Nie wszyscy przestrzegają kwarantanny. Policjanci sprawdzają czy objęci nią mieszkańcy zostają w domach

 • Artur 2 kwi 2020

  Trzymajmy się terminologii: kwarantanna dotyczy tylko osób wobec których odpowiednią decyzję wydały służby sanitarne. Takie osoby bezwzględnie muszą przebywać w domu praktycznie go nie opuszczając. Natomiast zakaz przemieszczania z par. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w calszym ciągu dopuszcza przemieszczanie się w celu
  zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Mam wrażenie, że część społeczeństwa nie wyczuwa tych różnic :)

  10 5

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze

 • Artur 2 gru 2019

  Cena rośnie głównie przez wzrost cen energii - czynnik zewnętrzny, ale cóż trzeba było nie składać populistycznych obietnic w wyborach :)

  28 17
 • Artur 2 gru 2019

  Na końcu artykułu jest odnośnik do obietnic wyborczych, cytując:
  "W Myślenicach mamy jedne z najwyższych stawek komunalnych w Polsce. Zobowiązuję się do obniżenia tych opłat." Stawki komunalne to też stawki za wywóz śmieci :) ergo fakt: nie obiecał, że nie podniesie stawek za odbiór śmieci, ale obiecał, że je obniży, a podnosi. Wnioski wyciągnij sam.

  49 13

W miejscu „lipki”powstaje kapliczka

 • Artur 30 lis 2019

  Przy odrobinie szczęścia i w tą strzelistość trafi piorun ;) komunikacja z mieszkańcami na najwyższym poziomie.

  17 4

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • Artur 31 paź 2019

  Nic dodać, nic ująć. Warto, żeby burmistrz zapytał MPK w Krakowie czy byliby zainteresowani obsługiwaniem linii aglomeracyjnej - nawet gdyby miało to kosztować 7-8 zł za przejazd to jest to zdecydowanie lepsza opcja niż sardynkowozy.

  19 2

Myśleniczanin Vasilis Tomazos w drugiej edycji programu Big Brother

 • Artur 19 wrz 2019

  Zawsze mnie dziwiła popularność tego typu serii - wydają się conajmniej prymitywne, ale za 100 tys. zł też rozważyłbym sprzedanie swojej prywatności. Nie mniej powodzenia, marzenia zawsze należy spełniać :)

  7 7

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie

 • Artur 18 wrz 2019

  Pomysł z imprezą dość naiwny, ale ciągle to lepsze niż organizowanie przez gminę za pieniądze wszystkich placyków/parkingów do driftowania.

  3

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • Artur 27 sie 2019

  Zastanawiam się czy w związku z kultem obrazu rozwinie się turystyka religijna tak jak w Medjugorie. Maaaaasa straganów - kubki, serwetki, obrusy, firanki, zapałki, zapalniczki, popielniczki, kieliszki, kufle, karafki... wszystko z wizerunkiem Matki Bożej. Wśród hitów - perfumy o zapachu Matki Bożej. Ostatnio w Hiszpanii zwiedzałem katedrę - sklep z dewocjonaliami w samym środku :) Podróże kształcą

  2

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • Artur 27 sie 2019

  Nie ma "ideologii" LGBT. Jest "społeczność" LGBT. W życiu koguta bym akurat z tym nie skojarzył, ale kto wie... może powinienem jeszcze raz zastanowić się nad symboliką. Pod tym względem Portugalia ma ciekawy symbol - koguta z Barcelos

  2

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • Artur 25 cze 2019

  Na potrzeby naszej dyskusji Wikipedia wydaje się miarodajnym źródłem - sprawdź znaczenie słów tolerować, akceptować. Obydwa spłycasz. Twierdzisz, że tolerancja oznacza szacunek, ale brak poparcia, a tymczasem tolerancja oznacza po prostu szacunek niezależnie od tego czy popierasz czy też nie. Jeśli popierasz możesz mówić o akceptacji w ramach której konieczny jest szacunek. Pomijając fakt, że szacunek poparcie nie są zero-jedynkowymi pojęciami.

  Nie bronię nikomu wypowiadać się negatywnie na temat określonych grup społecznych pod warunkiem, że jest to konstruktywna krytyka nie obrażająca innych, tak jak ma to miejsce w tej deklaracji. Tylko tyle, choć dla tych co mogą nazwać deklarację poprawną najwidoczniej aż tyle.

  33 6
 • Artur 25 cze 2019

  Częściowo masz rację, ale nie wyczerpałeś znaczenia obu słów. Akceptacja nie ogranicza się wyłącznie do popierania, ale przejawia się także poprzez pogodzenie się z czymś, czego nie można zmienić (orientacji seksualnej) lub uznaniem czyichś cech postępowania za zgodne z standardami społeczeństwa. Tolerancja to rzeczywiście w pierwszej kolejności szacunek.

  Deklaracja zaproponowana przez Radnych PiSu przejawia się brakiem szacunku do środowiska LGBT poprzez szereg pejoratywnych określeń: "wyolbrzymione problemy", "sztuczne konflikty", "gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci" czy "homopropaganda". Póki co to Radni PiSu pokazują swój brak tolerancji słowem nie mówiąc o przywołanej przez Ciebie akceptacji :)

  51 29

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • Artur 8 cze 2019

  Wielkie mi halo Panie Burmistrzu. Podyskutujecie merytorycznie za tydzień. Chyba że audyt jest tak marny, że przez tydzień znajdą się w nim luki.

  56 12

Prezydent dziękował nam za jego powstanie. Jaka jest historia Ronda im. Lecha Kaczyńskiego?

 • Artur 20 maj 2019

  Już wolałbym rondo Koziołka Matołka albo Kubusia Puchatka zasługi dla kraju porównywalne ;)

  9 4

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2018?

 • Artur 30 gru 2018

  Błąd w artykule - Pan Obajtek nie jest prezesem rady nadzorczej PKN Orlen a prezesem zarządu PKN Orlen. Rada Nadzorcza i Zarząd to są różne organy w spółkach.

  38 8

Kiedy dziewczynka przebiegała przez pasy wjechał w nią rozpędzony samochód [WIDEO]

 • Artur 19 gru 2018

  Kwestią kluczową będzie to czy nawet jakby dziewczynka przechodziła, a nie biegła to zdarzenie miałoby miejsce (notabene to będą ustalać biegli sądowi). Będąc w połowie przejścia pieszy ma pierwszeństwo, nie ma tutaj mowy o wtargnięciu w myśl przepisów kodeksu drogowego. Dziewczynka przyczyniła się do wypadku, ale nie można twierdzić, że "przekroczyła wszelkie normy poruszania się po przejściu dla pieszych". Tak samo kierowca nie jest bez winy ale jeżeli mamy mierzyć winę to dla mnie oczywistym jest, że bardziej winny jest kierowca - zwróć uwagę, że nie zatrzymał się "od razu" a po 9 - 12 m co raczej wskazuje na prędkość w okolicach 45 - 55 km/h. Poza tym - oznakowane przejście (nie byle jak bo znak dziecka z balonikiem jest) i ograniczona widoczność lewej części jezdni - jeżeli to nie dało mu do myślenia, że należy zwolnić przed przejściem to może grzywna/ograniczenie wolności pomogą.

  7 2
 • Artur 18 gru 2018

  No bez przesady. Kierowca ani trochę nie zwolnił mimo, że przejście jest oznaczone bardzo wyraźnie. Zasmarkanym obowiązkiem kierowców jest zwalniać przy przejściach ZWŁASZCZA w sytuacji gdy nie ma się widoczności na połowę przejścia dla pieszych.

  22 3

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • Artur 22 paź 2018

  W praktyce najwięcej do powiedzenia może mieć KWW Bez Układów - PiS ma większość 10 radnych, a KWW Macieja Ostrowskiego - 9 radnych. Głos Pana Wojciecha i Pani Grażyny będą kluczowe w wielu sprawach.

  84 5

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

 • Artur 22 paź 2018

  Same here. Niby taka pierdołka, ale satysfakcja jest pora zacząć się rozliczać tam gdzie reprezentacja właściwsza.

  5 3
 • Artur 22 paź 2018

  Z Warszawą pudło. Tutaj głosowano na Trzaskowskiego z kilku powodów - po pierwsze struktura mieszkańców Warszawy - młodzi, wykształceni a to jest grupa w której PiS zawsze ma i mieć będzie najniższe poparcie. Po drugie Jaki się wyłożył w debacie. A po trzecie mieszkańcy stolicy cenią swój głos i często wybierali "mniejsze zło" zwróćcie uwagę na pozostałych kandydatów.

  15 2

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • Artur 14 paź 2018

  Hmm... oczekuję jeszcze umiejętności czytania ze zrozumieniem? Nie pisałem o wadach szwagropola, ale o naszych busach - graty, przepełnione, o manierach kierowców nie wspomnę. Daleko im do standardów szwagropola ;)

  7 3
 • Artur 12 paź 2018

  Ja już trochę wyemigrowałem z Myślenic, ale jeszcze rok temu regularnie kilka razy w miesiącu jeździłem na trasie Kraków - Myślenice, także pozwolę sobie zabrać głos. Nie obiecujcie tańszych biletów tylko zacznijcie wymagać od busiarzy wyższych standardów. Z chęcią dopłaciłbym 2 zł (7 chyba teraz kosztuje Szwagropol na trasie Myślenice - Kraków) za odpowiednio wyższy standard pojazdu, możliwość płatności zbliżeniowo i kilka innych rzeczy. Albo wreszcie zajmijcie się na poważnie tematem kolei aglomeracyjnej.

  57 4

Pcim: KOD zakłócił rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem wicepremier Beaty Szydło [WIDEO]

 • Artur 3 wrz 2018

  No co jak co, ale szkoły mogłyby pozostać wolne od polityki. Poza tym nie rozumiem fenomenu pokazywania się z byłą Panią Premier. Okoliczności jej "odwołania" chyba nieco bardziej kumatym dały do myślenia i zrozumienia czyj czas w polityce się skończył. Następny etap kariery politycznej obstawiam w Europarlamencie.

  47 32

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • Artur 15 lip 2018

  I przez to dziś duża część młodych nie poprzestaje na jednych studiach, kończąc kilka kierunków.

  Wyższe wykształcenie to powinno być minimum stawiane tak dla radnych jak i dla posłów (tam chyba nie ma wymogu, ale jest niewielu posłów bez dyplomu).

  3 6

Festiwal Biegowy Runmageddon w Myślenicach trwa [GALERIA]

 • Artur 5 maj 2018

  Co nie oznacza, że nie należy punktować organizatorów za bezmyślność ;)

  27 7
 • Artur 2 maj 2018

  Jak bardzo trzeba być pozbawionym wyobraźni, żeby puścić fragment biegu przez skatepark? Pomijam fakt, że bieg rozpoczyna się 4 maja, a już dziś cały skatepark jest zastawiony taśmą i barierkami. Organizacja naprawdę wysokich lotów.

  52 11