masowe szczepienia..ale po co...szukać info.... lepiej słuchac tv ,...opłaconych naganiaczy...a wiec lekarzy.. wciskaja produkty branży farmaceutycznej...biznes... aptek wiecej niz piekarni...!! czy wiesz ze nie wykonywano wiekszości szczepień podczas kilku pierwszych tygodni pandemi i nie zanotoowano wtedy co dziwne ani jednego przypadku odry??,, jesli cie szczepionka chroni to co sie obawiasz nieszczepionych.. jesli sie obawiasz sam w nią nie wierzysz....a kto zapłaci odszkodowania rodzicom którzy maja niepełnosprawne dzieci po szczepieniu w Polsce sie szczepi nawet na dugo dzien po urodzeniu (bez zgody!)pozniej w 6 tygodniu jesli dziecko ma NOP wciska sie ... no niepełnospawne sie urodziło... a wczesniej po prostu nie było widać.. w Polsce najwiekszy odsetek szczepionych dzieci i najwieciej niepełnosprawnych, !.w Japoni zakazali szczepić dzieci do 2 roku życia i cudownie żadne dziecko nie umiera podczas tzw śmierci łóżeczkowej.. w Polsce niestety bardzo duzo przypadków..szkoda że tego sie nie nagłaśnia..ale o fikcyjnym wirusie non stop gadaja.. KASA,....leki szczepienia na zwykłego wiusa..jednego z miliona...takie naiwne społeczeńswo łyka każda nowine..bez przemyslenia i weryfikacji...jesli każdy moze mieć bezobjawoego tego strasznego wirusa dlaczego zalecaja jak najszybciej szczepic dzieci a wszysko co mozliwe/./.pamietaj ze w Polsce nie ma odszkodowań za NOPy po szczepieniu!!.. jesli dziecko ma w danym momencie jakakolwiek infekcje np ospe pierwsze 10 dni nie widzimy ze dziecko jest zainfekowane.. wtedy zaszczepimy oczywiscie NOP gwarantowany a w jaakim stopniu zależy od odporności dziecka może byc zwykła goraczka może byc paraliż.... lubisz ryzyko ryzykuj..https://szczepienie.info/mz-potwierdza-szczepienia-to-eksperyment-wniosek-do-rpo/?fbclid=IwAR1dJbXEKBxdaK9pw5NjFIWMeTUgXMkPQis8UOA5_h4hzRQv0u-OVG7SY3g .ale każde szczepienie to eksperyment a ja na własnym dziecku eksperymentów nie uznaje... https://martabrzoza.pl/szczepienia/ukrywaja-badania-na-szkodliwosc-szczepionek/

  13 1

Koronawirus się nie cofa. Minister zdrowia zapowiada drugą falę epidemii. Przybywa zachorowań w powiecie myślenickim

 • 29 cze

  .okropna ta choroba bezobjawowa.. okropna pandemia że liczba zgonów wszedzie spadła.. a najgorsze że owoce chorują!! ale zrobili ludziom wode z mózgu.. aż wierzyc sie nie chce że sa jeszcze covidianie.. widac ich z daleka nosza znak ich braterstwa.. jak mówią maseczka..
  większość nie musi nosić kagańca. chyba że ktos nie zna swoich praw.. wyrażnie w dzienniku ustaw pisze.. osoby z problemami zdrowotnymi nie musza nosic maseczki..a wiele osób jakieś ma.. alergia, cukrzyca, astma, migrena..... a sprzedawca jesli cie nie obsłuzy ..może dostac mandat .. ona łamie prawo nie ty..nie ma nawet prawa zwrócic ci uwage że nie masz maski..Art. 135. Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,podlega karze grzywny..........grzybica płuc?? problemy z oddychaniem z układem krązenia?? widze ze bedzie druga fala pseudo pandemia.. w szpitalu beda ludzie którzy dusza sie w maseczkach.. nie dotleniaja płuc.. a póżniej beda efekty.. a oczywiście wpisza im covid19.. jak aktualnie wpisuja ludziom umierajacym na raka czy atak serca.. zniewolenie ludzi.. bo jak wiemy pandemia a wszystkie szpitale były w połowie puste.. pandemia strachu. ...WHO rozkazało zobić cyrk i nosić kombinezony i maski!!pandemi nie ma ...ale ma być strach!! zaczyna sie tzw Nowy Porządek Świata!! jak mówią nowa normalność! bo kilka biznesmanoów z WHO postanowiła zawładnąć światem!! odpowiadaja tez za media, ! cel- szczepionka depopulacja- wycofanie gotówki - pełna kontrola..likwidacja małych firm! !ciekawe na ile ludzie sobie pozwola.. bo covidian jeszcze nie mało,..wiec działaja wg plnu..widza ze ludzie nadal..wierza w pseudo pandemie.........wiadomosci/onz-stworzyl-strone-poswiecona-nowemu-porzadkowi-swiata-nwo....https://wolna-polska.pl/wiadomosci/onz-stworzyl-strone-poswiecona-nowemu-porzadkowi-swiata-nwo-2020-06?fbclid=IwAR1jqTa3qJQeFxyvLj_e1YQ4N0AahyVpPRR0BRtgaxIvF1ZLBIlMrYZdvc4

  6

W powiecie od tygodnia nie potwierdzono przypadku koronawirusa. Kiedy ściągniemy maseczki?

 • 29 maj

  No widzą że ludzie maja oczy...uszy i mózg.... widza co sie dzieje.. ściagaja kagańce.... nie dajmy sie zastraszyc i zmanipulować.. pseudo pandemia nas wiele nauczyła..wiedzielismy że dla lekarzy najwazniejsze sa pieniadze no ..dla wiekszości ...((są i oczywiście tacy. z powołania )).. a teraz to potwierdzili.. nadal kłamia .. bo maja wieksza kase ale ile można?? ile ludzi zmarło z powodu braku opieki - to wina zakłamanej służby zdrowia.. niestety...może musza wykonywac polecenia ale w Niemczech, USA, we Włoszech coraz wiecej lekarzy mówi że to oszustwo w Polsce może kilkadziesiat lekarzy ale oczywiście ich wywiady znajdziemy w mediach niesponsorowanych gdyz wczesniej opłacone maja siać panike!! sam Szumowski powiedział że w szczycie pandemie mieli 80% wolnych łóżek i 90% wolnych respiratorów.. chyba że znów sie pomylił jak z maseczkami... gada jak mu góra każe!! naukowcy i lekarze nie opłaceni pzez WHO mówia zgodnie że a pandemia to najwieksze światowe oszustwo wywołane przez elity tego świata.. a wiec WHO!!! ile ludzi zmarło z powodu braku opieki?? bo że nikt nie zmarł z powodu koronawirusa to wiemy..(ale za wpisanie wiele wieksza kasa.. tak samo jak za pacjenta niby z wirusem.. ). wpisywali bez sekcji zwłok... więc ..jasnowidze?? mozliwe bo nawet date 2 fali za niedługo poda..pan Sz... ale wiemy że na jesień jest grypa.. juz Polacy nie dadza sie zamknąć i nie pozwolą sie trzymać za pysk - miejmy nadzieje.. a jak ktos sie boi niech po prostu pozostanie w domu !!

  2

Nie wszędzie będziemy musieli chodzić w maseczkach. Zobacz co się zmienia od 30 maja

 • 28 maj

  jak i we Włoszech... ale tam ludzie na ulicach... nie odpuszcza... juz nie dadza sie zamknąc na 2 fale pseudo pandemi a wiec grypy! !!! We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa - to nie prawda! To jest sposób aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” 01-03 2019 185 tys zgonów
  01-03.2020 165 tys zgonów
  Takie słowa padają obecnie we włoskim parlamencie ❗️ ludzie na inne choroby przestali umierać??..we Włoszech dziennie średnio umiera 1700 ludzi podczas szczytu pandemi umierało ok.700 na covid i tylko 700 na inne choroby.CUD. dziwna pandemia..ludzi mniej umiera.. a owieczki nadal w domach!!!!.........Włoska deputowana Sara Cunial chce by BG został aresztowany za zbrodnie przeciwko ludzkości.............Stowarzyszenie ponad 700 włoskich lekarzy przeciwko sianiu paniki i rządowemu sposobowi walki z COVID-19: „Muszą utrzymać panikę aż do pojawienia się szczepionki”....dziwi mnie że ludzie jeszcze w Polsce wierza że jest jakies wieksze zagrozenie zwykła grypa jak mówia lekarze nie ci przekupni ..widzimy ile ich jest(tych pzekupnych) niesrety.. ale wiedzą ze bedzie kryzys dożyzna..wiec kasa im sie przyda....rozumiem że nadal moga wierzyc w śmietelna pandemie emeryci nie mający innej wiedzy niz z tv..zapewne uwierzyli w stare zdjęcia z Włoch..oraz z Brazyli .. ale oni tego nie sprawdza bo jak.... co oni wiedzą... co sie naprawde dzieje ale pozostali ??? wszystko można sprawdzić zweryfikować.!!..ale chyba nie każdy potrafi szukać wiarygodnych żródeł informacji... ...jeśli nadal mysli że nas wirus śmierć pozabija..... mysle że mamy większe zagrożenie dostac grzybice płuc przez maski niż wirus nas zabije...pamiętajmy że codzinnie stres - choroby układu krązenia zabija setki ludzii - CODZIENNIE - a po pandemi?? gdzie ludzie beda myśleć.. czy uda im sie wyżywic rodzine czy nie... ale kryzys dopiero zobaczymy....po akceptujemy Nowa Normalność...a nie powinnismy...maski?? powinnismy nie nosić.... pokazać że już wiemy.. nie wierzymy.. nie byc wiecznie posłusznym nieowolnikiem który wykonuje każde polcenie...

  13 1
 • 28 maj

  Zobacz co Pan Simon mówił jeszcze nie tak dawno.. spokojnie zwykła grypa.. niepotrzebna panika i strach.. ale jak większośc lekarzy .. sprzedał sie ..dobrze że sa nadal tacy i ich przybywa że mówia że to jak zwykła grypa a nawet lżej.. bo mniejsza śmiertelność a że zapisuja covida bez sekcji zwłok to inna sytuacja... zamkniecie w domach nie miało uniknąć ofiar jedynie chodziło jak mówili żeby nie zapychać szpitali.. ale juz sam Pan Szumowina powiedział że ponad połowa łóżek była wolna!! ale gospodarka poszła sie jeb..... pamietajmy że w 2009 zmienili nazwe pandemi gdzie przed 2009 aby ogłosic pandemie musiało umrzec wiele ludzi teraz pandemie moga ogłosić jak spodziewaja się wiele chorych .. wiec np mamy pandemie kataru, nowotworów, kaszlu palacza..
  wówczas chcieli wszystkich zaszczepić można sprawdzic 98% szczepionek poszło do kosza a część wysłali do Afryki , Szwecja sie zaszczepiła.. i płaca im do dzisiaj odszkodowania..za skutki poszczepienne.. wiec jak mówia za szczepionke od WHO na covid dziekuja..ale w mediach opłaconych pzez BG tego nie usłyszysz !!pandemie ogłosili ludzie WHO bez wykształcenia medycznego ..opieraja sie na badaniach instytutów które sponsoruja. widzisz logike?? dlaczego wszelkie inne badania wskazuja że to jak grypa?? prezydent madagaskaru wzywa wszystkie kraje afryki do zerwania współpracy z who..jedyna opcja odciąć sie od WHO być niezależnym .. bo oni tylko wciskają swoje leki szczepionki.. aby ludzi truć póżniej leczyć i biznes im sie kręci..a noszenie masek doprowadza do niedotlenenia organizmu. szczególnie osób starszych i z poblemami odechowym co może skutkowac atakiem serca.!...... na Słoweni ogłosili koniec pandemi.. ludzie co tydzień strajkach pokojowych o to walczyli.. .....gdzie nie rzadzi WHO nie ma pandemi NIEMIECCY LEKARZE TWIERDZĄ, ŻE COVID 19 TO MIĘDZYNARODOWE PRZESTĘPSTWO! Kalifornijski lekarz w imieniu wielu pracowników medycznych mówi prawdę o "pandemii" a w Polsce?? nadal posłusznie wykonuja polecenia WHO.. długo jeszcze??..Włoska deputowana Sara Cunial chce by BG został aresztowany za zbrodnie przeciwko ludzkości.. ..Stowarzyszenie ponad 700 włoskich lekarzy przeciwko sianiu paniki i rządowemu sposobowi walki z COVID-19: „Muszą utrzymać panikę aż do pojawienia się szczepionki”..zobacz co sie dzieje w Hiszpani.. w Niemczcech..ludzie na ulicach wiedza że wielka ściema z pandemia żądaja wolnośći ...a nie...nowej nomalnośći bo juz normalności nie odzyskamy jak o zaakceptujemy!! ale jak sie boisz nik cie nie zmusza do opuszczania swego domu.. ale ludzia chcą życ.. depresja głod samobójswa bieda zabije wiecej niż niby pandemia.. polecam czyac wiarygodne żródła a nie opierać sie na oplaconych wcześniej mediach! ...dlaczego WHO ogłosiło pandemie po tym jak BG wpłacił na konto kilka milionów dolarów?? dlaczego badania pokazywane w mediach wykonuja instytuty..przez nich opłacone??! a naukwocy i lekarze niezależni nie pod władza WHO ostrzegaja żeby ludzie sie budzili że nie ma pandemi!! ale zanim ludzie sie obudza .. bedzie za póżno...wycofaja gotówke..nie bedzie małych firm.. i zaszczepia ludzi.. jak bydło.. wiec w najbliższych latach bedziesz widzieć jak ludzie umieraja ..każdego dnia.. z głodu.. z powikłań poszczepiennych..depresja ... samobójstwa... ale siedz i słuchaj tv

  15

Rośnie liczba zakażonych. Powiat drugi w województwie. Wirus dopadł strażaków

 • 11 maj

  a dlaczego wpłynęło na nich czyli pana Billa i jego kumpli z WHO 100.000 wsniosków o ukarnie za modrerstwo szczepionkami? zobacz ile dzieci skrzywdził w Afyce, Indiach, ! czy ty myslisz że on tam jeżdzi pomagać?? testuje ekperymentuje.. z tego jest znany na całym świecie! oglądnij wywiady co mówi jest nas za duzo ale spokonjnie..m plan bedzie nas mniej dzieki szczepionkom o 1/7.. a nikt nie umiera z powodu koronawirusa.. .. nie wykonujac sekcji mówia covid bo akie maja zalelecenia!.. oni o wymyslli zrobili symulacje.. jest tak bogaty że nie robi tego dla pieniedzy,,, ale dla zabawy jego marzenie rzadzic swiatem.. chciałby równiez zlikwidowac pieniądze..bedzie płatnośc bez gotówkowa w najbliższych latach..pewnie myslisz super bo może masz 18 la i nie zdajesz sobie sprawy co o znaczy!...ludzie teraz sie boja własnego cienia.. nie zdając sobie sprawy ze w tej pandemi chodzi o szczepionke a ludzie pobiegna po nia przestraszeni.. a pozniej sie zaczna zgony ale już w mediach nie beda o tym mówić ale bedziesz widział....... w każdym kraju ludzie się skarża o wpisywanie covida komus z rodziny mimo że a osba zmarła z całkiem innej przyczyny ..nie musza nawe robic badań, testów, sekcji,, wystarczy że ktoś miała gorączke! kazdy kraj ma wpisac odpowiednia ilośc odgórnie powiedziana przez WHO aby po pandemi im wyszło 3.4.. Patomorfolodzy wypowiadają się, że na swoim stole nie spotkali ani jednej osoby, która zmarłaby z powodu koronawirusa. We Włoszech trafiły się może trzy takie osoby.

  3 2
 • 9 maj

  W USA w bazie VAERS zarejestrowano 1394 zgony po szczepieniach przeciw pneumokokom, z czego ponad połowę (752 zgony) u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia (to tylko ok. 5% wszystkich takich przypadków).

  Po szczepieniach przeciw pneumokokom w VAERS zarejestrowano też prawie 62 000 powikłań.

  Belgijska obywatelska grupa „Initiative Citoyenne” bije na alarm, nawołuje do złamania kodu milczenia wokół zagrożeń dla życia i zdrowia dzieci ze strony szczepień oraz do walki ze skorumpowanym systemem okaleczania i zabijania szczepionkami niemowląt, których ofiary w skali światowej liczone są w milionach.

  Amerykańscy badacze poddali analizie zgłoszenia powikłań poszczepiennych do VAERS i wykazali, że liczby poważnych powikłań oraz hospitalizacji dzieci są wprost proporcjonalne do liczby podanych na raz szczepionek (pamiętajmy, że szczepionka heksawaletna zawiera 6 różnych szczepionek w jednym zastrzyku, a szczepionka DTP – 3 w jednym) oraz odwrotnie proporcjonalne do wieku szczepionego dziecka (im młodsze niemowlę, tym częstsze poważne powikłania i zgony), (http://het.sagepub.com/content/31/10/1012.long ). Rodzice nie powinni wierzyć firmowej propagandzie, że szczepionka 6-walentna jest mniej groźna od 6 osobnych szczepionek zawierających te same składniki. Jest ona tak samo groźna. Jeśli chce się szczepić dzieci, to na pewno bezpieczniej jest rozdzielać szczepienia w czasie i ograniczać się do minimum. Obowiązkiem każdego rodzica powinno być gruntowne zapoznanie się z możliwymi powikłaniami poszczepiennymi, a obowiązkiem szczepiącego lekarza dostarczenie rodzicom pełnych informacji na ten temat oraz uzyskanie ich pisemnej zgody na szczepienie dziecka. W krajach zachodnich lekarze płacą kary za nieinformowanie pacjentów o zagrożeniach ze strony szczepień. W Polsce, zgodnie z polskim prawem, powinno być tak samo, a wiadomo, że nie jest.

  Inna ciekawa informacja ukazała się ostatnio w „Science” (z 14 grudnia). Instytut Statystyki i Oceny Zdrowia przy Uniwersytecie Medycznym Waszyngtonu (sponsorowany w dużej części przez Fundację Billa i Melindy Gates) upublicznił swoje analizy, z których wynika, że noworodkowe zapalenie mózgu (encephalitis) jest jednym z 10 najpoważniejszych problemów zdrowotnych w USA i na świecie, prowadzącym do trwałego kalectwa. Zapalenie mózgu jest dość częstym powikłaniem po szczepieniach Hep B (Wzw B) podawanych noworodkom oraz po innych szczepieniach, podawanych nieco starszym niemowlętom. Autyzm jest chroniczną postacią takiego zapalenia mózgu. Tak więc sponsorowana przez Billa Gatesa placówka naukowa pośrednio wykazała, że agresywnie promowane przez niego szczepienia nierzadko prowadzą do trwałego kalectwa dzieci.W maju 2014 Światowa Organizacja Zdrowia uznała Indie za kraj wolny od polio podkreślając, że to jeden z największych sukcesów w ochronie zdrowia osiągnięty dzięki powszechnemu i skrupulatnie prowadzonemu programowi szczepień. To wersja oficjalna. Faktem jest jest że 491 000 dzieci zostało sparaliżowanych po fatalnych w skutkach szczepieniach.Program szczepień przeciwko polio w Indiach zainicjowała Fundacją Billa Gatesa pod patronatem WHO w roku 2011. Przed masowymi szczepieniami liczba zachorowań na polio czyli chorobę Heinego-Medina w Indiach wynosiła w 2009 roku 741, a w 2011 odnotowano zaledwie jeden przypadek w kraju o ponad miliardowej liczbie ludności!

  W trakcie trwania akcji szczepionkowej zrozpaczeni rodzice zastrzelili 8 członków WHO podających szczepienia i akcję przerwano. Podobną akcję przymusu szczepień przeciwko polio prowadzono w Pakistanie gdzie ponad 10 tysięcy dzieci zostało poszkodowanych, również przerwano szczepienia po atakach na członków akcji szczepiennych. zobacz szczepienia w Afryce Billa.i jego bandy z WHO . ile tam zabili dzieci głownie szczepionka przeciw HIV i na malarie!! i tez mieszkańcy sie zemścili!

  8 4
 • 9 maj

  pomyśl dlaczego strasza że wiecej choruje na odre.. a kto choruje. szczepieni!..dlaczego ludzie szczepia małe dzieci.. nie czytajac o skukach NOP! zobacz ile wkoło sie niepełnospawnych dzieci gdybys popytał rodziców dlaczego uwierz ze część to skutek poszczepienny a POlska nie che wypłacać odszkodowań i ci ludzie musza zakładac zbiórki na leczenie! nie powinno byc obowiązku! jest bardzo duże zagrożenie powikłaniami wiec kto chce niech sie szczepi ! ale w Polsce takie małe dziecko 26 szczepionek? a póżniej słabe,, co rok antybioyk.. moja córka 12 lat w życiu antybioyku nie miała nie ma osłabionego organizmu chemia.. jesli w poblizu bedzie odra beda chorowac szczepieni na odre.. bo oni maja ten wirus.. ludzie sie szczepia,. bo tak sie przyjelo nie maja pojecia... lekarze na emeryturze mówia wprost że szczepionka szkodzi a podczas wykonywania zawodu że o dorbo.. niestety taka ich praca mimo że sami nie szczepia swoich dzieci(ale muszapolecać szczepionki ludziom ,jak i leki od odpowiednio opłaconych firm farmaceutycznych)..a ze ludzie nie czytaja ulotki.. a póżniej płacz.. bo robia co inni bez chwili namysłu! owszem chcesz szczep.. ale przeczytaj co to jes.. i nie zmuszaj innych(nie mówie o tobie - ogólnie) szczepionki to biznes nic innego! jesli ludzie by nie chorowali oni nie mieli by pieniedzy.

  7 4
 • 9 maj

  WHO za tym wszyskim stoi, w 11.2019 robili symulacje pandemi.zobacz event201... nikt nie umiera z powodu wirusa .. nie wykonuja sekcji zwłok..musza wpisywać covid do wielu innych zgonów.. ogólna smiertelnośc po pandemi ma byc 3.4 ogłosili to w styczniu.. wiec każdy kraj ma wpisywać odowiednia ilośc zgonów..poczytaj co pisza ludzie co im zmarł ktos bliski na covid! żądaja wyjaśnien jak może umrzec babcia majaca 86 lat chora na raka ..u umiera na wirus bez żadnych badań bez sekcji!!? jak stwierdzaja że wirus ma taka siłe aby pokonać raka? ludzie dopieo jak ktos ich bliski umiera lub choruja zaczynaja widzieć że coś tu nie gra...koronawirusy sa z nami od dawien dawna..wykonuja fałszywe testy,, jeden klub piłkarski wszyscy negatywne drugi pawie wszyscy pozytywne oczywiście wszyscy czuja sie dobpze, Bill Gates ogłosił że ziemia jest przeludniona.. nie ma innego sposobu jak szczepionki....a w nich - bezpłodnośc a część słabych umrze kilka tygodni po szczepieniu.. sam mówił że dzieki temu bedzie 1/7 mniej ludzi! zobacz wywiady z nim przeszedł z banży komputerowej do farmaceutycznej gdyz wieksze pieniadze tam ma i większa zabwa ludzmi!! wiesz jak na niego mówia? diabeł w białych rękawiczkach lub gorszy niz Hiler! pomyśl dlaczego Szwecja odrazu odmówiła współpracy.. powiedzieli dostosuja sie ale gospodarki nie zmakna, pandemia w 2009 pamieasz? świńska grypa.Szwecja jako jeden z nielicznych krajów wykupiła szczepienia WHO zrobili dla wszykich .,(98% poszło do utylizacji!). ale warunek za powikłania odpowiada państwo! szwecja do dzis wypłaca obywatelom odszkodowania.. nie wypaliła im akcja masowe szczepienia w 2009 wiec mysleli co zrobić zeby teraz ludzie wykupili.. a wiec przestraszyć.. czymś co z nami jest od dawna.. w wielu krajach sa bunty, strajki przeciw masowym szczepieniom., ludzie chca wolności.. a nie nowej normalności! 100.000 wnisków wpłyneło za ukaranaie WHO na ludobójswo szczepionkami,... i co nadal wolni ..ludzie sie budza wiec mysle że przymus im nie wypali. a szczepionka miała byc z chipem BG marzenie.. kto bogatemu zabroni sie bawić światem.!!..ciała ofiar maja byc palone aby nie udowodnic co robia..że to nie covid był przyczyna .. wiec ciężko mi uwierzyć że ktos wierzy w pandemie nie znając faktów jedynie medialne opłacaone juz w styczniu zobacz ile media dostały pieniedzy dodatkowo! dlaczego wiele lekarzy ma sumienie nie boją sie choc za prawde moga stracić stanowisko! (podczas pandemi maja zakaz wyrażania własnej opini!) chca ratować kraj mówia pandemi nie ma... a ich rozmowy nie moga byc puszczane w tv!?kombinezony nie sa potrzebne... ale ma to wyglądać strasznie lekarze maja wykonywac polecenia ..WHO ich szef.. a kto za to płaci?? MY.. za zniszcenie świata!.. im wczesniej sie ludzie obudza tym wiecej da sie uratować.. WHO juz sie sami w tym gubia ale wycofac sie nie chca. za długo to planowali..

  9 5
 • 8 maj

  jesli ktos ma problemy z oddychaniem nie musi! a jesli teraz nie masz bedziesz miał wkrótce własnie przez maseczke! a wiusy były zawsze wiec pzed czym sie chonisz?? jak cie maska chroni?? wiesz jakiej wielkości jest wirus a jakiej dziurki w masce haha.. no szok .. człowieku obudz sie wreszcie i wyłacz tv wlacz myślenie... boisz sie nie wychodz ze swojej jaskini nigdy !!!.. chyba wiesz że koroanwirus sars 2 bedzie z nami jakis czas a pózniej zmieni sie w sars 3 i tak dalej ,, a poprzednio był sars 1 wiec dlaczego chodzisz w masce a wcześniej nie chodziłeś? posłusznie bo kazali.. co jeszcze zrobisz? jak bede kazać .. mysle ze jak nie myslisz to wszystko...a nie nosza ci co wiedza że pandemiia to wymysł WHO i rządów.. i innych organizacji....Ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

  „Życie pod kluczem zabije więcej ludzi niż koronawirus”Rękawiczki nie chronią przed wirusem, mają szkodliwy wpływ na skórę.
  Maseczki nie chronią przed niczym. Ktoś ponosi ją kilka godzin, na jej powierzchni zbiera się wilgoć, namnażają się bakterie. Po kwadransie taką maseczkę powinno się zmienić. Patomorfolodzy wypowiadają się, że na swoim stole nie spotkali ani jednej osoby, która zmarłaby z powodu koronawirusa. We Włoszech trafiły się może trzy takie osoby.

  8 4
 • 8 maj

  a wczesniej nie byłeś nosicielem? np w 2019 czy 2018?? hahha chyba że myslisz ze nie było wirusa.. albo może myślisz że zniknie? nie rozumiesz że sprawdzaja na ile ludzie sa posłuszni?? kagańce a zaraz kajdanki też założysz posłusznie !!?? szczepionka z chipem! zobacz co sie dzieje w innych kajach?? wyszli na ulice.. nie ma żadnej pandemi,. ludzia żadają odszkodowań otwarcia gospdarki normalnie a nie na nowych zasadach! gdyz wpisano im bliskim covid w akcie zgonu.. mimo że przyczyna była inna!! na jakim świecie żyjesz?? aż tak sie media zjadły? żadnej wiedzy nie masz poza tą z tv?? „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa - to nie prawda! To jest sposób aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” 01-03 2019 185 tys zgonów
  01-03.2020 165 tys zgonów
  Takie słowa padają obecnie we włoskim parlamencie ❗️
  Bańka pękła...
  Tam już skończyło się owijanie w bawełnę! Padają najcięższe zarzuty! Prawdę wypowiada się publicznie....
  W najlepszym przypadku posypią się głowy...
  Napięcie rośnie ⚡️
  Włoscy przedsiębiorcy jednoczą się w mediach przeciwko polityce rządu pod hasłem:
  „"Noi il 4 maggio riapriremo le Nostre attività con o senza il tuo permesso.”
  „4 maja ponownie otworzymy nasze firmy za twoją zgodą lub bez niej.”
  Co najlepsze - mają olbrzymie poparcie obywateli...
  Do wielu włoskich domów starości wkroczyła prokuratura! Trwają śledztwa! Padają zarzuty...
  Zmarły tysięce starszych osób nie mających nic wspólnego z wirusem! To są ofiary kwarantanny, zdziesiątkowanej nią służby zdrowia, idiotycznych decyzji w domach opieki, oraz poza nimi! Ofiary polityki rządu, który dziś Włosi zaczynaja rozliczać

  pandemia?? gdzie zgony hahha wiza nawini i słuzba zdrowia która na siłe wmawia kłamstwa !! ale spokojnie juz ludzie oczy otworzyli ;d kłamcy!!koronawirus - grypa, covid - zapalenie pluc.. ci ludzie zmarli na inne choroby wpisali im koronawirus tylko dlatego że go mieli ale nie miał wpływu na ich śmierć wpisuja bez testów wystarczy że dana osoba ma gorączke lub miałą kaszel.. zobacz ogólne zgony - pandemia! dane statystyczne danego kraju ! codzinnie w UK umiera 1400 ludzi teraz niby dodakowo około 800 na koronawirus wiec dlaczego w statystykach jest mniej zgonów??!!

  11 9

Po majówce wchodzimy w drugi etap luzowania obostrzeń

 • 30 kwi

  ale czy wczesniej nie było chorób i śmierci??!! zobacz co mówia naukowcy ale nie w mediach sponsorowanych!!! zobacz dane w GUS!! i zobacz wytyczne WHO!!! na ich stronie! w innych krajach! dlaczego nie mówia że wirus zosanie na zawsze.. hmm aha gdzie masowo zgony?? hahah co kogo interesuje ile osób zmarło niby na covid jak właśnie o to chodzi ze o manipulacja.. zmali na raka wpisali covid! nie wyszła im akcja w 2019 pandemia 14 miesiecy! zrobili szczepionki a kraje nie wykupiły 98 procen poszło do kosza ! WHO powiedziało ze państwa ponosza odpowiedzialnośc za skutki! Szwecja wykupiła i do dzisiaj płaca ludziom odszokodowania za skutki uboczne tym razem odrazu powidzielei ze nie zamykaja kraju bo szczepionka nie sa zainteresowwani.. nie ma tam wiecej zgonów ludzie normalnie żyja! uznali WHO ze jesli pozamykaja ludzi w domach to ze strachu sie zaszczepia..choc ludzie otwieaja oczy! wirusy mutuja nigdy nie da sie stworzyc szczepionki !! ale da sie przestaszyć naiwnych ludzi aby sie zaszcepili a pózniej czekac na efekty! po pandemi spytaj jakiegokolwiek lekarza czy ci ludzie niby ofiary covida nadal by żyły gdyby nie wirus. czy osoba bedaca chora na cukrzyce serce majaca 90 lat nadal by żyła gdyby nie wirus !! to choroby ich zabiły a mieli wirusy jak wiekszość osób ! żadna nowość taki nasz świat tysiące wirusów! z nimi trzeba życ a nie unikać! Gdyby ten wirus naprawde był zagożeniem połowa ludzi pracujących w sklepie powinna być martwa.. a umieraja ludzi chorzy słabi.. i bez tego wirusa by odeszli z tego świata!

  15 5
 • 29 kwi

  bo pandemi nie ma!! wiec po co maski obudz sie chłopie!! zgonów mniej! nie potrzebujemy social dystansu musimy życ normalnie! daliście sie nabrac ale pandemia jes w tv! ludzie zawsze umierali teraz im wpisuja covid mimo że zmarli na rak!??! chora manipulacja!a ogólnie zgonów ubyło !UK USA Włochy!w zagrożenie pandemie i że wirus zniknie wierza tylko ludzie bez jakiejkolwiek wiedzy medycznej wirusy były i beda co roku inny wiec co roku bedziecie w domu siedzieć zamiast sie uodpornić?? hmm wiec kiedykolwiek wyjdziesz z domu ten wirus nadal bedzie wiec wczesniej czy pózniej żeby sie uodpornić musisz go złapać ,im dłużej siedzimy w domach sie stresujemy tym badziej osłabiamy swoja odpornośc!!manipulacja!wczesniej pzed pandemia ludzie nie umierali?? lekarze byli nieśmiertelni ..codzinnie umiera lekarz, kierowca !! żadna nowość! ogólna liczba zgonów dużo nizsza niz w ubiegłych latach!, a covid - zapalenie płuc..każdy inaczej pzechodzi..!! po maskach widac kto sie obudziła kto nadal nawiny i zmanipulowany.... ale chcesz siedz w domu latami ale daj życ innym paz na siebie ...codzinnie w UK umiera 1400 ludzi teraz niby dodakowo około 800 na koronawirus wiec dlaczego w statystykach jest mniej zgonów??!!!!!

  17 9
 • 29 kwi

  obudz sie !! pandemi nie ma!!! naiwni w domach siedza i w maskach chodza!!ludziom co im wpisali w akcie zgonu koronawirus go po prostu mieli(większośc jak umiera ma jakiś wirus nigdy badań nie robili hmm??) ale niekoniecznie przyczynił sie do śmierci!! nagle zniknely inne choroby?? takie niby żniwo zbiera ten wirus a zgonów wszedzie mniej... zniknęły inne choroby....hmm cud.. ktoś jeszcze wierzy w bajke covid19?? a niewola nadal trwa!! ten wirus był jes i bedzie zawsze wirusy nigdy nie znikaja mutuja!! im dłużej dzieci beda w izolacji tym gorzej dla nich osłabiamy ich odporność!! gdyby była pandemia nie musieli by w mediach puszczać starych filmów np ciężarówki w Bergamo, starych zdjęc- kościół z trumnami i nagrywać ciągle jednego szpitala, dane zgonów mówia same za siebie !! wiekszośc jak umiera jest zakażonych jakimś wirusem czesto z grupy koronawirusów było tak i bedzie ale ładna manipulacja żeby to wpisywac za przyczyne śmierci więc rak z którym dana osoba sie męczyła kilka lat nie miał wpływu..wcale to nie rak zabił te osobe ??! tylko wirus??!a zgonów mniej niż o tej porze w zeszłym roku zobacz co sie dzieje w Czechach, USA, Hiszpani we Włoszech obudzili sie żadaja wolności!! pandemia medialanaa nic innego!!!! manipulacja!„We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa - to nie prawda! To jest sposób aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” 01-03 2019 185 tys zgonów
  01-03.2020 165 tys zgonów
  Takie słowa padają obecnie we włoskim parlamencie ❗️
  Bańka pękła...
  Tam już skończyło się owijanie w bawełnę! Padają najcięższe zarzuty! Prawdę wypowiada się publicznie....
  W najlepszym przypadku posypią się głowy...
  Napięcie rośnie ⚡️
  Włoscy przedsiębiorcy jednoczą się w mediach przeciwko polityce rządu pod hasłem:
  „"Noi il 4 maggio riapriremo le Nostre attività con o senza il tuo permesso.”
  „4 maja ponownie otworzymy nasze firmy za twoją zgodą lub bez niej.”
  Co najlepsze - mają olbrzymie poparcie obywateli...
  Do wielu włoskich domów starości wkroczyła prokuratura! Trwają śledztwa! Padają zarzuty...
  Zmarły tysięce starszych osób nie mających nic wspólnego z wirusem! To są ofiary kwarantanny, zdziesiątkowanej nią służby zdrowia, idiotycznych decyzji w domach opieki, oraz poza nimi! Ofiary polityki rządu, który dziś Włosi zaczynaja rozliczać
  nie ma absolutnie zadnych anomali w zgonach w porownaniu z latami poprzednimi, za to kryzys gospodarczy, ktory przez histerie i panike zostal wywolany nie wyrowna poniesionych strat, miliony bezrobotnych, los zadluzonych ludzi, los upadlych przedsiebiorstw, utrata wolnosci, niemoznosc uczestnictwa w pochowku najblizszych, brak mozliwosci porad, pomocy lekarskich dla tych, ktorzy choruja na inne choroby, mozna by wymieniac setki przykladow, i.t.d.... No coz, kazdy ma prawo do swojej opini i zdania na ten temat, na pewno przestepcza organizacja WHO wspolpracujaca z Chinami nie jest przynajmniej jak dla mnie zrodlem prawdy.

  20 8

Sprawa zachorowań w zakładach odzieżowych dociera coraz wyżej. Poseł Kurowski wyjaśnia sytuację. Co ustali?

 • 24 kwi

  czy nadal ktoś wierzy w te bajki?? szpitale pełne?? ręce pełne roboty??!operacje odwołane wypadków mniej! złamań kończyn mniej i 10 osób hispitalizowanych w całej gmninie Myślenice z wirusem grypy??!! no pandemia na całego! a ogólna liczba zgonów w Polsce UK we Włoszech niższa!! żeby uodpornić sie na wirusa trzeba go mieć wiec kiedykowieik wyjdziecie on nadal bedzie hehe

  11 13

Myślenice: 13 pracowników zarażonych koronawirusem, 31 na kwarantannie. Firma pracuje nadal

 • 21 kwi

  nigdy nie robiono kwarantanny ani takiej paniki z powodu zwykłej grypy!! ubyło w statysykach ludzi zmarłych z powodu innych chorób głownie zapalenia płuc które jest głownym powikłaniem grypy!! ludzie macie chyba tylko info na temat tego wirusa z tv!! nie ma wiecej zgonów UK, Włochy USA dopisuja covida do zapalenia płuc i tyle a wy od kiedy sie tak baliście grypy!!?? jeden drugiemu oczy by wydłubał bo ten z grypa wyszedł z domu!! szok co sie z wami dzieje polecam wyłaczyć tv i zasiegnąc podstawowej wiedzy na temat koronawirusów wśród kórych żyjemy od dziesiątek lat!! a co chwila jest nowy !!informacji bo ile mozna tkwić w takiej niewiedzy manipulacja a zastraszonymi ludzmi łatwo sie steruje!!niech ci co sie boja i z domu nie wychodza wreszcie przestna myślec o sobie i głosić hasła zostań w domu juz spora część przejzała na oczy widząc że pandemia to ściema,, !!zmienili przyczyne zapisywania zgonu a ogólna liczba USA, UK, Włochy niższa niż w podobnym okresie w zeszłych latach! chcecie siedzćie jak sie boicie wirus nigdy nie zniknie bo żyjemy w świecie wirusów haha , a jak chcecie siedzcie w domu całe życie bójcie sie każdej bakteri wirusa i zarazków ale dajcie już żyć innym , tym co potrafia liczyc myślec i widzą co sie naprawde dzieje! pasuje tez mieć podstawowa wiedze w temacie wirusów !

  16 31
 • 21 kwi

  niech ci co sie boja i z domu nie wychodza wreszcie przestna myślec o sobie i głosić hasła zostań w domu juz spora część przejzała na oczy widząc że pandemia to ściema,, !!zmienili przyczyne zapisywania zgonu a ogólna liczba USA, UK, Włochy niższa niż w podobnym okresie w zeszłych latach! chcecie siedzćie jak sie boicie wirus nigdy nie zniknie bo żyjemy w świecie wirusów haha , a jak chcecie siedzcie w domu całe życie bójcie sie każdej bakteri wirusa i zarazków ale dajcie już żyć innym , tym co potrafia liczyc myślec i widzą co sie naprawde dzieje! pasuje tez mieć podstawowa wiedze w temacie wirusów !

  5 15

Zamaskowane Myślenice. Tak wyglądał pierwszy dzień obowiązkowego zakrywania twarzy

Koronawirus nie zwalnia. Kolejni chorzy w powiecie myślenickim

 • 16 kwi

  hmm ludziom co im wpisali w akcie zgonu koronawirus go po prostu mieli(większośc jak umiera ma jakiś wirus nigdy badań nie robili hmm??) ale niekoniecznie przyczynił sie do śmierci!! nagle zniknely inne choroby??!! jesli chodzi o grype umiera rocznie kilka milionów na świecie grypa i powikłania a wiec spora czesc zapaleń płuc które wlicza sie teraz w koronawirus!!.. dziennie umiera w Polsce 1000 ludziw tym codzinnie dzieci!! stres zabija codzinnie wiecej osób niz choroby zakażne - układ krązenie a dzieki tej epidemi tv w tym roku liczba ta bedzie wieksza! koronawirus to przykywka dla przymusu szczepień i 5g! !!póki ludzie beda naiwnie w domu siedzieć bedzie gorzej....ludzie sie zachowuja jakby nie zdawali sobie spr awe ze kazdego dnia umiera tysiace (UK 1400 , Polska 1000 ludzi codzinnie dzieci nawet pozornie zdrowe!! a teraz szok a ogólna liczba zgonów niższa niz w 2019 tylko przyczyna ko..wirus- !!! dane z GUS!!!!pobudka!! manipulacja medialna!!https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/bulletins/deathsregisteredweeklyinenglandandwalesprovisional/weekending20march2020

  3 12

Mieszkańcy Niepołomic i Wieliczki otrzymają bezpłatne maseczki. Co z mieszkańcami gmin powiatu myślenickiego? Sprawdzamy

 • 16 kwi

  Pamiętacie wielką pandemię z lat 2009/2010? Nie pamiętacie? Ciekawe, bo trwała 14 miesięcy, pochłonęła 285 tysięcy ofiar śmiertelnych a WHO ogłosiła wtedy szósty, najwyższy stopień zagrożenia. Nikt jednak nie zamykał szkół, uniwersytetów ani firm, chociaż chorowali głównie młodzi ludzie.
  Pandemia tzw. świńskiej grypy została ogłoszona przez WHO w czerwcu 2009 roku. Odpowiadał za nią wirus AH1N1, który łączył w sobie geny aż czterech różnych wirusów grypy - dwóch odmian świńskiej, jednej ptasiej i jednej ludzkiej. Do mutacji doszło w Meksyku, u jakiegoś człowieka, który zaraził się wszystkimi czterema odmianami naraz. W jego komórkach doszło do wymiany materiału genetycznego między wirusami i w ten sposób powstał superwirus AH1N1.
  Wyizolowano go w kwietniu 2009 roku w laboratorium w Kalifornii i WHO od razu ogłosiła alarm, a dwa miesiące później - stan pandemii. Spodziewano się zachorowań na skalę "hiszpanki", ponieważ AH1N1 był mutacją tak niespotykaną, że nie istniały przeciwciała, które mogły by go powstrzymać. Szybko jednak okazało się, że chorują głównie dzieci, młodzież i ludzie do 50 roku życia (identycznie jak w drugiej fali "hiszpanki"). Wyjaśnieniem tej zagadki było stężenie przeciwciał przeciwko innym wirusom grypy w krwi osób starszych. W jakiś sposób łączyły one siły, by zwalczać nowego wroga. Po prostu im więcej ktoś miał za sobą infekcji grypowych, tym bardziej był odporny.
  Najciekawsze były jednak rekomendacje WHO i reakcje krajów dotkniętych pandemią. Uznano bowiem, że wirus rozprzestrzenia się tak szybko, że... nie ma sensu liczyć pojedynczych przypadków. Rejestrowano więc jedynie masowe zachorowania i zgony. Nie zostały zamknięte granice i szkoły, nie wprowadzono ograniczeń w poruszaniu się, a gospodarka funkcjonowała normalnie, chociaż chorowali głównie ludzie młodzi czyli uczący się lub pracujący.
  Szczepionka na AH1N1 pojawiła się pół roku po ogłoszeniu pandemii, czyli w grudniu 2009 roku. Kupiło ją wiele krajów (Polska akurat nie) za ogromne sumy, rzędu 0,5 mld dolarów lub więcej. Zdążono zaszczepić od 4 do 10% populacji (w Polsce 0%) gdy pandemia wygasła. Nie stało się to w wyniku szczepionek, a w sposób, który natura zna od milionów lat - populacja wytworzyła odporność. WHO odwołała alarm w sierpniu 2010 roku, czyli po 14 miesiącach.
  A teraz najciekawsze. Gdy wirus przestał zarażać, na WHO posypały się gromy ze strony rządów za... przesadną reakcję i panikarswo z ogłaszaniem stanu pandemii. Nic dziwnego - wydano miliardy dolarów na szczepionkę, której 90-96% dawek trzeba było zutylizować.
  Koronawirus w przeciwieństwie do AH1N1 atakuje głównie ludzi starszych, którzy mogą się łatwiej odizolować bez niszczenia podstaw swojej egzystencji, ponieważ mają stałe źródło dochodu - emerytury. Tymczasem rządy zdecydowały się wysłać na przymusowe bezrobocie miliony młodych ludzi. Co takiego zmieniło się w głowach rządzących przez ostatnie 10 lat? I co takiego zmieniło się w naszych głowach? a ogólnie wiesz ze liczba zgonów w UK czy we Włoszech nizsza niz w 2019 ?? w ym samym czasie?? a wiec 01-03.2019 i 01-03.2020??

  2 1

Jak koronawirus zmieni rynek pracy? Przedstawiciele tych zawodów w pierwszej kolejności mogą ją stracić

 • 14 kwi

  Pamiętacie wielką pandemię z lat 2009/2010? Nie pamiętacie? Ciekawe, bo trwała 14 miesięcy, pochłonęła 285 tysięcy ofiar śmiertelnych a WHO ogłosiła wtedy szósty, najwyższy stopień zagrożenia. Nikt jednak nie zamykał szkół, uniwersytetów ani firm, chociaż chorowali głównie młodzi ludzie.
  Pandemia tzw. świńskiej grypy została ogłoszona przez WHO w czerwcu 2009 roku. Odpowiadał za nią wirus AH1N1, który łączył w sobie geny aż czterech różnych wirusów grypy - dwóch odmian świńskiej, jednej ptasiej i jednej ludzkiej. Do mutacji doszło w Meksyku, u jakiegoś człowieka, który zaraził się wszystkimi czterema odmianami naraz. W jego komórkach doszło do wymiany materiału genetycznego między wirusami i w ten sposób powstał superwirus AH1N1.
  Wyizolowano go w kwietniu 2009 roku w laboratorium w Kalifornii i WHO od razu ogłosiła alarm, a dwa miesiące później - stan pandemii. Spodziewano się zachorowań na skalę "hiszpanki", ponieważ AH1N1 był mutacją tak niespotykaną, że nie istniały przeciwciała, które mogły by go powstrzymać. Szybko jednak okazało się, że chorują głównie dzieci, młodzież i ludzie do 50 roku życia (identycznie jak w drugiej fali "hiszpanki"). Wyjaśnieniem tej zagadki było stężenie przeciwciał przeciwko innym wirusom grypy w krwi osób starszych. W jakiś sposób łączyły one siły, by zwalczać nowego wroga. Po prostu im więcej ktoś miał za sobą infekcji grypowych, tym bardziej był odporny.
  Najciekawsze były jednak rekomendacje WHO i reakcje krajów dotkniętych pandemią. Uznano bowiem, że wirus rozprzestrzenia się tak szybko, że... nie ma sensu liczyć pojedynczych przypadków. Rejestrowano więc jedynie masowe zachorowania i zgony. Nie zostały zamknięte granice i szkoły, nie wprowadzono ograniczeń w poruszaniu się, a gospodarka funkcjonowała normalnie, chociaż chorowali głównie ludzie młodzi czyli uczący się lub pracujący.
  Szczepionka na AH1N1 pojawiła się pół roku po ogłoszeniu pandemii, czyli w grudniu 2009 roku. Kupiło ją wiele krajów (Polska akurat nie) za ogromne sumy, rzędu 0,5 mld dolarów lub więcej. Zdążono zaszczepić od 4 do 10% populacji (w Polsce 0%) gdy pandemia wygasła. Nie stało się to w wyniku szczepionek, a w sposób, który natura zna od milionów lat - populacja wytworzyła odporność. WHO odwołała alarm w sierpniu 2010 roku, czyli po 14 miesiącach.
  A teraz najciekawsze. Gdy wirus przestał zarażać, na WHO posypały się gromy ze strony rządów za... przesadną reakcję i panikarstwo z ogłaszaniem stanu pandemii. Nic dziwnego - wydano miliardy dolarów na szczepionkę, której 90-96% dawek trzeba było zutylizować.
  Koronawirus w przeciwieństwie do AH1N1 atakuje głównie ludzi starszych, którzy mogą się łatwiej odizolować bez niszczenia podstaw swojej egzystencji, ponieważ mają stałe źródło dochodu - emerytury. Tymczasem rządy zdecydowały się wysłać na przymusowe bezrobocie miliony młodych ludzi. Co takiego zmieniło się w głowach rządzących przez ostatnie 10 lat? I co takiego zmieniło się w naszych głowach?

  1 3