Sprawa zachorowań w zakładach odzieżowych dociera coraz wyżej. Poseł Kurowski wyjaśnia sytuację. Co ustali?

 • 24 kwi

  Poseł na Sejm pyta "kto podejmuje decyzję o nałożeniu kwarantanny w danym zakładzie pracy?" Kompromitacja. Panie Pośle, to wynika z przepisów, które przyjęliście w Sejmie, zapewne też Pana głosami. Polecam czytać za czym Pan głosuje!

  48 4

Pomyłka, czy celowe działanie? Radny Wójtowicz oburzony zachowaniem prowadzącego Święto Niepodległości

 • 4 gru 2019

  Może wszystkim radnym i burmistrzom trochę lodu na głowę, muszą być wyczytywani? Nie można podejść i złożyć kwiatów bez przeczytania kto to robi? Liczy się gest a nie żeby ludzie wiedzieli jak się kto nazywa.

  13 1

Budować przedszkole na podstawie gotowego planu, czy kupować działkę i tworzyć nowy?

 • 2 paź 2019

  50% ceny sprzedaży idzie do kurii i to w Krakowie ustalają cenę :)

  13 1
 • 2 paź 2019

  Z tego co się orientuję, to kuria postawiła wtedy zaporową cenę za działkę, bo to nie parafia sprzedaje, tylko kuria musi dać zgodę, bo 50% kwoty sprzedaży idzie do Krakowa. Także podziękujmy wszyscy księżom, że tyle to wszystko trwa. Mógłby burmistrz sobie odpuścić żenujące prztyczki do poprzednich władz gminy, bo tylko to mu najlepiej wychodzi póki co.

  24 4

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

 • 27 sie 2019

  "Burmistrz lubi wystąpienia publiczne, żadna impreza w mieście nie może odbyć się bez jego udziału, ale to już chyba wszyscy zauważyli mimo, że poprzedni włodarz również wspierał te same inicjatywy, to nie musiał tak „patronować” wszystkiemu."

  W punkt Pani Grażyno. Brawo.

  10 8

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 21 sie 2019

  "Współpraca urzędu z parafią" - ja mam wrażenie, że ostatnio w naszym mieście decyduje o większości spraw proboszcz. Kiedy można kontynuować remont Rynku, jakie marsze są dozwolone w mieście etc. Nie wiem po co takie uchwały w ogóle podejmować, co to ma przynieść poza reklamą dla radnych / burmistrza. Jak ktoś chce się pomodlić w danej intencji to idzie do Sanktuarium przed Obraz i tam to robi w ciszy i skupieniu.

  11 7

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

 • 14 sie 2019

  Ci którzy nie wchodzą na tą stronę - czyli starsi ludzie oraz ogólnie we wsiach Gminy miał wysokie poparcie, w mieście było mniej więcej 55-45 dla niego.

  7 6
 • 14 sie 2019

  No to mamy pierwszą większą wtopę nowego burmistrza (już pomijam obiecanki o obniżeniu cen wody etc.) - plany remontu i wycinki zapewne znane od dawna, nawet jeśli jest wina po stronie ekipy Ostrowskiego, to myślenicki Jarosław już prawie rok (!) sprawuje swoją funkcję, dlaczego wcześniej nie reagował, nie komunikował nie zwalał winy na poprzednika? Otóż dlatego, że sam się dopiero teraz o tym dowiedział. Wtopa na całego. Po coś go ludzie wybrali żeby decydował, poprawiał, reagował a tylko rozdaje dyplomy i medale, zwalnia ze spółek i robi fotki z ludźmi.

  19 18

Nielegalnie pobierasz wodę, albo odprowadzasz ścieki? Zgłoś to, albo odwiedzą cię kontrolerzy

 • 9 sie 2019

  Jawornik Tarnówka albo Polanka w wielu miejscach wciąż nie ma podpięcia do kanalizacji! 2019 rok a nowe domy powstają zwłaszcza w Polance jeden po drugim.

  11 2

Remont Rynku potrwa kilkanaście miesięcy. Wiemy, kiedy ruszą prace

 • 17 lip 2019

  Szkoda, czyli ścieżek spacerowo/rowerowych wzdłuż Raby nie będzie przez kolejne lata... Ale co tam, lepiej było wydać 16 mln zł na Muzeum, do którego nikt nie będzie chodził i plac kościelny, który może i nie był piękny, ale to chyba parafia powinna finansować a nie cała gmina. Ten remont to takie trochę kukułcze jajo podrzucone przez ekipę Ostrowskiego.

  1 3

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • 27 cze 2019

  Niesamowitymi bzdurami się Ci ludzie zajmują... "ideologia LGBT" kto wymyślił takie pojęcie? za dużo TVP drodzy radni. Przeczytał ktoś z Was (radnych) w ogóle kartę LGBT na którą się powołujecie? Nie sądzę.

  14 7

Rewitalizacja Centrum Myślenic: Teren wokół kościoła odnowiony. Jak wam się podoba? [SONDAŻ]

 • 24 kwi 2019

  Przeczytane w Dzienniku Polskim (https://dziennikpolski24.pl/rewitalizacja-myslenic-czy-ten-bruk-osiagnal-ideal/ar/c1-14066075 )
  [cytat]Dziś można powiedzieć, że przebiegło, z wyjątkiem jednej rzeczy, na którą zawracają uwagę internauci. W internecie czytamy m.in. „Miał być kompromis: bruk myślenicki i kostka. Wyszło co?”.
  Kiedy pytamy o to mieszkańców okazuje się, że po zmianie otoczenia kościoła zyskało na wyglądzie i wygodzie jego użytkowania. Brak kamienia z Raby nie jest im jednak całkiem obojętny. - Pięknie to wygląda, mam tylko jedną uwagę: mówiono, że zachowana zostanie ciągłość historii i miejscami zachowana będzie dawna nawierzchnia z otoczaka rabczańskiego… Ale to co jest to nie jest kamień rabczański - mówi w rozmowie z nami jeden z mieszkańców miasta i dodaje, że otoczak z Raby łatwo odróżnić od otoczaka z Dunajca, bo ten pierwszy jest szary i płaski, a ten drugi bardziej okrągły i nakrapiany. (...) Zamiana jest o tyle zaskakująca, że kiedy kilka miesięcy rozpoczynano prace poprzedni burmistrz mówił, że choć kamień z Raby zastąpi w głównej mierze antypoślizgowy porfir i granit strzegomski to „na bokach będzie zostawiony otoczak, bo konserwator tak nakazał”.
  Teraz magistrat tłumaczy, że zmiana otoczaka z Raby na kamień z Dunajca...zalecił konserwator. Kiedy pytamy o to burmistrza Jarosława Szlachetkę odpowiada: - O zmianę kamienia wystąpił do nas wykonawca prac podając za powód brak możliwości pozyskania otoczaka rabczańskiego. Zmiana została uzgodniona z autorem projektu oraz konserwatorem. [/cytat]

  Wykonawca chyba widział co jest w zamówieniu i jaki kamień ma być dostarczony. Ciekawe czy różnicę finansową oddali? W ogóle brawa i podziękowania dla konserwatora, widać jak stoi na straży zabytków.

  8 8

Starosta Józef Tomal: Skala potrzeb jest ogromna. Dobrze, że działa Betania

 • 27 mar 2019

  Przekazano 10 tys. zł i zachwyty... no gdyby nie wydumana potrzeba nowego muru (fragment całości) obok kościoła za prawie 350 tys. zł to by Betania mogła funkcjonować i pomagać potrzebującym, ale co tam, wiadomo, mur bardziej potrzebny.

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 10 mar 2019

  A jak Burmistrz był wicewójtem Pcimia w czasie gdy wójtem był p. Obajtek, to rozumiem, że został nim z konkursu? ;)

  26 1

Pół miliona złotych od MSWiA

 • 8 mar 2019

  Od wyborów przestałem obserwować profil UMIG Myślenice na facebook'u, bo nie da się zdzierżyć wszystkich postów czego to nowy burmistrz nie robi i komu medali nie rozdaje. Nic dla mieszkańców, wieczna promocja burmistrza i jego partii. Tak przy okazji, czy burmistrz, ma jakiś inny garnitur niż ten niebieski? ;) Czekamy na kolej, przejazd w Krzyszkowicach, tańszą wodę i wywóz śmieci. W tych tematach jakoś cicho...

  5

Członkowie Oddziału Terytorialnego „Halniak” wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej

 • 25 gru 2018

  Kiedyś widziałem jak chyba właśnie członkowie "Halniaka" w niedzielę, w godzinach popołudniowych latali z długą bronią po krzakach przy Rabie w okolicach boiska Orła a niedaleko nich, koło samochodów bawiły się dzieci...

  5 7

Krzysztof Halek podpisuje kontrakt dla Myślenic, prezentuje program i kandydatów na radnych [WIDEO]

 • 7 paź 2018

  Kolejny argument, że na te bajki nie ma pieniędzy. 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce, miejsce 4. - MYŚLENICE 146 mln zł długu!!! https://gazetakrakowska.pl/oto-15-najbardziej-zadluzonych-gmin-w-malopolsce/ga/13540619/zd/3147159

  9 8
 • 7 paź 2018

  A skąd na tą magiczną listę obietnic będą pieniądze? Ponadto Burmistrz nie ma nic do bezkolizyjnych przejazdów przez Zakopiankę, bo to nie Burmistrz jest zarządcą tej drogi tylko GDDKiA. Jedynie można ich prosić i rozmawiać, ale nie można nic obiecywać, że się "załatwi", bo nie ma na to wpływu. Puste obietnice. Pan Halek, z tego co pamiętam, jeszcze przed poprzednimi wyborami był w PiS i z ich listy startował do Rady Powiatu.

  Pan Poseł z kolei swoim hasłem wyborczym "Wiarygodność. Skuteczność. (…)" - bez komentarza. Jeśli kandydował na Posła i nim został to powinien wypełnić mandat a nie skakać z kwiatka na kwiatek. Czy jeśli wygra, a za rok są wybory do parlamentu, to też będzie w nich startował? Jaka to wiarygodność wobec wyborcy?! Potem za rok będziemy mieć nowe wybory i pieniądze w błoto, bo Pan Poseł nie wie kim chce być i co robić. A przypisywanie sobie zasług że "załatwił" 2 mln zł dla szpitala na remont, o które starało się Starostwo i sam szpital już od kilku miesięcy, bo tyle trwa procedura, jest żenadą. Jedyne co Pan Poseł robi w Myślenicach efektywnie to składa wieńce na wszystkich uroczystościach. Nic poza tym.

  Temat śmieci - przypomnę, że w domach jednorodzinnych śmieci bio, są wywożone ok co 3 TYGODNIE! Ludzie! W lecie wszędzie robactwo, śmierdzi koło domu. Dlaczego nie można wywozić częściej? Na co idą nasze podatki, na Muzeum (!), a toniemy w śmieciach!!!

  16 3