Po świętach ponad 8 tys. zakażeń w kraju, 663 w Małopolsce i 14 w powiecie myślenickim

 • 6 kwi

  Już można poczuć oddech rocznicy na karku ;)

  10 3

Radny alarmuje: crossy, quady i terenówki rozjeżdżają szlak oraz prywatne tereny pod „Dalinem”. Jak temu zaradzić?

 • 6 kwi

  Skup się i nie rozlewaj. Piszesz, że miasto powinno przekazać działkę ale pieczę nad terenem miałby sprawować klub. Czyli, że co? Jednak nie jest to taka żyła złota, skoro żaden taki obiekt tu nie jest otwarty? Czy po prostu wszystkie kluby czekają w gotowości ma kawałek ziemi w gratisiku? A legend o Włoskich dobrociach nie zweryfikuję, albowiem jestem prosty chłop i najdalej to byłem we Wieliczce w drugiej podstawowej.

  3 1
 • 5 kwi

  Bo to nie ja majaczę o przekazaniu cudzej ziemi. Rozchodzi się tu o koszty utrzymania takiego toru. Przejedź się łaskawie na jakąś imprezę terenowa i zobacz jak taki tor wygląda po jednym dniu. I co to znaczy "czy wam się podoba czy nie"? To jest jakaś groźba? Większy przywilej? O co chodzi?

  7
 • 3 kwi

  Dobra skala do porównania, miliony kontra parę setek. Niech ktoś odda za frajer kawałek ziemi a ja sobie popatrzę na to z boku. Oddasz swoje, powiedzmy 10 arów? Nie? No co Ty. Dlaczego? :(

  12 2
 • 2 kwi

  Trzymajcie mnie. To tak jakby na konferencji dotyczącej wyrywania torebek kobietom, zaprosić amatora wyrywania torebek kobietom. Nikogo nie interesuje zdanie jegomościa który kupił sprzęt na który w okolicy nie ma warunków (prawnie rzecz jasna). Jak kupię sobie paralizator to nie będę się rzucał, że nikt nie chce dać się razić. Kabaret.

  26 3
 • 2 kwi

  Wielka pobudka. Lekko od trzech lat nie idzie przejść tym szlakiem od asfaltu do lasu bo koleiny do pasa. Ale luzik arbuzik, podobny temat rozkręca się po drugiej stronie, na czerwonym szlaku od lasu pod basen. Wszyscy wielce związane ręce, a jak był zakaz wstępu do lasu to nie było problemu jeździć po lesie i patrolować za ducha winnymi turystami. Który tam radny lata sobie po szlakach? Abstrakcja, że głowa wybucha. A hitem są powalone drzewa na szlakach pieszych. Oczywiście rozjeżdżone do okoła a pieszy niech lezie nad lub pod. Super przeszkodą, rąk aż brakuje do oklasków.

  12 3

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 22 mar

  Hym hym... Pociągu nie będzie, MPK nie będzie... Prędzej teleportację opatentują, niż będziemy z tego zatyłkowia jeździć jak ludzie.

  6 1

Policja: Cztery osoby zatrzymane w związku z dewastacją kościoła. 20-latek usłyszał zarzuty

 • 4 mar

  Kurdebele! Jo żech nie miał pojęcia, że mam doczynienia z kawalarzem pierwszej ligi. Prostoliniowość też pewnie dla zmyłki.

  2 16
 • 4 mar

  Hihi hoho! Niszczenie mienia! Takie jajca! Beka total xD Ze śmiechu wywalę sąsiadowi telewizor przez okno, no trzymajcie mnie xDD1D

  9 25

Zapomnijcie o przyłbicach, chustach i szalikach. Nowe obostrzenia w sprawie zasłaniania nosa i ust

 • 25 lut

  No co za zbieg okoliczności. Czyli to bogactwo to jednak z mądrości. Wjedzie teraz na białym koniu ze swoim kramikiem z maseczkami i uratuje nas wszystkich. Złoty człowiek.

  10 2
 • 25 lut

  Przecież to trzeba mieć groch zamiast mózgu, żeby nie zauważyć, że coś się nie spina w tym wszystkim. Jeden wielki chybił trafił. Wychodzić dobrze - wychodzić źle. Galerie dobre - galerie źle. Narty dobre - narty złe. Truskawką na torcie to jest, że przez ROK nikomu nie przeszkadzało, że przyłbice to minusowa ochrona. Gdzie tam, mało tego - zachęcali do noszenia i sami też się w takich bujali. Gdyby nie podświadomy strach o zarażenie starszych to wszyscy już by mieli wyłożone na te obostrzenia.

  14 1

Dostali zgłoszenie o uchylonych drzwiach balkonowych. Do mieszkania zajrzeli z podnośnika

 • 16 lut

  Monty python... Może ktoś zwyczajnie ćmił grubego kiepura, z tych czerwonych, a ironiom losu niezwykł do swądu w samotności i napadła go niepowstrzymywalna jak Gołota, chęć na mix teamu Swąd-Smog, z przewagą tego drugiego?

  3 10

Ranking. Jak oceniacie pracę radnych gminy Myślenice na półmetku kadencji 2018-23?

 • 15 lut

  Wstrzymam się od głosu...

  4 7

Ranking. Jak oceniacie pracę gospodarzy na półmetku kadencji 2018-23?

 • 11 lut

  Nikt nic nie zrobił - zmień moje zdanie! Zapraszam do dyskusji. Swoją drogą brakuje mi tu pani Grażyny "wstrzymuję się od głosu" Ambroży. Ręce same rwą się do oceny.

  8 30

Media bez wyboru: Rozgłośnie radiowe, telewizyjne, prasa i portale protestują przeciw podatkowi od reklam

 • 11 lut

  Piękny spektakl. Biłem brawo cały dzień. Nie do pomyślenia jest jak na te dwie maski mediów łatwo złapać bezmyślnych. Jak podwyższano podatki fizycznym i maluczkimi to gdzieś tam ktoś wspomniał, rzucił mimochodem i luzik arbuzik. Ale jak się wzięto za coś co dawno powinno być uregulowane, to paaaaanie! Zamykanie ust, zamordyzm, wolne niezależnie media (beka), jakby conajmniej ABW, CBŚ, GROM i Kaczor Donald z myszką Miki wlecieli o brzasku wszystkimi drzwiami i oknami.

  5 3

W Myślenicach przybędzie parkomatów? Burmistrz ze starostą prowadzą rozmowy

 • 7 lut

  Ale Ty wiesz, że nie mieszkasz w dużym mieście , tylko na prowincji, gdzie bez samochodu jesteś jak bez nogi? A w "centrum" (uparles się na to górnolotne słowo w przypadku zadupia pod dużym miastem) wcale nie ma nic czego nie ma na dolnym i górnym przedmieściu? To teraz dodaj dwa do dwóch i pomyśl co to oznacza...

  6
 • 5 lut

  Społeczność to sobie może nawet chcieć po rakietowym kucyku na głowę i zobaczy go jak polityk godność. Oczywiście, że taki parking ma zarabiać, pierwszy polecę zbić skomplikowaną raperską piątkę z tym który klepnie ten temat. Sedno problemu jest takie, że tutaj jest po prostu za ciasno. To, że zostaną wprowadzone strefy to nie znaczy, że kierowca pomyśli "kurdebalanc, Passat dziś zostaje w domu" bo to jest fantastyka. Najsamprzód infrastruktura, ewentualnie potem klepiemy apartamenty 35m premium Halek Investments Zacisze Enklawa Development.

  8 2
 • 5 lut

  Uwaga! Szokująca prawda - miasto nie jest z gumy! Dziękuję za uwagę. To jak? Może jeszcze jeden blok? Może jeszcze jedno osiedle? Parking wielopoziomowy to straszna fanaberia.

  6 6

Myślenicki Alarm Smogowy analizuje działania antysmogowe w Myślenicach i Skawinie. "Są lata świetlne przed nami"

 • 24 sty

  Ale tu się niestety bez kija nie obejdzie. Jeżeli dalej będzie można instalować bezklasowego kopciucha, to się tu poczadzimy wszyscy. Najlepiej to widać jak się lekko poza Myślenice wyjedzie - Bysina, Stróża itp. W miarę nowy dom, na podjeździe "gruby Niemiec" a kominem ogłaszają nowego papieża. A hitem są ludzie którzy nie chcą się nauczyć palić po ludzku i bite 3 godziny po rozpaleniu wali siekierą po okolicy. Już nie mówię jakie fikołki logiczne ludzie wymyślają jak pytam o ekonomię i gospodarowanie czasem przy takich piecach. To jakbym słuchał opowieści o klasycznym "bardzo dobrym połączeniu".

  11 2

Siepraw. Do końca 2021 roku powstanie tu 9 kilometrów ścieżek rowerowych i punkt turystyczny

 • 13 sty

  Niespecjalnie interesują mnie intencje ludzi którzy wchodzą na ścieżki rowerowe a idąc dalej, pokusiłbym się o zarzut elementarnego braku instynktu samozachowawczego. A na zachowania typu: zrobię na złość im, bo oni robią na złość mi" to mi ręce odpadają od klaskania. Najgorsze, że dzieci patrzą na zachowanie jednej, jak i drugiej strony i tak sobie płynie ten strumień ignorancji na kolejne oczko, bo nie ma go kto zatamować. A i jeszcze jedno - choćby tysiąc atletów, zjadło tysiac kotletów i wysypało sto metrów śniegu na ścieżkę na Zarabiu, to i tak wolę jechać nią, niż wśród Leonów, Aczwóreczek i beemek na pełnym przelocie, na odcinie od jednego progu zwalniającego do drugiego, bo w przeciwnym razie, wpasowałbym się w pierwsze zdanie tego postu. Elo.

  2
 • 11 sty

  Często jeżdżę ta ścieżką w stronę małpiego gaju i jest to nie mniej uciążliwe niż jazda ulicą, albowiem, ludzie traktują tę ścieżkę jako trotuar do wyprowadzania piesków... Już nie wspomnę o wcześniejszej ścieżce w parku, gdzie piesi są wielce oburzeni bo muszą się na ścieżce przesunąć. Oczywiście po prawej i po lewej deptaki pierwszej klasy.

  9 3

Policja o bezpieczeństwie na drogach: Mniej wypadków, ale jeździmy coraz szybciej

 • 11 sty

  Czyli, że coraz nowsze samochody, coraz lepiej wyciszone z coraz nowszymi systemami bezpieczeństwa, na coraz to niższych profilach opon, zachęcają do coraz szybszej jazdy bo (trzymajcie się) coraz mniej w nich czuć prędkość? NO KTUSZ BY SIĘ TEGO SPODZIEWAŁ!?

  3 4

Gmina Myślenice. Radni przegłosowali podwyżkę cen śmieci. Ile zapłacimy za ich odbiór w 2021 roku?

 • 1 sty

  Może nie jest tanio ale przynajmniej obierają śmieci nie za często.

  7 3

Myślenice. Wybudują 18 tras rowerowych o długości 32 km. Pierwsze powstaną w 2021 roku

 • 30 gru 2020

  Jako rowerzysta z dwójką rowerowych dzieci dostrzegam problemy wynikające z ciasnej zabudowy centrum, (w stosunku do np. autostrady Kazimierza Wielkiego) co w dalszej części prowadzi do niekorzystnego patu w kwestii dopchania ścieżek rowerowych. Chyba, że pozabierać pasy, jak to gustownie postanowiono wykonać w Krakowie. Co dzień buczę w poduszkę o brak infrastruktury rowerowej ale jeżeli nadarza się okazja, aby miasto wróciło na mapę turystyczną Małopolski, to nie szczekam na ten pomysł, albowiem dostrzegam długofalowe korzyści płynące z takiej inwestycji. OCZYWIŚCIE zaposiadam w sobie pewną garść sceptycyzmu, wszak mawia się, iż z ludzkich planów śmieją się bogowie. Jednakowoż, wiem jak takie inwestycje pomogły regionom w których powstały, stąd też mój irracjonalny, jednocześnie limitowany optymizm.

  3 2
 • 29 gru 2020

  https://www.1enduro.pl/budowa-tras-rowerowych-singletrack/ To tak na początek. Artykuł nie nowy ale obszerny i wciąż aktualny. Jeżeli ktoś uważa, że ta inwestycja wydaje mu się kosztowna, to niech zerknie ile kosztuje 1 km jakiejkolwiek drogi. Biorąc oczywiście pod uwagę różnice w kwestiach logistycznych. To nie jest tak, że do lasu sobie wesoło koparka wjedzie. To jest naprawdę ciężką robota. Myślenice turystycznie na ten moment to farsa. Lata zaniedbań i opieszałości m.in nadleśnictwa zrobiły swoje. Taka inwestycja, jest tu potrzebna, żebyśmy się nie podusili w tym mieście. Zimy są jakie są, więc niech chociaż latem to napędza lokalna gospodarkę. A nie oszukujmy się, z tych tras będą korzystać ludzie, dla których nie będzie stanowiło problemu zostawienie tu trochę pieniędzy. 10 złotych za parking może wydawać się dużo dla Sebka w Leonie co chce zrobić kółko na małpi gaj, ale nie dla kogoś kto przyjeżdża na sprzęcie za 20 tysięcy. Ale wiadomo, nie robić - źle. Robić - skandal. A nade mną kłótnia i szukanie wspólnych mianowników ze strzelnicą. Cyrk :D

  7 4