Jerzy Grabowski dyrektor ZDP: Wycinka przy ul. Słowackiego nie ma związku z żadną inwestycją

 • 12 gru

  Przecież wiadomo, czyje są Wody Polskie, to wiele wyjaśnia.

  4 1

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

 • 10 gru

  Przytoczę wypowiedź pana wiceburmistrza "Osoba chora w szpitalu może skorzystać z aplikacji mobilnej..." Panie wiceburmistrzu, Pacjenci nie są tak oświeceni jak pan. W większości są to ludzie, którzy niekoniecznie mieli komórkę w rękach.Mam prośbę: niech pan zejdzie na ziemię.Czas wyrosnąć z gier komputerowych.Nie wiem czy pan wie, że jest pan wiceburmistrzem ?

  2 1
 • 10 gru

  Przyjacielu,niestety taka jest rzeczywistość. Idziesz do lekarza, jeżeli jesteś szczęśliwcem i dostaniesz się do niego, to raczej nie myślisz o parkingu, tylko o swoim zdrowiu. Zdzieranie po 50 zł za przekroczenie czasu parowania jest gwałtem na suwerenie. Jeżeli suweren to akceptuje, to znaczy, że wszystko jest w porządku.

  2 1

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 10 gru

  Zza kompa staram się nie pluć, chociaż często krew mnie zalewa. Kiernozie, wiesz kogo nam brakuje ?Przywódcy. Nie w pojęciu kieszonkowego dyktatorka. Takiego naszego, lokalnego. I wtedy poszłabym sprzątać śmieci. Myślę, że ty też.

  4 5
 • 10 gru

  Kiernozie, a ty będziesz siedział sobie w swojej pożal się boże gawrze i śmiał się z myślących inaczej. Szczęść boże.

  3 4
 • 10 gru

  Może znowu rewitalizacja przez wyrżnięcie ? Oczami wyobraźni widzę wzdłuż Słowackiego drzewa w donicach...Pomiędzy nimi parkomaty dla tych, co pójdą do szpitala. Między parkomatami mało sympatyczny, ale kochający burmistrza, chłop wlepiający nam 50 zł za przekroczenie parkowania o parę minut.

  12 6

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

 • 10 gru

  Asnyk cudowny,jakoś nie pasuje mi do cytującego. Miłe rozczarowanie.

 • 10 gru

  Tak Bagietko masz rację,tylko, że jakoś powodzi nie będzie i raczej pozostanie się nam modlić o wodę. Na poważnie; nie widzę, aby nasz władze myślały cokolwiek o nadchodzącym kryzysie klimatycznym. Będzie tak,; możemy mieć nadmiar wody lub jej brak. Smog - tak, wiem, są pomiary zanieczyszczenia powietrza i kontrole Straży Miejskiej.Jeżeli ktoś pod..... sąsiada. Nie o to mi chodzi. Trzeba zmierzać do zakazu palenia kopciuchami. Nie każdego stać na wymianę pieca. Tym ludziom trzeba pomóc. Przecież tu chodzi o zdrowie.Nas wszystkich. Panowie rządzący, panie pośle - nasza przyszłość - w waszych rękach. Wiedzcie, że nie wybieraliśmy was od parady.

  2
 • 10 gru

  Przy ulicy Słowackiego mieszka wielu zacnych myśleniczan, co oni na to ?

  3
 • 10 gru

  Bagietko, dzięki ekoterrorystom być może, przeżyjesz Ty, ja i inni.

  4

Alkoholizm.

 • 10 gru

  Powyższa wypowiedź obserwatra660 nie jes moją wypowidziedzią.Nie jestem jej przeciwna.

 • 10 gru
  obserwator660 napisał/a:

  Mi się wydaje że oprócz wiedzy jakby policja odwiedzała częściej te miejsca o których pisałam i kilka kar to by może coś nauczyło. I dało przykład że pijaństwo lub inne używki nie są do końca legalne i ich propagowanie też jest karane.

Ukradł opla i schował go w garażu. Może trafić za kratki na 10 lat

 • 10 gru

  Chłop jest cienki, kraść opla?Nie stać go na więcej ?

  7 2

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”

 • 10 gru

  Teren wokół Szpitala Powiatowego powinien być dostępny dla wielu tych, co przywożą chorych do szpitala i tych co ich odwiedzają. (Nie wiem czy radny Fita wie, że są też tacy, co nie są przywożeni przez Pogotowie} Stawiaj więc Pan dla nich paliki. Żyjesz Pan w alternatywnej rzeczywistości. Komfortowym jest przyjazd z innej miejscowości, zaparkowanie na osiedlu i odizolowanie się od realnego świata. I pobyt w kanciapie.

  6 2

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 15 lis

  30 lat po II wojnie w roku 1965 była lepsza komunikacja niż 30 lat po transformacji ustrojowej . Nowe władze III RP są nieudolne i myślą tylko o własnej karierze.

  1
 • 5 lis

  Myśleniczaninie,
  ad.3 Czy wiesz, kto dostał pracę w tym muzeum jako bodajże recepcjonistka ? Wygląda na to, że Maciej spowodował wybudowanie Muzeum, gdzie zatrudnia się PIS- Rodzinę. RODZINA NADE WSZYSTKO!
  Wiesz, kto gnębi karami nie do końca zorientowanych parkujących wokół Rynku ? Przyjacielu, zorientuj się. Wiedza nie boli.
  Ad. 6 nowy Pan Burmistrz mógł uciąć łeb temu projektowi, ale widać jest mu to na rękę. Przecież nie musiał przyjmować schedy po znienawidzonym poprzedniku z dobrodziejstwem inwentarza. To tyle.
  A problemu masowej komunikacji nie udało się w Myślenicach nikomu rozwiązać. Bo każda opcja ma to w poważaniu.

  1
 • 5 lis

  Nie wieszajcie psów na kierowcach busów. Oni niczemu nie są winni. W państwie PIS-u rządzi prawo buszu. Taki rząd niektórzy Szanowni Pasażerowie busów wybraliście sobie. Uczciwie dodam, od 1990 roku nikt tematem publicznej komunikacji się nie przejmuje. Zaznaczę, nie tylko Ostrowski sprzedał PKS (nie wiem, czy jest to prawdą), to stało się prawie w całym kraju.. Głosujcie więc na tych, co dadzą Wam 500 +, ale stłoczą Was w busach, jak te biedne tygrysy przygarnięte przez poznańskie ZOO.
  Powtarzam; wara od kierowców busów ! Problem tkwi gdzie indziej.Przecież ten problem ma ok. 30 lat ! Do komunikacji masowej musi dopłacać państwo. Koniec kropka. Może nasz nowy Pan Poseł wypowie się w tym temacie ? Wiem, są mrzonki o kolei.... Ale tu trzeba coś zadziałać od razu. Może MPK ?

  1 3

Krzyszkowice stara szkola

 • 5 lis

  Mariooszku, ja o tym dawno wiem.

  2 1
 • 5 lis

  Skromnie zapytam,co ze starą szkołą w Krzyszkowicach ? W którym zakładzie karnym gnije poprzedni burmistrz, bo z racji katolickiego miłosierdzia chciałabym przesłać mu paczkę. Czy ktoś wie coś na ten temat ?Do którego ZK wysłać paczkę ?Powinny do tematu wrócić media, zwłaszcza Dziennik Polski. Suweren czeka na informacje. Parafianie mówili, że wokół zabytku ostatnio były jakieś ruchy. Czy to aby zgodne z przepisami ?

  4 2

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

 • 5 lis

  Dziękujący za beton ochronny krzyszkowianie mówią, że każdej nocy a i w niedziele mogą bezpiecznie dojść do stacji paliwowej w Jaworniku po pewne napoje - bez narażania zdrowia i życia. Tak więc może nie likwidować tego cudu techniki ?Bo przecież i Orlenowi ubyłoby dochodu...

  4 3
 • 5 lis

  No i co z tym pożal się Boże betonem ochronnym ? Podobno radni mieli interweniować w tej sprawie... Wiadomo coś na ten temat ? Szanowni radni, dajcie głos.

  6 3

Ksiądz Andrzej Ciaputa: Czasami mamy gorsze powietrze niż w Krakowie. Pamiętajcie o tym

 • 5 lis

  Eliso,to dzieje się od kilku lat. Nie mamy wyjścia, musimy protestować. Zacznijmy od mediów społecznościowych. Jakoś się gromadzić. Starsi "do śmierci przeżyją..." Ale młodzi i ich dzieci ?

  1
 • 28 paź

  Defi, kto słucha takich nawiedzonych jak Ty i Ja?

  7 2

Zaczęło się! Kopcimy na całego

 • 5 lis

  Eliso,masz rację. Tylko od czego zacząć? Mamy rząd, wojewodów, samorządy, radnych. Jakoś nie rzucił mi się w oczy na myślenickim terytorium jakiś samorządowiec, który poruszyłby ten temat. Nie wypada. To wymysł, lewactwa. Jedno jest pewne;smog i ocieplenie klimatu dopadnie także rządzących. Jednak to żadna dla mnie i czujących temat pociecha..

  2
 • 5 lis

  Ani Pan Burmistrz ,ani Pan Starosta nie są w stanie nic sami zrobić z tym problemem. Ludzie muszą czymś ogrzewać swoje domy, mieszkania. Temat dotyczy całego kraju i nie tylko. Gdyby ,nawet nasze, lokalne władze samorządowe (teoretycznie) wymyśliły nie wiadomo jakie restrykcje odnośnie palenia syfem, to i tak smog dopadnie nas z sąsiedztwa. Potrzeba mądrego programu np. NARODOWEGO PROGRAMU WALKI ZE SMOGIEM. Przecież mamy tyle narodowych programów....Przede wszystkim należy uświadomić ludziom, czym skutkuje palenie plastiku, starych mebli itd. Inni palą węglem. Tak marnej jakości, że wszyscy to czujemy. No bo nie mają wyjścia. Robią to legalnie. Czy można mieć do nich pretensje ? Taki węgiel kupują. Są programy wymiany kopciuchów, część tych pieców jest wymieniana ,jednak dalsza ich eksploatacja ? Może państwo powinno dopłacić tym, co ich nie stać np. na ogrzewanie gazem ? Krew mnie zalewa czytając o tym, że nasze państwo kupuje militarny złom od USA i wręcz prosi o utrzymanie wojsk amerykańskich na naszym terytorium ZA NASZE PIENIĄDZE !. W imię wyimaginowanego zagrożenia z wschodu.
  Almarze25
  SMOG JEST WYMYSŁEM LEWACTWA. Tobie się tylko wydawało, "że nasze Myślenice śmierdziały jak dziurawe skarpety".

  2 1