Starosta o odśnieżaniu dróg: „Wszyscy są już wybrani, na wszystkie zadania. Od tego tygodnia wszyscy mają jeździć i tyle”

 • 29 lis

  Cóż za buńczuczny ton całej wypowiedzi. Dziwne uczucie, kiedy wydaje Ci się, że tekst czytany krzyczy na Ciebie... Ale głowa do góry urwisy! Nie w tym, to w przyszłym roku wszystko będzie gotowe na czas.

  18 24

"Dobra zmiana" PiS

 • 28 lis
  Prawicowiec napisał/a:

  To jak mowa o policji;
  Kolega opowiada mi :
  na światłach wszyscy ruszali ja też i stuknąłem w tył samochodu stojącego przede mną.
  Kierowca z firmowy, wiec musieliśmy zawołać policję, bo tego od niego wymagała firma.
  Dostałem 1100 zł mandatu i 12 punktów karnych.

  Czy to nie jest chore?
  Okazuje się ze gdyby przejechali tymi samochodami na miejsce postojowe i zgłosili tą samą stłuczkę nie w ruchu tylko na parkingu to 200- 500 mandat i 6 punktów.

  Chora wys. mandatu, ale jeszcze bardziej chora liczba punktów jak pirata drogowego.

  Ja tu zauważam bolesną, jednak sprytnie ukrytą lekcję, mówiąca o tym, żeby nie stukać wszystkich na prawo i lewo.
  Eros by pewnie kręcił nosem, za to Jezus biłby brawo.

  2 5

Co myślicie o sporcie?

 • 28 lis

  A, wie pan, moim zdaniem to ciężko powiedzieć co o nim myślę, czy czego o nim nie myślę..
  Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi.
  Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam,
  i co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie.
  Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne,
  bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać.
  Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem, i dziękuję życiu!
  Dziękuję mu; życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość!
  Wielu ludzi pyta mnie o to samo: ale jak ty to robisz, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste!
  To umiłowanie życia. To właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro – kto wie? Dlaczego by nie – oddam się pracy społecznej i będę, ot, choćby, sadzić... doć— m-marchew...

  3

Nocny przejazd z Krakowa

 • 15 lis

  Sugeruję kupić jakieś Seicento czy Pandę i zlać ten nierokujący i patologiczny transport publiczny. Mówię to śmiertelnie poważnie, czas który stracisz w korkach w Krakowie nadrobisz na Zakopiance. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.

  7

Wacław Szczotkowski:"Chodzi o to, aby Myślenice nie były miastem honorowych, zmarłych obywateli"

 • 3 lis

  Cholibka, gęsty wybór... Ciężko się zdecydować. Chyba rozwiązaniem będzie zbiorowe obywatelstwo dzielnych pogromców komunikacji publicznej. Więc palec pod budkę, bo chcę liczyć głosy!

  10 2
 • 2 lis

  NA TEUTATESA, CO TO ZA BEŁKOT!? Łapy do piwnicy opadają, kolejny decydent co się Mickiewicza naczytał i chronologia w składni oraz spinanie zdań wielokrotnie złożonych do jakiegokolwiek finału to dla niego zbędna fanaberia (łapię oddech po absurdalnie długim zdaniu). Punktuję to, totalnie przechodząc obok głównego przedmiotu dywagacji, opisanego w artykule, albowiem z każdą linijką jestem coraz mniej pewien tego o czym czytam i jako, że muszę przyjąć jakąkolwiek formę autoobrony, odczytuje to jako fatamorganę (oddech<). ESSA.
  APrzyOkazji™, widzieliście, że jest pięć części listów do m? Ja też nie.

  11 2

nowy przewoźnik

 • 28 paź
  polek napisał/a:

  Ten nowy przewoźnik to totalna porażka. W rozkładzie kurs Myślenice- Kraków 21:20 a przez cały tydzień ani widu ani słuchu, czym mamy się do domów po pracy dostać?? To jakaś parodia po cholerę ten rozkład jazdy jest i po co nam taki przewoźnik żeby wprowadzać w błąd pasażerów? Należałoby aby władze zrobiły z tym porządek bo na pewno są w związku z tym niekompetentnym przewoźnikiem zgłoszenia.

  Proszę się nie gorączkować. Apeluje o cierpliwość. Panujący obiecali pochylić się nad problemami komunikacji i nie trzeba im co pół roku przypominać.

  12

Czym będziemy grzać? Ten sezon grzewczy może być najcięższy od lat

 • 19 paź

  Podaję hasło - GEOTERMIA.

  3 6

Myślenice. Otwarto pierwsze trasy rowerowe na górze Chełm

 • 17 paź

  No i superancko. A malkontentów zapraszam do Bielska, Szczyrku, Zawoji, Szczawnicy na Kluszkowce by zobaczyli na własne ślepia, że świat idzie do przodu i gapienie się w telewizję w telewizorze nie jest rozrywką ostateczną. Jedyne co uwiera jak stołek w bucie to "Gdyby nie przychylność lasów państwowych , to blebleble...." No może jeszcze ma kolana przed nimi mamy paść, że łaskawie coś na wspólnej własności pozwolili zrobić?

  5 6

Starosta publikuje liczbę kursów. Nowy przewoźnik czeka na decyzję. Kiedy wyjedzie na trasę Myślenice - Kraków?

 • 14 paź

  Bo to trailer.

  20 1

Myślenice. Spada zainteresowanie budżetem obywatelskim. Te projekty wybrano do realizacji w 2023 roku

 • 11 paź

  Jak tak kaprawym okiem patrzę na tę katastrofę na górnym koło strażnicy to chyba tej zabawie mówię pobite gary.

  12

Codziennie przejeżdża tędy 57 tys. samochodów. Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł drogowy

 • 11 paź

  Rzym, jakby nie było, też nie spłonął od razu...

  5 1

Za nami tydzień bez żółtych autobusów. Kiedy na trasę wyjedzie nowy przewoźnik?

 • 10 paź

  Skądże taki pogląd? Przecież zamiast dni Myślenic była superowa imprezka dla emerytów gdzie każdy sobie gratulował. No wiesz co....

  2 2

Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 6 paź

  Garażowanie w blaszaku to można mieć na swojej prywatnej działce. Żyjąc w gęstej społeczności trzeba niestety przecierpieć pewne niewygody.

  5 1
 • 4 paź

  Tutaj to akurat nie ma o czym dyskutować bo te blaszaki to jest jeden z najwiekszy nonsensów w tym ośrodku wiejsko-miejskim. Po tym ile ubyło miejsc na osiedlu, budowa tam parkingu dodatkowego powinna być naturalną koleją rzeczy.

  9
 • 4 paź

  HAHAHA!!!! Chaos komunikacyjny, dramat lwiej części mieszkańców a włodarz poleciał suszyć zęby do zdjęć w njujorku. Cała opolska noc kabaretowa by siedziała tydzień i by tego nie wymyśliła.

  25 7

Kryzys komunikacyjny. Gmina znalazła przewoźnika. Pasażerów na trasie Myślenice-Kraków będą wozić busy i autobusy z Jerzmanowic

 • 30 wrz

  Zrobili sobie szybciutki rachunek prawdopodobieństwa i wyszedł walkower. Ciężko tu coś obronić.

  31
 • 30 wrz

  Znalazł się przewoźnik.
  Znalazło się tyle taboru ile trzeba.
  Znalazła się buła na zachętke.
  Jestem z natury podejrzliwy czy jakoś to dziwnie wygląda?

  45 1

Lepsze busy niż autobusy?

 • 24 wrz

  No to busiarze dziś chleją do odcięcia. Miasto i gmina Myślenice- warto chyba zrewidować komu pomagacie długofalowo a nie kretyńskie wojenki starych capów o pierdoły. Ode mnie czerwona kartka dla każdego radnego. Bo żeby tak prostej a zarazem ważnej sprawy dla mieszkańców nie móc załatwić to wszyscy się nadajecie do kosza. Widzimy się w obszczanych busach, elo-nara!
  Ps. Jeszcze jedna sprawa. Czy mógłby mi ktokolwiek wypisać w punktach, jak matołowi, dokonania obecnego włodarza naszego wypiździewa? Nie kontynuowanie działań rozpoczętych przed kadencją. Takie od a do z samej kadencji. Pytam całkowicie poważnie i absolutnie nie uszczypliwe. Sam na niego głosowałem i już zaczyna mnie uwierać brak rozwiązań służących dobru mieszkańców. Chyba, że czegoś nie zauważam. Pomóżcie przyjaciele.

  22 2

Myślenice. „To nie jest parking dla szkoły!”- grzmi autorka projektu, a gmina stawia betonowe donice. Czy to przywróci przestrzeń mieszkańcom?

 • 10 wrz

  Pełna satysfakcja. Bóg zapłać (wybrać spośród dowolnych).

  1 5
 • 8 wrz

  A zdjęto już znak zakazu wjazdu który tylko straży nie dotyczył? Aż jutro zobaczę z ciekawości.

  16
 • 8 wrz

  Nie będę kłamał, mam teraz strasznego lenia, więc czy ktoś byłby taki dobry, aby mi napisać nazwisko osoby która klepnęła ten projekt? Bo przecież to jest taki absurd, że brak mi słów. Ślepia wypadają na posadzkę jak się na to patrzy. Po co ten parking tam jest? Jakie on ma przeznaczenie? Dla kogo on jest? Jakby sobie ktoś z innej dzielnicy ma plac zabaw przyjechał? Tam też są. Dla szkoły? Mają swój. Rzućcie przyjaciele, jakieś argumenty przemawiające za tym projektem, bo ja chyba jestem za głupi, żeby dostrzec niedostrzegalne, albo trzecie oko potrzebuje okulisty.

  45

Myślenice. Burmistrz podpisał list intencyjny z Wodami Polskimi. Mają opracować „koncepcję poprawy bezpieczeństwa powodziowego w dolinie potoku San”

 • 10 wrz

  Nieśmiało, acz stanowczo, zasugeruję inwentaryzację rowów, a raczej ich braku. Bo burmistrz, jak i cała reszta tej bezużytecznej zbieraniny, chyba nie widzi, że Myślenice płyną przy grubszej ulewie a woda nie bierze się z nikąd.

  16

Którędy poprowadzić drogę S7 z Krakowa do Myślenic? W starostwie obradował zespół parlamentarny. „Wariant społeczny to pułapka” – mówią politycy

 • 6 wrz

  Niestety ale przebudowa zakopianki równałoby się niemal wybudowaniu jej na nowo. Obecnie nie spełnia żadnych wymogów dotyczących drogi ekspresowej a tym bardziej autostrady (długości łuków, szerokość pasa drogowego, maksymalne nachylenie terenu).

  5 9
 • 6 wrz

  No tak, totalny anonim i statysta. Chciałoby się móc tyle ile on nie może.

  5 7