Oddali hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego

 • 4 godz.

  Zrób coś dla myślenickiej piłki I nie zmieniaj nika !))))

 • 6 godz.

  Przed Warszawą synku było "zwyciestwo "w Wilnie,.

  4 2
 • 15 godz.

  Mój wpis to odpowiedź na Twoje pytanie, a nie komentorz do uroczystości.Tak że czytoj ze zrozumieniem (nienawiść do PIsu blokuje myślenie ) .Z warszawiakami nie słoikami mam często kontakty stąd mosz pogląd z pierwszej ręki ..Co do interpunkcji I ortografi to razić ma I RAZI :)

  7
 • 3 sie

  Wytłumacze łopatologicznie : Myślenice lerżały I lerżą w Polsce. Warszawa była I jest stolicą Polski. Myśleniczanie I Warszawiacy nalerżą do Narodu Polskiego. Warszawiakom bardzo podobają się Myšlenice I okolice. Myśleniczanom , Warszawa nie za bardzo się widzi ,wolą Kraków. Zadymę wywołało przywództwo AK pod które Myšlenice tyż podlegało. Zrozumiał ?

  6 9
 • 3 sie

  Jaki sens miałoby to pawstanie nawet po wyelimonowaniu szwabsta ? Starczyłoby sił na postawienie się sowietom ? Na dzień,dwa ,tydzień ? Idiotów co to zorganizowali należałoby usunąć z pamięci, a nie przywoływać ich w rocznicach .

  9 15

Cały samochód śmieci. Podczas festiwalu Extreme Jam uczestnicy sprzątali brzegi Raby

 • 1 sie

  ?

  7 2

Tempo wymiany kopciuchów. Najwyżej w rankingu Polskiego Alarmu Smogowego Pcim. Jak radzą sobie pozostałe gminy?

 • 29 lip

  Według najnowszej mody opanowującej świat, palenie trawy jest OK. Według mnie NIE. Są lepsze sposoby urżyźniania :)

  7
 • 29 lip

  Wierże w cykliczne co pare -parenascie set lat zmiany klimatu. Wierże co grupy cfaniaków terrozują państwa wmawiając że to wina tylko ludzi,przy okazji zbijają ogromną bułe na tym. Wierże co smog,palenie syfem I śmieci w koło Nas-ZABIJĄ NAS WSZYSTKICH ! Łą cznie z moim psem ! Wierże że palenie rekreacyjne ognisk i grilów wpływa korżystnie na nasze samopoczucie co mo pozytywny wpływ na zdrowie.AMENT

  3 3

Publicznych toalet w Sułkowicach doglądają kamery monitoringu. „Ze względu na liczne akty wandalizmu”

 • 27 lip

  Jak ktoś ma małego ptaka chodowlanego w swej klatce, to przeważnie swe żale przelewa na obiekty które oddać nie mogą.

  6 4

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: Koncertowy weekend na Rynku w Myślenicach

 • 25 lip

  Czemu ta pani prowadząca używa obcej tym terenom gwary ? Ta dzisiejsza moda na tą przyszywaną góralszyzne to zaczyno być już śmieszno.

  15 1

Poszukiwania na coraz szerszą skalę. Jest nagroda za pomoc w znalezieniu Jacka Jaworka

 • 23 lip

  ?

  7
 • 22 lip

  Taaaaaa.Przez tych sąsiadów-pracodawców jesteś gdzie jesteś..Miliony ludzi wiele lat po wojnie żyło okaleczonych psychicznie , fizycznie I materialnie nie doczekawszy się feninga odszkodowania .

  10 1

Afrykański pomór świń dotarł do Małopolski. Czy hodowcy w powiecie myślenickim powinni czuć się zagrożeni?

 • 22 lip

  Jeżeli świne I ich chodowcy zostali ujęci na ostatnio opublikowanych listach , to powinni czuć zagroźenie.!

  18

Powodzie błyskawiczne staną się normą? Tomasz Suś: Musimy myśleć o tym jak ma wyglądać odwodnienie poszczególnych miast

 • 20 lip

  Bydz może tak jest I wyjątkiem tu nie są. Mi jednak chodzi o W TYM TEMACIE.

  14 1
 • 20 lip

  Myślisz co nie-pisiory zrobiły by cos lepi w tym temacie ? Wątpie. Oni wszyscy kończyli podobne uczelnie gdzie Im wpajali schematyczą ,przestarżałą wiedzę ,blokując jednocześnie własne myślenie.

  13 4

To była gigantyczna ulewa. Zakopianka i Głogoczów pod wodą. Potoki wylewały w niemal każdej miejscowości

 • 19 lip

  @allex-ie jest Mi ponadprzeciętnie przyjemnie że pierwszy raz w Swym życiu zgadzasz się ze Mną.

  8
 • 19 lip

  Na świecie ponoć jest jeszcze wiele mocy nie odkrytych o których się nawet ginekologom nie śniło. W Tybecie słyszałem co wibracjami ze swych modłów ogromne głazy przenoszą. W Polsce sztuka modlitwy została już zapomniana na rżecz kultywowania tradycji,ograniczonego intelektu I pruskiego mało skutecznego szkolnictwa. AMEN

  7 4
 • 18 lip

  W wielu wypadkach trza winić inwestorów i ludzi wydających zezwolenia na budowy a nie Matke Nature I jej cykliczne zmiany klimatu.

  42 2

Zmiana wśród księży w myślenickim sanktuarium. Wikariusz odchodzi po trzech latach służby

 • 17 lip

  Moją Matule.

Toalety publiczne po remoncie. Teraz są "bezobsługowe", a pieniądze za wstęp wrzucamy do maszyny

 • 17 lip

  No chyba co się dogadają z okoliczną gastronomią ,że ta bedzie dorżucała coś na rozwodnienie do swoich produktów.

  11

Obajtus

 • 13 lip
  Obserwator30 napisał/a:

  To nie jest wątek o nazistach, faszystach czy żołnierzach przeklętych, ale o obajtusach. Nie odbiegajmy od tematu - skupmy się na teraźniejszości, a nie na historii.

  Nie no przestań!. Gostek rźucił bezpodstawnym mięsem w starego forumowicza ,a potem spier........I jak się potem nie dziwować co Kaczory nazywają takich drugim,trzecim czy nawet czwartym sortem.

  6 1
 • 12 lip
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Możesz rozwinąć tę myśl bo nie mogę się utożsamić.

  Nooooo na to to bym raczy nie liczył !

  4 2
 • 12 lip
  TiM_Myslenice napisał/a:

  Można jeszcze swoich przeciwników (najczęściej zmyślonych) zamknąć w stodole i podpalić, tak jak Wasi poprzednicy 80 lat temu w Jedwabnem.

  Albo zastrzelić jak psy jak robili "wielcy" żołnierze przeklęci bury i ogień (wieczne w dupę ruchanie racz im dać Panie!)

  Ludzie w Polsce zasadniczo dzielą się na trzy kategorie : Obajtusów , przedObajtusów (takich co się im wydaje co Obajtusami nie są ,ale w odpowiednich warunkach stają się nimi ) oraz na porżytecznych idiotów ( takich co za wszelką cene mimo sprzecznych faktów chcą być šwiętsi od Papierza )

  6 1
 • 11 lip
  Obserwator30 napisał/a:

  MYŚLENICKA LISTA WSTYDU

  Osobiście uważam, że w wolnej Polsce (po obaleniu autokratyzmu pisu), jako jeden z bezpieczników ochrony demokracji, praw czlowieka i wolnego rynku, powinna powstać lista osób powiązanych z obajtusem.

  Publicznie dostępna lista wstydu, z nazwiskami osób, którym powinno się dać dożywotni zakaz sprawowania funkcji publicznych, samorządowych i zasiadania w jakichkolwiek organach zarządczych czy nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

  Widzę na tej liście bardzo wiele osób z powiatu Myślenickiego. Powinniśmy poddać ich ostracyzmowi społecznemu, w granicach dopuszczalnych przepisami prawa i zasad współżycia społecznego (tylko pokojowe środki). W Myślenicach, miejscu szczególnie dotkniętym działaniami obajtusa, taką listę powinno się wystawić do wglądu publicznego na rynku.

  Zdrowe społeczeństwa i społeczności powinny nie tylko świętować swoje sukcesy, ale również walczyć sobie z rodzącymi się w nich patologiami. Utworzenie listy wstydu z osobami, które nienależnie dorobiły się pieniędzy kosztem pozostałych obywateli, ubogaci naszą społeczność i pomoże w wytworzeniu się wewnętrznego mechanizmu obronnego.

  Trzeba będzie włożyć wiele wysiłku w to, aby powrócić do tradycyjnych ideałów Myślenic - tj. wolnego rynku, zdrowej konkurencji, pracowitości. Przecież Myślenice od czasów galicyjskich do niedawna były miastem kupieckim, pełnym przedsiębiorczych i bardzo pracowitych ludzi. PiS spowodował, że teraz jest to miasto socjalistyczne, ludzi nastawionych na 500+ i 13/14 emeryturę, pełne populizmu i błędnie pojmowanego nurtu narodowo-kościelnego...

  Miejscowi przedsiębiorcy, kupcy, właściciele kamienic, zostali wykończeni budową dyskontów. Ludzie ubodzy zostali skorumpowani 500+ i innymi formami socjalu. Jednocześnie wykształciła się pseudo elita osób skupionych wokół obajtusa. Pracują w ARMiRze i Orlenie, czerpią w inny sposób korzyści z tych dwóch organizacji, do tego obstawiają wszystkie możliwe funkcje w lokalnych gminach. Jeśli dalej będziemy kontynuować ten chocholi taniec, to za 10-15 lat Myślenice będą miastem rodem z Ameryki Południowej - favele, biedota i garstka bogaczy skupionych wokół możnego protektora (obajtusa), zamieszkujących osiedle odgrodzone od reszty 10-metrowym płotem pod prądem.

  Te procesy trzeba jak najszybciej odwrócić. A osoby, które zniszczyły reputację Myślenic i niesłusznie dorobiły się kosztem pozostałych obywateli, powinny zostać wymienione na MYŚLENICKIEJ LIŚCIE WSTYDU i poddane ostracyzmowi społecznemu do końca swoich dni.

  MYŚLENICKA LISTA WSTYDU ! :)) Dobre ! A co jeżeli ktoś jest człowiekiem wyzwolonym I nowoczesnym, nie przejmującym się opiniami innych I wstydu nie posiada ?

  8 4

Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Policja udostępnia film „ku przestrodze”

 • 25 cze

  ?

  10 1