Muzeum Niepodległości ze stałymi ekspozycjami. Po 4 latach od wbicia łopaty pod jego budowę, udało się zakończyć ten projekt

 • 13 wrz

  Nie jestem historykiem i nigdy nim nie będę. Wiem, że Państwo Gucwińscy w 1987 roku zaprosili ówczesnych pracowników komendy, milicjantów myślenickich do obejrzenia Panoramy Racławickiej we Wrocławiu. Potem była kolacja wydana przez Państwa Gucwińskich. Takie to były czasy. Które się nie wrócą.

  8 1
 • 13 wrz

  A dlaczego nie wspomniano o Piotrze Jurczaku, kapitanie Polskiej Policji rozstrzelanym w Ostaszkowie ? Patrz "Lista katyńska" str. 239. Ostatnim komendancie policji myślenickiej ?Jakoś ta doktorska wiedza szefa ma się nijak do historycznej rzeczywistości. Dodam, Piotr Jurczak był ojcem pani Hanny Gucwińskiej. Pani Hanna i jej rodzice mieszkali na I piętrze w budynku obecnej komendy, do wybuchu II wojny.Pani Gucwińska i jej mąż Antoni Gucwiński przez wiele lat prowadzili w telewizji programy o zwierzętach. Uwielbiane zresztą. Mieszkają do dziś we Wrocławiu. Warto, aby o tym była wzmianka w muzeum. Dla wątpiących; na budynku Komendy Policji ul. Jagiellońska 1 jest tablica ku czci kpt. Piotra Jurczaka.

  10 1
 • 13 wrz

  Mam znajomego, wypisz, wymaluj podobny do Kiernoza. Kocha państwo PIS - u. Trzynastą i czternastą emeryturę. Jeżeli Kiernoza obraziłam, to przepraszam.

  6 6
 • 13 wrz

  KIernozie, czytam teraz "Ludową historię Polski" Adama Leszczyńskiego. Cegła 572 strony z przypisami 669 stron. I tak mi się na wspomnienia zebrało. I pewność, że w historii ludzie pracy byli najbardziej wykorzystywani.

  4 5
 • 13 wrz

  KIernozie, cieszą się,że kompletnie pomyliłeś mnie z poprzednikami. Słowem, dużo mnie odmłodziłeś. Dziękuję.Tak jak i Ty, martwię się tłustymi kotkami i pieskami. I widzę tragiczną wręcz przyszłość tych ludzi. Ale to jest wytwór naszej polskiej edukacji, polskiej służby zdrowia, polskiej polityki, polskiej polityki społecznej i wszystkiego polskiego czego sobie wyborcy PIS-u życzą.

  6 3
 • 13 wrz

  Powtórzę, ile kosztowało to muzeum ?Które będzie świeciło pustkami...A ile mogło być za to wybudowanych mieszkań ?I jak sądzę ich mieszkańcy głosowaliby prawdopodobnie na PIS. A tak - zmarowane pieniądze... PIS -ie ogarnij się !

  9 6
 • 13 wrz

  Straży zdobyczy czego ? Rolą państwa powinno być zapewnienie jego mieszkańcom wyżywienia domu nad głowa, wykształcenia i opieki medycznej. No chyba, że pochodzisz ze szlachty...Szlachata dawnej łupiła poddanych. Teraz łupieżcą jest państwo. Lubisz być łupionym ?

  2 9
 • 13 wrz

  Z własnej woli nie zajrzy tam pies z kulawą nogą. Dlatego nakaże takie wycieczki Czarnek. Nie chciałabym dzisiaj być nauczycielem...

  10 2
 • 13 wrz

  Po części z Panem się zgadzam. Ale jak to się stało, że nie mamy teraz polskich; telewizorów radioodbiorników,pralek, lodówek ?Mądrzejsi ode mnie dali nogę do innych krajów. Bo tam mają przyszłość. Robią kariery. Od muzeów i gromadzonych w nich eksponatów ludziom się nie polepszy.. Najpierw trzeba zapewnić ludziom wyżywienie, mieszkania, edukację i opiekę medyczną.

  6 8
 • 13 wrz

  Co ma do tego poniemiecki ciągnik ?

  10 2

Krzyszkowice. Przełom w sprawie konsultacji dotyczących budowy tunelu pod Zakopianką? Mogą odbyć się jesienią

 • 12 wrz

  Dodam, że z drogami jest kiepsko. Niektórzy nie rozmumieją, co to jest pas. drogowy. Jest to też wina niejasnych przepisów, albo sposobu ich egzekwowania. Resztę infrastruktury Krzyszkowice mają; od 1967 roku- elektryfikacja (Gomółka)), lata 90 -te, inicjatywa aktywu wiejskiego, budowa wodociągu, ogromne zaangażowanie pani .Józefy Raczek i wielu wiejskich działaczy m.in. w budowę nowej szkoły. Wiem, jak angażował się w jej budowę pan Józef Norek. Jeden z niewielu (ur. w 1932 r.) Krzyszkowicach ) wiejskich dzieci( w tamrych czasach) mających determinację, aby skończyć studia na AGH. Potem został dyrektorem jednej z największych firm w Polsce. Zapewniam, że w niczym nie przypominał Obajtka.

  5
 • 12 wrz

  Od dwóch lat nie było wiejskiego zebrania. Rozumiem. Covid... Ok. 70 % stałych mieszkańców biorących udział w wyborach, głosowało na PIS (wybory parlamentarne,samorządowe i prezydenckie). Ok. 25 % obecnych mieszkańców, to ludzie, którzy się osiedlili w tej miejscowości.
  Urzędy wydają zezwolenia na budowy domów - bez opamiętania. Chodzi mi przede wszystkim o drogi. Drogi są przystosowane do poruszania się nimi- furmankami. Takie, na których nie mogą się wyminąć nawet dwie furmanki...Cieszę się, że przybywa we wsi nowej krwi. Ale infrastruktura ...

  3

Zmiany w komunikacji zbiorowej. Szczegóły na konferencji dla wybranych mediów

 • 10 wrz

  Ja i Pani możemy się domyślić Jedno jest pewne; jest to tylko samodowartściowanie się lokalnych kacyków. Przykład idzie od góry. Podobie wyglądają konfetencje prasowe PIS -u.

  16 7

Węzeł na Zakopiance w Jaworniku. Najbliżej realizacji „wariant niebieski”

 • 6 wrz

  A co słychać w sprawie krzyszkowickiego tunelu ? Niektórzy mieszkańcy być może zadowolą się tymczasowym mostem... Szacunek dla żołnierzy tyrających tam przez cztery, a może nawet sześć dób..Chociaż ten starszy most jest całkiem dobry... Ale to był wybór naszych włodarzy. Poooszło w Polskę ! I o to im chodziło.

  15 2

Powiat unieważnił dwa przetargi na wyposażenie nowej siedziby. Czy w Myślenicach uda się utworzyć punkt paszportowy?

 • 28 sie

  Czy może ktoś wie, co po oddaniu nowej siedziby będzie na Reja 13 ?

  13 5

Ruszyły prace nad rewitalizacją centrum Sułkowic. Potrwają do końca roku

 • 26 sie

  Widać nie słyszała o betonozie...

  18 1

Myśleniczanie protestowali w obronie TVN i wolnych mediów. Kolejnego dnia Sejm przegłosował zmiany w ustawie medialnej

 • 12 sie

  Ale jak zamkną internet, to i młodzi się ruszą.

  7 8
 • 12 sie

  Powiem dlaczego tak jest.. Młodzi, wykszałceni gdzieś tam pracują, Boją się, że PIS ich wywali z roboty.

  11 7
 • 12 sie

  Zauważyłam moją Panią Profesor od języka polskiego.Szacunek dla Pani.

  13 15
 • 12 sie

  Kto będzie ten bajzel sprzątał ?

  18 9
 • 12 sie

  Z pozoru katolik.

  15 9
 • 12 sie

  Nie jestem żadnym trollem. Zrozumiał ? Są na świecie ludzie utrzymujący się z własnej pracy. A nie z pracy podatników. Powtórzę Przyjacielu (tym razem nie Pajacu), gdybym była Twoim pracodawcą, byłbyś na bruku.

  17 8

W szachy gra od 11 lat. Jakub Suder został mistrzem Międzynarodowej Federacji

 • 12 sie

  Gratuluję. Wiem, że trzeba mieć niezły łeb do szachów. Myślenice nie będą słynne z Obajtka i jego konkubiny. Ale też z Jakuba.

  5 3

GDDKiA ogłasza przetarg na przebudowę Zakopianki w Głogoczowie. Gmina organizuje konferencje dla wybranych

 • 12 sie

  Bolek lewacy mają też prawo do życia. Mam lewicowe poglądy, czym daję wyraz w swoich wpisach. Mam pytanie, kto nauczył Cię takiej nienawiści do myślących inaczej ? Szkoła, katecheta ?

  9
 • 12 sie

  W przeciwieństwie do Ciebie mam dużo innych zajęć. Nie mam czasu na minusowanie. Jak przejdzie w sejmie Lex-TVN, do nie będziesz mógł sobie nawet Ty pyskować w internecie. Jest tylko jeden problem; możesz tego nie rozumieć...

  9