Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

 • 13 lis

  Dla mnie to są dla których klub albo partia to tylko drabina do kariery. Jak się ma nazwisko które jest coś warte, to się od razu startuje jako niezależny i nie oszukuje wyborców a jak się startuje i zdobywa mandat z ramienia partii/klubu i chce się z tej wystąpić to się składa rezygnację, Ta etyka powinna dotyczyć wszystkich polityków. Oni oficjalnie do PIS-u nie przejdą bo by ich wyborcy zjedli to postanowili pomydlic oczy ludziom, że odtąd będą sobie niezależni. Niektórzy nazywają to jednak prostytucją polityczną. Ciekawe za ile się sprzedali, bo o etyce politycznej i mocnym kręgosłupie moralnym to tu raczej nie może być mowy.

  27 20

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

 • 11 lis

  Tu chodzi raczej o symbol i sumiaste wąsy a nie o to, żeby "zatrudniać" klona. Trochę więcej dystansu i mniej rubasznego dowcipu, choćby ze względu na wiek tego Pana, a będzie uprzejmiej.

  29
 • 11 lis

  Mnie uderza wyraz na twarzach uczestników. Wszyscy jak na pogrzebie, a przecież to powinno być radosne święto. Myślicie, że jak po 123 latach ogłoszono niepodległość to wszyscy wyglądali jak z krzyża zdjęci? Dlaczego my nie możemy się takim świętem tak po prostu cieszyć i radować tylko wszystko musi mieć cierpietniczą oprawę,

  20 4

Krzysztof Dybeł pyta: Dlaczego rolnicy nie mogą łatać dziur w drogach żwirem z górskich rzek?

 • 26 paź

  oj tam... bo komuś ubędzie jak bez zezwolenia chłop se żwiru z rzeki albo drewna z lasu nawiezie. Czyli według radnego niewielkie ilości można, bo to dobro wspólne a jak wspólne to niczyje i można brać. Nie pomyślał pan radny, że branie bez pytania i zezwolenia to zwykła kradzież?

  23 5

Władysław Kurowski pyta o kondycję szpitala. Ten jest na minusie

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 14 sie

  .... nie ma to jak płaski mózg podszyty strachem przed wrogiem, który tak naprawdę wrogiem nie jest.

  83 16

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

 • 19 lip

  Czyli zastosowano pisowską metodę wymazywania gumką i zakłamywania historii. Jeśli 100-lecie tej formacji to dlaczego ujęto ostatnie 30 lat? Jakiś problem z latami 1919-1990? Komendantów wtedy nie było? A jeśli wystawa podlega ustawie dezubekizacyjnej to czemu tam jest pan Białek. Ustawa wyraźnie wskazuje daty. Wystarczy że ktoś służył 1 dzień a dla naszego rzadu jest już ubekiem.

  23 10

Wstęp na studzienki i do kapliczki zagrodzony

 • 27 cze

  Jak myślicie ile ludzi przyjdzie na mszę pod kapliczką i przejdzie przez prywatny teren właściciela? Może zanim radny Błachut podniesie tę kwestię na radzie gminy, niech omówi z księdzem sprawę jakiegoś zadośćuczynienia. Może część ofiary, którą ksiądz zbierze od swoich owieczek zadeptujących czyjąś własność załatwiłoby sprawę?

  25 24

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 26 cze

  dlatego też radni wstrzymali się od głosu, a co za tym idzie burmistrz nie otrzymał wotum zaufania. Trudno jest kogoś ocenić i obdarzyć zaufaniem po dwóch miesiącach jego pracy. Dla mnie jest to logiczne i rozsądne bo zaufania nie zdobywa się za ładny wygląd i wspaniałe wizje rozwoju, tylko trzeba na nie zapracować. Dramatu nie ma bo mimo tego, burmistrz uzyskał absolutorium i to jednogłośnie. Dziwna jest więc jego reakcja - oczernianie i dyskredytowanie tych, którzy nie pieją nad nim z zachwytu. Wydaje się, że sytuacje potraktował jak atak personalny i zamiast zacząć zdobywać to zaufanie i przekonywać do siebie niezdecydowanych, to oskarża innych o wyrachowane działanie w celu odsunięcia go od władzy. U tak rasowego polityka spodziewałabym się większej klasy i dystansu do sytuacji. Miejmy jednak nadzieję, że jego foch w stosunku do radnych nie będzie rzutował na pracę z nimi.

  24 5
 • 26 cze

  Wspaniałe pan to ujął. Wygrał demokratyczne wybory. Demokratyczny wybór nie daje jednak prawa do obrażania innych i tworzenia teorii spiskowych wyłącznie na podstawie swoich osobistych odczuć. Mówiąc o demokratycznym wyborze burmistrza warto pamiętać ze w tych samych demokratycznych wyborach zostali wybrani wszyscy radni i że oni także reprezentują mieszkańców i działają w ich imieniu. Mówi to panu coś? Bo mnie tyle, że pomimo wygranej burmistrz nie jest panem na włościach. Warto też pamiętać że demokratyczne wybory i wygrana nie dają mu gwarancji stanowiska na całą kadencję. Szkoda, że mówiąc o wyrachowanym zachowaniu radnych nie wspomniał, że działają oni zgodnie z ustawą. Obowiązek głosowania nad absolutorium i wotum zaufania wprowadził w styczniu 2018 nie kto inny jak PiS. W tym czasie Pan Szlachetka był jeszcze posłem więc z dużym prawdopodobieństwem zgodnie z dyscypliną partyjną sam głosował za tą ustawą. Nie powinien być więc zdziwiony i rozgoryczony - zmiany miały przecież dać radnym i mieszkańcom większą kontrolę nad organem wykonawczym, i to się właśnie zadziało. Problem w tym, ze zadziało się w stosunku do burmistrza z PISu a nie z opozycji. Zapewne gdyby sytuacja dotyczyła Ostrowskiego, to nie byłoby z tym najmniejszego problemu. A co do radnych bez układów, to jakie ich konkretne działania świadczą o tym że działają wbrew interesom mieszkańców? Czy świadczy o tym to, ze nie zawsze głosują według życzeń burmistrza, czy raczej to, że tak mówi o nich sam burmistrz?

  56 11
 • 25 cze

  Byłoby miło gdybys zauważył że pan Szlachetka sam stawia się w takiej sytuacji atakując innych radnych sugerując jakieś spiski i układy. Póki co mamy demokrację (jeszcze) i każdy ma prawo dogadywać się z kim chce, zawierać koalicje jakie chce i nie zgadzać się z opinią kogoś innego. Jeśli burmistrz nie potrafi przekonać 2 ludzi do swoich racji, tylko uderza w nich pomówieniami o brak dobrej woli a do tego wypłakuje się na konferencjach jaki to jest biedny bo nic nie może zrobić, to jest to nie tylko słabe ale wręcz uwłaczające jego pozycji. Polityka chyba nie polega na brylowaniu wśród swoich ale na dogadywaniu się z tymi którzy są przeciwko albo nie są do końca przekonani. Przekonywanie do siebie i swoich wizji, tłumaczenie, zawieranie kompromisów i koalicji to chyba dzień powszedni polityka. Czyżby pan burmistrz czegoś nie rozumiał bo na razie to się tylko złości, że nie jest tak jak o chce i ucieka się do oskarżania innych i publicznego płaczu na swoją niedolę.

  46 8
 • 25 cze

  Wszystkie konferencje prasowe i wystąpienia dotyczą przeszłości i użalania się nad sobą. Wszędzie spisek i knowania, układy i oskarżenia o chęć destrukcji - on jedyny taki prawy i sprawiedliwy i bardzo chce, ale nie może. Panie burmistrzu Myślenice to nie Nowogrodzka. Tu nie ma jednego wodza, który wydaje polecenia i realizuje swój jedynie słuszny plan. W Myślenicach nie oskarża się ludzi o wyrachowanie i nie sugeruje, że nie służą swej ziemi tylko dlatego że mają inne zdanie niż PIS. Niech pan nie sugeruje drugiego dna, nie rozsiewa atmosfery spisku i nie nastawia mieszkańców przeciwko sobie i przeciwko radnym, którzy tak jak pan zostali wybrani w demokratycznych wyborach - jeśli wierzy pan że lud kupi taką narrację, to chyba nisko pan ceni inteligencję naszej społeczności. Gdzie Pana hasła o współpracy i zawieraniu kompromisów także z tymi, którzy się z Panem nie zgadzają? Gdzie umiejętność słuchania i brania pod uwagę argumentów innych? Sama wizja rozwoju i plan na przyszłość to za mało. Siłą dobrego włodarza jest umiejętność przekonania do niej innych (radnych i mieszkańców) bez obrażania i sugerowania drugiego dna. Nas mieszkańców nie interesują pana odczucia i rozgrywki polityczne. Nas interesuje przyszłość miasta i gminy - proszę zakomunikować co pan ulepszył, co pan zmienił, jakie są najbliższe założenia a nie tylko krytykować innych i oskarżać ich o złe intencje. Jeśli nie zgadza się pan z opinią opozycji, niech pan przedstawi kontrargumenty, które nas i ich przekonają o pana racji a nie mówi o frazesach, układach, spiskach i cyrku. I niech pan nie popada w zachwyt, że otrzymał pan rekordową ilość głosów, bo połowa mieszkańców całej gminy to jednak nie cała gmina - zapomina pan, że ci radni, których z taką zaciętością próbuje pan zdyskredytować w naszych oczach reprezentują mieszkańców tej gminy tak jak radni PIS.

  111 25

Andrzej Urbański w ogniu pytań. Tak radni przepytywali byłego prezesa wodociągów

 • 19 cze

  Wejść do jaskini lwa, który ryczy i szczerzy zęby to duża odwaga, tylko jak lew okazuje się bezzębny to nietrudno stawić mu czoła. Radni PiS jak cała partia - bez kompetencji i wiedzy za to z kijem w ręce, chętni żeby uderzyć.

  39 21

Radni Bez Układów: Od burmistrza Szlachetki domagamy się przeprosin i zaprzestania języka poniżania

 • 18 cze

  Bo buta i chamstwo nie dorosły do demokracji. Jak ktoś nie głosuje po linii partii i nie zgadza się z obecną władzą to robi cyrk, jest anty-Polakiem i trzeba go zgnoić. To działa i ma posłuch wśród chamów i dyktatorów. Następna faza to sugestie, że mają układ, że chcą coś ukryć, że nieuczciwi, że...... szczujnia potrzebuje igrzysk, więc wystarczą słowa a tłum sam się z nimi rozprawi. Typowo bolszewickie metody - znane i sprawdzone nie tylko wśród Sowietów.

  44 29

Czy gminy powinny zapłacić nauczycielom za czas strajku? Temat dzieli radnych [WIDEO]

 • 16 maj

  No to jako fachowiec wiesz, co to jest analiza porównawcza i jeśli oceniasz ostatnie 3 lata PiS pod kątem wynagrodzeń, najniższej płacy, inflacji itd to musisz wziąć przybliżony okres czyli ostatnie 3 lata PO a nie dowolny rok który ci pasuje. A tu dane są brutalne dla partii rządzącej i tyle w temacie.

  1
 • 9 maj

  Coś mi się jednak wydaje ze to ty nie rozumiesz matematyki a tym samym roszczeń nauczycieli. Przytaczasz linki które to doskonale pokazują i dyskredytują politykę PiS wobec nauczycieli.
  1) oczywiście, że platforma ustalała budżet na 2016. Nie przeszkodziło to jednak Beacie Szydło, aby wprowadzić korektę do budżetu i w czerwcu podwyższyć pensje urzędnikom i policji. Dlaczego im a nie nauczycielom albo pielęgniarkom to chyba wiadomo.
  2) piszesz o wzroście płacy minimalnej? To weź tabelkę z placami która dołączyłeś i od najniższej płacy początkującego nauczyciela odejmij najniższa krajową z tego samego roku. Zobaczysz różnicę między wykształconym nauczycielem, który bierze odpowiedzialność za drugiego człowieka (dzieci) a kimś kto nie musi mieć ani wykształcenia ani kwalifikacji, bo najniższą krajową otrzymują w większości właśnie takie osoby. W 2015 po 4 latach braku podwyżek było to wciąż Ok 500 zł. Dziś jest Ok 200 zł a z tego co widać będzie jeszcze mniej.
  3) inflacja czyli wzrost cen? W czasie zamrożonych plac była na poziomie 0,9% a w 2015 i 2016 nawet minusowa czyli ceny nieco spadły. W 2017-2% a w 2018-1,6%, w 2019 w kwietniu było to już 2,2% i pewnie dobije do 3%. Co to oznacza? że płace nauczycieli nawet zamrożone były korzystniejsze niż dziś, więcej mogłeś za nią kupić.

  W tym kontekście ważne jest ile za swoją pensję wkładasz do koszyka i jaki jest stosunek twojej płacy do najniższej krajowej. W latach 90 pensje były w milionach tylko co z tego kiedy inflacja sięgała 1300% i nic za te pieniądze nie można było kupić. Nawet 5 podwyżek w ciągu roku nie miało znaczenia.

  Sytuacja z nauczycielami i hejt który jest nakręcany przez rząd pokazuje jasno że PiS stawia na elektorat niekoniecznie wykształcony, taki który w nauczycielach widzi nierobów i wichrzycieli. Elektorat który nie będzie się musiał uczyć bo da się mu wysoką płacę minimalną i 500 plus, może nawet dołoży do krowy i świni. Elektorat, który nie będzie pytał, wątpił i kwestionował i nie będzie przeszkadzał jak to ostatnio powiedział prezes do niepełnosprawnej. Elektorat któremu wystarczy rzucić kilka cyfr i tabelek, bo i tak nie będzie umiał ich porównać, przeanalizować a już na pewno nie będzie wyciągał wniosków bo i po co. W TVP powiedzą.

  1 11
 • 9 maj

  Czasem warto posłużyć się faktami i konkretnymi liczbami zanim rzuci się hasłem propagandowym rodem z TVP

  Okres za PO
  2008-10%
  2009-10%
  2010-7%
  2011-7%
  2012-3,8%
  Łącznie prawie 38%
  2013-2015 płace zamrożone w całej budżetówce nie tylko nauczyciele
  Warto zaznaczyć, że stosunek pensji do ówczesnych kosztów życia (jedzenie, prąd, śmieci itp) był inny niż obecnie. Czyli za 1 pensję można było włożyć więcej produktów do koszyka. J

  Okres PiS
  2015- pensje nadal zamrożone. Rozumiem październik, koniec roku ale w tym czasie mówi się już o podwyżkach np dla pielęgniarek. O nauczycielach cisza.
  2016-0%
  2017-1,3%
  2018-5,35%
  2019-5%
  W negocjacjach propozycją Zalewskiej nie do odrzucenia było zwiększenie ilości godzin co po przeliczeniu oznacza praktycznie podwyżkę zerową.
  Łącznie 11,65% czyli prawie 12% przy wysokich obecnie kosztach życia jak czynsz, woda, jedzenie itd.

  Polecam zatem oficjalnie publikowane fakty i dane a nie propagandę w stylu sprawka opozycji.

  Tyle w temacie :)

  2 12
 • 9 maj

  Dokładnie według tych samych standardów które narzucił rząd, kiedy to dogadał się z Proksą - pisowskim radnym i działaczem partyjnym. Rozumiem, że jak rząd podpisuje porozumienie sam ze sobą to już nie jest hipokryzja na wesoło, tylko wysokie standardy prawne. Twoja wypowiedz świadczy też o tym, że zawód nauczyciela jak najbardziej powinien być wysoko opłacany bo tylko wtedy w tym zawodzie nie będzie ludzi przypadkowych albo bez pomysłu na siebie po studiach. Wiedza ludzi przypadkowych skutkuje wykształceniem narodu a raczej brakiem tego wykształcenia. Jeśli wiec musiałeś zajrzeć do słownika i pochwalić się umiejętnością korzystania z niego, to zajrzyj również do słownika synonimów. Pod hasłem strajkować na pierwszym miejscu znajdziesz słowo buntować się. A pod słowem bunt na pierwszym miejscu znajdziesz słowo sprzeciw i protest. Podpowiem: kolejność synonimów ma znaczenie. Co to synonim uczymy się w szkole. Mój nauczyciel nie był przypadkowy, a ja chciałabym aby jeszcze długo uczył i dobrze zarabiał.

  1 12
 • 8 maj

  Polecam zatem doczytanie wyroków Sądu Najwyższego w sprawie porozumień postrajkowych. To byłoby najprostsze rozwiązanie. Poza tym czym innym jest wynagrodzenie za czas pracy, a czym innym nagroda czy dodatek motywacyjny. Szczególnie kiedy są rozłożone w czasie i wypłacane w miesiącach postrajkowych. Chyba nie sądzisz, że kadry napiszą na przelewie, ze to za miesiąc, w którym był strajk. A to że nastąpi nalot kontroli RIO i że będą one miały jeden cel to jest jasne jak słońce, bo w kraju PiS nikt nie będzie robił z wodza i partii wariata wykorzystując kruczki prawne i inne przepisy w celu obejścia sytuacji. Powiem więcej. Ci najgorliwsi z RIO to przy okazji może jakiś awans dostaną. Tam gdzie rządzi PiS strach w samorządach będzie podwójny, wiec pewnie nikt się nie zdecyduje. Cel wodza jest jeden: na przykładzie nauczycieli wybić ludziom bunt z głowy i pokazać, że ci którzy będą chcieli pomóc, nawet jeśli pomoc miałaby być w ramach prawa, zostaną ukarani. Takie czasy wróciły.

  1 11
 • 8 maj

  Przeczytaj wypowiedź Seneki powyżej a będziesz wiedział ze wypłaty przez samorząd są możliwe. To że ustawa nie pozwala wziąć wynagrodzenia za czas strajku nie oznacza, że samorząd nie może ich wypłacić. W Polsce jak zauważyłeś są normy prawne a oprócz ustawy jest taka norma jak porozumienie postrajkowe. Ponadto dodatek funkcyjny albo motywacyjny pochodzi wyłącznie ze środków własnych jednostek samorządu, wiec samorząd tu tez może sam zdecydować choć w stopniu ograniczonym przez rozporządzenia. Więc zanim powiesz bełkot to się zastanów czy sam go nie tworzysz, bo ludzie nic nie muszą jeśli maja do dyspozycji inne/ różne normy prawne. PiS oczywiście twierdzi co innego, ale to normalne w systemach dyktatorskich, kiedy wódz jest jeden a partii nie można się sprzeciwiać
  Polecam raport Fundacji Batorego na temat czy samorządy mogą wypłacać wynagrodzenia za czas strajku, ale ostrzegam, że Fundacja jest jednym z wrogów prezesa, bo nie smaruje wazeliną tylko odnosi się do przepisów prawa

  13

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 15 maj

  No patrz...... a w TVN zakłamali przekaz dnia i nie pokazali.

  27 6
 • 15 maj

  Kwaśniewski zahaczył o Myślenice w ramach kampanii prezydenckiej. Obecny to nie wiadomo po, co przyjechał. Prezydent w Polsce to przede wszystkim reprezentant naszego narodu na arenie międzynarodowej. Kieruje polityką zagraniczną i zawiera traktaty międzynarodowe, dlatego powinien jeździć z wizytami do obcych i przekonywać ich jacy jesteśmy zajefajni. Jego główną rolą jest budowanie dobrego pijaru Polski i budowanie sojuszy międzynarodowych. Jeśli głowa państwa jeździ po wsiach i miasteczkach w celu zabiegania o elektorat, promocji własnej partii i umacniania pozycji pisowskiego burmistrza to chyba jest już bardzo źle a szacunek i powaga tego urzędu sięgnęła bruku.

  46 20
 • 15 maj

  Właściwie to nie wiem, czy to przemówienie gloryfikuje czy obraża mieszkańców. Nie dość, że można je wygłosić w dowolnym mieście to jeszcze podkreślono w nim, że mieszkańcy nie zmieniają się tu od pokoleń. No nie wiem... część z nas żyje jednak w XXI w. i ma otwarty umysł na zmieniającą się rzeczywistość.

  101 40

Prezydent Andrzej Duda w Myślenicach:Dojazd do Rynku zamknięty. Do centrum dotrzesz wyłącznie pieszo

 • 15 maj

  No cóż... za granicą i w dużych miastach nie mogą już słuchać jego bełkotu, więc jeździ po miasteczkach i wsiach. Swojski chłop, który wciąż się uczy.

  25 22