To już pewne. Wybory samorządowe przesunięte z jesieni 2023 na wiosnę 2024

 • 24 lis

  Policja jest jaką ją widzimy. W końcu lat 80 tych miała 20 % zaufania. Albo i mniej. Potem, kiedy w 1990 roku zamieniono ją na policję jej stopień zaufania społecznego wzrósł do 60 - 80 %.. Głównie dzięki zamianie M na P na radiowozach.
  Teraz jest kiepsko. Nie winię, tych ,którzy tyrają na chodnikach....

  16 3
 • 24 lis

  Do wyborów idzie niewiele ponad 50 %. Reszta siedzi w domach twierdząc, że temat ich nie dotyczy. Czy w tym kraju można coś zmienić ? Z policją, która zamyka bogu ducha winnych w czasie pobytu Kaczyńskiego w miejscach, gdzie powinien spotykać się z ludem ? Tylko dlatego, że mają inne zdanie ?

  23 4
 • 24 lis

  Każdy członek komisji musiałby pokazywać każdy głos. Wszystkie komisje będą musiałyby pracować czterokrotnie dłużej. Będzie jeszcze Korpus Ochrony Wyborów...

  24

Myślenice. Kierowca biskupa zaatakowany nożem na Chełmie

 • 14 lis

  Nożem pokazał osiem gwiazdek ? Twoja wyobraźnia nie zna granic...
  Bandytyzm nie ma żadnego usprawiedliwienia. Ale może ten gość nie odróżnia Tuska od Kaczyńskiego, bo jest chory, a wiele na to wskazuje. I co ?

  14 8
 • 14 lis

  Ogarnij się człowieku. Daj sobie na wstrzymanie. To była na początku zwykła pyskówka o miejsce na parkingu. Sprawca nie był wyrafinowanym bandziorem skoro dał się pojmać na myślenickim chodniku - dzielnicowemu. A "Grubiańskie ćwoki" jest mową nienawiści.

  11 6
 • 14 lis

  A - ale czy Hemingway jest w stanie to rozumieć ? Może to przekroczyć jego intelektualne możliwości... To jest nasza smutna , myślenicka , polityczna rzeczywistość.

  22 3
 • 14 lis

  Proszę nie liczyć na informacje od Policji. Ma ona słowo- wytrych "tajemnicę śledztwa". Po to, aby dać jej święty spokój. Czemu się nie dziwię. Za kilka dni temat przyschnie. A w mediach, zwłaszcza społecznościowych przeczytamy wiele, oj wiele.

  7 6
 • 14 lis

  Chłopie, gdyby było tak, jak Ty przypuszczasz, to Ci wyimaginowani przez Ciebie przeciwnicy są do luftu. Zwykłe ciamajdy nie odróżniające Ekscelencji od jego pana kierowcy. Zaznaczam, to jest tylko Twoja spiskowa teoria dziejów...

  11 4
 • 14 lis

  Czyżby chodziło o ten pomnik, w Myślenicach, który nieznany sprawca otulił czarną folią ?

  14 3
 • 14 lis

  Czyli sprawca miał co najmniej zaburzenia psychiczne. Szkoda tylko tego kierowcy. ..
  Przypomnę:
  tylko, kilka tygodni temu grasującego z nożem torunianina. Nożem zaatakował kilka osób, Rżnął, ,kogo popadnie. Gdyby myślenicka policja "naszego "nożownika nie zatrzymała, to kto wie.

  14 4
 • 14 lis

  To właśnie jest problemem... Ci, co leczą się w zamkniętych oddziałach, są dlatego tam, że zagrażają sobie, albo otoczeniu. Pozostali, nie zdiagnozowani idą z nożem na Bogu ducha winnego człowieka.

  13 2
 • 14 lis

  Nikt tego nie wie. Podobno zamach był kompletnie odjechany od przyczyny.

  11 4
 • 14 lis

  Chciałam dodać że każdy z nas mógł się znaleźć na miejscu ofiary..

  15 2
 • 14 lis

  To może być Twoje niedoczekanie, bo chory psychicznie nie popełnia przestępstwa i nie wsadza się go do kryminału. Nikt tu nie rozpacza, jak Ty mówisz, nad psycholem. Twierdzę, że tak może być. A Tobie aniele spokoju i kultury, no i głęboko zakamuflowanej inteligencji proponuję poddanie się zabiegowi flebotomii, tylko zamiast krwi niech Ci upuszczą sporo żółci - zanim będzie za późno...

  28 17
 • 14 lis

  Tego nie mógł zrobić nikt przy zdrowych zmysłach. A może to ktoś, kto nie może poradzić sobie z dzisiejszą rzeczywistością? A może ktoś, kto po tzw, resocjalizacji za murami więzienia nie jest w stanie żyć poza murami, gdzie miał "wikt i opierunek"?
  Tylko dlaczego posunął się do tak dramatycznego zachowania? Każdy z nas mógł znaleźć się na jego miejscu. Może mieć zarzut nawet o usiłowanie zabójstwa.

  26 13

Tunel pod Luboniem Małym otwarty. Dzisiaj przejechali nim pierwsi kierowcy. WIDEO

 • 14 lis

  Tak to obywatele zostali wpuszczeniu w tunel Kaczyńskich.

  8 1
 • 14 lis

  Wielokrotnie na spotkaniach prezesa z jego wyznawcami słyszę, że PIS dotrzymuje słowa". Dlatego z nadzieją słuchałam słów ministra Adamczyka, który na otwarciu tunelu powiedział , że "Polskie drogi musza być bezpieczne i przewidywalne".
  Myślę, że krzyszkowiczanie powinni nogami (póki tego nie zakazano) pomóc Generalnej Dyrekcji DK i A w podjęciu decyzji w uczynieniu bezpiecznym wjazdu na zakopiankę.
  Po ostatnim zebraniu wiejskim jestem przekonana, że nie będzie tam ani tunelu, ani świateł.
  GDDK i A kręci, że nie może tam być takiej sygnalizacji, Pan Burmistrz zachowuje się jakby był jej rzecznikiem. Mimo tego, że niedawno triumfalnie stwierdził, że światła w Krzyszkowicach będą.
  Dużo mówił też o tym, jak to władza służy mieszkańcom.
  A mogło być tak pięknie.... Nawet niechby te światła ochrzcić imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich....

  6 1

Zakopianka. Tunel pod Luboniem Małym gotowy. Otwarcie 12 listopada. O czym pamiętać wjeżdżając do środka?

 • 11 lis

  Na otwarcie tunelu jutro (ma zacząć się o 11.00) przyjedzie Jarosław Kaczyński. Po uroczystości spotka się w MDK w Wadowicach z mieszkańcami, o godz. 14.30. Przypomnę, że jest to nasz okręg wyborczy. Chętnym myśleniczanom życzę powodzenia w dostaniu się na to spotkanie.

  10 7

Myślenice. Grozi nam wykluczenie komunikacyjne? Burmistrz zapowiada poprawę sytuacji od nowego roku

 • 9 lis

  Do tych wagonów, co miały jeździć do Myślenic przyczepiono koła. Będą u nas jeździć pojazdy Małopolskich Linii Kolejowych.

  7 2

Wacław Szczotkowski:"Chodzi o to, aby Myślenice nie były miastem honorowych, zmarłych obywateli"

 • 2 lis

  Ja proponuję honorowym obywatelem Myślenic wybrać Pana Burmistrza Jarosława Szlachetkę za osiągnięcia...w sporcie. No i za ten wyczyn z grobem żołnierzy radzieckich. Za to, że poprzez swoje działanie fantastycznie rozbudził historyczną ciekawość w dzieciach i niektórych nauczycielach. Nic bardziej nie smakuje od zakazanego owocu. Trzecim, poważnym, atutem jest to, że on żyje.

  43 3

Alarmujecie. Mogiła Armii Czerwonej na cmentarzu komunalnym w Myślenicach zasłonięta czarną folią

 • 1 lis

  My, jako mieszkańcy musimy niestety przyjąć do wiadomości, że są sytuacje, których burmistrz nie obejmuje swoim rozumem...

  48 18

Myślenice, Osieczany, Droginia. Znamy finał wczorajszego pościgu. Policja zatrzymała kierowcę. Co tam się stało?

 • 23 paź

  To prawie tylu samych ilu chroni prezesa z Żoliborza. Na dobę. Nie licząc tych psów na czterech łapach...68 policjantów? Komuś rozum odebrało. To połowa stanu Komendy Policji w Myślenicach... Swoją drogą, że udało się, aż tylu zmobilizować świadczy o genialnej organizacji pracy Szefa Wydziału Prewencji i samego Pana Komendanta. Może być też tak, że Moje Ukochane Miasto Info pomyliło się.

  9 5

Kryzys komunikacyjny dobiega końca? W poniedziałek 17 października na trasę Myślenice-Kraków wyjeżdża nowy przewoźnik

 • 19 paź

  Nie znacie si e na żartach ? Ja ciężko pracuję na tych nierobów, mających za zadanie tylko obsługiwanie przycisków...

  1 4

Co dalej ze światłami na Zakopiance w Krzyszkowicach? Starosta Józef Tomal: „Wiemy, że sygnalizacja w tym miejscu nie powstanie”

 • 19 paź

  Jasiu jacyś tam, ludzie wyjdą na pasy i wszystkich polityków będą mieć tam, gdzie słońce nie dochodzi. Przejrzą na oczy. Bo to oni ich wybierali. Zrozumiał ?

  7 6
 • 19 paź

  Masz rację dostają kasę od państwa, o której możesz Ty tylko zamarzyć...

  8 4