Premier przedstawił plan walki z koronawirusem na 100 dni. Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

 • 23 lis 2020

  ***** ***

  7 1

Busy Myślenickie!!!

 • 7 lis 2020

  Witam, czy ma ktoś może aktualny rozkład jazdy na trasie MYS-KRK-MYS ? Albo ktoś wie gdzie online można je znaleźć ? To jest jakaś porażka , chce dziś popołudniu dostać się do Myślenic i nie mam pojęcia o której jeżdżą busy. Są jakieś rozkłady na Facebooku Grupy Myślenice i Kowal Bus ale są ona z czerwca i maja wiec wątpię że są aktualne.

  1

Jarosław Szlachetka: Zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji m.in. w naszym szpitalu jest skrajną nieodpowiedzialnością

 • 27 paź 2020

  Jarek!Milo juz było! Wyp......

  23 6

Nauczyciele

 • 14 kwi 2019

  Specyfikę samego zawodu znam, sam byłem 8 lat nauczycielem, obecnie pracuje w innej branży. Decyzja o odejściu podjęta samodzielnie głownie z powodu preferencji zawodowych i osobistych. Twierdzisz ze nauczyciele musza dorabiać. A co z innymi grupami zawodowymi które zarabiają około 2,5-3 tys miesięcznie , pracując po 40 godzin z dojazdem do Krakowa? Takie osoby nie maja szans na dodatkowe zajecie bo prostu doby brak a jednak żyć musza. Nauczyciele dorabiają dlatego że maja na to czas, a co za tym idzie nie spędzają go na przygotowaniu do lekcji i pracy na rzecz szkoły jak twierdza.

  11
 • 14 kwi 2019

  Krótko i na temat:
  Nauczyciel dyplomowany ( a takich jest w szkołach większość) ma 3483 zl brutto za etat. Duża liczba nauczycieli ma 1,5 etatu czyli zarabia : 3483zl brutto +1741 zl brutto czyli : 5224,50 brutto , na rękę jakie 3700zl netto.( wg. Kalkulatora wynagrodzeń online ) To jest pensja bez dodatków typu motywacyjny czy wysługa lat. Według mnie całkiem dobre pieniądze. Nauczyciele pokazują swoje paski wypłat za tzw. goły etat , tak to się zgadza, ale niech pokażą jeszcze te paski które dostają pod koniec miesiąca czyli wszystkie godziny ponad etat. Dostają również 13 pensję, świadczenia socjalne na święta ( znajomy nauczyciel na święta wielkanocne dostała ok. 900 zl) , tzw. Wyrównanie oraz świadczenia urlopowe.
  Praca nauczyciela to duże wyzwanie i bardzo ciężka praca ale nie jest tak, że nauczyciele maja bardzo źle. Wielu ludzi w Polsce ma dużo niższe zarobki. Zaraz odezwa się głosy ze nauczyciel żeby godnie zarobić musi pracować na 1,5 etatu ale drodzy nauczyciele 27 godzin przy tablicy plus praca dodatkowa w domu to nie jest praca ponad siły. I jak do lekcji przygotowuje się nauczyciel wychowania fizycznego ? Ile sprawdzianów sprawdza ten nauczyciel ? A pani w bibliotece która otrzymuje takie same pieniądze jak nauczyciel ale nie prowadzi lekcji? Ile ona przygotowuje się do pracy ? Ile sprawdzianów sprawdza?

  13 5

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 23 lis 2018

  Niełatwe zadanie przed Panią Prezes, ale ja nie z tych co oceniają zanim ktoś zacznie działać. Poczekamy, zobaczymy, wtedy będzie można powiedzieć czy obietnice spełnione. Dla przypomnienia poniżej link gdzie Pan Halek obiecywał że woda będzie tańsza bo będą dopłaty a Pan Ostrowski wyjaśniał że obecne ceny wody to tak naprawdę zasługa gminy która jest tak łaskawa i dopłaca do taryf . Czyli jeden mówi że jest dobrze bo gmina dopłaca a drugi że będą dopłaty żeby było taniej czyli sugeruje że jednak cena wody jest za wysoka. Aż sam się gubię o co tu chodzi;)

  http://miasto-info.pl/myslenice/12570,krzysztof-halek-deklaruje-wprowadzenie-doplat-za-wode-i-scieki-aby-ich-cena-byla-nizsza-wideo.html

  14 6

Myślenice: Prezes MZWiK rezygnuje ze stanowiska

 • 16 lis 2018

  Nie bardzo rozumiem tego posunięcia, skoro nie ma sobie nic do zarzucenia a w wodociągach wszystko jest tak jak należy, to dlaczego nie stawi czoła nawet tym potencjalnym audytom którymi wszyscy straszą. Jeśli wszystko jest zgodnie z przepisami żaden audyt nie jest straszny. Teraz wygląda jakby uciekał. Powinien zostać, udowodnić że wszystko jest dobrze a potem odejść i wtedy pokazałby klasę i odszedł w dobrym stylu. A tak…..no cóż , zresztą czego więcej można się było spodziewać.

  31 6

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 11 lis 2018

  Zona posła podobno ma prace w orlenie ? A ja na to powiem tak :
  Pan X, znajomy już nie burmistrza :

  Pan X. pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
  Jedno dziecko pana X pracuje w urzędzie.
  Drugie dziecko Pana x pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
  Siostrzenia pana X pracuje w placówce podlegającej urzędowi
  Córka siostrzenicy pracuje w urzędzie.
  Zięć pana X pracuje w wodociągach.
  Sam Pan X. dorabia w wodociągach.

  Ktoś mi powie że to jest normalne ? Oczywiście o żadnym załatwianiu stanowisk tu nie ma mowy. Ot tak, niefortunnie sie złożyło. No i tu mamy do czynienia tylko ze znajomym, ciekawe jak to wygląda w najbliższej rodzinie? Jeśli z ta posada w orlenie to prawda , póki co wybaczam, daleko tu jeszcze do osiągnięcia wyniku poprzednika.

  Ostatni mój wpis w tym wątku. Teraz można atakowac :) Nie krepujcie się! Riposty nie będzie.

  18 9
 • 10 lis 2018

  "Nagrody były już dla wszystkich i wyniosły średnio po 6700 zł dla kadry kierowniczej (24 osoby) i po 3000 zł (dla pozostałych pracowników (których jest ponad 100). Jak powiedział Maciej Ostrowski, jako, że nagrody były zwykle wypłacane na święta, a nie są zapisane w regulaminie bo mają charakter uznaniowy, więc postanowił przyspieszyć ich wypłatę."

  3 tys na swieta dla szeregowego pracownika ? Noo takie rzeczy to tylko w Myślenicach. W duzych firmach z milionem dochodow nie ma takich premii swiatecznych. Ale Pan Nie-Burmistrz uznał że w naszje gminie nas na to stac.

  27 8