Trwają prace nad nową siedzibą starostwa. Oddanie budynku najpóźniej nastąpi jesienią

 • 1 kwi

  Napisz jeszcze że szpital jest dobrze zarządzany to osobiście podwiozę cię na obserwacje do szpitala Babińskiego. Każdy widzi z roku na rok szpital tonie w coraz większych długach, pielęgniarki za jałmużnę pracują, ratownicy zarabiają mniej niż kobiety na kasach a powiat się bawi i szasta milionami na lewo i prawo. I jeszcze do rządu masz pretensje?!? Gdyby nie ten rząd i jego dodatkowe pieniądze to dzisiaj już by szpitala nie było. Bo przecież na tak nieudolny powiat i kierownictwo szpitala nie ma co liczyć! Idź porozmawiaj z ludźmi którzy tam pracują! A nie ślepo jak zwykle broń powiatu! Tego nie da się obronić.

  3 13

Ruszyła pierwsza linia autobusowa Myślenice-Kraków. Docelowo mają powstać trzy

 • 1 kwi

  Przypominam że linie aglomeracyjną która była organizowana przez gminę i województwo małopolskiego na finiszu przerwał starosta ze swoim przybocznym wysyłając pismo i komplikując sprawę (specjalnie?). Komu zależy na bombardowaniu genialnych pomysłów gminy dla nas- mieszkańców? Chyba wszyscy (z poza układu) wiedzą doskonale. Teraz jak chcecie o aglomeracje pytać to do starostwa.

  11 16

PiS przejmuje komisję budżetu i finansów. Zmiana na stanowisku przewodniczącego

 • 23 mar

  To się nazywa demokracja! Piszę to bo „media” związane z Grażynką A. strasznie ubolewają nad tym faktem. Dla nich demokracja jest wtedy kiedy wszystko biorą dla siebie, jak jest odwrotnie to jest skandal. Brawo Radni, czas odbetonować te układy.

  15 31

Bożena Góra: Przeszkadzam? Ale czym?

 • 15 mar

  U mnie tez nikogo z listą nie było. Oni są tacy niepolityczni jak Borys Budka. Wystarczy spojrzeć na towarzystwo w jakim się Pani obraca. Niech Pani nie mydli oczu bo nie jest Pani z Krzyszkowic wiec za nas proszę się nie wypowiadać.
  Gdzie Pani była jak poprzedni układ rządził? Dlaczego wtedy Pani nie strajkowała jak obiecywano i nic nie robiono? Nagle teraz Pani, mieszkanka Krakowa, przejmuje się nami mieszkańcami Krzyszkowic? Ha ha ha bajki to dzieciom proszę opowiadać. Proszę nie przeszkadzać tylko dać pracować ludziom, którym bez żadnych podtekstów zależy na bezpieczeństwie mieszkańców.

  40 40

Zderzenie na ul. Dunina Brzezińskiego. Cztery samochody uszkodzone. Na Osiedlu Tysiąclecia robi się coraz ciaśniej

 • 22 lut

  Mało ma Pan miejsca na nowej drodze Solidarności do parkowania? A czy ktoś pisze o parkomatach na osiedlu? A nawet jeśli to w Krakowie na osiedlach są normalne strefy i nikt tak nie ubolewa jak centusie z Myslenic.

  Skoro wyjedziesz na lipke to parkuj! Byleby tylko nikt zamachu na twoją złotówkę nie zrobił...

  5 7
 • 22 lut

  A co gmina ma pod każdym blokiem wielopoziomowy parking postawić?
  Skoro przez te wszystkie lata pozwolenia na budowę rzucało się na lewo i prawo i nikt nie wymagał od inwestorów zabezpieczenia w postaci budowania parkingów to do kogo Pan ma teraz pretensje?

  Odkąd władza się zmieniła to już jednego pseudo inwestora wygoniono z Myslenic, a i nagle buduje się z parkingami.

  Zdumiewający jest tez brak spójności w pana poście. Najpierw pan narzeka że nie ma gdzie parkować a za chwile....że parkomaty stawiają (które wprowadzają rotacje i ułatwiają parkowanie) zdecyduj się Panie w końcu o co tak na prawdę Panu chodzi.

  9 23

Komentarz z UMiG na temat dodatkowych parkomatów: „Burmistrz dostrzega problem z parkowaniem na ulicach powiatowych i z radą (…) może pomóc go rozwiązać”

 • 17 lut

  A kto go niby wybrał do rady powiatu jak nie wyborcy? Ręce opadają jak się czyta mądrości niektórych użytkowników....

  22 18

Myślenice. Awantura radnych o zaśnieżone chodniki. "Może pan iść do toalety" kontra "chamstwo i brak kultury”

 • 28 sty

  Pan Starosta mówi o chamstwie i braku kultury? A to zabawne. Szkoda, że jak nie raz jego zastępca dawał „popis” to wtedy akurat siedział cicho. Takich ludzi sobie wybraliście. Wstyd

  91 70

Myślenicki Alarm Smogowy analizuje działania antysmogowe w Myślenicach i Skawinie. "Są lata świetlne przed nami"

 • 22 sty

  Przynajmniej 1,5 miliona złotych pójdzie na wymianę kotłów co przyczyni się do polepszenia jakości powietrza a nie na czujniki, które niczego przecież nie polepszą . Czego tutaj pan nie zrozumiał? Na prawdę tak proste rzeczy trzeba tłumaczyć?
  Chyba że te czujniki w magiczny sposób będą zamieniały złe powietrze w dobre...to zwracam honor.

  53 118
 • 22 sty

  Zgadza się, dodatkowo pan Szczotkowski i Pan Jasek próbują medialnie zaistnieć i zrobią wszystko aby przedstawić gminę w złym świetle. Gdzie byliście jak rządził poprzednik? wtedy smogu nie było? Ale do meritum:

  Dlaczego Panowie dziwnym trafem nie wspomnieliście w jakiej sytuacji finansowe były Myslenice po rządach poprzedniego burmistrza?
  Dlaczego nie wspominacie, że w 2019 gmina Myślenice była zadłużona na 130 milionów złotych a Skawina na...60 milionów???

  Czy to nie ma żadnego znaczenia? Czy jak zwykle nie podajecie pełnych informacji aby oczernić gminę, która w porównaniu do Powiatu faktycznie coś robi w tej sprawie?Dlaczego Powiat np. nie wspomoże gminy i nie dołoży 1,5 miliona do wymiany kotłów? Może również wy w koncu realnie zaczniecie działać a nie ciągle atakować?

  61 131

GDDKiA pokazuje plany tunelu w Krzyszkowicach. Ma powstać w 2024 roku

 • 19 sty

  I po co ta słabych lotów ironia? Można nie lubić burmistrza, ba! Można nie lubić nawet pisu, ale zachowujcie się jak dorośli ludzie.
  Nie wszystko w gminie mi się podoba ale prawda jest taka że Szlachetka zrobił przez dwa lata więcej dla bezpieczeństwa na Zakopiance niż poprzednik za dwie pełne kadencje. I za to należy mu się szacunek.
  Ciesze się że udało się ten problem rozwiązać i skrzyżowanie będzie zmodernizowane.

  51 25

Znalazł się sponsor na czujniki smogu. Urządzenia zostaną zainstalowane w 5 gminach

 • 12 sty

  Powiat natomiast woli sponsorować kmy.pl który założył niedoszły poseł nowoczesnej i mąż „bezukładowej” z układu Grażynki.
  W dodatku głośno było o sponsorowaniu przez powiat jednej hejterskiej gazetki którą pisał pracownik starostwa i którą po sklepach rozrzucali. I to wszystko za nasze pieniądze. Dalej chcesz się licytować?

  17 7

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

 • 27 lis 2020

  Czekajcie, czekajcie czy ja dobrze rozumiem????
  Pan Maciej Ostrowski wymyślił rewitalizację, ten sam burmistrz, podpisał umowy, wybrał projekt (jak donosicie pełen błędów), wykonawców i za jego kadencji rozpoczęła się rewitalizacją ale winny jest.......obecny burmistrz Szlachetka?

  W życiu w lepszym kabarecie nie brałem chyba udziału. Pan Szlachetka według myślenickiego kodu jak domniemywam jest winny wszelkiego zła wynikającego z rządów poprzednich? COVID to tez wina pana Szlachetki? Ręce opadają, niby dorośli ludzie a przedszkole......propagandę taka siejecie że ludziom odechciewa się na to forum wchodzić.

  21 30

MAS szuka chętnych do utrzymania czujników smogu. „Pomiar na Rynku nie pokaże tego z czym borykają się mieszkańcy Myślenic i okolic”

 • 26 lis 2020

  Smog jest na całym świecie, ale w Myślenicach czujniki sprawią, że go nie będzie. Trzymajcie mnie....

  46 20
 • 26 lis 2020

  Przecież alarm smogowy to, obstawiam, że nic innego jak kolejny wytwór Dariusza Sz. który przy aprobacie starosty Tomala i jego zastępcy Kudasa na każdym kroku atakuje gminę. Trzeba mieć tupet żeby atakować burmistrza a samemu kompletnie nic dla ludzi nie zrobić pożytecznego. Rzygać się już chce i to nie od smogu unoszącego się w powietrzu...

  50 34

Dzisiaj radni będą debatować nad nadaniem nazw dla parku i 5 rond. Grażyna Ambroży: „Czy to odpowiedni moment? Czy naprawdę nie mamy poważniejszych spraw?”

 • 3 lis 2020

  Po co tacy radni? Przecież ta kobieta nic dla ludzi nie robi, nie ma żadnych propozycji. Niech pani odda mandat!!!

  14 11

Park na Zarabiu w Myślenicach będzie nosił imię Jana Izydora Sztaudyngera. Radni nazwali też 5 rond

 • 3 lis 2020

  Jak już wspominałem pod innym artykułem, proponuje radnej złożyć mandat. Pani sobie nie radzi, nic pani nie robi dla ludzi a tylko utrudnia prace rady. Słychać na mieście że nawet koledzy z klubu Ostrowskiego mają Pani serdecznie dość.

  66 32

Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał

 • 28 paź 2020

  Podobno zażenowany

  7
 • 27 paź 2020

  Niech Pani bedzie poważna. Co mu PiS zrobiło oprócz stwierdzonego faktu? Celebrytę jeszcze z gościa zróbcie, ciekawe dlaczego teraz podzielił się ta historia a nie np. pół roku temu? Parcie na szklo jest ogromne co widać po brylowaniu w mediach, tvnowskich telewizjach itd. Takich jak on jest setki tysięcy ale ci jakoś potrafią uszanować swoją prywatność a nie grać historia akurat w takim czasie. Niesmaczne.

  11 7

Jarosław Szlachetka: Zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji m.in. w naszym szpitalu jest skrajną nieodpowiedzialnością

 • 28 paź 2020

  PO

  1 4

Myśleniczanie protestują na wiele sposobów. Do antyrządowych haseł dołożyli taniec i śpiewy

 • 28 paź 2020

  Serio to już nic ciekawszego w tym mieście i powiecie sie nie dzieje???? Rzygam już tymi pseudo protestami (chociaż u nas przynajmniej to znośne jest) codziennie będziecie o tym pisać?

  42 23

Epidemia nabiera rozpędu. Ponad 16 tys. zakażeń w kraju. W powiecie myślenickim jak dotąd zmarło 7 osób

 • 27 paź 2020

  Podziękujcie bojówkom lewackim za dym który obecnie robią wykorzystując kobiety!!

  15 12

Wicestarosta Rafał Kudas: Panie burmistrzu nie damy się wciągnąć w polityczne gierki

 • 22 maj 2020

  Przecież zarządcą przedmiotowego odcinka drogi jest powiat. Gmina nie jest i nie była właścicielem tego odcinka. Czy Pan oczekuje, że gmina wyremontuje drogę Panu Staroście? polecam poczytać trochę na ten temat zanim zabierze się głos.

  31 61

Po naszej interwencji burmistrz zapowiada uruchomienie zastępczej komunikacji na linii Myślenice-Poręba-Myślenice

 • 15 kwi 2020

  Czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, że nikogo nie można zmusić do jeżdżenia busami? To prywaciarze. Kierowcy też się obawiają o własne życie, też mają rodziny. Dodatkowo są ograniczenia w przemieszczaniu się i świadczeniu usług. Trzeba podejść racjonalnie do tematu a nie egoistycznie jak komentujący tutaj. Pandemia wszystkich zaskoczyła, każdy zmaga się z tym chyba po raz pierwszy. Zróbcie coś, dajcie coś od siebie a wszystkim będzie dookoła żyło się lepiej. Ja na przykład jak mam chwilę to biorę samochód, seniorów z sąsiedztwa i jadę z nimi do sklepu czy apteki, gdzie potrzebują coś załatwić (albo załatwiam to za nich jeżeli nie muszą być osobiście). Tak ciężko coś dać od siebie? lepiej siedzieć na forum i żółć wylewać?

  Ja już się zdążyłem przyzwyczaić, że od jakiegoś czasu komentującym tutaj wszystko nie odpowiada, ku aprobacie jak widać redakcji. Nie ważne, co gmina zrobi to będzie źle. Dlaczego pan redaktor nie napisał artykułu o tym, że gmina finansuje 20 tysięcy maseczek? o tym, że zlecenia otrzymali gminni przedsiębiorcy? dlaczego nie napisaliście, jak już ktoś słusznie ostatnio wam wypominał, że respiratory kupili? to jest ta rzetelność dziennikarska redakcji Miasto Info?

  Od pewnego czasu ten portal zamienia się w "śmietnisko", gdzie pojedyncze osoby zakładają po kilka kont i atakują innych użytkowników....zarzucając im to co sami zrobili, Nawet, co zabawne, mnie próbowano łączyć z innymi kontami (pozdrawiam pana z którym mnie łączono). I tak od mniej więcej 2 lat, z fajnego rzetelnego portalu zrobiło się "śmietnisko", gdzie sami malkontenci chyba funkcjonują a ich jedynym celem jest obrażanie, i pretensje o wszystko. Przecież to depresji się można nabawić z takim podejściem do życia! Dlatego też tak rzadko się odzywam. Wszystko się kiedyś kończy, czas chyba będzie przerzucić się na inny portal. A szkoda.

  Pozdrawiam
  M.T z Krzyszkowic

  19 32

Przekazali pieniądze na dwa respiratory. Teraz zbierają na karetkę

 • 14 kwi 2020

  Przecież nie kto inny jak rząd przekazał do naszego szpitala dotacje na pomoc w walce z covid-19. Było to ok. 1,7mln zł!
  O tym się już zapomniało pewnie?

  18 29