Strajk Kobiet ponownie na ulicach Myślenic. Tym razem pod hasłem „W rzą(ę)dzie tyle bałwanów”

 • 1 lut

  Zasadne miejsce protestów. WŁADYSŁAW KUROWSKI BYŁ JEDNYM Z TYCH, CO TO PIEKŁO W CZASIE PANDEMII WYWOŁALI. OBRZYDLIWIE WYKORZYSTUJĄC NIBY TK I MGR PRZYŁĘBSKĄ CHCIAŁ PRZYSŁUŻYĆ SIĘ PREZESOWI. TEN PRTEST KOBIET ZAWDZIĘ CZAMY TAKIM MANIPULATOROM JAK ON. HAŃBA.

  19 4

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 6 cze 2020

  "Decyzja Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. nie mogła stanowić podstawy dla polecenia podjęcia i realizacji niezbędnych czynności zmierzających do przygotowania wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w trybie korespondencyjnym, gdyż organizacja wyborów powszechnych nie jest czynnością mającą na celu przeciwdziałanie COVID-19. Nie sposób uznać, że przeciwdziałaniem epidemii jest organizacja w szczycie epidemii wyborów powszechnych”. Prokuratura Ziobry sprawę ukręci, ale obywatel może złożyć skargę na włodarza gminy do Rady Gminy i ta musi skargę rozpatrzyć. Mogą się pojawić ciekawe debaty na miejscu bez udziału prokuratury.

  2

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

 • 6 cze 2020

  Myślenice i powiat zamieszkują ludzie o różnych poglądach. Każdy kandydat ma prawo tu przyjechać i robić prezentację. Po co tyle krzyku. To niepoważne. Samorządowcy zaś reprezentują ogół mieszkańców i powinni do każdego kandydata podchodzić z szacunkiem. Starosta miał prawo uhonorować Rafała Trzaskowskiego, podobnie powinien przywitać urzędującego Prezydenta czy Premiera. Tak samo powinien zachować się burmistrz. Nie wyklucza to jego poglądów politycznych, do których ma prawo. To kwestia kultury i szacunku dla obywateli. I tyle. Idżmy do wyborów i głosujmy na kandydata nam najbliższego w I turze i na mniejsze zło w II, jak to zwykle bywa.

  25 7

Rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego. Co to znaczy?

 • 14 mar 2020

  Wina Tuska. Sam Tusk pewnie pierwotniaka też przywlókł, bo w Brukseli siedział. Oj, głupi Ty, głupi Ty. I prymitywny.

  9 5

"Dobra zmiana" PiS

 • 7 mar 2020
  Mohikanin napisał/a:

  Z tym wiadrem to juz przylgnęło do decyzji wyborców platformy. Tego nie zmienisz.

  Zmiany nadejdą w maju. Niezależnie od nas obydwu. Różnice między elektorami PO i PiS-u to żadne Novum. Podobny podział istnieje w wielu krajach demokratycznego i nie tylko świata ( Rosja). Populiści znajdują oparcie wśród ludzi mniej wykształconych i na prowincji, ci bardziej liberalni w wielkich aglomeracjach i wśród lepiej wykształconych. Raz przeważają jedni, drugi raz drudzy. Trzeba się nauczyć z tym żyć. I tyle. Jak rozdadzą wszystko, nadejdą liberałowie i konserwatyści , aby znów wypracować. By było co rozdawać. W maju wygra Kidawa, czy się to komuś podoba, czy nie. Kosiniak byłby niezłym prezydentem, ale do II tury nie trafi. Taki mamy klimat. Lewica też na prezydenturę szans nie ma. Przegrana Dudy to katastrofa PiS -u. Wszystko się posypie. Już zaczynają skakać sobie do gardeł. Oni się pozagryzają. To takie typy. Kłótliwe i bolszewickie. Do tego pazerne i do prymitywnej korupcji zdolne. Problem w tym, że nie widzę na razie alternatywy, aby te rządy rozliczyć, praworządność przywrócić i rozsądnie sterować.

  6 4
 • 7 mar 2020
  Mohikanin napisał/a:

  A wy dajecie jeszcze radę słychać bełkotu Kidawy? Ta kobieta to obciach. Nawet Komorowski wypada przy niej jak gwiazda.
  Mam wrażenie, że zwolennicy platformy wybraliby na prezydenta wiadro byle nie miało napisu PiS. Jak to świadczy o wyborcach? Bez komentarza.

  Zwolennicy PiS u wybraliby wiadro, byle miało napis PiS. Wydaje się to gorsze.

  7 5
 • 1 mar 2020
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  No bo po co?
  A Daniela ostatnio widziałeś? Jakiś taki - uśmiechnięty.

  Z faktami się nie dyskutuje. Dobrze, że się do mnie dostosowałeś. Ja też radośnie skakałem. Nie bierz mnie pod włos. Układ się twardo trzyma. Do czasu.

  5 2
 • 1 mar 2020
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Dlatego właśnie Bolek Otua walczy żeby "nie zmieniać" sądów w których zasiadują koledzy i przyjaciele. Pamiętacie przekręt z podmianą dokumentu o podniesieniu kwoty zakupu działek pod ZUO przez prezesa spółki i byłego burmistrza? I jaką kare dostał? Umożono postępowanie na podstawie "niskiej szkodliwości społecznej"!
  Czyli:
  1. Podmiana dokumentu żeby:
  2. Koleś zarobił krocie na działkach:
  3. Klasyczne wyłudzenie/malwersacja/kradzież
  4. Narażając kase gminy na straty
  Mała szkodliwość społeczna.
  Kasy nie oddał
  Prezesik to samo:
  1. Sfałszowane dokumenty:
  2. Ktoś to sygnował/zatwierdzał do wypłaty
  3. Klasyczne wyłudzenie/malwersacja/kradzież
  4. Pieniążki znikają
  Tyle że go Szlachetka złapał za rękę
  Musiał oddać kase
  Kara grzywny.
  I dziwić się że takie wyroki skoro układzik przez lata narobił sobie znajomości? Przecież nie ukaramy przyjaciół króliczka bo jeszcze zaczną sypać i polecą nazwiska. A po co to i komu?
  I tak właśnie kręci się koniunktura - wy nam -my wam, a cała reszta za to zapłaci.
  Teraz już wiecie dlaczego tak skaczą pod tymi sądami na wiecach, żeby nie naruszać tego co dał im Kwaśniewski - nietykalności.

  Nie wnikam w powyższe przypadki. Pro publico bono lepszy wydaje się zwrot zagarniętego majątku niemożliwy bez braku współpracy z oskarżonym i to zwrot natychmiastowy niż kara i najwyżej ów zwrot po latach lub w ogóle. Skaczącym pod sądami chodzi o niezależne sądownictwo. Niezależne od polityków , władzy państwowej. Obecna reforma stwarza kastę gorszą od poprzednich powiązań. Zmiany w prokuraturze ustawowe oraz jej podporządkowanie Zbigniewowi Ziobrze, wpychanie prokuratorów do SN, KRS tworzy mafię. Prokuratura działa na polityczne zamówienie. Do tego chce się zmusić sądy. Swoim się umarza (umożyć to można biednego emeryta trzynastką pod wybory Dudy) a na pozycję zbiera haki poprzez świadków koronnych. Oni nie zwracają majątku, lecz dostają mniejsze wyroki za oskarżanie pozycji. Gawłowski przykładem przednim. Prokuratura potrafi wyciągnąć sprawę z sądu i umorzyć, Takiego się awansuje i robi niesamowitą karierę i zrobi wszystko np. w spółkach skarbu państwa ( lokalny przykład !Amy ). Jak to nie wystarczy lub czas nagli i figura mocniejszą to prezydent ułaskawi i gość też służy Kamiński, Wężyk et consortes. Służby specjalne, prokuratura już tworzą mafijny układ. Jeszcze sądy i MAFIA. PiSowska mafia. Afera goni aferę i co?. I pstro. Trzynastkę emerytom rzucimy jak ochłap mięsa i 10 mln nam wybory załatwi. Przeciwko temu te skakałem pod sądem. I jestem z tego dumny.

  6 5
 • 21 lut 2020
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  W szkole też słabo ci szło z czytaniem między wierszami, ironią, sarkazmem, odczytywaniem ukrytych znaczeń. Zawsze zachodziłem w głowę jak mogli cię dopuścić do matury. Chyba tego nigdy nie zrozumiem.

  Personalizacja wpisów? Zasłużona. Seneka chyba mógłby coś powiedzieć o Twoim personalizowaniu wpisów względem jego zacnej osóbki...

  Zostaw ciecia. Taki wszystko wychodzi, wydrepcze. Maturę, studia. Później wszyscy się z takim męczą. Nie dołączajmy do nich. Oprócz wątroby, prostaty możemy mieć problemy neurologiczne i kto rzeczywistość skrytykuje. Tylko my. Maturę robił z Obajtkiem skoro go tak wspomina, studia w Radomiu. Wszystko wychodzi, wydrepcze. Andrzeja też śledził przez pół roku, a to na FB, a to w RIO, a to w IPN. Każdy, kto się z nim nie zgadza to Kodziarz, esbek, komunista, no i musowo złodziej. A jakże. On z tej wyższej półki, jako rzecze Prezes. Droga na tę półkę wyżej opisana, matura w drugim lub trzecim liceum, studia w Radomiu, najlepiej coś do umorzenia i Jarek na szczyty zaprosi. V.ivaldiego nie zaprosił, bo chyba nic nie przeskrobał i umorzyć nie ma co, czytaj jaką nie ma na niego. Niepewny. Niech się męczy na forum . Lecz po co my się z nim męczyć mamy. Nie znosi braku zainteresowania. I olać go należy.

  6 2
 • 20 lut 2020

  A mnie się te podchody Banasia z NIK-iem i PiS-u z CBA Kamińskiego i prokuraturą Ziobry podobają. To wielki sukces dożyć takiego państwa. Porażki Po, Macrona, Merkel, Jourową etc. zostawmy. Sukcesy tej władzy widoczne gołym okiem. Nawet wyborca PiS je zaczyna dostrzegać. Nie mylić z wyznawcą. Emeryci pieją z zachwytu i już się prężą do urny biec, trzynastki i czternastki dostaną, kolejki do lekarzy sami skracają , strzelając kopytami i umierając najszybciej w Europie, koszyki Dudy im obiecano, nie straszna im inflacja. Żyć , nie umierać. Republika bananana

  5 3
 • 14 paź 2019
  Mohikanin napisał/a:

  1/3 budżetu Unii to rolnictwo. O tym nie mówili w TNN24?

  Gorzej. Mówili. Budżet na rolnictwo będzie w gestii jednego z wiceprzewodniczących Komisji, Belg. Wojciechowskiemu zostawią klimat, czyli go udupią.

  2 3
 • 14 paź 2019
  Mohikanin napisał/a:

  6-7% większe poparcie wynikające z przekonania nieprzekonanych i przekonania sceptycznych to sukces. poza tym obecnie mamy inną rzeczywistość po nowym rozdaniu w Komisji Europejskiej, gdzie tylko pozostał plujący siarą łysy pitbul Timmermans, któremu udało się jeszcze na koniec kadencji zrobić ostatnią wrzutkę do TSUE, zapewne na prośbę totalsów typu biedroniowatego i thunowatego.
  Nie będzie już ryżego i kobiety "ale jaja, ale jaja" Układzik się wysypał co zmienia całkowicie sytuację międzynarodową.
  Obudź się bo prawdopodobnie jeszcze śpisz.

  owszem, zmienia, ale na niekorzyść dla Polski.

  3 3
 • 10 paź 2019
  Vivaldi napisał/a:

  W wolnej chwili przeczytam z ciekawości, bo mam niechęć do osób z tęczowych marszów a chciałbym wyrobić sobie własne zdanie.
  Na tą chwilę mam tylko nadzieję, że to ta sama nagroda Nobra którą dostałą Maria Curie-Skłodowska lub inni za przełomowe odkrycia. Na razie nie przemawia do mnie nagroda za to, że jesteśmy "mordercami Żydów" a nasza historia jest wyśniona.
  https://nczas.com/2018/05/23/olga-tokarczuk-polacy-to-mordercy-zydow-czy-za-to-dostala-nagrode-bookera/

  skoro nagrodę otrzymała Tokarczuk oraz otrzymał Bolek to jestem pewny, że ŻADEN (!!!) Kaczyński jej nie dostanie. Z resztą Kaczyński jest za mało atrakcyjny na nagrodę.
  https://polskatimes.pl/skandal-w-akademii-szwedzkiej-maz-jednej-z-czlonkin-mial-molestowac-ksiezna-wiktorie/ar/13138244

  szkoda, że świat staje na głowie a ideały rozmieniane są na drobne.

  jakie ideały ma ten zgrzybiały cynik z Żoliborza podążający po trupach do celu i bazujący na najgorszych instynktach Polaków, siejący nienawiść i kłócący ludzi?

  7 2

PiS nie podwyższa podatków, tylko opłaty. Poza tym to dla naszego dobra!

 • 24 lut 2020
  jaskokrakow napisał/a:

  za PO było złodziejsko ale teraz nie mniej złodziei grasuje, w polityce najwięcej.
  Za PO nie było mne wstyd gdy jechałem za granice dzis pytają sie co tys zrobił że takie opinie sa o Polsce. nic nie głosowałem na pis ale łata do mnie sie przylepiła . nie ma władzy co daje ludziom pieniądze bo władza ich nie ma - musi ukraść podatnikom w ten czy inny sposób. 500 plus ok należy sie i powinno byc ale np emerytura nie powinna byc obłozona podatkiem . Dają 13 emeryture podobno 1200 pln - chwila jakie 1200 ? to brutto . ale gdy ktos ma emerytury 3000 pln a mało takich jest to w roku zapłacił przynajmniej 5700 podatku . iiiiiii

  Rządy PO wstydu Polsce nie przynosiły, odwrotnie Polskę się szanowało i za przykład transformacji podawano. Korupcja kwitła i kwitnie na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Bułgarii. Rządy PiSu zniszczyły naszą reputację i korupcja bezczelna, nepotyzm, kumoterstwo szerzą się coraz bardziej. Afera goni aferę. Trzynasta emerytura dla emerytów pomyślana jako kupowanie głosów tuż przed wyborami nie jest w stanie wyrównać strat spowodowanych inflacją. Stracą najubożsi i chorzy. Ja mam w doopie ich trzynastkę. Oprócz podatku co roku jako dorabiającego emerytowi ściągają mi około 8 tysięcy na ubezpieczenie rentowe. Mimo emerytury.

  8 1

plakaty wyborcze w gablotach kościelnych

 • 24 lut 2020

  W piątek mają zanosić modły za ofiary księży pedofilów. Gabloty o tym milczą. Mentalność naszego duchowieństwa w większości zbliżona do PiSu. Pasterze dolepiają się do owiec czy prowadzą owce? Oto jest pytanie. U nas księża czują się jak ryba w wodzie, gorzej w dużych miastach i Polsce zachodniej i północnej. Agitowanie na wsi małopolskiej poprzez ambony i gabloty to głupota. Po co?

  7 1

TVP-Rządowa SZCZUJNIA?

 • 23 lut 2020

  Tę PiSowską szczujnię trzeba zlikwidować i stworzyć media publiczne na wzœr francuskich jeżeli chodzi o finansowanie z obiektywnym pluralistycznym nadzorem.

  10 3
 • 22 lut 2020
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Jak tak popatrzę z boku (bez insynuacji), to widzę tę piękną krasomówczą przemowę jak z 1 Majowego wiecu w PEMoD'zie. Ten gest dłonią. Ten wzrok wbity w dal, gdzieś poza słuchającym tłumem który stoi w milczeniu porwany wizją świetlanej przyszłości. Powiewają flagi obojga narodów a z oczu młodych przodowniczek pracy trzymających chleb i sól płyną łzy nieukrywanego szczęścia i radości.
  Prawie jak przemówienie Senatora Polaka z filmu "Chłopaki nie płaczą". Daruj sobie. Mnie nie przekonują takie szablonowe elaboraty nie na temat bo się ich dość nasłuchałem za młodu. Reszty nie skomentuję bo szkoda mi czasu na walkę z wiatrakami. Cobym nie napisał i tak wrzucisz mnie do wora PiS'u więc zaoszczędzę wysiłku i Tobie i samemu sobie również. Podsumuję jeden fakt o którym wspominał Vivaldi, bodajże wczoraj kilkukrotnie - przed wyborami nawet Seneka jak feniks z prochu czy tam jak wolisz z popiołu powstaje i aktywność "anty bolszewicka" wzrasta. Tylko teraz komu będziesz kibicował, Chołowni? (10 sekundowy gromki śmiech). Pozdrawiam.

  Prawie jak ma miesięcznicy smoleńskiej. Przodownicy jeno starzy. Zza pleców Wodzą okrzyki: "komuniści i złodzieje". Nie interesuje mnie , co Ciebie interesuje. Wywołałeś mnie do tablicy, wskazałem pewną drogę ewolucji postaw w najnowszej polskiej historii. Taka postawa i takie poglądy istnieją obok Twoich i Vivaldiego. I nie komuniści , i nie złodzieje. Tylko tyle. Jawnie opowiadam się przeciw obecnym rzædom, mam na to argumenty i mam do tego prawo. Forum jest dla każdego, częstotliwość pojawiania się nań dowolną. Nie kreuj się w kolejnej odpowiedzi na jedynego sprawiedliwego, prawego, uczciwego, co to nikogo nie okradł ani nie oszukał. Każdy ma prawo do kreowania własnej rzeczywistości. Uczciwym można być także w innych zawodach i także działalności publicznej. Nikt nie ma monopolu na uczciwość. Orzeł Biały dla Wildsteina jest uczciwy?

  7 1
 • 22 lut 2020
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Powolutku i przy ściane koleżko sympatyczny. Komunę to Ty może pamiętasz z opowiadań ojca lub filmików na youtubie, bo w przeciwieństwie do Seneki który siedział jak to Vivaldi doskonale ujął "za zielonym stolikiem", jak po ulicach jeżdziła czarna wołga to Ty pewnie grzebałeś patykiem w "piaskownicy" (może, jak był w niej piasek). Pisząc o tym kto gdzie ma jakie miejsce i dlaczego, udowadniasz jedynie Twoją przynależność do "gorszego sortu". Mógłbym lakonicznie stwierdzić że sam sobie przyszyłeś właśnie taką "łatkę".
  Użyłeś też konkretnego stwierdzenia "nieswoim" Prezydentem. Nie musisz rozwijać bo doskonale wiem o co Ci chodzi - taki który nie siedzi (w kieszeni) Brukseli, choćby jak Twój idol Tusk. Jeszcze bardziej jątrzące określenie: "Macie zwyczaj zagarniać wszystko i nie umiecie się dzielić". Przyjacielu, na tym polega DEMOKRACJA sprawdź sobie proszę definicję tego słowa. (Przy okazji sprawdź definicje "republika" bo taki ustrój został konstytucyjnie ustanowiony dla Rzeczypospolitej 17 marca 1921. A później była tylko demokracja - co rządziło ugrupowanie to zmieniało Konstytucję. Ciekawostką jest to że w 1997 r za Aleksandra Filipińskiego uchwalona została jednogłośnie (nasz naród, nasz sejm, nasze sądy i nasz prezydent). Ten sam Aleksander z memów o wódce i willach za brudne pieniądze między innymi od Jasia Kluczyka i Zygmusia Solorza. Zauważ że Bolesław Otua jest maksymalnie zaangażowany żeby tej Konstytucji nie zmieniać. Mówi Ci to coś?
  I jeszcze kłamiesz w żywe oczy pisząc brednie że "nasz" rząd zniósł "vizy" (pisownia oryginalna) do USA. Gdybyś chociaż trochę miał pojęcie dlaczgo administracja Trump'a podjęła taką decyzję to "byś się ździwił". Może zadzwoń za Wielką Wodę to Cię uświadomią.
  Więc - nie wysyłaj "nas" koleżko w miejsca o których nie masz bladego pojęcia (chociaż usilnie wypisujesz posty o swoich podróżach). I nie dziel skóry na niedźwiedziu (wybory prezydenckie) bo gross społeczeństwa nie zagłosuje ani na tęczowego ani na TVN'owskiego mądralę. Alternatywy dla Dudy nie ma i nie będzie, no chyba że jesteś przekonany że do władzy w Polsce dojdzie Bosak to gratuluje fantazji.

  Drogi ziomalu, Seneka nie siedział za zielonym stolikiem w czasach PRL-u, czytaj nie piastował żadnych funkcji przynależnych ówczesnemu PiS-owi, bo doń nie należał i do satelit też nie. Był zwykłym pracownikiem w różnych zakładach był także w ludowym wojsku, bo na wymiganie się go nie było stać [ kategorie D załatwiane pod stołem ]. Wszystko w okresie stanu wojennego i po. Wcześniej studiował. Wtedy po ulicach jeździło coś gorszego niż czarna wołga. To były dramatyczne czasy. Nie czas z nich żartować. Seneka był na cenzurowanym , i w wojsku, i w pracy. Seneka założył Solidarność o dość dużym zasięgu terytorialnym. Seneka zaangażował się w budowę demokratycznej Polski. Seneka był i jest antykomunistą. Seneka na Kwaśniewskiego nie głosował. Seneka brzydzi się tym, co robi PiS Kaczyńskiego z satelitami Ziobrą i Gowinem. Spóżnieni na Solidarność niszczą Polskę. Zamiast budować, burzą. To kłótniki i szkodniki. Seneka głośno przeciw temu protestuje i protestował będzie. Co do USA czy UE, to w interesie Polski leżą dobre relacje z obydwiema stronami. Kaczyński małostkowo zagrał z UE przez Tuska, teraz Ziobro z Dudą wojują na całego. Błąd. To nie wstanie z kolan, to chuligaństwo szkodzące Polsce. Trump nas wykorzystał. Znalazł głupka w UE skonfliktowanego z UE i wykorzystał. Duda przylepił się doń jak rzep do psiego ogona. To dopiero polityka na kolanach bez poszanowania interesów Polski. Polska została rozbrojona przez Maciererwicza, straciła szacunek międzynarodowy, pozycję w UE, ONZ i w demokratycznym świecie, także w USA. Seneka nie będzie zanudzał faktami, Seneka ma na to twarde dochody. PiS z jego bolszewią przypomina Senece PZPR,. Metody te same, mentalność też. Walka z elitami zza zielonego stolika, wymyślonego stolika dla takich Seneków. Męcz dalej swymi pokrętnymi próbami obrony obecnego bolszewizmu, dopuszczonego do głosu homo sovieticus. Za PRL-em stały ruskie czołgi i szlag go trafił. PiS na populizmie i bolszwickiej metodzie rządzenia Polacy szybko odrzucą.

  7 2
 • 21 lut 2020
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Kluczykowa kupuje kamienice w Londynie Kwaśniewskim za 300 milionów Wałęsy a tu podają że Miller nagrany na taśmę mówi Kluczykowi że Bolka przywieźli do stoczni motorówką. Trzeba się będzie znów Bolkowi czmychnąć na Florydę. A to pech, a to pech!

  Kluczykpwa, Kwaśniewski, Bolek. Odgrzewanie kotletów. A tu Banaś w NiK-u, Chrzanowski w kiciu, agent Tomek w kiciu, Kamiński ułaskawiony, Morawiecki z utajnionym majątkiem, Ziobro z Dudusiem łamiący praworządność do reszty, jeden chroniąc Dpę, drugi, licząc na pełnię władzy w PiS i kraju po Kaczyńskim. REPUBLICA BANANANA.

  14 2
 • 21 lut 2020
  bono napisał/a:

  A dlaczego robi ze siebie prawnika? że o tych pierdołach jako:
  publicysta, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, pisarz, aktor, przedsiębiorca, polityk, już nie wspomnę.

  Jak brakuje dobrego wykształcenia to się kombinuje i naciąga
  publicysta bo gada pierdoły w TV Republika i taki sam dziennikarz, pisarz... nie znam jego powieści, może kroniki i życiorys, ale aktor... chyba ze spalonego teatru, przedsiębiorca a tego życiorysu jego to nie znam, pewnie samozatrudnienie i gość jest..... biznesmenem.

  Wszystko naciągane. Typowy awanturnik i kłótnik, który nigdzie nie zagrzał długo miejsca. Typowy bohater kreowany przez PiS. Nowe elity. Gen kłótliwości identyczny jak u Kaczyńskiego. Oni wszystko niszczą. Zażarcie i bezwzględnie to robią. Nie znajduję żadnych pozytywów w tej bezideowej w ostateczności aktywności. W Radiu Kraków tak skłócił ludzi, że Solidarność go na pysk wywaliła. Bijatyka u Rokity, której efektem był wyjazd do Wiednia to awanturnictwo opierające się o chuliganerię podkreśla. Kaczyński i on to takie chuligany polityczne. PiS to chuliganerię bezideowa. W tle władza.

  5 1
 • 21 lut 2020
  bono napisał/a:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Wildstein

  Chodząc po Wikipedia, natrafiłem na adres jw.
  i zobaczyłem dziwną historię człowieka. W tytule:

  polski publicysta, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, pisarz, aktor, przedsiębiorca, polityk, prawnik i działacz samorządowy, w latach 2006–2007 prezes zarządu Telewizji Polskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.

  a dalej:
  Trzykrotnie zmieniał liceum ze względu na oceny ze sprawowania. W latach 1971–1980 studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim, nie ukończył studiów.

  i to wszystko o wykształceniu. To skąd w nagłówku prawnik?, bo pisarzem, aktorem, prezenterem dziennikarzem-publicystom, może być każdy, nawet po podstawówce.

  Człowiek ów był i jest niesamowity. Rozwali wszystko, czego się dotknie, awanturnik pasujący do niszczyciela Kaczyńskiego. W latach opozycji to jego awanturnictwo mogło być odbierane są pożyteczne. Zbudować nie potrafi niczego. Wiedzą o tym doskonale pracownicy radia Kraków, gdzie dyrektorował, TVP, gdzie prezesował. Nie do wytrzymania. Przylepił się do PiS i Dudy i Orła Białego dostał. Niby pominięty. Oni na gwałt potrzebują kombatantów Solidarności, to i znaleźli. Piszą nową historię. Wildstein i Orzeł Biały to kabaret. Studiując nieco krócej to samo co Wildstein, w latach 1976- 1980, siłą rzeczy, się z nim osobiście zetknąłem.. Był zawieszony w prawach studenckich po sprawie Pyjasa i ze mną przyszło mu kontynuować studia, których nie ukończył. Ten okres bym szanował. Jego awanturnictwo w III RP mnie do niego całkowicie zraziło. Nic poza rozrabianiem, rozesłaniem.

  4
 • 20 lut 2020

  W Katowicach ma być Panteon. Zakamuflowaną opcję niemiecką przekupują. W najgorszym wypadku polski bezcenny węgiel będą składować. Starczy na 200 lat.

  3 1