Wybory Samorządowe 2024. Pięć dni do głosowania. Co wydarzyło się w ostatnim tygodniu?

 • 15 kwi

  To nie jest wybór.

  6 8

Krzyszkowice, Głogoczów: Policja lata nad Zakopianką. Dron najczęściej filmuje przejścia dla pieszych

 • 15 kwi

  Dzielne zuchy! A najbardziej mokry się robię, gdy gladiatorzy prawa i porządku zatrzymują tego który leciał 50km/h obok tego który leciał 45km/h. Mmmmmm.

  26 4

Myślenice. Od 1 stycznia koniec z aptekami czynnymi całą dobę. Najbliższe w Skawinie, Bochni, Wadowicach i Krakowie

 • 30 gru 2023

  Potem znowu będzie drapanie się po głowie - "dlaczego tylko tylu obywateli na mnie głosowało?"
  Czy może jednak cwaniaczka zagrywka "że zły poprzedni rząd wprowadził takie fujfuj ale myśmy superancko to pokonali i bedzieta mieć aptekę w nocy!"

  24 9

Dobra zmiana? antypis

 • 27 gru 2023
  NikiLauda napisał/a:

  Nie, tam ten był mocno za pisem, ja na pis ani na tą dziwną hybryde nie głosowałem. Dlatego tak zarąbiście mi się patrzy jak ludziom zaczynają boleć dupy od dobrej zmiany vol.2 😅
  Miało być a nie ma, obiecali, wydymali.
  Cudownie 😁

  Ale przeca te co już kiedyś kłamały teraz obiecały że dadzo! Przeca tera to już jak bumcykcyk bedzie lepij jak dobrze. Prawda?

  prawda?

  5 2

Brzączowice. Można parkować w pobliżu kościoła. Mieszkańcy czekali na to przez lata

 • 27 gru 2023

  Z tym bliżej to jest jakaś patologia. Piszę to całkiem subiektywnie i nieuszczypliwie ale chyba nie ma drugiej grupy tak skretyniałych imbecyli drogowych jak ludzie jeżdżący do kościoła samochodem. Chyba nie było kościoła gdzie bym nie widział blokowania siebie nawzajem i stawania po kilka aut w rzędzie. To zawsze wygląda jak komis samochodowy a nie parking. A czym bliżej wejścia to by jeden na drugiego najlepiej wjechał.

  6 1

W co gracie ?

 • 26 gru 2023

  Wiadomo, że w Herosy trójkę. Co za pytanie wariackie...

  1

Myślenice. Policjanci czekają na nową siedzibę. Samorządowcom przypomniał o tym komendant

 • 4 gru 2023

  W tekście jest strasznie dużo słów i takich tam i ciężko mi się w tym odnaleźć. Jest tam coś o tym, że to będzie w ramach zamiany za starą komendę, czy że to nasze Detroit potrzebuje drugą?

  6 2

Wiśniowa. Gmina przypomina; w zalewie obowiązuje zakaz pływania i morsowania

 • 4 gru 2023

  "Zalew po zagospodarowaniu może stać się jedną z ciekawszych atrakcji gminy - w 2008 roku mówił ówczesny wójt Julian Murzyn."
  Nie no, paradna rozrywka. Turyści w drzwiach do wsi się duszą, żeby se popatrzeć na taflę wody w której zamoczyć nogi nie wolno. Mocny konkurent dla świeżo pomalowanej ściany aby całą rodziną obserwować jak schnie farba.

  6

Pójdą siedzieć?

 • 23 lis 2023

  Wolałbym, żeby poszły spać. Od dwóch godzin z nimi walczę a te dalej szaleją...

  4

PKP PLK ponownie wybrała projektanta linii kolejowej Kraków-Myślenice. Jarosław Szlachetka: „To żadna kiełbasa wyborcza, czy jakieś gruszki na wierzbie”

 • 23 lis 2023

  Ale jak 29 milionów? Może gubię się po cyfrze 7 jeśli chodzi o liczenie ale wiem skądinąd ile to jest 29 milionów. Dlatego proszę, całkowicie śmiertelnie poważnie, czy ktokolwiek jest mi w stanie rozbić jakoś tę kwotę za sam projekt? Bo jakoś mi się w głowie nie mieści taka ilość pitosu za sam projekt...

  3

Problem z potencją w młodym wieku

 • 20 paź 2023
  fenicjan napisał/a:

  zawsze warto się przebadać pewnie. Ale czasami jest tak że wyniki wychodzą doskonale a problem z erekcja nadal jest. Ja na przykład tak miałem. Teraz biorę takie tabletki na libido Prosent 600 no i z erekcją już jest całkiem dobrze. Czasami trudno określić co jest przyczyną. Tak już bywa.

  Ojej. Dziękujemy Ci zaufany użytkowniku zarejestrowany nie dalej jak miesiąc temu z jedynym postem akurat w tym temacie podając dokładna nazwę produktu. Niełatwo dziś znaleźć kogoś tak godnego zaufania.

  Bym zapomniał. Uważaj jak przeklejasz tekst, bo tu Ci ucięło jakieś słowo z początku i brakuje przez to dużej litery. Elo!

  1

Myślenice jako smart city? Miasto przetestuje system zarządzania oświetleniem

 • 29 wrz 2023

  Pociąg będzie na Bluetooth. Jak szaleć z pionierskimi rozwiązaniami, to bez trzymanki!

  9 3
 • 29 wrz 2023

  Mam w domu nad drzwiami wejściowymi taki fikuśny wihajster/dynks/pieron, który włącza mi lampeczke nad rzeczonymi drzwiami w zależności od stopnia oświetlenia dziennego. Działanie jest mało skomplikowane - jest jasno - lampka się nie świeci, jest ciemno/pochmurny wieczór - lampka się świeci. Prowadzę ten pilotażowy program od jakichś 6 lat i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że działa to co najmniej tak dobrze, jak tego wymagam. Wlodarze, nie musicie mi dziękować. Numer konta, gdzie możecie przelać okrągła sumkę za mój czas poświęcony na testy tego pionierskiego rozwiązania, podam w wiadomości prywatnej.
  Pozdro z fartem!

  16 4

WYBORY 2023

 • 13 wrz 2023
  Dyr_Jar napisał/a:

  No tak, przeziębienie niczym się nie różni od gangreny.

  Z Ciebie to ciężki przypadek symetryzmu, nie rokujący.

  Jedno i drugie może Ci powiedzieć "wysiadasz" jak nie będziesz przesadnie podejrzliwy.

  Do brzegu - kiedyś zdarzyło mi się dotknąć kolektor w samochodzie niedługo po zgaszeniu wyżej wymienionego. Rozwiązało to worek z napisem "ponure skutki imbecylnej decyzji". Dziś już nie dotykam kolektorów. Mało tego, widząc inny kolektor stosuję (wszyscy chórem) SY-ME-TRYZM, co za tym idzie, mózg i instynkt samozachowawczy nie pozwoliłby mojej ręce postawić krzyżyka obok jednego i drugiego kolektora.

  1 4
 • 12 wrz 2023
  Prawicowiec napisał/a:

  Mogę ci powiedzieć czego nie zrobił.
  Nie skomunizować Polski dla przewodniej roli partii.
  Nie zniszczył praworządności w rozumieniu demokratycznym, nie zniszczył publicznej telewizji, nie uwłaszczył się na spółkach skarbu państwa,
  nie założył rodziny PO osaczającej wszystkie stanowiska, nie zmieniał ustroju i nie budował nowego, i nie był nawiedzonym ideologiem, jak podobni w historii świata- prekursorzy Kaczyńskiego .

  Co nie umniejsza faktom, że na dziś głosowanie na KO i ichsiejsze satelitki to ciężki przypadek niedowładu mózgowego. Zresztą mogą śmiało zjednoczonej prawicy podać rączkę i wesoło podskakiwać po łące w stronę zachodzącego słońca, bo się niczym nie różnią od siebie.

  5 11

GDDKiA podpisała umowę na przebudowę Zakopianki w Libertowie. Co z inwestycjami w Krzyszkowicach, Głogoczowie, Jaworniku i Myślenicach?

 • 6 wrz 2023

  Aż mi w głowie zawirowało jak sobie wyobraziłem te świetlane horyzonty i dobrobyt sięgający gdzieś do peryferii kosmosu. A teraz przepraszam ale idę sobie popatrzeć jak mi oszczędności topnieją.

  3 1

Oszacowali szanse na zmianę prezydentów i burmistrzów miast w Małopolsce

 • 29 sie 2023

  Poważnie fajki tyle teraz kosztują? Ładnie się porobiło.

  15 1

Niebezpieczne, zapadające się studzienki na ul. Piłsudskiego- wypadek.

 • 2 sie 2023
  mknp napisał/a:

  Zapadające się studzienki i dziury w jezdni to wizytówka Myślenic, przecież chyba z każdej strony wjeżdżając do miasta witają nas dziury i zapadnięte studzienki.
  Od strony Bysiny na ul. 3 Maja zapadnięte studzienki, od strony Borzęty na Kazimierza Wielkiego również studzienki, od Polanki jadąc ul. Sienkiewicza także studzienki, od strony Stróży drogą lokalną, gdy tylko miniemy znak Myślenice, ul Daszyńskiego dziury że można koła zgubić, później na Piłsudskiego jak już w tytule napisano znów zapadnięte studzienki.

  No z tego słyną Myślenice, to nasz znak rozpoznawalny :D Wszystkie okoliczne wsie mają zdecydowanie lepsze drogi niż Myślenice.

  Dość słabo wypadamy, zaprzeczyłby tylko ignorant. Ale polecam się bujnąć w stronę Ochojna. Wystarczy minąć znak Rzeszotary to jakby człowiek do jakiegoś Afganistanu wjechał.

  9

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 1 sie 2023

  Czydzieści i jeden stron nastukane o bestsellerowej bajce. Macie zdrowie. Do brzegu - osobiście polecam garść wątpliwości, dwie szklanki agnostycyzmu i przed każdym swoim ruchem i każda swoją decyzją zapytać samego siebie "Czy sam wobec siebie zrobiłbym to co właśnie zamierzam?" Zapraszam do dyskusji, a co mi tam.

  2 1

Myślenice. Wakacje na półmetku. Basen nadal nieczynny. Gmina szuka dzierżawcy i zachęca do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach”

 • 29 lip 2023

  Może dlatego, że jak na jakiegoś nieroba za państwowy hajs napiszesz, że jest nierobem, to będzie chciał tobą szorować podłogę w prokuraturze. Ale jak ktoś będący raczej pozycji tego drugiego napisze, że "luzik arbuzik idź się pokąpać tam gdzie nieoficjal mordo, będzie w pytę!" To już odpowiedzialność za słowa idzie na spacer.
  Weź jeszcze napisz coś o tym socjalizmie bo fajnie się czyta.

  10 2

Wandale w Harbutowicach. Ktoś wybił szyby w czterech wiatach przystankowych

 • 26 lip 2023

  „Co kieruje ludźmi, by w tak niechlubny sposób postępować?
  Nie wiem. Może na przykład takie komentarze jak ten zacytowany, które tylko podkręcają takie zachowanie? Jakbym był potencjalnym sprawcą, to beczka toczyłaby się w najlepsze.
  Dochodzi do tego raczej niska szkodliwość społeczna czynu. Więc, jeżeli nie występuje tutaj niemałe ryzyko ponurych skutków, to czym się ma wandal przejmować?

  1 8

Rabo, rzeko nasza kochana....

 • 12 lip 2023
  Vero napisał/a:

  Co do szybszego nagrzewania się wody w takich rozlewiskach to tak jest. Dlatego "ekolodzy" starają się to łączyć z nasadzeniem drzew na brzegach (żeby był cień).

  Według mnie górny i dolny jaz powinny być pogłębiane co roku (ale reszta rzeki absolutnie nie). Za to nic nie trzeba płacić! Gdyby zrobić licytację, że pozwoli się wybrać żwir jednej firmie, tej która da najwyższą ofertę to podejrzewam, że byłyby one w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Mieliśmy ogromną zmianę prawa wodnego, od 1 stycznia 2018 samorządom zostały odebrane WSZYSTKIE kompetencje w sprawie rzek. Wtedy powstały Wody Polskie, które otrzymały gigantyczną w zasadzie nieograniczoną władzę.

  Burmistrz nic nie może bez ich zgody, lokalna społeczność również. To jest chore, że tak ważna część kraju została odebrana społeczeństwu i oddana w nieograniczoną władzę do jednej instytucji, która na dodatek jest niezdolna do sprawnego działania. Dlatego ja nie mam żadnych złudzeń, nic się nie zmieni na lepsze w bliższej przyszłości.

  Wody Polskie są instytucją przede wszystkim polityczną (rządzą ludzie z nadania partii a nie z kompetencji). Najbardziej zaangażowane i rozsądne osoby są tam na samym dole i niewiele mogą. Na górze w Krakowie lub Warszawie są ludzie, zajęci karierą a nie rzekami.

  Trudno się nie zgodzić z ostatnim akapitem. Miałem przyjemność załatwiać nieprzyjemną sytuację przy pomocy wód polskich i była to przyjemność z kategorii pozbywania się zębów młotkiem i dłutem. Zero odpowiedzi na ileś pism, lekceważenie poprzez rozmowy telefoniczne, nikt za nic nie odpowiada. Nowotwór do natychmiastowej likwidacji.

  13
 • 11 lip 2023

  Partia trochę się wstydzi, to powiem za nią - To jej zasługa!

  6

Myślenice. Dyrektorka przedszkola nr 3 odwołana ze stanowiska. Radny Czesław Bisztyga przepytuje burmistrza

 • 23 maj 2023

  Odgaduje hasło - "Ostatnia kadencja".

  64 2

Myślenice. Budżet Obywatelski z zaległościami. Doskwiera mu inflacja. Jak przekonać do niego mieszkańców?

 • 23 maj 2023

  Tak właśnie było. Byłem tym masłem, to wiem!

  8