Latanie z Kamiennika.

 • 3 maj 2011

  Doszły mię słuchy, jakoby gdzieś na Kamienniku powstała skocznia dla tych, którzy na paraglajtach latają. Ktoś wie, w czym rzecz?

  1

Tęczowi tęczowym.

 • 21 kwi 2011

  Zboczony to jest ktoś, kto feruje wyroki nie wiedząc, co mówi.

  21 6
 • 21 lut 2011

  Panie Zdzichó, żeś pan z tymi grzyboma jako zając spode konopi wyskoczył. Widział kto w środku zimowizny grzybowin szukiwać? Się już panu całkowicie we rozumie wymięszało.

  Towarzyszu Zulusie, a cóże to za zdumienie? I cóże to za wulgaryzmy, bo tym miało być słowo "pedzie", jak sądzę?

  1 5
 • 20 lut 2011

  Szukają się wegetarianie - my też się poszukajmy.

  5 17

Czy w Myślenicach jest " TOLERANCJA " do gejów i lesbijek i wszystkiego ;

 • 21 kwi 2011

  Ważki temat, widzę. To dobrze. Mówmy. Może ktoś przeczyta i zastanowi się nad sobą. Bo czy to ważne, jaką orientację seksualną ma pan aptekarz, policjantka czy nauczyciel? A może ważniejsze, czy jest dobrym, czy złym człowiekiem? Znam dobrych ludzi homo i hetero, i tyle samo złych (może nawet więcej). To naprawdę nie jest ważne: czy się woli zupę pomidorową od jarzynowej czy Beatelsów od Stonesów. Najważniejsze zaś jest to, by pozwolić każdemu być takim, jakim jest. Prawda?

  1

Człowiek istotą rozumną?

 • 27 lut 2011

  Dialog:
  - Jestem lesbijką.
  - Grzeszysz, oj, grzeszysz...
  - Bóg jest miłością.
  - Ale nie homoseksualną!!
  - A dlaczego nie?
  - Bo... bo.. bo nie! Bo jest.. nienaturalna!
  - Ludzie od zarania dziejów tworzą takie związki. Zwierzęta też.
  - Zwierzęta też???
  - Tak.
  - O Jezu.
  - No. Więc co w tym złego?
  - Jak to co..? Wszystko!!

  A podobno ludzie są istotami myślącymi.

  10

Ja się tak zastanawiam...

 • 22 lut 2011

  [quote=adzygmunt] Jedyną racją przeprowadzenia tej reformy jest chęć odciążenia przedszkoli i żłobków, a właściwie niechęć w rozbudowę tej infrastruktury.
  Kiedyś reformowano system z myślą nie o młodzieży a zatrzymaniu fali narastającego wśród absolwentów bezrobocia choćby na rok.
  Teraz zastanawiam się jako dziadek i emerytowany nauczyciel po kiego pchać dzieci wcześniej do dorosłego życia?
  Oczywiście bardzo upraszczam, jak ktoś ma argumenty /ostre/ do klawiatury! [/quote]

  Mam podobne obawy. Słyszeliście kiedyś o pedagogice waldorfskiej? To jedna z alternatywnych pedagogik. W szkołach waldorfskich stawia się na harmonijny rozwój CAŁEGO Dziecka, nie zaś tylko umysłu, rozpychanego w "normalnych" szkołach ogromnymi ilościami niepotrzebnych informacji. Tutaj sześciolatki mogą przyjść spokojnie. Lekcja główna w szkole waldorfskiej (trwająca od 8 do 10.25, potem lekcje dodatkowe) jest podzielona na trzy częśći: pierwsza z nich to tzw część rytmiczna, podczas której Dzieci śpiewają, bawią się w gry rytmiczne, grają na fletach, tańczą, itp. Druga część to część w ławkach: wtedy piszą w zeszytach, rysują, malują, opowiadają, itp. Ostatnia część to opowieść: zależna od wieku Dzieci (w pierwszej klasie baśnie, w drugiej bajki o zwierzętach, potem opowieści starotestamentowe, mity, itd.)
  Nie ma tu ocen cyfrowych (co miesiąc każdy Rodzic dostaje ocenę opisową postępów i zachowania Dziecka), nie ma podręczników (są nimi zeszyty, które pięknie prowadzimy). Dzieci nie uczą się dla stopni tylko dlatego, że to fajne :) Polecam szczególnie waldorfską szkołę "Istota" w Krakowie.

Turystyka Piesza

 • 22 lut 2011

  Dziękuję, Taki_Gościu :)

  1
 • 21 lut 2011

  Właśnie owo obserwatorium mię intryguje. Można tam wejść do środka?
  Pytaliście, kto już chodził w tym roku: otóż ja się zgłaszam. Chodzę w każdy weekend, zima, nie zima, lato, nie lato, deszcze, nie deszcze.
  Z Tatr polecam Jarząbczy Wiech, szczególnie jesienią.

 • 20 lut 2011

  A dookoła Myślenic? Uwagę moją przykuło obserwatorium astronomiczne, alem się jeszcze nie wybrała. Znacie? Mnie się od razu kojarzy z "Kometą nad Doliną Muminków"...
  Poza tym z Zasani, gdzie mieszkam, wiedzie kilka szlaków w daleki świat. Ach, kiedyż ta wiosna nadejdzie!

SKLEPY w Myślenicach: opinie gdzie i co kupić?

 • 21 lut 2011

  Z co do Biedronki (temat był osobny, ale został zamknięty) - to polecam: batony "duel' w dużym, zbiorczym opakowaniu (smakują jak twix), wszelkie mięsa, od kurczaków po schab, jeszcze się nie zawiodłam (świeże i dobrej jakości), chusteczki Delikatne (najmiększe, jakie znam, a kosztują niecałe 2zł) i słonecznik w łupkach.

Dentyści i specjalisci od zebow dla dorosłych i dla dzieci

 • 21 lut 2011

  Anetko, masz do owej doktor numer telefonu?

 • 20 lut 2011

  Jakiego polecacie taniego dentystę w Myślenicach? Albo najlepiej takiego, który ma kontrakt z NFZ?

wegetarianie/weganie w myślenicach

 • 20 lut 2011

  A jak oceniacie tutejszy targ? Jeszczem nie była, bom niedawno tu przeprowadzona, ale słyszałam wiele dobrego na temat warzyw i owoców od rolników, które ponoć można tam znaleźć. Prawda to?

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • 20 lut 2011

  Bardzo polecam książki Herty Muller, którą ostatnio zupełnie przypadkowo odkryłam. Pozwolę sobie w tym miejscu wygłosić pean na cześć myślenickiej biblioteki. Otóż - myślenicka biblioteko! - zasobnaś mile i wielkie Ci za to dzięki! Bywają małomiasteczkowe ubożuchne księgozbiory, Ty zaś - radzisz sobie bardzo nieźle.

  1

Beskid Makowski: miejsca warte polecenia.

 • 20 lut 2011

  Sporo chodzę po górach w tych okolicach, odkąd tu mieszkam. Sporom już przeszła, wiele też jeszcze na mnie czeka. Macie, być może, swoje ulubione miejsca. Napiszcie.
  Mnie ostatnio wpadła w oko przełęcz Sucha Polana. Przepadam też za bukowymi zboczami Kamiennika.
  A Was co zachwyca w naszym Beskidzie?