Tunel powstanie tu najwcześniej w 2024 roku. Mieszkańcy chcą tymczasowej sygnalizacji świetlnej

 • 25 kwi 2020

  zlikwidować w ogóle to skrzyżowanie i będzie po problemie

  5 6

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

 • 22 mar 2020

  Może to pomoże w decyzji iść do lasu czy nie https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/

  1
 • 22 mar 2020
  2
 • 22 mar 2020

  jak zauważyłem niektóre nadleśnictwa wprowadzają w związku z COVID-19 zakaz wstępu do lasu. Powołują się przy tym na Ustawę o Lasach i nową ustawę o zwalczaniu epidemii. Tymczasem i z jednej i z drugiej ustawy wynika, że nadleśniczy nie ma takich kompetencji. Ustawa o epidemii milczy o Lasach Państwowych. Ustawa o lasach przewiduje, że nadleśniczy może wprowadzić czasowy zakazy tylko z tych trzech powodów:
  1) wystąpiło zniszczenie albo znaczne uszkodzenie drzewostanów lub degradacja runa leśnego;
  2) występuje duże zagrożenie pożarowe;
  3) wykonywane są zabiegi gospodarcze związane z hodowlą, ochroną lasu lub pozyskaniem drewna. następujące stale i wprowadzane zakazy wstępu do lasu
  Dodatkowo stałym zakazem wynikającym z ustawy objęte są min. młodniki lub ostoje zwierzyny. Urzędnicy w naszym kraju mogą działać o czym stanowi art. 7 Konstytucji RP tylko na podstawie i w granicach prawa. Oznacza to, że nadleśniczowie wydający taki zakaz nie mają kompetencji i podstawy prawnej. Innymi słowy tego zakazu nie ma. Wydawanie takich nieopartych na prawie zarządzeń jest psuciem państwa, podważaniem zaufania obywateli do państwa, jest bardzo szkodliwe i przełożeni powinni wyciągnąć wobec tych nadleśniczych konsekwencje służbowe. Trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś kto nie zna prostego aktu prawnego jakim jest ustawa o lasach mógł być nadleśniczym. Natomiast nie zwalnia to nas obywateli z używania rozsądku, z myślenia jak w tej trudnej sytuacji ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Bardzo rozsądne zalecenia wydały tak, tak, też Lasy Państwowe. Bardzo je polecam do stosowania nie tylko w lasach.

  3 2

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura

 • 10 mar 2020

  Pisz o konkretnej sprawie, a nie tylko PIS i PiS, politycy wszystkich opcji mają wiele na bakier z prawem, ale co się dziwić jak za kradzież prawie 200 tysięcy Piskorski dostaje karę 11 tysięcy z groszami, to ok 5% kwoty jaką sobie przywłaszczył, taniej niż w banku

  1 3
 • 8 mar 2020

  Gówniana działka to raz, fatalny dojazd w zimie to dwa i to w dodatku nie pod samą działkę, brak możliwości budowy to trzy, o czym tu dyskutować? Kolejny przekręt Piskorskiego, a może to tylko figurant w tej sprawie?

  10 6

Żeby zarejestrować samochód trzeba czekać godzinami? Sprawdzamy jak działa wydział komunikacji w Myślenicach

 • 8 mar 2020

  Coś tu nie rozumiem Nie można uruchomić drugiej zmiany bo brakuje przeszkolonych pracowników ale w nowym budynku nie będzie ich brakować? Ściema jakich mało, nie radzą sobie z podstawowymi sprawami jaką jest obsługa mieszkańców powiatu.

  1

Zapadł wyrok w sprawie byłego prezesa MARG

 • 8 mar 2020

  Coś łagodny wyrok jak na złodziejstwo

  4

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • 13 paź 2018

  coś za mało Halka na tym portalu.

  14 6