"Dobra zmiana" PiS

 • 1 lut
  t-34 napisał/a:

  Vivuś a może coś o programie Czarnka "Willa ➕" dla pisowskich znajomków..... Prze.... lił 40 baniek dla swojaków ale na podwyżki dla nauczycieli PINIENDZY NI MA i NIE BEDZIE.......

  Nie tylko wille: "Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło 500 tys. złotych na docieplenie rzeszowskiego kościoła, w którym w 2018 roku odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Rzecz w tym, że kościół jest dopiero w budowie, a fundacja, która miała organizować zajęcia, powstała dopiero w zeszłym roku".
  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,29420564,mein-przeznaczyl-500-tys-zlotych-na-fundacje-widmo-i-nieistniejacy.html#s=BoxOpImg5

  A co sobie będą żałować...

  5
 • 30 sty
  Vivaldi napisał/a:

  Wszystkie Wasze przytyczki pasują do art który was widać ruszył : od PZPRu przez pisiorów po intelekt płaskoziemców. Przecież to już słyszeliśmy wcześniej. W tym miejscu nic się nie zmieniło --> brak argumentów was rozwściecza, poza epitetami nie jesteście w stanie merytorycznie zareagować. Po co podrzuciłem ten art? Generalnie dla potwierdzenia czekałem na obelgi w nim opisane. Nie pomyliłem się. Potwierdza to celność art :-))) czyli DOBRZE JEST wam wystarczy nie przeszkadzać :-)))

  1. "brak argumentów was rozwściecza" - czyli przyznajesz, że to co piszesz jest wynikiem Twojej wiary, a nie logicznych przemyśleń.
  2. "poza epitetami nie jesteście w stanie merytorycznie zareagować" - a jak można zareagować na brak argumentów? Zresztą merytoryki i tak byś nie rozpoznał...
  3. Piłeś, nie pisz - bo bełkoczesz. I to w tym podstawowym sensie, nie metaforycznym.

  8 1
 • 29 sty

  Taka ciekawostka:
  "Jak informowaliśmy w środę (2023-01-25) w Onecie, Ministerstwo Obrony Narodowej zapłaciło telewizji ojca Rydzyka ponad 700 tys. zł za promocję służby wojskowej w jego telewizji. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że TV Trwam praktycznie nie ma widzów w wieku poborowym."

  Służba wojskowa dla emerytów?

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/o-rydzyk-za-pieniadze-mon-promowal-sluzbe-wojskowa-wsrod-emerytow/8xg0xth

  2 1
 • 28 sty
  Vivaldi napisał/a:

  Sami robią jednostronne media, więc gardzą mediami PiSowskimi, zarzucając im "jednostronność".

  Nie chciało mi się czytać tych ejakulacji pisowskiego trola, ale powyższa rzecz rzuciła mi się w oczy i od razu skojarzyłem sobie "wielostronne" media pis: "Dziennikarze Polska Press w całej Polsce dostali w piątek rano wytyczne, z których wynika, że powinni ograniczyć się, a najlepiej całkowicie powstrzymać od pisania o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Według naszych ustaleń za taką decyzją stoi sama Dorota Kania.[...] W piątek na poranną telekonferencję zwołano wszystkich dziennikarzy pracujących dla Polska Press w Małopolsce. O żadnych dużych relacjach czy publikowaniu galerii z regionalnych finałów WOŚP firma nie chce słyszeć. Dostaliśmy na to "szlaban" {...] Wśród dziennikarzy pojawiły się głosy, że to kneblowanie im "długopisów" na co zgody nie ma. Jeden z wicenaczelnych "Gazety Krakowskiej" uciął dyskusję, przypominając, że takie decyzje zapadły i żadnej dyskusji na ten temat nie ma." (https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dorota-kania-wyslala-instrukcje-dziennikarzom-polska-press-chodzi-o-wosp/pgpbkgf,79cfc278 , 2023-01-28).

  To standardowa metoda pis - oskarżać innych o to, co samemu się robi lub zamierza zrobić.

  3 1
 • 20 gru 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  Będziemy bogatsi od Niemców, jak jeszcze u nas wzrosną ceny. Wtedy my będziemy jeździć do nich na zakupy.

  Z polskimi pensjami to chyba na coś co Anglicy nazywają "window shopping".

  3
 • 27 lis 2022
  Adamos napisał/a:

  Oj, oj, jaka agresja z was idzie bo wasza propaganda nie działa, straszenie nie działa, wulgarne słowa nie działają, ubliżanie innym nie działa, przykłady wymyślonych emerytów nie działają. Dla mnie jestem wygrany a wasza porażka w propagandzie jest widoczna we wszystkim. Z pisowskim pozdrowieniem dla wszystkich Adam

  A dałbyś radę wskazać tę agresję, wulgaryzmy i ubliżanie, czy już proszę o zbyt wiele?

  7 1
 • 27 lis 2022
  Adamos napisał/a:

  Mnie i tak nie przekonacie

  Nie wiem, jak inni, ale ja ani o tym myślę. Syzyfowe prace.

  5 1
 • 27 lis 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  Dziwny ty jesteś. to znaczy że PiS jest tak samo zły jak poprzednicy i dlatego mamy go tolerować bo obniżył wiek emerytalny i dał 500+?

  Dla niektórych "dobra zmiana" wbrew pozorom nie oznacza tego, co normalnie, tylko jest synonimem słowa "kontynuacja" a nawet "intensyfikacja". No bo jak inaczej rozumieć powtarzane od siedmiu lat "PO też tak robiło". W świetle zarzutów Adamosa TKM nabiera zupełnie nowego znaczenia...

  Tak mnie teraz naszło, ciekawe, że nie wymienił np. malwersacji, kradzieży, łapówkarstwa, nepotyzmu, czy oszustwa. Czyżby za PO tego nie było?

  7 1
 • 27 lis 2022
  Adamos napisał/a:

  Ja z kolei pamiętam i nietoleruję byłych rządów PO które cechowało to co piszesz teraz o PIS cwaniactwo, kombinacje, nieudolność, kastowość i głupotę. A co się stało z Panią DM_s że nic nie pisze?

  Od siedmiu lat obecny rząd stara się (tak naprawdę tylko obiecuje) udowodnić i skazać tych z poprzedniego za to, co napisałeś. Jak dotąd to skazali tylko swojego - Koguta. A, i przyjęli uchwałę przeciwko nepotyzmowi (ale tak, żeby nikomu nie stała się krzywda) - czym sami przyznali, że to u nich norma.

  9 1
 • 27 lis 2022

  "W co lud bez dowodów uwierzył, jakżebyście to chcieli dowodami obalić?" Co prawda dotyczyło to czego innego, ale jak najbardziej opisuje wyznawców PiSu.
  Jest takie, podobno gruzińskie, przysłowie "Jak ci ktoś powie, że jesteś osłem - nie przejmuj się. Jak ci to powie druga osoba - zastanów się; kiedy powie ci to trzecia - idź i kup sobie siodło."
  Dla Zjednoczonej Prawicy dwudziestu siedmiu takich, którzy mówią że ZP to osły to za mało i głosowanie 1:27 to wygrana.

  9
 • 20 lis 2022
  Adamos napisał/a:

  W szkole też uczyli aby czytać wszystko co jest napisane a nie tylko jedno zdanie i wyciągać pochopne wnioski.

  Przeczytałem wszystko, co napisałeś - całe jedno zdanie.

  3 1
 • 20 lis 2022
  Adamos napisał/a:

  To jeszcze chcielibyście eutanazji żeby zmniejszyć liczbę emerytów?

  Dawno temu w szkole uczyli zasady, że nie powinno się używać słów, których się nie rozumie, bo można się skompromitować. Najwidoczniej już nie uczą...

  7 2

Zastał gminę murowaną, zostawi drewnianą...

 • 29 sty
  marko napisał/a:

  A w Zakopanem... zapomnieli sobie o WOŚP :-)))) ... dobrze, że o Sylwestrze sobie nie zapomnieli ;-)

  https://wiadomosci.onet.pl/krakow/trudna-relacja-wosp-z-zakopanem-dlaczego-orkiestra-nie-bawi-sie-pod-tatrami/l2dwbgv

  Mam wrażenie, że mieszkańcy Zakopanego mają coś z oczami i potrzebują grupowej porady okulisty.
  "[...] władze Zakopanego przekonują, że do Owsiaka nie są negatywnie nastawieni. — To przeoczenie, zorganizujemy jakiś koncert za rok — mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz miasta pod Giewontem.'

  W ciągu ostatnich 23 lat koncert odbył się raz w 2012 roku. To "przeoczenie" przeszło chyba w stan chroniczny.

  6 2
 • 29 sty

  Tu też to wkleję, bo jak mawiają mocodawcy naszych rządzących аналогов нет в мире (a już na pewno nie było tego za PO):
  "Jak informowaliśmy w środę (2023-01-25) w Onecie, Ministerstwo Obrony Narodowej zapłaciło telewizji ojca Rydzyka ponad 700 tys. zł za promocję służby wojskowej w jego telewizji. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że TV Trwam praktycznie nie ma widzów w wieku poborowym."

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/o-rydzyk-za-pieniadze-mon-promowal-sluzbe-wojskowa-wsrod-emerytow/8xg0xth

  4
 • 25 sty
  t-34 napisał/a:

  Zastanawiam się dlaczego na każdy zarzut wobec PiSu odpowiedź rozpoczyna się mniej więcej tak BO ZA PO TO............ czy to jest jakieś usprawiedliwienie obecnego burdelu na kółkach ?????

  To jest w sumie ciekawe zjawisko: miała być "dobra zmiana" (nie powiedzieli tylko dla kogo), wyszła kontynuacja ("PO też tak robiło"), a w rzeczywistości jest INTENSYFIKACJA (ale tylko patologii).

  Edycja.
  Tego za PO to chyba jednak nie było. "Z powodu bardzo niskiej czułości Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała negatywną opinię o refundacji testów COMBO, mających wykrywać grypę, COVID-19 i wirus RSV. Minister zdrowia Adam Niedzielski odwołał szefa rady, a testy i tak kazał refundować - za 230 mln zł rocznie."

  10

Stan powietrza

 • 20 gru 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  I po co było stawiać czujniki smogu w mieście?
  Mieliśmy dobre powietrze i te czujniki zrobiły gnój.

  A burmistrz był już tak blisko zlikwidowania problemu, tylko jacyś złośliwcy z powiatu opłacili czujniki.

  2
 • 18 gru 2022

  Miałem napisać, że o 21:30 padł rekord: PM10 - 994 %, PM2,5 - 2220 %, ale sprawdziłem jeszcze raz i może być gorzej. O 22:30 PM10 - 1094 %, PM2,5 - 2311 %. Nie znalazłem gorszego wyniku w Polsce, zbliżony był w Zarzeczu nad Jeziorem Żywieckim.
  Tu się nie ma czym oddychać!

  5
 • 29 lis 2022
  Iron Maiden napisał/a:

  Nie wiem, czy to kogoś interesuje ale dziś o 22 w Myślenicach PM2.5 przekroczył normę tylko o 972%.
  W związku z tym, chciał bym życzyć wszystkim głosującym na pis rozumu w nowym roku.

  Żeby to było takie proste. O ile statystycznie rzeczywiście wśród wyznawców Jarozbawa więcej będzie takich, co mają problem z łączeniem skutków z przyczynami, to jest ich też niestety całkiem sporo wśród innych opcji.

  15 1

Myślenice. Debata społeczna - naruszanie porządku publicznego w rejonie MOKiS

 • 5 gru 2022

  A konkretnie to co?

  2

Sąd Rejonowy w Myślenicach umorzył postępowania wobec wójtów Tokarni i Lubnia dotyczące tzw. „wyborów kopertowych” z 2020 roku

 • 3 gru 2022

  Skoro ma, to po co było to przekazywanie? Skoro wszystko było zgodnie z prawem, to po co ustawa "bezkarność+"? Coś kręcicie towarzyszu.

  15 2

Wyprzedzał na pasach przy 100 km/h. Efekt? Mandat na 3 tys. zł, 28 punktów i utrata prawa jazdy

 • 27 lis 2022

  Becia na drzewie - giną dowody i nawet przyznanie się ochroniarza nie zmienia zdania prokuratora.
  Macierewicz rozwala samochody na autostradzie - bez konsekwencji.
  Kurski podpina się pod konwój policyjny albo jedzie 156 km/h w terenie zabudowanym - "Nikomu nic się nie stało"
  Kierowcy Kaczyńskiego jeżdżą po zamkniętych uliczkach bez wymaganych uprawnień - bez konsekwencji.
  Rajd limuzyny z Kaczyńskim po Warszawie bo prezes śpieszył się na mszę - jak wyżej.

  Tusk przekroczył prędkość - "został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, stracił również prawo jazdy - powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie Anna Pawłowska."

  Jest różnica, nie? Ty to masz większe klapki na oczach niż koń dorożkarski.

  1
 • 25 lis 2022

  Ale się tu niektórym ulało... Widać, że internet już trafił pod strzechy (żeby nie powiedzieć - do czworaków).

  6
 • 23 lis 2022

  Da się, tylko Ty nie potrafisz.

  16 4

Kto będzie odśnieżał drogi POWIATOWE?

 • 21 lis 2022

  Widzisz, rzecz w tym, że ten koleś jest patologicznym przykładem właśnie tego, o czym piszesz "fobii, urojeń i chorobliwej nienawiści", jak zresztą cała formacja, której jest klakierem. To on wciąga we wszystko, o czym napisze, politykę - w dodatku skrajnie jednostronnie, więc spotkał się z odpowiednią reakcją.

  Co do polityków, to jest na odwrót - oni często prywatnie są kolegami, a na pokaz "leją się po mordach".

  15 4
 • 19 lis 2022
  mieszkanka1980 napisał/a:

  Nie martw się. Burmisiowie wyłącza lampy dla oszczędności, bo mają "problemy z zabezpieczeniem środków na tak podstawowe rzeczy", to nie będzie widać zaśnieżonych dróg.

  To nawet lepiej jak drogi będą nieodśnieżone bo odbijające się od śniegu światło reflektorów rozświetli trochę ciemności spowodowane przez burmistrza. :-)

  19 5