Krzyszkowice. Ruszyła rozbiórka starych zabudowań. W 2025 roku ma tu powstać tunel

 • 28 maj

  Koparka rozbiera dom nr 23, który nie jest zabytkiem. Dom ten jest po drugiej, prawej stronie zakopianki jadąc w kierunku Krakowa. Dom nr 30 nie ma ganku i jest dużo większy.

  6

Maciej Ostrowski zapowiada udział w wyborach samorządowych. "Mam nadzieję, że mieszkańcy zdecydują o zmianie władzy w naszym mieście"

 • 22 sty

  Znam takiego samobójcę.

  12 10

Myślenice. Starosta uspokaja mieszkańców i szuka pieniędzy na nocną aptekę. Mamy zbierają podpisy pod petycją o jej uruchomienie

 • 9 sty

  Służba zdrowia kuleje. Zwłaszcza psychiatryczna.

  7 4

Myślenice. Od 1 stycznia w mieście nie ma całodobowej apteki. Politycy prześcigają się w obietnicach na rozwiązanie tego problemu

 • 5 sty

  Jesteś jednym z najlepszych kandydatów na tych, którzy nie wiedzą , nie umieją i bawią się z naszych podatków. Waldemord na burmistrza, a chociażby na radnego jakiegokolwiek !

  7 13
 • 5 sty

  Zaczęłabym od pójścia do każdej z aptek i zapytania się, ilu klientów, np. za ostanie pół roku - zrealizowało te nocne recepty ?
  Na mój chłopski rozum, gdyby to opłacało się właścicielom aptek, na nic zdałyby by się zmiany w przepisach. Rynek jest rynkiem. A ...i jeszcze tak nie było, żeby nie mieć dostępu do lekarstw ratujących życie.
  A hipochondrycy mogą mieć problem...

  20 13
 • 5 sty

  Masz rację, dlatego sadzę ,że Hołownia jest miękkimi kluskami.

  17 12
 • 5 sty

  NOCNA APTEKA W KRZYSZKOWICACH !
  Pan burmistrz ma obowiązek odbudowy zabytku starej szkoły w Krzyszkowicach, od którego wymiguje się jak może.
  Ktoś genialnie wymyślił, aby po odbudowie tzw. zabytku umieścić tam dzienno - nocną aptekę.
  Podobno, we wsi, od dziś , w miejscowym sklepie, zbierane są podpisy za tym pomysłem.
  Ja dodałabym do tego jeszcze placówkę Poczty Polskiej.

  39 17

Myślenice. Policjanci czekają na nową siedzibę. Samorządowcom przypomniał o tym komendant

 • 4 gru 2023

  Do urzędów chodzą starsi ludzie, cyfrowo wykluczeni. Tak trudno to zrozumieć ?. Jaki procent ludzi ok. 70 - tki ma prawo jazdy ?Ty też będziesz kiedyś starszym. ZUS powinien przyjść sam do klienta, a jest odwrotnie.
  Zresztą nie dziwię się. Pracownicy ZUS - u tyrają za najniższą krajową.
  Mają męczyć się dla idei ?

  3 4
 • 3 gru 2023

  Po cholerę myślenickiej policji nowa siedziba. Tam potrzebny jest audyt. 50 % na bruk.

  16 1
 • 3 gru 2023

  No właśnie. Dlaczego ktoś odpuścił teren po starym kasynie ? Podobno ma tam być apartamentowiec ...

  9 2
 • 3 gru 2023

  Wpłynie, bo z miasta trzeba pokonać dystans 2, 3 kilometrów, aby dojść na Sobieskiego.
  Wykluczeni cyfrowo, starsi mieszkańcy zacisną zęby i zamkną oczy i będą udawać, że nic się nie dzieje. Nawet gdyby się działo.
  Obecna policja uwielbia tych uzbrojonych w smarfony, ich nagrania traktuje jak zgromadzone przez siebie dowody. Bo liczy się statystyka, mandaty. Słyszą to komendanci, naczelnicy i gnębią tych będących w hierarchii najniżej.
  W efekcie ci dają mandaty za wykroczenia, których nie było (a kto się władzy przeciwstawi? i nie każdego stać na prawnika, więc potulnie płaci mandat).
  Kłamstewko, kłamstwo i statystyka. Policja na siłę robi wyniki. Wystarczyłoby porównać chociażby liczbę policyjnych wniosków o ukaranie w sprawach o wykroczenia z liczbą rzeczywistych kar wymierzanych przez sądy... Porażka.
  Policja z sądów zrobiła zsyp na śmieci.

  20 2
 • 2 gru 2023

  "Inspektor Maciej Kubiak, komendant powiatowy policji w Myślenicach: W głównej mierze to podziękowanie za wasz wkład w projekt, który niestety nadal trwa, ale mam nadzieję, że jego finał nastąpi w najbliższym czasie."
  Macieju Kubiak, czas zabrać swój powiatowy granatnik. Emerytura.

  14 4

Mamy do czynienia z serią podpaleń? Na pytanie radnego odpowiada komendant policji

 • 28 lis 2023

  Strażacy z OSP najczęściej są pierwsi na miejscu. Ogólnie Straż jest na czele w rankingu zaufania społecznego.
  Kocha ich PIS, kocha ich Duda, ja też ich kocham.

  8 6
 • 28 lis 2023

  Z wykrywalnością sprawców podpaleń jest tak: jeżeli sam sprawca nie przyzna się do podpalenia, to podpalenia nie ma. Nawet jak sprawca się przyzna, to może się z tego wycofać. Jak nie ma innych dowodów, to sprawa pada. Zatrzymanie na gorącym uczynku jest bardzo rzadkie. Są jeszcze przypadki strażaków podpalających po to ,aby móc gasić pożar, ale to są przypadki psychiatryczne.
  Najczęściej jest to zwarcie instalacji elektrycznej lub zaprószenie ognia. A może nie jestem na bieżąco. Bywa też , że wkurzeni prywatni właściciele zabytków podpalają swoje zabytki np. w Zakopanem.

  Najbardziej podoba mi się teoria Pana Pitali o seryjnym podpalaczu i zorganizowanej grupie przestępczej. Pan Pitala ( geniusz kryminologii) : ul. K. wielkiego, Leśna, Krzyszkowice.
  Panie Pitala seryjny podpalacz, jak widać, działa na oślep.

  9 7

Krzyszkowice. Budowa tunelu to nie wszystko. Żeby do niego dojechać potrzebne będą drogi lokalne

 • 15 lis 2023

  "Otwarty na spotkania i rozmowy z mieszkańcami byłem, jestem i będę"...Czy burmistrz widuje się w lustrze ? Te słowa brzmią jak ironia.
  Pan najlepiej nadaje się do jakiejś pracy on line, bez jakiegokolwiek kontaktu z ludźmi, a co dopiero z suwerenem.
  Doskonale o tym wiedzą ci, którzy mieli z panem do czynienia. Pan kłamie w żywe oczy, manipuluje ludźmi, nie ma cierpliwości do wysłuchania argumentów, nawet najbardziej logicznych, strony mającej inne od pańskiego zdanie i tak mogłabym długo wymieniać, ale nie ma to najmniejszego sensu. Tacy ludzie się nie zmieniają.
  Widać wzmożenie przedwyborcze.
  A Krzyszkowice zapamiętają panu ( i pańskim klakierom) intrygi i knowania i próby umoczenia Macieja Ostrowskiego w sprawie starej szkoły. A toto jak straszyło, tak straszy. Taki z pana polityk, że nie przewidział pan, że ten "zabytek" trzeba będzie odbudować...
  Zarabie zapamięta panu Przedszkole przy Lipowej.
  No i niemała grupa osób, często przechodzących przez pana poważne kryzysy rodzinne finansowe i psychiczne wywalonych przez pana z pracy...
  To tylko skrawek pańskich osiągnięć.
  Bardzo dobrze, że jest seria spotkań wiejskich. Odświeżą one pamięć wyborców przed wiosennymi wyborami. To, między innymi, przez takich jak pan, PIS przegrał.

  41 3

Jarosław Szlachetka: „Nie jestem tym, który zabiegał o wpisanie budynku starej szkoły w rejestr zabytków”. Nieruchomość w Krzyszkowicach nadal budzi wiele emocji

 • 8 lis 2023

  Grupa trzymająca we wsi władzę pod wodzą Szlachetki. Niech burmistrz nie będzie taki skromny.

  36 2

Krzyszkowice. GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę tunelu. Kiedy pojadą nim pierwsze samochody?

 • 29 paź 2023

  Pomijając główny temat
  Chyba nie rozumie Pani o co chodzi.. Sklepy powinny być czynne w niedziele. Dlatego, że suweren tyra cały tydzień i ma czasami tylko ten dzień na zrobienie zakupów. Poza tym płacąc Vat daje Pani własną kasę na fanaberie rządowe.
  Pracujący z PIS - u nie brakowałoby chętnych.
  Sęk w tym, że pracodawcy bronią się przed podwyższeniem stawki Czemu się nie dziwię, bo są gnębieni daninami i podatkami jak żadna z grup społecznych.
  "Pseudo mądrość wyborców" działa na Pani korzyść, żeby; to zrozumieć, trzeba do tego dorosnąć.
  Sama pracowałam w dni, kiedy inni mieli wolne. Nie narzekałam. Manna z nieba sama nie spada. Nie dziwię się Pani, że wierzy Pani, że sytuacja ekonomiczna Polski jest dobra.
  Ale cóż... Nie każda z nas może być nałożnicą Obajtka... Niech Pani nie narzeka.
  Trzeba było się zakręci, gdzie trzeba ...

  6 7

Myślenice. Koniec z parkowaniem w ten sposób na ul. Dunina-Brzezińskiego. Burmistrz zapowiada remont

 • 27 wrz 2023

  Często parkuję na ul. Solidarności, bo mam tam przyjaciół. pan deweloper wyznaczył miejsca do parkowania szerokości dla taczki a co dopiero mówić o suvach. Gratuluję panu deweloperowi. Jednak usprawiedliwię dewelopera. Takie mamy pożal się boże prawo.

  33 8

Mariusz Pustuła i Szymon Wiśniewski Mistrzami Polski Strażaków w Biegu po Schodach

 • 26 wrz 2023

  Ktoś musi tłuc te baby na protestach.
  To jest mój kiepski żart.

  1 2
 • 20 wrz 2023

  Gratuluję naszym strażakom. W społeczeństwie macie najwyższy stopień zaufania. I słusznie. Dlatego PIS się do Was tak mizdrzy.
  Policja po wczorajszym zatrzymaniu posłanki jest poniżej mułu. Zwłaszcza z tym karkiem z czterema gwiazdkami na pagonach, nazywa się on bodajże na G. To ten, który uczestniczył w zatrzymaniu posłanki. POLICJO WSTYD !
  Przepraszam Państwa Policjantów na co dzień wykonujących niełatwą służbę.
  30 lat trwało odbudowywanie autorytet Policji. Po to, aby kaczystowski kark z czterema gwiazdkami na pagonach to zniszczył. Razem z komendantem Szymczykiem. Specem od granatników.
  Dodam jeszcze, że nie jestem wyborcą KO..

  6 12

Kampania wyborcza w toku. Przed szpitalem dwie konferencje. Pieniądze na SOR kontra recepta na zdrowy szpital

 • 22 wrz 2023

  Gadanie i tylko gadanie. Szanuję państwa lekarzy i całą opiekę zdrowotną. W tym pokopanym kraju nie mają lekko. Odprowadzam dużą składkę zdrowotną. A jak zachoruję, to i tak płacę z własnej kieszeni, inaczej już bym ziemię gryzła. Zresztą nie ja jedna.

  15 3

Drogi lokalne wzdłuż Zakopianki mogą odciążyć ruch. Jeśli tylko uda się je połączyć

 • 19 wrz 2023

  O drogach bocznych, alternatywnych słyszę od 10 lat I co mamy ?
  Nie będzie tunelu w Krzyszkowicach, bo tylko szaleńcy mogli wierzyć w jego budowę. Nie będzie też dróg bocznych pozwalających na dojazd do Myślenic - chociażby na trasie Głogoczów -Myślenice.
  Nieudacznicy z PIS -u nie poprawili naszej rzeczywistości komunikacyjnej. Nie będę tego rozwijać, bo szkoda mi czasu.
  Jeśli przegrają, to odpowiedzialnego państwa nie będzie stać na nic, bo jest tak zadłużone. Tak, czy owak jesteśmy w czarnej ...

  9 7

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich 2023. Uczcili walczących w szeregach AK i Batalionach Chłopskich

 • 18 wrz 2023

  Mojej prababci żołnierze wyklęci z Ognia zabrali, co miała. Potem do niej strzelili. Uszła z życiem. Przestrzelili jej tylko ucho. Dlatego o tym wiem. Nie mówiło się o nich wtedy niż LEŚNI.

  11 14

Budżet Obywatelski 2024: Zgłoszono 37 projektów, wybierać będziemy spośród 31. Co proponują mieszkańcy?

 • 17 wrz 2023

  ". Nowoczesna pracownia językowa w Zespole Placówek Oświatowych w Borzęcie (Ilona Suder-Ligocka 34 720 zł);".
  To mi się najbardziej podoba, bo reszta to takie nie wiadomo co, jakby robione na siłę.
  Jeżeli Pani Ilono Suder - Ligocka ma Pani coś wspólnego z tym gminnym Sudrem to współczuję.
  Ale projekt popieram Widzę tu błogosławieństwo Pani C. od Pana Szlachetki.
  Jeśli się mylę, to odszczekam to jak najszybciej.

  2 3

Trzemeśnia. Jechał 130 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy, ale to nie wszystko

 • 16 wrz 2023

  Po Myślenicach pomykał (kilka, kilkanaście dni temu) za dnia pajac w osobowym aucie pomalowanym na kolory wojskowe. Wg mnie mógł mieć 120 km na liczniku. W szale jechał od Poniatowskiego, Ogrodową w stronę basenu do Solidarności. Jechał tak szybko, że ja, sygnalistka nie rozpoznałam ani marki auta a co dopiero mówić o numerach rejestracyjnych...
  Proponuję Policji pomęczyć się trochę z monitoringiem. No bo po to on jest.
  Ten typ zapewne to robił, robi i będzie to robił... Oby nie było za późno. Moim niedopatrzeniem jest, że nie zanotowałam dnia, ani godziny.
  Państwo Policjo, było to nie dawniej jak cztery tygodnie temu.
  Na szczęście wtedy nikomu nic się nie stało, ale PREWENCJA po trzykroć PREWENCJA.
  Samochód osobowy ,pomalowany na rzadkie khaki jakie są na sprzęcie wojskowym.
  Pajac w żółtym samochodzie, chyba podrasowanym megane,w Krakowie, był znany Policji z idiotycznych "wyścigów". Zabił siebie i trzech swoich kolegów koło Mostu Dębnickiego.
  SPEEDZI -IE takie historie mogą stać się także w Myślenicach.

  3