Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

  • 11 wrz 2018

    Ten, kto jeździ od Lubnia w stronę Zakopanego widzi, z jakim rozmachem i jakim kosztem buduje się tamtą część Zakopianki. To jest priorytet. Tunel, estakady, pełen rozmach.
    A mieszkańcom Jawornika, Krzyszkowic i Głogoczowa w głowach się przewraca. Czego Wy chcecie ? Przecież macie bezpieczne, wystarczająco doświetlone nocą przejścia dla pieszych. A wjeżdżający na zakopiankę ? W Krzyszkowicach jest to te 3, 5 tys. aut na dobę... Podejmującym próby rozwiązania tego problemu proponuję udanie się do pełnego empatii, wybitnego specjalisty, bodajże od spraw bezpieczeństwa pana inż.R. Żakowskiego w GDDKiA. On Was sprowadzi na ziemię. A w sprawie wyjazdów na Zakopiankę jest już nieźle namieszane. Przecież Pan poseł i Pan radny Pitala chcieli ubogacić i tak dla kierowców koszmarny wjazd w Krzyszkowicach- lewoskrętem od Myślenic. Tego już nikt nie pamięta? Po burzy na zebraniu wiejskim na początku roku wycofano się z tego genialnego pomysłu. Nie chcieli żadnej innej przebudowy wjazdu.Potem chodziły słuchy o czerwcu tego roku i okazaniu w tym czasie planu budowy bezpiecznego wjazdu i przejścia. Mamy wrzesień. Kampania, kampanią. Jak nie weźmiemy spraw w swoje ręce, to zostanie tak jak jest.
    GDDKiA jest państwem w państwie. Do nich przemawia statystyka - trupów na tej trasie nie jest więcej niż gdzie indziej . Proponuję aby wszyscy zwolennicy PiS a jest ich tysiące zajęli się blokadą Zakopianki od Głogoczowa do Myślenic , pojadą sobie warszawiacy trasą na Bielsko - Białą . Inaczej nic się nie zmieni. Dla GDDKiA jako mieszkańcy wsi jesteśmy gorszego sortu , tym bardziej ,że i tak PiS wygrywa tutaj wybory w 97 procentach. Gdy wygra wybory na burmistrza poseł PiS, to priorytetem będzie odbudowa zabytku starej szkoły w Krzyszkowicach a nie jakieś dyrdymały .

    13 21