Pójdą siedzieć?

 • 23 lis

  Wolałbym, żeby poszły spać. Od dwóch godzin z nimi walczę a te dalej szaleją...

  3

PKP PLK ponownie wybrała projektanta linii kolejowej Kraków-Myślenice. Jarosław Szlachetka: „To żadna kiełbasa wyborcza, czy jakieś gruszki na wierzbie”

 • 23 lis

  Ale jak 29 milionów? Może gubię się po cyfrze 7 jeśli chodzi o liczenie ale wiem skądinąd ile to jest 29 milionów. Dlatego proszę, całkowicie śmiertelnie poważnie, czy ktokolwiek jest mi w stanie rozbić jakoś tę kwotę za sam projekt? Bo jakoś mi się w głowie nie mieści taka ilość pitosu za sam projekt...

  3

Problem z potencją w młodym wieku

 • 20 paź
  fenicjan napisał/a:

  zawsze warto się przebadać pewnie. Ale czasami jest tak że wyniki wychodzą doskonale a problem z erekcja nadal jest. Ja na przykład tak miałem. Teraz biorę takie tabletki na libido Prosent 600 no i z erekcją już jest całkiem dobrze. Czasami trudno określić co jest przyczyną. Tak już bywa.

  Ojej. Dziękujemy Ci zaufany użytkowniku zarejestrowany nie dalej jak miesiąc temu z jedynym postem akurat w tym temacie podając dokładna nazwę produktu. Niełatwo dziś znaleźć kogoś tak godnego zaufania.

  Bym zapomniał. Uważaj jak przeklejasz tekst, bo tu Ci ucięło jakieś słowo z początku i brakuje przez to dużej litery. Elo!

  1

Myślenice jako smart city? Miasto przetestuje system zarządzania oświetleniem

 • 29 wrz

  Pociąg będzie na Bluetooth. Jak szaleć z pionierskimi rozwiązaniami, to bez trzymanki!

  9 3
 • 29 wrz

  Mam w domu nad drzwiami wejściowymi taki fikuśny wihajster/dynks/pieron, który włącza mi lampeczke nad rzeczonymi drzwiami w zależności od stopnia oświetlenia dziennego. Działanie jest mało skomplikowane - jest jasno - lampka się nie świeci, jest ciemno/pochmurny wieczór - lampka się świeci. Prowadzę ten pilotażowy program od jakichś 6 lat i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że działa to co najmniej tak dobrze, jak tego wymagam. Wlodarze, nie musicie mi dziękować. Numer konta, gdzie możecie przelać okrągła sumkę za mój czas poświęcony na testy tego pionierskiego rozwiązania, podam w wiadomości prywatnej.
  Pozdro z fartem!

  16 4

WYBORY 2023

 • 13 wrz
  Dyr_Jar napisał/a:

  No tak, przeziębienie niczym się nie różni od gangreny.

  Z Ciebie to ciężki przypadek symetryzmu, nie rokujący.

  Jedno i drugie może Ci powiedzieć "wysiadasz" jak nie będziesz przesadnie podejrzliwy.

  Do brzegu - kiedyś zdarzyło mi się dotknąć kolektor w samochodzie niedługo po zgaszeniu wyżej wymienionego. Rozwiązało to worek z napisem "ponure skutki imbecylnej decyzji". Dziś już nie dotykam kolektorów. Mało tego, widząc inny kolektor stosuję (wszyscy chórem) SY-ME-TRYZM, co za tym idzie, mózg i instynkt samozachowawczy nie pozwoliłby mojej ręce postawić krzyżyka obok jednego i drugiego kolektora.

  1 4
 • 12 wrz
  Prawicowiec napisał/a:

  Mogę ci powiedzieć czego nie zrobił.
  Nie skomunizować Polski dla przewodniej roli partii.
  Nie zniszczył praworządności w rozumieniu demokratycznym, nie zniszczył publicznej telewizji, nie uwłaszczył się na spółkach skarbu państwa,
  nie założył rodziny PO osaczającej wszystkie stanowiska, nie zmieniał ustroju i nie budował nowego, i nie był nawiedzonym ideologiem, jak podobni w historii świata- prekursorzy Kaczyńskiego .

  Co nie umniejsza faktom, że na dziś głosowanie na KO i ichsiejsze satelitki to ciężki przypadek niedowładu mózgowego. Zresztą mogą śmiało zjednoczonej prawicy podać rączkę i wesoło podskakiwać po łące w stronę zachodzącego słońca, bo się niczym nie różnią od siebie.

  5 11

GDDKiA podpisała umowę na przebudowę Zakopianki w Libertowie. Co z inwestycjami w Krzyszkowicach, Głogoczowie, Jaworniku i Myślenicach?

 • 6 wrz

  Aż mi w głowie zawirowało jak sobie wyobraziłem te świetlane horyzonty i dobrobyt sięgający gdzieś do peryferii kosmosu. A teraz przepraszam ale idę sobie popatrzeć jak mi oszczędności topnieją.

  3 1

Oszacowali szanse na zmianę prezydentów i burmistrzów miast w Małopolsce

 • 29 sie

  Poważnie fajki tyle teraz kosztują? Ładnie się porobiło.

  15 1

Niebezpieczne, zapadające się studzienki na ul. Piłsudskiego- wypadek.

 • 2 sie
  mknp napisał/a:

  Zapadające się studzienki i dziury w jezdni to wizytówka Myślenic, przecież chyba z każdej strony wjeżdżając do miasta witają nas dziury i zapadnięte studzienki.
  Od strony Bysiny na ul. 3 Maja zapadnięte studzienki, od strony Borzęty na Kazimierza Wielkiego również studzienki, od Polanki jadąc ul. Sienkiewicza także studzienki, od strony Stróży drogą lokalną, gdy tylko miniemy znak Myślenice, ul Daszyńskiego dziury że można koła zgubić, później na Piłsudskiego jak już w tytule napisano znów zapadnięte studzienki.

  No z tego słyną Myślenice, to nasz znak rozpoznawalny :D Wszystkie okoliczne wsie mają zdecydowanie lepsze drogi niż Myślenice.

  Dość słabo wypadamy, zaprzeczyłby tylko ignorant. Ale polecam się bujnąć w stronę Ochojna. Wystarczy minąć znak Rzeszotary to jakby człowiek do jakiegoś Afganistanu wjechał.

  9

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 1 sie

  Czydzieści i jeden stron nastukane o bestsellerowej bajce. Macie zdrowie. Do brzegu - osobiście polecam garść wątpliwości, dwie szklanki agnostycyzmu i przed każdym swoim ruchem i każda swoją decyzją zapytać samego siebie "Czy sam wobec siebie zrobiłbym to co właśnie zamierzam?" Zapraszam do dyskusji, a co mi tam.

  2 1

Myślenice. Wakacje na półmetku. Basen nadal nieczynny. Gmina szuka dzierżawcy i zachęca do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach”

 • 29 lip

  Może dlatego, że jak na jakiegoś nieroba za państwowy hajs napiszesz, że jest nierobem, to będzie chciał tobą szorować podłogę w prokuraturze. Ale jak ktoś będący raczej pozycji tego drugiego napisze, że "luzik arbuzik idź się pokąpać tam gdzie nieoficjal mordo, będzie w pytę!" To już odpowiedzialność za słowa idzie na spacer.
  Weź jeszcze napisz coś o tym socjalizmie bo fajnie się czyta.

  10 2

Wandale w Harbutowicach. Ktoś wybił szyby w czterech wiatach przystankowych

 • 26 lip

  „Co kieruje ludźmi, by w tak niechlubny sposób postępować?
  Nie wiem. Może na przykład takie komentarze jak ten zacytowany, które tylko podkręcają takie zachowanie? Jakbym był potencjalnym sprawcą, to beczka toczyłaby się w najlepsze.
  Dochodzi do tego raczej niska szkodliwość społeczna czynu. Więc, jeżeli nie występuje tutaj niemałe ryzyko ponurych skutków, to czym się ma wandal przejmować?

  1 8

Rabo, rzeko nasza kochana....

 • 12 lip
  Vero napisał/a:

  Co do szybszego nagrzewania się wody w takich rozlewiskach to tak jest. Dlatego "ekolodzy" starają się to łączyć z nasadzeniem drzew na brzegach (żeby był cień).

  Według mnie górny i dolny jaz powinny być pogłębiane co roku (ale reszta rzeki absolutnie nie). Za to nic nie trzeba płacić! Gdyby zrobić licytację, że pozwoli się wybrać żwir jednej firmie, tej która da najwyższą ofertę to podejrzewam, że byłyby one w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Mieliśmy ogromną zmianę prawa wodnego, od 1 stycznia 2018 samorządom zostały odebrane WSZYSTKIE kompetencje w sprawie rzek. Wtedy powstały Wody Polskie, które otrzymały gigantyczną w zasadzie nieograniczoną władzę.

  Burmistrz nic nie może bez ich zgody, lokalna społeczność również. To jest chore, że tak ważna część kraju została odebrana społeczeństwu i oddana w nieograniczoną władzę do jednej instytucji, która na dodatek jest niezdolna do sprawnego działania. Dlatego ja nie mam żadnych złudzeń, nic się nie zmieni na lepsze w bliższej przyszłości.

  Wody Polskie są instytucją przede wszystkim polityczną (rządzą ludzie z nadania partii a nie z kompetencji). Najbardziej zaangażowane i rozsądne osoby są tam na samym dole i niewiele mogą. Na górze w Krakowie lub Warszawie są ludzie, zajęci karierą a nie rzekami.

  Trudno się nie zgodzić z ostatnim akapitem. Miałem przyjemność załatwiać nieprzyjemną sytuację przy pomocy wód polskich i była to przyjemność z kategorii pozbywania się zębów młotkiem i dłutem. Zero odpowiedzi na ileś pism, lekceważenie poprzez rozmowy telefoniczne, nikt za nic nie odpowiada. Nowotwór do natychmiastowej likwidacji.

  13
 • 11 lip

  Partia trochę się wstydzi, to powiem za nią - To jej zasługa!

  6

Myślenice. Dyrektorka przedszkola nr 3 odwołana ze stanowiska. Radny Czesław Bisztyga przepytuje burmistrza

 • 23 maj

  Odgaduje hasło - "Ostatnia kadencja".

  63 2

Myślenice. Budżet Obywatelski z zaległościami. Doskwiera mu inflacja. Jak przekonać do niego mieszkańców?

 • 23 maj

  Tak właśnie było. Byłem tym masłem, to wiem!

  8

"Dobra zmiana" PiS

 • 7 kwi
  Prawicowiec napisał/a:

  Znalazłem:

  Wyniki porównania cen 27 produktów w jednej z sieci dyskontów:

  Słowacja - 1519,20 koron, czyli 303,38 zł

  Czechy - 1412,87 koron, czyli 282,15 zł

  Niemcy - 1330,80 koron, czyli 265,76 zł

  Austria - 1318,70 koron, czyli 263,34 zł

  Polska - 1104 korony, czyli 220,47 zł

  Polska wypada też najgorzej w innej kategorii - chemii gospodarczej. Za tabletki do zmywarki zapłacimy nad Wisłą 137 koron czeskich, a podobny produkt w Niemczech kosztuje 65 koron, a w Austrii 68,9 (Czesi zaznaczają jednak, że w sklepie zabrakło takich samych tabletek i kupili nieco droższe).

  Nie jest jednak tak, że w Polsce wszystko jest tańsze. Czescy dziennikarzy zauważają, że zdecydowanie lepsze ceny ma u nich... piwo. W Polsce jest najdroższe w zestawieniu - za modelowy produkt zapłacimy 3,75 zł, a w Niemczech można dostać ten sam złocisty płyn za ponad złotówkę mniej.

  W Polsce tańsze są jaja mięso i drób, ale w tym jesteśmy największym eksporterem w UE.

  Najbardziej przykre jest to, że ceny mamy tylko
  o 20 % niższe niż w Niemczech czy Austrii.
  I wcale nie cieszę się tym, że Słowaków skubią jeszcze bardziej,
  Jednocześnie, w porównaniu zarobków , wypadamy najgorzej i np do Niemiec czy Austrii, nie jest to 20%.

  Czesi i Słowacy i oszczędzają na zakupach u nas.
  My mamy poza granicą, wszędzie pod górkę.

  Niesamowite, jak ślepym ekonomicznym analfabetą trzeba być, aby dawać Ci minusy pod tym komentarzem. Ale też znam takich ananasów, którzy chełpią się, że mamy tanioszke, bo wszyscy się do nas na zakupki zwalają. Tymczasem, to jak spadła wartość wypłaty netto (dajmy na to 3700) przez ostatnie dwa lata, tylko pokazuje, do jakiej katastrofy pędzimy. Środek europy a zjawisko pracujących ubogich ma się świetnie.

  3 2

Myślenice. Radni podjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II

 • 28 mar

  Zresztą dobra, idźmy dalej - jako przedsiębiorca uważam się za dobro narodowe, pchając ten wózek na kwadratowych kołach. Jednocześnie czuje szkalowanie mnie, jak i podobnych do mnie z każdej możliwej strony. Na następnej radzie proszę przegłosować, żeby każdy gamoń który robi mi pod górkę, w najbardziej błahych sprawach będzie zakuty w dyby i zmusi się go do oglądania Lippy and Messy non stop przez 3 godziny. Więcej nie, miejmy serce.

  28 6
 • 28 mar

  Z każdym słowem które czytam, jestem tych słów coraz mniej pewien. Z jakiego powodu gmina ma się zajmować takimi sprawami? Co tu się dzieje? Tu leci pilot jeszcze? Zwykle robię sobie jaja z pogrzebu i gryzę po nogawkach, ale w tym momencie jestem autentycznie oburzony. To już nie są powody do śmiechu. Po co wyskakiwać z czymś takim? Kukły Wojtyły ktoś palił na rynku? Kiedy w Myślenicach temat papieża urósł do rangi problemu?

  31 5

Za obecność w „Otulinie Podkrakowskiej” gmina zapłaci podwójnie. Radni przegłosowali podwyżkę stawki członkowskiej

 • 23 mar

  To będzie już moja trzecia połowa, którą muszę się z kimś dzielić. Łatwo nie będzie...

  7
 • 23 mar

  Myślenice Winkelriedem miejscowosci

  7 1
 • 23 mar

  Przecież stoi jak byk w tekście, że ta przynależność wywala nam z buta drzwi do niewyobrażalnej ilości środków w dowolnej walucie (głównie w eurogąbkach, ale dzięki temu sobie nakupujemy fantów na naszej-klasie).

  35 2
 • 23 mar

  Niech mnie ktoś poprawi, jeżeli złe rozumiem - jak wybieram się z moją brygadą meneli łoić wódę, a jestem prowodyrem ambarasu, to lepiej rozdysponuje wyżebrany hajs jak mi owi towarzysze zapłacą po 2 ziko ze swojej kieszeni (tj. wyżebrany z innego źródła)?

  A! No i standardowo, wstrzymujący się za drzwi i zamknąć za nimi na zasuwkę.

  26 2

Myślenice. Głosowanie nad zamiarem likwidacji przedszkola nie doszło do skutku. Punkt wypadł z obrad, ale to nie oznacza końca sprawy

 • 27 sty

  Właśnie dlatego niech się rodzice nie wygłupiają i niech nie organizują spotkania w małym gronie, albowiem będą mogli liczyć na podobną bajere jak powyżej. Każdy tu umie czytać i wyciągać wnioski, więc już nie będę się rozpisywać i robić z siebie durnia.

  30