Cham I gbur w czystej postaci , ślachcic mentalny oraz Pan na swych włościach.

Myślenice. Jubileusz 150-lecia zorganizowanej turystyki w Polsce. PTTK Lubomir reaktywował odznakę „Miłośnika Ziemi Myślenickiej”

 • 23 maj

  Konstrukcyja zarzadzania w Polsce zwlaszcza na szczeblach samorzadowych, nie jest oparta o kompetencyje, umiejetnosci miekie ,charyzme, ino o umiejetnosc.....lizania. Im lepszy lizac to lepi dla danej spolecznosci ,klubu czy ,partyji.

  6 2

Myślenice. Katarzyna Stopka (PiS) nową radną. Zajęła miejsce po zmarłym Wacławie Szczotkowskim

 • 19 maj

  Przeciez Ja to pisze z meskiego punktu widzenia , a nie "politycznego". To juz tak zle ze nie rozrozniosz ? :))

  10 3
 • 18 maj

  Calkiem spoko profil.

  5 8

Politycy KO w Myślenicach: O państwie, przyszłości, lokalnych problemach i otwarciu zbiornika dobczyckiego

 • 16 maj

  Nie,nie to nie tak. Tusk za prowadzenie Polski na smyczy przy Niemczech ,dostol bez znajomosci jezyka najlepsza fuche w Uni od pani kanclerz. Dopiro wojna na (w) Ukrainie zweryfikowala prawdziwosc I slusznosc takiego zalozenia, jego I jego klubu.

  26 6

Rudnik. Joanna Orawin obchodziła 100 urodziny. Ma 5 dzieci, 15 wnucząt, 20 prawnucząt i praprawnuka

 • 3 maj

  Jezeli to zdjecie jest z tej uroczystosci , no to Pani Babcia wyglada na 80- tke .Gratulacje .

  9

Chleb na zakwasie

 • 30 kwi
  Prawicowiec napisał/a:

  Tekst wkleiłem z publicysty urodzonego w Warszawie.

  Warszawa, w której się urodził, jak i jej okoliczne wioski, wchodzące kiedyś w skład zaboru rosyjskiego, a dokładniej mówiąc: w skład Królestwa Kongresowego. w którym zniesiono pańszczyznę w owym 1864 roku to NIE CAŁA POLSKA!!!! I NIE WSZYSCY POLSCY CHŁOPI,

  w 1807 roku, zniesiono pańszczyznę w zaborze pruskim (kilka lat później w Wielkim Księstwie Poznańskim), lub w 1848 roku, bo wtedy zniesiono pańszczyznę w zaborze austriackim.
  Stąd rody magnackie tylko z tamtego zaboru.

  Aha !

  2
 • 30 kwi
  Vivaldi napisał/a:

  co robiący? XD

  To Ty Waldek taki stary i nie wisz co to znaczy ??

  2 2
 • 29 kwi
  Prawicowiec napisał/a:

  160 rocznica zniesienia niewolnictwa w Polsce

  1 stycznia 1863 roku prezydent Lincoln wydał "Proklamację Emancypacji" w której zniósł niewolnictwo dla około 4 milionów murzynów w Ameryce. Amerykanie obchodzili niedawno 160 rocznice tego wydarzenia. Polska także powinna obchodzić - rok później - zniesienie niewolnictwa polskich chłopów z roku 1864. Wszyscy jesteśmy potomkami niewolników - chłopów pańszczyźnianych.

  Chłop nazywał się od X wieku w feudalnej Rosji człowiek którego status prawny równał się niewolnikowi. Chłopi byli przypisanymi do ziemi członkami warstwy ludności uzależnionej

  Dopiero 160 lat jesteśmy wolni... na papierze

  W roku 2024 powinniśmy obchodzić osobliwą rocznicę.

  Zgodnie z dekretem właściciele ziemscy nie mieli już prawa dysponować chłopami, karać według własnej woli ich lub dowolnie przesiedlać. Chłopi zaś mogli nabywać ziemię na własność i otrzymywali nadziały gruntowe za część nominalnej ich wartości i na wieloletnie raty. Do tej pory niewolnikami można było w Polsce handlować. Magnat kupował lub sprzedawał swoich poddanych według potrzeb. W gubernatorskich gazetach ukazywały się ogłoszenia o sprzedaży parobków w cenie 100-500 rubli. Nikt nam nie powiedział, że jesteśmy synami niewolników.

  Zniesienie pańszczyzny nie oznaczało rzeczywistej wolności chłopów. On był nadal uzależniony od swego pana. Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych jeszcze sto lat po zniesieniu niewolnictwa murzyn wielu praw i wyborów w życiu nie miał a często nie ma nadal. Na dobrą sprawę dopiero komuniści w 1944 r. uzależnili chłopów od swoich dziedziców, choć ten proces "uniezależnienia" umysłów trwa jeszcze do dzisiaj.

  2 marca 1864 roku jest więc oficjalną datą kiedy polscy chłopi przestali faktycznie być niewolnikami we własnym kraju, niewolnikami swoich panów, feudałów, możnych rodów magnackich z olbrzymimi posiadłościami wielkości dzisiejszych województw, jak Potoccy, Braniccy, Zamoyscy i wielu innych.

  I jeszcze Lubomirscy I OSTROWSCY , oraz drobni szlachcice gnebioncy chlopow zwani Szlachetkami.

  4 1

Gdzie kupujecie perfumy

 • 17 kwi
  jornos napisał/a:

  Lubie zapachy, które są korzenne w bazie ale również mają świeże nuty. Takie chyba odpowiadają mi najbardziej. NIedługo swoją droga zbliżaja sie urodziny mojego faceta i chciałabym mu sprezentować coś porządnego.Do wydania na zapach mam 200 zł. Co polecicie w tej cenie?

  Hmmmmm...
  to zalezy jaka role pelnisz w swoim "zwiazku".

  1
 • 14 kwi

  Rok temu zamowilem na adres kuzynki w Holandi na FragranceNet.com. Orginalne w dobrych cenach. Creed Aventus I Dior Sauvage( bardzo teraz popularny, ale je lubie)

  4 1

Pijani z powiatu trafiają na SOR w Myślenicach. "Tam często dzieją się dantejskie sceny"

 • 13 kwi

  Oj Lulus. myslisz ze poprzednicy byli lepsi ? Czy moze miewasz zaniki pamieci ?Toz to biurko ,sposob noszenia bialej koszuli I ta banderola to wypisz ,wymaluj wczesne dwutysieczne :))

  17 3
 • 13 kwi

  Biala koszula, okulary , pusta butelka,kieliszek i odwrocone biurko. To zdjecie z jakiegos urzedu ?

  29 6

Rada Powiatu Myślenickiego przyjęła uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II

 • 12 kwi

  Czyli ze co ? Ze doczekalilismy sie wlasnej ,swojskiej Myslenickiej Rady Inkwizycyjnej ?

  13 3
 • 11 kwi

  Wstyd ?! Wstydem to jest -cyt ...." Nie podoba mi sie krytyka myslenickiego sadu........Ograniczylem swoje dzialanie wylacznie do interwecji w sprawie wizerunku zawodow radcy prawnego I adwokata ...jedyne co zrobilem,to zlozylem zawiadomienie..." (na forumowiczke :)) ). Przyganiaj garniec dzbanowi.

  7 2

Myślenice. Ekstremalna Droga Krzyżowa "tylko dla romantyków"

 • 5 kwi

  Dlaczego teorycznego ? Wszystko jest do zrealizowania Lulus. Wystarczy ze skrzykniesz paru chlopcow o podobnych pogladach I heja na rynek. Powodzenia

 • 2 kwi

  Tak,tak Lulus. Wiem co bys chciala naszom prowincyje przyblizyc do " swiata" i dlo rownowagi zorganizowac w (na?) myslenickim rynku parade chlopow w skorzanych stringach i krakowskich czapkach na glowach..

  6 5

"Błoto wciąga". Charytatywny zlot off-road w Krzyszkowicach

 • 31 mar

  To z "Misia " ?

  15 1

Jack to rozegrac???

 • 31 mar
  Dzik napisał/a:

  Nakręcam właśnie.Ona nie powie wprost bo jest nieśmiała i jest romantyczka wiec to ja muszę tylko trzeba wyczuć dobry moment

  Skoro tak zdecydowales....to moze wyprobuj na niej jeszcze Lubczyk :))

  3
 • 30 mar
  Dzik napisał/a:

  Dzięki tak chyba zrobie

  🤣🤣...to sie z niom szybciutko pozegnosz. Nakrec jom bardzi na Siebie ,niech ona Ci to powie. Taka Moja rada .:))

  5 1

Myślenice. Radni podjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II

 • 29 mar

  Dzisiaj to nawet interpretacyjo zachowan sie zmienila. Dawniej spojrzenie na paniusie zalotnym okiem I zagadanie , traktowane bylo jako podryw ,a dzis w niektorych oswieconych krajach to moze byc juz......sexual harassment.

  6 3
 • 28 mar

  👍 Ps : Ta rada przeistacza sie w rade "sondowniczo"- moralizatorskom . Kto im nadal takie prawo ? Moze niech teroz sie zajmom rozliczaniem falszywych ,naciaganych zdarzen i bohatyrow tego narodu .A z drugi strony to latwo osadzac i oskarzac umarlych z dzisiejszego punktu siedzenia ,nawet biorac pod uwage dzisiejszy dostep do info I sytuacje polityczna.....to jest przepasc.

  16

Podpisali umowę na przygotowanie dokumentacji dla „złotego pociągu" z Krakowa do Myślenic. „To pierwsze kilometry maratonu"

 • 25 mar

  Coroz bardzi te przedstawienia przedwyborcze sa spektakularne .

  29 1

Miał mocny krwotok. Żona wiozła go do szpitala. Eskortowali ich policjanci z Myślenic

 • 25 mar

  Czy panowie policjanci zalozyli krwawiacemu staze ? Czy umieli to zrobic ? I czy takowa POSIADALI ? ....oto sa pytania !

  18 9

Znowu to zrobili! Dziennikarze Miasto-info.pl wyróżnieni w kolejnym ogólnopolskim konkursie dla mediów lokalnych

 • 18 mar

  No I gitara ! Gratulacje ! PS: ino mi Moich chamskich komentarzy nie kasowac !!!

  17 1

Myślenice. Czy w mieście powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu nocą?

 • 17 mar

  Mosz racje, czynsto tak jest .Ale czy w tym kraju nie obiowiazuje zakaz spozycia w miejscach publicznych I zakaz sprzedazy nietrzezwym I zaklucania porzadku publicznego ?? Tu panuje spychologia. Jak sie wiadomym sluzba nie chce dopilnowac przestrzegania tego, lub nie maja taki mozliwosci ,to trza se znalezc jakiegos nawiedzonego moralizatora co bedzie kosztem wolnosci obywatelskiej promowal ZAKAZ !!! A Jo I tak to mom w rzyci !!!

  9