Czy rewitalizacja centrum Myślenic dobiegła końca? „Sprawa największego remontu, który trwał od 2019 roku jest już poza nami"

 • 3 lut 2021

  Kompletnie mi się nie podoba, syf jak był nadal jest. Nawierzchnia śliska. Do tego dochodzą niedoróbki tzn woda stoi w pewnych miejscach. Niepotrzebne zadłużenie gminy.

  41 48

Mieszalnia farb

 • 2 lut 2021

  Witam;
  Potrzebuje trochę farby olejnej z doborem do istniejącego koloru nadającej się do malowania metalu za pomocą kompresora. Gdzie w okolicy jest jakiś sklep zajmujący się doborem i mieszaniem takiej farby?
  Dziękuję za odpowiedzi.

  3

Kierowcy na Zakopiance nie zauważają przejść dla pieszych. "Prędkość i ignorowanie znaków to najczęstsze błędy"

 • 2 sty 2021

  Kowal ma czysto ale Grupa Myślenice zostawia wiele do życzenia (możliwe, że coś się zmieniło; od roku nie jeżdżę) . Co do 40 minut to polecam pojechać w godzinie szczytu niekiedy 1.5h nie wystarczy by wrócić do domu.

  11 4

KARP

 • 14 gru 2020

  Po co komu żywy? Karp tylko z Zatora od strony Oświęcimia. Od strony Wadowic mają mniejsze stawy przez co jest gorszy smak ryby.

  1

Wandale niszczą zalew w trakcie remontu. „Ręce opadają”. Gmina zgłasza sprawę na policję

 • 5 gru 2020

  Sułkowice i Tatarzy? Pierwsze słyszę. Tatarzy Lipnik otrzymali.

  2 4

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

 • 27 lis 2020

  Najbardziej mnie ciekawi jedna malutka rzecz. Gdzie się podział dobry granit z rozbiórki.

  28 2

Konserwator zabytków odebrał bożnicę w Wiśniowej. „To ważny, przełomowy dzień”

 • 23 lis 2020

  Po tylu latach wreszcie odnowili, Wielka szkoda, że budynek zostanie przekształcony w muzeum nie związanym z kulturą żydowską. Jestem również bardzo ciekaw gdzie znajduje się cmentarz żydowski; przed wojną Wiśniowa miała ponad 50 wyznawców judaizmu.

  11 19

I LO im. Tadeusza Kościuszki w wojewódzkiej czołówce z najwyższą zdawalnością matur. Jak wypadły pozostałe szkoły powiatu myślenickiego?

 • 26 sie 2020

  Z tego co wielokrotnie słyszałem w pierwszych trzech szkołach i w piątej stosuje się bardzo ciekawą praktykę. Jeżeli uczeń jest kiepski, przechodzi z klasy do klasy na przysłowiowych dwójach i chce zdawać maturę to celowo go się uwala by nie obniżał statystyk; ewentualnie daje mu się warunek, że jak zrezygnuje ze zdawania matury to ukończy szkołę. Chciałbym zobaczyć ile osób ukończyło szkołę i ile z tych osób zdawało maturę.

  22 2

Poradnie Specjalistyczne szpitala

 • 24 sie 2020
  dirty_affair napisał/a:

  Z tym są niezłe jaja, na NFZ nie sposób się dostać, prywatna opieka typu luxmed czy medicover zbywa klientów z wykupionym abonamentem teleporadą, a tak naprawdę nie mają dostępnych specjalistów. Za to prywatnie dostaniesz się wszędzie i to bez maseczki.
  Znam autentyczny przypadek, facet dostał zawału pojechał do szpitala, tam zrobiono mu badania na wirusa a on czekał w samochodzie pod szpitalem prawie dobę na przyjęcie, ledwo przeżył.
  Żona mojego kolegi, prawie urodziła na chodniku w kolejce na porodówke, czekała 3h w kolejce rodzących.

  W tej bajce były smoki?

  8 6

Ostrzegacie przed dziurą przy przejściu na ul. Pardyaka. „Można w niej urwać koło, albo zniknąć"

 • 24 sie 2020

  Będzie wylatywać nadal, w którymś miejscu musi być uszkodzona rura zapewne od odprowadzania wody deszczowej. Póki jej nie naprawią woda będzie nadal wypłukiwać podbudowę i niszczyć dobry asfalt.

  6 2
 • 23 sie 2020

  A co tam jest do remontu?

  5 2

Rozpoczął się remont pożydowskiej bożnicy. Na jego przeprowadzenie gmina ma czas do końca roku

 • 7 sie 2020

  Brak mi słów... Gmina jakby parę lat temu nie zrobiła przekrętu na pieniądzach otrzymanych przez Gminę Żydowską na remont to by nie było problemu.

  4 1
 • 5 sie 2020

  A któryś milion za bruk wokół kościoła w Myślenicach to co?

  11 14
 • 5 sie 2020

  Wreszcie! Tyle pieniędzy gmina przewaliła na remonty których nie było. Natomiast zrobienie muzeum AK w tym budynku jest niedorzeczne.

  12 2

Zdemolowali dwa samochody. Nikt niczego nie widział. Policja szuka sprawców

 • 19 kwi 2020

  Centrum wsi i nikt nic nie widział? Policja dobrze wiedziała, że w lany poniedziałek "dziady" coś zdemolują; nie mogli wysłać chociaż patrolu?

  5 1

Ogród-HURTOWNIE Z krzewami,drzewkami ???okolice Myślenic :-)

 • 3 lut 2020
  brysia napisał/a:

  omg, dałam się nabrać, a wątek ma 6 lat ;/

  Nie Ty jedna :)

  1
 • 12 lis 2019

  Może coś w Osieczanach od niepamiętnych czasów słynęły z hodowli roślin; ewentualnie pojechałbym w stronę Lipnicy Murowanej tam jest multum szkółek

  2 3

Mają jedyne takie obserwatorium w kraju, ale nie kupią do niego teleskopu

 • 15 gru 2019

  Z Bożnicy zrobią muzeum AK, obserwatorium najlepiej zburzyć nie będzie problemu. Lepiej kasę wydać na chodniki do nikąd (mowa o Lipniku), które z powodu intensywnego użytkowania są już zarośnięte albo drogi asfaltowe pod las do jednego domu...

  18 2

Pożydowska bożnica zostanie na swoim miejscu. Powstanie w niej Izba Pamięci

 • 16 lis 2019

  Zapomniałeś uwzględnić działanie BCH na tamtych terenach a w sprawie Rzeczpospolitej Raciechowickiej to sprawdź sytuacje na froncie, wartość strategiczną tych terenów itp. Miejscowa ludność służyła głównie w BCH

 • 8 lis 2019

  Kto mnie zgarnie? Jak Ci ludzie nawet nie potrafią zadbać o groby z września 39 i pacyfikacji Wiśniowej notabene doprowadzili prawie do całkowitego zniszczenia dwóch "cmentarzy" z I wojny światowej gdzie była masa polaków pochowana. Jeżeli chodzi o upamiętnienie historii gminy Wiśniowej z nastawieniem na partyzantów AK jest to kompletny strzał w kolano w XX leciu między wojennym w Wiśniowej były ugrupowania ludowe (antysanacyjne), sami partyzanci AK którzy działali na tym terenie nie byli traktowani przychylnie przez miejscową ludność; dochodziło do szabrów sama pacyfikacja była spowodowana przez działalność AK.

  2 2
 • 6 lis 2019

  AK? Nie ma innych organizacji tylko AK?

  6 4

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 12 lis 2019

  Ale z tym dziedzińcem dziwna sprawa, przez lata konserwator zabytków nie wyrażał zgody a tu coś takiego...

  5 2
 • 8 lis 2019

  Jeżeli ten obiekt małej architektury będzie kapliczką to mam nadzieję, że kościół poniesie koszty budowy oraz co miesiąc będzie wnosił odpowiednią opłatę za dzierżawę terenu.

  38 13