Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 16 maj

  To Cię nie powinno interesować. Jeżeli masz trochę rozumu, to się domyśl co miałem na myśli. Zapraszam do najbliższych wsi graniczących z Myślenicami...

  12 7
 • 15 maj

  Od dziwnej strony burmistrz zaczyna swoją kadencję. Ludzie drogi do domów nie mają, może najpierw tym się zająć?

  39 14

Egzaminy odbywają się we wszystkich gminach. W tle trwa strajk nauczycieli

 • 14 kwi

  To najpierw sam ją szanuj. I przestań wypisywać informacje wyssane z palca.

  1 4

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 9 kwi

  Nie jestem nauczycielem.

  2 9
 • 9 kwi

  Wyobraź sobie, że wiem jak ciężka jest praca min. pielęgniarki i zawsze kibicuję tej grupie zawodowej, jak również policjantom, górnikiom, lekarzaom itp. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... W wakacje nauczyciele wybierają urlop.

  7 7
 • 8 kwi
  WodnikSzuwarek napisał/a:

  I co z tego, że zarabiają więcej? Przy porównaniu większości zawodów w UK czy Niemczech zarabia się więcej. Czymże więcej jest nauczyciel w porównaniu z lekarzem czy pielęgniarką?
  Jakaś wybrana kasta, która ma zarabiać jak Premier czy Prezydent?

  Do tego 3 lata pełnopłatnego urlopu na poratowanie zdrowia, dodatki szkodliwe, dopłaty do mieszkań, wolne w wakacje, ferie, soboty, święta. Na to wszystko 13 i 14 pensja i 18 godzin lekcyjnych czyli 13,5h pracy w klasach tygodniowo.

  Normalnie jak jakaś Szlachta Jerozolimska a poziom nauczania brnie nieustannie do dna.

  To idź uczyć, dostaniesz "14" :))))))) dopłatę do mieszkań, wolne soboty i niedziele :) Kto mądry, wie o czym napisałem. No idź śmiało ! Też będziesz miał tak cudownie. A skoro poziom nauczania " brnie nieustannie do dna" to dlaczego posyłacie dzieci do szkoły? Nie lepiej je samemu uczyć :) Powodzenia.

  11 13

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 8 kwi

  Skoro mają tak dobrze, to skończ studia i idź uczyć do szkoły. Dowiesz się min. że przerwa należy się uczniom, a nauczyciel w tym czasie o ile nie pełni dyżurów, ogarnia min. papiery, zeszyty, ćwiczenia itp. ale Ty i tak tego nie zrozumiesz. A w wakacje nauczyciel wykorzystuje urlop. Skoro taka jest opinia o nauczycielach, to po co posyłacie dzieci do szkoły? Możecie je sami uczyć w domu. Trzeba tylko zgłosić odpowiednim służbom itp. I wtedy może będziesz mądrzejszy w tym, co piszesz...

  8 6

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28 mar

  Bo się boją.

  14 4
 • 27 mar

  Władza odbiła nowemu burmistrzowi. Najpierw, powinien zapoznać się z problemami miasta, wiosek, z drogami, dojazdami, podjazdami itp. z obowiązkami jakie go dotyczą, a nie zaczynać od pokazania, jaki to jestem wspaniały, potrafię zrobić "porządek". Burmistrzu, karma wraca, zło wraca. Bardzo się zmieniłeś, oczywiście na gorsze.
  Panie Pawle, jest Pan wspaniałym człowiekiem i proszę nie pozwolić się oczerniać.

  56 34

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 27 mar

  Urlop się należy.

  2 1
 • 27 mar

  [cytat=mmagda]Inni pracują o wiele ciężej w Biedronce i nie mają czasu na kawkę w pokoju nauczycielskim co 45 minut więc proszę mi tu nie opowiadać, że nauczycielom się NALEŻĄ 2 miesiące wolnego, plus ferie, urlopy. Oni będą zawsze zmęczeni. Nie pasuje ? To do Biedronki. Ciekawe ile by tam wytrzymali. A w Biedronce również pracują ludzie z wyższym wykształceniem. Teraz każdy ma wyższe wykształcenie więc nie tylko nauczyciele się musieli uczyć na studiach.[/cyta
  Z tego co wiem, przerwa jest dla dzieci, nauczyciele pełnią wtedy dyżur, pilnują ich, żeby im się krzywda nie stała. Często nie mają kiedy iść do toalety. Ale najlepiej oczerniać na forum, jak Cię nikt nie widzi. Zatrudnij się w szkole, może wytrzymasz tam dłużej niż nauczyciel w Biedronce. A swoją drogą, co Wy macie z tymi Biedronkami? Rozbawiłaś nas ;)

  6
 • 26 mar

  W wakacje, które Cię tak bolą, nauczyciele mają urlop, który im się należy. A że dzieci mają wakacje, urlop przypada właśnie wtedy. Naprawdę, skończ studia pedagogiczne, popracuj w tym zawodzie z dziećmi i może też Ci się w tyłku poprzewraca. Wtedy zabierz głos w dyskusji. Skąd w Was tyle jadu?

  7 9
 • 25 mar

  Dlaczego nauczyciele mają iść do pracy do Biedronki?? Co to za dobra rada? Nie po to kończyli studia, żeby wykładać towar itp. nie ujmując nikomu, ponieważ to też bardzo ciężka praca. A skoro macie tyle do powiedzenia, i tak bardzo zazdrościcie nauczycielom, to dlaczego nie zostaliście nauczycielami? Może się zastanówcie, i idźcie na studia od października. Też będziecie Wam tak dobrze...

  11 9

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 25 mar

  Jakiś Ty głupi.

  4 1