Pieszy z pierwszeństwem i koniec z jazdą na zderzaku. Od czerwca obowiązywać będą nowe przepisy

 • 1 cze

  Współczuję,ta parka to była starsza, czy młodsza? Zresztą głupków bezmyślnie wchodzących na pasy nie brakuje.Starszych jestem w stanie zrozumieć Młodzi natomiast bywają kompletnie bezmyślni. Wiem to z własnej obserwacji.

 • 31 maj

  Zgadzam się. Nie wiem, kto najwięcej w Krzyszkowicach zarobi.Jednego jestem pewna. Cmentarz w Krzyszkowicach jest komunalny. Reasumując, najlepiej nie wchodzić na żadne z przejść na tamtejszej zakopiance. A już najlepiej nie wjeżdżać na nią.

  2
 • 31 maj

  DM_S zgadzam się w całości. Moje pisanie ma na celu zdenerwowanie władz. Niech zabiorą się do roboty. Ja mogę sobie pozwolić na różne dywagacje, bo na moje utrzymanie nie płacą podatnicy. Media społecznościowe są po, to aby krytykować rządzących. Gdybym miała coś wspólnego z rządzącymi, to byłabym wdzięczna za krytykę. Ale do tego trzeba dojrzeć.,

  2
 • 27 maj

  Zgadzam się w całości. Mam tylko problem z kontaktem wzrokowym. Bywam pieszą na przejściach i bywam kierowcą. Starszym osobom trudno jest złapać kontakt wzrokowy. Wielu z seniorów po prostu niedowidzi. Ograniczone zaufanie do użytkowników dróg. Inaczej się nie da.

  3
 • 22 maj

  Zgadzam się z Panem. Zmiana przepisów będzie przekleństwem dla kierowców i dla pieszych. Myślę o Zakopiance. Przy przejściu w Krzyszkowicach powinien stać codziennie patrol Policji.Dwóch lub dwoje funkcjonariuszy po 12 godzin służby. To i tak o dużo mniej niż strzeże Naczelnika Państwa., bo tam jest ich 40 na dobę. Dlatego, że na pierwszym pasie zatrzyma się normalny kierowca a debil może trafić pieszego na drugim pasie.

  9 4
 • 22 maj

  Ja się z Choinką zgadzam, Polacy są najgorzej w Europie jeżdżącymi. Nie potrzeba statystyk. Wystarczy obserwacja.

  5 10
 • 22 maj

  To może nadszedł czas, aby uczyć rozumu. Także wyborców PIS-u.

  10 3
 • 22 maj

  Jest kłamstewko, kłamstwo i statystyka. Na covid w Polsce zmarło 70 tys. osób. Wg Uniwersytetu Waszyngtońskiego jest zmarłych co najmniej drugie tyle.

  7 6
 • 22 maj

  Myślę, że to najlepsze, co mogło nas spotkać w państwie PIS -u.

  7 21

Worki medialne

 • 31 maj

  Panie Burmistrzu, proszę się nie dziwić, że ludzie się czepiają. Mnie osobiście lepiej ładuje się śmieci do worów prawie poświęconych.

  2

Śmierć na Zakopiance w Głogoczowie. Motocyklistka zginęła na miejscu. Kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów

 • 31 maj

  Szakal, pominąłeś się z powołaniem. W Twoich wywodach brakuje mi jednego. Dlaczego ta Zmarła w ogóle miała czelność jeździć motorem ?Jak sądzę wg.Twojego rozumowania powinna była prowadzić wózek z dziećmi. Najlepiej z bliźniakami.

  3 2
 • 28 maj

  Chodząc i jeżdżąc kieruję się jedynie ograniczonym zaufaniem. Prochu nie wymyśliłam.

  9 2
 • 28 maj

  Najgorszym jest to, że Pańskie i moje żale nikogo nie obchodzą. Możemy sobie popyskować w mediach społecznościowych. Oby nie za dużo, bo jak komuś wleziemy za skórę, to o szóstej rano zbombardują ci lokal i zabiorą co tylko masz, komputer, telefony, etc. Udowodnienie, że nie jesteś wielbłądem trwa latami.

  8 2
 • 28 maj

  Choinko, z całym szacunkiem dla Ciebie. Siedząc w chałupie, też może w nią trafić piorun, albo spaść na nią samolot. Temat jest szerszy. Chodzi o przyszłość. Zakopiankę projektowano w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy we wsi był jeden samochód i sporo wozów konnych. Myśl technologiczna Generalnej Dyrekcji zatrzymała się na tym etapie. Chyba szanowna Internautko nie rozumiesz o co chodzi. To jest tragedia dla Zmarłej i sprawcy też. Przecież zapewne nie dążył do jej śmierci. Tylko, że my, mieszkający przy zakopiance zostajemy z nie rozwiązanym problemem. Mamy obiecanki - cacanki. Zakopianka jest drogą z innej planety. Trudno toto ruszyć. Oto Polska właśnie.

  8 2
 • 27 maj

  Dziecinko, na zakopiance ma każdy pierwszeństwo. Jak ma ktoś kiełbie we łbie w dodatku po wcześniejszym zabraniu prawa jazdy, to pomyśl. Nie wolno było mu siadać za kierownicą. Siedzieć może mógłby. Ale nie jechać.

  13 1
 • 27 maj

  Noe ma innego wyjścia jak blokada zakopianki.

  6 11
 • 27 maj

  Szczere kondolencje dla Rodziny tragicznie Zmarłej. Obserwatorze, to samo sądzę Władcą zakopianki jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.. A lokalni samorządowcy i politycy mają krew na rękach, bo są na tyle leniwi, albo raczej bojaźliwi, aby cokolwiek w tej sprawie zrobić. Najlepiej było wydać kasę na kładki. Przecież w tej Generalnej powinni być jacyś fachowcy. Podkreślam; powinni. Widać, że dla nich jeden trup więcej to tylko jeden trup. W czym problem ?A samorządowcy, jak zwykle położą uszy po sobie, Blokada zakopianki w zeszłym roku w Krzyszkowicach skończyła się gruszkami na wierzbie i hejtowaniem jej organizatorki. Mglistymi obiecankami tunelu, którego nigdy nie będzie.

  50 7

Obrabowali dom w Sieprawiu na 300 tys. zł. Zniknęły samochody, pieniądze, biżuteria

 • 30 maj

  Najlepiej jest wsadzać do kryminałów, co kosztuje państwo co najmniej 3 tys. miesięcznie od łba. Dane mam sprzed kilku lat, dlatego ta suma może być wyższa. Reasumując opłaca się narozrabiać, dać się złapać i pójść do paki. Państwo w pace daje mi opiekę zdrowotną wikt i opierunek. Czego jako nie przestępca na co dzień nie mam.

  4
 • 27 maj

  A ja, gdybym miała tyle majątku , zastanowiłabym się nad wyborem "ochroniarza".. "Co tanie, to drogie"...

  5

Seniorzy znajdą swoje miejsce w budynku przy ośrodku zdrowia. Zbudują tu dla nich klub

 • 29 maj

  To bardzo dobra inicjatywa. Szacunek dla Sułkowic,

  16 1

Dzwonił po straż do wymyślonych pożarów. Nabrał ich siedem razy

 • 28 maj

  Dobrze, że chory został namierzony. Strażacy wiedzą, że gorszymi są ci, którzy podpalają i jako pierwsi jadą gasić pożar. Niestety, z całym szacunkiem dla strażaków bywają nimi sami strażacy.. Pewnie ma to jakąś kategorię psychiatryczną. Strażaków szanuję i powiedziałam jedynie o marginesie,. Takim, jaki istnieje w każdej grupie zawodowej.

  3 4

Tomasz Burkat nie jest już komendantem straży miejskiej w Myślenicach

 • 22 maj

  Przynosi hańbę tej miejscowości. Dawniej tłumaczono to brakiem jodu w powietrzu.

  20 3

Kiedy przechodził przez jezdnię, potrącił go samochód dostawczy. Mężczyzna nie przeżył

 • 22 maj

  Zauważyłam, że kierowcy już stosują się do tego przepisu. Lokalni, bo ci z rejestracją KR mają to na razie w poważaniu.

  6 1
 • 22 maj

  Taką mamy najmądrzejszą Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad Krajowych. Zakopiankę budowano w latach 70 - tych. Wtedy we wsiach było sporo koni i jeden samochód wjeżdżający na Zakopiankę.Myśl technologiczna fachowców z Generalnej szwankuje.

  5
 • 21 maj

  Wspólczuje rodzinie Zmarłego. Ten, co Go potrącił pewnie czuje się strasznie. Ja zastanawiam się nad tym, jak będzie od 1 czerwca br. na Zakopiance np. w Krzyszkowicach ? 50 km na godz. przed przejściem dla pieszych....Swoją drogą może to być super rowiązaniem zamiast tunelu, którego nie będzie.

  9 2