Lekarze specjaliści, wizyta domowa, prywatna, opinie

 • 23 lut 2020

  Czy w Myślenicach przyjmuje jakikolwiek anestezjolog prywatnie? Jeżeli nie to może ktoś poleci dobrego ortopede - właściwie chodzi jedynie o kontynuacje leczenia przeciwbólowego na podstawie dotychczasowej dokumentacji.
  Lekarz POZ rzekomo nie posiada kompetencji do wypisywania "tak silnych leków" ,a poradnia leczenia bólu istnieje w Krakowie co z kolei wiąże się z kłopotliwym dojeżdżaniem tamże.

Po kłótni z żoną zabił psa... bo za dużo szczekał

 • 4 sie 2019

  Dopóki sprawcy takich czynów będą karani wyrokami w zawieszeniu, nic się nie zmieni. Ciągle będziemy słyszeć i w telewizji i lokalnie o znęcaniu się nad zwierzetami bądź ich uśmiercaniu.
  Podobno obecna władza(rząd mam na myśli) a szczególnie prezes partii rządzącej jest mocno za zwierzętami(no chyba nie tylko kotami) więc dlaczego nie zmienią prawa tak by kary dla takich k***w były zaostrzone ?
  Zajmują się wieloma innymi sprawami, zmieniają prawo, zwiększyli górne granice kar KK co do niektórych przestępstw m.in. zwiazanych z przemocą (co prawda wobec ludzi ale jednak) a z takimi jak on nic nie robia.

  Taki ktoś - specjalnie nie pisze człowiek, bo na to miano trzeba sobie zasłużyć - skoro jest zdolny do przemocy, zabijania zwierząt, czyli istot słabszych - to myślę, że jest zdolny również do przemocy wobec ludzi - pewnie słabszych fizycznie lub/i psychicznie.

  Tylko kara bezwglednego pozbawienia wolności, na chociażby kilka miesięcy ale bezwględnego + wysoka grzywna może odstraszyć tego typu zwyrodnialców. Nie liczę poważnie chorych psychicznie np. na schizofrenie, miewających epizody psychozy itp. bo tacy nie myślą trzeźwo - wtedy szpital zamiast ZK.
  Dopóki sądy nie zaczną wydawać wyroków bezwzględnego pozbawienia wolności dotąd nic się nie zmieni.
  Zobaczcie ile się słyszy w mediach o podobnych przypadkach i co? I nic. A ile takich spraw nie zostaje ujawnionych bo np. dzieja się gdzieś na wsi i albo nikt nie ma odwagi zgłosić takiego faktu(jak to na wsiach bywa) albo nikt nie widzi.

  3 3

Gdzie lokalnie kupić papierki wskaźnikowe PH - akwarystyka.

 • 1 sie 2019

  No i co, nikt nic nie wie ?

  Do moderatora:
  Jeżeli do jutra nie pojawi się żadna merytoryczna odpowiedź, proszę o usunięcie tematu..
  Dziękuje.

 • 1 sie 2019

  Witam, gdzie w Myślenicach dostanę papierki do pomiaru PH w skali 1-14 ? Potrzebuje ich do częstego pomiaru PH wody w akwarium, dlatego interesuje mnie zestaw np. 80-100szt.

  /gdyby ktoś miał odstąpić za symboliczną cenę choćby 10-20 szt takowych - proszę o kontakt poprzez prywatną wiadomość lub na e-mail: daniel.85.pl@protonmail.com /

  Oczywiście wiem, że w sklepie zoologicznym można dostać test dedykowany dla akwarystyki jednak od zawsze stosuje papierki testowe gdyż pomiar obejmuje pełną skale 1-14 (a nie np. 4,5-9) no i cenowo wychodzą znacznie taniej tj 20-25zl/50 pomiarów w przypadku testu dedykowanego do akwarium a max. 12-15zł za zwykle 100szt. czyli nawet 100 pomiarów. Owszem, są na znanym portalu aukcyjnym oferty w atrakcyjnej cenie tylko że doliczając do ceny towaru(3-5zł) koszty wysyłki - min.9zł za polecony priorytet lub Paczka w Ruchu/Żabce, bo listem nierejestrowanym odpada (sprzedawca równie dobrze może nie wysłać w ogóle i nic mu nie udowodnisz). No więc ostatecznie koszt niemalże taki sam jak w sklepie stacjonarnym w Krakowie, a dodatkowo trzeba czekać na dostawe.
  Do tej pory zakupu dokonywałem w Krakowie jednak tym razem nie chce mi się specjalnie po nie jechać.

  Może ktoś wie gdzie w Myślenicach ewentualnie Dobczycach (chociaż to bardziej wątpliwe niż nasze miasteczko) można kupić takie papierki - gdyby jakimś cudem ktoś nie wiedział to wyglądają tak jak te - mniejsze lub większe papierki lakmusowe + dołączona barwna skala porównawcza https://sklep.stanlab.eu/pl/wyposazenie-i-sprzet-laboratoryjny/49-papierki-wskaznikowe-ph-0-12-100-sztuk.html

  Jeżeli wklejanie linkow do sklepów internetowych jest zabronione, proszę o usunięcie samego linku.

  Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Zarejestrowanych jest ponad 3600 dawców szpiku, 25 z nich faktycznie go oddało

 • 30 lip 2019

  Bardzo chciałem zarejestrować się w bazie, niestety okazało się, że się nie nadaje z kilku przyczyn medycznych(przebyte urazy, przyjmowane długoterminowo leki). Przyznam, że poczułem się trochę hmm... niepełnowartościowy ? No ale co zrobić.
  Pozostało tylko namawiać innych dookoła by zechcieli zarejestrować swój szpik, bo przecież to nic nie kosztuje. W końcu to nie nerka, że zostanie nam tylko jedna.

  2

Dwa zamarznięte psy. Jeden w garnku. Inspektorzy KTOZ: „Widok jak z koszmaru” [WIDEO]

 • 17 sty 2019

  Tylko kary bezwględnego pozbawienia wolności mogą coś zmienić tak by takie śmiecie zastanowiły się dwa razy - nie jakieś wysokie, tak 6-12 miesięcy ale bezwzględnego bo wyroki w tzw. zawieszeniu nie trafiają do wyobraźni. Ponadto kary finansowe na rzecz fundacji czy schronisk ale skutecznie ściągalne tj. nie jak dzisiaj mandat tylko jak "grzywna" wobec sądu która ewentualnie zamieniana(przeliczana)jest na dni aresztu w przypadku olewania.
  Do tego opcjonalnie publikacja danych i wizerunku w lokalnych mediach.
  Na różne osoby działają inne "sposoby".

  30 3

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • 23 gru 2018

  Artur Rojek, Dawid Podsiadło, Kasia Kowalska, Urszula, T.Love, Happysad, TSA, Dżem - to tak po chwili namysłu.
  Na pewno nie zapraszać pseudogwiazd, śpiewaków jednego sezonu itp.

  4

CRAWTICO Siepraw - ktoś coś wie nt. warunków?

 • 4 gru 2018

  Witam, czy ktoś wie jakie są tam warunki pracy,atmosfera jakie wynagrodzenie?
  No i czy sama praca tj "dorabianie szczotek do maszyn" jest jakaś skomplikowana czy też trudna do nauczenia się?
  Może ktoś zna kogoś kto tam pracuje bądź pracował - w końcu firma informuje o ponad 70 pracownikach.

Praca dla osób niepełnosprawnych, Zakłady pracy chronionej - pytania.

 • 5 sie 2018

  Witam, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji.

  Jestem przed 30stką. Od kilku lat jestem osobą niepełnosprawną fizycznie, obecnie II grupy tzn. o umiarkowanym stopniu - nadal z niedowładami kończyn dolnych mimo rehabilitacji. W praktyce wygląda to tak, że poruszam się o kulach jednak nie jestem w stanie przejść dłuższej odległości, szybko się męcze oraz łatwo tracę równowagę także wszelakie prace typowo fizyczne odpadają.

  Niestety wykształcenie zawodowe już do niczego mi się nie przyda. Wiadomo - gdybym miał np. średnie i odpowiednie kwalifikacje pozwalające na pracę za biurkiem to nie miałbym problemu ale tego co się stało nie byłem w stanie przewidzieć.

  Dodam jeszcze, że nie mam jakichś specjalnych oczekiwań co do pracy i to nie tyle z braku ambicji co ze świadomości sytuacji w jakiej się znajduje.
  Trochę się dziwię, ponieważ z jednej strony zatrudnianie osób z II grupą niesie dla pracodawców wiele korzyści jak dofinansowania do wynagrodzenia, refundacja składek ZUS czy zwrot kosztów wyposażenia/przystosowania stanowiska pracy - z drugiej jednak strony przeszukując portale ogłoszeniowe wcale nie widać wielu tego typu ofert. Oczywiście mam na myśli oferty dla osób bez lepszego wykształcenia...

  Wiem, można się dokształcić ale ja potrzebuje czegoś "na już".

  Pobrałem wykaz zakładów pracy chronionej w małopolsce i z naszego miasta jest to firma Gubad(Cegielskiego 5). Oprócz tego, w pobliżu Myślenic jeszcze Crawtico(Siepraw) i Elektroplast(Stróża).
  Może ktoś z Państwa pracuje w ww. firmach? Nie oczekuje, że czeka tam wolne miejsce pracy jednak ciekaw jestem z jakimi niepełnosprawnościami ludzie tam pracują.
  Reszta z wykazu to Kraków(w większości) i inne miasta powiatowe.

  Myślę, że z pewnością są tu na forum również osoby niepełnosprawne, odezwijcie się. Jeżeli ktokolwiek ma jakieś rady proszę pisać.

  Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  Pozdrawiam !

  5 1