Wisła Kraków bez licencji. Co z bazą w Myślenicach?

 • 7 sty 2019

  Kolejna mina w spadku po idiotycznej polityce byłego Burmistrza.

  13 13

Walka ze smogiem - apel do Burmistrza.

 • 4 gru 2018
  sh_ma napisał/a:

  W tym smogu jest jakiś paradoks. Bo jak to jest że według obecnych norm w nowych budynkach potrzebujemy ze 3 razy mniej energii na ogrzanie, niż 35lat temu,a na smog narzekamy z 10 razy bardziej?

  Łatwo nam się jest śmiać z paradoksów czasów komunizmu, a tak często nie zauważamy paradoksów współczesnych.

  Tak oczywiście zaraz ktoś mi odpowie, że dawniej było lepsze paliwo, mniejsza świadomość ludzi, że nie było tylu plastików po domach spalanych. To prawda, ale jestem przekonany, że to wszystko nasz problem ze smogiem tłumaczy najwyżej w jednej trzeciej, a jest jeszcze wiele innych źródeł problemu ze smogiem.

  Ile było domów w Myslenicach w 1980?

  A propos polityki śmieciowej autorstwa Macieja O. to jest to chyba jest to jeden z wiekszych jego popisów. Wszyscy toniemy w śmieciach w zimie z powodu ich ilości i toniemy w oparach smrodu w lecie z powodu ich fermentacji. Zmiany, Króla Macieja cofnęły miasto Myślenice do XIX wieku pod tym względem choć może przesunęły z XIX na początek XX wioski wokół Myślenic. Nie jest tajemnicą, że były Burmistrz miał bardzo lekceważący stosunek do ekologii delikatnie mówiąc. Za to marzyły mu się złote interesy, Uff jak dobrze, że to już historia....

  4 7
 • 26 lis 2018

  Nie sądzę, żeby ktoś w urzędzie reagował na pojedyncze skargi lub wnioski. Odnosząc się do zarzutów dotyczących faktu, że temat już był uważam, że trzeba go cały czas podnoscić ponieważ problem nie znika, a wręcz narasta. Mentalność urzędów jest taka, że załatwiają sprawy priorytetowe politycznie dla siebie, oparte na przemiale środków, na których mogą zarobić albo opłacone przez lobbystów. I jeszcze te, ktore mają upierdliwych i licznych monitentów - ludzi, ktorzy meczą Urzędników wykorzystując KPA, media etc Pojedynczy człowiek nie może nic chyba, że jest rentierem i prawnikiem w jednej osobie. Dlatego warto cały czas wracać do problemu, sygnalizować go budząc wrażliwość i zainteresowanie a nawet sprzeciwy. Temat musi być obecny, żeby ktoś z Urzędu pojał jego ważność. Dla wielu ludzi mieszkających w Krakowie informacja od lekarza jest taka, że ze względu na problemy zdrowotne dzieci wywołane smogiem warto pomyśleć o zmianie miejsca zamieszkania. . W Myslenicach takie zalecenia byłyby traktowane jako abstrakcyjne jednak zanieczyszczenie smogowe Myślenic jest już wiekszę niż Krakowa. Wczoraj był kolejny wieczór jak z popielnika. Ciężkie mgły i brak wiatru powodują, że na zewnątrz jest jak w środu wygaszonego pieca. Śmierdzi koksem i kwaśną sadzą.

  4 3
 • 25 lis 2018
  seba napisał/a:

  Nie będzie bo na forum pisze się posty A nie listy . Można tu rozmawiać dyskutowac na wybrane tematy A nie pisać do Burmistrza

  Więc dyskutuj.

  6 5
 • 25 lis 2018
  seba napisał/a:

  Dla czego piszesz do Burmistrza na Miasto-info ? miej jaja i napisz oficjalnie Burmistrz Urzęduje w Rynku w Urzędzie Miasta.

  Drogi Sebo!
  Pisząc na forum liczę, że nie będzie to list jednej osoby.

  10 3
 • 24 lis 2018
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Dziwne, SMOG był za Ostrowskiego, ciągnął się latami i jakoś nie przeszkadzał, nikt nie apelował na forum a teraz nagle staje się to problemem Burmistrza Szlachetki?!!!
  Proszę poszukać dyskusji o dotacji do piecy CO tu na forum i poczytać jak były burmistrz odnosił się do problemu. SMOG nie powstał wczoraj więc jest to scheda po "byłym" który jedyne co zrobił to zakupił "czujniki pomiaru" po preferencyjnych cenach i to nie dla kasy gminnej.
  Dla przypomnienia, ile można było zrobić w tym kierunku za 450 tysięcy złotych?

  IWlaśnie dlatego, że dokładnie znałem stosunek Macieja do problemu i wiedzialem, że apel do niego jest ślepym zaułkiem, zwracam się do nowego Burmistrza. Być może Pan Szlachetka wykaże większą wrażliwość w temacie smogu Drogi Mysleniczaninie 007.
  serdecznie pozdrawiam

  9 11
 • 24 lis 2018

  Szanoweny Panie Burmistrzu!
  Kiedy wczoraj wieczorem wyszedlem na ulice Myślenic mialem uczucie jakbym stał nad wiaderkiemz popiołem. Myślenice już od jaiegoś czasu w wielu punktach pomiaru wyprzedzają Kraków w zakresie zanieczyszczenia powietrza a ilość chórób będąca tego skutkiem, zwłaszcza u dzieci jest zatrważająca. Nie wchodząc szczegóły, o których można porozmawaić z każdym lekarzem poziom zatrucia powietrza i trucia ludzi jest katastrofalny. Tymczasem smog nie był przedmiotem dyskusji w kampanii wyborczej ani o ile sobie dobrze przypominam walka z nim nie znalazła się w programie żadnego z kandydatów na stanowisko Burmistrza.
  Kiedy Kraków likwidował opał węglowy kilka lat temu, urzędujący wówczas były Burmistrz oświadczył, że Myslenice nie są jeszcze gotowe na likwidację pieców węglowych i nie zrobił nic z tym problemem. Być może mieszkańcy nie mają świadomości zagrożenia ale budzenie tej świadomości jest właśnie misją elit sprawujących eksponowane funkcje w samorządzie.
  SZANOWNY PANIE BURMISTRZU! DZIECI SĄ NAJWAŻNIEJSZE! - akcję pod takim sloganem prowadził w jednej ze spraw Radny z Pana ugrupowania. Proszę pozwolić powołać się na to hasło mnie, bedącemu rodziecem chorującego z powodu smogu dziecka i proszę rozpocząć działania w tym kierunku. Niezwłocznie!
  Wierzę, że pomimo katastrofalnej sytuacji finansowej w jakiej pozostawiono Gminę Myslenice znajdą się środki na uruchomienie tych działań.
  Proszę także użytkowników portalu Miasto-Info o poparcie.

  50 20

Burmistrz Tomasz Suś zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium

 • 26 lis 2018

  Niezły desant szykują na Dobczyce odpadnieci w zawodach przyjaciele królika. Słyszałem już o trzech liderach samorządu niechcianych gdzie indziej,którzy ponoć mają się zatrudnić w Koziarowie. Uff...

  14 4

Powiat: Radni wybrali starostę. Na trzecią kadencję został nim Józef Tomal [WIDEO]

 • 22 lis 2018

  Kaczyński, który wierzy, że Ruscy w zamachu zabili mu Brata bliźniaka bierze forsę od FSB, żeby się nacjonalistyczny zamęt w Polsce! Tęga z Ciebie głowa Prywatnie, oj tęga.

  7 17
 • 22 lis 2018

  "Prywatnie" piszesz po godzinach pracy Urzędu marnując swój prywatny czas!

  7 12
 • 21 lis 2018

  A o czym tu dyskutować na poziomie? Może o zatrudnieniu Pani Dyrektor z Dobczyc jako doradcy?

  24 17
 • 21 lis 2018

  Niebywała jest kariera tego Dyzmy :D

  34 16

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • 22 lis 2018

  Faktycznie jednak dziwi nas to, że można pod szyldem "Bez układów" wejść natychmiastowo w układ i to z kim? Z najbardziej poUKŁADaną kastą jaką można sobie wyobrazić. Pan Burmistrz Elekt jest naiwny, niezręczny i bez jaj o czym świadczą słabe ruchy już na początku kadencji. To niewątpliwe. Niemniej przyklepanie przez Panią Grażynę wyboru Pana Jana na przewodniczacego rady wystawia jej okropne świadectwo - braku, wiedzy, intuicji, rozeznania w środowisku. Wybór Pana Jana jest kompromitacją Myślenic. Wie to każdy kto zna radnych minionych kadencji. Nawet w Komitecie Ostrowskiego, który ma bardzo niskie kompetencje i walory, i którym Burmistrz zarządzał jak teatrem lalek można bylo znaleźć i poprzeć lepszego lidera choćby Bogusława tego samego co Jan nazwiska. Porażka i wstyd okupiony bardzo merkantylnym układem a wytłumaczony jakimiś bzdurami o równowadze.

  6 9
 • 21 lis 2018

  Panie Burmistrzu. Nie glosowałem na Pana, żeby Pan tu uprawiał taką "totalną" dziecinadę. Ma Pan posprzątać tę stajnię Augiasza i niech Pan to robi dojrzalej i inteligentniej niż Pan zaczął. Pozdrawiam, Paweł

  13 9