Myślenice. Starosta uspokaja mieszkańców i szuka pieniędzy na nocną aptekę. Mamy zbierają podpisy pod petycją o jej uruchomienie

 • Grzegorz 9 sty

  Powiem szczerze, że zakup pojemniczków celem pobrania moczu we wczesnych godzinach rannych na czczo oraz zakup prezerwatyw nocą przed igraszkami grzeszników to już wystarczające atuty aby apteka nocna istniała. Nabywane w aptece środki są pewniejsze niż te w "Żabce " i na stacjach benzynowych a tym samym uniemożliwiłyby rozwój przemysłu aborcyjnego, o którego rozwój zabiegają od dawna pewne siły wrogie Kościołowi, lubujące się w unicestwianiu dzieci nienarodzonych

  5 1

Myślenice. Od 1 stycznia w mieście nie ma całodobowej apteki. Politycy prześcigają się w obietnicach na rozwiązanie tego problemu

 • Grzegorz 6 sty

  Ja nie rozumiem wyborców PiS . Przecież Ustawę nie wymyślił Tusk lecz nasza władza PiS , cieszącą się w narodzie największym poparciem. To powinniśmy decyzję tę uszanować. Dać narodowi pięćset plus to jeszcze aptek nocnych mu się zachciało .Chyba ,że to wyborcy byłej opozycji przestali się bać i na PiS - ie chcą się teraz odegrać. Bo nie wierzę , żeby nasi wyborcy byli tak niewdzięczni wobec Prawa i Sprawiedliwości Aż nie chce mi się wiedzieć , co czuje burmistrz wobec tych protestów .Bo to nie jest protest przeciwko PO z dostawkami lecz przeciwko partii PiS , która tę ustawę wymyśliła i uchwaliła.

  13 6

To nie koniec historii wyburzenia „starej szkoły” w Krzyszkowicach. Sprawa po apelacji wraca do Sądu Rejonowego w Myślenicach

 • Grzegorz 4 sty

  Wydaje się ,że Sąd II instancji uchylił wyrok sądu I instancji nie ze względów merytorycznych lecz z tego powodu, że prawidłowy wyrok i na dodatek bardzo dobrze uzasadniony wydany został przez tzw. neo- sędzię.

  1

Myślenice. Dwa miliony dotacji na remont kościołów. Radni opozycyjni: „to kiełbasa wyborcza” i "dlaczego gmina nie remontuje starej szkoły w Krzyszkowicach"?

 • Grzegorz 5 sie 2023

  To bardzo mądra decyzja, z pewnością odgórna i zgodna z opcją antytuskową ( czytaj: niemiecką).Bo ta szkoła to pamiątka ( w ruinie) po zaborcy , posługującym się tym samym językiem.

  1 1

Którędy poprowadzą Nową Zakopiankę między Krakowem a Myślenicami? Pięć firm złożyło oferty na opracowanie jej przebiegu

 • Grzegorz 5 sie 2023

  Budowa tej drogi jest bez sensu. Miałaby sens ale tylko w czasie pokoju aby ułatwić warszawiakom wycieczki do Zakopanego. Perspektywiczne jest budowanie dróg ale wyłącznie na kierunku Wschód - Zachód czyli z Ukrainy do Niemiec. A dlaczego to już niech każdy się nad tym zastanowi przed nadchodzącymi wyborami.

  8

Tunel w Krzyszkowicach ma kolejne opóźnienie. Generalna Dyrekcja: „Krok do tyłu. Na ZRiD musimy poczekać”

 • Grzegorz 11 lip 2023

  Moim zdaniem temat ten i inne tematy powinien być odłożony na półkę co najmniej do całkowitego pokonania wiadomo kogo. Wszak poraniony niedźwiedź może zdzielić choćby jedną obolałą łapą krnąbrnego malucha , który po tym zwykle zdumiony bywa.

  2 3

Media ogólnopolskie o karierach polityków z „ziemi myślenickiej”. Jarosław Szlachetka i Stanisława Kasprzycka na nowych stanowiskach

 • Grzegorz 5 lip 2023

  Nic nie umie, a chciałaby być posłem. Niewątpliwie chora pycha poprowadzi ją ale na wieczne zatracenie ( tam będzie płacz i zgrzytanie zębów). Pycha to pierwszy z siedmiu grzechów głównych

  3

Myślenice. Strefa kibica Igrzysk Europejskich stanęła na Zarabiu. W hali można oglądać pokazy kickboxingu oraz muaythai

 • Grzegorz 26 cze 2023

  Ta Olimpiada została już nazwana Sasinadą. Z okazji wybuczenia Sasina w Krakowie. I Dudy także.

  13 3

Myślenice. Wakacje bez basenu letniego na Zarabiu? Nie ma dzierżawcy, obiekt stoi pusty

 • Grzegorz 25 cze 2023

  A ja myślę ,że w roku wyborczym Myśleniczanie i cały Naród powinien odpuścić sobie wszelkie zbytki . Wszystko musimy poświęcić ku wygraniu kolejnych wyborów i być przygotowanym na wszelkie warianty , wszak nie można wykluczyć ,że totalna opozycja może wiadomym przykładem urządzić jakiś pucz (aczkolwiek bez czołgów i innego uzbrojenia) , który poprze cała UE a nawet nasi najważniejsi sojusznicy. A Polska to nie Rosja i nie byłoby nawet czym tego puczu obalić. A gdyby jeszcze KO obiecała podwyżki wojskowym i policjantom o 200 procent to koniec władzy PiS byłby przesądzony. Beneficjenci 800 plus oraz 500 plus dla dlug0letnich ( 40 lat) sakramentalnych małżeństw są w stanie jedynie postawić krzyżyk na kartce wyborczej a nie podjąć walki przeciwko inaczej myślącym. Tak sobie też myślę, że w kampanii wyborczej można okazywać miłosierdzie dla zwolenników mordowania dzieci nienarodzonych , małżeństw jednopłciowych no i we wszystkim czego by opozycja chciała, ale wyłącznie na czas kampanii.

  2 11

Krzyszkowice. Sołtys potrzebuje pomocy. Mieszkańcy uruchomili internetową zbiórkę

 • Grzegorz 7 cze 2023

  Myślę ,że Pani Lula nie ma zastrzeżeń co do osoby Sołtysa ale mierzi ją chyba podobnie jak tysiące Polaków to ,że uczyniono z tego narodu naród żebraków. Myślałem ,że to był pomysl Lewicy aby obrzydzić państwo wywalczone przez Solidarność a potem zlewicowanej PO ale władze PiS jeszcze bardziej weszły w to upokarzanie społeczeństwa udając dobrego wujka, gdy tymczasem nie da się przejść obok sklepu, poczytać informacji w internecie aby nie natknąć się na totalne żebractwo. Na filmie " Chłopi" ojciec Hanki i inna biedota żebrze ale obok Kościoła a nie obok karczmy Jankiela, bo by na pewno przepędził źebraków. Teraz wolność żebractwa doszła do absurdu.

  20

Temat „starej szkoły” w Krzyszkowicach ożywił polityków. Były burmistrz nagrywa film, obecny publikuje papiery

 • Grzegorz 20 maj 2023

  Tak sobie myślę, że gdyby Burmistrz tym razem wystarał się u Konserwatora o zgodę na ostateczne wyburzenie tego obiektu, przypominającego miłościwie panującego nam cesarza austriackiego oraz bicie wiejskich dzieci przez ówczesnych nauczycieli wysługujących się zaborczej władzy, to można by w sąsiednim kościółku odśpiewać TE DEUM LAUDAMUS i to nawet po łacinie. Teren by się wyrównało i podwyższyło a miłościwie panujący nam metropolita pobłogosławiłby budowę nowego kościoła . Wówczas wyobrażam sobie pojednanie pomiędzy burmistrzami i zaprzestanie pieniaczenia się po sądach . Tylko budowa kościoła może nas zjednoczyć .A że nowy kościół jest pilnie potrzebny to chyba nikt nie wątpi . Obecny kościółek budowany był dla malutkiej wsi a teraz Krzyszkowice nie są małe.

  15 7

Sąd Rejonowy w Myślenicach wydał wyrok w sprawie byłego burmistrza i rozbiórki „starej szkoły" w Krzyszkowicach

 • Grzegorz 26 kwi 2023

  Miejscowe władze powinny organizować różne imprezy , na które należałoby zapraszać posłów a nawet senatorów z całego województwa. Oczywistym jest ,że pierwszym zaproszonym powinien być aktualny poseł myślenicki, który jako były długoletni nauczyciel na pewno nie poskąpi grosza na renowację " starej " szkoły ufundowanej pod koniec XIX wieku dla kształcenia dzieci wiejskich przez dobroczynną księżnę Augustę Montleart . Jak będę miał jakieś nowe pomysły zajrzę na to forum i się nimi podzielę.

  22 3
 • Grzegorz 26 kwi 2023

  Proponuję nam wszystkim wyborcom Prawa i Sprawiedliwości a jest nas w powiecie co najmniej 70 procent zainicjować zbiórkę na odbudowę zabytku. Słyszałem ,że jest w Krzyszkowicach jakiś hojny biznesmen , który wybudował most dla mieszkańców i zorganizował uroczystość Drogi Krzyżowej , w której uczestniczyły tłumy wiernych. Rada Duszpasterska powinna się zwrócić do tegoż zacnego parafianina by zasponsorował pamiątkową skarbonę , którą można by umieścić przed szkołą by lud wierzący a nawet niewierzący nie skąpiłby wkładania do niej datków na odbudowę. Skarbona powinna być przezroczysta, podobna do tej na Rynku Głównym w Krakowie z tym ,że z herbem wsi Krzyszkowice.

  19 5
 • Grzegorz 26 kwi 2023

  Teraz mieszkańcy powiatu myślenickiego nie powinni się już ociągać z odbudową zabytku, który był niszczony przez lata począwszy od zmiany elewacji , urządzenia w szkole sklepu alkoholowego itd. Okazuje się, że byłego burmistrza nie da się obciążyć odbudową, skoro hojny Sąd zapłacił mu jeszcze jakieś grosze za udział obrońcy. Ten kto zawiadomił o przestępstwie , które nie zostało popełnione powinien najbardziej się przyłożyć do odbudowy i nie czekać aż budynek się zawali.

  28 4

Radny do komendanta policji: "W Ojcu Mateuszu ten problem załatwia się w 15 min, a w Myślenicach sprawa trwa 9 miesięcy"

 • Grzegorz 7 mar 2023

  Przypuszczam, że to było na trzeźwo. Ale, kto Napoleonowi zabroni.

  5
 • Grzegorz 7 mar 2023

  A może Pan Radny jest Napoleonem ? Wcale nie musi pić, ani ćpać.

  5

Myślenice. Rodzicie dzieci z przedszkola nr 3 przeciwko ograniczeniu rekrutacji. "To powolne wygaszanie placówki taktyką salami"

 • Grzegorz 7 mar 2023

  Przepraszam wszystkich za powyższy wpis, znalazłem się na tym forum przez pomyłkę.
  W rzeczywistości popieram walkę Rodziców o pozostawienie Przedszkola nr 3. To bardzo smutne, że lokalny polityk, bliskiego memu sercu, PIS - u zamiast robić wszystko, aby ocalić to przedszkole, walcząc z Rodzicami dopuszcza się samowoli, sam pakuje się w kłopoty.
  Panie burmistrzu, tego nie robili nawet PRL - owskie kacyki! Po ludzku żal mi Pana, bo tę żabę trzeba kiedyś połknąć.
  Szkodzi Pan naszej Partii, ciekawe co na to powiedziałby nasz Prezes, bo nawet mnie to już bulwersuje.
  Rodzicom szczerze życzę zwycięstwa.

  15
 • Grzegorz 5 mar 2023

  Dziwię się, że w okresie wojny , która pomimo notorycznych klęsk Rosji zbliża się w kierunku Myślenic zajmujemy się małymi przedszkolami. A nie słyszałem aby jakiś obywatel powiatu myślenickiego popierał Polski Ruch Antywojenny i występował np. przeciwko prześladowaniu dr. Leszka Sykulskiego za poglądy antywojenne, niezgodne ani z linią PiS ani PO ani nawet z PSL. i Lewicy. Skoro Myśleniczanie są za wojną ale także chcą utrzymania przedszkoli to jedno z drugim się kłóci. Bo albo wydatki na zbrojenia albo na przedszkola i inne potrzeby. Nie wystarczy pieniędzy na wszystko. Ekonomia jest nieubłagana . Nikt nawet nie pomyśli, że burmistrz przy tych środkach jakie ma nie będzie w stanie spłacać wysoko oprocentowanego zadłużenia gminy. No to co ma zrobić . Likwidować albo obciążyć podatników nowymi podatkami. Ale przy tym drugiej metodzie może przegrać wybory np. zaledwie kilkoma głosami. Z mojej orientacji wynika, że władze gminy mają coraz większe poparcie, przynajmniej sięgające około 80 procent, no minus te kilkanaście osób, które walczą o zachowanie przedszkola.

  1 29
 • Grzegorz 4 mar 2023

  Taktyka salami - A niechaj to narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój jezyk mają

  4 11

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • Grzegorz 11 wrz 2018

  Ten, kto jeździ od Lubnia w stronę Zakopanego widzi, z jakim rozmachem i jakim kosztem buduje się tamtą część Zakopianki. To jest priorytet. Tunel, estakady, pełen rozmach.
  A mieszkańcom Jawornika, Krzyszkowic i Głogoczowa w głowach się przewraca. Czego Wy chcecie ? Przecież macie bezpieczne, wystarczająco doświetlone nocą przejścia dla pieszych. A wjeżdżający na zakopiankę ? W Krzyszkowicach jest to te 3, 5 tys. aut na dobę... Podejmującym próby rozwiązania tego problemu proponuję udanie się do pełnego empatii, wybitnego specjalisty, bodajże od spraw bezpieczeństwa pana inż.R. Żakowskiego w GDDKiA. On Was sprowadzi na ziemię. A w sprawie wyjazdów na Zakopiankę jest już nieźle namieszane. Przecież Pan poseł i Pan radny Pitala chcieli ubogacić i tak dla kierowców koszmarny wjazd w Krzyszkowicach- lewoskrętem od Myślenic. Tego już nikt nie pamięta? Po burzy na zebraniu wiejskim na początku roku wycofano się z tego genialnego pomysłu. Nie chcieli żadnej innej przebudowy wjazdu.Potem chodziły słuchy o czerwcu tego roku i okazaniu w tym czasie planu budowy bezpiecznego wjazdu i przejścia. Mamy wrzesień. Kampania, kampanią. Jak nie weźmiemy spraw w swoje ręce, to zostanie tak jak jest.
  GDDKiA jest państwem w państwie. Do nich przemawia statystyka - trupów na tej trasie nie jest więcej niż gdzie indziej . Proponuję aby wszyscy zwolennicy PiS a jest ich tysiące zajęli się blokadą Zakopianki od Głogoczowa do Myślenic , pojadą sobie warszawiacy trasą na Bielsko - Białą . Inaczej nic się nie zmieni. Dla GDDKiA jako mieszkańcy wsi jesteśmy gorszego sortu , tym bardziej ,że i tak PiS wygrywa tutaj wybory w 97 procentach. Gdy wygra wybory na burmistrza poseł PiS, to priorytetem będzie odbudowa zabytku starej szkoły w Krzyszkowicach a nie jakieś dyrdymały .

  13 21