Wymiana ogrzewania na gaz czy ekogroszek?

 • 24 lut 2020
  bono napisał/a:

  Przy tej temp. Przy 10 godz grzania dziennie (2x5godz), jeżeli wystarczy, zapłacisz jakieś 600 zł miesięcznie .
  To sobie sam kalkuluj.

  Eko-gorszek powinien być bardziej wydajny niż miał, wiec nie rozumiem. Jeżeli miału spalam rocznie 4-5 ton gdzie w piecu pali się na na 2 dni koło 40 godziny. To wymieniając na eko groszek przy ciągłym paleniu liczyłbym że spale mniej ton a nie więcej...

  1
 • 23 lut 2020

  Obecnie paliłem miałem i temperaturę wody utrzymywałem na najniższym możliwym ustawieniu 45 stopni, to w zupełności wystarczyło, aby w domu była prawidłowa temp ok 21 stopni. Ale rozpalanie i zasypywanie pieca co 2 dzień, Wiec dla wygody pomyślałem o eko-groszku z podajnikiem żeby palio się cały czas i utrzymywać 45 stopni jak wcześniej.

  1
 • 22 lut 2020

  Witam. Proszę mi doradzić, Mam mały domek z pustaków nie ocieplony w ogóle. Powierzchnia grzewcza 70m2. Jest to stary dom, w którym nie będzie już większych remontów, może za 2-3 lata samo ocieplenie ścian bez zadaszenia. Byle by pociągnął jeszcze z 15 lat i do wyburzenia. Ogrzewałem obecnie piecem miałowym, który elektrycznie zasila pompe wody do rozprowadzania ciepła po grzejnikach. Grzejniki nowe, rurki instalacyjne stare... Piec nadaje się obecnie do wymiany. Co mam teraz kupić na te 15 lat? Co najlepiej będzie się opłacało: eko-groszek, gazowy, węgiel, a może coś innego?

  3