Za co ten krzyż dla Szczotkowskiego?

 • 18 maj 2023
  s1958 napisał/a:

  Bo roztrząsając tę sprawę chcąc nie chcąc mówimy o osobie zmarłej. A zdaje się, że obowiązującą jest stara zasada (tak mi to wpojono, mówię za siebie), której sens jest mniej więcej taki: "o zmarłym mówić należy dobrze albo wcale". Ja w każdym razie, z szacunku dla faktu czyjegoś odejścia z tego padołu łez i związanego się z tym żalu jego krewnych oraz z uwagi na ową zasadę mówić o zmarłym nie zamierzam i tego też rodzaju sugestię ośmieliłem się skierować do innych zamieszczając wpis wcześniejszy. Wyrażam opinię, że czyjaś śmierć stanowić winna rodzaj granicy czy też kresu niechęci do jakiejś osoby. W każdym razie ja, mogącego istnieć innego w tej materii zdania, nie akceptuję i tyle.

  O zmarłych powinno się mówić prawdę i taka zasada obowiązuje.

  21

"Legendy" myślenickiego szkolnictwa

 • 25 kwi 2023

  Najwredniejsza nauczycielka jaką znałem a było to 20 lat temu to Pani polonistka z Kościuszki.Nienawidziła za nic. Podobno jest tak do dzisiaj. Wiecznie ubrana w ponczo jak jakiś Pancho Villa.

  5

Rolety zewnętrzne

 • 1 mar 2023

  Eurofirany Gdów. Konkurencyjne ceny .

  1 1

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

 • 7 sie 2021
  Doktor Heinz Dundersztyc napisał/a:

  W parafii powinni zaczac od tego zeby nie wpuszczac ludzi ,ktorzy nie maja maseczki do kosciola ! To co sie wyprawia to jest istna patologia polowa osob w kosciele nie nosi wogole maseczek gdzie tu sa jakiekolwiek zasady... powinnismy ich przestrzegac poniewaz zostaly one narzucone przez nasz piekny rzad ,ktory probuje nas uratowac z ciezkiej sytuacji ktora znajduje sie na calym swiecie

  Jak nam każą chodzić w kondomach to też będziesz słuchał jak świnia grzmotu?

  6 43
 • 1 lip 2018

  Chowasz się jak pluskwa pod kamieniem :) Oki doki

  10 9
 • 1 lip 2018

  Głupio ci? ;D

  10 6
 • 16 cze 2018

  Temat przygasł jak pet w popielniczce i nie ma się z czego pośmiać. Jedźcie po sobie jak wściekłe psy bo weekend w pełni, to czas dla forumowiczów. Jutro będzie o czym pogadać pod kościołem. Cebulandio obudź się!

  15 19
 • 4 cze 2018

  Anonim5 skończyłeś chociaż szkołę specjalną??? Polacy nie gęsi i swój język mają ,z ortografią włącznie. Kup słownik,wsadź pod poduszkę ,może coś wejdzie do zakutej pały a nie zajmuj się sprawami, o których nie masz zielonego pojęcia. Wam kury szczać prowadzić,a nie politykę robić... Tego pewnie też nie słyszał?

  42 92
 • 3 cze 2018

  Opozycja proboszcza to ludzie po 8 klasach podstawówki,alkoholicy zza sklepów,sfrustrowani swoim marnym szarym życiem,puszczającymi się żonami i mężami lub ich brakiem,pokłosie dawnych ubeków,ormowców,konfidentów i złodzieji... Szkoda się wypowiadać na temat mentalności tutejszej społeczności,lepiej spuścić na to kurtynę milczenia. Nie pozdrawiam.

  98 150

Kebab w Myślenicach - który najlepszy?

 • 4 mar 2019

  Wczoraj odwiedziłem Istambuł na dworcu. Kebab w sumie dobry, ale z resztek które walały się po posadzcce i stolikach śmiało możnaby uchować w niedługim czasie prosiaka. Tragedia. Frytki, mięso sosy i okruchy to były wszędzie. Ludzie żrą jak świnie bo samo się nie nabrudziło, ale wypadałoby posprzątać.

  6
 • 2 mar 2019

  Kebs to tylko u Włodka pod rynkiem. Za samą rozmowę warto! Gość na lajcie, mięso sam kroi, przyprawia i nabija. Smak ten sam od 15 lat.

  8 7