Napisały swoją książkę, teraz potrzebują głosów
Kultura 1

Napisały swoją książkę, teraz potrzebują głosów

Uczennice Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego Monika Machał, Karolina Chlebda, Paulina Bargieł, Magdalena Paszkowska i Aleksandra Migner pod pseudonimem "Panny z Piórem" biorą udział w ogólnopolskim konkursie "Misja - książka!"

„Średniawski” po raz dziesiąty bronił praw człowieka
Miasto 1

„Średniawski” po raz dziesiąty bronił praw człowieka

Dobiegła końca tegoroczna międzynarodowa akcja organizowana przez Amnesty International, jaką jest Maraton Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka. Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego po raz dziesiąty przyłączył się do Maratonu

Napisali 948 listów w obronie praw człowieka
Miasto 7

Napisali 948 listów w obronie praw człowieka

Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach po raz dziewiąty przyłączył się do międzynarodowej akcji pisania listów w obronie praw człowieka organizowanej przez Amnesty International

Ile płacicie za wodę i ścieki - ile wody zużywacie ?

 • 7 lip 2018

  Od maja tego roku nastąpiła zmiana taryfy http://www.mzwikmyslenice.com.pl/index.php?id=129#aktualnosci .
  Według tego, co przeczytałam, abonament zależy teraz od okresu wykonywania usług, ale nie mogę znaleźć, co oznacza "okres rozliczeniowy" w tym wypadku. W dodatku na ostatnim rachunku mam rozliczony abonament do przodu, na trzy miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień), co znowu podwyższyło mi rachunek :/ Czy ktoś już to sprawdzał i może mi wytłumaczyć, o co chodzi?

  13 3

Kamień w korycie Bysinki z datą regulacji

 • 7 sie 2017

  Ciekawa sprawa. We wskazanym miejscu jest napis głoszący "Państwowy Zarząd Wodny Bochnia-Myślenice RP 1924". Ze źródeł historycznych wiadomo, że do regulacji Bysinki po wojnie przystąpiono w 1924 roku, co zgadzałoby się z umieszczoną datą. Jednak pan Łukasz Stożek w swoim opracowaniu dotyczącym architektury Myślenic http://www.skz.pl/wiadomosci-konserwatorskie/archiwum/wk22-2007 podaje, że w koryto wbudowano kamień z datą zakończenia regulacji, czyli 1927. Możliwe więc, że jeszcze gdzieś wmurowano tę drugą datę.
  Jeśli ktokolwiek z Państwa wie coś na ten temat, będę wdzięczna za informacje.

  3
 • 3 sie 2017

  Dziękuję bardzo!

  3
 • 3 sie 2017

  Witam,
  czy ktoś z Państwa mógłby mi wskazać lokalizację kamienia w korycie Bysinki z datą jej regulacji - 1927 rok? Mam informację, że taki kamień został wmurowany, a nie mogę go odnaleźć. Z góry dziękuję za pomoc :)

  10 1

Myślenice: Pierwsza siłownia plenerowa

 • 18 sty 2016

  Boisko nie zostało przekształcone w parking, jedynie w czasie przebudowy drogi wzdłuż szkoły nauczyciele i uczniowie byli zmuszeni korzystać z niego. Szkoła ma własny parking.

  1 1

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

 • 6 paź 2015

  Dziś rano koło mleczarni błąkał się mały, rudy piesek w typie cocker spaniela. Może czyjaś zguba?

  1

Czy w Myślenicach jest miejsce na kolejną galerię handlową?

 • 31 maj 2013

  Nowa Biedronka podobno buduje się w Sułkowicach/Rudniku niedaleko sklepu Zibi

  19

Ranking liceów: I LO Myślenice spada z 399 na 408 miejsce w kraju. Debiutuje ZSTE im. M. Reja

 • 31 mar 2013

  Do użytkownika 'imponderabilia9':
  GUS podaje, że w roku szkolnym 2011/2012 funkcjonowało 2187
  techników.
  Moja wypowiedź miała na celu zwrócenie uwagi na błędnie podane fakty w pierwszej wersji artykułu. Zarówno ZSTE jak i Średniawski znajdują się w tegorocznym rankingu techników, i taka informacja moim zdaniem powinna znaleźć się w artykule. Na razie poprawiono pierwotny tekst, ale dodano tylko informację o miejscu ZSTE.

  3 2
 • 30 mar 2013

  W ogólnopolskiej klasyfikacji techników, na liście 250 szkół nie znalazło się żadne z terenu powiatu myślenickiego."
  Ogólnopolski Ranking Techników 2013 podaje, że Technikum w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego jest na 199 miejscu (pod linkiem http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=459:ogolnopolski-rankingtechnikow-2013&catid=61&Itemid=208&page=4 ).

  3 7

Galeria Bakałarz: Wystawa o Andrzeju Średniawskim czynna do końca kwietnia