Tomasz Sternal: Napisałem ten list, bo sołectwo Chełm ma więcej potrzeb niż sama droga

 • 17 wrz

  Kłopoty w prywatnym raju?

  16 11

Serwis rowerowy!

 • 25 sie
  Astalavista napisał/a:

  Witam, potrzebuje wymienić korbę w rowerze a w zasadzie lewą część tylko. Myślenice/Polanka - ktoś wie jak to zrobić?

  Dużo zależy od tego na jakim systemie masz korbę. Albowiem, od tego zależy jaki klucz/ ściągacz do korb będziesz potrzebował.

  1

Porzucone samochody to nowa moda? Pyta jeden z radnych. „Nie potrafię przejść obojętnie obok zaśmiecania naszego miasta”

 • 17 sie

  Nie mniej ważny temat. Jednak obawiam się, że w miejsce mleczarni pewnie upchnięto by do ostatniego centymetra apartamenty 20 M2 z potencjałem i jasną kuchnią.

  14
 • 16 sie

  Hahahaha. Wielkie dochodzenie musi straż miejska przeprowadzić. Czy aby na pewno porzucone zdezelowane Lolvo na blachach z innego województwa nie jest użytkowane. Nową furę to pewnie za wyniki dostali... Jak się poczujesz kiedyś bezużyteczny/na, to pamiętaj, że w Myślenicach jest straż miejska. Od kopa poczujesz się ważny jak panicz.

  15

Lepsze busy niż autobusy?

 • 3 sie
  Lotnik napisał/a:

  Masz rację, ale spora część ludzi nie wie o istnieniu „nowej” linii i nie maja jak się o niej przekonać bo zawsze czekając podjeżdża pierwszy bus. Kolejna grupa klientów busiarzy to ludzie posiadający „kartę stałego klienta”, czyli jeżdżący za 5 złotych bez biletu. Ich godność jest warta 1,50 zł.

  Wiem o czym mówisz, jednocześnie nie rozumiem jakim trzeba być prostakiem, ignorantem i cymbalem z ujemna funkcja poznawczą, żeby nawet nie próbować się zainteresować tym zjawiskiem. Wszak nagle po Myślenicach zaczęły jeździć kanarkowe autobusy. KANARKOWE! Przecież obecnie w tej dziurze nie ma nic co bardziej by przyciągało uwagę statystycznego obywatela. Łzy przez łzy.

  10 1
 • 2 sie

  Rzygać się chce od takiej prywaty co się tutaj kręci. Ale do rzeczy - Mysleniczanie zasługują na wszystko co najgorsze i absolutnie zero jakiejkolwiek wygody. Po pojawieniu się nowego przewoźnika, który staje na głowie, żeby parobasy latały sobie do "dużego miasta" jak ludzie a nie jak bydło, busy myślenickie powinny zostać wydeptane w ziemię. Jadąc do Krakowa konsekwentnie omijam grupę Myślenice, pamiętając w jakich warunkach nieraz ta podróż się odbywała. Ale jak widać u Mysleniczan pamięć krótka, i dalej pchają się jak zahipnotyzowani do busów, nawet mając w perspektywie autobus za kilka minut. Więc niech nie beczą jak przewoznik spakuje mandżur i pomacha palcem nieserdecznym na do widzenia.

  13 2

Po niespełna trzech latach przepychanek wzięli się za remont drogi na Chełm

 • 10 lip

  Bardzo wspaniale. Taki drobny szczegół, że na końcu drogi przez ten malowniczy kawałek lasu znajdują się zabudowania w których mieszkają ludzie. Jest jakiś racjonalny powód, dla którego chcąc się wybrać do tej enklawy narażam się na kwit od strażnika prawa i wolności? Swoiste właścicielstwo czy przynależność gmina/powiat mało mnie interesuje, bo jak mi się zrobi dziura w mojej prywatnej drodze to lepię ja za swój hajs. Już pomijam totalnie abstrakcyjne migrowanie znaku w zależności od sezonu ( Halo? Pan i Władca™? Weźcie zakryjcie ten znak na dole bo otwieramy bramki i bedziem trzepać pitos, bez odbioru).

  6 2
 • 10 lip

  A jak tam z zakazem wjazdu na drodze publicznej z definicji dostępnej dla każdego? Ma się dobrze? Nic mu nie brakuje?

  9

Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski apeluje o przyśpieszenie szczepień przeciwko Covid-19

 • 1 lip

  No ładna sztafeta. Będą nagrody pocieszenia? Bo tchu trochę brakło od czołgania się w drugą stronę.

  7

Problem crossów wciąż aktualny. „Nagrałam przejazd po prywatnym terenie”

 • 30 cze

  Beka. Miasto i gmina dysponują pełnym wachlarzem środków zapobiegawczych potrzebnych do pozbycia się problemu i drapią się po głowie co by tu zaradzić. Kpina z demokracji gdzie garstka dyktuje sobie warunki jak chce.

  16 3

Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Policja udostępnia film „ku przestrodze”

 • 26 cze

  Nadinterpretacja zawsze spoko. Proponuję wziąć kilka wdechów a zaraz po tym dopuścić przez lufcik w głowie, że pomiędzy czarnym i białym jest jeszcze kilka odcieni.

  5
 • 25 cze

  Po piąte, przejście dla pieszych jest częścią jezdni po której poruszają się pojazdy, rzadko lżejsze niż tona. Naprawdę nie bierzemy pod uwagę przyczyn losowych? Oślepienia przez słońce, rozkojarzenia, ogłupiaczy których coraz więcej w samochodach? Czy nawet kompletnie absurdalnej ale nie niemożliwej awarii układu hamulcowego? (Totalnie autentyczna sytuacja znajomego, skasował kufer innej gabloty bo pękł mi przewód hamulcowy podczas hamowania.) Prosta ocena sytuacji, kontakt wzrokowy. Jeżeli mimo to widzę że pojazd nie zwalnia to nie pokazuje na siłę, że mam pierwszeństwo, głównie dlatego, że ktoś w domu czeka na mnie a nie na plutonowego że smutną miną.

  19 3
 • 25 cze

  Wylano dziecko z kąpielą. Absolutnie nie mówię, że przepis jest zły, on jest po prostu dziurawy oraz niedostosowany do krytycznego braku przewidywania sytuacji oraz instynktów samozachowawczych. Tyczy się to obu stron. Zaprowadziło to do patologicznych sytuacji w których pieszy wbija na pełnej na zebrę i nawet głowy nie obróci, zaś kierowca dusi heble w opór z piskiem, bo zjeżdża z ronda a pięć metrów od przejścia idzie pieszy. Podtrzymuję swoje zdanie, że zabrakło zapisu w którym pieszy, jeżeli nie jest puszczany właśnie przez pojazd, lub przechodzi wraz z grupą już przechodzących pieszych, powinien bezwzględnie zatrzymać się choćby na sekundę zanim wkroczy na pasy. I tyle. Koniec.

  10 1

Rewitalizacja centrum Myślenic dobiegła końca. „Chodziło o to, żeby wyprowadzić samochody z Rynku i przywrócić go mieszkańcom”

 • 7 cze

  Jest nowocześnie i basta! A, że drzewka wyglądają jak zakładnicy za karę to już inna sprawa :)

  13 13
 • 7 cze

  Co, stop, zaraz. Bo chyba o innym rynku mówimy. Czy te górnolotne pieśni o wyrwaniu rynku z samochodowych szponów są o tej zatoczce co była za warzywniakiem? Bo innej różnicy nie widzę. A jeśli tak, to skromnie zasugeruję, iż można to było zrobić kapkę mniejszym kosztem.

  42 8

Dorwać „crossowca”! A może oddać mu las?

 • 5 cze

  Nie dziwi, że temat stoi w miejscu. Takie przerzucanie odpowiedzialności między sobą to kawał ciężkiej roboty i wymaga długofalowych realizacji. Beka z debaty. Przykładowo - jak ancymon dźga wszystkich dookoła, za pomocą ostrego kija, to się mu dla świętego spokoju daje taki zaokrąglony czy ustawia huncwota do pionu?

  12 3

Całkowity zakaz palenia węglem w Skawinie. Radni zagłosowali na "TAK". Został rok na wymianę piecy

 • 29 maj

  Generalnie spoko, 2xTAK. Jestem uczulony na utrudnianie życia niewinnym ludziom. Pan poseł, radny czy inny działacz ma to w pompie. Wsiada do fury i zaraz jest w robocie. Nie on będzie się musiał tłumaczyć dlaczego się spóźni na podpisanie umowy/dopięcie tematów z kluczowym klientem, albo że plytki nie dojadą do inwestora na czas. Blokady? Owszem, pod domem jednego z drugim czy pod urzędem. To mały powiat, każdy wie gdzie oni mieszkają.

  4
 • 28 maj

  Wiadomix, temat wręcz pali się w rękach i każdy bagatelizuje fakt, że czasu jest coraz mniej i w ogóle... Ale zostawmy chwilowo temat smutnych i poduszonych mieszkańców i skupmy się na sypaniu hajsu łopatami na superancką, szałową, totalnie czadową i gdzie tam/skądże/ani trochę nie przypałową loteryjkę covidową! Zapiąć pasy, wesołe losowanie czas start! Nie brać jeńców!

  11 3

Pieszy z pierwszeństwem i koniec z jazdą na zderzaku. Od czerwca obowiązywać będą nowe przepisy

 • 24 maj

  Niestety, zdaję sobie sprawę, że priorytety od jakiegoś czasu są powywalane bebechami na zewnątrz.

  3
 • 23 maj

  Zgadzam się w 100 procentach. Aczkolwiek, musi za tym wszystkim iść precyzyjna akcja informacyjna. Nie wesoła maskotka ucząca dzieci w szkole (bo one notabene potrafią mieć więcej instynktów samozachowawczych), tylko konkretna, choćby brutalna reklama w środkach masowego przekazu. Pazura świruje przez telewizor, jak to się nie zaszczepił superowo to niech z rozpędu go wezmą z kamerą na jakieś przejście, żeby wklepac ludziom do łbów co ustawodawca miał na myśli.

  3
 • 23 maj

  Prawda jest taka, że wystarczyłby zwykły kontakt wzrokowy. Tylko tyle i aż tyle. A obowiązkowe zatrzymanie się pieszego przed pasami spięło by w klamrę skrajne zachowania, od stawania pięć metrów przed przejściem, do wbijania po nagłym skręcie o 90 stopni z telefonem przy uchu. Niepokojące, że zdarzało mi się obserwować sytuacje, gdzie dziecko idąc z rodzicem staje przed przejściem po ogarnięciu otoczenia a rodzic ciągnie dziecko za rękę bez rozglądania się. Ja tego się obawiam. Że płynie zniekształcony przekaz, który z lejka informacji układa się w zdanie "Bezwzględne pierwszeństwo". Nagrobków się nie pyta, który miał pierwszeństwo. Nawiasem mówiąc przy wprowadzaniu tych przepisów, powinien też wzrosnąć taryfikator dotyczący kar dla pieszych. Niestety, nie dorośliśmy jako piesi, ani kierowcy do pewnych zachowań, więc wymyślmy je siła. Trudno.

  5
 • 23 maj

  Wyśmienicie ale nie. Nic się nie zmieni, chyba, że pieszy będzie miał bezwzględny obowiązek zatrzymać się, na choć sekundę przed przejściem. Wtargnięcia, gapienie się w telefon, wbijanie się rowerem pełnym piecem na przejście... Z tego ile mam na kamerce takich ancymonów zmontował bym pełnometrażowkę.

  8

Crossem i quadem do lasu legalnie? Lasy Państwowe szukają kompromisu w tej sprawie

 • 19 maj

  Kurdebele, już się szykowałem na 3 kroki do przodu utkać morał z potrójnym dnem i zaworkiem bezpieczeństwa a tu użytkownik "DM_S" zgasił moje plany jednym wersem. Co nie znaczy, że nie czekam na dokończenie przez "Choinka" zdania po pytajniku od "DM_S".

  3
 • 19 maj

  Pan się tak nie rozpędza z zamykaniem prosperujących biznesów bo wonie to przeszłym ustrojem, tylko pozbiera swoje autka i nie fuczy po całej piaskownicy.

  5
 • 17 maj

  A jak kupię sobie pistolet, albo 3 pistolety w wielopaku to czy dostanę strzelnicę?

  4 1
Balustrady, barierki, meble loft, konstrukcje stalowe

Balustrady, barierki, meble loft, konstrukcje stalowe

Praca ze stalą to nasza pasja i sposób na życie. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, dbając o najdrobniejszy szczegół, od pomiaru, poprzez projekt na montażu kończąc. Oferujemy: -Balustrady wewnętrzne/zewnętrzne ze stali czarnej, nierdzewnej oraz z mosiądzu. -Stalowe meble -Balkon...

1 zł Myślenice 12 wrz