www.13oddzial.bloog.pl

Zapasy: Trzy brązowe medale dla zapaśników Dalinu Myślenice

 • 6 lis 2013

  Spóźnione ale szczere gratulacje chłopaki.

Biotop Bike Park: Night Contest. Wystartowało 150 zawodników [WIDEO]

 • 24 wrz 2013

  Piękne jest to że w końcu ktoś wziął zakasał rękawy wziął się do roboty a nie słał tysiące listów, łaził po urzędach i liczył aż władza miłosiernie postanowi coś uczynić . Zawsze podobają mi się takie inicjatywy gdzie ludzie po prostu się skrzykują i robią coś pożytecznego (co jeszcze fajniejsze nie tylko dla siebie lecz także dla innych).

  10 3
 • 23 wrz 2013

  Akurat władza to by dołożyła ale kolejne opłaty, podatki i inne haracze, no i pojawiłby się który i wstęgę przeciął by w gazecie zabłysnąć. Walić władze, jak widać nie wszystkim są oni potrzebni.

  22 3

FOREX

 • 23 lip 2013

  Zarzucono sieć na forum, ot tak "na czuja" - lecz żaden "leszcz" nie dał się zrobić w ch

  14 2

Trzemeśnia ma swojego spidermana: Wystarczy mu motywacji? [WIDEO]

 • 4 lip 2013

  Jedno trzeba przyznać typowi- zrobił mnie w wała. Myślałem że pojawił się nowy Alain Robert (francuski spider-man) i wystyrma się na kościół (lub nawet oba) w Trzemeśnii. Sorry stary ale słabo.

  20 4

Myślenice: Pomalowała ogrodzenie sprayem a zdjęcia wrzuciła na facebooka

 • 22 cze 2013

  Postępowanie groźnej (nawet bardzo bo niezwykle bezmyślne postępowanie a głupota to potężna broń ) owej "przestępczyni" nie wymaga raczej głębszego komentarza. Zastanawia mnie jednak stopień inwigilacji neta przez służby, głupi napis na murze i ciach znajdują wandalkę na facebooku (chyba że była namierzana od dawna ). Pytanie brzmi ile o nas gromadzą materiałów, ile prywatnych mejli dziennie sprawdzają, ile śledzą na fora itp. (głupota to potężna broń ale wiedza to potężna wladza) Sam Orwell miałby niezły temat na książkę.

  11 5

praca - myslenice i okolice

 • 9 cze 2013
  ziomal1 napisał/a:

  Malatesta napisał/a:Nie trudno, pytanie tylko co z tym zrobić ?ja Ci odpowiem:

  Nie chcę Polski Tuska, Komorowskiego, Michnika, Kutza i Niesiołowskiego. Nie chcę Polski byłych komunistów udających liberałów takich jak Kalisz, Miller, Kwaśniewski, Siwiec, Senyszyn. Nie chcę również Polski gejowskiej, feministycznej, znarkotyzowanej i pijanej. Nie chce także Polski głupawej Dody, chamskiego Wojewódzkiego, zboczonego Biedronia, obleśnego Palikota i dziwadła Grodzkiego. Chcę Polski dumnej i wspaniałej. Polski spod Grunwaldu, Kłuszyna, Beresteczka i Wiednia, Polski hetmanów Zamoyskich, Żółkiewskich i Koniecpolskich. Polski Kazimierza Wielkiego i Stefana Batorego. Polski mądrej jak umysł Kopernika, Marii Skłodowskiej Curie czy Łukaszewicza, odkrywczej jak podróże Strzeleckiego i Domeyki, bohaterskiej jak życie Inki i rotmistrza Pileckiego.Przeciętny wyborca PO jest pracowity jak Tusk, wykształcony jak Bartoszewski uprzejmy jak Niesiołowski, obiektywny jak TVN24 i GW, prawdomówny jak Michnik i Kopacz , kulturalny jak Palikot, zorganizowany jak Pitera, przystojny jak Ćwiąkalski, skromny jak Wałęsa, kochliwy jak Sawicka - PO prostu nadczłowiek ! Mucha nie siada ( na dachu ).

  Trochę inaczej- co z tym zrobisz oprócz wiecznego narzekania ?

  5 9
 • 8 cze 2013

  Nie trudno, pytanie tylko co z tym zrobić ?

  6

Zapasy: Pięć medali zawodników Dalinu w Mistrzostwach Śląska Dzieci i Kadetów [WIDEO]

 • 25 kwi 2013

  Gratulacje chłopaki. Szczególnie dla Karola za postawę : Walczymy do końca.

  2 1

REPORTAŻ: Spółdzielnia Socjalna "Przystań" w Raciechowicach [WIDEO]

 • 10 kwi 2013

  Spółdzielnie mogą założyć trzy osoby prawne (Gmina, OSP i ?) lub dziesięć albo więcej osób fizycznych - strażacy czy ... pracownicy (gdzie pojawia się moje drugie pytanie).

  5
 • 8 kwi 2013

  Nurtują mnie takie pytania- Kto jest trzecim spółdzielcą (gmina, strażacy i ?) oraz czy zatrudnieni pracownicy mają realny wpływ na decyzję co do funkcjonowania owej spółdzielni czy tylko są "wynajmowani" do pracy ? Z góry dzięki za odpowiedź.

  7 3

Myślenice: Chciał okraść warsztat. Możliwe, że to seryjny włamywacz grasujący w powiecie

 • 27 mar 2013

  Zwykły złodziej "walczy" z rządem okradając innych obywateli. Jakby obrobił bank jakiś urząd czy choćby dom polityka to można by to jeszcze jakoś podpiąć (choć i tak pewnie kierowała by nim bardziej prymitywna chciwość niż idea).

  21 3

Mural autorstwa Justyny Lubińskiej z Myślenic ozdobi ścianę budynku AGH w Krakowie

 • 27 mar 2013

  Jak dla mnie mistrzostwo !. Bardzo mi się podoba projekt (szczególnie statek i kolory) . Gratulacje dla pani Justyny i naprawdę z chęcią zobaczę już gotowe dzieło.

  30 1

Myślenice, ul. Słoneczna , tesco

 • 24 mar 2013

  No i jak kończy (czy raczej zaczyna) się historia w nowej pracy ? Bo czuję się trochę jakbym czytał kryminał i jakiś złośliwiec wyrwałby kartki gdzie tkwi sławetna odpowiedź "kto zabił ?".

  7

Myślenice: Antysemickie napisy na murach cmentarza żydowskiego

 • 15 mar 2013

  Nie zgodzę się co do edukacji- bez przesady żeby nie wiedzieć czym była zbrodnicza formacja SS czy swastyka hitlerowska to by tych znaków nie użyto w napisie. Chodzi tutaj po prostu o zwykłą głupią nienawiść. Tym bardziej głupią bo atakowanie spoczynku zmarłych jest po prostu tchórzostwem.

  20 2

Nowa moda: Internetowy "Wirus" Harlem Shake dotarł do Myślenic

 • 14 mar 2013

  Przeczytałem sobie parę wpisów i nie mogę się niektórym nadziwić. Dzieciaki się pobawiły trochę a tumult się zrobił jakby naćpane i pijane przynajmniej kogoś zakatowały . W sumie spodziewałem się ze za ów "wybryk " odezwą się wielcy obrońcy moralności i zaczną krzyczeć- do poprawczaka, do więzienia, roboty publiczne itd. Moje zdanie jest takie - Tańczcie młodzi ! Bawcie się i nie słuchajcie starych trypli którzy już na tyle zgorzknieli że nie potrafią się sami bawić. Howk.

  19 2

Myślenice: W piwnicy ukrywał plantację konopi. Sam schował się pod stertą ubrań

 • 19 lut 2013

  Nawet jak złapią typa co zielsko ćmi to niektórzy potrafią zrobić z tego debatę polityczną (nie dziwiłbym się jakby chodziło np. o legalizację) ale może już bez przesady. Choć każdy wie że głosował na PSL (Palić Sadzić Legalizować :)

  6 2

Akt wandalizmu

 • 14 lut 2013

  Kto o zdrowych zmysłach goni faceta z siekiera ?

  37 2

B...ex - Stróża??

 • 12 lut 2013

  Z tego co ja się orientuje to 11 zł na godzinę, oczywiście wypłata zależna od : liczby godzin, dodanych premii czy uwaleniu (jak tam niby coś zawaliłeś) no i oczywista jak układasz się z kierownictwem (chodzi o ułożenie Twego karku względem kierowniczych stóp)

  11 1

Powiat myślenicki: Bez pracy co 7 mieszkaniec. Stopa bezrobocia 14,1%

 • 12 lut 2013

  Pamiętam jak politycy się cieszyli że bezrobocie spadło dzięki temu że z kraju uciekło w poszukiwaniu godnego życia tysiące bezrobotnych. Na polityków bym specjalnie nie liczył - przypomną sobie o naszych problemach gdy trzeba będzie kręcić reklamówki wyborcze potem zajmą się swoimi sprawami. Trochę jest tak że nie szanujemy się - jako obywatele, pracownicy czy bezrobotni (w których gronie znajduję się od miesiąca) i dzięki temu że "każdy sobie jakoś tą rzepkę skrobie" nie szanują nas też inni. Rząd i szefowie dokręcają śrubę bo nie czują oporu i dopóki nie poczują go naprawdę będziemy mogli sobie dalej narzekać.

  15

Tydzień z Powiatowym Urzędem Pracy w Myślenicach: 21-24 stycznia 2013

 • 21 sty 2013

  Odwiedziłem ów urząd w tamtym tygodniu. Nic nie załatwiłem bo kolejki jak na filmach z PRL-u , numerków brak a na dobicie i podniesienie mi ciśnienia dowiedziałem się z pięknego wielkiego telewizora żeby nie kupować dwóch garniturów (chyba że jeden na wieczór a drugi do pracy) oraz jak kobiety mają dobierać wieczorową biżuterię. Dziękuje bardzo a tą jałomużne drodzy urzędnicy (co notabene państwo przez lata mi dużo więcej zagrabiło ) wsadźcie sobie.......no.

  12 1

Praca w systemie MLM.

 • 19 gru 2012

  " @Malatesta, pamiętaj że wszystko dotyka nasze rodziny. Nieszczęścia i radość przeplatają się, ale to od nas zależy która wersja ich / nas dopadnie.

  Przecież możesz iść do pracy za powiedzmy 1500 złociszy, opłacić rachunki / podatki, wyposażyć lodówkę (jak Ci wystarczy), jest super, sama radocha. Ale co się stanie gdy trzeba odwiedzić doktora i wykupić co zapisze, jak to jest katar, kaszel, no to jeszcze spoko.

  Gorzej jest wtedy, gdy potrzebne jest specjalistyczne leczenie. Wpadnij kiedyś do apteki przystań na chwilę i zaobserwuj starszych, których już nie stać na lekarstwa bo wydali na opłaty i podstawowe jedzenie, a do renty / emerytury daleko. Wnuk, syn może pożyczy ale dopiero po wypłacie. Szukają zamienników, wykupują połowę leków."

  Tego nie rozumiem- tzn rozumiem ale co to ma do rzeczy ?

  " Wniosek jest prosty, komuna już dawno odeszła i jeżeli sami nie zadbamy o lepsze jutro to żaden polityk tego nam nie zagwarantuje."

  Z tym się zgodzę.

  " Nauczeni jesteśmy do jednego schematu,:
  Praca - Opłaty - Zakupy / gdzie opłacamy wszystkich nieznajomych po drodze"

  Nie. Moim zdaniem podział brzmi (w skrócie) - Praca, Odpoczynek, Czas wolny i inne obowiązki. Na każdy punkt powinno się mieć wystarczającą ilość czasu i nie powinno się ich ze sobą łączyć. Rodzinę i przyjaciół umieściłbym w Czasie wolnym , nie w Pracy (koledzy - koleżanki z pracy mogą oczywiście "zmienić statut" po robocie)

  "Nasza mentalność jest taka, że powiedzmy nasz sąsiad ma sklep i powodzi mu się lepiej niż Mi to do niego nie pójdę, bo on na Mnie zarobi. Taka Głupia Mentalność jest Tylko w Polakach."

  Denerwuje mnie takie stereotypowe podejście. Jeśli według Ciebie Polak jeszcze to złodziej i pijak to tego nie pisz i nie obrażaj mnie.

  "Jeżeli masz produkt sprawdzony, w rozsądnej cenie to czemu nie zapukać do wuja, cioci, przecież i tak gdzieś go kupią i stracą wszyscy.
  Nikt Ci nie zabroni sprzedać produkt bez narzutu. Albo pójść z nimi do ich znajomych i marże ze sprzedanych produktów oddać swoim bliskim, i to jest pomoc finansowa, a nie daj….daj….daj, bo i pożycz kończy się na daj"

  Jak zwał tak zwał (szeptać, polecac itp) dla mnie to zwykła akwizycja. Po prostu sami reklamujemy, sprzedajemy coś i bierzemy od tego procenty. Jak sprzedasz "bez narzutów" to lepiej iść do roboty za 1500 bo zarobisz uczciwie o 1500 więcej. A pożyczki rodzinne czy koleżeńskie są po prostu zwykłą pomocą i okazaniem zaufania- pożyczam bo wiem ze akurat ta osoba ma problemy finansowe (cholera no różnie bywa, straciła nagle robotę, dziecko zachorowało i tysiące innych powodów).

  7
 • 16 gru 2012

  Moim zdaniem "trochę" to wszystko naciągane i zbyt piękne. Nie to mnie jednak martwi czy rzeczywiście ten cały system jest taki super czy nie (bo na pewno nie zamierzam się w nim znaleźć i przekonać na własnej skórze). Denerwuje mnie jednak (zamiast "denerwuje" ciśnie mi się niecenzuralne jednak słowo) że tzw. biznes wkracza zupełnie bezwstydnie w nasze "prywatne" życie. Chodzi mi o to że próbuje wzbogacać się na naszych rodzinach, przyjaciołach i wszystkich tych relacjach które powinny być dla nas zupełnie bezinteresowne. Wszystko jest obliczone na zysk (nie chciałbym dożyć takich czasów gdzie np. drobne pożyczki od rodziny będą oprocentowane) a uczucia kalkulacją- opłaca się czy się nie opłaca. Chcą nam władować kupę niepotrzebnych tak naprawdę rzeczy (niektóre ekspedientki mają jakieś durne normy np. na ileś sprzedanych butów mają wcisnąć ileś procent pasty do butów itp ) i wymyślają nowe metody tego biznesu niestety coraz to bardziej "niesmacznego".

  6 2

fabryka Cooper w Myślenicach

 • 11 gru 2012

  HALIM87 to co piszesz nie jest nawet żałosne. Cieszyć się że 1500 ludzi straci prace (a odczuje to więcej bo ich rodziny też to dotknie) jest po prostu obrzydliwe. Co do samego zakładu- ludzie sobie chwalą, nie spotkałem się z negatywnymi opiniami o nim więc jak mają dobrze to naprawdę się ciesze.

  5 2

Kabel

 • 5 gru 2012

  Na Słowackiego jest ok. 20.45. W M-c zatrzymuje się na przystankach : Słowackiego i pod "starą mleczarnią" (nie mam pojęcia jak się ta ulica nazywa). W kraku jedzie przez borek, skręca przed światłami w Łagiewnikach (koło pętli tramwajowej) , koło Bonarki i (nie jestem do końca pewien) na Bieżanów.