Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • 17 sty

  Dodałam chyba lat Panu Profesorowi. W Jego przypadku, to byłaby raczej renta. Za młody na emeryta.

  3 4
 • 17 sty

  Normalny w takim cyrku nie wytrzyma na trzeźwo.

  4 1
 • 17 sty

  Dodam, że nie chodzi mi tu tylko o radnego PIS, ale radnego jakiejkolwiek opcji. W końcu - wybrańca narodu.

  8 1
 • 17 sty

  Chorzy nie sa winni, więc nie można ich skazywać ani karać, albowiem nie wiedzą, co czynią.Nie wiem jak będzie w tym przypadku. Nie wiem czy bada się ( przez biegłych) nauczycieli w przypadku postępowania dyscyplinarnego.Raczej nie. Pan Profesor jeszcze nie nadaje się do Gostynina. Najlepszą będzie emerytura i żal za grzechy.

  2 5
 • 16 sty

  Pierwszy raz słyszę o dwulicowych dzieciach...

  5 2
 • 16 sty

  Gadasz jak prokurator Piotrowicz (obecnie sędzia TK),wg niego molestowanie ministranta przez księdza z Tylawy było zwykłym "ciumkaniem"...
  A w zasadzie, pewnie Pana Profesora "dziewuchy z petem w ręce" prowokowały..
  Uważam, że uczennice, uczniowie tej szkoły dobrze zrobili, że przyjęli taki sposób postępowania. Zawiadomili wychowawczynie, a one dyrekcję, ta kuratorium. I tu jesteśmy przy ścianie.
  Nie wiem czy została zawiadomiona prokuratura, w tej sprawie na nia bym nie liczyłą i raczej odradzam.
  Swoją drogą Pan Profesor powinien szukać pomocy u specjalistów. Każdego może dopaść choroba. To taka, że chory uznaje się za zdrowego. A u nas covid. A reszta ? Reszta nie śpi. Nawet może jest jej więcej niż wcześniej.
  A lex Czarnek jeszcze nie obowiązuje. Kurator Nowak zachowuje się tak jakby toto weszło już dawno w życie. Tak będzie wyglądać edukacja w Polsce po wejściu ustawy Lex Czarnek. Wtedy rodzice nie będą mieli nic do gadania. To był Wasz ostatni moment Uczniowie i Rodzice z tej Szkoły.

  9 4
 • 16 sty

  No właśnie. Jak skończyłą się sprawa 50 tys. kary dla Pana Burmistrza Szlachetki za olanie odbudowy starej szkoły w Krzyszkowicach ?Tak jakoś miało się to rozstrzygnąć z końcem listopada...Jaki skutek jego supliki u Glińskiego ?

  8 1
 • 16 sty

  Chłopie Ty mówisz o czym innym. Nauczyciel być może wyzywał was od nieuków, debili, kretynów, matołów. Zresztą musiało to być trochę lat temu. Na złe ci to nie wyszło, bo umiesz pisać i posługiwać się internetem Ale czy ten nauczyciel był też wtedy jednocześnie radnym Prawa i Spawiedliwości ?

  5 5
 • 14 sty

  Ta sprawa jest potwierdzeniem faktu, że lex Czarnek w Małopolsce działa już od dawna. Przypomnijmy sobie sprawę Pani Dyrektor z Dobczyc... Brawo Małopolska, która jest pionierem powrotu ciemnoty i średniowiecza !
  I tak niewiele do tego trzeba: wystarczy trójca w postaci Jego Ekscelencji Marka Jędraszewskiego, byłego hipisa Terleckiego i doskonale znajacej się na medycynie historyczce Barbarze Nowak.
  Współczuję dyrektorom szkół, chociaż, jak widać przy okazji tej sprawy, niektórzy już dawno akceptują nadchodzące zmiany. Chociaż istnienie w tej szkole Pana Nauczyciela Roku (gratuluję Panu poloniście) świadczy też o akceptacji multikulti. Tak "NIEZŁY MAJĄ ROZRZUT.." jak napisał mój szanowny poprzednik.

  44 13
 • 13 sty

  Na studiach inkryminowanego nauczyciela (jak również) Pana Burmistrza nie uczono dobrych manier. Proszę nie katować Pana Burmistrza takimi uwagami, bo może nie wiedzieć, o co chodzi.

  44 8

Kierowco! Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator. Podwyżka mandatów i zmiana w punktach karnych to nie wszystko

 • 6 sty

  Jeszcze chwila i przez kieszeń dotrze się do mózgów.

  2

Nieprzytomny leżał z twarzą zanurzoną w potoku. Policjanci uratowali życie 63-latka

 • 6 sty

  Jak widać i czytać są ludzie mądrzy. Zakończmy nierówną walkę. Wygrałeś. Pozdrawiam.

  3
 • 6 sty

  Udało mi się sprowokować dyskusję na temat znęcających się nad rodziną. Stało się tak, jak myślałam. 80 % społeczeństwa jest za znęcającymi się. Zwłaszcza w Małopolsce."Jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije". Biorę też poprawkę na to, że mało jest kobiet piszących na tym forum. Nie moja wina.

  6
 • 6 sty

  Geniusz się znalazł. Będę stratować na radną powiatu. Trochę mnie spopularyzowałeś.Proponuję Ci być szefem mojego PR - u. Jest tylko kwestia ceny.Wracając do Twojego wpisu różnej maści znęcacze i społeczne mendy to też ludzie. Nie uczono Ciebie tego na religii? Lewaczka.

  2 5
 • 6 sty

  Kcroot,nie jestem obrończynią patologii. Nie jestem winna temu, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Ubolewam na Tobą biedactwo. Lewaczką jestem. To jedyna prawda w Twoim przekazie.

  1 6
 • 5 sty

  A wiesz Obserwatorze, co to jest szantaż emocjonalny ?Baba daje mi popalić więc idę się powiesić... Służby postawione w stan pogotowia. Prawda leży pośrodku.

  2 4
 • 5 sty

  Nie.

  2 3
 • 5 sty

  Nie obrażaj mnie Gościu. Żal mi czasu na Plotki. Jak chcesz, to sobie toto czytaj.Moją lekturą jest aktualnie "Wymazana granica " Tomasza Grzywaczewskiego.
  Pojęcia nie masz o czym mówisz. Biedny poszkodowany znęcacz...Gdybyś był kobietą zobaczyłbyś jak traktuje się ofiary znęcania. Sprawy o znęcanie są traktowane jak kara boska. Nie lubią tego policjanci, ani prokuratorzy. Uczciwie powiem też, że są kobiety, które nie do końca sprawiedliwie chcą wydoić mężów, partnerów, innych. Nasza polska rzeczywistość.

  2 2
 • 5 sty

  Sam sobie zaprzeczyłeś. Na brak logiki cierpiała szkoła dotychczasowa. A co będzie po lex Czarnek ?

  3 5
 • 4 sty

  Nie masz 63 lat nie mieszkasz w Pcimiu. Pewnie nie miałeś też żony, ani pożal się boże konkubiny. I za to Cię cenię.

  3 10
 • 4 sty

  Jak to w naszym państwie tzw. prawa i sprawiedliwości bywa, wzywający policje są winni. :"Mężczyzna zanurzony w wodzie" został uratowany przez dzielnych policjantów. A co z ofiarami znęcania ?

  2 13
 • 4 sty

  Gościu, Ty najwięcej wniosłeś do dyskusji. Nie powiedziano nic o ofiarach znęcania.Dla ciebie to takie trudne ?

  2 10
 • 4 sty

  W tej relacji brakuje mi deka informacji o losie ofiar "mężczyzny zanurzonego w wodzie". Panowie policjanci, wygląda na to, że bronicie oprawców.

  2 14

Myślenice. Żółte autobusy będą jeździć dalej

 • 5 sty

  Uczciwie - chwalę żółte autobusy. Niekoniecznie za kolor, chociaż mi się podoba, ale za komfort jazdy i kulturę kierowców. Gdy nimi jadę, czuję się obywatelką Europy.

  24 2

PKN Orlen nowym sponsorem Dalinu Myślenice. Daniel Obajtek i Jarosław Szlachetka zaprezentowali klubowe koszulki

 • 4 sty

  Smutno mi, myślenickie upadło poniżej mułu.

  6 1