Czy miasto trzeba „odgracić”? Które budynki lub instalacje szczególnie szpecą krajobraz Myślenic?

 • 11 sie 2019

  Witam! Moim zdaniem niedopuszczalne jest to, że Myślenice jako miasto powiatowe nie posiadają komunikacji miejskiej, nie wszyscy mieszkańcy korzystają z samochodu, na dodatek mamy problem z miejscami parkingowymi, sądzę, że dobrze działająca komunikacja miejska mogła by ten problem zmienić, wiele osób zrezygnowało by z samochodu, by załatwić sprawy w mieście, na dodatek taxi w Myślenicach to też porażka, w dawnych czasach był telefon na postój taxi by przywołać taksówkę, obecnie nie ma takiego telefonu, każdy taksówkarz to oddzielna firma, trzeba by mieć wiele numerów by zamówić taksówkę. Myślę, że na tym polu powinny się wykazać nowe władze, szczególnie kieruję moje słowa do Pana Burmistrza i Rady Miasta, aby poważnie zastanowili się nad tym problemem, mieszkańcy już od dawna oczekują na komunikację miejską w mieście, czy się doczekają? to już zależy od władz naszego miasta.
  Busy rozwiązują sprawę połowicznie, są to często pojazdy które nie powinny być dopuszczone do ruchu, po drugie w ruchu miejskim się w ogóle nie sprawdzają, są po prostu niewygodne już nie wspomnę o matkach z dzieckiem w wózku, osobach starszych czy też osobach niepełnosprawnych, do tego celu należy zakupić autobusy niskopodłogowe.
  Wizytówką miasta są nie tylko odnowione ulice czy stare budynki, ale także komunikacja miejska, sprawnie działająca, miasta mniejsze od Myślenic posiadają komunikację miejską, a stolica powiatu jaką są Myślenice nie posiada, sądzę, że można tą sprawę poddać pod głosowanie mieszkańców, i uważam, że zdecydowana większość by się opowiedziała za.
  Pozdrawiam

  13

Radni wybrali przewodniczącego i dwie wiceprzewodniczące Rady Miejskiej [WIDEO]

 • 18 lis 2018

  Moim zdaniem to nie będzie dobrym rozwiązaniem dla miasta, będzie więcej kłutnie niż rządzenia, Ambroży powinna zostać bez układu a niestety wchodzi w układy, powinna przeważać te uchwałyły które są słuszne, a tak to będzie blokowanie Burmistrza, co nie będzie dobre dla mieszkańców.
  Prośba do forumowiczów, piszcie merytorycznie, bo na takie dziecinne przepychanki to szkoda czasu.

  15 15

Przeprowadzka: Myślenice jako miasto do zamieszkania z rodziną / Wasze opinie

 • 13 lis 2018
  KsiadzROMAN napisał/a:

  Dobro szkola jezykowa jezd pod wiata w glogoczowie, tam pani profesor lady in black wyklada z klasa niestety drogo ale konkretno nauko. Ze sportu to mosz strzelnice i klub pilkorski wisla cracov, a na lykendy jak na osiedlu zapuszczo muze to ja ciez entertajmend mosz taki ze listo niedziedzkiego sie klanio. Wbijoj z zona lub bez bab wyposzczonych tez tu maso jezd a portflanda to pilnuj zwlaszczo w galeryjach co by sie nie przyklejol do cudzych lapóf. HAY

  Fajna gadka ale nie mam pojęcia co to za gwara i skąd, choć mieszkałem w różnych częściach Polski to nie mogę rozszyfrować tej gwary.

  1

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 11 lis 2018
  taki_gość napisał/a:

  Policzyłem to i mi wyszło:

  6 700 x 24 = 160 800 zł i 3 000 x 100 = 300 000 zł razem 460 800 zł

  ktoś nas tu nadal w "wała" robi.

  Po prostu ustępujący Burmistrz czyści budżet następcy, aby ten nie miał problemu z nadmiarem gotówki.

  15 5

Wybory Samorządowe 2018

 • 7 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  A niby z jakiej kasy? Widzą, że nadchodzi koniec układu Macieja i łapią się wszystkich możliwych sposobów. Ja wierzę, że mieszkańcy nie są głupcami.

  Ja też w to wierzę, tego faceta nie da się słuchać, nawet nie potrafi płynnie powiedzieć tego co mu się kazali nauczyć, głos mu się trzęsie.
  Moim zdaniem jedynym rozsądnym wyborem dla miasta jest Szlachetka, może wykorzystać swoją pozycję w Warszawie, aby coś załatwić trzeba wiedzieć z kim gadać.
  Ostrowski się mocno produkuje by sobie przedłużyć wpływy w urzędzie, przecież to gołym okiem widać, prawda jest taka że w urzędzie trzeba przewietrzyć, pomieszczenia zbyt długo nie wietrzone śmierdzą.
  A dla Szlachetki to nie jest awans, no ale widać Jarosław zadecydował że należy wzmocnić władzę na dole i moim zdaniem słusznie.

  12 13

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 21 wrz 2018

  Też tak sądzę, Nie wiem co ludzi porywa, wychodzi ktoś na arenę i mówi, że chce kandydować, nie ma doświadczenia ani w radzie, i co nagle dokona cudu? Myślę, że rządzić powinni Ci co mają jakieś przygotowanie.
  Nie jest istotne dla mnie czy kogoś lubię czy nie, ważne by kandydat miał przygotowanie, bo w przeciwnym razie przez pierwszą kadencję będzie się uczył, tylko czy będziemychcieli płacić za tą naukę?

  15 5

Będzie debata? Jarosław Szlachetka odpowiada i rzuca wyzwanie Krzysztofowi Halkowi

 • 16 wrz 2018

  Jak najbardziej popieram, dziwi mnie, że P. Ostrowski sam nie startuje, facet jest inteligentny wygadany, rządził tym miastem przez tyle lat więc się pytam dlaczego już nie chce, na dodatek popiera bardzo słabego kandydata, nie wiem może ma w tym cel, ale to jest z góry skazane na niepowodzenie.
  Na tym stanowisku widzę osobę z silną osobowością która sama potrafi decydować, ja się nie boję zmian ważne by kandydat działał na korzyść miasta i gminy, by ludziom tutaj się żyło coraz lepiej.
  Opowieści P. Halka o tym jak to woda potanieje, można włożyć między bajki, może grosza na początek a potem w górę, mgliście mi wygląda zapowiedź budowy skrzyżowania w Krzyszkowicach, podpisano jakiś papier który po wyborach pójdzie w zapomnienie, taka kiełbasa wyborcza.
  Mamy mocnego kandydata dajmy mu szansę, to że jest posłem z pewnością mu pomoże, takie jest życie, im więcej odpowiednich ludzi znasz tym więcej możesz załatwić, owszem chciało by się aby było normalnie, ale nie ma co się łudzić, nigdzie na świecie nie jest normalnie, wszędzie te znajomości i to na każdym kroku, czy na dole, czy też u góry, a od tego by Burmistrz dobrze działał jest rada oglądałem ostatnie posiedzenia które były transmitowane, no i na mój gust wyglądały one żałośnie.

  16 7

Wybory Samorządowe 2018: Czy do podjęcia decyzji potrzebna jest debata wyborcza?

 • 15 wrz 2018

  Właśnie się zastanawiam czy oni będą w duecie na tym stanowisku?

  1

Myślenickie miejsca, budynki których już nie ma ...

 • 20 cze 2018
  qleeg napisał/a:

  A i jeszcze zakład szklarski pana Kazaneckiego, na rynku, obok "Donalda".
  Biblioteka na osiedlu w bloku nr.1

  A czy ktoś pamięta pogotowie na rogu Żwirki i Jagiellońskiej? obok był Zarząd Drogowy, karetki które były to jeszcze Warszawy Garbuski i Nysa.
  Tylko główniejsze ulice były aswaltowe Poczta była w budynku Komendy MO.
  Teraz w Myślenicach zrobiło się ciasno.

  6 2
 • 20 cze 2018
  adzygmunt napisał/a:

  W miejscu gdzie jest teraz bank i ksiegarnia po arkadami była wielka przykryta papowym dachem budowla, by nie powiedzieć szopa.
  Co to było, ma ktoś bliższe zdjęcie?

  Szopa o której piszecie była bliżej Domu Towarowego i mieściła się w tym miejscu cukiernia, a w miejscu Księgarni od kiedy ja pamiętam był pusty plac i stały na nim dwa kioski, a Pan
  Wolańczyk miał sklep obok optyka na Kościuszki.

 • 20 cze 2018
  adzygmunt napisał/a:

  W miejscu gdzie jest teraz bank i ksiegarnia po arkadami była wielka przykryta papowym dachem budowla, by nie powiedzieć szopa.
  Co to było, ma ktoś bliższe zdjęcie?

  Szopa o której piszecie była bliżej Domu Towarowego i mieściła się w tym miejscu cukiernia, a w miejscu Księgarni od kiedy ja pamiętam był pusty plac i stały na nim dwa kioski, a Pan
  Wolańczyk miał sklep obok optyka na Kościuszki.

  2