Rewitalizacja centrum Myślenic dobiegła końca. „Chodziło o to, żeby wyprowadzić samochody z Rynku i przywrócić go mieszkańcom”

 • 7 cze

  Jest nowocześnie i basta! A, że drzewka wyglądają jak zakładnicy za karę to już inna sprawa :)

  11 12
 • 7 cze

  Co, stop, zaraz. Bo chyba o innym rynku mówimy. Czy te górnolotne pieśni o wyrwaniu rynku z samochodowych szponów są o tej zatoczce co była za warzywniakiem? Bo innej różnicy nie widzę. A jeśli tak, to skromnie zasugeruję, iż można to było zrobić kapkę mniejszym kosztem.

  37 8

Dorwać „crossowca”! A może oddać mu las?

 • 5 cze

  Nie dziwi, że temat stoi w miejscu. Takie przerzucanie odpowiedzialności między sobą to kawał ciężkiej roboty i wymaga długofalowych realizacji. Beka z debaty. Przykładowo - jak ancymon dźga wszystkich dookoła, za pomocą ostrego kija, to się mu dla świętego spokoju daje taki zaokrąglony czy ustawia huncwota do pionu?

  11 2

Całkowity zakaz palenia węglem w Skawinie. Radni zagłosowali na "TAK". Został rok na wymianę piecy

 • 29 maj

  Generalnie spoko, 2xTAK. Jestem uczulony na utrudnianie życia niewinnym ludziom. Pan poseł, radny czy inny działacz ma to w pompie. Wsiada do fury i zaraz jest w robocie. Nie on będzie się musiał tłumaczyć dlaczego się spóźni na podpisanie umowy/dopięcie tematów z kluczowym klientem, albo że plytki nie dojadą do inwestora na czas. Blokady? Owszem, pod domem jednego z drugim czy pod urzędem. To mały powiat, każdy wie gdzie oni mieszkają.

  4
 • 28 maj

  Wiadomix, temat wręcz pali się w rękach i każdy bagatelizuje fakt, że czasu jest coraz mniej i w ogóle... Ale zostawmy chwilowo temat smutnych i poduszonych mieszkańców i skupmy się na sypaniu hajsu łopatami na superancką, szałową, totalnie czadową i gdzie tam/skądże/ani trochę nie przypałową loteryjkę covidową! Zapiąć pasy, wesołe losowanie czas start! Nie brać jeńców!

  11 3

Pieszy z pierwszeństwem i koniec z jazdą na zderzaku. Od czerwca obowiązywać będą nowe przepisy

 • 24 maj

  Niestety, zdaję sobie sprawę, że priorytety od jakiegoś czasu są powywalane bebechami na zewnątrz.

  3
 • 23 maj

  Zgadzam się w 100 procentach. Aczkolwiek, musi za tym wszystkim iść precyzyjna akcja informacyjna. Nie wesoła maskotka ucząca dzieci w szkole (bo one notabene potrafią mieć więcej instynktów samozachowawczych), tylko konkretna, choćby brutalna reklama w środkach masowego przekazu. Pazura świruje przez telewizor, jak to się nie zaszczepił superowo to niech z rozpędu go wezmą z kamerą na jakieś przejście, żeby wklepac ludziom do łbów co ustawodawca miał na myśli.

  3
 • 23 maj

  Prawda jest taka, że wystarczyłby zwykły kontakt wzrokowy. Tylko tyle i aż tyle. A obowiązkowe zatrzymanie się pieszego przed pasami spięło by w klamrę skrajne zachowania, od stawania pięć metrów przed przejściem, do wbijania po nagłym skręcie o 90 stopni z telefonem przy uchu. Niepokojące, że zdarzało mi się obserwować sytuacje, gdzie dziecko idąc z rodzicem staje przed przejściem po ogarnięciu otoczenia a rodzic ciągnie dziecko za rękę bez rozglądania się. Ja tego się obawiam. Że płynie zniekształcony przekaz, który z lejka informacji układa się w zdanie "Bezwzględne pierwszeństwo". Nagrobków się nie pyta, który miał pierwszeństwo. Nawiasem mówiąc przy wprowadzaniu tych przepisów, powinien też wzrosnąć taryfikator dotyczący kar dla pieszych. Niestety, nie dorośliśmy jako piesi, ani kierowcy do pewnych zachowań, więc wymyślmy je siła. Trudno.

  5
 • 23 maj

  Wyśmienicie ale nie. Nic się nie zmieni, chyba, że pieszy będzie miał bezwzględny obowiązek zatrzymać się, na choć sekundę przed przejściem. Wtargnięcia, gapienie się w telefon, wbijanie się rowerem pełnym piecem na przejście... Z tego ile mam na kamerce takich ancymonów zmontował bym pełnometrażowkę.

  8

Crossem i quadem do lasu legalnie? Lasy Państwowe szukają kompromisu w tej sprawie

 • 19 maj

  Kurdebele, już się szykowałem na 3 kroki do przodu utkać morał z potrójnym dnem i zaworkiem bezpieczeństwa a tu użytkownik "DM_S" zgasił moje plany jednym wersem. Co nie znaczy, że nie czekam na dokończenie przez "Choinka" zdania po pytajniku od "DM_S".

  3
 • 19 maj

  Pan się tak nie rozpędza z zamykaniem prosperujących biznesów bo wonie to przeszłym ustrojem, tylko pozbiera swoje autka i nie fuczy po całej piaskownicy.

  5
 • 17 maj

  A jak kupię sobie pistolet, albo 3 pistolety w wielopaku to czy dostanę strzelnicę?

  4 1

Polski Ład

 • 15 maj
  Choinka napisał/a:

  Coś mi się wydaje, że tym Polskim Ładem, PiS zagwarantuje sobie wygraną w przyszłych wyborach. 770 mld zł dla Polski im się trafiło, nie wierzę w to, że mając taką kasę i prawdopodobnie opanowaną sytuację z covidem, PiS może przegrać następne wybory.

  Tu pierwsze skrzypce zagra raczej brak spójnej alternatywy. PO miota się po całej scenie politycznej, jednocześnie prowadzi wewnętrzną wojnę która nikogo nie obchodzi, lewica sama nie wie czego chce - uczepili się dwóch tematów i się tak bujają. Głosować na PSL to jak napluć pod wiatr a konferencja to nisza. Jak żyć?

  13 1

Remont ul.Kniaziewicza

 • 29 kwi

  Bardzo ładnie zrobiony odcinek, w końcu bez dziur i normalnymi przejściami. Jadąc z przepisową prędkością ten "slalom" jest nieodczuwalny. A jak któryś kierowca twierdzi, że go wskaźnik prędkości rozprasza, czy znaki drogowe odwracają jego uwagę to niech prawo jazdy do śmieci wyrzuci, bo jeszcze dostanie zawału jak wyjedzie ze wsi do miasta.

  8 9

Rynek w Sułkowicach przejdzie rewitalizację. Ale tylko jego część rekreacyjna

 • 28 kwi

  Miasto-info bawi i uczy. Dziś okazało się, że Sułkowice mają rynek.

  14 5

Debatowali na temat rozjeżdżania lasów. Czy zmiana prawa to jedyna droga do rozwiązania problemu?

 • 21 kwi

  Troszkę w temacie, troszkę poza - ktoś się orientuje co to się wyrabia niepodal lipki? Świeżo ogrodzona działaczka, nasypy ziemi, zaś wąski niegdyś szlak pod basen wygląda jak autostrada.

  4 2

W tych miejscach najłatwiej stracić prawo jazdy

 • 14 kwi

  Komu chociaż raz wyskoczyło zwierzę przed samą maskę, ten w niezabudowanym nie świruje. Majtki do kosza i nauka, że przypadki losowe jeńców nie biorą.

  4

Po świętach ponad 8 tys. zakażeń w kraju, 663 w Małopolsce i 14 w powiecie myślenickim

 • 6 kwi

  Już można poczuć oddech rocznicy na karku ;)

  10 3

Radny alarmuje: crossy, quady i terenówki rozjeżdżają szlak oraz prywatne tereny pod „Dalinem”. Jak temu zaradzić?

 • 6 kwi

  Skup się i nie rozlewaj. Piszesz, że miasto powinno przekazać działkę ale pieczę nad terenem miałby sprawować klub. Czyli, że co? Jednak nie jest to taka żyła złota, skoro żaden taki obiekt tu nie jest otwarty? Czy po prostu wszystkie kluby czekają w gotowości ma kawałek ziemi w gratisiku? A legend o Włoskich dobrociach nie zweryfikuję, albowiem jestem prosty chłop i najdalej to byłem we Wieliczce w drugiej podstawowej.

  3 2
 • 5 kwi

  Bo to nie ja majaczę o przekazaniu cudzej ziemi. Rozchodzi się tu o koszty utrzymania takiego toru. Przejedź się łaskawie na jakąś imprezę terenowa i zobacz jak taki tor wygląda po jednym dniu. I co to znaczy "czy wam się podoba czy nie"? To jest jakaś groźba? Większy przywilej? O co chodzi?

  7 1
 • 3 kwi

  Dobra skala do porównania, miliony kontra parę setek. Niech ktoś odda za frajer kawałek ziemi a ja sobie popatrzę na to z boku. Oddasz swoje, powiedzmy 10 arów? Nie? No co Ty. Dlaczego? :(

  13 2
 • 2 kwi

  Trzymajcie mnie. To tak jakby na konferencji dotyczącej wyrywania torebek kobietom, zaprosić amatora wyrywania torebek kobietom. Nikogo nie interesuje zdanie jegomościa który kupił sprzęt na który w okolicy nie ma warunków (prawnie rzecz jasna). Jak kupię sobie paralizator to nie będę się rzucał, że nikt nie chce dać się razić. Kabaret.

  26 3
 • 2 kwi

  Wielka pobudka. Lekko od trzech lat nie idzie przejść tym szlakiem od asfaltu do lasu bo koleiny do pasa. Ale luzik arbuzik, podobny temat rozkręca się po drugiej stronie, na czerwonym szlaku od lasu pod basen. Wszyscy wielce związane ręce, a jak był zakaz wstępu do lasu to nie było problemu jeździć po lesie i patrolować za ducha winnymi turystami. Który tam radny lata sobie po szlakach? Abstrakcja, że głowa wybucha. A hitem są powalone drzewa na szlakach pieszych. Oczywiście rozjeżdżone do okoła a pieszy niech lezie nad lub pod. Super przeszkodą, rąk aż brakuje do oklasków.

  13 3

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 22 mar

  Hym hym... Pociągu nie będzie, MPK nie będzie... Prędzej teleportację opatentują, niż będziemy z tego zatyłkowia jeździć jak ludzie.

  7 1

Policja: Cztery osoby zatrzymane w związku z dewastacją kościoła. 20-latek usłyszał zarzuty

 • 4 mar

  Kurdebele! Jo żech nie miał pojęcia, że mam doczynienia z kawalarzem pierwszej ligi. Prostoliniowość też pewnie dla zmyłki.

  2 16