Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 11 mar

  Po co ta ankieta? Po to, aby dokładnie zbadać opinie mieszkańców na temat budowy połączenia kolejowego. Być może po drodze wpadną lepsze pomysły LUB całkowicie zmieni się kierunek jazdy i pieniądze na to przeznaczone zostaną przekierowanie na coś innego. Lepiej przesrać 5 k zł na ankietę niż 1 mld zł na budowę, która może się okazać bez sensu.

  Dlaczego nie w internecie? Dlatego bo to ma być badanie jakościowe i opiniotwórcze. Badanie w internecie to ilościowe, które często nie ukazuje faktycznych problemów.

  Dlaczego nie na przystanku, tylko w domu? Bo w domu można poświecić na to czas, zastanowić się. Osoba w domu czuje się swobodnie, a za tym idzie swoboda wypowiedzi.

  Dlaczego nie wszyscy? Bo czynnik losowy, zapewne. Chyba że ktoś ma czas i pieniądze na zbadanie 18 tys. osób. Konkretyzując - wyniki od pewnego pułapu są już miarodajne, poza tym podkreślam że to badanie jakościowe.

  Dlaczego nie MPK? Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest usprawnienie komunikacji. Przejedź się MPK do Balic, a potem wróć SKMką. Idiota nie poczuje różnicy ???? Ponadto, skorzystaj w Warszawie z WKD albo z Kolei Mazowieckiej - ludzie są szybciej w domach w miastach obok niż mieszkańcy Warszawy, którzy muszą się tłuc autobusami miejskimi.

  Poza tym, nikt nie ma ochoty na jazdę rozpadającymi się busami w którym nawet nie mieszczą się nogi, a kierowcy żal dupę ściska na włączenie klimatyzacji, która pewnie i tak nie działa. A dodatkowo rozkładówka to tylko tak dla picu. Nie żyjemy w Afryce... już nie będę wspominał o staniu w korkach, smrodzie i ścisku w godzinach szczytu.

  Niestety trasa też jest uzależniona od miast, które chcą zainwestować w przedsięwzięcie. Myślenice nie są pępkiem tej budowy, są tez inni interesariusze tego projektu, którzy muszą być uwzględnieni na trasie.

  P.S Od dłuższego czasu w internecie krążą pseudospecjaliści, którzy mają wiedzę z projektowania, zarządzania miastem/budżetem, a stolarka i mechanika samochodowa w gratisie. Nie podoba się? Rusz tyłek na wybory i zagłosuj na swojego faworyta albo sam zdobądź uznanie wśród mieszkańców i wystartuj na stołek - to nie boli :) Z duża dupą wszędzie się zmieścisz ale z wielką gębą już nie. Pozdrawiam.

  13 4