Budynek urzędu może grozić katastrofą budowlaną. Gdzie przenieść urzędników?

 • 11 kwi

  Jako mieszkanka gminy muszę poruszyć kilka spraw:
  1. Budynek urzędu do remontu. Jeżeli rzeczywiście jest to bardzo droga inwestycja to można przenieść gdzieś urząd ale nikt nie mówi, że wszystkie referaty muszą być w jednym miejscu! Referat techniczno - inwestycyjny i ochrona środowiska do Biertowic do ZGT i podobnie z pozostałymi referatami. Myślę ,że w trzech miejscach spokojnie można pomieścić wszystkie referaty. Szkoła to zły pomysł, to budynek dla dzieci.Wiem, że wielu mieszkańców na własna rękę szuka rozwiązań i podpowiada je panu Burmistrzowi ale................. . I tu kolejny problem!
  2. Panie Burmistrzu to nie wstyd zmienić zdanie!!! Wszyscy, powtarzam wszyscy szanują osoby które słuchają innych i POTRAFIĄ przyznać że się pomyliły a tym samym zmienić zdanie ! Przypominam nikt z nas nie wie wszystkiego, mylimy się , a skoro wiele osób twierdzi że nasze rozumowanie, podjęte decyzje, zamiary są złe - to coś w tym jest. Skoro tyle osób twierdzi, że przeniesienie urzędu do Szkoły Podstawowej nr 2 to zły pomysł to mają rację. Zawsze twierdziłam, że największą wartością, odwagą jest przyznać się do błędu i zmienić swoje zdanie. Wszystkim którzy tak postępują - wielki szacunek za taką postawę !
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 - budynek duży, jasny, czysty, dobrze oświetlony, zadbany i najważniejsze jeden! Dzięki współpracy wielu osób dobrze wyposażony, działające tablice multimedialne, szatnie, kuchnia, hala sportowa i boiska na zajęcia z wychowania fizycznego. Uczniowie w jednym budynku pod okiem nauczycieli. Pana propozycje to zabranie szkoły dla urzędników, dla dorosłych a gdzie dobro naszych DZIECI!!! Logicznym byłoby wręcz większe wykorzystanie tego potencjału. Jak najwięcej dzieci przenieść do tej szkoły. W Szkole podstawowej nr 1 każdy wie jakie są warunki: dwa budynki, dzieci po kilka razy dziennie przechodzące z jednego budynku do drugiego czy to deszcz, wiatr czy słonce. sale lekcyjne w podziemiach gdzieś za kotłownią z maleńkimi okienkami pod sufitem. W budynku B wąskie i strome schody, które kiedyś mogą być przyczyną katastrofy bo np. brak drugiej klatki schodowej co jest nie zgodne z przepisami ppoż. Mała, nie zgodna z przepisami liczba toalet z których po prostu śmierdzi, szatnie pamiętające czasy wczesnego Gierka lub nawet Gomułki. Można jeszcze wiele innych rzeczy wymienić. Kilka z nich podali inni w swoich komentarzach. Wiem, ze chce pan remontować tamten budynek i co dzieci będą się uczyć a robotnicy pracować? A gdzie podstawowe DOBRO naszych dzieci! A może to właśnie urząd przenieść do budynku B a dzieci przenieść do Szkoły nr 2 !!!
  4. Ostatnio słyszałam,że postanowił Pan złamać swoje własne słowa i UKARAĆ nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 - nie zgodzić się na przejście części uczniów z Szkoły podstawowej nr 1 do "dwójki". Przez Pana wymyślone pomysły stracą dzieci i ukarze pan nauczycieli za to że stanęli w obronie szkoły i uczniów ? Taką postawę należy nagradzać a nie karać!!! Potencjał tych ludzi wykorzystać dla dobra ogółu !!!
  Kilka pytań
  Czy stać naszą biedną gminę na tzw. odprawy dla zwalnianych nauczycieli i pracowników obsługi - podobno może to być ok. 20 osób!
  Czy ma Pan czas i pieniądze na spotkania w sądzie pracy?
  Czy nie boi się Pan, że zostanie posądzony o brak gospodarności środkami publicznymi?
  Czy naprawdę dba Pan o dzieci w naszej gminie?
  Czy dobro i zdrowie dzieci jest dla Pana najważniejsze?
  Czy stać gminę na "przerobienie" pomieszczeń w SP nr 2 ?( to zmiana prądu, wentylacji, łączy internetowych, szyb, ppoż, zamontowanie windy, NOWY PARKING I DROGA DO URZĘDU itp, itd - koszt minimum 500 tysięcy- pół miliona - bez drogi i parkingu ) Stać nas na to ?
  Czy myśląc o bezpieczeństwie pracowników urzędu nie zapomniał Pan o bezpieczeństwie dzieci?
  Co złego zrobili Panu nauczyciele i rodzice ze Szkoły nr 2 ?
  CZY MA PAN HONOR I DOTRZYMA PAN SWOICH SŁÓW I OBIETNIC CZY DO SP 2 PRZYJDĄ OBIECANE KLASY ( A NAWET KILKA WIĘCEJ POWINNO) A UCZNIOWIE BĘDĄ MOGLI SPOKOJNIE SIĘ UCZYĆ ?
  5. Ostatnia kwestia
  Państwo Radni - zostaliście wybrani przez mieszkańców, macie dbać o dobro WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW a nie dobro pana Burmistrza ! Przypominam nie jesteście marionetkami ! Czy możecie posłuchać mieszkańców? Mieć swoje własne zdanie a nie głosować jak Pan Burmistrz wskaże ( tak twierdzi wielu mieszkańców). Nie zapominajcie po co i kto Was wybrał, że macie pracować dla dobra całej społeczności. Życzę Wam że gdy popatrzycie w lustro obyście widzieli osobę która może powiedzieć, że NIC nie może sobie zarzucić i nie czuć wstydu!

  29 1