Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • Artur 25 cze

  Na potrzeby naszej dyskusji Wikipedia wydaje się miarodajnym źródłem - sprawdź znaczenie słów tolerować, akceptować. Obydwa spłycasz. Twierdzisz, że tolerancja oznacza szacunek, ale brak poparcia, a tymczasem tolerancja oznacza po prostu szacunek niezależnie od tego czy popierasz czy też nie. Jeśli popierasz możesz mówić o akceptacji w ramach której konieczny jest szacunek. Pomijając fakt, że szacunek poparcie nie są zero-jedynkowymi pojęciami.

  Nie bronię nikomu wypowiadać się negatywnie na temat określonych grup społecznych pod warunkiem, że jest to konstruktywna krytyka nie obrażająca innych, tak jak ma to miejsce w tej deklaracji. Tylko tyle, choć dla tych co mogą nazwać deklarację poprawną najwidoczniej aż tyle.

  33 6
 • Artur 25 cze

  Częściowo masz rację, ale nie wyczerpałeś znaczenia obu słów. Akceptacja nie ogranicza się wyłącznie do popierania, ale przejawia się także poprzez pogodzenie się z czymś, czego nie można zmienić (orientacji seksualnej) lub uznaniem czyichś cech postępowania za zgodne z standardami społeczeństwa. Tolerancja to rzeczywiście w pierwszej kolejności szacunek.

  Deklaracja zaproponowana przez Radnych PiSu przejawia się brakiem szacunku do środowiska LGBT poprzez szereg pejoratywnych określeń: "wyolbrzymione problemy", "sztuczne konflikty", "gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci" czy "homopropaganda". Póki co to Radni PiSu pokazują swój brak tolerancji słowem nie mówiąc o przywołanej przez Ciebie akceptacji :)

  51 29

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • Artur 8 cze

  Wielkie mi halo Panie Burmistrzu. Podyskutujecie merytorycznie za tydzień. Chyba że audyt jest tak marny, że przez tydzień znajdą się w nim luki.

  56 12

Prezydent dziękował nam za jego powstanie. Jaka jest historia Ronda im. Lecha Kaczyńskiego?

 • Artur 20 maj

  Już wolałbym rondo Koziołka Matołka albo Kubusia Puchatka zasługi dla kraju porównywalne ;)

  8 4

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2018?

 • Artur 30 gru 2018

  Błąd w artykule - Pan Obajtek nie jest prezesem rady nadzorczej PKN Orlen a prezesem zarządu PKN Orlen. Rada Nadzorcza i Zarząd to są różne organy w spółkach.

  38 8

Kiedy dziewczynka przebiegała przez pasy wjechał w nią rozpędzony samochód [WIDEO]

 • Artur 19 gru 2018

  Kwestią kluczową będzie to czy nawet jakby dziewczynka przechodziła, a nie biegła to zdarzenie miałoby miejsce (notabene to będą ustalać biegli sądowi). Będąc w połowie przejścia pieszy ma pierwszeństwo, nie ma tutaj mowy o wtargnięciu w myśl przepisów kodeksu drogowego. Dziewczynka przyczyniła się do wypadku, ale nie można twierdzić, że "przekroczyła wszelkie normy poruszania się po przejściu dla pieszych". Tak samo kierowca nie jest bez winy ale jeżeli mamy mierzyć winę to dla mnie oczywistym jest, że bardziej winny jest kierowca - zwróć uwagę, że nie zatrzymał się "od razu" a po 9 - 12 m co raczej wskazuje na prędkość w okolicach 45 - 55 km/h. Poza tym - oznakowane przejście (nie byle jak bo znak dziecka z balonikiem jest) i ograniczona widoczność lewej części jezdni - jeżeli to nie dało mu do myślenia, że należy zwolnić przed przejściem to może grzywna/ograniczenie wolności pomogą.

  7 2
 • Artur 18 gru 2018

  No bez przesady. Kierowca ani trochę nie zwolnił mimo, że przejście jest oznaczone bardzo wyraźnie. Zasmarkanym obowiązkiem kierowców jest zwalniać przy przejściach ZWŁASZCZA w sytuacji gdy nie ma się widoczności na połowę przejścia dla pieszych.

  22 3

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • Artur 22 paź 2018

  W praktyce najwięcej do powiedzenia może mieć KWW Bez Układów - PiS ma większość 10 radnych, a KWW Macieja Ostrowskiego - 9 radnych. Głos Pana Wojciecha i Pani Grażyny będą kluczowe w wielu sprawach.

  84 5

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

 • Artur 22 paź 2018

  Same here. Niby taka pierdołka, ale satysfakcja jest pora zacząć się rozliczać tam gdzie reprezentacja właściwsza.

  5 3
 • Artur 22 paź 2018

  Z Warszawą pudło. Tutaj głosowano na Trzaskowskiego z kilku powodów - po pierwsze struktura mieszkańców Warszawy - młodzi, wykształceni a to jest grupa w której PiS zawsze ma i mieć będzie najniższe poparcie. Po drugie Jaki się wyłożył w debacie. A po trzecie mieszkańcy stolicy cenią swój głos i często wybierali "mniejsze zło" zwróćcie uwagę na pozostałych kandydatów.

  15 2

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • Artur 14 paź 2018

  Hmm... oczekuję jeszcze umiejętności czytania ze zrozumieniem? Nie pisałem o wadach szwagropola, ale o naszych busach - graty, przepełnione, o manierach kierowców nie wspomnę. Daleko im do standardów szwagropola ;)

  7 3
 • Artur 12 paź 2018

  Ja już trochę wyemigrowałem z Myślenic, ale jeszcze rok temu regularnie kilka razy w miesiącu jeździłem na trasie Kraków - Myślenice, także pozwolę sobie zabrać głos. Nie obiecujcie tańszych biletów tylko zacznijcie wymagać od busiarzy wyższych standardów. Z chęcią dopłaciłbym 2 zł (7 chyba teraz kosztuje Szwagropol na trasie Myślenice - Kraków) za odpowiednio wyższy standard pojazdu, możliwość płatności zbliżeniowo i kilka innych rzeczy. Albo wreszcie zajmijcie się na poważnie tematem kolei aglomeracyjnej.

  57 4

Pcim: KOD zakłócił rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem wicepremier Beaty Szydło [WIDEO]

 • Artur 3 wrz 2018

  No co jak co, ale szkoły mogłyby pozostać wolne od polityki. Poza tym nie rozumiem fenomenu pokazywania się z byłą Panią Premier. Okoliczności jej "odwołania" chyba nieco bardziej kumatym dały do myślenia i zrozumienia czyj czas w polityce się skończył. Następny etap kariery politycznej obstawiam w Europarlamencie.

  47 32

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • Artur 15 lip 2018

  I przez to dziś duża część młodych nie poprzestaje na jednych studiach, kończąc kilka kierunków.

  Wyższe wykształcenie to powinno być minimum stawiane tak dla radnych jak i dla posłów (tam chyba nie ma wymogu, ale jest niewielu posłów bez dyplomu).

  3 6

Festiwal Biegowy Runmageddon w Myślenicach trwa [GALERIA]

 • Artur 5 maj 2018

  Co nie oznacza, że nie należy punktować organizatorów za bezmyślność ;)

  27 7
 • Artur 2 maj 2018

  Jak bardzo trzeba być pozbawionym wyobraźni, żeby puścić fragment biegu przez skatepark? Pomijam fakt, że bieg rozpoczyna się 4 maja, a już dziś cały skatepark jest zastawiony taśmą i barierkami. Organizacja naprawdę wysokich lotów.

  52 11

Czy posłowie, radni, wójtowie i burmistrzowie powinni zarabiać mniej? [SONDAŻ]

 • Artur 11 kwi 2018

  Nie, z bardzo prostej przyczyny - będzie większa pokusa, żeby brać łapówki.
  A ministrom i wiceministrom powinno się podwyższyć pensję zamiast rozdawać nagrody :P

  30 25

Myślenice: Od 9 marca nie wjedziesz autem na Rynek

 • Artur 22 lut 2018

  #dobrazmiana jedna z nielicznych

  39 29

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • Artur 12 sty 2018

  Nie trzeba być bystrzakiem, żeby wiedzieć, że UE zaostrza normy środowiskowe. Zakłady przemysłowe już się całkiem nieźle dostosowały, teraz przyszła pora na domowe paleniska i samochody (źródła rozproszone).
  Tego typu system (w mojej ocenie lepszy) funkcjonuje w Paryżu. Nawet jak jedziesz do Paryża na weekend własnym samochodem zarejestrowanym w Pl to musisz odpowiednio wcześniej wysłać dane o samochodzie do francuskiego Urzędu Transportu i odeślą Ci naklejkę na szybę określającą klasę ekologiczną pojazdu. Z zieloną naklejką wjedziesz wszędzie, z żółtą mogą być problemy w ścisłym centrum, a czerwona = zakaz wjazdu do Paryża.

  2
 • Artur 5 sty 2018

  W którym miejscu "lobby antysmogowe" wprowadza ludzi w błąd? Przykłady, a nie tendencyjne i ogólnikowe stwierdzenia proszę.

  2 1
 • Artur 4 sty 2018

  I bardzo dobrze. W nieznacznym stopniu, ale jednak rozwiązanie takie poprawi fatalną jakość powietrza w Krakowie.

  7 27

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • Artur 5 sty 2018

  Aaaa no i oczywiście odnosząc się do tematu: reformy na zasadzie przeprowadzenia czystki w SN, KRS i TK mają być panaceum na ten straszny problem "znajomości" czy inne rzekome wady sądownictwa?

  1 1
 • Artur 4 sty 2018

  Tendencyjne stwierdzenia i półprawdy. Znajomości mogą ułatwić start, ale nie spowodują, że od zera zostaniesz sędzią. Poza tym każdy kto idzie na studia gdzie rok rocznie tylko na jednej uczelni dyplom zdobywa 500 osób musi się przygotować na rywalizację.

  3 1
 • Artur 30 gru 2017

  Jako student prawa to nie wiem czy płakać czy śmiać się z wystąpienia Pana posła. Rzeczywiście na tym przykładzie pojedynczego sądu w skali całego kraju widać tą chodzącą patologię! Trzeba się za to zabrać od góry: TK, SN i KRS do dekomunizacji, a twarzą tej dekomunizacji niechaj będzie prokurator z czasów PRL'u!
  Dobrze przynajmniej wiedzieć że Pan poseł Jarosław Szlachetka działa jak w zegarku na dyktando partii, a mógł wykazać odrobinę godności.

  4 1

Beata Szydło w Myślenicach

 • Artur 4 sty 2018

  Może jakby Morawiecki przyjechał to jeszcze byłby powód do dumy, ale cóż...

  3 3