Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 11 godz.

  Mój znajomy jadąc tamtędy i widząc ten mural chciał się zatrzymać i zapytać czy w okolicy powstał jakiś klub dla gejów gdyż mural mówi o gościnności innej niż dla osób heteroseksualnych . Przyznał ,że namalowany tęczowy kogut zadziałał na niego podniecająco.

  3 2
 • 17 godz.

  Gratuluję przede wszystkim Autorowi.

  4
 • 17 godz.

  Chłopie, nie dyskutuj z trollem.

  3
 • 17 godz.

  Dajcie spokój kogutowi. JEST PIĘKNY.

  4
 • 18 sie

  Anuluję ww. wpis.

  4
 • 18 sie

  Niestety żaden kogut nie ma takich kolorów tęczy. Pcim został wyśmiany tęczowym kogutem i prawdopodobnie o to chodziło a nie o symbol wsi .Zbereźnicy mogli też narysować tęczę bo po deszczu w słońcu w tych okolicach ją widać lepiej niż w Warszawie. Mądry ksiądz ,że łatwo odczytał intencje tych dowcipnych malarzy. Kogut symbolem wsi jakby innych symboli nie było. Już lepiej było namalować królika w tych tęczowych kolorach. Kazanie księdza wspaniałe i mądre .

  7 5

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 15 godz.

  Po prostu boję się, że "zagłaszcze się kota na śmierć".

  3
 • 18 godz.

  Mam do znawców pytanie; radny wsi mojej znajomej nie brał udziału w głosowaniu nad powierzeniem. Czy w związku z tym zaniedbaniem wieś powinna zorganizować osobne powierzenie? Czy może poszło to z automatu?Kobieta lęka się teraz burzy, gendera, LGBT, suszy i powodzi.

  7 1
 • 20 sie

  Przyjacielu, nie powołuj się na Konstytucję, bo to słowo w pewnych kręgach jest gorsze niż k...Niektórzy uważają używanie go nawet za tak poważne przestępstwo, że zawiadamiają organy ścigania,, wtedy, kiedy zobaczą ubrany w ten napis obelisk.Staram się też zrozumieć tych radnych. Oni zagłosują na najgorszą głupotę. Przecież reprezentują swoich wyborców. Mają być mądrzejszymi od nich ? Mają też głosować inaczej niż Partia każe? Samorządy upolityczniają się i klerykalizują. W tym wszystkim ginie idea dbałości o nasze najważniejsze sprawy.

  13 5
 • 19 sie

  Skandalem jest, że Rada zajmuje się sprawami wiary. Jeszcze większym skandalem jest, że radnym każe głosować się nad zawierzeniem. Cóż widać, jakie mają kręgosłupy, albo raczej ich nie mają. Radni, macie zajmować się sprawami mieszkańców. Minęliście się z powołaniem. Wasze miejsce jest w klasztorze.Najlepiej u kamedułów.

  22 12
 • 19 sie

  Na Miasto Info doliczyłam się pięciu artykułów o tej doniosłej uroczystości. BRAWO MIASTO INFO ! Jak to wszystko ucichnie, minie, to we wrześniu w Rynku usłyszymy piły wycinające niesłuszne drzewa i maszyny zdzierające niesłuszną kostkę. Jedyna nadzieja w Matce Boskiej Myślenickiej, bo na radnych nie mamy co liczyć.

  22 13
 • 19 sie

  Wszystko jasne.Mamy radnych PIS-u i PIS- u light.Pozdrowienia dla Pani Grażyny. Proponuję jeszcze na uroczystości zaprosić obatela Czarneckiego. Bedzie pasował do myślenickiej ambony.

  36 15

Ks. Zdzisław Balon: Przyjdźcie. Jubileusz koronacji Cudownego Obrazu, to święto naszej Matki!

 • 15 godz.

  To właśnie radni narażają tę uroczystość na śmieszność.

  2

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

 • 16 godz.

  Niech ktoś mnie oświeci, czy prawdą jest, że na któreś bierzmowanie w Myślenicach ks.arcybiskup przyleciał helikopterem ? Matki bierzmowanych mówią, że takiego transportu sobie abp. zażyczył. Inne mówią, że część matek w taki sposób chciała mu się podlizać.

  4

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie

  Jestem za, pod warunkiem, że ocalony zostanie Rynek w obecnej postaci i uratowane zostaną drzewa, bo zdaje się obecne władze nie są w stanie tego zrobić.

  5 5

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

 • 17 sie

  Nie wstydzisz się cytować Millera ? A fe!

  3 1
 • 16 sie

  Nie wiem czy się śmieje. Nie wiem, czy tak dokładnie znał ten plan. Tym gorzej dla niego i tamtej Rady. Gdzie wtedy byli radni PIS-u? Jak wtedy głosowali? Asekuracyjnie wstrzymali się od głosu? Sam zamiar rewitalizacji Rynku jest szalony. Sąd i świeczki to inna bajka. Możemy psy wieszać na Panu Ostrowskim, ale będziemy też rozliczać obecnego Burmistrza. "Widziały gały, co brały". Jakoś Pan Burmistrz wymienił, co się dało (oprócz babci klozetowej), a temat rewitalizacji przyjął z dobrodziejstwem inwentarza. Za jakiś czas okaże się, że pogłębia zadłużenie gminy na bezsensowną rewitalizację.

  5 1
 • 16 sie

  Przyjacielu, nie wszyscy byli doinformowani. Przyjmij do wiadomości, że są ludzie, którzy nie mają nawet telefonu komórkowego, nie mówiąc o internecie. Żal Ci ich czy siebie? Oni nie wiedzą nawet co to TROLL,Jeszcze nie są na tyle zepsuci. Nie są przeciwko obecnemu Burmistrzowi, ani byłemu. SĄ PRZECIWKO GŁUPOCIE.

  3 1

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 14 sie

  To z dziewczynami się nie przywitasz ?

  5 2
 • 13 sie

  Radni, weźcie się do roboty, bo ta cała rewitalizacja to jest absurd. Wywalić tyle milionów, po to, aby; nawierzchnia Rynku była gładsza,zmienione były latarnie, posadzone były jakieś chaszcze, zieleń w donicach (coś pięknego przy brakach wody, które się nasilą) no i przede wszystkim po to, aby OŚWIETLIĆ ELEWACJĘ MAGISTRATU. Zapewniam, od takiego oświetlenia decydentom rozumu nie przybędzie.Od wielu lat słyszymy, że Gmina jest zadłużona. Wobec tego nie stać jej na wkład własny sfinansowania tego szalonego pomysłu. Przecież to zahacza o niegospodarność.Ta cała rewitalizacja przypomina mi zezłomowanie garażowanego, dwuletniego auta, którym jeździ się 50 km tygodniowo i kupienie sobie wielokrotnie droższego, nowego, z takim samym przeznaczeniem.

  21 2
 • 12 sie

  Panie Burmistrzu, Pan przecież wszystko może... Także znaleźć wyjście z tej sytuacji. Przecież udało się nawet odwołać marszałka Sejmu, bo lud tak chciał.
  W NASZYM MIEŚCIE LUD ŻĄDA OCALENIA DRZEW !
  Czy nie można chociaż skorygować planu tej szalonej rewitalizacji ? Rewitalizację połączoną z wyrżnięciem drzew musiał zaplanować jakiś pijany schizofrenik. No i posadzenie w zamian , pożal się Boże, chaszczy. Przesadzenie drzew jest niemniej szalonym pomysłem. Po pierwsze; koszt z góry skazanej na niepowodzenie akcji, po drugie; starych drzew się nie przesadza, bo się nie przyjmą, będą chorować , skończą w kompostowniku w ZUO. A może chodzi o to, aby media rozsławiły myślenicką głupotę na cały kraj, a może i za granicą ?Bowiem nieważne jak o nas mówią, byle mówili... Przy okazji znowu można będzie wbić szpilę w poprzednika. Mam nadzieję, że sygnatariusze apelu nie odpuszczą.

  32 11

Drzewa w Rynku czeka wycinka? Mieszkańcy apelują o ich pozostawienie

 • 12 sie

  Decyzja o rewitalizacji Rynku została podjęta przez poprzednie władze. Uważam ją za jedną z głupszych. Wiem, że może poprzednikom Rynek przypominał czasy PRL -u z tą nieszczęsną, położoną w tamtych czasach porządną granitową kostką. Najbardziej przeszkadza ona paniusiom w szpilkach, jakby samo założenie tego obuwia nie było nie lada wyzwaniem… Wiem, że przeszkadza też biegającym po niej maluchom, ale środkiem mogą biegać bezpiecznie.
  Fundusze na ten pomysł pochodzą z Unii, ale przecież Gmina musi przeznaczyć na to wkład własny. Czuję się teraz tak, jakbym żyła w tak bogatym państwie/mieście, które nie ma co z pieniędzmi zrobić. Natomiast poza Rynkiem nadal będziemy slalomem omijać dziury w niektórych chodnikach i kląć na brak łagodnych wjazdów na nie dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. To tylko odrobina z pilniejszych potrzeb.
  Komuś Rynek chce przypominać tamten z lat trzydziestych ? No to niech się przejdzie jezdnią po kocich łbach wzdłuż zachodniej pierzei lub ul. Klakurki, Wygodnie ? Rewitalizacja, to przywracanie do życia. Jak to się ma do planowanego barbarzyńskiego wyrżnięcia tylu drzew ? Jednym z mankamentów naszego Rynku jest brak cienia. Rosnące obecnie drzewa trochę go dają. Po ich wycięciu Rynek będzie zrewitalizowaną patelnią z tłumem chowających się w cieniu wzdłuż jego południowej pierzei.
  Na koniec; rewitalizacja to jest już jakaś mania najnowszych czasów, bo w wydanym przez PWN w 1980 r. „Słowniku wyrazów obcych” takie słowo nie istnieje.

  21 4

Policja świętuje swoje 100-lecie

 • 28 lip

  Stefano, pewnie awansowałeś 25.07. Gratuluję.Proszę nie pisać o mnie ""bierzcie", bo występuję w jednej osobie, PKKS nie znam, ale Go popieram. Rozumiem w Rynku było za gorąco.

  5 3

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • 27 lip

  Arturze_mieszkańcu, sadzę, że większość radnych nie ma pojęcia o LGPT.Radzę Wam drodzy (dosłownie ) Radni zajmijcie się problemami ludzi, oni Was wybrali. Mnie interesuje bezpieczny wjazd na zakopiankę w Krzyszkowicach i temat starej szkoły.

  1 1
 • 27 lip

  Macieju27luis. Żal mi Ciebie człowieku. Mam wątpliwości, czy umiesz czytać ze zrozumieniem.Pochylam się nad Twoją niedoskonałością. Ja, która jestem bardziej od Ciebie niedoskonałą. Nie martw się o Twoje dzieci, bo nikt ich nie będzie uczył mastrurbacji. Jeżeli Twoje dziecko pójdzie do pierwszej komunii, to ma szansę być zapytanym w konfesjonale o toto. I po raz pierwszy spotka się z tym tematem. Jestem pewna, że leży Ci na sercu dobro Twoich dzieci, dlatego pomyślmy o czystym powietrzu dla nich, dobrej edukacji, opiece zdrowotnej.I mieszkaniach. Mnie marzy się szkoła, która będzie uczyć dzieci ich podstawowych praw(jako dorosłych), zdrowego żywienia,szkodliwości ślęczenia przed komputerem i innymi tego rodzaju urządzeniami. Dla mnie nie jest ważnym, która opcja polityczna to zrobi. Problemem jest, że żadna tego nie zamierza zrobić.

  1 1