Politycy z Polski 2050: Wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego

 • 16 lut 2023

  Wybory IDOM.

  16 2

Mąż szefowej PO w Myślenicach brał udział w kolizji na Zakopiance? Sprawa budzi kontrowersje. Ewa Wincenciak-Walas publikuje oświadczenie

 • 15 wrz 2022

  Jesteś niechlujny. O ile mi wiadomo, ta Pani nie kwestionowała wyroku sądu w swojej sprawie. Każdy ma prawo do obrony, także dobrego imienia oraz są przypadki prawem przewidziane do odmowy zeznań. Jak tykasz sądów, toś powinien o tym wiedzieć. Resztę pominę, bo wydajesz świadectwo sam sobie.

  12 12
 • 15 wrz 2022

  A Obajtek redaktorów GW i nie tylko sądami nie straszył? Ziobro go chroni, Orlenu prawnicy też. Straszył wielu i chciał uciszyć. Pani Walas dajcie spokój. Nią i mężem odpowiednio zajmie się prokuratura Ziobry. Ma rację, że słucha rad prawników. Ziobro i PiS będą się chcieli nią pobawić. Jabłkiem na szczęście się nie tłumaczyła.

  11 9
 • 15 wrz 2022

  A w Pcimiu to PO jest?

  2 2

"Dobra zmiana" PiS

 • 21 sie 2022
  Adamos napisał/a:

  Nie chce mi się już pisać na te tematy. Takich przykładów jest na pęczki też w druga stronę, jeżeli jesteś zainteresowany tymi tematami to zapraszam codziennie na godzinę ok 19,45 na wiadomości TVP. Ja nie będę się już rozpisywał. Źle mi się żyło za rządów PO, teraz za rządów PIS zdecydowanie lepiej mi się żyje i żadne wasze komentarze tego nie zmienią. Rządzący za czasów PO nie wywiązali się z żadnych zobowiązań wyborczych, rząd PIS swoje zobowiązania wypełnił prawie w 100%. Na dzień dzisiejszy partia PO nie ma żadnego pomysłu na rządzenie Polską, jedynie szczuje wszystkich na wyborców PIS i dla mnie wybór na te wybory jest prosty. A że ktoś inny ma inne zdanie to trudno, każdy ma prawo do swoich wyborów. Jeżeli ktoś mnie przeczytał parę razy i dał lajki to dziękuję. Kończy mi się urlop i już nie będę się rozpisywał. Pozdrawiam

  Daleki jestem od wyśmiewania tych, co 500+ dostali czy emerytów, którym trzynastkę a także niektórym czternastą emeryturę dano. To nijak nie pomoże w perspektywie najbiedniejszym, bo pożre to inflacja. Należało wspierać rodziny wielodzietne o najniższych dochodach. Tak samo najbiedniejszych emerytów. Przekazano wszystkim jak leci, bo tak wygodnie. Wredna metoda. Masz 500+ kosztem służby zdrowia, oświaty i lecz siebie i dzieci sam. Dopłacaj do kształcenia dzieci. Podobnie emerycie, masz trzynastkę i lecz się sam lub umieraj. Ta forma rozdawnictwa do zbrodnia na żywym organizmie. Inflacja to kolejny podatek. Budżet państwa się zapełni, ale najsłabsze grupy i , o ironio, wyborcy PiS zapłacą najwyższą cenę w czasie spowodowanego populistycznym rozdawnictwem, ale też innymi ogólnymi czynnikami kryzysu. Najważniejsze, że zagłosowali na Dudę i PiS. Zostaliście perfidnie oszukani. robicie krzywdę dzieciom i wnukom. Szkoda, że tvp info Wam dalej wodę z mózgu robi. Za mld. z Waszych kieszeni.

  7 1
 • 28 lut 2021

  A ten Obajtek to maturę u Osińskiego robił? Tak pytam, bo w Nowym Targu nie zdążył.

  10 2

Wspomóżmy Obajtek Team!!!

Myślenice. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta. Jasełka na Rynku utrudniała pogoda

 • 9 sty 2022

  o tym nieudaczniku z W-wy trochę ciszej, bo w świetle Pegasusa, to on jest prawdziwym Prezydentem RP.

  2

Protestowali przeciwko "lex TVN" na myślenickim Rynku. Zostawili wiadomość dla posła i burmistrza

 • 22 gru 2021

  Myślę, że powody BULU Obserwatora 30 są najmniej istotne, ale że tacy ludzie jak Obajtek i Paryłowa mogą pełnić funkcje prezesów spółek skarbu państwa to kpina i degrengolada państwa PiS. Wiem, że gawiedż się cieszy, bo tego i owego z terenu zatrudnią, jakiś ochłap a to OSP, a to gospodyniom wiejskim spadnie ze stołu, ale szkody , jakie poczynią Ci ludzie będą odrabiać nasze wnuki. awansując takich ludzi, Kaczyński udowodnił, że państwo traktuje jako łup i lekceważy je, pozwalając łupić żołnierzykom, tworząc, pożal się Boże, PiS-owskie elity.

  8 3
 • 22 gru 2021

  Czytaj ze zrozumieniem: 'Na drzwiach prowadzących do biura posła ziemi myślenickiej Władysława Kurowskiego (PiS), uczestnicy manifestacji zawiesili wiadomości zawierające m.in. takie hasła jak "głód, horror, drożyzny", "PiS = +54% cena gazu", "PiS = drożyzna", "PiS = zamki, pałace i nieruchomości dla członków partii".

  9 2
 • 21 gru 2021

  Kurowski już podpisał?

  5
 • 21 gru 2021

  Protesty mają sens. Znajomość prawa polskiego ani europejskiego nic tu nie da, bo Kaczyński łamie wszelkie zasady i prawo oraz sprawiedliwość mogą być tylko PiS-owskie. Kucharka zaś jego czeka w TK, aby go do Konstytucji nagiąć. Wszelkie dywagacje Vojtków i innych lokalnych pisiorczyków trzeba olać. Niech się Vojtki cieszą, że młodzież nie protestuje. Nadejdzie czas na młodzież. Komunę tes na początku niewielu krytykowało. Cieszy, że ludzie I Solidarności są dziś w większości,ości w opozycji wobec PiS. Pojawiają się także na myślenickim Rynku. Niech Vojtek wrzeszczy na nich jak Piotrowicz:" Ptecz z komuną". Dalej Vojtku.

  13 3
 • 19 gru 2021

  Odwiedzając biuro koniecznie trzeba o lody U Mili zahaczyć. Sami swoi.

  31 6

Agnieszka Cahn: Dzisiaj pomiędzy nami wyrastają coraz wyższe i grubsze mury, spoza których przestajemy się widzieć, słyszeć i rozumieć

 • 26 sie 2021

  22. sierpnia 1942 roku z Rynku Niemcy wywieżli około 1400 obywateli miasta i powiatu, obywateli II RP żydowskiego pochodzenia. co roku mieszkańcy i Wspólnota Myślenicka spotykają się pod kamienicą Skowrońskich, aby oddać hołd ofiarom. Niechże to robią. To wspaniały gest. Miej odwagę lub ochotę przyjść, a nie ujadaj na forum. Różnie było i przed i w czasie i po II wojnie. Jak w rodzinie, ale po śmierci morda w kubeł. Uszanujmy to. Nie wykorzystujmy koniunkturalnie. Podobnie jak 32 uchodżców na granicy polsko- białoruskiej. To tragedia. Dotyczy ludzi. Amen

  5 5

Myśleniczanie protestowali w obronie TVN i wolnych mediów. Kolejnego dnia Sejm przegłosował zmiany w ustawie medialnej

 • 11 sie 2021

  Poseł Sowa zastępuje CBA, prokuraturę, punktuje machloje PiS, to i płaci za to cenę, a taki Obajtus chapie i chapie z krawcową Haliną i teraz wybranką Pauliną z Jawornika.. Ten Pcim, bardziej Stróża i Jawornik to kużnie talentów. Myślenice mają szewca, tylko jakoś go nikt nie promujem Powinien na stacjach Orlenu punkty szewskie pozakładać obok parówek z Wędzonki.

  27 11

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

Dzieci na pikniku konstytucyjnym w Dobczycach. "To jest absolutny skandal", kontra "spotkanie apolityczne i edukacyjne"

 • 19 cze 2021

  Fakty. Pod egidą obecnego RPO Bodnara organizowany jest Tour de Konstytucja.PL. Zaangażowane stowarzyszenia sędziów i prokuratorów starają się przybliżyć mieszkańcom zapisy konstytucji, jeżdżąc po kraju. Zawitali do Dobczyc. Nauczyciel historii zrobił lekcję WOS na Rynku przy okazji. Rodzice nie mają do tego pretensji. Zrobił to w ramach zatwierdzonego planu nauczania także przez rodziców. Przechodzące dzieciaki z przedszkola otrzymały gadżety. Przemawiali sędziowie i prokuratorzy aktualnie działający. Wspomagali miejscowi społecznicy. Dzieci uczą się demokracji. Nie można ich izolować od tego, co się dzieje. Nauczyciele są od tego, aby przykłady odpowiednio dzieciskom przedstawić. To wydarzenie także. Przeszkadza to nawiedzonej kurator Nowak i topornemu ministrowi z PiS, bo nie lubią Bodnara i opozycji. Dzieciom trzeba tę opozycję wskazywać i tłumaczyć, że to podstawa demokracji, krytyka rządzących także. Jak ich wychować do życia w społeczeństwie z klapkami PiS-owskimi na oczach. To odgórna degrengolada szkoły. Zarówno rodzice jak i nauczyciele oraz burmistrz nie powinni się dać wciągnąć w tę PiS-owską indoktrynację. Gdyby wykład na temat konstytucji oficjalnie na Rynku dobczyckim czy Myślenickim dał poseł Władysław Kurowski też bym przyszedł i zapytał, czemu przykłada ręki do łamania konstytucji i niszczenia praworządności w Polsce a przez to obniżania rangi Rzeczypospolitej wśród demokratycznych krajów świata. On ukrył się wśród dzieci w szkole w Pcimiu Suchej. Tam może lać wodę, bo tam kłamstw premier Szydło, Obajtka i dyrekto nikt dotąd nie sprostował. Tacy to prawi i sprawiedliwi ludzie. Od dzieci, to ich trzeba gonić. Ministra, kurator, posła i dyrektorkę ze Suchej.

  6 1

Komentarze polityków po otwarciu Rynku. Józef Tomal: Mam nadzieję, że dzisiejszy incydent będzie ostatnim w karierze nowych władz Myślenic

 • 10 cze 2021

  Ci politycy lokalni PiS to uczniowie don Orleone. metody te same co w Pcimiu za don Orleone. Poprzedników wbić w ziemię. Pcim rozpoczął swoją historię od don Orleone. Święcono gotowe lub kończone obiekty bez udziału poprzednika, bo jakże zaprosić gościa, na którego don Orleone prokuraturę nasyłał, szczuł i rył, jak mu w oczy spojrzeć. To samo jest w M -ch. Pcim brzydką sławę przez Orleone pozyskał, choć do wielu to nie dociera, bo prawie wszystko , co widać na filmikach o Pcimiu przypisano Orleone, choć to dzieła poprzedników. To metody małych ludzi. Przeminą.

  29 8

Głośno wokół dostawcy worków na śmieci w gminie Myślenice. Wybór firmy może zastanawiać?

 • 11 maj 2021

  Mnie zastanawia, czemu burmistrz tak pewien prokuratury. czy ktoś by mnie oświecił? Don Orleone pewien prokuratury, Burmistrz pewien prokuratury. Lody się kręci nie tylko na Rynku. redaktorzy gazet przejętych przez Don Orleone wylatują z pracy, a Wy o workach. To takie przyziemne. Widocznie worki pasują do burmistrza, a don Orleone inkasuje miliony za służenie jedynej słusznej partii i niszczenie instytucji i przyzwoitych ludzi. Sam Prezes prezesów stwierdził, że nie wie , jak Orleone będzie zarządzał , ale przewietrzy.. I wietrzy.

  34 7
 • 10 maj 2021

  Don Orleone rozsławił Pcim, teraz MYŚLENICE słynne. Spod jego ręki wyszli obecni włodarze Myślenic oraz poseł. MYŚLENICE tylko na don Orleone korzystają, a tu awantura o jakieś worki.Przecież burmistrz udziału w foliach nie ma, a don Orleone musi wyżywić Tymka. Po co ten krzyk. Parówki wegańskie produkować, a nie workami się zajmować.

  47 12

Józef Tomal na półmetku kadencji: "Z czego kojarzą mnie ludzie? Powiem wprost; ze szpitala i z rond"

 • 8 maj 2021

  Myślę, że staroście należy się odpoczynek w Sejmie. I znów będziem mieli posła z Jawornika. Obecny burzy praworządność, bo sam miał z prawem kłopoty. Następca może ją przywracać. Wszystko się wyrówna w Jaworniku.

  22 15

Zamieszanie wokół punktu szczepień. Po materiale TVN burmistrz zabiera głos. „Manipulacje, konfabulacje” i „kroki prawne”

 • 20 kwi 2021

  Burmistrz powinien TVN podziękować, ze ten przypomniał, że był zastępcą Człowieka Wolności ulubieńca mediów najpierw prawicowych, teraz wszelakich. koniecznie zabytek w Krzyszkowicach do remontu mu sprzedać, on się o środki postara, a umowę tak skonstruować, że sam Myślenicom po remoncie przekaże. Jak brat bratu.

  21

Były burmistrz Myślenic stanie przed sądem. Odpowie za rozpoczętą rozbiórkę "starej szkoły" w Krzyszkowicach

 • 20 kwi 2021

  Podobno Prezes Orlenu wykazał ochotę zakupu tego zabytku. Środki popłyną strumieniami.

  32 5

Strajk Kobiet ponownie na ulicach Myślenic. Tym razem pod hasłem „W rzą(ę)dzie tyle bałwanów”

 • 1 lut 2021

  Zasadne miejsce protestów. WŁADYSŁAW KUROWSKI BYŁ JEDNYM Z TYCH, CO TO PIEKŁO W CZASIE PANDEMII WYWOŁALI. OBRZYDLIWIE WYKORZYSTUJĄC NIBY TK I MGR PRZYŁĘBSKĄ CHCIAŁ PRZYSŁUŻYĆ SIĘ PREZESOWI. TEN PRTEST KOBIET ZAWDZIĘ CZAMY TAKIM MANIPULATOROM JAK ON. HAŃBA.

  19 4