Tak wygląda nowa fontanna w Rynku. To ostatni element rewitalizacji. Oficjalne otwarcie w poniedziałek

 • 11 cze

  " przywrócenie historycznego wyglądu rynku"
  No tak... to źl.e zrobili, tamto źle zrobili, wszystko jest fatalne i się nie nadaje. Można było tam zrobić przecież targ albo dworzec, to by było wspaniałe nawiązanie do historii tego miejsca. A, ... no tak, można by się cofnąć do jeszcze dawniejszych czasów i zrobić tam klepisko wybrukowane raz za czas otoczakami z Raby. Krótko mówiąc: kiedyś to było, teraz to nie ma..., cokolwiek by się nie zrobiło, zawsze będą niezadowoleni.

  1 1

Obrabowali dom w Sieprawiu na 300 tys. zł. Zniknęły samochody, pieniądze, biżuteria

 • 28 maj

  A jakby powiedzieli, że nie będą kopać rowów, albo sprzątać ulic to co się im zrobi :) ? Nakrzyczy jak na małe dzieci? Stoi przed wami chłop 2 metry i mówi do was, że on kopał nie będzie i koniec. Jakby to był pracownik, to można go zwolnić, a tu? Batem poganiać nie można, przymusu fizycznego również nie wolno stosować... A kto by ich miał pilnować i się z nimi użerać? Pomysł dobry, ale jak go zrealizować? O ile nie chcemy tu robić kolonii karnych to niestety więzienie wydaje się najprostszym rozwiązaniem...

  3

Woda z Myślenic popłynie w kranach w Wiśniowej. Umowa na sprzedaż podpisana

 • 28 maj

  Ktoś te rzeczy jednak oblicza. Poza tym jak stacja uzdatniania w Myślenicach wybudowana została na produkcję X m3 na dobę, a pracuje z ograniczoną wydajnością, to nie zarabia tyle ile by mogła. Jeśli są możliwości na zwiększenie sprzedaży to jest to zawsze korzystne.

  3 6
 • 28 maj

  Macie przecież ogłoszenia o przerwach w dostawach na ich stronie. Poza tym jak już nie ma wody, to może raz na rok. Bez przesady że to takie utrudnienie...

  4 7

Całkowity zakaz palenia węglem w Skawinie. Radni zagłosowali na "TAK". Został rok na wymianę piecy

 • 28 maj

  Bo po pierwsze nie wszędzie smog jest problemem (np nie jest problemem w takiej Wiekopolsce gdzie odległości między domami to nieraz ponad kilometr). Po drugie warto pamiętać że w wielu miejscach pali się węglem lub drewnem bo nie ma dostępu do gazu. Nawet w okolicy Myślenic są miejsca w których gazu nie ma.

  13 3

Trwają masowe szczepienia w powiecie myślenickim. Szczepionki można przyjąć w Myślenicach i Dobczycach

 • 10 maj

  Tego nie można, tamtego też nie... Została w takim razie jakakolwiek szczepionka do wyboru?

  1 1

Niebezpiecznie na zjeździe z Zakopianki. Dwa dachowania dzień po dniu

 • 2 maj

  >Ten zjazd jest zbyt krótki
  No... :) , czyli cytując klasyka: "szyny były złe, i podwozie było złe, i... podwozie też było złe".
  >Jeśli ktoś tamtędy nie jeździ to nie wie
  Oczywiście, nikt nie zna trasy, którą wcześniej nie jechał, ale jak się czegoś nie wie, to się jedzie wolno. Tak samo jest przecież z jazdą we mgle, nawet po znanej drodze. Nie widzę = nie jadę. Widzę mało = jadę wolno, by widzieć więcej.

  3

Są pasy, miejsca parkingowe i prędkościomierz. Oceniacie ulicę Kniaziewicza po remoncie

 • 27 kwi

  Wiem o tym, bo mieszkam przy tej ulicy dostatecznie długo, by to zaobserwować. Ale nie uważam, by tego typu radar sprowadzał kogoś na ziemię. Jak dla mnie to sprawa wygląda tak, że osoby jeżdżące te 50 km/h będą się cieszyły że radar im wyświetli zieloną minkę. Ale 0ne i tak jeżdżą 50 nawet bez tego radaru. Natomiast jak ktoś jedzie te 90 w terenie zabudowanym to zapewniam, że nie ma dostatecznie wiele rozumu i świecąca tabliczka mu niewiele pomoże. Mamy przepisy, mamy znaki, mamy wiedzę - każdy kierowca wie ile powinien jechać w terenie zabudowanym, są prędkościomierze w autach, jest policja, która regularnie stoi na tej ulicy na dole, mamy wysepkę z oświetlonym przejściem dla pieszych... Czego jeszcze potrzeba, aby ktoś raczył zwolnić? Jak dla mnie wszystko co potrzebne już jest, jeśli chodzi o infrastrukturę (no tak, nie ma progów zwalniających co 100 metrów i fotoradarów od ITD ale nie życzę nikomu jazdy po takich drogach)

  7 1
 • 26 kwi

  Każdy ma prędkościomierz w samochodzie. Czy zasadne jest wydawanie kilkunastu tys złotych na ten cel? Prędkość jazdy nie zależy od prędkościomierza tylko od kierowcy. Jak dla mnie predkosciomierze uliczne odwracają uwagę kierowców. Kierowca patrzy ile jedzie zamiast patrzyć na przejście dla pieszych. Ale to moja opinia jako kierowcy

  26 5

Myślenice. Urządzili sobie kulig na parkingu. O karze zdecyduje sąd. Mamy nagranie

 • 21 sty

  Z tym całym sądem to też pytanie czy przyjęli mandat. Bo może po prostu powiedzieli że nie przyjmują, więc sprawa musi się toczyć dalej.

  22

Byle dojechać do celu... Czy transport wytrzyma drugą falę epidemii?

 • 16 paź 2020

  MPK odciąży busy w godzinach dosłownie przeludnionych a resztę zobaczy się w praktyce. Nie ma tu co planować zbyt wiele na początek. Takie plany to w poprzednim ustroju lubili a efekty były rozmaite.

Dodatkowe namioty przy szpitalu. Kolejne zakażenia i trzecia ofiara Covid w powiecie myślenickim

 • 16 paź 2020

  Ten test jest potrzebny chyba tylko po to żeby dostać chorobowe. Jak ktoś pracuje zdalnie to niech lepiej leży w domu i ani nie mruknie ;) trzymajcie się tam pod kołderkami. Nie przemeczajmy służby zdrowia bo jeszcze nie raz się przeziębimy.

  17 2

Weszli do baru z gazem i maczetami. Porachunki w centrum miasta

 • 17 lut 2019

  W tym szaleństwie jest metoda. Gdyby nie było sypania, zostałby skazany tylko on, a pozostale kilkanaście osób pewnie działałoby dalej w najlepsze. Co da skazanie jednego człowieka i drobne konfiskaty. skoro cała grupa i sieć powiązań ma się dobrze i łatwo się odnowi. Mówi się: jak to - on jest niebezpieczny, jak można mu anulować karę i go wypuścić? No ale w zamian za to zatrzymuje się innych, równie niebezpiecznych ludzi, którzy wywołaliby pewnie takie same awantury, przestępczość by kwitła. Wypuszcza się jednego niebezpiecznego, a łapie się kilku/ kilkunastu. Coś za coś.
  Nieznaczne łagodzenie kary za sypanie nie ma zupełnie sensu - po co wtedy sypać i robić sobie wrógów na własne życzenie?

Chcą przywrócić Szkołę Podstawową nr 1. Na deklaracje rodziców czekają do 31 stycznia

 • 17 lut 2019

  W SP2 nauka na 2 zmiany była przynajmniej od początku tego wieku. Uczono się na zmiany jeszcze gdy szkoła była 6 - klasowa, a co dopiero teraz gdy klas będzie 8? Teraz na rocznik przypada 5 - 6 klas równoległych, to więcej niż jeszcze 10 lat temu gdy tworzono 4 klasy równoległe.