Droga ma być gotowa do końca sierpnia. Wykonawca zagrodził ją betonowymi blokami. Dlaczego?

 • 14 godz.

  Księże, jakie fotoradary w Myślenicach .Chyba wino mszalne zaszkodziło.

  1 3

Przeklinają strażników miejskich. Gdzie leży granica takiego zachowania? "Nie ma i nie będzie zgody na ataki kierowane wobec funkcjonariuszy"

 • 15 godz.

  Ciekawi mnie, jak skończyła się ta sprawa,Prosiłabym o wypowiedź Straży Miejskiej.

 • 29 lip

  Jednak Przyjacielu nie zaprzeczysz, że na miejscu, niestety byłych uciech myśleniczan jest teraz kościół ?

  5 4
 • 29 lip

  Widać starą szkołe. Bez udziału Nowak Barbary, tej, co rozróżnia kilkadziesiąt płci, Starsi rozróżnią rejestracje.Tych kilkudzisięciu płci już nie.

  11 6
 • 29 lip

  Pewnie żyliśmy w tym samym czasie,ale innych rzeczywistościach...

  5 5

wybory

 • 16 godz.
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowa-umowa-wojskowa-z-ameryka-zolnierze-usa-nie-beda-podlegac-polskiemu-prawu/0gfsmck,79cfc278

  "Amerykanie uzależnili przeniesienie swego dowództwa korpusu do Polski od podpisania porozumienia wojskowego, które zapewni ich żołnierzom szczególny status w naszym kraju. Z informacji Onetu wynika, że rząd zgodził się na wyłączenie personelu amerykańskiego spod polskiej jurysdykcji oraz eksterytorialność amerykańskich baz. Dodatkowo zapłacimy za budowę infrastruktury wojskowej dla Amerykanów."

  Wstaliśmy z kolan.

  Jedyny pożytek z tego posunięcia pożal się boże rządu, to ładne dzieci. Nawet jeżeli będą pochodzić z gwałtu.

  1 1
 • 2 sie

  Anty, nie szkoda Ci czasu i energii na dyskusję z ... nawet nie wiem z kim ? Jaką masz gwarancję, że do tego człowieka dotrą logiczne argumety ? Szkoda chłopie czasu .Ja próbowałam. Szkoda wysiłku. Ale podziwiam Twoją wolę walki. Oby była skuteczna.

  3 1
 • 2 sie

  Poczekajmy ,zobaczymy. Przed nami trzy lata bez wyborów. Teraz PIS będzie miał Was, jego wyborców w... Daliście się kupić za 500 + i 13 emeryturę. Nawet absolwent elementarnej szkoły podstawowej powinien sobie przeliczyć, że te + i 13 są z ich kieszeni. Za chwilę będziemy znów milionerami. Zaniedługo będzie wielu cierpiących niedostatek. Te śmieszne tarcze, listki figowe, skończą się. Beneficjenci 13 emerytur radźcie sobie sami. Przecież dostaliście ochłap od państwa. 500 +:.wasze dzieci mogą uczyć się zdalnie. Minister edukacji jest zachwycony jej efektami. Wyniki egzaminów ósmoklasistów są niższe od poprzednich lat. Zresztą, to nawet wpisuje się w retorykę partii rządzącej, bo głupim narodem jest łatwiej rządzić. Podwyższenie płacy minimalnej będzie wiązało się z masowymi zwolnieniami. W marcu br. Jarosłąw Pinkas ten od sanepidów kazał sobie Polakom dla ochłody przed Covidem cyt."wsazić lód w majtki".2 czerwca br. tenże mędrzec powiedział , że "przeszliśmy przez pandemię suchą stopą'.30 czerwca premier Morawiecki oznajmił, że wirus jest w odwrocie. Ja nie wierzę rządzącym. Wierzę epidemiologom. Ten rząd dba tylko o siebie. Ci, co dają się na to nabrać; WSPÓŁCZJĘ. Ale sami tego chcieliście.

  5 1

Zmiana ks. Proboszcza w Zawadzie

 • 17 godz.

  Panie Zbigniewie, pisze Pan dużo. ale niechże Pan powie, dlaczego księdza Marka odsunięto od pasienia owiec zawadzkich.

  5 2
 • 17 godz.
  zenobiusz napisał/a:

  Czytam te wszystkie opinie,jako mieszkaniec Zawady chciałbym również wyrazić swoje zdanie w tym temacie. Nie ukrywam , że wysoko oceniam osobę byłego ks. Proboszcza
  Marka Oczkowskiego, dlatego jestem zdziwiony tak nielicznymi pozytywnymi wypowiedziami a zwłaszcza ich brakiem ze strony wydawałoby się bliskich Jemu osób.
  Pozwolę sobie na dłuższy komentarz, zaznaczam,że do nikogo nie będę się odnosił''ad persona''więc proszę się nie obrażać.
  Starałem się być obecny na każdej niedzielnej Mszy św. i dostrzegałem Jego zaangażowanie i nie pozorowaną pobożność, po prostu wkładał w to serce, dotyczyło to liturgii ale także interpretacji ewangelii którą starał się tłumaczyć na dzisiejszy język, dotyczyło to również homilii-ilu jest dzisiaj kapłanów którzy się do tego przykładają.
  W jednym z wpisów był widoczny zarzut o wplatanie wątków politycznych w homilie-zawsze na tematy polityczne wypowiadał się w kontekście Nauki Społecznej Kościoła,
  nigdy nie wymieniał nazwy formacji politycznej, którą trzeba popierać, był po prostu wielkim patriotą któremu leżało na sercu dobro Ojczyzny/ jakież to dzisiaj obciachowe/.
  Wielkim zdziwieniem napawa mnie fakt,że został tak brutalnie potraktowany za tyle lat
  poświęcenia,założył różne formacje katolickie, angażował się w sprawy przybliżania historii,
  bronił publicznie bodajże przed teatrem Bagatela w Krakowie Imienia Pana Jezusa podczas obrazoburczego spektaklu ''Droga do Damaszku'', z mikrofonem w ręku /vide materiał tv/.
  W sprawach bardziej przyziemnych -nie słyszałem aby kiedykolwiek zwracał się o jakieś ofiary finansowe, nie biadolił, że składki nie wystarczają, jakież to dzisiaj rzadkie.
  Podam jeszcze dwa wielce mówiące przykłady:
  po oddaniu do użytku budynku Strażnicy OSP jedna z parafianek zamieściła artykuł w Gazecie Myślenickiej /było to kilka lat temu/,nie wiem czy dokładnie cytuję ''że ks. Marek
  ożywia surowe pomieszczania przez Ducha Św.'', korzystał póżniej z niektórych pomieszczeń wraz z różnymi organizacjami parafialnymi, ale tylko do czasu, trzeba się było
  udać do salki katechetycznej. Rodzi się pytanie ,dlaczego?, -Duch Św. go opuścił?
  Drugi przykład:
  podczas liturgii Wielkoczwartkowej kilka lat wstecz ustawiło się w blasku jupiterów bodajże
  6 /słownie sześć delegacji parafialnych/ na taką małą parafię, z kwiatami i oczywiście były peany pod Jego adresem, przyznam że dla mnie było to cokolwiek żenujące, nasuwa się
  pytanie, dlaczego nikt z tych osób póżniej Go nie bronił, co takiego złego uczynił?
  Przecież to czysta ''dulszczyzna''.
  Przepraszam za ten przydługi tekst, ale może ktoś się zreflektuje i zmieni sposób myślenia.

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 2 sie

  Życzę Córce nauczania standardowego. Zdalne nie zastąpi jej przyjaźni studenckich, spotkań po wykładach, dyskusji a nawet narzekań na niektórych wykładowców.Zdalne nauczanie jest jak próba dotykania kwiatu przez szybę.

  2 1
 • 2 sie

  Anty, zszedłeś na ziemię. Cieszę się. Życzę Twojej córce nauczania standardowego. Studenckie przyjaźnie przetrwały niejedno.Pozdrawiam. Także Vivaldiego.

  2 1
 • 2 sie

  Pomyliłam się, chodzi o wrzesień, Polscy nauczyciele,dyrektorzy szkół zostali sami z tym problemem. Może Panowie tym się zajmą ?Macie dzieci ? Co z nimi będzie od września ?

  3 1
 • 2 sie

  Zapytam Panów, co sądzicie o pójściu dzieci do szkół i przedszkoli w sierpniu i kryzysie ekonomicznym, który nadciąga ?

  3 1
 • 2 sie

  AntyPatusieMyslenice, zostaw Vivaldiego z jego genialnymi przemyśleniami. Szkoda Twojego czasu. Kijem Wisły nie zawrócisz.

  4 1
 • 2 sie

  Dodam, że sądy kościelne badają stan faktyczny na chwilę zawierania związku małżeńskiego. Resztą Kościoła się nie interesuje. W przypadku pana Kurskiego nie liczą się jego, chyba 24 lata małżeństwa i istnienie troga dzieci. Czyżby naczelny propagandysta PIS - u postarał się o troje dzieci "Mając niezdolność podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej"?

  3 1
 • 2 sie

  Prawo Kanoniczne, kanony 1095 do 1110 ;wady zgody małżeńskiej;
  1. Niewystarczjące używanie rozumu ( małżonek nie może dobrowolnie i rozmumnie wyrazić zgody małżeńskiej, stanem hipnozy albo też nie jest w stanie sam kierować swoim działaniem z powodu choroby umysłowej lub zaburzeń osobowości.).
  2. Poważny brak rozeznania, co do istoty małżeństwa (małżonek nie ma pojęcią na czym polega małżeństwo, jakie są prawa i obowiązki małżonków ; do takich Kościół zalicza współżycie małżonków, dochowanie wierności, wzajemną pomoc, troskę i wychowanie dzieci.
  W mediach mówi się, że Kurskiemu unieważnino małżeństwo z powodu "Niezdolności podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej ".
  I wszystko jasne.

  3 1
 • 2 sie

  Vivaldi cyt. "a i ocena go ze wsi dopadła". Naprawdę ? Jesteś Przyjacielu optymistą. Ale ja cieszę się, że Kurski odstawił taki cyrk. Nawet na wsiach jest trochę wahających się. Teraz mają jasność. Kurski dwa razy w życiu mówił prawdę że "Ciemny lud to kupi" i że "Gdyby nie TVP, Trzaskowski wygrałby wybory z dużą przewagą ". Gdzie indziej Kurski kłamie, w TVP i przysięgając swoim kolejnym żonom, że ich nie opuści itd Ale co tam ! Unieważni się szybko małżeństwo. W końcu jeszcze żyje Głódź i Jędraszewski. Alleluja i do przodu!

  8 1

Urolog myślenice lub okolice

 • 2 sie

  Dr a może już prof. Piotr Maciukiewicz. Urolog. chirurg. Myślenice, ul. Zwirki i Wigury 14. Tel. 12 272 20 32. Przyjmował w poniedziałki, chyba od godz. 17.00 Wizyty prywatne. Dość długie terminy. Jeżeli jest pilna sprawa, zawsze pomoże. Jest ordynatorem Urologii w Szpitalu im. Rydygiera w Krakowie. Wspaniały lekarz.

  3

Centrum będzie rozkopane do jesieni

 • 2 sie

  Panie Burmistrzu, chyba m a Pan jakieś służby czytające wpisy mieszkańców. Jeżeli się mylę, to ja mogę napisać pytanie na kartce , zaniosę ją na dziennik podawczy podawczy itd.

  1

Wygrywała aukcje charytatywne, podrabiała potwierdzenie wpłaty i odbierała przedmioty

 • 2 sie

  Na jaką sumę dopuściła się ta osoba przestępstw? Wiem, grozi jej nawet 8 lat.. A co z panem ministrem Szumowskim i jego machlojami i wicepremierem Sasinem, który w błoto wyrzucił ( przede wszystkim rząd PIS-u) co najmniej 70 mln naszych pieniędzy ?

  1 1

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • 2 sie

  Szkoda, wielka szkoda, że obecna rada nie uchwaliła Myślenic i gminy stefą wolną od LGBT... Bylibyśmy na ustach wielu dziennikarzy z całego świata, jako siódma w kraju NIEZŁOMNA RADA.. A tak, to trzeba wyadać na PR sporo pieniędzy. Na stękanie pożal się Boże działaczy.

  2
 • 2 sie

  A ci w czarnych sukienkach przykrywają je sukienkami, bo mają czym.

  1

Zarabie tonie w śmieciach. Gmina wysyła w teren strażników miejskich

 • 1 sie

  W przeszłości były butelki z mlekiem pod drzwiami. Nikt nikomu ich nie podprowadzał.

 • 1 sie

  Pablo, święte słowa...